s It liggen de hooge Alpen weggedoken achter een dikke gore wattendeken van wolken, die in flarden Taag neerhangt tot in de dalen, en blijven alleen de lagere groene heuvels zicht- baar tegenover ons, glanzend van den neer- plassenden regen, en druipend van het nat „Net Noordwijk", zegt z'n vrouw. „Of Lim- burg", vul ik aan Zco is hetEn terwijl de wind ontstuimig rond het huis jcelt, de gouden citroenen van de takken schudt, de regen neerplast en de katten in den wingerd van tijd tot tijd, zich schuddend van de druppels. langs schieten, blijven de vroolijke Carnavalsdagen in petto voor ons in de toekomst, steeds V2n datum verschoven, gelijk een aankkkelijk droombeeld van mooi weer en jolijt Die gelooven, haasten niet ProYinciaal Nieuws U1T OOST GRAFTDIJK. J.l. Zaterdagavond hield de Rederijkers- kamer ,,Harmonie" haar laatste uitvoering in dit seizoen, in het lokaal van den heer Jon- gers. De opkomst was niet zoo groot, wat zeer jammer was voor de spelers en speel- sters, die goed spel hebben te zien gegeven in het oorsprcnkelijk drama in vijf bedrijven, getiteld: „Een tcornig Oogenblik" van J Both J.Jzn. Ieder der aanwezigen was zeer voldaan ever deze vertolking, zoowel als over het naspel „De verloofde van Theophiel" De ze klucht in een bedrijf door Arie Buis brach.t de gewenschte vroolijke stemming. De voor- zitter sloot den avond met een paar goed ge kczen woorden, waarna nog een aangenaatr. dansje werd gemaakt, begeleid door het strijl: je van gebrs. Blokker. UIT I iEEMSKERK. De pijs der voile straatmelk is ten onzent met 1 cent per liter verlaagd en daardoor op 16 cent gebracht. UIT SCHAGEN. Het district Schagen van den Bond van Ziekenfondsen hield gisteren alhier een ver- gadering ter bespreking van den beschrij- vingsbrief voor de algemeene vergadering te Amsterdam. Vertegenwoordigd waren de kas- sen te Schagen, St. Maarten, St. Maartens- brug, Kolhorn, Helder en Julianadorp. Nadat de districtsvoorzittar. de heer F. S van der Velde, te Valkoog, de bijeenkoinst met cen toepasselijk woord geopend had, ging men over tot genoemde besprekingen Het voornaamste punt betrof het ontwor- pen huishoudelijk reglement, dat verpliclitend is gesteld voor alle kassen van Nederland De heer A. Visser, van Nieuwe Niedorp, leidde dit punt met eenige woorden in. Wil men zelf- testuur, zoo sprak de heer Visser, dan is een- leid in hoofdzaken eene besliste voorwaarde. De regeering zal nimmer rekere zelfstandig- teid aan de kassen toestaan, als er niet in ae aoofdzaken in alle opzichten vclkomen over- eenstemming bestaat. De aanwezigen waren dit volkomen met den heer Visser eens, zoodat dan ook het reglement eenstemmig werd aanvaard. Een voorstel van het district Amsterdam, om den toeslag van den secretaris-penning meester van 600 op 400 te brengen, vond van alle kanten bestrijding. Schagen meende, dat wcgens de verplichte verzekering, waarvan de regeeringsvoordracht spreekt, het aantal leden met duizenden zal toenemen. Het werk van den secretaris-pen- ningmeester zal daardoor belangrijk mcer tijd in beslag nemen, zoodat in plaats van de toe- lage met 200 te verminderen, deze wel met zulk een bedrag verhoogd mag worden. Spr stelde dan ook een verhooging van 200 voor. Velen waren dit volkomen met dien spreker eens. Een ander afgevaardigde meen de, dat het voorstel Amsterdam geheel valt buiten de lijn van onzen tijd. Hij zeide, dat de toelage een gevolg moet zijn van een overeen- komst tusschen den werkgever en den werk- nemer. Hier zijn dus