net Meisje, net Meisje. net Meisje, net Meisje als Werkster. MEISJE, LEERLING gevraagd, PENSION. Kipptn en Konijnen. GESLOTEN. Verhuisd. IHej. a. M. KOEH net Meisje Jnffronw, flinke Dienstbode. BURGERMEISJE, 2e Bakkersknecht, Ontvangsten der spaargeTden J 69.118,07 J4, uitgaven der spaargelden f 63.939,83 Vt, saldo der spaargelden 89.293,3iya; 20 nieuwe boekjes werden er dit jaar uitgegeven. Gegeven voorschotten 22035; terugbetaalde voorschotten 30367,50; saldo der voor schotten 100.827,50; winst over het jaar 1924 1157,99. Tot leden van den Raad van Toezicht wer den de heeren Th. Schuit en Jn. Apel- doorn Cz bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking inzake aansluiting bij de Centrale Eindhoven kwamen zooveel bezwa- redne omstandigheden naar voren, dat het be- stuur voorstelde om een jaar voorloopig zelf- standig te werken, hetgeen door de vergade ring werd goedgekeurd. De statuten werden in dien geest gewijzigd. De vaststelfing der rente werd bepaald op 4 pet. en 6 pet. j Met een woord van dank aan de ruim 80 opgekomen leden werd deze vergadering ge- sloten. Het bekende Duinpad, loopende over de gronden van den heer C. van der Vliet is we- der voor het publiek opengesteld. Enkele personen, die reeds terzake het loo- pen1 over dit pad met den strafrechter hadden •kennis gemaakt, zullen de betaalde boete te- rug cmWangen. UIT HEILOO. Dinsdagavbnd had in het cafe van den heer Sluijters plaats de verhuring van de we gen en dijken in den polder „De Boekeler- peer". De verhuring geschiedt voor den tijd van vijf jaren. De tochtsloot wordt gekroosd voor reke- ning van de verhuurders: n.l. Dijkgraaf en Heemraden van bovengenoemden polder. Er wordt 5 pet. van den huurprijs geheven, doch alleen over het eerste jaar, elke huurder moet twee borgen stellen. Gepresenteerd werd: 1. Groote Polderweg en Meerlaan. Huurder M. Sengers voor /ll. 2. Ged. Meerweg Zuideinde, Kooijlaan tot de plaats van Klaver. Huurder M. Sengers voor 8. 3. Ged. Meerweg (van Klaver tot de Nij enburgerweg) tot de brug. Huurder L. Spaans voor 21. 4. Blokkerweg (Oostzijde Middeltocht tot het hek van P. Zwart). Huurder M. Sengers voor 13. 5. Ged. Meerweg (zuidzijde Nijenburger- weg tot P. Zwart). Huurder M. Sengers voor V 18. 6. Ged. Meerweg (hek van P. Zwart tot het Blauwe hek). Huurder P. Haanraads Sr. voor 35. 7. Overige gedeelte (van K. Bakker tot Leegwater en tot Ik. Blokker en de dijk in zijn geheel.) Huurder D. Metselaar 52. 8. Kanaalweg. Huurder D. Bakker voor 4.-. De Bond voor Staatspensionneering ver- gaderde in het lokaal van den heer Roozing. De voorzitter, de heer K- Veldkamp, opende de vergadering met een woord van teleurstel- ling over de slechte opkomst. Uit't jaarverslag van den heer K. Blokker bleek, dat het jaar is ingegaan met 166 leden. Dit aantal onderging een vermindering met 22 leden door vertrek en overlijden, doch 14 nieuwe leden traden toe. Er werden 8 be- stuurs- en 1 ledenvergadering gehouden. De propaganda-club heeft zich goed gehou- den. Het verslag werd onder dank goedgekeurd. De voorzitter verbond hieraan den wensch, dat de secretaris nog lange jaren voor de af- deeling gespaard moge blijven. Daarna deed de heer J. Oostwouder mede- deelrng inzake de financien. Ontvangen is i480.24, uitgegeven 435.05Khet saldo is dus 45.1814. De voorzitter deelde mede, dat de rekenin- gen van den bond en de propaganda-club ge- scheiden zullen worden. De rekening-commissie, bestaande uit de heeren Nap en