riTpsebr0 Overwerkte zenuwen hebben in de eerste plaats een kalmeerend €11 versterkend middel noodig. Mijnhardt's Zenuwtabletten geven kalmte en nemen on- rust, gejaagdheid en overspanning weg. Ko- ker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. zal gelukken de beide Kamers der Staten- Generaal te overtuigen van de noodzakelijk- heid, en de door u genomen beslissing te be- krachfigen. De Karaer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat heeft aan de Tweede Ka- mer een adres gericht, waarin ze zich uit- spreekt voor het behoud van den Zomertijd. Directeuren en personeel der Verecnigde Octrooi-bureaux, gevestigd te 's-Gravenhage, hebben aan de Tweede Kamer verzocht, het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd niet aan te nemen. Aan de Tweede Kamer is een adres ver- zonden uit Goes met 1083 handteekeningen tot behoud van den zomertijd. ANTI-REVOLUTIONNAIRE PAR- TIJDAG. Te Hoofddorp is Vrijdag de A.-R. Partijdag gehouden. Na de openingsrede van den voor- zitter, den heer A. Colijn, zette ds. M. van Grieken, van Rotterdam, uiteen waarom hij a -r. stemt. Vervolgens werder. telegrammen r:onden aan de Koningin en den heer A. W. Idenburg. De heer J. Schouten sprak over „Aanval en verweer". In de avondvergadering heeft minister Co lijn het woord gevoerd. Wat moet ik in de Meer nu wel gaan doen? had spr. zich afge- vraagd. Immers, twee paladijnen hadden des middags reeds het woord gevoerd. Iemand in •rljn onmiddellijke omgeving had echter ge- zegd„A1 zegt ge niets, dan is het ook goed. A1 zien ze u alleen maar". (Daverend ap- plaus). Voor een enthousiast gehoor besprak de minister vervolgens het vraagstuk der ontwa- pening en den financieelen toestand van ons land. DE ONDERGRONDSCHE OORLOG De minister van financien zegt de N. R Crt., adviseert zijn ambtgenoot van water- staat om de vergunningen aan de gemeente Arnhem voor het hebben van kabels en riolen in rijkswegen in te trekken, indien het gemeen- tebestuur onwillig mocht blijven de rijkswe gen in beheer en onderhoud over te nemen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland doen blijkens een bericht in het Weekblad voor gemeentebelangen juist andersom. Na het gebruik, dat dit gewestelijke colle ge van publiekrechtelijke bevoegdheden heeft gemaakt om provinciale electriciteitslevering aan Bennebroek en waterlevering aan Laren af te dwingen, is weder een conflict met Wor- merveer ontstaan, eveneen& over het water Er werd n.l. vroeger aan die gemeente gele- terd door de thans door de provincie overge- nomen Maatschappij tot exploitatie van water- leidingen tegen veel geringeren prijs dan waarvoor de provincie levert. Niet alleen vroeg de gemeente schadevergoeding voor het voordeel, dat zij vroeger uit de concessie aan die maatschappij genoot, maar ook ontkende zij de geldigheid van art. 0 der provinciale waterleidingverordening, volgens welke een ieder gehouden is het leggen, hebben en on- derhouden van buizen door de provincie in zijn grond te dulden, alweder dus een publiek rechtelijke bepaling ten behoeve van een eigen ondememing. Gemeente en provincie konden het hierover niet eens worden, als gevolg waarvan het provinciale bedrijf thans elke nieuwe aansluiting voor waterlevering wei- gert, zeer tot schade van de in?ezetenen. Een ingezetene, door wiens grond buizen zijn ge- legd, zal hierover tegen de provincie proce- deeren; verliest deze dit proces, dan zal het geval zijn, dat de gemeenten niet zonder te gen praestatie het leggen van buizen behoeven te dulden. DE MOORD OP DEN SPOORWEG- WACHTER DE JONG. In de zaak betreffende den moord op den spoorwegwachter De Jong te Giesen-Nieuw- kerk, begint thans eenig licht te komen, meldt het V.