K 75&s cP* Voor do hnisvronw. BtKluH 1 Voor enkele verslagen waaronder dat van de uitvoering van „Het Alkmaarsch Too- neel" was heden geen plaats. 50-JARIG HUWELIJK. Het echtpaar Jb. Gleijnis en L. Gleijnis- Groot, Zeglis 181 alhier, herdacht Zaterdag den dag waarop het door den echt werd ver- bonden. Sinds hun huwelijk bewonen zij hun stulpje aan het kanaal voorbij de gemeentereiniging De man was 37 'A jaar als kuiper bij de ge meentereiniging werkzaam en geniet reeds een 6-tal jaren een pensioen van f 9.34 per week Samen cti tvangen zij daarboven 5 ouder- domspensioen, waardoor de oudjes, die niet veel meer noodig hebben, beiden ziin 76 jaar, van het allernoodigste verzekerd zijn. Hun feest vierden zij Zaterdagavond in ge- zelschap van een paar oomzeggers (hun hu welijk bleef kinderloos) en eenige buren, die hun belangstelling in het eenzame leven van deze oudjes op hartelijke wijze toonden. Dankbaar waren zij voorts voor een bloem stuk, dat zij ontvingen van een landeigcnaar, op wiens vee de man wel eens Tet. Voor de oudjes was de dag van Zaterdag zeker een onvergetelijke WEDSTRIJD. 2e Afdeeling B. Dubbel Mannen Kwartetten Haarlem. Deze wedstrijd werd Zaterdagavond j .1. ge- houden en bestond uit 11 mededingende kwar tetten. Alvorens de uitslag bekend werd gemaakt decide de jury (bestaande uit de heeren Jac. Bonset, Nico Hoogerwe i. F. Ka'tenbach, Piet Versloot en W. Zonderland) bij monde van den heer P Versloot,. mede, dezen avond met groote voldoening geconstateerd te heb ben, dat de kwartetten in deze afdeeling 8. 100 pCt. beter hadden gezongen, dat die van den vorigen Zaterdag in afdeeling A Het Alkmaarsch Dubbel Mannen Kwariet „Zang en Vriendschap" behaalde onder lei- ding van den heer Corn. Jonker in deze af deeling B. den vierden prijs; gezien de zware concurrence in deze afdeeling voor den jon- gen dirigent wederom een mooi succes. AFD. ALKMAAR KON. NED. MIJ. VAN PLANTKUNDE EN TUINBOUW. Men schrijft ons: Op de Vrijdag door eenige belangstellende personen in den tuinbouw, gehouden verga- dering, werd, na een toelichting door den Alg. Secr.-penn., den heer Mensing, betreffende't werken der Kon. Ned. Maatsch. v. Plantk. en Tuinb., besloten tot oprichting van een afd. Alkmaar. De op die vergadering aanwezige personen gaven zich alien reeds als lid op. Het is echter gewenscht, dat velen zullen instemmen met het streven van onze Tuin- bouw-Maatschappij en zich zullen aanmelden als lid, waartoe steeds gelegenheid bestaat, zooals uit de in dit blad voorkomende adver- tentie blijkt. De voordeelen, aan dit lidmaatschap ver- bonden, zijn o.a.: 1. gratis mededeelingen over het gebeuren in den tuinbouw; 2. gratis deelname aan excursie's, vriendschappelijke bijeenkomsten enz. Verder gratis toegang tot alle keuringen en tentoonstellingen, door de Maatschappij en de daarbij aangesloten vereenigingen te houden. Vooral met het oog op dit laatste, verwij- zen wij er nadrukkelijk op, dat't gewenscht is, zich spoedig als lid aan te melden, dit met het oog op de Internationale Bloementen- toonstelling te Heemstede. Deze tentoonstelling toch, die in 't lieflijk gelegen „Groenendaal" gehouden worden en die op 26 Maart door H. M. de Koningin bezocht zal worden, belooft de meest vol- maakte uitbeelding te zijn van al wat er op 'tgebied van Tuinbouw en Plantkunde wordt gepresteerd. DE BEZWAREN TEGEN AANKOOP DOOR HET HOOGHEEMRAADSCHAP VAN HET PAND OP DEN KENNEMER- SLRAATWEG. Er heeft zich thans een commissie gevormd tot het naar voren brengen van bezwaren te- gen aankoop door