Jongejan, verklaarde de reke- ning kloppende. Bestuursverkiezing. De voorzitter gaf we- derom het verlangen te kennen heen te wdlen gaan, omdat hij een jongere kracht gewenseht achtte. De vergadering deelde deze meening niet. De voorzitter werd met op 1 na algemeene stemmen gekozen en aanvaardde de benoe- ming wederom. Herkozen werden de heeren A. Modder en G. Wilbrink Aan de orde was de benoeming van een bo de, wegens bedanken van den heer P. Etekker, om gezondheidsr^enen en hoogen leeftijd. Candidaten zijn de heeren A. Winkel, Blom- berg, W. Speur en C. de Groot, de vergoe- ding bedraagt 32 per jaar. Na de 3de stemming werd gekozen de heer C. de Groot met 1 stem meer dan de heer Blomberg. De algemeene jaarvergadering wordt ge houden in Juli a.s„ bijgevolg heeft het be- stuur den afgevaardigde benoemd, doch voor de jaarvergadering (op 15 April te houden in Arnhem) stelde de voorzitter voor om een af gevaardigde te doen aanwijzen door de alge meene vergadering. De heer Grootewillink stelde voor den voor zitter te benoemen als afgevaardigde als voor heen. Bij acclamatie werd daartoe besloten. De beschriivingsbrief was niet aanwezig, zoodat deze in het bestuur moet worden be handeld. De heer G Willebrink wilde een beroep op de Federatie doen om tegemoetkoming in de reiskosten, hetgeen de goedkeuring der verga dering heeft. Aldus werd besloten. Na rondvraag volgde sluiting. UIT NOORDSCHARWOUDE. Ds. J. Gillebaard, te Noordscharwoude, c.a. heeft bedankt voor het beroep naar Uit- hoorn. satie, de mannen, die door de mobilisatie on- geschikt waren geworden voor een werkkring. Voor die ongelukkigen werd niet voldoende ge- zorgd en evenals de heer K. ter Laan in de Tweede Kamer drong spr. aan op een wets- ontwerp ten hunnen gunste. Dan de herhalingsoefeningen. Spr. vroeg den minister, die weigerde de herhalingsoefe ningen af te schaffen, ten minste te voorko- men, dat de betrokkenen daardoor hun betrek- king verliezen. Spr. betoogt overigens de nut- teloosheid van herhalingsoefeningen, in ieder geval zijn zij tot 1928 niet noodig, omdat we tot zoolang beschikken over oude voldoende geoefende manschappen. Wat betreft het be- toog, dat die oefeningen moeten dienen om de werkelijkheid zooveel mogelijk nabij te komen, in de Ver. voor Krijgswetenschap had de heer Oly wel duidelijk genoeg aangetoond, dat we daar toch altijd ver van verwijderd blijven. Spr. acht de groote manoeuvres dure en onnutte spelletjes. Houdt wijders het onderzoek naar de prac tische intelligentie van dienstplichtigen door den minister in uitzicht gesteld, voeling met het tekort aan kader? Spr. betoogde, op grond van de uitlatingen des Ministers in de Mem. v. Antw., dat de qualificatie van den minister als militarist nog niet zoo onjuist i$. Het optreden van den soc.-dem. Mac Do nald in Engeland had versterkt het anti-mili- taristische karakter der sociaal-democratie. Nu hij is afgetreden, had de vredesgedachte daardoor emstig schade geleden. De minister had in zijn militaristische neigingen steun ge- kregen niet enkel van generaal Snijders, maar ook van kapitein Maas, die zelfs betoogde, de gifgas- en de luchtoorlogsgevaren niet zoo groot zijn en dat ons land niet geheel ont- bloot is. Is het toch niet erg dat dergelijke gruwelen nog eenigszins goed moeten worden gemaakt? Spr. had de artilerieinrichtingen aan de Hembrug bezocht en zij had een diep treurigen indruk van de zorg voor de perfec- tie der verdedigingsmiddelen gekregen. En die artillerei-inrichtingen zijn maar kinder- spel vergeleken bij wat in het buitenland te zien valt! In verband hiermede bracht spr. 