DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Centrum Hotel. No. 60 Honderd zeven en twintigste Jaargang 1925 DONDERBAG 12 MAART Dit nmnmw bestaat nit twee bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagcn, uilgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door fiet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijamimmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabaf. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handeisdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOO*. Voordam C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Admin istratie 3. a. Telefonnnr. 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenlami DE FRANSCH—DUITSCHE HANDELS- BESPREK1NGEN. De Duitsche delegatie, welke op 16 dezer de handelsbesprekingen te Parijs zal voort- zetten, zal bij afwezigheid van Trendelen burg, die op medisch voorschrift ziekteverlof heeft moeten nemen, onder leiding staan van ministerialdirector Posse van het Rijksminis- terie voor economische aangelegenheden. ANNESTIE IN GEORGIe. Ingevolge het te Tiflis genomen besluit van het Centraal Uitvoerend Gomite der Unie van Sovjet-republieken, waarbij amnestie is verleend, zijn de Kathokos van Georgie en de andere geestelijken die in het proces tegen den Katholikos veroordeeld waren, in vrij- heid gesteld. NAAR DEN VREDE IN MAROKKO? De geruchten, dat de Ritinooren naar vrede verlangen, vinden de volgende bevestiging. De Spaansche miilionnair Echevarrieta van Bilbao, die 2 jaar geleden met de Rifmooren onderhandclde over den losprijs voor de in- vrijheidsstelling van Spaansche gevangenen te Aibir, ontving een brief van een zekeren Moor Pagarito, een der vertegenwcordigers van Abd el Krim, waarin hi] den millionair verzocht als vredestichter op te treden. De miilionnair liet den brief in tegenwoor- digheid van een der ministers van het direc- toire open en, en was bereid het voorst J onder goedkeuring van het directoire te aanvaarden. Primo en Rivera-verklaarde te Tetuan daar- mede in te stemmen en de vredesvoorw aaiden worden thans overwogen. DE VOLKENBONDSRAAD. In de Dinsdag gehouden zitting met geslo- ten deuren onderzocht de Volkenbondsraad de kwestie, betrekking hebbende op't met argu- menien bekleede protest van Tie arbeidcrSVer- tegenwoordigers in de commissie voor do ont- wapening, Jouhaux en Ouaegeest. Deze oni- wapeningscommissie is mgrjjpend gewijzigd door de laatstelijk te Geneve gehouden Vol- kenbondsvergadering. In d nieuwe orga.nisa- tie hebben de vertegenwoordigers van de work- gevers en de arbeiders oiechts een adviseeren- de stem, hetgeen de vertegenwoord gers der arbeiders niet kunnen aanvaarden Zij cist h- ten de uitoefening van't recht, hetwelk zij tot dusver bezaten en dreigden, zich nit de com missie te zulien terugtrekken, als bun geen voldoening zou worden gegeven. De Volkenbondsraad besprak die kwestie uitvoerig. Ten slotte werd aan Benesj opge- dragen, een procedure te ontwerpen, die aan de vertegenwoordigers van de internationale arbeidersorganisatie voldoening zou geven. Verder is de Raad begonntn met ae be- sprek.ng van het antwoord, te geven op de jongste Duitsche noia in zake de eventueele toelating van Duitschland tot den Volken bond. Er had een gedachtenwisSeling piaats, tij- dens welke de lcden van den Raad Chambei- lain, Biiand, Hijmans en anderen 't stand- punt van hunne regeeringen uiieenzetten. Ge- zamenlijk was men van oordeel, dat de kwes tie van de toelating van Duitschland tot den Volkenbond niet kan gescheiden worden van de problemen, die thans door de Eurcpeesche regeeringen worden bestudeerd, zooals de militaire ontwapening van Dunscnland, de ontruiming van Keulen en de nieuwe plannea inzake een Pact. Voor het oogenblik echter was de Raad unaniem van oordeel, dat hij geen juridische discussie met Duitschland zou moeten aanvangen over de kwestie van