ING De heer IJtsma heette daarop namens de gemeente lien welkom on feliciteerde hen met dezen dag. Daarna releveerde spreker in het kort hoe men cr toe go komen was om dezen dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan, niet- tegenstaande de jubilaris er wel wat tegen op gtzien had, omdat hij nog maar enkele maan- den als predikant adder werkzaam was De heer IJtsma ging daarop de rij van predikan- ten na welke voorheen hier hun ambt uitge- cefend hadden. Allereerst noemde spreker Ds van Arkel, die nu kort geleden zijn 50- jarig ainbtsjubileum gevierd had. Daarna ds V'lug, ds. Klomp, ds. wielen, ds. Gemser, ds. Dijk, ds. Schouwer en ds. Kooij. Deze alien hebben iederen Zondag voor ons gepredikt en nu zijt gij, geachte ds. Jukema, vervolgde spreker, alhier onze leeraar. Spr. hoopte van no» vele jaren met vrucht en zegen. Daarna las spr. een brief voor uit zijne eer- ste. gemeente, Pesus en Moddergat, en over- handigde aan ds. en mevrou^' jukema na mens die gemeente een prachtigen spiegel. Daarna spraken achterenvo.gens drie per- sonen uit zijne vorige gemeente Rinsumageest en Sybrandehuis, het echtpaar toe en overhan- digden hen een aibum met photo's van die plaats met de namen der gevers. De heer IJtsma, hen alien dankende voor't gesprokene, bood toen den jubilaris een mas- sief eikenhouten boekenkast aan, als een ge- schenk namens de leden der kerk. Daarna sprak de heer Ooijevaar namens de kerkvoogdij, terwijl de heer K1 Bak namens tie Jongelings- en Meisjesvereeniging het woord voerde Spr. bood den jubilaris een prachtig tafelkleed aan. Namens de Meisjes-catechisatie sprak mej ten Bruggecatc en namens die der jongens. de heer J. Wagenaar, en boden een prachtig klokje aan. Namens de Zondagsschool 9prak de heer Jc. Pik en overhandigde het echtpaar een bloemtafel aan. Namen de Confessioneele Vereeniging sprak de heer K. Huibers en vereerde hun als b'.ijk van sympathie een prachtige gevulde mand inet levende bloemen Vervolgens voerden nog het woord de bur- gemeester, de afgevaardigde van het School- bestuur, de heer S- Wagenaar, ds. Jellcma uit St. Pancras. Van ds. Verwaal en ds. de Pree waTen be- richten van verhinderimg ingekomen. Ds Jukema dankte, ook namens zijne echt- genoote, voor alle blijken van waardeering en de schoone toespraken aan hen gericht. Het slotwoord werd gesproken door den heer IJtsma, waarop de gemeente staande zong Gez. 96: Hallelujah, eeuwig dank en cere UIT HEILOO. Het grasgewas in de plder „De Boekcler- meer' zal op Dinsdag 10 Maart, om 7 uur precics verhuurd woraen en wel voor het eerst eoor de tijd van 5 jaren. De rekening heeft plants in cafe Ferd. Sluiters (vh de Rooij). (Zie Zaterdag geplaatste advertentie). Van he; verslag van de Woensdag ge houden vergadering van de Holl. Mij. van landbouw, afd Heiloo (wegens gebrek aan plaatsruimte eerst Zaterdag geplaatst) is het slot weggevallen. Wij lattn het hier volgen: Nadat de spreker had beeindigd, werd Jc algemeene vergadering gehcuden. De heer Govtrs bracht als penningmeestcr verslag uit van den stand d;r financien. Cntvangen was 1369.57, uitgavon 998.05 zoodat hot sal- <fo was 371.52. De commissie to tnazien van de rekening verklaarde alles acccord te hebben bevonden. Na gehottden rondvraag volgde s'uiting De jaarvergadcring van de Cofip. Veilings- vereeniging „St. Wi.lebrordus" werd in het cafe van den heer J. Mosch gehouden ender voorzitterschap van den heer J. Adm'raal Nz. Uit het verslag van den administrateur, den heer J. Schuit, bleek, dat er 11 bestuurs- en 3 ledenvergaderingen zijn gehouden. Er waren 104 veilingcn van grornten en 32 van aardbtien. De