't cntwapeningsvoorstel der soc.-dem. leden der Tweede Kamer ter sprake en verdedigde het emstig, zorgvuldig voorbereid karakter van het ontwerp. Naar haar opvatting was het tijdstip van indiening als zeer gunstig te be- schcuwen, het kan van grooten invloed op den geest der kiezers en kiezeressen worden. Spr besloot met de mededeeling, dat de soc.dem. tegen de betrooting zullen stemmen. De heer Van Embden vroeg aan de minister, hoe de eerste stappen tot versterking van ons materieel zijn te rijmen met het stre- naar vermindering van bewapening, moeten worden vastgesteld. Een wettelijhe regeling is onmogelijk. Spr. bleef weigeren de herhalingsoefeningen tot 1928 of 1930 op te schorten; daarvoor zijn ze werkelijk te onmisbaar en hij wenscht ze geregeld te doen houden. Dat bij de oefeningen de wer kelijkheid zooveel mogelijk moet worden benaderd, is niet zoo dwaas als mevr. Pot- huis meende. Het onderzoek naar de practische intelli gentie strekt niet tot het doen der kcuze van aan te wijzen leden van het kader, maar wel vergemakkelijkt zij die kaderaan- wijzing. Dat is in het belang van de men- schen eri den dienst. ^Spr. brak hier zijn rede af. Zij zal worden voortgezet na de behandeling van de be- grooting van het Staatsboschbedrijf. T oelating-Lindeyer. De commissie van onderzoek van dc ge- loofsbrieven van den heer Lindeyer, die in de plaats van wijlen den heer De Jonge als lid der Kamer is benoemd, bracht bij mon- de van den heer Van Nagell van Ampsen verslag uit en adviseerde tot zijn toelating. Aldus werd besloten, waarna de Kamer in de afdeelingen ging. n Heden is de begrooting van Binnenland- sche Zaken aan de orde. V.-regels niet, die toch ter beoordceling van den eerlijken handel zijn opgesteld, als hij er zich niet bij aansluiten wil? Waarop iol. ant- woordde, dat zijn martelaarsbloed rijkehjk vloeide, dat hij geen fouten aanwijzen wilde in 't A. N. P. V.-systeem, omdat hij geen jong kind den nek om wil draaien enz., maar wit hij nu eigenlijk tegen A. N. P. V. had is niet duidelijk geworden. Staten-Generaai EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag. BEGROOTING VAN MARINE. De begrooting van Marine 1925 werd in stemming gebracht en aongenomen met 22 tegen 10 stemmen. Tegen: de sociaal-democraten en vrijzinnig democraten. BEGROOTING VAN OORLOC. Aan de ordt was de Begrooting van Oor- log 1925. Mevr. Pothuis— Smit deed weer een goed woord vaor de alachtoffers der mobili- ven Waarheen de Volkenbond streeft. Die opvoe. ring van onze weermacht is spr. zeer onsyrn- pathiek waar tegelijk bezuinigd werd op de tractementen. Voor de uitbreiding der weer- middelen werd nu 4 millioen uitgetrokken en de totale kosten werden op 63 millioen ge- raamd. Maar met dit bedrag is niets redelijks te verwachten voor de opvoering van onze weermiddelen. De gebeurtenissen hier te lan- de tijdens den oorlog bewijzen zulks, zelfs in 1918 was onze oorlogsrusting nog steeds on- voldoende in de hoogste mate, zooals gene raal Snijders heeft gezegd. De heer VanEmbden wees er op, dat zelfs in 1918 onze oorlogsrusting nog steeds onvoldoende was, in de hoogste mate, zoo als generaal Snijders heeft verklaard, hoe- wel we er 14000 millioen aan hadden ten koste gelegd. En in 1923 was de toestand nog veel erger, zooals ook andere deskun- digen verklaren. Er zullen nu no^ honder- den