het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier van het pand Kennemerstraatweg No. 13 te Alkmaar. In die commissie hebben de volgende per sonen plaats genomen: J. de Jongh, Alkmaar; jhr. W. P. Bar- naart, Bergen; A. C. Schouten, Alkmaar; P. J. Peereboom, Broek in Waterland; P. Frans Jzn., Heiloo; mr. G. C. B. van der Feen de Lille, Alkmaar; jhr. H. van Foreest, Heiloo. Op Dinsdag 17 Maart, des namiddags half twee, zal genoemde commissie in openbare zitting ten Stadhuize gehoord worden door een door Gedeputeerde Staten benoemde Commissie, welke meer in het bijzonder met de behandeling van Waterstaatszaken, zoo ook met het plaatselijk onderzoek is belast, en zal tevens op genoemden datum, om 12 uur, een onderzoek ter plaatse instellen. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACAN- TIE-KOLONIES. De actie van het Centraal Genootschap om in zoo mogelijk alle gemeenten van ons land een afdeeling te stichten, heeft beslist succes In niet minder dan 55 gemeenten wordt de oprichting voorbereid. Vooral de Ouder-Com- missies toonen veel belangstelling in het lot van het zwakke kind. „LOTUS". Men verzoekt ons te willen melden, dat men een radiocauserie over het merk „Lo- rus" Margarine, kan beluisteren, welke Maan- dagavond, 9 Maart, precies 7 uur per radio door Hilversum zal worden uiitgezonden door den heer A. Kolkman, chef der afdeeling re clame van Ant. Jurgens margarine-fabrieken ARBEIDERSMANDOLINECLUB „SEMPRE CRESCENDO Bovengenoemde club gaf Zaterdagavond in het ..Wapen van Heemskerk" een uitvoering. Met alle respect voor het goede, dat de teestvierecdc vereeniging bood, moet ons toch de opmerking uit de pen, dat de talrijkc bezoe kers alle gelegenheid kregen zich tever- velen Een tiifgebreid en met zorg samenge- steld programma, van welke vereeniging ook, zal te alien tijde in den smaak vallen. Doch wanneer het programma al te uitge- breid wordt, kan het niet anders of het pu bliek, dat niet in de laatste plaats verlaogend uitziet naar het „bal ma", gaat naar het einde wenschen. Wij clienen hierbij in aanmerking te nemen. dat het de eerste openbare uitvoering was van „Sempre Crescendo". Wellicht heeft men een volgende maal ervaring opgedaan, die niet anders dan ten goede kunnen komen aan het prettige verloop van den avond Nadat de „Clubmarsch" (gecomponeerd door den directeur, den heer G. C Th. Koch), verdienstelijk gespeeld was door de mandoli- neclub, heette de voorzitter de aanwezigen welkom en hield een uitvoerige speech, waar- in hij o. a. mededeelde, dat de club zich gratis beschikbaar stelt tot het opluisteren van ver- gaderingen en van iedere vooruitstrevende vereeniging. Voorts deed spr. een krachtige opwekking tot de aanwezigen om in grooten gctale als donateur van de club toe te treden. Ten slotte overhandigde de voorzitter als geschenk van de leden aan den directeur een dirigeerstok, onder het uitspreken van waar- deerendc woorden. „Sempre Crescendo" bracht daarop een drietal nummers ten gehoore. Zeer zeker heeft ook mandolinemuziek hare bekoring. Dit be- wezen ook de executanten, die hun uiterste best gedaan hebben. De heer Koch getft goede leiding en hij zal zijn club ongetwijfeld op een flink peil weten te brengen. De opvoering van een militaire klucht in een bedrijf, het bekende „De koffer", werd met veel applaus beloond- Aan het onderling mandoline-concours, be- doeld als attractie-nummer, werd afbreuk ge daan door enkele minder goed geslaagde stukjcs. Overigens was het een aaraig idee, daarbij maskeradepakjes aan te trekken. Voor al de laatste groep voldeed