i Verkoudheden De Internationale Voorjaars- bloemententoonstelling te Heemstede. Aspirin- 1 T&2* A.J.P. 5 vaniliecremepudding tredende 245 stemmen op zich vereenigd te hebben, terwijl de heer T. Schermerhorn 45 van de 77 uitgebrachte stemmen kreeg. Met overgroote meerderheid sprak de vergadering zich dus uit voor den heer T. Schermerhorn en tegen den heer J. Smit, hoewel deze reeds vele jarcn bestnurslid is. De aftredende heer G. Kieft werd met 72 stemmen herkozen, terwijl tevens de heeren C. Rus en J. Waterdrinker herbenoemd wer- den a's plaatsvervangende bestuursleden. Nadat de voorzitter nog een specificeering van den post diverse uitgaven ad 1069,41 had gegeven, werden de overige bestuursvoor- stellen afgehandeld en zonder stemming of be- spreking aangenomen, zoodat wederom een 10-taI gratis-spaarboekjes met 2 inleg aan de schoolkinderen uitgereikt zullen worden; de kassier voor 1924 wederom 100 gratifica- tie ontvangt en het win6tsaldo ad 181,96 bij het reservefonds gestort zal worden. De rondvraag leverde niets op, waama de voorzitter de vergadering sloot, na een woord va« dank gesproken te hebben tot het schei- dende bestuurslid, den heer J Smit UIT OOSTHUIZEN. Toen Woensdag i 1. een paar person en be- zig waren de ringsloot uit te diepen, ten be- hoeve van het leggen van een electrischen ka- bel, werd op een gegeven oogenblik een com- p'.eet rijwiel naar boven gebracht. De ban- den waren zelfs nog hard. Het rijwiel is bij de politic gedeponeerd. UIT BERGEN. Aan de firma Joh. Rampen en Zoonen al hier is opgedragen het bouwen van een villa op de duinen, en een chaffeurswoning met garage aan den Straatweg van Bergen en Schoorl. Een en ander voor rekening van (Van onzen eigen Verslaggever.) Heden werd de Internationale Voorjaars bloemententoonstelling te Heemstede officicel geopend. Van deze plechtigheid, bijgewoond door Ministers en gezanten, waar door Minister Ruys de Beerenbrouck en Mr. Dresselhuys het woord werd gevoerd, maken wij morgen melding. Heden bepalen wij ons tot een beschouwing over de temoor.stelling, daartoe in de gele- genheid gesteld door een toelichting, gisteren door den Voorziter van het Hoofdbestuur de heer Ernst H. Krelage te Haarlem, op het terrein aan de vertegenwoordigers der Pers gegeven. De dag van gisteren was er alles behalve een, die tot een bezoek aan een bloementen toonstelling uitlokte. Toen wij gistermorgen om half 10 te Haarlem aankwamen en daar de motor-sneeuwploeg en honderden sneeuw- opruimers aan het werk zagen om de straten van de 10 c.M. dikke sneeuwiaag te bevrijden, maakten wij onwillekeurig de veronderstel- ling, dat dit onverwachte winterweer het wel onmogelijk gemaakt zou hebben, den dag aan zijn doel te la ten beantwoorden. Wij togen desondanks in gezelschap van een groot aantal andere pers vertegenwoordi gers naar Heemstede, waar wij ons 6poedig geplaatst zagen tegenover het 16 H.A. groo te terrein van het landgoed Groenendaal voor de tentoonstelling bereidwillig door de gemeente Heemstede afgestaan. De permanente vollegronds-tentoonstelling lag onder het witte sneeuwkleel bedolven, zoodat wij de duizenden crocussen, die reeds in bloei stonden en de J millioen tulpen, niet konden aarschouwen. Wel viel de grootsch- heid van den aanieg op. De verschillende breede paden waren met trottoirtegels bedekt, gratis afgestaan door "n «n.f°5r voor rekening van de gemeente Heemstede, die deze tegels later mai il Macdonald te Djocjacarta weer voor nieuwe trottoirs