cmzet is gewecst 160.464 03 tegen 66.237.64 in het vorige jaar. Aan aardbeien. doperwten, witlof en boonen is resp. f 93000, 17000, 18000 en f 32500 gevcf.d. Kwade posten zijn dit iaar niet ont- it aan. Leden, die niet aanvoerden en toch hunne verplichtingen niet nakwamen, zijn met good gevolg aangemaand (hoewel niet alle le den hieraan hebben voldaan). De financieele commissie bracht bij monde van den heer J. Korthouwer rapport uit in gUiistigen zin. Aan provisie is p!.m. 11000 ontvangen, de winst was pl.ni. 4500 waaruit een ai ichrijving op gebotiwen enz- is gedaan van J 2000 De administrateur ontving een woord van lof voor zijn accuraai beheer. Als bestuurslid werd herkozen de heer G. S. Koomen en in de vacaturc S. Hoctjes gekozen de heer J. Korthouwer (de lactate als scheidsrechter bij eventueele geschillen). Het salaris van den administrateur werd ixpaald op 1500 en pet. van den omzet Beslotcn werd tot invoering van de West, landsche veilingskist voor witlof (de munden zullen successievelijk vervallen). UIT LIMMEN In de Vrijdagavond gehouden jaarverga dcring van de Codrv Beeren'.eenbank, welke gepresideerd werd door den heer D. Swart, wtrd medcgedeelc! dat het aantal leden 161 bedraagt en dat er 271 spaarban-kbockjes in omioop" zijn. Uit het verslag van den kassier, den heer G J. .Meijer, bleek 'ti c-tnzcl. van f 422.283.34. aan spaargelden was ontv. 161.677 02, aan voorschorten 23.830, in 1-oorende rekening 4S4.50. De winst- en vetliesrekening sloot ratt f 171.095.59. Een winst is gemaakt van 559.50, welke wordt afgeschreven op't ver- lies van de C B., tc Alkmaar. waardcor deze schtild nu nog 4 511.36 bedraagt. De voorzitter fcrengt daim aan de leden, die hebben inogelijk gemaakt (door korgstdHng) dat de Bank zelfstar.dig kan blijven. Tot lid v. d. Raad v. Toezicht °n bestuur werden herkozen de heeren C. Koot en C Verweel Vooren. Tot leden der commiss:e voo. aiwikkeling der zaken van de C. Bank te A'k- ffiaar werden herkozen de heer enG. J Meijer, J. P. Keys en W. P. Mooitot leden van de rekening ccmmissie de heeren: J. Nuyens Pz. en j. Sturfbergen. De rente van vcorschotten werd bepaald op 6 pCt. en voor spaargelden op 4 pCt. UIT OUDKARSPEL. Onder zeer vee! belangstelling had op het nieuwe voetbalveld van D. T. S. de eerste wedstrijd plaats. D. T. S. I speelcle tegen Heiloo I en de wedstrijd eindigde met geiijk spe) 1—1. De D. T. S.-adspiranten speelden te St. Pancras tegen de Vrone-adspiranten en ver- loren daar met 0—1. Zaterdagmiddag om 2 uur werd de huis- vlijttentoonstelling gcopend, welke op touw gezet is door het Nutsoepartement alhier en waarvan reeds en paar maal in onze plaatse- lijke kolommen melding gemaakt is. We wezen reeds op de uitgebreidheid van het aantal inzendingen cn op de keurcollecties die voor de verschillende afdeelingen zijn in gekomen Toen we tegen tweeen de zaal binnenkwa- men en dus nog geen publiek aanwezig was, hebben we een poosje rustig de inzendingen kunnen bezien De fotograaf van „NoordholIand in woord en beeld" was reeds bezig met het maken van enkele opnamen, ook dus profiteerende van de rust die toen in de tentoonstellingszaal nog aanwezig was. We hebben ons kunnen overtuigen van de keurige rangschikking van de inzendingen. Over alles heeft men een schitterend overzicht. Elke inzending heeft de plaats kunnen krijgen die het toekwam. Elke inzending en dat is nog al wat als men weet, dat dit aantal 1488 is. De afdeeling fraaie handwerken. wel het sterkst vertegenwoordigd, bevaf 314 num- mers, de afd. houtsnijwerk 163 nummers, 35 inzendingen wlfren ter opluistering aanwezig, teekenwerk, kunstschilderen