-D. bureau. Zaterdag is een oelangrijke arrestatie gedaan en de justitie meent dat thans alle verdachten in voor-arrest zijn Doordat een der gearresteerden is gaan „doorslaan", is thans met zekerheid bekend geworden, dat de werkelijke inoordenaars zich in handen van de justitie bevinen. HAR1ELIJKHEID IS MAAR ALLES. In de raadsvergadering ie Ilpendam deci de de heer Lakeman (vrijz.) mede, dat hij ontslag nam als lid van den gemeenteraad. Toen aan 't einde der vergadering de bur- gemeester het scne.denae raadslid wilde toe- spreken, viel de heer Lakeman nem in de reae met de opmerking, dat hij van den burgemees- ter als ambienaar geen pluimpje wilde heb ben. De burgemeester zat even perplex en sloot toen de vergadering. SPOOuWtuPERSONEEL. In de ZateroagmiQoag te Lurtxht gehou den vergadering van het centraal-comue van acne om te komen tot eenheid in de organi- satie van het spoorwegpei soneel, waar ver- tegenwoorcugers van oe iiootanesturen van den B. A. N. S. Neutra.en bond eri oen Lo- coinotiefbond aanwezig waren, is na breed- voerige besprekingen besioten een uitspraak te vragen van de provinciale en plaatselijke comites om onverwijld tot stichting van een nieuwe organisatie over te gaan, waarvoor van genoemde organisaiies voile medewer- king zal worden gevraagd en waaraan een uitgewerkt plan zal worden gezonden ten einde tot de gewenschte grootere machtsfor- matie te geralen. UNIVERS11EIT VAN AMSTERDAM. Ter benoeming van een gewoon hoogleer- aar in de organische chemie, aan de universi- teit is, naar de N. R. Ct. meldt, de voigende voordracht opgemaakt: lo. dr. J. P. Wibaut, lector aan de universiteit te Amsterdam; 2o. dr. G. Barger, hoogleeraar aan de Universi teit te Edinburgh. INTERESSANTE SCHEIKUNDIGE PROEVEN. Naar het Soer. Hbl. verneemt, heeft de heer E. D. Wermuth, scheikundig ingenieur, ver- bonden aan het gewestelijk laboratorium te Soerabaia, in verband met de zaak van Sioe Ijwan Liem, die door den raad vaini justitie aldaar, wegens het opzettdijk gebruik maken van een valsch geschrift, tot 2Ti jaar gevan- genisstraf werd veroordeeld, zeer interessante proefnemingen gedaan op scheikundig ge- bied. De heer W. toonde o.a. aan, dat bij over trekking van potloodschrift met inkt, hoe se- cuur ook, de inkt door chemische stoffen vol- komen kan worden opgelost, waarna het pot loodschrift weer even duidelijk als tevoren zichtbaar is: Voorts, dat bij veranderingen en bijschrijvinge© met inkt van rnktschrift de inkt van die veranderingen en bijvoegingen langs chemischen weg kan worden verwijderd met achterlating van den inkt van het oor- spronkelijke schrift en welke van ouderen da tum op het papier is. Potloodschrift, zijnde kooistof, kan door geen enkele chemi sche stof worden vernietigd: Kooljsof is on- aantastbaar, verdwijnt alleen bij gebruik van gummi (gomelastiek). Het Soer. Hbl. meldt nader, dat de heer W. die proefnemingen geheel uit pure be- langstelling voor zichzelf deed, doch dat door een raad van- justitie dr. J. E. Quintus Bosz en G. P. L. Hi'lhorst was opgedragen, om het leveren van het wettig en overtuigend be- wijs in de zaak Liem, waarin een valsche kwi- tantie de hoofdrol speelde, mogelijk te maken, scheikundige proefnemingen te verrichten, welke als volkomen geslaagd mochten wor den beschouwd. Aan dr. Quintus Bosz en den heer Hilhorst gelukte het graphologisch en scheikundig aan te toonen, dat hier