zal gebruiken. De ze paden had men van de sneaflw bevrijd zoo dat men n.et door de koude seeuw behoefde te baggeren. Het groote hoofdgebouw, dat bestemd is voor een zestal tijdelijke tentoonstellingen, die met een tusschenruimte van vier dagen telkens een week dmen, de laatste wordt ge- houden-van 15—21 Mei, stond majestucus tegenover den donkeren achtergrond van het Groenendaaische Bosch. Dit gebouw heeft een afmeting van 70 bij 30 M. en doet even- als de vele bijgebouwen, die in den ze If den stijl zijn opgeirokken, en om zijn lijnen en om zijn kleuren, den architect H. Korringa te Heemstede, alle eer aan. Dit Hoofdgebouw is bedoeld om later gebruikt te worden als blijvend Beurslokaal voor den bollenhandel. Heemstede heeft daarvoor bij het Valkenbur- gerpiein 8000 M2 grond aangeboden en wanneer de Algemcene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem dit aanbod aanvaardt, dan zal dit mooie gebouw op de aangeboden plaats een blijvende bestemming krijgen. Ook andere gemeenten deden ten dien aanzien aanbiedingen, maar voor 1 Juni va't hierover in- iedcr geval de beslissing. Nadat de heer Krelage in het aangenaam ingerichte restaurant de persvertegenwoordi gers had welkom geheeten, en in het Iicht had gesteld, dat het witt? sneeuwkleed buiten zoo'n onverwacht contrast vormde met de weelderige bloemen orach t, die men straks zal aanschouwen, begaf men zich naar het groote expositiegebouw Men staat hier inder- daad tegenover een overweldigende bloemen- weelde. De belichting geschiedt door boven- lichten, die op smaakvolle wijze door dun kaasdoek, is getemperd. De centrale verwar- ming geschiedt door warme lucht, verbonden met ventilatie, waardcor tocht voorkomen wordt. De temperatuur in het gebouw mag met het oog op de bloemen maximum 45° Fahrenheit bedragen. Een Meidringer-centri- fugaal venti'ator, aangedreven door een 10 P.K. motor brengt met een luchtsnelheid van 8 a 10 M. per seconde per uur 20.000 M3 versche lucht langs het luchtverwarmingsap- paraat. De tijdelijke tentoonste ling, die er heden is ondergebracht en 22 Maart eindigt (van 26 M2arL April is er een tweede tijdelijke tentoonstellkg) is een Internationale van ver- vroegde bolgewassen en heesters. Links van den ingang ziet men zich geplaatst "tegen over een grootsche gemengde groep kasplan- ten van de Belgische kweekers Bier en An- kersmit uit Mel la bij Gent. Deze inzending is een bewijs, dat de Belgen, als zij uitkomen, het goed doen. Tegenover deze inzending is geexposeerd een groep vervroegde Darwin-tulpen van den kweeker Nijssen uit Santpoort. Deze tu pen bloeien in Mei, maar komen in aanmerking voor vervroeging. Ondanks den langen Sten gel blijft deze tulp toch recht op staan. Men ziet hier ook een mooie groep Breder tulpen, alle in een mooie kleur. De firma W. Warmenhoven en Zn. te Hil- legom komt uit met ten groep Amarillis, vol- gens deskundigen de mooiste collectie, die er- van bestaat. De firma Eggink te Schoten is aanwezig met een grootsche mand Oranje Globe, een dubbele vroege tulp en Hollandsche en Duit- sche lelictjes van dalen. De afdeeling Overveen en Bloemendaal komt in een middenvak uit met een reusachti- ge collectie, bestaande uit een 4000 hyaein- then, van de allerbeste en mooiste soorten, vrijwillig afgestaan door groote en kleine kweekers en exporteurs. Deze collectie bestaat uit een 120 soorten en dag aan dag hebben een dertig man met plezier gearbeid om deze zoo gunstig mogelijk te rangschikken De