en amateurfoto- grafie bevat 62 nummers, koper- en plaat- werk 3 nummers, knutselwerk 24 nummers, nuttige handwerken 31 nummers en kinderar- beid 60 nummers. Verschillende inzendingen hadden onze voile bewonderifig, doch het spreekt wel van- zelf, dat we niet in bijzonderheden zullen tre- den, omdat daarvoor de uitspraak der jury in de bekroningen voldende spreekt. Toen om 2 uur de deuren geopend werden, was al spoedig aardig wat belangstelling cn ging de voorziiter van het Nutsbe- stuur, burgemeester Kroon, tot de officieele opening over en heette mej. de Koe, als afge vaardigde van het hoofdbestuur in het bij- zonder van harte welkom. Inmiddels was het publiek nog aardig in aantal toegenomen en spoedig heerschte in de tentoonstellingszaal een gezellige drukte. De dames en heeren van de vermakelijk heidscommissie hadden spoedig hun plaatsen ingenomen bij de pop, het rad van avontuur, de sjoelbak, de vlotbrug en de stand„wie raacf het aantal betalende bezoekers". De prijzen van de verloting werden bewon- derd, spoedig hoorden we een radio-concert en bet publiek bewees dat bij een tentoonstellipg als deze eenige vermakelijkheid gewaardcerd wordt. Er werd alt bans spoedig een dankbaar gebruik van gemaakt. We hebben ons eens een poosje begeven tus- schen het publiek, dat ijverig bezig was de verschillende bekroningen te bezien, te bewon- deren, te bekritiseeren, de uitspraak van de jury goedkeurde of soms minder goed keur- de, sommigen waren van oordeel, dat eitkele niet bekroende stukken een prijs toekwam en bekroonde artikelen niet voor een prijs in aan- merking moesten komen, maar toch mecrmalen constateerden we dat de uitspraak van de jury ten voile gewaardeerd werd. Toch zou het wel eens interessant geweest zijn ook ecti uitspraak van het publiek te krijgen Den geheelen middag en avond was er heel wat publiek aanwezig cn we gel oven dat een ieder zeer voldaan het gebouw verlaten heeft. Ons is het althans evenzoo gegaan- Ook den Zondag was het druk. Zeer veel publiek heeft dien dag de tentoonstelling be- zocht. We vermelden nog den uitslag der bekro ningen. UIT ST. PANCRAS. Vrijdagnamiddag werd, nabij de Halve- maansbrug ie Oudorp, een zoon van den heer Kuileboer door een auto aangereden, met gevolg dat de knaap bewusteloos geraakte. Nadat geceeskundige hulp was gehaald, bleek dat hij ten hersenschudding had, terwijl hij uitwendig gekneusd was. De autobe- stuurder fcekommerde zfch niet om het voor- val en zette koers naar Alkmaar. Men weet tot dusver niet wie de hestuurder is. UIT KOEDIJK. De afdeeling kdedijk van den Bond voor Staaispensioni.c-nng nield haar jaarvtrgaoe- ring in het lokaal van tic-n heer M. K. de Weert, onder .eioing van den heer P. Oud. De voorzitter bracht naar aanleidnig van het jaarversiag het stukjc uit het maand- blaadje, geschreven door W. de Geus, in be- sprti.ing. Deze zeme aaann weergeg^ven te hebben lioe hij er persoonlijk over denkt. De heer P. Hart raadde den hr. den Geus aan voortaan voorzienngtr te wezen en dan maar persoonlijk te teekenen, doch niet als secretaris. De renening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van f 231.34 en uitgaaf van 219.27 J.