wel. „Zamgvogeltje"~ zangspel in een bedrijf, werd bijwij'.en alleraardigst gespeejd Vooral lord Nicklebey deed het goed. Een viertal mandoline-nummers volgde Het publiek had hiervoor niet meer de aan- dacht, die wel noodig was. En't kon ook niet anders ,het had werkelijk te lang geduurd. De verkooping van verschiilende voorwerpen aan het optreden der macidiloneclub was vooraf- gegaan, had veel tc veel van het geduld der bezoekers gevergd. Het was al zeer laat toen het bal eindelijk con aanvangen. Toei^ enkele dansjes gemaakt waren, werd reeds het sluitingsuur aangekon- digd. Wij geven „Sempre Crescendo" ernstig in overweging voor een vofgende uitvoering een meer practisch programma samen te stellen. EEN N1EUW ORGEL. Hedenmorgen kwam de bekende orgelman Bram de Wilde ons mededeelen, dat hij van B. en W. vergunning had om van de burgerij giften te verzamelen voor den aankoop van een nieuw orgel. Waar de Wilde reeds zoovele jaren zijne orgeltonen door onze stad laat weerklinken en hij bij groot en klein bekend is, zijn wij overtuigd, dat hij binnen niet al te langen tijd met een nieuw orgel door onze straten zal kunnen rijden. NED. BOND VAN GEMEENTE-AMBTE- NAREN. Zaterdagmiddag vergaderde in hotel Proot. alhier, de afd. Noord-Holland van den Ne- derlanschen Bond van Gemeenteambtenaren Na een kort openings\Voord van den heer Kolfschoten, burgemeester van Edam, heeft de heer J. H. Lepping, controleur der ge- meentefinancien te Nijmegen gesproken over het onderwerp: „Centraal kasbeheer en cen- trale boekhouding voor de gemeentebedrij- ven". Na een korte inleiding waarin werd gewe- zen op de stijgende belangstelling in onder- werpen van gemeentelijk-comptabelen aard. herinnerde spr. er aan, dat reeds in 1851 de genjeentewet centralisatie van het kasbeheer der gemeente voorschreef; alleen de ontvan- ger werd belast met het doen van de ontvang- sten en betalingen voor de gemeente. De voordeelen, gelegen in deze strenge scheiding tusschen het administratief en hef kasbeheer gingen ten deele te loor, toen de ge meentebesturen gebruik maakten van de be voegdheid, neergelegd in het in 1909 inge- laschte artikel 114 bis der Gemeentewet. Daardcor verkregen de bedrijven finan cieele zelfstandigheid, wat meestal gepaard ging met de ccmbinatie der functies van boek hcuder en kassier. Ook leidde de financieel zelfstandigheid der bedrijven dikwijls tot ren teverlies. De bezwaren van een en ander doen zich gevcelen en daarom openbaart zich een stre ven naar centralisatie van het kasbeheer der bedrijven. Dit wordt nog gesteund door den tfensch om de inning van gelden voor de ver schiilende bedrijven (gas, water, electriciteit, enz.) op een kwitant'e te laten plaats hebben, een wensch, die vooral van de zijde van het publiek dikwijls wordt verncmen. Spr betoogde verder, dat men tot centrali satie kan komen door het doen der ontvang- stes en betalingen voor de bedrijven op te dra- gen aan een in te stellen instituut „de centrale kas der bedrijven". Dit heeft cchter bezwaren, ook met hef oog op de hooge lcosten. Beter acht spr. het, om met de betalingen tn de ontvangsten voor de bedrijven, het kantoor van den gemeente ont- vanger te belasten. De bedragen kunnen dan door den ontvanger met de-bedrijven in reke- ning-courant worden vereffend Men moot echter in dezen niet al te sterk centraliseeren, kleine kassen aan de bedrijven'zal men be- zwaarlijk kunnen missen. Spr. stond verder stil bij de inning der qui- tanties voor de bedrijven. Een algemeene re- gel is h eromtrent niet te geven; alles hangt af