inderdaad valsehheid in geschrifte aanwezig was. De Chinees werd dan ook door den raad van justitie tot gevangenisstraf veroordeeld. SPOORWEGPERSONEEL. In den loop van dit jaar zal bij de Neder- landsche Spoorwegen begonnen worden* met het weer in diensi nemen van het op wacht- geld gestelde personeel. De weer-in-dienst- stelling zal geleidelijk plaats vinden. Voor- loopig is er weinlg kans op het weer in dienst nemen van trein- en wegpersoneel. BELANGRIJK KASTEKORT. De directie van de Geldersche Credietver- eeniging te Apeldoom heeft, naar het Hdbl. meldt, een kastekort ontdekt tot een totaal-be- drag van 60.000. In verband hiermee zijn de kassier en een kantoorbediende, beiden werkzaam bij deze bankinstelling, in arrest gesteld. L.l. Vrijdagavond werd in de kas van het agentschap Apeldoom der Geldersche Cre- diietvereemging door den Directeur, den heer W. N. Coenen een tekort van naar naming 60.000 geconstateerd. De heei C. deed niervan onmiddellijk aan. gifte bij de gemeente-politie en als verdacht van de vtrduistering dezer gelden te hebben gepleegd, werd de cngeveer 30-jarige, gehuw- de W. B., als kassier aan die instelling ver- .bonden, in zijn weninj aan de Hoogakkerlaan gearresteerd. De' omtrent 50-jarige J. A., eveneens ge- huwd en vader van kinda'en, die reeds als jongeling plaatsing kreeg bij de Geldersche Credietbank en in 34 jaren opklom tot pro- curatiehoudcr, was niet in zijn woning aan de Bandalaan aanwezig, maar werd' later door de recherche aangetroffen in de vmning van W. B., vanwaar ook deze naar het potitiebu- reau werd overgebracht. Beiden hebben reeds bekend schukfig te zijn. Naar we verder vernamen zouden beiden op wel wat te ruimen voet hebben geleefd, en hun uitgaven niet in overeenstemming hebben- kunnen brengen met de verlaging van hun sa- laris, ook dcor de Geledrsche Credietvereeni- ging voor het personeel ingevoerd. W. B. zou aan het kas-te-kort v-cor 40.000 debet zijn, terwijl J. A., die allerwegen in tal van groote zaken en bij vele particulieren het volste vertrouwen genoot en vooral in de cri sis jar en voor velen een vraabaak en raads- man is geweest, in den tijd van ook een vijftal jaren 9000 zol hebben verduisterd. Het geval wekte hier wat ontsteltenis, daar de beide gearresteerden als geboren Apel- doorners bij ieder bekend zijn. J. A. en W. B. zullen Maandag naar Zut- phen worden overgebracht. OP VRIJE VQETEN GESTELD. De embal.eur B. te Leiden, die ter zake van den Donderdagavond op den Nieuwen Rijn aidaar gewoea hebbenden brand door de politie was opgesloten, is op vrije voeten ge steld, daar omtrent zijn schuld aan den brand niets is komen vast te staan. BRAND IN EEN S1GARENFABRIEK. Zaterdagnacht is de sigarenfabriek van den heer Sellers te tmmen tot den grond toe afge- brand. Het gebouw en de invenraris girngen in de vlammen op. De eigeriaar en zijn zwager zijn als verdacht van brandstichting voorloo- pig in de marechaussekazeme opgesloten. 't Geoouw was verzekerd. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is in de Badhuisstraat te Scheveningen de ruim 60-jarige mej. S de B. uit de Keizerstraat tegen een in beweging zijnder. wagen van lijri 8 gdoopen Zij viel en werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht, 's avonds was zij nog niet bijgekomen. Zaterdagmorgen is de woning van Z. op den Rietberg teEpe geheel uitgebrand. De woning behoorde aan de R.