zijn toelating. Deze toelat ng moet naar het oordeel van den Raad onderworpen blijven aan de algemeene regels van procedure, welke bij den Volkenbond in gebruik zijn. Wat Chamberlain zeide over dit onderwerp kwam geheel overeen met de meening van Briand en Hijmans. Dit is de algemeene strekking van het antwoord, dat aan Strese- mann zal worden gegeven. DE WAARNEMENDE DUITSCHE RIJKSPRESIDENT. De waarnemende Rijkspres.dent dr. Si mons is gistermiddag te Berlijn aangekomen. Rijkskanselier Luther en de staatssecretaris- sen Meissner en Kempner ontvingen hem aan het station. Hedenmiddag zal hij ten over- staan van den Rijksdag worden beeedigd. De beeediging zal precies 12.05 piaats hebben en wel op deze wijze, dat, zonder dat de vorm van een bijzondere zitting van den Rijksdag er voor wordt gekozen, rijksdagpre- sident Lobe den waarnemenden rijkspresident na diens binnenkomst in de zaal met een kor- te toespraak zal begroeten en hem het eeds- formulier zal overhandigen. Men verwacht, dat dr. Simons, na de beeetdiging ook een korte toespraak zal houden. DE GRIEKSCH-HJRKSCHE UIT- WISSELING. Turkije en Griekenlana hebben beide in de Volkenbondsraadszitting van gistermorgen het advies van het Permanent Hof van Inter nationale justitie in zake de interpretatie van art. 2 van het Verdrag van Lausanne betrei- jende de uitwisseliog der Turksche en Griek- sche bevolkingen aanvaard. Bij de regeling dezer uitwisseling was o.a. bepaald dat daarvan uitgesloten zouden zijn de te Konstantinopel „gevestigde" Grieken, Over de interpretatie van dit woord „geves- tigd" nu ontstond verschil van meening en aan het Permanent Hof werd advies in dezen Konstantinopel, er zijn aangekomen voor 30 gevraagd. Dit Hof gaf 21 Febr. j.l. als zijn meening te kennen, dat als „gevestigd" moe ten worden besehouwd de Grieken, die wonen binnen de grens van de prefectuur der stao. October 1918 en reeds voor dezen datum het vcornemen hebben gehad er op duurzame wijze te verblijvenv In Griekenland was men met deze uitlegging onmiddellijk voldaan. Thans hebben ook de Turken zich er mee ac- coord kunnen verklaren. EEN FINANCIEEL SCHANDAAL IN DE VEREEMGDE ST ATE N. Er is in Washington een nieuw financieel schandaal ontdekt, waarin de grootkapitalist senator Couzens, voorzitter van de door hem zelf voorgestelde commissie tot het contro- leeren van de inkomstenbelasting, betrokken is. Hij verklaarde in den Senaat, dat het voor Mellon, den minister van financien, on- gunstige rapport van de commissie, Mellon aanleiding gaf op Couzens wraak te oefenen door hem voor sp;ciale belasting aan te spre- ken. De commissie stelde vast, dat door de te lage schatting van, de kopermaatschap- pijen, waarvan Mellon persoonlijk vele aan- deelen bezit, de staat vcor een bedrag van honderd milloen dollar schade had geleden. Nu heeft in 1919 Ccuzens, vroeger compag- non van Ford, zijn Ford-aandeeien verkocht, waarvoor hij vijftig millioen dollar ontvangen zou hebben. D? prijs van Ford-aandeelen wordt nooit officieel bekend, waarom Cou zens, voordat hij tot zijn transactie overging, aan het departejnent van financien vroeg hoe hoog dit Couzens' Ford-aandeelen schatte, waarop hij tot de transactie overging. Thans komt't departement van financien, uit wraak over onthujiingen, mat een navordering die Couzens tien millioen dollar zal kosten. Mel lon verdedigt do te lage schatting van de ko- permaatschappijen met de bewering, dat d'ze anders failliet zouden zijn gcgaan en de re- geering dan niets zou hebben gekregen. Hij verzekert, dat hij persoonlijk geen koperaan- declen bezit. Dc Senaat zou op een nader onderzoek gesteld zijn. DE DUITSCHE BEZETTING VAN BELGIE.. De krijgsraad van Brabant te Brussel heeft gister bij verstek tct levenslangen dwangar- beid veroordeeld den Duitschen generaal Von Biebenstein. Deze heeft in Augustus 1914 te Elewijck verscheidene