-ilet voordeelig sa.do is 12.96^. Ook werd nog verslag uitgebracht van de tedcratie en jaarvergadcring door ae hec.en P. 0n Alb. Butter wat onaer dankzegging werd goedgekeurd. Op voorstel van het bestuur werd besloten de compkxleckn te laten vervallen in het bc- lang van de propaganca daar dan alle .eden een maanbdiaaQje k ijgen. De contributie" is minimum 0.75 per lid De bcstuursverkiezn.g gaf tot uitslag dat herkozen zijn de heeren P Butter, Jn. N'icu- wenburg en gekozer. de h h. P. Bloin en Sin. Akerbooni. De heer W. dc Geus stelde zich niet herkiesbaar. De heer Sm. Akerboom bracht naar voren het weder opveeren van propagandastukken. Hij wilde weskers er voor onder dc leden zoeken. Spreker zeide dat elk lid moet begrijpen propagandist te moeten zijn voor de ouden van dagen. Het bestuur zal het die richting heen sturen. Ook werd nog gewezen op het s echte vergaderingsbe- zoek Van de 243 leden waren 8 leden buhen het bestuur ter vergadering, terwijl op den propaganda-feestavond de zaal gevuld was. Met een woord van dank aan d: aanwezi- gen sloot de voorzittter de vergadering. In de daarna gehouden bestuursvergade- ring werd de heer Jn Nieuwenburg gekozen als secretaris. UIT SCHOORLDAM. Voor den laatsten keer van dit seizoen had de Vereeniging „N'ut en Genoegcn" alhier een gezelligen avond georganiseerd, en als fewoonlijk was ook nu weer de zaal van dea eer ter Burg stampvol. Gaat het zoo door, dan zal de localifceit nog eens vergroot moe ten worden. Doch vooral de laatste uitvoering met het begeerde ,J>al na" trekt wel de ineeste menschen. Nadat de voorzitter, de heer Klerk met een hartelijke toespraak den avond had geopend, kregen we een mooi tableau te zien, in sen gezet door de dames VI am en van der Wel, welke haar sporen wel in deze reeds heb ben verdiend. „De Volkerenbcnd" was het symbool van ait mooie stuk. Daarna las de heer Damiaans de notulen welke de lachlust ouwekten door de leuke berijming en de gees- tige zetten Vervolgens werd een sterk bezet program- ma zeer snel afgewerkt wat wel goed was ook daar dek lok toch al bijna een uur aanwees, eer het laatse nummer was afgewerkt, terwijl nog een tooneelstukje van het programma was afgevoerd. We zullen dezen keer eens niet in bijzonder heden van het programma afdalen en vol- staan met te zegge dat goede voordrachten door mooie zang werden afgewisseld Muziek- nummers waren er deze keer niet. Doch de uitvoering der nummers slaagden heel goed en net ten tooneele gebracht viel goed in den smaak. We willen er nog wel aan toevoegen dat de heer Knijn uit w-eringervvaard, als gast, een paar aardige nummers, op de hem eige- ne komische wijze ten beste gaf, terwijl de heer J. de Groot van Krabbendam ons ver- gaste op goede zang. Overigens waren het de bekende Schoorldamsche krachten, die, als altd, hun krachten tot welslagen van den avond, ook nu weder ten beste gaven. In de pauze wachtte ons een verrassing. „Nut en Genoegen beef, niet achter willen blijven bij zoovele andere vereenigingen in den omtrek, om zich ten dienste te stellen van het in Alkmaar te stichten neutraal centraal Ziekenhuis. Een belangstellende had n.l. twee tulban- den cadeau gegeven, welke door het bestuui zouden worden verloot, terwijl de opbrengst ten gunste zou komen aan bovengenoemde sticliting. De opzet slaagde wouderwel. Een bedrag van 34 88 was de oogst, en zal aan het co- mite in Alkmaar worden afgedragen. En zoo heeft deze sympathieke vB-eeniging haar naam gestand gedaan, door niet alleen voor't genoegen van de tcehocrders tc ijveren doch ook kwam de nuttige kant der avond uitste- kend naar voren, doordat voor een zoo mooi doel, waarvoor hier zeer veel wordt gevoeld, werkelijk meer dan ee steentie is bijgedragen 't Was dan ook met zichtbare voldoening, dat de voorzitter, met dankbare woorden aan alien, den officieelen avond sloot. 