-Kath kerk. Oor- zaak onbekend. Behalve de levende have is niets gered. Te Emmen is Zaterdagnacht de sigaren fabriek van E. geheel afgebrand. Een voorstel is gedaan door de fractie van den Vrijheidsbond in den Rotterdam- sehen gemeenteraad, om door het verhaal van de premie voor het weduwen- en weezenpen* sioen althans eenigszlns uit de financieele im passe te geraken. Uitgifte in Nederland heeft plaats van een 5 pet. 10-jarige Zwitsersche bondslee- ning, groot fr. 50 millioen, ten behoeve van de Zwitsersche Staatsspoorwegen tegen 951/-% pet. Te Hoogkerk (Gr.) is gisteren aan de Noord-Nederl. Beetwortelensuikerfabriek de gehuwde werkman K. E., uit Zwolle, van een ladder gevallen en enkele uren later aan de gevolgen van een schedelbreuk overleden De Algemeene Technische vereeniging van beetwortelsuikerfabrikanten en raffina- deurs heeft Donderdag te's Gravenhage ver- gaderd onder voorziiterschap van den hetr M. G. Hummelinck. ^tA*, spreek urr. ltuitenland WEER EEN HEVIGE BRAND TE TOKIO. De „Star" verneemt uit Tokio, dat ten ge- volge van een hevigen brand in het Soesatie- kwartier aldaar een driehonderd-tal huizen in de vlammen is opgegaan. BESTRIJDING DRANKGEBRUIK IN AMERIKA. De pas benoemde federa'le districtsprocu- reur van New York zal krachtig optreden voor de toepassing van de prohibitiewetten. Hij stelde wegens overtreding daarvan een vervolging in tegen 14 van de meest bekende restaurants te New York en eischte sluiting van deze lokalen gedurende 12 maanden. Voorts gaat'hij schoon schip maken nopens de opeenstapeling van de vervolgingen, die te New York zoo talrijk zijn, dat de berec.1- ting er van jaren zou duren. Gemiddeld wor den te New York per week 1000 personen wegens overtreding van het drankverbod ge arresteerd en sedert acht weken omtving de commissaris van politie 27.000 aanklachten wegens zoodanige overtredingen Provinciaal nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. Holland I speelde een competitiewedstrijd tegen Uitgeest II en won daar met 2—0. Holland II speelde op eigen terrein tegen D. T. V. uit Heerhugowaard. De einduitslag was 00. UIT WIERINGEN. Zaterdagochtend is Wieringen aange- houden en aanvankelijk naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht de arbei- der J. L., die verdacht wordt van den in- braak, op 25 December j.l. gepleegd, ten hui- ze van den aannemer Jn .Klein Cz. Het chemisch onderzoek van het laborato rium Van Ledden Hulzebosch te Amsterdam heeft uitgemaakt, dat de vingerafdrukken, die op de glasruit voorkwamen, volkomen over- eenstemmen met die van den verdachte. Tot heden blijft deze echter alles ontkennen. De ontvreemde geldtrommel is twee weken geleden in een sloot terug gevonden. De ak- ten en andere voor den eigenaar waardevolle papieren waren nog aanwezig. WARMENHUEZEN. (Febr.) Geboren Gerrit Derk, z. van Daniel de Bruijne en Harmanna Janna Johanna Bak- ker. NicoLaas, z. van Frans Stam en Eu- phemia Punt. Pieter Cornells, z. van Klaas Blankman en Maartje Biersteker. Gerrit, z- van Nicclaas Kuijper en Maartje Keete. Ondertrouwd: Albert Butter en Jo hanna Catharina de Vet. Overleden: Nicolaas Jozef, z. van Nicolaas Schipper en Trijntje Smit, 11 jaar. Christina Lingerak, 64 jaar, echtgen. van Klaas Pron'k. Stadsnienws AFD. ALKMAAR VAN DE NED. VER. VAN HUISVROUWEN. i Nu die schoonmaaktijd nadert, wordt er weer een zware strijd aangebonden tegen alle mogelijke insecten, die in de huishoudingen dikwijls groote sdiade aanrichten. Niet ad- leen in de gezinnen, maar ook in voorraad- schuren en magazijnen wordt allerlei nadee1 aan opgeslagen goed-eren toegebracht. Na- latigheid in voorzorgsrnaatrege 1 en daartegen kan de volkshuisho-uding groote schade be- rcikikenen, men