wederzijdsche verplich- tingen, die maar niet door een eenzijdig voor stel ingekort kunnen worden Ten slotte meen de een ander. dat Amsterdam, dat zoovec! eischen aan de kas stelt, wel eens met eigen beperkingen van aanspraken mocht beginnen, voordat net begint te knabbelen aan 4- reeds te kleine toelage van den secretaris- penningmeester. Eenstemmig verklaarde men zich tegen het voorstel Amsterdam. „Hulp in Nood" te Callantsoog ontving den districts- steun tot nazien der rekening. Een bestuurs- voorstel om noodlijdende kassen in ernstige omstandigheden uit het rcservefonds bij te staan, vond aller gedkeuring. Sparta I van hier speelde Zondag op ei gen ieirein eene competitie tegen Gcel Wit van Helder. Hoewel de toestand van het ter- rein veel te wenschen overliet. word er toch met groote ambitie gespeeld. Ten slotte wist Sparta een punt te behalen, waarbij het ech- ter ook bleef. Uits'.ag dus 1—0. UIT WIERINGEN. In verband met de inbraak bij den aanne- mer Jn. Klein Cz. alhier, waarvan we gister melding maakten, is nog naar Alkmaar over- gebracht de arbeider J. D. te Wieringen, ver- dacht van medeplichtigheid. De verdachte J. L. heeft thans een voiledige bekentenis af- gelegd. UIT BERKHOUT Aan de Universiteit te Utrecht is bevor- derd to doctor in de wis- en natuurkunde d heer G. M. Pool, geboren te Berkhout, op projfschrift: „Quantitatieve absorptiebepa- ling in het ultraviolet. UIT OTERLEEK. Ter vervanging van den heer J. de Wit wien eenige weken ziekteverlof is verlaend, ;s de heer J. Buis, thans waarnemend hoofd der school te Akersloot, in gelijke betrekking aan de openbare lagere school alhier benoemd. FIJNZAADTELERS CENTRA ZAAD- HANDELAREN. In de Maandag te Anna Paulowna gehou- den vergadering van de Vereeniging van fijfi- zaadtelers in Noord-Holland, werd door net Bestuur ter kennis' van de leden gebracht dat de zeer gematigde voorstellen, gedaan aan H.H. zaadhandelaren, niet door hen waren geaccepteerd. De leden hebben eenstemmig het besluit ge- ncmen, en door hunne handteekening bekrach- tigd, dit jaar geen contracten meer te zullen afsluiten, dan op d? voorwaarden, aangebo- den door het bestuur. wettelijke bepailngen aangaande de maxi- mumhuur op buitenlanders niet van toepas- sing zijn. Gemengd Nieuws. Rnitenlaml Moeders! Als uw Kinderen zich beseerd hebben, gebruik dan onmiddellijk PUROL. Doos 30 c. DE SPOORWEGSTAKING IN DUIISCHLAND. De „Reichsbahndirektor" te Dresden deelt mede, dat het aantal stakers tot bijna 4700 personen is gestegen. Het personenverkeer ondervindt geen sto ring. In het goederenverkeer is door extra- arbeid de achterstand ingehaald. In Saksen is de staking overgeslagen naar eenige kleinere stations van het district Dres den, o.a. naar Zwickau en Bauzen. Te Berlijn hebben zich ook de arbeiders der goederenstations Treptow en Tempelhof bij de beweging aangesloten. Het personeel in dienst van het eigenlijk verkeer heeft nergens in het Rijk het werk neergelegd. Het personeel van het Stettiner Bahnhof is weer aan het werk getogen, terwijl ook bij het Anhalter Bahnhof ruim drievierde van het personeel het werk weer heeft opgevat. Het schijnt, dat de groote massa van het personeel wil afwachten hoe de Zaterdag af- gebroken onderhandelingen, die Woensdag worden voortgezet, zullen afloopen. In den rijksdag werd een communistis -ft voorstel inzake de spoorwegstaking naar de. verkeerscommissie verwezen. In de dcor de Deutsche Eisenbahnen Ver band gehouden vergadering werden drie ei schen opgesteld: le. Onmiddellijke aanknooping van onder handelingen met de vakverenigingen, ter ver- krijging van een loon, dat in overeenstem- ming is met den huidigen levenstandaard. 