't Officieuse kwam toen, in den vorm van een gezellig bal, terwijl weer anderen, minder danslustigen, op andere manier zich vermaak- ten, zoodat, oudergewoonte't reeds zeer laat was eer men naar huis keerde. Doch geen ver- keerde toon werd vernomen; ieder werkt me- de aan deze voor de SChoorldammers zoo ge zellige avonden. „Nut en Genoegen" gaat nu zijn zomer- slaap weder in. UIT OUDE-NIEDORP. Deze week kwamen de besturen van den toekornst' .-.a W, O. L. polder bijeen. met den heer W. C. K. de Wit van het ingenieurs- bureau van Amsterdam, ter plaatsc waar de nieuw te stichten bemaling zal worden ge- bouwd om te overwegen een naar voren ge bracht plan, de bemaling op te stellen in den Westerkamperpoldermolen. De situatie gaf alle reden om te vermoeden dat dit plan tamelijk veel zou kosten naar verhouding van hetgeen daarmede zou wor den bereikt, n.l. primitieve woning en dito machinekamer, waarom de meerderheid zich uitsprak voor het aanvankelijk plan, n.l. nieuwe woning en machinekamer, wat met in- begrip van het mechanische gedeelte zal vor- deren een uitgaaf van 28000. De te verbreeden en nieuw te graven toe- voerslooten werden bepaald als volgt: breed- te berekend op Z. P. langs het molenerf en pad 9 Meter. Vanaf de rnolen tot de brug van het land van Scholten 7.50 Meter, van- daar tot den Rijterweg 6.50 Meter, van den Rijterweg tot den Molens'oot in den Lijerpol- dcr 5 50 Meter cn vanaf de woning n Scholten Oostwaarts naar de Moknsloot van den Oosterkamperpoider 6 Meter. Overigens bij de woning van Scholten in den Zwartenweg en in den Rijterweg komen betonnen bruggen met een doorvaartwijdte van 3.25 Meter bij een hoogte van 1.20 M. boven zomerpijl. Het totaal der slootwerken en bruggen is met uitzondering der te onteiger.cn grond ge- raamd op f 14910.terwijl aan grond noo- dig is 1 'A H..v. Deze plannen zullen binnenkort ter be- voegder plaatse ter goedkeuring worden in- gezonden. De raad dezcr gemeente vergaderde Zater- dagnamiddag tc 2 uur. Tegenwoordig alle :ecien. Dc notulen waren gedrukt en de leden toe- gezonaen. De heer Over mtende dat dit een goede regel was, het was zoo duideiijk Ingekomen stukken: a Adres van ds Ned. Middernachtzen- ding-vereeniging om subsidie. Voo.r kennisge- ving aangcnorricn. b. Acres van. het gemeeniebestuur van 1 leemstecic, houdende het verzoek achaesie te betuigen aan het bekende door den Raad dier gemeente aan Hare Majesteit de Koningin gericht adres. Evencens voor kennisgeving aangenomeu c. Vtrsiag van den correspondent der ar- beidsbemiddciing over 1924. Als voren d. Kennisgeving van aanneming van be- noeming van- A. van Zoonen, als lid van het Burger:ijk Armbestuur. t. Als voren ais lid der Commissie tot Wering van schoolverzuim van P. Agenant, G. Lieihebber, P. Ligthart, M. H. Woutman en Th Iromp. f. Als voren als lid der commissie van plnokelijk (•-vicht p lie! Lager Onderwijs (-"choolcommissie) C. van Zoonen, M. H. Woiutnan, C. H. de Balbian Vers ter, inevr. M. LiefhebberBest en C. Ursem. B en W. adviseerden vorengenoemde stuk ken voor notificatie aan te nemen. Vooidraciit van B. en \V. tot wijziging der begrooting dienst 1924 Deze wijziging be- trof de subsidie van het Burgerl Armbestuur te verhoogen met 400 en den post bijdrage voor het focds te verhoogen. Goedgevonden. Benoeming van leden en plaatsvervangen- de leden der stembureaux, alsmede van "een voorzitter van het stembureau in het 2e stem- district. Benoemd werden de heeren J. Pluis- ter en G. Liefhebber van het stembureau in het le stemdistrict (raadhuis). Plaatsver- vangende leden werden de heeren C. Rempt en M. Kooyman. Voor het stembureau in het 2e stemdistrict (lokaal F. Jong) werden benoemd de heeren J. Wit, Th. Tromp en J. Ligthart. Tot voor- ter van het stembureau werd benoemd de heer J. Wit. Tot 2 plaatsvervangende leden wer den benoemd de heeren