huizen laten plunde- ren en ze daarna in brand dcen steken. Zijn scidaten misha.ndelden vrouwen en me'sjes, terwijl vier burgers, die zich hieriegen verzet- ten, zonder vorm van proces werden doodle jchoten, en ook vier jongelinoen onder den leefiijd van achttien jaar werden gedood. WEER EEN ZWENDEL-AFFAIRE TE BERLIJN. In hetv orige jaar werd onder den naam ,,Preuszisch.e Grundstiick A.G." te Berlijn een endernemirg gevestigd, die haar bureaux aan de Potsdammer Strasze vestigde. De directie der maatschappij bestond uit een heer die zic hin den oorlog als succesvol vliegenier had oden kennen, n.l. Oberleutnant von Alt- haus, die gerechtigd was den titel te dragen, voorts uit Prinz zu Bentheim-Steinfuhrt. den koopman Ansick en een zekeren dr. Ernst Moser. Allen znij thans door de recherche gearres- teerd. De maatschappij wendde zich voorna- melijk tot personen, die hypotheken op hun groncistukken zochten. Aan dezen werd mede-. gedeeld dat zij inplaats van baar geld goud- waardige ob'.igaties" der maatschappij zou den ontvangen, die ter beurze terren een koers van 150 verhandelbaar warcn Begrijpe- lijkerw ze hadden die stukken absduut geen waardc, daar ook de dekking ten eenemnale ontbrak. Hoewel het Centralverbond van Duitsche bankiers bij hehhaling voor de prac- tijken van genoemde personen had gewaar- schuwd, is toch een aanmerkelijk aantal perso nen er in gcloopen- Zoo heeft o. m. een firma uit Posen 400 000 dollar verloren. Een kleine bankfirma te Berlijn hield zich bezig met het invoeren der obligaties. Of zij dit in goed vertrouwen deed, zal uit het onderzoek blij- ken. Er zijn ook Ncderlandets benadeeld. CHRISTEL1 IKE TRANSPORTARBEI- DERS-INTERNATIONALE. De Christel ijke Transportarbeiders- Interna tionale vergaderde 6 en 7 Maart jl. te Ham burg in het gebouw van de D. H. V. In zijn openingsrede wees de heer Kuhn uit Berlijn op de groote beteekenis van de organisatie der arbeiders in het transport- en haven be- drijf, docli wel voornamelijk voor de zcevaart, op christelijken grovidslag. De kgeude,. did de christeliike organisatie tie verbetcring der I arbeidersbciangen tege'nhoucjt, meet de wercdl 1 uit Ook aan de organisatie van de chauffeurs dient gewerkt te worden. De heer A. Meeu- wissen uit Antwerpen hield ee ninleiding over 1. den arbeidstijd in de havens en op de vaart; 2. het werkloosheidvraagstuk; 3. bet loon en de indexcijfers. Een scherpe critiek werd uitgeoefend op de houding dier werkgevers, die niet schro- men, zich van oniuiste voorstelhngen te be- dienen ten opzichte der arbeidersverhoudin- gen in de verschiliende landen. Het ccngres was het erover eens, dat al- leen krachtige organisatie in staat zou zijn, het misbruik maken van lange arbeidstijden te beperken. Het vraagstuk der wrrkloosheid zal op een volgend congres onder de oogen worden gezien. In verband met de vaststelling der loonen vclgens de gliioende loonschaal verwierpdiet congres dit stelsel als in het algemeen onge- wenscht. Het congres had een goed verloop en werd beslctm met een excursie in het mooie gebouw van het Deutschnationale Har.dlungsgehilfen- Verband en een rondvaart in de haven van Hamburg, waarbij o.a. een bezoek aan de nieuwe „Deutschland." STOKSLAGEN VOOR CHANTAGE PLEGERS? In de Lagerhuiszitting van gisteren heeft de ccnservatieve afgevaardigde Hope een voorstel gedaan, waarin de regeering ver zocht wordt met het cog op het steeds toene- mend aantal gevallen van chantage, waarvan slechts een deel* bestraft wordt, maatregelen te nemen voor een speciale wettelijke regeling van deze zaak. De minister van Binnenlandsche Zaken, Joynson Hicks, deelde namens de regeering mede, dat de bevoegde autoriteiten de kwestie der tcenemendt chantage-geyallen bestudee- ren. Hij achtte even wel den tijd nog niet ge- komen tot het invoeren van nieuwe wetteliike maatregelen. Met't oog op de bijzondere be teekenis