van de plaatselijke omstandioheden en ta- rieven. In 't algemeen verdient de methode. om bij de meteropneming het verschuldigde bedrag terstond te innen, aanbeveling. Ter besparing kan men de eene maand b.v gas en water, de volgende maand electriciteit gaan afrekenen, en zoo vervolgens. Spr. behandelde hierna de centrale boek houding, een instituut, dat het eerst in En- schede is ingesteld en dat, als afzenderlijke tak van gemeentedienst ten dcel heeft de boek houding voor de pemeeufebedniven 'e veren Daardoor wordt de boekhoudmg geheel onaf- hankelrk van hen, die de leiding der bedrii ven hebben. De voor- en nadeelen hiervan werden door spr. geschetst. Hij wees er daarbij op, dat met de centrale boekhouding een centrale kas ge paard kan gaan. De vraag of een centrale boekhouding aanbeveling verdient, is in hare algemeenheid niet te beantwoorden. Voor elke gemeente zullen verschiilende factoren in aan merking komen, die door spr. achtereenvol- gens onder de oogen werden gezien. Toen lk omstreeks 15 November wat over een centrale verwarming (de z.g. Naraghei- zung) vertelde, bereikte mij een zoo groote stroom van aanvragen om nadere inlcihtin- gen, dat het mij onmogelijk was iedereen af- zonderlijk te schrijven. Ik wil er daarom nu nog even op terugkomen; te meer, waar de lezeres, die haar mij liet zien, mij juist nog er over schreef, nu zij na een winter-la/ng ge bruik er beter over kan oordeelen. Zij is er nu zo6 mee ingenomen, dat zij zich in geen huis zonder die installatie meer thuis zou voelen. Zij heeft het idee, dat het niet lang meer zal duren of alle woningen zijn er van voorzien. Wie weet! Er zijn tegen- woordig ook nog maar weinig huizen (in de steden dan) zonder electrisch licht; iets, dat ook pas in de laatste tien jaar zoo uitge- breid is. Het economische iin het gebruik is voor haar wel de grootste deugd van de verwar ming. Deze brandt nooit voor niets, zooals een doorbrandende vulkachel bijv. die ook aan moet blijven (wil je niet den last hebben van ieder oogenblik opnieuw aanleggen) al ben je een heelen middag en avond uit. In zoo'n geval behoef je de centrale verwarming maar even af te sluiten, net zooals je het knopje van het electrisch licht afdraait. De schrijfster meende, dat, nu de aanleg zooveel billijker wordt, en het gebruik vol- doet, de huiseigenaren de centrale verwar ming in de perceelen zouden aanbrengen, zoo als er waterleiding, electrisch licht, gas, telefoon en bel is aangebracht. Dan wordt deze eveneens in de huishuur begrepen. Op de kinderkamers draait zij 's nachts den radiator af, omdat de kleinen sndet in een warme kamer mogen slapen. Zij zelve slaapt met open ramen en den rgdiator open. Dat geeft dus frissche lucht en 's morgens, zoo gauw het raam dicht is, een warme kamer. Maar behalve voor verwarming van het huis geeft de radiator nog zooveel kleine hulpjes. Wanneer bijv. 's nachts het wasch- water er op heeft gestaan, is het's morgens mooi op temperatuur. Komen de kinderen met natte kleeren van school: even wordt al les over den radiator gespreid en binnen het halfuur is het vocht er uit; terwijl er geen mogelijkheid bestaat,. dat het goed schroeit of verbrandt. De borden, die's middags noo dig zijn, worden even te voren op de warme buizen gezet en komen warm op tafel. Verder is het voor het huis zelf zoo goed. Er komt nu geen vocht of schimmel in, want alle kamers, gangen en kasten zijn op tem- peratuur en de bewoners loopen veel minder kans om rheumatiek te krijgen. Veel dames hebben mij ook gevraagd, of zij niet ongelooflijk veel