A Molenaar en J. Bakker. Voordraclft van B en W. tot wijziging van art. 19 der verordening, regeleude voorwaar- den en tarief voor de levering van electrici- teiL Deze wijziging stelt vast, dat de admini strateur niet bevoegd, doch verplicht is de wan beta lers af te snijden van het net. Goedgevonden. Voorstel van B. en W. om ingevo'lge art 19 der verordening, regelende inrichting en samenstelling der commissie van plaatselijk toezicht op het Lager- Onderwijs (school- commissie) als vergaderlokaal voor die com missie aan te wijzen een lokaal in de O. L. school te Oude-Niedorp. Gkiedgevonden. Gemeenterekening dienst 192?, was terug- met verzoek een paar kleine wijzigingen aan te brengen. Daartoe werd besloten. Op de begrooting deinst 1925 werden 2 kleine wijzigingen aangebracht, enkel admi- nistratief. Dc- rondvraag leverde niets op. Daarna sluiting. UIT BERGEN. INGEKOMEN PERSONEN. H. Koburg, D.G., Rijksveldwachter, Ver- spijekweg 13 B. a. Z. van Amsterdam L. Gestel, geen, kunstschilder, Buerweg 4 u;t het Buiienland. M. Nueboer, wed. L. Even- huis, N.H., z.b. Beukenlaan 5 uit Frankrijk. C. van Eunen, N.H., kleermaker, Kanaal- dijk 1 van Helder. J. A. Kaan, D.G z.b Breelaan 90 van Wieringerwaard. E A. Gerrits, N.H., dienstbede, Prinsesselaan 20 van Beemster. W. Moester, N.H., suiker- bakker, Loudelsweg 93 van Zaandam. N. Ooyman, N.H., zib., Kleine Dorpstraat 23 van Terschelling. I. G. W. Broekhuizen, E.L., z.b. Kanaaldijk 1 van Helder. E. E. M. Ihm, E.L., Rcode Kruiszuster, Breelaan 92 uit Duitschland. A. Copier, R.K-, land- arbcider, Kanaaldijk 33 van Culemborg. P. Hof, R.K., arbeider, Heerenweg 22 van Egmondbinnen. J. P. van Oostveen, N H., pensionhoudster, Kastanjelaan 9, van Am sterdam. Joh. de Vries, N.H., arbeider, Kanaaldijk 87 van Schoorl. M. j. Gomes, R.K., z.b. Loudelsweg 20 Van Helder. C. Piet, G.H., meelhandelaar, Komlaan 21 van Alkmaar. J. K. Burbach, cchtge. C Piet, N.H., z.b., Komlaan 21 van Amsterdam. M. J. Doodeman, R.K., z.b. Loudelsweg 20 van Edam. C. M. Weijiing, R.K., z.b. Lou delsweg 20 van Alkmaar. C. E. M. en M G van der Meer, Loudelsweg 20 van Oolt- gensplaat. A. Strooker, N.H., z.b. St. An- tcniusstraat 41 van Amsterdam. J. de- Vries N H., dienstbode, Heerweg 7 van Heer- hugowaard. M. Strooker, N.H., z.b. St. An toniusstraat 41 van Zeist. E. Roggeveen, N.H., z.b., Schcolstraat 24 van Schagen G J. Smit, geen, timerman, Loudelsweg 93 van Heiloo. Tr. Potgiesser, N.H., z.b Groeneweg 6 van Purmerend. A. J. H. v. d. Ancker, R.K., geescelijk zuster, Loudels weg 20 van Venhuizen. K. Bakker, N.H., mcTkslijter, Dr. van Peltlaan 12 van Op- meer. H. van Daatselaar, R.K., wasscher, Woonwagen Bergerweg 67 van Alkmaar. J. M. Hommert, R.K., dienstbode, Bergerweg 92 van Obdam. R. H. van Sull, G O., z b Geestweg 4 van Amsterdam. J. Onderwa- ter, G.G., z.b., Russenplein 7 van Gorinchem. C. Dekker, G.G. em. predikant, Russen plein 7 van Gorinchem. H. G Hillerts, N.H., chauffeur. Prinsesselaan 24 van Am sterdam. H. E. van Twisk, N H., z. b Rus senplein 7 van Gorinchem. D. Visser, N.H. siationschef, Julianalaan 22 van Obdam. M. Begenuinn. E.L., kinderjuff. Breelaan 68 uit Duitschland. H. S. Bcersma, echtge. B Soandow, geen, z.bJan Oldenburglaan 5 van Franeker. E. G. Krebber, N Hver- pleegster, Verspiickweg 7 van Amsterdam H. Dekker, N.H., boerenknecht, tleerenweg 9 van Bc-rkhout. B Spandow, geen, foto graaf, Jan Oldenburglaa'n 5 van Leeuwar- den. F. W. jalink, N.H., z.b., Dr. van Peltlaan 8 van Renkum. J. M. jonker, R.K z.b. Loudelsweg 20 van Leiden. A. M. Stem, R.K., dienstbode, Zuidlaan 17 van Schocrl. K. M. J. van der Lans, R K z.b., Bergerweg 