afdeeling Aalsmeer exposeert over een 20# Meu-il seringen, heesters, takken en ro- zen. Dat men hier wat moois kan zien, weet leder, die ermede bekend is, dat Alsmeer de beste seringencultuur van de wereld huisvest. In het midden, omgeven door een rijke bloemenpracht, staat het door or Zen Bergen- schen "beeldhouwer Tjipke Visser uit marmer vervaardigde borstbeeld van den oprichter van de Algem, Vereen voor Bloembollen cultuur te Haarlem wijlen den heer A. J H. Krelage, dat later een plaats zal krijgen in het eventueele eigen gebouw. De heer Ernst Krelage verzekerde ons, dat de kunstenaar ei buifengewoon gced in geslaagd was om't tvpe van wijlen zijn vader, het goedige en toch be N O. I., volgens plannen van den heer M. Plate, architect B. N. A. te Haarlem. Bovengenoemde werken moeten geheel ge- reed zijn 1 Mei 1926. Wij waren in de gelegenheid de teekenin- gen te bezien cn konden constateeren, dat dit werk een flink stuk arbeid voor de Bergen- sche vaklieden genoemd mag worden. UIT VEENHUIZEN De propaganda-avond van de afdeeling Veenhuizen van den Bond voor Staats- pensionneering die goed bezocht werd, is best geslaagd. De heer H. Scheer opende met een gepast welkom den avond en las voor: De vrouw en de Staats- pensionneering. Een propagandaclubje voerde zeer verdienstelijk „Oude Antje" en nog een blijspelletje op" Onder de dames en heeren, waarvan de meesten voor 't eerst de planken betraden, schuilen zeer goede krach- ten, die later bij eenige oefening in een Rede- rijkerskamer een igoed figuur zouden maken. Een woord van lof aan alien is hier wel op zijn plaats. Na afloop dankte de heer J. Liefhebber in welgekozen woorden het bestuur der afdee ling en de propagandaclub voor hetgeen ze voor het goede doel hadden gedaan. Hij ried alle aanwezigen aan in 1925 bij de verkie zingen op voorstanders van Staatspension neerlng te stemmen, terwijl hij de niet-leden aanspoorde zich bij de afdeeling aan te slui- ten. Een tiental gaven zich als lid op. De gratis taart die in de pauze verloot werd viel ten deel aan Mej. G. van Twuyver Kuit W1TLOF. Men schrijft ons uit Hcemskerk Ondanks dc vele tcleurstellingen zijn er ook veel teekenen die er op wijzen dat de teelt van het Brusselsch Witlof in ons land tot goede uitkomsten Ian ltiden. Het kan niet ontkend worden, dat Belgie door z'n practijk van 75 jaren ons nog ver vooruif is, doch de. entering is reeds zichtbaar. Uit de lezing van den beer. Hoozemans van Zintivoort voor onze Tuinbouwclub, stippeji wij nog het vol- gende aan: Om het eehte Belgische zaad te krijgen gaat zeer moeilijk. daar in de groote cert tra contro'.e-eommissies bestaan op de teelt en den urtvoer van het zaad. Toch heeft men ten onzent met se'.ectie al heel wat bereikt en doet onze zaadhandel hun best prima zaad te leveren. Te Nunheim en te Wageningen krijgt men reeds best zaad. Het ui'strcoien ge- schiedde in de tweede belft van Mei, 't rooien einde October begin November. Na het lof op 2 a 2Vi c.M. van den wortelhals te hebben afgtsneden. worden de wortels onder een loods of afdak tijdelijk bewaard. De tijd van rust is noodig om in de wortels zekere omzet- tingen te doen plaats hebben, welke later gunstig werken bij het forceeren. De bedden, waarin de wortels later worden opgezet, heb ben geregeld een lengte van 10 M. bij een breedte van 90 c M. Is de tuin nog al laag, dan komen de wortels op den grond te staan, zoo niet, dan kan het bed eerst wat uitgegra- vc-n worden. Voor den groei van het lof