2e. Opheffing van het ploegen- en ac- coord-svsteem 3e. Weder-invcering van den achturigen arbeidsdag. Naar de directie der rijksspoorwegen mede- deeit, is zij bereid loonsverhooging toe te staan voor ide plaatsen, waarin de loonen van het spoorwegpersoneel lager zijn. dan die der industrie-arbeiders. Verder wil zij niet gaan, met het oog op de daauit voortvloeiende ge- volgen voor het econcnrischc leven. Ook de opheffing van het accoordsysteem wijst zij van deh and, daar dit is ingevoerd cm dc ar- beidsprestaties te verhoogen, terwijl zij van meening is. dat een wederinvoering van den achturigen werkdag niet in aanmerking kcrnt. DE CHANTAGE-AFFAIRE TE LONDEN. Gister is te Londen uitspraak gedaan in het proa's tegen den gewezen procureusklerk Hobbs. die. zooa's men zich zal herinncrgn, een belangrijke vol heeft gespeeld in de chan tage-affaire tegen den Indischen vorst sir Hari Singh in verband met ditns verhouding tot-mrs. Robinson. De jury vond hem schuidig en dc rechter veroordeelde he mtot vt-roordeelde Hobbs tot twee jaar dwangar- beid. DE SPOORWEGSTAKING IN GRIE- KENLAND. De staking op de Gricksche spoorwegon heeft zicli op alle lijnen uitgebrcid. Het ge- hcele spoorwegpersoneel eischt een loonswr- hooging van 40 pet. met intrekldng van den b zuinigingsmaatregel ten gevolge waarvan 15C0 spoorwegarbeidcrs zouden worden af- sredankt. Het bestuur van den Griekschen Vakvereenigingsbond heft besloten, c!°t alio v: kbewegingen dr-ze staking moeten steunen Deelectriciens, trambeambten en bakk'rs be- c'oten gisteravond in staking te gaan. Ook de beotwerkers overween een dergeliike nstap Dc repwrino' is niet voorremens, de eischen in te willigcn KORTE BERICHTEN. Zonder deb't is in de ecrste en twerde lezing doer den Dui'sc!',en ri;lcsd"g aangeno- men het wefsontwerp, wnrbii de plaaisver- vanging van riikspreridenf a^n den voor- zitter van he+ Ri''Vsgerechtshcf, Dr. Simons, wordt c-pgedragen. De Fransche miir'stcr van financien, Clc-mentel. zal binnenkort naar Londen gaan ♦er bespreking van de Fransche schulden- kwesti? md minister Churchill. De filmster G'or:a Swanson heeft me' de Famous Plavers Laskv Cv. een cntract ge- "loten on een sa'aris van 17 ^00 dollars per week iDt moet het salar'S-recerd ziin, In d°n gemeen'^raad van Parijs is een -eso'iriie lnm*cHend vo1fTf"1s welke in elV h',ic maar eenbiutenlander inag wonen, en de LANDARBEIDERSWET. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comite heeft een adres betreffende het ont- werp van wet tot wijziging van dc Landarbei- derswet aan dai minister van binnenlandsche zaken en landbouw gezonden, waaraan wij, zegt de N. Rott. Crt., het volgende ontleenen: Adressant is van oordeel, dat het stellen voor het geheel land van eenzelfde minimum- bedrag. waarover de landarbeider moet be- schikkeu onjuist is en in strijd zou zijn met den geest van de Landarbeiderswet. Adres sant acht het daarom aan te bevelen, indien aan den betrokken minister de bevoegdheid wordt verieend om op advies van Gedeputeer- de Staten voor de verschillende gemeenten het bedrag, dat de arbeider moet bezitten, te kun nen vaststellen, zich daarbij houdende aan een in de wet vastgelegd minimuin-bedrag van 400 en een maximum-bedrag van 800. Wat betreft de voorgestelde wijziging om de rente en de annui'teit jaarlijks door den mi nister van binnenlandsche