1 van's Gravenhage. H Schmidt. N.H pensionhorder, Karel de Gr Iran 13 van Hoo»n. J. W. van Veen, R K., z.b., Loudelsweg 20 van 's Gravenhage. Th. Gomes, R.K., z.b. Pens onaat Loudels weg 20 van Texel. C. A. J. de Graaft RK., z.b. Pensionaat Loudelsweg 20 van Amsierdam. P. Zonneveld, R.K., Klooster- zuster, Pens meat Loudelsweg 20 van Castri- cum. A. P. van Velzen, R.K., z.b. Pensio- naat Loudelsweg 20 van Zoeterwoude. A- M. D. van der Eijl, R.K., onderwijzeres, Pen- si.onaat Loudelsweg 20 van Amsterdam. Tr. Schot. N.H., dienstbede, Meerweg van Oudkarspel. N. Schot, N.H dien-tbode, Guurljeslaan 5 van Oudkarspel. Tr. Del- ver, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 44 van Schoorl. H. van der Woude, N.H., dienst bode, Meerwijklaan 4 van Schagen. W J. de Haas, N.H., z.b. Cclnotweg 4 van Helder J. J. Ruijs, N.H., Evangelist, Russcnweg 5 van D n.eroord. G. J. Helsdingen, R K Insp. Alg. Bouw-Crediet, Hoflaan 8 van Utrecht. L. E. Schouten, N.H.. z.b., Eeuwi- ge laan 22 uit Zwitseiland. H. W. J. M. Loot, R.K., arts, Dorpsstraat 30 van Am sterdam. M. Bruin, geen, dienstbode, Ko- gendijk 55 van Alkmaar. J. Kooij, echtge. J. Kooge, N.H., z.b. Kogendijk 40 ambis- halve ingeschreven. A. M. Smit. R K, z.b Loudelsweg 20 van Texel. G. M. Apel- doorn, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Zijpe. i Len flacon Fostcr s Maagpillen bevat een maaud gezondlieid voor een familie. Zij ziin een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijs- vertering, een beslagen ton, schcle hoofdpijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheke:1 en drogistzaken. Th. C. Klijn, R.Kj z.b. Loudelsweg 20 v. Zoeterwoude. A. F Hamers, wed. F J Kroes, R.K., z.b. Kerkelaan 22 van Haar lem. Jb. Vijzelaar, N.H., arbeider, Kanaal dijk 61 van Opmeer. H. Rol. N.H, z.b., Jan Oldenburglaan 10 van Warmenhtu- zen. J. Trijbetz, N.I. pensionhouder, Rus- senweg 6 van Alkmaar. M. C. van Gijti, E.L. d.enstbode, Russen\veK 6 van Alkmaar! W. G. T. Evers, N.H., z.b. Matth. Wieg- manweg 16 van Haarlem. M. Trosien, N. H., hulp i.d. huish., Renbaanlaan 1 uit Duitschland. G. J. Nettenbreijers, N.H., gep. onder-off. 0. I. Leger, Leo Gestelweg 1 van Maastricht. J. Hi Levering, R.K., boe renknecht, Kerkedijk 11, van Egmond-Bin- nen. VERTRCKKEN. PERSONEN M. Gehron, N.H, dienstbode, van Kom laan 15, naar Heemstede. D. Nierop, Win- kelbed, N.FI., van M. Wiegmanweg 16 naar Alkmaar. P. j. Genot, N.H., hotelbediende, van Boulevard 2, naar Amsterdam. H. Qi. Mol, N.H., arbeider van Oosterweg, naar Gorinchem. M. Butter, N.H., dienstbode, van Kogendijk 55, naar Koedijk. J. Wal- zer, R.R., dienstbode, van Breelaan 78, naar Alkmaar. H. J. Abercrombie, N.H., bak- kersknecht, van Staticnstraat naar de Rijp. J. Fuldauer, N. I. van Russenweg 26, naar Heemstede. J. M. Kohlbrugge, E.L., van Boulevard 2, naar Melik en Herkenbosch. W. de Graaf, R K veldarbeider, van Kanaal dijk, naar Koedijk. G. van Brenk, N.H., arbeider van Kanaaldijk, naar Rheden. M. M. A. J. Putker, R.K., dienstbode van Bar- gerweg 103, naar Wognum. M. Blaazer, NU., dienstbede, van Rustenweg 7, naar Baskoop. H. Koster, N.H., hulp huishou- ding, van Breelaan 46, naar Avereerst. A. M de Vette, R.K dienstbode van Kom laan 14, naar Hoogkarspel. C. C. de Jong, N.H., z. b. van Lijtweg 44, naar Alkmaar. Tr. Fraij, N.H., huish. van Russenweg 22, naar Westzaan. N. Koemeester, R.K., z. b., E. Mooij, R.K., z. b.E. M. de Jong, R K., z. b. G. M. Olsthcorn, R.K., z. b. P. M. van Egmond, R K„ z. b. alien van Pensionaat, Loude'sweg 20, naar Nsambija. (Uganda) Midden Afrika. H. H de Wit en L. Karsten, R.K., ondtr- wijzeres, van