van het tcenemen van deze soort mis- daden, zal de regeering als de chantage-ge- vallen niet afnemen, het Lagerhuis een wets- ontwerp vcorleggen, waarin ook stokslagen als straf op chantage worden ingevoerd. ADELLIIKE OPLICI1TERS. Verschiliende firma's te Parijs hebben aan- klachten inoediend tegen de Poolsche Prin- ses Maria Frankcwska, Kadjar Rckneddin en haar breeder, den 24-iarigen graaf Nieroth Zij worden beschuldigd van verschiliende np- lichtinoen vooreerst den verkoop van een ge- huurden auto, verduister'ng van paarlen, rin- gen en andere kleinoodien, die hun door vrien- den waren toevertrouwd; het onbetaald laten van rekeningen van juweliers etc. Men scbat het bedrag van den door breeder en zuster onrechtmatig verkregen rijkdom op vele mil- lioenen francs. TEGEN GEHEIME DIPLOMATIE. De comimssie voor de builenlandsche zaken uit de Fransche Kamer kwam gistermiddag bijeen om medecleelingen van Herriot aan te iicoren over de kwestie der veilighcid en van de buitenlandsche pclitiek. Herriot vroeg den lcden zich op hun eercwoord te verbinden om zijn verklaringen geheirn te houd-on. De com munist Berthon weigerde dit. Na een lange discussie werd de geheimhouding op eere woord in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen op die van Berthon na, terwijl de socialist Fontanier zich ont hield. De commissie besloot des avonds weder bijeen te komen zonder de communisten. Ber- thons nam ontslag als lid van de commissie voor deb uitenlancische zaken. In zijn ontslagbrief kondigt Berthon een interpe'Jatie aan om te protesteeren tegen de geheime dipomatie en -tegen de geheimhou houding aan de leaen der commissie opge- iegd. DOOR EEN RHINOCEROS GEDOOD De Iersche Afrika-reizigster, Miss Green, is in Midden-Afrika door 'n rhinoceros aange vallen en gedood. Kort daarna kwam captain Atkins met zijn vrouw in een auto langs de plek waar dit geschieci was. De door de scho- ten van Miss Green lichtgewonde rhinoceros viel den auto aan en trapte den ongewapen den kapitein Atkins dcod voor de oogen van zijn vrcuw, die zich te voet redden kon. VAN JE VRIENDEN MOET JE HET MAAR HEBBEN! De vrienden van den farmer in Oregon haalden dezer dagen de grap uit. om in een aantal ledige appelkisten, die dcze farmer naar Engeland had verzrnden. huweliiksaan- zoeken te leggen. Meer dan 3000 meisjes uit Engeland, Ierland en Wales hebben daarop den" farmer hand en hart aangeboden. Dit was voor den verwonderden boer des te on- aangenamer, omdat hij naar de Sundav Ex press meldt, reeds verscheidene jaren gehuwd was. WEDEROM EF.N LIIK ZONDER HOOFD GEVONDEN. j Zcrndag j.l. is te Parijs weaerom cen luk uit de Seine ongevischr. waarvan het hool'd ontbrak. Het was met steenen verzwaard, en werd door een schooljongen gevonden, die de politic waarschuwde. Uit enkele papieren bleek, dat het gevondene het lijk was van den Algerijn Amar Moeali. Het werd naderhand door cliens broer, Kasin Mohamed, herkend. De Algerijn werd Zaterdagnacht vermoord. Evenals in het mysterie van den moord te Vilette, heeft men ook thans het ontbrekende hoofd niet kunnen vinden. (xemenKd nieuws R. DE KEIS VA.N DE KOMINUIN NAAR ZWITSERLAND. De correspondent te Geneve van de N Ct. seinde Dinscag: De verwondenng onder de Nederlandsch. ^ournaiisien aihier was hedenmiddag grooi toen zij, die zelf bij hun vragen om mlichiin- gen naar de toekomstige verbiijfpiaats in Zwiiseriand van Hare iviajesteit ae Koningin op de meest voislrekte geheimzinnigheid van de Nedenandsche autoriteiten waien afge- stuit, plotseling van een Zwitsersch collega vernamen, dat deze bij eerste aanvraag uij aiens correspondent te Glarus was te weten gckomen, dat Koningin Wilheimina en Prins riendrik Vrijdag te Geneve hopen aan te komen. Wij hebben aldus van Zwitsersche zijde de bevestiging vernomen van het vermoeden, dat reeds sinds een paar dagen door de Neder- anders hier