zaken en land- bouw en van financien te doen bepalen, wenscht adressant op te merken, dat daardoor voor deb etrokken vereniginigen en voor de gemeenten een onzekere toestand zal worden geschapen, die het voor deze lichamen niet gemakkeijlk inaakt hun berekeningen en hun werkplannen met de noodige vastheid op te stellen. Daarenboven acht adressant het niet rede- lijk een landarbeider en een vereeniging of stichting overeenkomstig de Landarbeiderswet te belasten met een lagdurige annui'teit, die op den huidigen hoogen rentestand steunt, te meer omdat de rentestand dalende is en nog meer zal dalen. Een ongewijzigd opnemen van de voorge stelde wijzigingen in de Landarbeiderswet zal naar de meening van -adressant ten gevolge hebben, dat aan de working der wet in zeer vele streken in ernstige mate tekort wo-rdt ge daan. MET GROOT-VERLOF. De dienstplichtigen der lichting 1924, twee- de ploeg, van hetAvapen der Infanterie, wor den op 14 Maart as. in het genot van groot- verlof gesteld. INLIJVING. In het tijdvak van 16 tot 20 April as zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1925 plaats hebben voor de Bereden Artilleric onberedenen der vierde Artillerie-Brigade). HULDIGING TROELSTRA. Zondag 4 April zal, naar „Het Volk" meWt, in Den Haag de huldiging plaats heb ben van mr. P. J. Troelstra namens de mo- deme vakbeweging. Daarbij zullen aanwezig zijn het verbondsbestuur van het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen, de hoofdbe- sturen der aangesloten organisaties en verte- genwoordigers van een aantal bestuursbon- den en afdeelingen van modeme vakbonden. Bovendien zal 'savonds een groote demon strate van Haagsche arbeiders plaats heb ben. DE ZOMERTIJD. De Scheepvaart-Vereeniging Zuid, vereeni ging van werkgevers in de vervoer- en haven- bedrijven, te Rotterdam, heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin zij emstig aandringt op verwerping van het wetsont- werp tot afschaffing van den zomertijd. VEROORDEELD. De kantonrechter te Goes heeft den masseur J. L-, aldaar, ide zich wedcrom aan onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde had schuidig gemaakt, veroordeeld tot 100 boete subs. 30 dagen hechtenis. KOLENDAMPVERGIFTIG1NG. Het echtpaar Van Beek in de Egelantier- straat te Hilversum zou gisteren in zijn kel- derwoning in een kacheltje zonder pijp doove kolen maken. Spoedig werd de man zwaar in het hoofd, en de vrouw, dit bemerkende, wou het keldervenster openen, doch voordat zij dit bereikte, viel zij bewusteloos neer. Toen het elfjarig zoontje, een van de acht kinderen die op straat waren, binnenkwam, kreeg hij op een vraag aan zijn vader en moeder geen antwoord; hij waarschuwde de buren, die on middellijk politie en den dokter opbelden. Met zuurstof-apparaten konden de levens- geesten bij het echtpaar nog worden opge- wekt. KORTE BERICHTEN. Te Winschoten is gisteren t°r zake van brandstiehting J. G. E., koopman en assura- deur aldaar, gevangen genomen. Gisteravond is door onbekende oorzaak de motor van een autobus, staande op een afges'oten terrein aan de Zandstraat te Rot terdam en toebehcorende aan den chauffeur L. van der Zanden uit de Leeuwenlaan, in brand geraakt. C5l O O 231- l ajori-Hiaschi verkeerde in de beste stem ming. Zijn auemasier met de gelt, voile zei- len new oog zich snel over de zee. legen het morgengrauwen hoopte hij de blauwe kust- livn van Japan te zien opdc men en met cimkbartn oiik zag hij naar de breede, rus- tige 'goiven, die het vaartuig zacht heen