doet het er niet toe of de onder- en bovengrond voedzaam is, daar de wortels zelve het voed- sel leveren. De wortelhals mag niet te breed zijn, daar er dan geen mooie kroppen ont staan. Nadat de wortels tot op dezelfde hoogte en op het bed ziin geplant, moet het ophoo- gen van de 35 c.M. hooge laag zand met de meeste zorg geschieden. Dit zand mag niet te zwaar en nat zijn. gezeefd en iets vochtig, bijna droog is het beste Sommigen gebruiken grof duinzand Het afdekken geschiedt met een 'aagje blad of riet. om warmteverlies te voorkomen. ten* ijl toch de lucht kan teetre- 'den. Voorts dient beschutting aangebracht te worden tegen den regen door het schuin af dekken met plar.ken. matten, eenruitefs en dergelijken. Voor het forceeren kan gebruik gemaakt worden van warmwatergeleiding. Door den heer v. d. Plaat, firmant van de Haarlemsche venvarmings-industrie, werd uitleg gegeven van de hcocst doeltreffende en voordeelig werkende Witlcfmachine, die ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. \Ta de bedden een 14 dagen met rust te heb ben gelaten om een begin van groei te krijgen, wordt met het stoken begonnen. In 10 a 12 dagen kan men mooi lof oogsten. De machine heeft het groote vcordeel, dat hij niet in een kelder geplaatst behoefi te worden. doch on den grond en met weinig hulp gemakkeli-'k verzet kan worden. De onderdeelen zijn gc- makkelijk uit en in elkaat tc zetten. leeftijden met ontbreking van profielfoto's, T heeft moeten maken. Het beeld is dan ook waarlijk een kunstwerk. Heden sprak de Burgemeester van Heem stede bij de overdracht van dit beeld een kort woord. y Namens de Vereeniging verklaarde de voorzitter, deze schenking gaame te aanvaar- den. De afdeeling Heemstede komt op schitteren- de wijze uit met een honderd soorten enkele en dubbele vroege tulpen, Darwin, late en Brede tulpen. De manier van opstelling is bij- zonder mooi en tot stand gebracht onder lei- ding van den heer P. J. van Empel en Zn te Heemstede. Rijnsburg komt uit met een speciale inzen ding tulpen, klaar gemaakt voor den bloe- menverkoop naar het buitenland. Er is geen plaats, waar dit zoo gebeyrt en men bestaat daar nagenoeg algemeen van deze teelt. Gebr. Eggink te Voorschoten exposeert een nieuwe narcis als marktbloem. De heer C. G. van Tubbergen te Haarlem toont een mooie groep astilbe's, een verre vorm van de spirea, ontstaan uit de kruising met verschillende soorten Australische spi rea. Deze astilbe's hebben vroeg bloeiende cigenschappen en zijn daarom zeer gewild. Gebr. de Goede te Beverwijk toonen een groote verscheidenheid geforceerde narciSsen. De buitengewone rijkdom hiervan valt op en men staat verbaasd dat door een speling van de natuur en bewuste cultuurproeven al deze soorten zijn ontstaan. De Vereeniging te Beverwijk is aanwezig met een keurige collectie vervroegde tulpen. De heer W. F. van Waveren te Bennebroek zond in een nieuwe paars-kleurige crocus, die weldadig aandoet en waaraan nog een naam gegeven zal moeten wooden. De heer D. Baardse te Aalsmeer is aanwe zig met keurige cyclamen, hortensia's, clyvia's seringen, azalea's, primula's, prunes. Men heeft hier heel wat te zien. De heer D. Spaargaren Mz. te Aalsmeer komt uit met een 100 roode cyclamen en een 100 cyclamen in verschillende kleuren. De heer K. Steijn te Beverwijk toont prachtexemplaren Didytia, een zeer mooie, vaste plant. De heer P. Buis Gz. en Zn. is aanwezig met mooie seringen en Prunes. Alles met elkaar is de bloemenweelde over- weldigend. In de gaanderij kan men een groep amarille's, van Huize Kareal van den heer J G Bunge te Aardenhout bewonderen: De heer C. G. van Tubbergen Jz. te Haar lem exposeert daar de kleurige Freesia, die in Z.