moeten stoken wan neer zij het gehedle huis warm willen heb ben. Mijin zegsvrouw deelt mij nu in ant woord hierop mee, dat zij, om de elf kamers goed warm te krijgen, vier kleine bakken anthraciet gebruikt. De oorzaak hiervan ligt misschien voor een groot deel in het feit. dat er nu maar van een kachel (de stook plaats) warmte door den schoorsteen verlo ren gaat, en voorts wordt de warmte van een centrale door water in de kamers gebracht, terwijl die van een gewone kachel door lucht wordt verspreid. Water is een goede warmte- geleider, lucht een slechte; dat maakt natuur lijk rog al verschil. Ook over het onderhoud werden mij vra gen gesteld. Ik heb toevallig nog iemand gesproken, die de Narag had laten aanleggen. Zij was er niets over tevreden. Wat bleek toen? Zij had niet voldoende geleercl hce zij er mee om moest gaan en gebruikte de kachel verkeerd Nu is alles in orde en is zij er best over te spreken. Het is verkeerd om 's morgens de kachel propvol met anthraciet te gooien en er dan niet meer naar om te zien. Eerst moet de asch er uit gehaald en daarna de anthra ciet met kleint beetjes tegelijk er opgegooid worden, zoodat er flink gioed in de kachel komt. Verder moet men ai en toe controleeren of er ook lucht in de radiatoren zit, want dan blijft een gedeelte er van onverwarmd Slechts cenS per jaar behoeft men het water bij te vullen. Het is inderdaad tegenwoordig een grap pig leven, wanneer wij het vergelijken met veertig jaar terug. Je draait aan een knopje en je hebt licht; je drukt op een knopje en de dienstbode komt binnen; je draait maar aan een kraan en je huis is warmje draait maar aan een anderen kraan en je hebt koud en warm water'; je licht een hefboom op en je spreekt met wie je wilt in het land; je neemt een p aatje tegen. je oor en je hoort spreken en musiceeren in Londen en Pa.ijs! Al de huisvrouwen, die mopperen, dat het zoo weinig gemakkelijk hebben in tegenwoordige huishouding, moeten hier maar eens goed over denken en haar wer vergelijken met dat van haar moeder, die zoo moest sjouwen in een oud, groot huis; die met petroleumlampen en bakken van kachels te maken had, water uit de pomp kreeg, voor iedere boodschap uit moest gaan of een brief moest schrijven en tochal'es rustig ach ter eikaar aan deed Kwam je vandaag niet klaar, dan was er morgen nog een dag! Om even bij mijn onderwerp „verwar ming" te blijven: niets is ellendiger dan wan neer je een gezelligen open haard hebt, waar- van de rook de kamer in komt Het is '"-en fout. in den bouw van den schoorsteen. die niet te herstellen is. Vrienden van mij hebben ?r nu het volgende op gevonden: 1 .'gen den achter- muur van den haard maakf:n een k.ein buisvormig „overtrekje" van plaatijzer; het is 12 c.M. breed en 6 c.M. diep; het loopt van ongeveer 20 c.M boveni den vuurbak tot 60 c.M. in den schoorsteen en het voldoet uit stekend. De haard rookte afschuwelijk voor deze buis was aangebrach: en is nu prarhtig in orde. Het schijnt, dat er nu een stroom verhitte lucht door de buis naar boven gaat en zoo voldoende tocht veronrzaakt, waar door de rook in den schoorsteen wegtrekt. Wanneer u er last van heeft, dat bij het strijken het goed vastkleeft aan uw ijzer, moet u een paar druppels parafine doer de stijfsel doen, als u deze aanmaakt. Dan gaat let strijken vee1! gemakkelijker. Zijn de toetsen van uw piano vuil? Stof iaar eerst terdege af en wrijf er da® zachtjes met een lapje, in methyl-alcohol gedrcnkt, overheen. Dan worden zij mooi schoon: de alcohol vervliegt, dus zij zijn dadelijk droog en worden niet