millioenen'noodig zijn om het peil van 1918, dat toen toch al in de hoogste mate onvoldoende was, weder te bereiken. Wat de Minister nu wil gaan doen, is dus abso- luut onvoldoende; spr. beroept zich daarbij o.a. op het oordeel van kapitein Schuurman. Met de thans voorgespiegelde 63 millioen komen we werkelijk niet ver. Hoeveel heeft de Minister van dit bedrag toege- dacht aan den gifgassenoorlog? En aan den luchtoorlog? Die beide zullen zeker 30 mil lioen vragen. En dan de rest aan onze ar- tillerie? Ook aan tanks en pantserauto's? En hoe staat het met de munitievoorzie- ning? Zullen we den tijd hebben om deze door onze industriecle centra te laten ver- vaardigen? Spr. bracht ten slotte ter sprake het plan tot een offensief gebruik, zoo noodig, van gifgassen, dat de Minister heeft aangekon- digd voor het geval het defensief optreden daattegen niet voldoende zal blijken. De wijze waarop dat dan zal geschieden is zoo Slemeen 'eerst den vijand door onschade- ijke gassen verleiden om de gasmaskers af te zetten, om hem dan met doodelijke gas- sen te vernietigen dat spr. er geen woor- den van afkeuring genoeg voor heeft. En wat een dwaasheid zoo iets vooruit aan te kondigen! Bij deze regeering is wel alle ze- delijkheid zoek. Deze begrooting moet dus verworpen worden. De heer D e M u r a 11 handhaafde zijn bezwaren tegen de legerorganisatie-Van Dijk. De heer V erkouteren zette uiteen, dat de democratic en de sociaal-democra tie volstrekt niet ontwapening voorstaan. Hij beschuldigde de heeren Van Embden c.s., dat zij geen helder begrip hebben van nationalisme en internationalisme. Men kan slechts dan goed internationaal zijn wanneer men nationaal is. Spr. betoogde nog, dat wij er ten slotte veel duurder aan toe zullen zijn wanneer wij beginnen met te weinig voor onze da> fensie uit te geven. De heer Moltmaker bestreed de handhaving van onze verdragen en ons ves- tingstelsel. Hoeveel ellende die handhaving ten gevolge heeft, ziet men te Utrecht. Spr. drong daarom aan op afschaffing van de Vestingwet, opheffing der verboden krin- gen, enz. Spr. vestigde bijzonder dc aandacht op het desbetreffende adres van het gemeente- bestuur van Utrecht. De Minister van Oorlog beantwoord- de de sprekers, in de eerste plaats .die klei- nere onderwerpen hebben behandeld. Aan mevrouw Pothuis antwoordde spr., dat men steeds dezelfde misvatting heeft omtrent dc mobilisatieslachtoffers, die wel in doch niet door den dienst ongeschikt zijn geworden. In het laatste geval hebben ze recht op steun en dc regeering heeft zich laten vin- den tot oeriodieke gratificaties, die elk jaar Zeetijdingen. DERDE NATIONAAL PLUIMVEECONGRES. Werden op de eerste twee zittingsdagen onderwerpen van wetenschappelijken aard behandeld, de erfelijkheids-, ziekte- of voe- dingsCeer en raskennis betreffende, de volgeti- de dagen waren bestemd voor de onderwer pen uft de practische- en de handelsafdeeling. Zat men in hoofdzaak de eerste twee dagen te luisteren en te leeren, de volgende dagen kwamen de tongen los en overschreed de leng- te van het debat wel eens het daarvoor ge- stelde half uur. Woer.sdag 14 januari kwam als eerste spreker de heer Karthaus aan het woord voor zijn prae-advies over Staatsbemoeiing en zijn pleidooi voor de vestiging van de Nederl. Pluimveefokkerij op Nationalen grondslag met uitgebreiden Rijkssteun. Het zeer heftige de- bat. dat hierop volgde, bracht de scherpe scheiding aan het licht tusschen hen, die van de fokkers het