denke slechts aan liet mili- taire depot, waar de mot honderdduizende gul dens schade veroorzaakte, doordat zij zich ongestoord in de daar opgeborgen Weeding kon ontwikkelen. Het is niet altijd even gemakkclijk te we- ten, hoe men zich voor verschillende insecten kan vrijwaren. Amerika, het land waar al'es in het groot wordt aangepakt, geeft ons ook hierin een voorbeeld. Het U.S. Departement of Agriculture geeft vlugschriften uit, waarin de huisvrouw allerecrst er op gewezen wordt, wanneer zij en hoe zij in deze moct optreon en hoe zij haar energie op de juiste manier moet aanwenden. Hier te landen wordt van hicoger hand weinig in deze richting gewerkt, en bij den tegenwoordigen toestand der schat- krist is het ook niet te verwachten, dat er door ons Departement van Landbouw iets in deze richting gedaan zal wordeli. Daarom meent de Ver. v. Huisvrouwen in deze diligent te moeten zijn, en maalct een eerste begin met een vakkundig tsioloog, ver- bonden aan den Gezcndheidsdienst der Gem. Amsterdam, die geacht kan worden van de le- venswijze en de verweermiddelen tegen aller lei,wat ons belaagt. op de hoogte te zijn een lezing met lichtbeelden tc laten houden over Motten en hare Bestrijding. De Ver. v. Huisvrouwen hoopt, dat dit al- lereerste begin gevolgd zal kunnen worden door vcordrachten op dit gebied, waarvan de korte samenvatting in vlugschriften met af- beeldingen het volic in zijn geheel een ibeeld zou kunnen geven hoe het zich zonder ver- spi'.ling van moeite te weer kan stellen tegen al wat aan gedierte zijn huis en huisraad be laagt. INGEKOMEN PERSONEN. N. van Tiel, N.H., d.b:, Langestraat 42, Graft. W. M. Adrichem R.K., d.b., Ver- dronkenoord 54, Heiloo. W. A. Vogelpoel, R.K., letterzetter, Gr. Nieuwl. 74. Utrecht A. H. Walraven, commies N. S., Snaar- manslaan 174, Groningen. G. M. W. Mees, R. K., onderwijzeres, Krelagestraat 35, Amsterdam. M. F. Ferwerda, N.H landmeter. Emmastraat 65, Almelo. 1 Brouwer, N.HSpoorstraat 58, Westwoud. M. J. Admiraal, R.K., d.b., Kenn strweg 17, Wijk aan zee en Duin W. A. H Bar- nasconi, R.K., winkelbed., Kerkpl. 6, Tiel. D. VerhoeveVennik, N.H., DrutvenTaan 24, Akersloot. E. M. Hollmann, juffrouw van gezelschap, Emmastraat 4, Utrecht. A. L. Oorsprong, R.K., priester, Nassau- laan 4, Utrecht. A. Venekamp, N.H., Nieuwlsingel 50, Duitschland. J. G. v. d. Broek. G.K., dekknecht, Voormeer 11, de Bilt. H. L. J. Stempher, R. K., suiker- werker, Tulpstraat 10a, Amsterdam. N. Schuit, R. K., tuinder, Tulpstraat 19, Aker sloot, H. Reeker, R.K., kleermaker, Noorder kade 62, Stad Delden. M. de Pee, N.H., d.b., Spoorstraat 78, St. Maarten. C. J M. v. Keulen, R. K., kappersbed., Laat 182, Noordwijk. E. Larcher, R. K., d.b., Kenn- park 25, Duitschland. Th. J. Stikkel, N. H., Spoorstraat 52, Broek op Langendijk. C. Lankreijer, R.K., liefdezuster, Oudegracht 204, Ootmarsum. C. Hulsebos, R K., koopman, woonwagen, Kan.dijk, Helder. J. Berepoot, R.K., landb.kn., Lutt.oudorp 58, Oterleek, K. van Dijk, N.I., winkelierster, Houttil 15, Amsterdam. H. B. van Dijk, N.I., winkelier, id., Amsterdam. F. M Mulder, R.K., d.b., Oudegracht 299, Pur- merend. M. W. Swaen—Verhees, R K-, Westerhofje 14, Beverwijk. W. Twisk— Buter, R.K., Hoeverkade 2a, Heiloo. S. A. Wokke, R.K., bakkerskn., Schoutenstraat 30, Bergen. u. P. Hoekstra, D.G., d.b., Laat 159, Sijbecarspel. D. Toornstra, N.H, boekhouder, Luttik-oudorp 41, Leeuwarden J. WiersmaVisser, N.H., huish., Lutt Oudorp, Leeuwarden. L. Wagner, R. K monteur, Oudegracht 28, Bergen. C. C. de Jong, N.H., d.b., Liefdelaan 8, Bergen. W. A. H. Verwoert, N.H., agent Telegraaf, Vogelenzang 6, Heiloo. R. Tool, R.K., d.b. Zeglis 245, Hensbroek. P. Stempelaar, R K.. landb.kn., Boomkampstraat 46, Hoog- woud., H. R. W. Steensma, banketbakker, Koningsweg 17a, Sneek. N. Snijders, N H., d.b., Payglop 12, Schagen. H. M. A. Hertogs, R.K., d b., St. Jacobstr. 