aangetast. Tafellakens hebben evenmin als huisvrou wen het eeuwige leven. Het is alleen jam mer, dat zij (de lakens) gauwer sliiten op de vouwen dan op een ander punit. Daarom raad ik u aan, zoo gauw het laken iets dun- ner wordt op de vouw, aan ien zijde ren smal zoompje (2 a 3 c.M.) te maken Daardoor verplaatsf u het middelpunt en de vouw komt op een andere plek. Wordt het daar ook dun, dan haalt u den zoom weer uit en legt er een aan den anderen kant. Op die manier doet het fafellaken driemaal zoo lang als anders mee. Als uw gordijnhaken roestig zijn, moet u ze een halfuurtje te weeken zetten in een potje met ammonia. Roer er daarna met een stokje in, om te zien of de roest heeft losgelaten en wrijf ze dan met een zacht doekie droog. Provinciaal niouws UIT OUDKARSPEL. (VervcJg 2e blad). Fraaie handwerken: To van Geemen tc Ber- ben, Smyrnakleedje, hoogste ondcrscheiding, medalje van H. M. de Koningin; mej G. M. Bruin te Stompetoren, theemuts kantklos, le pr.; mej A. de Vries-Wit, Zuidschanvoude, tusschenzetsels met hoeken, le pr.; mej. Betsie de Vries, Oudkarspel, lamperand kantklos, le pr.; mevr- P. Paarlberg-Hartland, Oud karspel, tafelkleed en gordijnen haakwerk doorweven, le pr.; mej. S. Kroon, Oudkars- il, richelieu, le pr.; mej Anna Wagenaar, oordscharwoude, mutsje, Egyptisch vlecht- werk, le pr.; mej. Marie Opperdoes, Noord- scharwoude, kleedje kantklos, le pr mcvrt A. Bommezij-Schaak, Schermer, Smyrnakleed je, 2e pr.mevr. A v. d. Berg-Bogtman, Ber gen, kunstbreiwerk, 2e pr.Maartje Kossen, vlechtwerk, Oostwoud, rat: Engelsch borduurwerk, 2e"pr.; mej. P. Pas- toor, Warmenhuizen, hoek haakwerk, 2e pr.; mej M. Schuitemaker, Noordscliarwoude, blaadje kantklos, 2e pr.; mevr. N. Wit-Wage- naar, Broek op Langendijk kleedje haakwerk, 2e pr mej. Ali Bregman, Oudkarspel. blouse kantklos, 2e pr.mej G. de Geus, Zuidschar- woude, kraag kunstbreiwerk, 2e pr.mevr. Douwsma-Bruining, Schagen, kleedje batik- Broek op Langendijk, Egyptisch 2e pr.mevr. T. Koter-Zijp, Oos wei'k, 2e pr.mevr Paarlberg-Hartland, Oud- karepel, lampekap kantklos, 2e pr.; deze'.fde, kleedje Smirna knoopwerk, 2e pr.; mej. Sijtje Kroon, Oudkarspel, kuse-cti borduurwerk, 2e pr.mej. Anna Wagenaar, kleedje Engelsch borduurwerk, 2e pr mej. F. Molenaar, Me- demblik, theemuts rechelieu, 2e pr.; dezelfde Engelsch borduurwerk, 2e pr.; mevr. A. van den Berg-Bogtman, Bergen, kunstbreiwerk, 3e pr mej. P. Pastoor, Warmenhuizen, kunstbreiwerk, 3e pr.; mej Trijntje Bierman, Schagen, tafellooper Quipure, 3e pr.; mevr. wed. van Loo, Oudkarspel, zakdoekcachet, 3e pr.mevr. A. de Vries-Wit, Zuidscharwoude, laken met open randje, 3e pr.; mevr. L Jon- ker-Pijl, Aartwoud, kleedje kantsklos, 3e pr. dezelfde, laken haakwerk, 3e pr.; mej. Ali Bregman, Oudkarspel, buffetlooper, 3e pr.; mevr. A. Kroon-Klerk, Oudkarspel, 1 laken, 2 sloopen haakwerk, 3e pr.; mevr. G. Kroon- Sevenhuysen, Oudkarspel, kleedje kantklos, 3e pr mevr. P. Paarlberg-Hartland, Oudkars pel. theebladkleed kantsklos, 3e pr.mevr. Berkhouwer-Vroegop, Alkmaar, dientafel- kleed met haakwerk, 3e pr.mej. M. Wage naar, Broek op Langendijk, kleedje kuntbrei- werk, 4e pr.mevr. Hulst-Scheepmaker, Alk maar, kussen ivoorborduurwerk, eerv. verm.; mej. N. N. Borsi,Tuitjenhorn, vuurscherm, ingrypt, eerv. verm.; mej. H. C. Kreeften, Deventer, kleedje haakwerk, eerv. verm.mej P. Pastoor, Warmenhuizen, kleedje kunst breiwerk, eerv. verm.; mevr. v/ed. W. van Loo, Oudkarspel, kleedje kunstbreiwerk, eerv. verm. Houtsnijwerk. P. S. Dik, Alkmaar, kapstok en naaidoos, le pr.A. Prijs, Oudkarspel, theedoekrek, lepr.; J