heil der natie verwachten en hen, die in de piuimveehouders de basis van de pluimveebeweging zien. Zal in de toekomst de fokker het economisch voordeel van de pluimveeteelt als aigemeen belang vergrooten of zullen, dank zij de piuimveehouders, de baten grooter worden? Aan wie moet om deze reden den Rijkssteun gegeven worden? De heer Molhuysen ver dedigde de fokkers, de heeren Breukels en Vos de piuimveehouders. De heer Kakebeeke zeide, dat de regeering de kippenhouderij als een onderdeel van den landbouw beschouwde en dat de steun van het Rijk daarom op dezelfde manier gegeven werd als aan andere takken van landbouw. Of er reden is ook de fokkers te gaan steunen, kan nader onder oogen gezien worden. De heer Karthaus antwoordde hierop, dat wel degelijk de stamboeken van de groot- vee-fokkerij Rijkssubsidie krijgen, dat er dus niets afwijkenas zou geschieden als het Rijk steun verleende aan pluimveefokkers. Terwijl de heer Kroller opmerkte, dat de Regeering tegenover de kippen al anders ge- handeld had, door de oprichting van het Proeffokstation. Zijn er dergelijke Stations voor varkens? vroeg spreker. Wat er daarna allemaal gezegd is over het zoogenaamde Rijksproeffokstation, o. a. als leverancier van dagkuikens, daardoor in concurrentie tredend met onze eigen fokkers, zullen we niet ophalen. Er is stof opgejaagd, laat het rustig be- zinken. Hierna kreeg de heer van Gink gelegenheid zijn prae advies toe te lichten over de Natio nals organisatie der Pluknveeteelt, die tot nu toe niet bestaat en een groote handicap vormt voor de goede samenwerking der ver- schillende vereenigingen en organisaties en voor het vestigen van een goeden naam in het buitenland. De heer Riimke vond het denkbeeld van den heer van Gink, om eventueel van den Raad van Beheer 3 vertegenwoordigers in het fede- ratiebestuur van de nationale organisatie op te nemen, inconsequent, omdat de Raad van Beheer als de Raad der Wijzen slechts advi- seerend en niet organiseerend, niet actief werk- zaam mag optreden, hetgeen door den heer van.Gink werd roegegeven. Het zal een groote moeilijkheid opleveren, den R. v. B. niet buiten de- nat. organisatie te houden en toch ziin onaantastbaarheid te laten bewareu. "Her prae-advies van den heer J. Welleman over kunstmatige verlichting van pluimvee- stallen als middel ter verbetering van de renta- biliteit van de pluimveehouderij, was het eenigste prae-advies, waarin de resultaten van proefenemingen in eigen, particulier be- drijf werden meegedeeld, bekostigd uit eigen middelen, waarop de heer Hagedoorn geluk- kig de aandacht vestigde. De heer Welleman tconde zich zeer tevreden over de economische voordeelen van kunstmatige verlichting. Tegenover een onkostenrekening van 30 stond een meerdere opbrengst van 100. Welk voordeel veroorzaakt wordt door een verschuiving van de productie naar den du- ren tijd, dank zij het feit, dat de jonge hennen, door de verlichting geprikkeld, eerder met leg- gen beginnen en grootere eieren leggen en niet zoozeer doordat de jaarproductie als ge- volg van de verlichting verhoogd wordt. Daarna sprak Dr. te Hennepe over verbete ring in sommige pluimvee-aangelegenheden, waarbij hij een zeer omvangrijk programma ontvouwde, om o. a. te geraken tot verbete ring van fokmethoden, eerlijkheid in den han del, ziektebestrijding, enz. Een programma naar Amerikaansch voorbeeld, dat een derge lijke scherpe controlc op personen, bedrijven en dieren behelst, dat Mr. Sannes, voorzitter