en weer decien schommelen. We liggen vrij diep," daeht Hiaschi bij zichzelf, men hij zag hoe de zwaardere goi ven over het dek sloegen en de touv.en be- spoe.den, die random mgen. Ja, het schip moest wel diep liggen door de zware lading, d,e het voeroe. net waren donkerblauwe oossen eetbare a gen, die in de buurt der Koreaansche kust gtvonden wor den. Het was ten voordeeiige- kostbare la ding: Hiaschi berekende, tevreden-glim- laciicnd, zij® zoet winstje. „Er zal wel wat voor onzen ouden dag van overschieten, Wmiko," r.ep Hiaschi, zich terzij buigend, naar een klein roefje naast het stuur. „Gezegend is de naam Kwan-Non," klonk het uit de ruimte naar buiten, en meteen kwam een jonge vrouw met mooi, verbruind gezieht op het dek. Zij was de vrouw van Fliaschi, de trouwe gezellin van den schipper. Zij droeg een kan, waaruit zij den man thee sdionk. Hij klopte haar op e'en schouder en herhaa'de: „Ja, vrouw, wij zullen er wel wat voor orzen ouden dag mee verdienen! Ik heb de algen, hoewel ze van de beste kwa'iteit zijn, goedkoop ingekocht en ik zal ze in de eeth-a. zen van Modzi en Schimonoseki goed be- taald krijgen." „Ja, ja!" antwoordde zij met vroolijke stem. Daarop zwegen beiden en keken naar de zee en naar hetgeen er aan boord gebeurde. Drie matrozen waren aan't werk. De een stond aan't stuur, de twee anderen repareer- den iets aan een oud zeilden van hen stond nu en dan op en veranderde iets aan de tou- wen, waarmee de opgeblazen zeilen bijeen werden gehouden. Of hij korfle ze in of hij verlengde ze opnieuw. „Dromnje!s!" riep de stuurman plotseling met een luide, angstige stem. Hiaschi liep haastig op hem toe en vroeg verwonderd: „Wat is er, stuurman?" De man wees stom met verweerde hand in rechte richting v6or zich uit. Hiaschi volgde zijn blik; de uitdrukking van zijn gezieht verduisterde. „Zullen we tijdig binnen zijn of niet?" vroeg hij kort. „Neen," mompelde de matroos. Het gezieht van Hiaschi versomberde nog meer. „De wil der godin Amaterasa geschiede!" riep de matroos uit. Hiaschi zweeg een oogenblik en zei toen plotseling: „Jongens, trekt de zeilen wat op en houdt je gereed." Zij zagen den gezagvoerder vragend aan. „De cycloon nadert," voegde hij er met onwillige stem aan toe, als antwoord op hun ne stomme vraag. Wmiko stond naast haar man en liet haar blik naar het Oosten glijden. En zij ontdekte in de verte een groote, roode wolk, die aan- vankelijk wit, geelachtig werd en zich met een snelheid voortbewoog als die van een kogel uit een kanon. Een vaag angstgevoel beklemde de vrouw. Maar na enkele oogenblikken van onzeker- heid begon zij zakelijk orde te stellen op de voorwerpen iii de kajuit en vast te snoeren wat los stond. Inmiddels tuurde Hiaschi onbewegelijk het zeevlak over. De zee baadde in den goud- glans van de zon, die haar stralen over het water goot. Het vaartuig bewoog zich nistig en kalm, in lichte deining naar het oosten heen. De opgeblazen zeilen vielen van tijd tot tijd slap neer en wikkelden zich om de slanke masten, als zochten ze liefkoozing. Aan den horizon scheen alles te baden in goud. Maar dicht in de buurt van het schip doken plotseiing twee haaien omlioog en, komend uit het zuiden, bleven ze het voigen, doorsneden het water met hunne ruggen en wierpen door het slaan hunner machtige staarten wit schuim in de lucht. „Zij voelen de cycloon op komst," zei Hiaschi, „zij loeren op ons!" Vele malen had hij reeds een cycloon op zee beleefd! Waarom had hij dit keer een angstig voorgevoel, waarom slaat