Vrcdenburg. Alkmaar. tafel en lamp, le eereprijsP S. Dik, Alk maar, lepelrekje, beitelwerk, 2e pr.; D. Kra mer, Koedijk, tarscarbeid, 2e pr.dezelfde, •schilderij, beitelwerk, 3e pr.; Cor van Zijl, Zuidscharwoude, barometer, theedoekrek en kapsiok, 3e pr.; M. Muis, Koedijk, bloemtafel, 4e pr.; Abr. Boon, Brock op Langendijk, Spie gel. 4e pr.Klaas Bak, Broek op Langendijk, iheedoekrekje en schildcrij, beitelwerk, 5e pr. J. Godschalk, Alkmaar, plankje voor barome- rer. 5e pr. v Tcekenwerk. kunstschilderijen en amateur- fotografie. Joh. van Bcek, Alkmaar, olieverf, le pr P. Delemarre, Alkmaar, 23 fotogra- fieen, le pr.; A F. Blok, St. Pancras, schilde- rije, le pr.; G. J. Jonker, Aartswoud, 5 teeke- ningen, le pr.D. Bocde, Amersfoort, 4 pen- ieekeningen en 4 teekeningen houtsnede, le pr. met lof der jury; J. Keeman, Alkmaar, olieverf, 2e pr.Arie Bakker, Zuidscharwou de, aquarel 2e pr.W. Luijting, Zuidschar woude, penteekening, 2ep r.; G. G. de Jeu, Oudkarspel, 15 foto's, 2e pr J. C. Rempt, Alkmaar, aquarel, 3e pr J. Koeten, Aarts woud, 3 bekers, fotografie, 3e pr.; H. Lijn- bach, Oudkarspel, 8 penteekeningen, 3e pr.; C. Dekker, Alkmaar, olieverf, 3e pr.; W. Blok, St. Pancra9, olieverf. 4e pr.; T. Koordes, Stroet, fotografie, eerv. verm.; mevr. T. E. Veen-van Randwijk, olieverf. 5e pr Kcperp'aatwerk. A J. Koomen, Bergen, 2e pr. Knutselarbeid. W. Doneman, Alkmaar, motorboot en logger, le pr.; M. P, Dirkmaat NoordscharwouSe. schilder- en siernagel- werk', le pr. A.; Gerrit J. Jonker, Aartswoud, woonwagen, tent met schommelschuitjes, le pr. B.; mej. N. Vos-van- Zon, Oudkarspel, cartonwerk, 9 doozen, 3e pr.M. Kuilman, Oudkarspel, naaidoos, 4e pr mevr. J. Kaan- Borst, Oudkarspel, mandje pitrietwerk, 5e pr.; A. Zuidscharwoude, Noordscharwoude, ketting van hout uit een stuk, eerv. verm. Nuttige handwerken. Mevr. N. Wit-Wage- naar, gehaakte sprei, 2e pr.; mevr. A. de Vries-Wit, Zliidscharwoude, gebreide sprei, 3c pr.; mej. Betsie de Vries, Oudkarspel, ge haakte sprei, eerv. verm Kinderarbeid. Marietje Prijs, 6 jaar, Oud karspel, 2 kleedjes. 1 boekenlegger, 1* pr.; Trijntje van Loo, 8 jaar, Oudkarspel, inktlap, le pr Nelie Borst, 8 jaar, Oudkarspel, eier- warmers. le pr.; Liesje Eecen, 10 jaar, Oud karspel, kussen, le pr.; Annie Kliffen, 15* jaar, Broek op Langendijk, kant voor jurk, le pr.; Nelie Wagenaar, Noordscharwoude, 14 jaar, macrame knoopwerk, le pr.; Marytje Kroon, 10 jaar, Oudkarspel, kussen, le pr.; Annie Stammes, 6 jaar, Heerhugowaard, knutselarbeid, le pr.Marietje de Leeuw, 15 jaar, Oudkarspel, raffiamandje. le pr.; Geer- tje de Geus, 11 jaar, Oudkarspel, mutsje, brei- werk, 2e pr.; Geertje Balder, 12 jaar, Noord scharwoude, jurkje, 2e pr.; Marie de Leeuw, 14 jaar, Oudkarspel, kussen, 2e pr.; Albert Borst, 10 jaar, Oudkarspel, mecano, 3e pr.; Henk Aarts, 13 jaar, Oudkarspel, huis, 4e pr.; J G. Jonker, 14 jaar, Aartswoud, strijk- plank, 5e pr.; O. L School, Oudkarspel, 31 teekeningen, eerv. venn. Sport VOETBAL. ^lcmaria trok gisteren met drie spelers van het eerste elftal en verder reserves naar Q. S. C. dat voor de rust de leiding nam. Rust 1—0 voor Q. S. C. Maar na de rust kwam Alcmaria geweldig op dreef en doel- punttc niet minder dan zes maal. Q. S. C. scoorde nog eenmaal, zoodat Alcmaria met niet minder dan 6—2 won. Bos maakte drie, Doeschot twee en Elfring een goal. Verdere uitsiageu: Go Ahead—N. A. C. 1—4. D H. C.