3, Baarn. W. KossenDekker, D.G., Leliestraat 2, Petten. J. M. Geurts, R.K., Emmastraat 12, liefdezuster, Haag. M. G. Koekenlerg. R.K., Emmastraat 12, liefdezuster, Delft. M. W. v. Leeuwen, R.K., Emmastraat 12, Delft.— J. Molenaar, R.K., Zocherstraat 30, Hoorn. P. Springveld, R.K., locdgie- ler, Snaarmansl. 101, Beverwijk. G. Horn, R.K., drukker, Hooftstraat 33, Bussum S. P. Roobeek, R.K., arbeider, woonschip, Ach- terwezel 20, Zijpe. C. Jansen, R.K., koop man, Dahliastraat 17, Amsterdam. E-. C Brijer—de Boer, D.G., 2e Landdwarsstraat 22, Helder. K. Korber, E. L., chauffeur, Molenkade 8, Bergen. J. Hoek, R.K., d.b., Kl. Nieuwland 6, de Rijp. J. Visser, N. H., Drebbelstraat 5, Sijbecarspel. —7 J. v. d. Meer, G.K., arbeider, Dijkgraafstraat 27, Gennep. P. de Haas, N.H., machinezetter, Nieuwl-singel 4a, Amsterdam. E. C. Ad miraal, R.K., d.b., Achterstraat 37, Wijk a. Zee en Duin. W. F. H. Asjes, N.H., Kweerenpad 10, St. Pancras. J. Wallaart, N.H., d.b., Toussaintstraat 18, Amsterdam. H. Leegwater, N.H., werkman, v. Leeu- wenhoekstraat 1, Harenkarspel. A. J. C. v. Heuveln, Rem. leerares, Emmastraat 43, Groningen. D. Klement—v. Es, R.K He- kelstraat 26, Amsterdam. M. A. Huur- manThiel, R.K., Heiligland 38, Bussum. C. Kok, R.K., werkman, Druivenlaan 16, N. Niedorp. T. Petter, N.H., Keizerstraat 22, Amsterdam. J. v. Vemde, Eikelen- bergstraat 3, Leeuwarden. H. Goezinne, N.H., arbeider, Heiligland 38, St. Pancras C. Stam, R.K., d.b., Heiligland 38, St Pancras. 0. Koetze, N.H., d.b., Turfmarkt I, Winschoten. J. van Baaren, N.H., schipperskn., Oudorperdijkje 7, Helder. S. Schuit, N.H., Koorstraat 4, Hensbroek. J. Broekema—de Vries, N.H., Omva! 40, Baflo. A. KaanKooijman, N H., Gees- tersingel 51, Winkel. A. Driesen, N.H., wagenmaker, Kanaaldijk 5, Rotterdam. M. v. d. Meij, R.K., Landstraat 65, Rosma- len. E. Leening, R. K., d.b., Koorstraat 51, Heerhugowaard. J. Sneekes, R K., koopman, Scharloo 39, Brussel. J. de.Vet, N.H., Groenelaantje 3, Warmenhuizen. K. Kraan, N.H., rietwerker, Keizerstraat 22, Haag. A. J. Kuijper, R.K., d.b., Dijk 12, Haag. N. v. d. Laan, P. Hendrikstraat 36, Amsterdam. J. A. W. Kool, R. K., huisbew., St. Annastraat 26, Haarlem. E J. Koning, G. K., winkelbed., Langestraat 98, Leens. J. Plinck, R. K., los werkman, Dijkgr.str. 2, Belgie. J. C. H. Wansink, N. H., inatrumentmaker, Stu&rtstraat 60, Am sterdam. G. Hibma, N.H., d.b., Spoorstr 40, Oterleek. J. R. O. C. Hartholt, N H., hulp huish., L.Oudorp 40, Heino. D. Du houx, D.G., stalkn., Nieuwp.laan 170, Leeu warden. A. Dieleman, U.K., d.b., Luttik- Oudorp 2, Oudkarspel. W. F. G. Wiese, R.K., werkman, Gea. Baansl. 9, Frankrijk. M. J. v. Thiel, D.G., ingenieur P. E. N., Langestraat 79, Hoorn. E. Geijer, E.L., d.b., Langestraat 79, Hoorn. J. v. d Berg, koopman, Luttikoudorp 79, Amster dam. W. Droog, N.H., koopmau, Stuart- straat 38, Amsterdam. J. Libers, L. d. H metselaar, Ridderstraat 13, Enschede. C Kouwenberg, N.H., stoker, Noorderkade 6, Warmenhuizen. Th. Komen, R.K., scol der, Hoeverkade 2, Wognum. M. de Jong, R.K., Hoeverkade 2, Heerhugowaard. C. Lebbing, G.K., 2e Landdw.str. 31, Barne- veld. C. M. Bots, R.K., Heemraadstraat 9, Haarlem. G. Siewertsen—Baas, N.H., Keizerstraat 17, Warmenhuizen. u. Mul der, R.K., d.b., Verdr.Oord 61„ Heiloo. B. Heiblom, R.K., veriter, woonwagen, Am sterdam. P. Bruin N.H., slager, Oudegr. 