-Afrika in het wild groeit, maar hier al- Ieen in kassen kan worden gekweekt. De Engelsche firma Wedgewood is aanwe zig met een nieuwe varieteit van de Holland sche Iris. Bizondere aandacht verdient de groote ver scheidenheid cactussen, inzending van den heer F. van Dort en Zn. te Heemstede. Een groote inzending Hyacinthen-zaai Iingen op ouderwetsche, minder smaakvolle wijze ten toon gesteld. treft men hier mede aan, afwachtende of de jury ze als nieuwig heid in aanmerking laat komen. De firma Tubbergen is hier ook aanwezig met nieuwe narcissen (eieen zaailingen,) die door groote bloem uitmunten. Een merkwaardige inzending is de anjerin- zending van den besfen anjerkweeker der we reld C. Engelmann Ltd. Saffron Walden. Een van de beroemdste Engelsche ama- teurkweekers P. D. Williams zond in een voor vaklieden zeer belangrijke groep narcis sen. P. Hopman en Zn, Hillegom, stelt ten toon een groep Multiflora-Hyacinthen, die eenigs- zins op de in Z.-Frankrijk gekweekte Ro- meinsche hyacinth gelijkt. A. van der Vlugt en Zn. te Lisse komt uit met hyacinthen van een speciaal karakter. De firma Van Veen te Leiden, een firma, die veel in vaste planten doet. is aanwezig met zeldzaam mooie primula's. De Internationale Voorjaars bloementen toonstelling te Heemstede (een wandeling door de aangelegde tuinen, die ditmaal door het sneeuwkleed achierwege bleef, vordert ruim 2 uur) mag met trots genoemd worden de grootste van de ooit op dit gebied gehou- den tentoonstellingen. Een bespreking van de wetenschappelijke inzendingen en van de bijgebouwen en de za- keliike stands zou ens thans te ver voeren Dat or<ranisatorisch alles uitnemend is in- ^ericht blijkt ook uit het fe?L dat een In'ema- tionaal Informatiebureau van ue A. N. V. V., alsmede een Postkantoor op het terrein niet ontbreken. Ook al blijft het sneeuwkleed de geheele week ens landschap bedekken. dan nog kun- nen wij een gang naar deze Tentoonstelling met overtuiging aanbevelen. Wie houdt er niet van bloemen? En juist hier kan men de veredeldste exemplaren a's resultaat van het menschelijk vernuft bewon- ren Deze bloemententoonstelling is een echte besehavingsfactor. De toegangsprijs, die slechts 60 cent bedraagt, zal slechts voor wcinin-en een bezwaar zijn, te gaan zien, wa< men daar vermag. zijn niet zeJden de voorfoopers van hardnekkige kwalen. Bij kouvatten,hoofdpljn,influenza, rheumatiscbe pijnen, jidit enz. geven de bekende Aspirin- tabletten ,,(Bayah," uitnemende resultaten. Menverlange uitdrukkelijk de ecfate tabletten ,/Bayak" in origineele verpakking met den oranje band. jiji Gemeiisrri Nieiiws. SNEEUW. Berichten uit haast alle deelen van ons land melden gisternacht en gistermorgen hevige sneeuwjacht. Er is, bij vorstig weer, vrijwat sneeuw gevallen. EEN GROOTE VISCH. De stoomtreiler Maria Elisabeth IJ. M. 37 heeft gisteren te IJmuiden een visch aange bracht, die een lengte van 5 meter en een middellijn van 70 centimeter heeft. Het is een ijshaai, met een gewicht van ongeveer 450 k.G. Het dier werd voor 29 gekocht door eenige arbeiders, die het in verschillen de plaatsen willen ten toon stellen. AUTOBUS AAN'GEREDEN. Woensdagavond passeerde omstreeks 11 uur een voile autobus van de Geldersche stoomtram, de Hoofdstraat in de richting de