— V. O. C. 0—2. KORFBAL. I K.V.K.V. ID. E. V. I (Amsterdam). Men schrijft ons: De bezoekers van dezen wedstrijd eullen on getwijfeld genoten hebben van deze ontmce- ting. Zij zagen van K V. K. V. zulk een krachtsontwikkding, zulk een keurig vliig en af spel, dat zij geen moment van de wedstrijd de mir.dere was van haar twee klassen hooger spelende tegenpartij. Hoewel de wind en het gladde veld het spel wel iets bemoeilijkten, hebben beide.partijen zich hieraan uitstckend aangepast en bleef de wedstrijd van het be gin tot het einde op een hoog peil staan. Onder leiding van scheidsrechter Sweerts Jr. stelden beide 12-tallen zich op. Aan- voerder Blom, die de „toss" gewonnen had, deed zijn spelers de volgende opstelling in- nemen: aanval: dames Witte en Visser, hee ren Tuyn en van Bcek. Midden: dames Geu- zebroek en van Wieringen, heeren Koppen en Hop. Verdedigwig: dames List en Zwaan, heeren Blom en van Zonneveld. Direct na den uitgooi bleek al dat deze opstelling heel goed gekozen was en beicie partijen volkomen tegen eikaar opwogen. Nadat de bal eenige malen in de resp. aanva.len was geweest zonder dat een der partijen de kort had kunnen vinden, wist Tuyn na uitstekend samenspel met zijn vak- genooten, met een afstandschot K. V. de lei ding te geven. D. E. V. zorgde echter spoedig voor den gelijkmaker. De Wisseling bracht het vak Blom—van Zonneveld. Ook hier uitstekend opgezette aanvallen met goed ge- richte schoten, waarvan van Zonr.eveld, die op een uitstekend gespeelden wedstrijd kan terug zien, er met een succes had. Ook nu be- antwoordde D. E. V. met een tegenpunt, zoo dat de rust kwam met 22. Na rust, met den aanval Koppen—Hop, bleef het goed gaan. Met twee goede schoten wisten zij ieder de korf te vinden (4—2). Het verdere spel vas"zoodanig dat het leek of I<. V. een overwinning zou behalen. Ge- ruimen tijd bleef de stand ongewijzigd en verplaatste zich het spel van doel tot doel, waar de verdedigingen de aanvallers de baas xonden blijven. Als echter door een verkeerd plaatsen de D. E. V.-aanval een goede kans xreeg liet zij deze niet onbenut. Weer bleef de stand lang hetzelfde. Piotseling verschalkte de D. E. V. aanval de K. V.-verdediging en met een kalm schot onder den paaf kwam de stand op 44. De nieuwe aanval had geen succes meer, zoodat het einde kwam met een gelijk spel. K. V. K. V. kan met groote voldoening op dezen ocfenwedstrijd terug zien. Zij hebben D. E. V. (no. 3 op het ranglijstje der Weste- lijke le klas) in wier gelederen eenige der beste korfballers van ons land meespelen, uit stekend partij gegeven. Als met hetzelfde enthousiasme gespeeld wordt in de komende promotiewedstrijden, is er groote kans dat het volgende seizoen Alkmaar een korfbalvereeniging in de Over- gangsklasse rijk is. BURGERLIJKlf STAND. GEBOREN Adrianu Johannes, z. van Johannes Jaco bus Roobeek en Maria van Hooff. Geertje, d. van Corne'.is Adolf cti Christina Jansen Jansje, d van Pieter Verweel en Catharina van den Berg. OVERLEDEN: Cornelia Beijwaard, gehuwd met Jacob Beemsterboer, 62 jaar. Lambertus Wijde- man, 76 jaar. Trijntje Koorn. 83 jaar, TELEGRAF1SCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 9 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.3 te Seydis- fjord. Laagste barometerstand 743.5 te Memel Verwachting (van den avond van 9 Maart tot den avond van 10 Maart): Matige tot krachtigen noordwestelijken wind, meest zwaaTbewolkt of betrokken, waar- schijnlijk nog sneeuw of hagelbuitjes, zdfde temperatuur. STOR MW AARSCHUWINGSD1ENST. Geseind van de Bildt 9 Maart 10 uur v.m. aan het kanaal voorbij de gemeentereininigine. „WEES1 OP UW HOEDE", ■/-nit*

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3