van de A. N. P. V., het onuitvoerbaar achtte, als blauwe idealen, zwevende in hooge sfe- ren. terwijl inleider vergat den weg te wijzen van die idealen naar de aardsche werkelijk heid, zooals een dokter room en een reis naar Italie voorschrijft, maar niet aangeeft hoe de patient aan de geldmiddelen moet komen. Waarom, vraagt Mr. Sannes, sluit de prae- adviseur zich niet aan bij het reeds bestaande bij wat de A. N P. V. hier in Holland, reali- 'perbaar voor Hollandsche toestanden tof s'and heeft gebracht en in de toekomst za' brengen? Waarom critiseert inl. de A. N. P. STOOMVAARTLJJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bato v. Amst. n. Burma ar. 3 Mrt. te P.-Said Kambangan (thuisr.) arr. 10 Mrt. te Suez. Borneo (thuisr.) vertr. 9 Mrt. v. Havre n. Amsterdam. Roepat vertr. 9 Mrt. v. Batavia n. Amst. Koningin der Nederlanden (uitr.) arr. 10 Mrt. te Genua. Simaloer (thuisr.) arr. 9 Mrt. te Colombo. Soemba (thuisr.) vertr. 10 Mrt. v. Padang. KON. NED. STB. MIJ. Adonis vertr. 10 Mrt. v. Rott. n. Amst. Ariadne arr. 10 Mrt. v. Hamb. te Amst. Berenice vertr. 9 Mrt. v. Setubal n. Amst. Calypso vertr. 9 Mrt. v. Malaga n. Lissabon. Erato vertr. 9 Mrt. v. Gyon n. Oporto. Ganymedes vertr. 9 Mrt. v. Malta n. Djid- jelli. Hebe vertr. 9 Mrt. v. Barcelona n. Genua. Theseus arr. 8 Mrt." v. Barcelona n. Genua. Zeus vertr. 9 Mrt. v. Napels n. Catania. KON. HOLL. LLOYD. Flandria (uitr.) vertr. 9 Mrt. v. Rio Jan. KON. WEST IND. MA1LD. Bennekom (uitr.) arr. 8 Mrt. te Calao. Poseidon vertr. 5 Mrt. v. Cura9ao n. Puerto Colombia. Prins Frederik Hendrik (uitr.) vertr. 6 Mrt Fuachal n. Paramaribo. Bij dezen betnfgen wij onzenliar- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling en liefdevolle hulp ondervonden tijdens de ziekte en overlijden van onzen geliefden echtgenoot en vader M. KLOKMAN. Uit aller naam P. KLOKMAN—Karte. Alkmaar, 11 Maart 1925. Ondergeteekenden betuigen hier- door hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun verloving ondervonden. JOHANNA BRUIN. LOUIS EILERMANN. Voor de vele bewijzen van deel- neming, betoond bij het overlijden van den Heer CAREL PETRUS Czn., betuigen wij, uitsluitend langs dezen weg, onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JOH. F. PETRUS. Amor arr. 10 Mrt. v. Hamburg te Amst. Breda (uitr.) arr. 8 Mrt. te Tocopilla. Brielle (uit.) vertr. 9 Mrt. v. Arica. Flora arr. 9 Mrt. v. W.-Indie te New York. Jan van Nassau arr. 10 Mrt. v. Hamb. te Amsterdam. HOLLAND AFRIKA LIJN. Heemskerk arr. 9 Mr. v. Rott. te Hamb. Klipfontein (uitr.) arr. 10 Mrt. te Zanzibar HOLLAND AMERIKA LIJN. Edam v. Rott. n. N.-Orleans vertr. 10 Mrt. v. Bilbao. Lochgoil v. Rott. n. d. N.-Padfickust vertr. 7 Maart van Punia Arenas. Spaarndam van New Orleans naar Rott vertr. 9 Maart van Vera Cruz. Dinteldijk van Vancouver n. Rotterdam, arr. 8 Maart te Portland, O. Leerdam v. New-Orleans n. Rotterdam, vertr 9 Maart van Vigo. Maasdam van Rotterdam, n. New Orleans, vertr. 8 Maart v. Havana. HOLLAND BRITSCH lNDl£ LIJN. Bovenkerk arr. 9 Maart v. Hamb. te Antw. Oostkerk (uitr.) arr. 9 Mrt. te Port Said. Ridderkerk (thuisr.) arr. 9 Mrt. te Antw. Oldekerk (huisr.) vertr. 10 Mrt. v. Sabang. Oostkerk (uitr.) arr. 9 Mrt. te Port Said. Zosma (uitr.) vertr. 10 Mrt. v. Manila. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Scheldestroom arr. 9 Mrt. v. Amst. te Hamb. Helder arr. 10 Mrt. v. Hamb. te Amst. JAVA BENGALEN LIJN. Ceylon arr. 9 Mrt. v. Java te Rangoon. JAVA NEW YORK LIJN. Vechtdijk v. Java n. New-York vertr. 