zijn hart zoo onrustig? Hij nam uit zijn mouw cen handjevol rijst en witrp de korrels in de zee. „Voor u, barmhartige Amaterasa," fluis- terde hij, terwijl hij even de oogen sloot Toen hij ze weer opende, bemerkte hij, hoe alles om hem heen piotseling veranderd was: het water, de hemel, de wolken en de gezichten der matrozui zagen er uit aLci zij m" gele verf ondergedompeld waren geweest. Over de gladde, goud-glanz'rde opp-rvlakte van het water geiijken de goiven, die ais wit- te mar.en in razende snelhein nader stuiven, op zilveren strep n Hoog spat nu het s*. 1 uim op, verstoft in de luch, en verstuift om door nog hoogere goiven te worden verzwolgen De ervaren zeeman weet, dat deze storm ontzettend kan zijn in zijn kracht. Daar striemt hij reeds de goiven, beukt door wmd- stooten tegen de zandbanken cp en tegen de steile rotsen aan den oever, als om zijn kracht te prcbeeren. En nu heeft de storm ook het vaartuig ge- grepen; aanrollend heft hij als een bal het schip boven de hooguitslaande goiven otn- hoog, laat het in den gToen-glinsterenden af- grond plcffen om het opnieuw hoog te hef- feneen speelbal van wreede natuur- kracht. De storm buigt de masten, rukt aan de tou- wen, huilt zonder ophouden en mengt zijn snerpende, kermende stem tusschen het kraken der balken en planken en het gebrul der goi ven. tfij fluit rend de maststutten in de plooi- en der Wapperende zeilen. Hij speelt als op sterk-gespannen snaren zijn huiveringwekken- de scmbere melodic. Daar cpeens verandert de cycloon van rich- ting. In dcllen romlrdans zwiept hij de goiven cmhoog, stoot ze als van haat bczeten tegen elkander op, scheurt zc tot grcenf 1 onkerende flarden en slingert ze met verpletterend ge- raas tegen de zijkanten van het schip. De boot buigt hulpeloos en w»rkelcos naar het water en snijdt met zijn zeil den opzwiepen- den vloed. En nu begint het zeil water tc soheppen. „Zeilcn inhalen", bnilt Hiaschi tegen het huilen van den wind in. Twee matrozen schieten toe, maar in liet- zelfde oogenglik slaat een machtige rukwind den mast in tweeen. Een log, nat, geel doek fladdert in de lucht, slaat zwiepend om de tcegeschoten mannen On sleurt ze den vloed in. Len schor gegii van menschelijke stemaien, de arm van een der matrozen strekt zid> nog omhoog en wordt door de goiven verzwol gen. De achtergebleven Hiasclti en zijn stuui- man zien bleek en stom toe, hoe al het gruwe- lijkc zich vol trekt. De cycloon, wild en a's van vreugde dol, werpt het willooze vaartuig heen en weer; dan drukt hij het z66 diep orn- laag, dat de met schelpen en zeegras begroet- de bodem bijna zichtbaar wordt. Als het gebeuk der goiven voor een kort oogenblik bedaart, wordt het deksel van het kajuit-gat langzaam en aarztiend weggc- schoven en het gezieht van de jonge vrouw versdiijnt, bleek en van angst verwrongen. Zij kijkt rond en stoot een gruwelijken krael uitde boot is leegop dek ziet ze nfs- mand meer Alleen de gebroken handgreep van het stuur ligt er nog, door wat touw bij elkaar gehouden. Wmiko stort zich uit de kajuit naar buiten, kijkt opnieuw in het rend, loopt hiimelend te- rug en stommelt en glijdt als waanzinnig, m"t wilde haren en natte kleeren, over het dek Wild jammert haar stem in de ruimte wild huilt ze cm haar man maar haar stem gaat in den razenden storm verloren De cycloon laat niet losmet uiterate kracht blaast hij opnieuw zijn gcueldige borst op en werpt nu hemelhooge goiven over het dekdaar verstomt nu ook het jammcrou voor altijd De storm duurt nog uren. Den ganscheu, langen nacht w^erklinkt het lied van den cv- cloon, geweldig, snerpend cn donderend. als een triomfzang van den dood. Recbtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 6 Maart 1925. A. P. Jz., Egmond aan Zee, dronkenschap. 