Pensionaat, naar Warmenhui- zen. S. A. Wokke, R. K., bakkerskn. Berger weg 103, n. Wognum. M. Blaazer, N.H., diensib., van Heerenv. :g 9, n. Callanteoog S. J. Briefjes, R K., boertnkn.. van Schapen- laan 19, naar Limmen. C. M. Pooljer, R K., dienstbode, van K. dc Gr., laan 35, n-aar Edam. L. Wagner, R.K., monteur, van M. Wiegmanweg 7, naar Alkmaar. D. H. W. Filarski, geen, Icunstschilder, van Ooster- weg naar Frankrijk. C. Brammer, RK., arbeider van Bergerweg, naar Beverwijk. E. A. Gerrits, N.H., dienstbode, van Prinses selaan, naar Wildervank. M. Th. J. H. Laout, R.K., van Pencionaat, naar Amster dam. W. Wokke, R.K., gem. veldwachter, van Kogendijk, naar Hoogkarspel. Kl. Mod der, N.H., landbouwer, van Achterweg 11, naar Abbekerk. Jn. Bakker, N.H., landbouwer, van Kanaaldijk, naar H. Hugo- waard. J. Spigt, R.K., koopman. van J. J. Laan, naar Helder. B. Vos, N.H., meubel- maker, van L. Gestelweg, naar Alkmaar. C. de Waard, echtge., P. De Goede, R.K., van Heerenweg 50, naar Egmondbinnen. J. W. de Vries, N.H., fotograaf, van Groene weg, naar Oterleek. A. E. Huiberts, R.K., z te, van Pensionaat, naar Monnikendam. B. Schipper, R.K., z.b., van Penstcnaat, naa^^ Monnikendam. W. S. H. Looiscn, R K., z. te, van Pensinoot, naar Monnikendam. K. Korber, E.L., chauffeur, van J. Olden burglaan, naar Alkmaar. J. G Bleijs, R K., kunstschilder, van Kerkelaan, naar Am sterdam. J. van Lc.er R.K., diensibodie, van Rrwlaan, naar Amsterdam. P. Heijnis, R K.. koopman, van J. Oldenburglaan, naar Schcten. F. J. van der Vliet, geen, koopman van Cclnotweg, naar Alkmaar. H. ten Ka te, N.H., z. b. van K. de Gr. laan, naar Scho- ten. Jn. Bijwaard, R.lv, bloemistknecht, van Heerenweg, naar HilLsycm. N. Ros- kam, P.K., landman, van Heertnweg, naar Hcernskerk. - B. J. Doornebos, N.H., tim- merman, van Kogendijk, naar 's Graven hage. W. de Graaff, E.L., z. b., van Not- weg, n. Batavia (N. O. Indie). E. Th. van der Stok, geen, z. te, van Russenweg, naar Alkmaar. A. G. Tolle, echtge P. M. Haakman. N H., van Dorpstraat, naar Alk maar. N. C. A. Frankenmolen, R.K., boek- houder van Dorpstraat, naar's Gravenhage. H. J. van Eijk R K., timmerman, van St. v S. laan, naar Alkmaar. iieineiigd JNieuws. DE /.OMtKilJu. De Chr. Boeren- en l umdersbond in Ne- derlanc, net Kou. Nederl. Lanubouw-Comite cn de K. K. Nederl. Boeren- eu 1 Uiadcrsbond ueboen, naar de N. Rott. Ct. meldt, een briei oetretiende den Zomerujd aan den minister van binneulaadsche zaken ui landoouw ge- zonden van den volgendcn inhoud: Met groote vreugde en waardeering hebben de Chnsteiijke Bocr.n-in fuindersoond in Ncderiand, het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-Comite en de K. K. Nederlandsche xiocren- en "1 umdersbond kennis genomen van de .ndiening van liei wetsontwerp tot intrek- king van ae wet van 23 Maart 1918 tot tijde- Ujta: afwijking van ae wet van 23 juli 1908 tot myoering van een wettelijken tijd. Zij Siellen er bijzender prijs op Uwe Excel- lenne hun oprech.en dank te braigen voor de neslissing, aoor u genomen omtrcnt de vraag of de zemertijd hier te iande dit jaar en de volgenac jaren ai dan niet zou blijven ge- liandiiaafd. Door deze beslissing heeft Uwe Excellentie ge.ocnd een open oog tc hebben voor de reeele bezwaren en nadeelen, die de invoering van cien zomertijd zoo wel vocr de boeren en tuin- dcrs persoonlijk als voor de uitoefening van hun bedrijf mcdebrengt Door deze beslissing heeft Uwe Excellentie riet dan na rijp beraad genomen en zij ver- veiirouwcn dan ook, dat het Uwe Exocllmtii a.J.Ocl Gqominqz*, MET G-PFHAn SAuS 4

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6