72, Zuid-Scharwoude. B. Vos, N.H., meu- belmaker, Hooftstraat 23, Bergen. VERTROKKEN PERSONEN. K Soek-Vlug, RK., huishoudster, Hoog- straat 7a. Zaandam, N. van Zeegen, E.L.,, verhuurder van automobielen, v. d. Kaaij- straat 5, Heiloo. G. Honing, D.G., bakker, Hekelstraat 17, Haarlem. C. Tool, Leger des lleils, dienstbode, Turfmarkt 1, den Haag. A. Bakker, G.K., schipper, Oosterburg- siraat 6, Krommenie. J G. v. d. Pioeg, N.H., Emmastraat 75, Groningen. G. Grijtt, R.K., dienstbode, Achterstraat 53, Duitschland. L. Monkemann, E.L., dienst bode, Kennemerpark 25, Duitschland. M. Kemp, N.H., dienstbode, Parkstraat 1, Rotterdam. G. T M. van den Bosch, R.K., fabrikant, Kennemersingel 12, Bloemcndaal. J. Hof, N.H., Varnebroek 1, N.-Amerika. P. A. Waijers, R.K-, dienstbode, Nieuw- poortslaan 124, Amsterdam. C. C. de Ko ning, N.H-, dienstbode, KennemgsJtagtv^g 6.350 83, Koe'dijk M. C. Dijt, Tancfbcniw-f nieur, Westerweg 102a, Texel. B. Baesjon- Stavenuiter, R.K., Langestraat 30, Gronin gen. E. Beutlage, R.K., dienstbode, Lange straat 22, Duitschland. A. Nierfeld, dienst. bode, Emmastraat 58, Duitschland. M. Ahlers, R.K-, dienstbode, Emmastraat 56, Duitschland. G. J. Alderkamp, N H., leer* ling-machinist, Stationstraat 34, Amhem. A. C. Boelmans, N.H., assistent N. S., Krela gestraat 33a, Enkhuizen. P. v. d. Bias, glasetser, Ingelandstraat 6, Belgie. P. C Schagen, R.K., landbouwer, Schermerweg 38, Avenhorn. A. J. Jansen. N.H., loodgieter, Schermerweg 19, Amsterdam. J. Bagger- man, N.H., grondwerker, Compagniestraat 17, Zwijndrecht. A. M. J. Wekhoven-Hof- man, R.K., Stuartstraat 23a, Zaandam. L. J. van Wijk, N.H., boekdrukker, Groene laantje 10, Oostzaan. C. Keijsper, R.K., denstbode, Oosterburgstraat 9, Limmen. G. Jansen Maneschijn, N.H., leerling-ver- pleegster, Spoorstraat 35, Amsterdam. M. J, Koetzier, NH., metaaldraaier, Perron- staat 13, Schoten. L. A. Wouters, assistent, van Everdingenstraat 12, Ned. Oost-Indie. A Pohl, dienstbode, K. van't Veerstraat 18, Duitschland. P. Hopp. R.K., dienstbode, Boterstraat 10, Duitschland. J. A. Potgie- ser, N.H., koopman, Laat 193, Antwerpen. J. Kelder, N.H., letterzetter, Zeglis 52, Am sterdam. M. N. de Haan, N.H., rijksambte- naar, Achterweg 35, Haarlem. J. Kreij- ger, N.H., suikertechnicus, Noorderkade 23, Ned. Oost-Indie. J. Elema, N.H., Emma straat 64, Amsterdam. T. Groot, Prin.; Hendrikstraat 11, Amsterdam. C. M. M. Doom, R.K., Liefdelaan 19, Haarlem. Wed. J. Noordhuizen, R.K., Westerhofje 14, Ber gen op Zoom. M- G. Apeldoom, R.K., Westerweg 18, Amersloort. J. C. Speelpen- ning, N.H., kok, Lindenlaan 39, Delft. J. L. de Jong, N.H., Koningsweg 77, Hoorn. J. Boots, R.K., boerenknecht, Akerslaan 5, Duitschland; A. A- Holierhoek, R.K., lief dezuster, Emmastraat 12, den Haag. B. Jansen, R.K., arbeider, Noorderkade 21, Heiloo. G. Klarenbeek, RK., aYbeider, VVildemanstraat 27, Amsterdam. A. G. Struijken Boudier, R.K., glasetser, Druiven laan 34, Vreeswijk. G. Brouwer, G K., banketbakker, Ritsevoort 28, Amsterdam. C. E. Obdam, R.K., Karenhuis, Amsterdam. J. Hes, R.K., denstbode, Westdiik 7, Chi- dorp. J. B. Hcijnis, R.K., koopman, Lin denlaan 115, Amsterdam. H. M. A. Wijn, N.H., leeraar, Stationsweg 54. Amsterdam. N. Ruiter, R.K., boerenknecht, Bergerweg 70, Heiloo. S. van Wijk, N.H., Gcestersin- gcl 5, Tiel G. Visser, N.H., Kame- ■melksbuurt 21, Oudkarspel. W. Ger- ritsen, R-K., dienstbode, Houttil 5, Workum. H. W. v. Bruggen, R.K., lijwielherstellcr, Perronstraat 8a, Amsterdam. J. Rinses, N.H., leerling-verpleegster, Stadsziekenhuis, Purmerend. H. Vliegei'-v. d. Veen, Rem., Kennemerstraatweg 21, den Haag. J. C. H. de Jong, R.K., Baansingel 16, Veghel. J. P. Muller, N.H., notarisklerk, Stationstraat 17, Amsterdam. M. Bakker, G.K., dienst bode, Luttik-Oudorp 40, Schoten. T. Boot- Bakker, D.G., Ramen 15, Heiloo. H. C. li. Leupen. N.H-, stucadoor, Hoeverkade 7a, N.