5 dagen hecht. P. S-, Zwaag; J. P., Bergen, overt reding openbare middelen van vervoer, ieder .1 .6 boete of 3 dagen hecht J. E., Hillegom; A. I. on G. B. C., Alkmaar; A. M., St. Pancras; J. K., Graft; J. D., Bet- gen, overtrading Motor- en Rijvvielw'et, de le 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e on 5e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., dc Ce 1 boete of f week tuchtschool. J v. d. V. en F. H., de Rijp, overireding Bouwverordening, ieder f 5 boete of 3 dagen hecht. A. S Heiloo; A. de L.. 1 leerhugowaard E. G. v. d. H., R. H., C. W„ J. R. W. en W. M. te Alkmaar, overtrading Politieverorck - mng. de le 3 boete of 1 week tuchtschool. de 2e 2 boete of 1 dag hecht., de 3c 1 boete of 1 dag hecht., dc 4e, 5e en 6c ieder f 3 boete of 3 dagen hecht., de 7c teruggavo aan de ouders, zender toepassing van eenige straf. S. V. cn E. S., Egmond aan Zee, strooperij. de le J 3 boete of 1 dagen hecht., de 2e ,i .1 boete of 1 week tuchtschool. P. E., P. G. en J. B. te Zuidschanvoude, J. B. te Oudorp, in staat van dronkenschap dc orde verstoren, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 3 dagen hecht., de 4e 12 boete of 8 dagen hecht. J. V. Jz., C. B„ J. P. Ez.. H. V. Jz., P. G. Hz., D. G. Dz. at J. S. Az., Egmond aan Zee. Jachtwetovertreding, de le en 5e ieder 50 boete of 25 dagen hecht-, de 2c cn 6e ieder 20 bcete of 10 dagen hecht., de 3e cn 4e ieder 30 boete of 14 dagen hecht., tie 7e f 23 boefc of 15 dagen hecht. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVE1LING. ALKMAAR, 9 Maart. In de heden gehou den veilingen werd betaald voor Roode kool per 10 K.U. 5.10—/ 12.20, Gele kool pet 100 K G- 6.20—/ 12.40, Bieten per 10J K.G. 1.40—/ 2.30, Uien per 100 K G. 1014.80, Wortelen per 100 K.G. 190 tot 2.60, Brusseisch lot 1 per 100 K G. 18— 25, 11 12—/ 16, Koolrapen per 100 K.G. 1.70—/ 2.20, Prei per 100 bos 4.30—/ 13.30, Rarijs per 100 bos 13— 17, Spruiten per 100 K.G. ISf 42, Spi- nazic- per bakje 0.801.12, Selderie per 100 bus 4.30—/ 6.70, Appelen per 100 K.G. 8—/ 23, Peren per 100 K G. f 7— 16, Boerenkool per 100 stuks 2.80— 7.50. BROEK OP LANGEND1JK (Langedij. ker Groentcnveiling), 9 Maart. 6800 K.G. Wortelen 1.30—/ 1.70, 122200 K.G. Roode kool le soort /«6-5012.50, 2e soort J 5.7U tot f 6.30, 94000 K.G. Gele kool le soort I 7.50—/ 14.80, 2e soort 5.80—/ 7.30, 61600 K.G. Witte kool le soort 4.20— 6.10, 2e soort 3.504, 5500 K.G. Uiea Uien 12.6013.30, Drielingen 11.30 13.70, 1900 K.G. Rapen 1.30, alles per 100 K.G. J NOORDSCHARWOUDE, 9 Maart. 6600 K.G. Uien: Grove uien 12.30—/ 14 Drieiingen 12.4013, Uien 12.30 13, 2600 K.G. Peen 1.60-/ 1.90, 134000 K.G. Roode kool 6.9011.80, Doorschot 6.50—/ 9.60, 40300 K.G. Gele kool 9.40—/ 13.80, Doorschot 8.90- 12.70, 125000 K.G. D. Witte 3.70— 6.10, Doorschot 3.105.20, alles per 100 K.G. s Politie-agent: ..Wacht eens, m.innetje. Een ruit breken en dan nog n van doorgaan?" Jeugdige dader: „Ik ging er niet vandoor. tk hold*! naar bins om geld voor die ruit te halen" (London Opin'on). Geduldlg p*tient, Hermftn: „Reb je snoces gehad, toen je den tsndarts belde wnnn>'er je bij hem kan komen?" Jeanne la, h)j sei dat hij me moot OS* em week sW Sb1*- kam". i-J

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7