Steeg. Achter den autobus volgde een een- manswagen van de electrische tram. Nabij de Stationstraat reed de chauffeur van den bus, die de tram- voor wilde bliiven, eenigrzins naar links van den weg, niet bemerkende dat de tram zich in de onraiddellijke nabijheid bevond, met het gevolg dat de 'tram, waar van de bestuurder niet bfdacht was op die ze dwars over den weg werd geslingerd en achterste voren tegen het linker trottoir van den weg kwam te staan. De passagiers wer den door den schok alle in den wagen tegen elkaar en op den grond geslingerd, tusschen de glasscherven van de ruiten van de auto die alle werden vernield. Op een d - passa giers na, die een wonde aan den enkel kreeg, kwamen alien er met den schrik af. Het chassis van den autobus is ernstig bescha digd. Van de tram had het voorbalcon veel geleden. DE SCHEEPSRAMP TE HOEK VAN HOLLAND. De Koningin heeft uit Zwitserland op dracht gegeven, den commisoaris van Rot terdam te Hoek van Holland te verzoeken aan de nagelaten betrekkirgen van de slachtoffers van de scheepsramp haar deel neming over te fcrengen. Gistenmorfren is op het kerkhof te Hock van Holland ter aarde besteld het lijk van H. v. d. Hoven, die bij de ramp omg komen is. Aan het graf hebben gesproken de heer Jas, als waarnemend burgemeester, ds Koolstra, Gereformeerd predikant te Hoek van Holland, en ieirand van de dlrectie van L. Smit Co. Een familielid dankte voor de be'angstellin?. De begrafenis werd door een talrijke me- nigte bijgewoond. ZOMERTIJD. Het debat tusschen dr. Van der Mijle, te Heeze, lid van het Amsterdamsche comite voor behoud van den zomertiid, en den l eer Braat, lid van de Tweede Kamer, over de voor- en nadeelen van den zomertijd zal ge- houden worden op a.s. Dinsdagavond 8 uur 10 min. voor den micro'oon van den Hilver- sumschen Draadloozen Omroep. CENTRALE VEREENIGING TER BE- HAR'l 1G1NG VAN DL MAAl- SCHAPPEL1JKE BELAinGEN VAN ZENUW- EN ZIELSZ1EKEN. De centrale vereeniging ter behartiging van de maatschappelijke beiangen van zenuw- en zLlsziken heeit cnlangs de Konmklijke goedkeuiing verkregen en zai nu met haar arbeid beginnen. Zij wenscht haar taak zoo ruim mogelijk op te vaiten en zal niei alleen haar belangstelling uitstrekken over de zieken in engeren zin, maar ook over hen, wier ge- stoorce of defecte geescestoesband maatschap pelijke hulp vereischt. Ten einde deze hulp voor de velen, die haar van noode hebben, zoo bereikbaar mogelijk te maken, zijn er in ee nige groote gemeenten consuiatieoureaux op- gericht, onder leiding van zenuwartsen: Voor het maatschappeiijk werk worden aan ieder bureau een of meer verpleegsters of sp- ciale werksters verbondenvoor 9 bureaux is men daarin reeds geslaagd. in Amsterdam, Haarlem, Rotterdam en Utrecht worden de consulatiebureaux door de piaatselijke genees- kundige diensten, erkend er gesteund. Materieelen steun geeft de vereeniging niet, maar desniettegenstaande hoopt zij op nut- tige wijze W^rkzaam te kurnen zijn. De ver eeniging zal o.a een ruime kennis trachfen te verkrijgen omtrent alle inrichtingen van ver- plegend en opvoedkun I'g karakter, omtrent de stichtingen en inste'liogen van maatschap peiijk hulpbetoon van de m:est uiteen'oopende verscheidenheid, welke m <ms land aanwezig zijn, en zij zal trachten voor het verkrijgen van talrijke relaties met persenen en organi- saties, de middelen te vinden, waardoor in de betreffende gevallen de iuiste hulp kan ge- boden worden. De algemeer., organisatie gaat uit van een