-Amerika. A. Nat, N.H., dienstbode. Luttik-Oudorp 51, Purmerend. H. Redeker, R.K., kleermaker, Noorderkade 62, Stad Del den. M. C. Vonk, N.H., verpleegster, Em mastraat 54, den Haag. C. J. Henning, N.H., Varnebroek 1, Rheden. P. v. Lith, R.K., aannemer, Popelmanslaan 1, Zwoller- kerspel. J. v. Lith, uitvoerder, woonschip, Hasselt J de Boer, D.G., huishoudster, Stationsweg 7, Wormer. J. Trijbetz, N.I., liooptnan, Bierkade 17, Bergen. M. C. v. Gijn,"E.L., dienstbode, Bierkade 17, Bergen. M. Bruin, E.L., dienstbode, Oudegracht 95, Bergen. A. C. Hoogeboom, Egelea- burglaan 8, Apeldoorn. N. Jonker, N.H.. Keizerstraat 14, Amsterdam. Th. J. Kroet, N.H., kuiper, Baansingel 25a, Beverwijk. J. Veerman, R.K., schilder, Stuartstraat 50, den Haag. S. v. d. Zee, D.G., dienstbode. Kennemerstraatweg 115, Amsterdam. H. Hasselaar, N.H., Kanaalkade 46, Nijmegeu. G. Hoogland, N.H., telefoniste, Prins Hen drikstraat 40, Rotterdam. H. A. v. Hooij, R.K., leerling-machinst, Tuinstraat 45, Til- burg. J. B de Wit, R.K., loodgieter, Liu- dengracht 2, Bergen. C. Koetze, N.H., dienstbode, Turfmarkt la, Heiloo. A. Kaandorp, R.K., metselaar, Luttik-Oudorp 80, Schoten. N. J. Jeanson, R.K., coupeur, Ou degracht 166, Rotterdam. A. J. M. J. Bots, RK-, onderwijzeres. Ritsevoort 23, Haarlem. F. Uffelie-Buter, R.K., Hofstraat 6, Aseen- delft. Marktberichten ALKMAAR, 9 Maart 1925. Op dc heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 19 vette koeien 250f 465, 7 vette kalvereu 140—/ 165, p. ned. pond f 0.80—/ 1.50, 271 nuchtere kalveren slacht 10—/ 30, 595i vette varkens zware p. ned. pond 7475 ct,, zouters p. ned. pond 70—72 ct.,.Londenache varkens p. ned. pond 70—74 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Maait. 3700 Kg. Wortelen 1.20 tot 2 per 100 Kg., 154OO0 Kg. Roode Kool le soort 71 tot 11 40, Roode Kool 2e soort 3.70 tot 6.50, 180.000 Gele Kool le soort 7 rot 12.20, Gele Kool 2e soort 4.90 tot /6 80: 69000 Kg. Witte Kool le soort 3.50 tot /5, Witte Kool 2e soort 2.40 tot 3.40, S200 Kg. Uien 12.10 tot 13 50, DrielLngsi 11.10 tot/ 13.90, Nep/ 14.10. NOORDSCHARWOUDE, 7 Maart. 6700 K G. Uien: Grove uien 11.70 12.90, Drielingen 12.10—/ 12.50, Uien 12.60-/ 12.90, 5800 K.G. Peen 1.30— 2.20, 170100 K.G. Roode kool 5.70- 10.30, Doorschot 4.50—/ 9.80, 71200 K.G. Gele kool 8.10—/ 12.70, Doorscfaot 8.10—/ 11, 162700 K.G. D. Witte 2.90 tot 5.60, Doorschot 2.40—/ 5, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 7 Maart 1925. Roode kool le soort 5.30—10.30, 2e soort 5.10-/ 9.50, uitschot 3.10—/ 5.60, Gele kool le soort 9.20—/ 11.60, 2e soort 8.40—/ 9 20, uitschot 5.80, Deensche witte kool le soort 3—/ 4.20, 2e soort. 2.70—/ 3.60, Nep 15, Drielingen 12— 12.10, Uien 1212.70, Grove Uien 12.10, Stek f 4.60-/ 6.20, Peen 1.50. Aanvoer: 80400 K G. Roode kool, 11600 K G. Gele kool, 20500 K.G. Deensche witte G. men, 21Q0 KXi. ^,1 _TSCHIE5BRO" heeft sedert 1869 reeds velen millioenen Menschen groote diensten sis „Eerste-huIp" bewezen. Weiger namaak en neem slechts origineele fleschjes aan, verpakt door:

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7