ter stede gcitoesteid werd, door- dat een onzer in het Hotel des Bergues onder de als onbesteibaar opgehangen telegrammen cr een ontdekt had, dat aan gravin van Bu- ren gerichf was. Bajkbaar wist de hoteldirec- tie niet, dat dit de naam is, waaronder Hare Maiesteit incognito pleegt te reizen. Men kan zich indenken, welk een sensatie het door den Zwitser verspreide nieuws, dat het koninklijke echtpaar Vrijdag te Geneve zal aaTikomen, gemaakt heeft onder de inter dan honderd journalisten, die uit alle deelen aer wereld in Jt Volkenbondsgebouw op den afloop van de geheime raadsziting wachtten en juist op dat oogenblik meer dan ooit dank- baar waren vcor een nieuws, dat natuurlijk op de meest fantastische wijze kan uitgeiegd worden. Het zou de mceite waard zijn eens te kun nen lezen, wat sommige Amerikanen wel over dit aanstaand koninkl'ijk bezoek aan de Vol kenbondsstad naar hun bladen geseind heb ben. Natuurlijk zal men seinen, dat het be zoek van de Koningin verband houdt met het hier eveneens loopende gerucht, dat Neder land met September een raadszetel hoopt te verkrijgen, zooals ook verleden jaar bij het bezoek van den Koning en de Koningin van Roemenie aan het Volkenbondssecretariaat aan een Roemeensche candidatuur werd ge- dacht. Intusschen is het natuurlijk nog allerminst zeker, dat de Koningin tijdens haar verblijf te Geneve, dat slechts van Vrijdagavond tot Maandagochtend zal duren, een bezoek aan het Volkenbondssecretariaat zal brengen. Daar mij uit de meest betrouwbare bron ver zekerd is, dat van Nederlandsche zijde nog geen enkele stap is ondernomen tot het inlei- uen van een zoodanig bezoek, ben ik ze'.fs geneigd te gelooven, dat de kans er op ge- ring is. Theoretisch is het natuurlijk denkbaar, dat de Koningin ordanks haar incognito-reizen cen oogenblik dat incognito opheft teneinde den Volkenbond te bezceken, zooals ook te Rome wel schijnt te gebeuren, wanneer vor- stelijke persoren, die incognito aldaar zijn, hun opwachting bij den Paus maken. Intus- schen, het ontbreken van eenigen inHdenden stap daartoe maakt het waarschijnlijk, dat de Koningin ook te Geneve haar incognito volstrekt zal wenschen te bewaren. Zij, die deze opvatting deelen, vragen zich echter af, wat dan het doel kan zijn van een koninklijk bezoek aan Geneve en dat nog wel op een iijdstip waar de zoo belangrijke zitting van den Volkenbondsraad hier honderd en meer journalisten heeft bijeengebracht, waar onder er ratuurlijk, naast de ernstige verte genwoordigers van de pers, menschen zijn die a tout prix nieuws aan hun blad willen seinen en, wanneer zij dit natuurlijk niet krijgen, het aan hun fantastisich brein geheel zulien ont- leenen. Men stelt zich ook de vraag, of het Ko ningin Wilheimina wel gemakke'ijk zal val len, haar incognito in het Hotel des Bergues geheel te bewaren, waar in ditzelfde hotel de ministers van buitenlandsche zaken van En- ge'and, Belgie, Tsjecho-Slowakije en Zweden logeeren en zoove'e andere staatslieden van internationale beteekenis, die bij een toevalli- ge ontmoetirg in een moeilijken toestand kun nen worden geplaatst. Van sommige zijden wordt de meening geuit, dat de Koningin er wellicht priis op stelt. het bekende Monument de la Reformation te bczoeken. Bovendien is het voor de hand liggend, dat Prins Hendrik een bezoek zal brengen aan het Internationa le Roode Kruis Comiie. Terwijl hot a'dns waarschiinlijk is. dat het bezoek van de Koningin en van Prins Hen drik in lu-l geheel geen poiitieke beteekenis heeft. blijft het s'erhts te betreu'en. dat de raadslieden van Hare Majesteit bliikbaar Van Maandag- tot Vrydagarond onder leiding van EDDIE PORCK en JAN 3RIN1L Introducties verkrggbaar Centrum HoteL hebben over het hoofd gezien, dat hier juist een zoo belangrijke Raadszitting van den Vol kenbond piaats vindt, waardoor tegen den wensch van de Koningin aan haar bezoek een buitengewoon groote ruchtbaarheid zal worden gegeven. RESERVEKADER. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht; dat men, om als vrijwil- liger van het reservekader bij de infanterie, de vesting-, kust- en luchtdeel-artillerie, de pontonniers en torpedisten, de genie- en de be- reden korpsen te kunnen worden toegelatec, het 17e levensjaar moet hebben volbracht en den leefiijd van 24 jaar niet mag hebben overschreden. De aanneming kan geschieden tot en met 31 Juli van het jaar, waarin de lo- ting piaats vindt voor de lichting, waarvoor de betrokkene is ingeschreven, tenzij hij niet tot gewoon dienstplichtige is bestemd; alsdan blijft aanneming tot het 24ste jaar mogelijk. Als overgangsmaatregel kan nog tot en met 31 Juli 1925 als vrijwiljiger tot het reser vekader der genoemde wapens worden toege- laten de tot gewoon dienstplichtige bestemde, die behooi t tot een lichting, ouder dan de lich ting 1926. VRIJE CHRISTELIJKE PARTI J. In Den Haag is opgericht de Vrije Chris- telijke Partij, die bij de Kamerx erkiezingen in alle kieskringen zal uitkomen. Haar werkpro- gramma zal binnenkort worden gepublieeerd. Leider van de partij is de heer J. F. van Es. in Den Haag. VRIJGESPROKEN. Het Gerechtshof in Den Haag heeft gister vrijgesproken den bouwkundige D. H. P. uit Leiden, die door de Haagsche rechtbank in verband met de bij den bouw van het nieuwe academische ziekenhuis te Leiden gepleegde onregelmatigheden is veroordeeld tot 9 maan den gevangenisstraf. HULDIG1NG VAN DE VLIEGERS NEDLRLAND—INDIe. Het driemanschap van den viiegtocht Ne- derlandIndie zal op Zaterdag 2 Mei te Rotterdam worden gehuldigd, welke huldi- ging op touw zal worden gezet door de Rot- terdamsche Luchtvaartclub. Het voorloopige programma bevat o.a. een optocht met muziek van het station D P. naar het Stadhuis, waar de vliegers door het ge- meentebestuur officieel zulien worden ont vangen. Na een noenmaal in Pschorr zal naar het vliegveld Waalhaven gereden worden, waar vliegdemonsrraties zulfcn worden gehouden, waarschijnlijk met medewerking van militai re vliegers uit Soesterberg en de Mok. Bij voldoende deelnemtng zulien vereeni- gingen van allerlei aard in de gelegenheid worden gesteld, omstreeks 5 uur voor het driemanschap op den Coolsingel te defileeren. (Aangifte voor deelneming bij het secretari- aat van de Rotterdamsche Luchtvaartclub, Ged. G'ashaven 21). Des avonds is er een feestmaaltijd in Pchorr, na afloop waarvan in Pschorr de huldiging zal worden b^sloten. TRAMSTORING. In een Amsterdamsche motorwagen ont stond gisteravond te ongeveer 10.15 bij het Centraal Station kortsluiting, waardoor een groot gedeelte van het net stroomloos werd. Als gevolg daarvan bleef in dat deel van de stad, dat zich zoowel uitstrekt in de rich ting van het Leidscheplein als in die van de Plantage, het tramverkeer stilstaan. Bij de grens van het stroomlooze gedeelte van het net hoopten de wagens zich op. Toen dan ook ongeveer elf uur het verkeer weer voort- gang kon hebben, zag men lange rijen wa gens zich achter elkaar voortbewegen. Bijna alle lijnen waren bij deze storing betrokken DE ACTIE VOOR DEN ZOMERTIJD. Een voorstel van een aantal Amsterdam sche rhadsleden, behoorende tot bijna alle fracties, om een advies te rich ten tot de Eer ste Kamer der Staten-Generaal om niet aan te nemen het wetsvoorstel tot afschaffing van den Zomertijd, is in de gisteravond gehou den raadsvergadering door B. en W. overge- nomen. Aan B. en W. werd overgelaten het ad vies samen te stellen. Alleen de heer Baat (A. R.) verklaarde zich ertegen. INLIJVING. In het trdvak van 1 tot 5 Mei a.8. zal een* inlijving van dienstplichtigen der licbtinf 1925 piaats hebben voot: hei Wapen der la- fanterie en het Regiment U'ielrijders (cfc voor-geoefenden, aangewezttt voor de On- derofiticiersopleiding). ALRMAA

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1