8 Mrt v. Halifax. ROTTERD. LLOYD. Blitar (uitr.) vertr. 10 Mrt. v. Port Said. Tjerimai (thuisr.) vertr. 9 Mrt. v. Sabang Tosari (thuisr.) vertr. 10 Mrt. v. Sabang. Goentoer (uitr.) vertr. 10 Mt. v Southampton. Tambora (uir.) arr. 10 Mrt. te Belawan. Ternate (uitr.) arr. 10 Mt. te Belawan. STOOMV. MIJ OCEAAN. Dardanus vertr. 6 Mrt. v. Yokohama n. Rott. Eurypylus v. Japan n. Rott., an-. 10 Mrt. te Colombo. Memnon arr. 10 Mrt. v. Batavia te Amst. Meriones v. Japan n. Rott., vertr. 9r Mrt. v Singapore. Patroclus v. Japan n. Rott., arr. 10 Mt. te Honkong. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus arr. 10 Mrt. v. Palermo n. Carthagena. HALCYON LIJN. Stad Zaandam vertr. 9 Mrt. v. Genua n. De- ddo. Stad Zwolle vertr. 10 Mrt. v. Rott. n. Hamb. ROTTERD. ZU1D AMERIKA LIJN. Athena (thuisr.) arr. 9 Mrt. te Santos. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjitaroem arr. 6 Mrt te Kobe. Tjiliwong arr. 8 Mrt. v. Shanghai te Batavia. KON. PAKETV. MIJ. Houtman arr. 9 Mrt. v. Sydney te Melbourne Wegens sterfgeval is de zaak morgen na elf uur Firma PIET. is verhuisd van de Oudegracht 3 naar het YEEDRONKENOORD 72a en beveelt zich beleefd aan voor NAAIWERK. Mevr. de wed. 110LSMULLER, Kennemerstraatweg 41, vraagt een roor de morgenuren (Dinsdags ei» Trijdags den gelieelen dag). Zich aan te meldcn na 4 uur. GEVRAAGD VERDRONKENOORD 38 boven. Biedt zich aan 24 jaar, liefst in winkel of melk- salon (bekend met banketzaak), voor de zomermaanden. Br. lett. E, Boekhandel P. BOONACKER, Schagen. Gevraagd een Te bevr. bureau van dit blad. Biedt zich aan 40 jaar, voor huishouding of zaak. Liefst bij heer alleen of in kleiu gezin. Br. ond. lett. II 496, bur. v. d. hi. TELEGRAF1SCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.1 te Valentia. Laagste barometerstand 759.3 te Danzig. Verwachting (van den avend van 11 Maart tot den avond van 12 Maart): Zwakke tot matigen oostelijken tot noordelij- ken wind, zwaarbcwolkt oi betrokken, waar- schijnlijk sneeuwbuien, iemperatuur om het vriespunt. Mevrouw MAATS, Steijnstraat 1. vraagt begin April omstreeks 15 jaar, voor alle dagen van 8J tot 12 uur van. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. Advertentlen. Den 26en Maart hopen onze ge- liefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders, JAN JONKER en MAARTJE SMIT, hunne 45-jarige Echtvereening te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. Alkmaar, Maart 1925. Heden overleed ons aller lieveling PIETJE. Uit aller naam, J. Rl S. Heiloo, 11 Maart 1925. Tuindorp. Mej. C. W. DIJKGRAAF, Am sterdam vraagt een Kunnende koken. Hulp van huis- houdster en huisknecht aauwezig. Hoog- loon. Pers. aanb. oj brieven Pension „De Wilg", Breelaan 78, Bergen N.H. Biedt zichhsan net voor huishouding of winkel (Alk maar of Purmerend). Br. Nr. 131 EISMA's Boekh. De Rijp. Gevraagd half Juni wegens hu- welijk van het tegenwoordige een voor dag of dag en nacht, niet on der 18 jaar, flink loon. Adres Mevr. STIKKEL, Verdron- kenoord 119. Zich aan te melden na 8 uur. EEN NETTE bij J. v. d. VELDEN, Coiffeur, Limmerhoek D 2. Met Mei a.s. BIEDT ZICH AAN een omtrek Alkmaar. Op goede behan deling wordt meer gelet dan op hoog loon. Brieven franco letter F, BOU- MAN's Boekh., Zuid-Scharwoude. Net R.K. Jongeman zoekt tegen 1 April een PENSION met huiseljjk verkeer. Brieven met prijsopgaaf onder letter Y 499. bur. v. d. blad.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3