centraal bureau, dat gevestlgd is in het WiN helminahuis, Prinseng^acht "'17, Amsterdam EEN BELANGRIJKE AANHOUDING. Te Utrecht zijn twee personen aangehou- den, waarmede, naar het „U.D." meldt, thans de hand is gelegd op de daders van de inslui- pingen, die daar ter stede in den laatsten tijd gepleegd zijn. De aangehoudenen zijn twee werklieden, die elkaar in een Rijksiuchtschool, waar ze hun jeugd hebben doorgebracht, hebben leeren kennen. In de afgeloopen weken hebben zij zich aan ten minste vier insluipingen schui- dig gemaakt, waarbij vooral die in den avond van den Ssten Maart niet van belang onibloct was. Zij zijn toen een perceel aan de Admi- raal van Ghentstraat binnengedrongen waarbij een groot aantal gouden sieraden n hun zakken verdwenen is, benevens ten be- drag van ongeveer honderd gulden. De re- HV cherche is ei uitgetocren om dec: voorwer- 1 'Ji-te. nitn^mend weer te geven en dit, terwij j onvenvachte wending, met voile vaart tegen i pen weer cp te sporen Fen hm'szV !ng in de hij dit beeld volgens foto's van verschillende het midden van de autobus reed, zoodat de-1 woning van de arrestamen ieveide "'een be vredigencf resultaaf, maar in het fuintje ach ter het huisje kWamen damesbroches, das 1 spelden, oorknepnen en armbanden te voor- schijn. Voor het tweetal was er toen geen ont- kennen meer aande bewijzen waren te over- tuigend. DE TIkBURGSCHE VERZEKERING- MAA ISCHAPFIJ ONDER Dh NOODREGELING. Van Hoojdstuk IV der Wet op het Levensver- zekeringbedrijf. De portefeuiile gereduceerd en overgedra- gen aan de Levensverzekei ing Bank Amster dam, onder garantie der Utrecht. Bij beschii- king der Rechtbank te Breda d.d. 10 Maat« is ten aanzien van de Tilburgsche Verzeke- ring-Maatschappij, gevestigd te Tilburg, Tuinstraat 54, cp haar vcrzoek volgens ad- vies der Verzekeringskamer, verklaard, dat zij verkeert in den hoodtoestand, bedoeld in art. 40 e. v. der Wet op het Levensverzeke- ringsbedrijf 1922. Verder heeft de rechtbank op voordracht der Verzekeringskamer beschikt, dat de ver zekerde kapitalen en renten, welke op 10 Mrt., 1925 nog niet voldaay, en de premien, welke op die datum nog niet verschuldigd waren, worden teruggebracht tot 70 pCt. en dat de aldus verminderde verplichtingen worden overgedragen aan de Levensverzekeringbank Amsterdam en Utrecht. Deze overdracht ge schiedt onder garantie der Levensverzeke- rings-maatschapp Utrecht". Van deze beschikking kan gedurende acht dagen resp. een maand bij procureur in be- roep worden gegaan bij het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Naar wij vernemen, ovemeffen de verplich tingen der T-'burgche aanzienlijk de activa, zelfs als men het aandeelhoudcrs-obligo, voor- zoovcr volwaardig, in aanmerking neemt De directeur der Tilburgsche, de heer L. H. M. Mufsaers, is als zoodanig door de Verze keringskamer ontslagen en vervangen door den heer F. A. H Marchand, Spoorlaan 156 te Ti burg, aan wiens adres van heden af het kan I or der Tilburgsche gevestigd zal zijn. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Naar de Telg. verneemt hebben Gedepu- teerde Staten van Noord-Holland aan de bloemententoonstelling te Heemstede een gou den medaille toegezegd. Het is de eerste maal dat deze provincial medaille wordt verleend. EERE, WIEN EERE TOEKOMT. De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen verzoekt, naar aanleiding van het versfeg over de ramp te Hoek van Holland, er op te wijzen, dat er in ons land twee reddingmaaisciiappiien be staan. De groote, de N. Z. Holl. Redding- maatschappij, met zetel te Amsterdam, bevei- ligt de kusi benoorden Sclicveningen. De klei- nere, met het uitsiekend geoutilleerde en be langrijke station Hoek van Holland, zetelt te Rotierdam en bescliennt de kust bezuiden Sclieveningen tot de Belgische grens. Het is voor de dappere ocmanningen van de otcoinreddingbooten, die hier zulk een schitte- rend werk hebben verricht, en voor het be stuur der Z-Holl. Maatschappij niet aange naam, indien haar bes.aan zou worden ver- geten en indien haar bemanningen zouden worden ondergebracht bij de grootere zus- lertnaatschappij. EMELTEU. De emelten de larven der langpootmug- gen richten reeds nu weer groote verwoes- tinge. aan in de weilanden en roggeakkers in fwente. Ze komen tot heden voomamelijk voor in de nieuwe weide, die op tal van plaat sen kaal zijn gevreten en op de roggelanden t.lleen nog in de akkers, die gescheurd of ont- gonnen en dus nog slechts kort bouwland zijn. Deze akkers zijn eveneens geheel zvvart. DE KONINGIN EN DE PRINS IN ZWITSERLAND. De correspondent der N. R. Crt. te Geneve meldt Prins Hendrik zou gistermorgen te Bern een bezoek brengen aan de Zwitsersche re- geering. die hem daama een noenmaal zou aanbieden. Daarin zou ook aan ie Ned-'rland- sche' gezant te Bern, de heer Doude van Troostwijk aan zitten. Een bezoek van Koningin Wilhelmina aan dm Vo'lkenbond moet thans uitgesloten wor den geacht. Daarentegen is het niet onmoge- lijk, dat Prins Hendrik onofficieel het Volken- bcndssecretariaat bezoekt. Uit Bern wordt gemeld: Naar aanleiidng van het bezoek van Konin gin Wilhelmina en Prins Hendrik aan Geneve herinneren de bladen er aan, dat een voor- vader van Prins Hendrik tot burger van Ge- n£ve werd benoemd. Prins Hendrik gaat heden naar Geneve. Koningin Wilhelmina komt heden' direct uit Glarus te Geneve. HERZIENING DRANKWET. Naar aanleiding van het ingediende wets- ontwerp tot wijziging der Drankwet. heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin o. a gezegd wordt: dat het met alle waardeering voor de uit dit ontwerp SDrekende bedoeling, om tot wegne- ming van leemten in bedoelde wet te geraken, zich veroorlooft. U ter zake't volgende onder de aandacht te brengen dat er z. i. alle aanleiding bestaat het sy- steem der logementsvergunningen geheel af te schaffen, a'.thans deze vergunningen te doen meetellen bij de bepaling van de in art. 4 der Drankwet bedoelde maxima, en ze eventuee' vooriaan door B. en W. te doen verleenen; dat het bii handhaving van het bepaalde bij art. 2 der Drankwet gewenscht is ,in art. 4, 2o. en 3o fe doen vervallen de woorden „door Burgemeester en Wethouders"; dat een radicale oplossing der moeilijkhe- den met de pachtvergunnmgen z. i. verkregen wordt door de redactie van art 28, sub 2, le lid der Drankwet te doen luiden als votgt: „Wanneer de vergunninghouder niet woont in het huis, waarin het bedrijf wordt uitgeoe- fend, tenzij bijzondere omsfandigheden onzen Minister aanleiding geven dspensatie te ver leenen" dat het tegen dc overgangsbepaling, opge- nomcn in art. 2 lid III van het onderhavige ntwerp ernstig bezwaar heeft, omdat daar- oor de gelegenheid wordt geschapen, het antal vergunninghouders uit te breiden met. en groot aau'a! d'kwiils iongere. menschen. •etgeen z. i. niet in overeenste^ming is te brengen met de bedoeling der Drankwet. fa&iAant Ym r"<se» - -^>£T aessc/yjous i::: llli

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6