1 KIEUWSTE STOFFEN. MODELLEN TQ0NAAN6EVERI. Prima afwerking. toestand kan inmi'aaeis aanieiamg geven tot confliden en die overweging is het geweest, welke den rijksbemiddeiaar, mr. S. de Vries Czn., aanleiding heeft gegeven de vertegen- woordigers van werkgevers en werknemers uit te noodlgen tot een bespreking. Deze is Vrijdag te's Gravenhage gehouden. Naar wij vernenr n heeft mr. De V ties zieh bepaald tot. het inwinnen van inlichtingen. Hij deelde mee, den gang van zaken uit ae dag- en vak- bladen te kennen, maar wenschte nog nad:-r te worden voorgelicht over de practische ge- volgen, welke uit het ontbreken van een con tract zouden kunnen voortvloeien. De rijksbemiddeiaar zal de gegevens, wel ke hem zijn verstrekt, onder de oogen zien en overwegen of het mogelijk is met een voor- stel te komen, dat partijen tot elkaar zou kunnen brengen. Tot nu toe heeft het ontbreken van een collectief contract nog niet tot confliden ge- leid de stakingen in Amsterdam bij leden van Amstel's Bouwvereeniging vallen er bui- ten, omdat deze vereeniging niet tot de con- tracteerende partijen behoort en vrijwel algemeen zijn de bestaande arbeidsvoorwaar- den gecontinueerd. In Zwolle, waar door biizondere omstan- digheden de loonen drie cent per uur hooger waren dan zij volgens de klasse-indeeling behoefden te zijn, hebben de patroons die drie cent sedert 1 Maart ingehouden. De ar- beiders hebben zich daartegen niet verzeL DE SCHEEPSRAMP AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. Tc Hilversum is Zaterdagmiddag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van den omgekomen marconist der „Schelde" op de algemeene begraafplaats ter aarde be- steld- E)e burgemeester van Hilversum heeft, met anderen, aan het grat gesproken. Vele bloemstukken dekten de baar BRAND IN EEN GARAGE. Zaterdagnacht tegen half vijf is door onbe- kende oorzaak te Eindhoven brand uitgebro- ken in een steenen gebouw in de Genderstr., welk gebouw dient als garage. Daarin bevon- den zich twee huurauto's, toebehoorende aan den heer A. C. Strijbosch. Het gebouw, zoowel als de auto's werden een prooi der vlammen. Alles is verzekerd. BRAND. Zaterdagmorgen brak te Nieuwenhagen door onbekende oorzaak brand uit in de wo oing van den schoenmaker J. de Jong. Weldra sloegen de vlammen over naar het be- lendende perceel van den heer De Rijk. Beide woningen gingen in vlammen op. A1 het meu- bilair verbrandde. De huizcn en het meubilair van den schoenmaker De Jong zijn verzekerd. DE „SOERAKARTA". De toestand van het stoomschip „Soerakar- ta" was Zaterdagmorgen vrijwel onveran- derd; het schip heeft een weinig meer slag- zijde gekregen. De motorpomp kan ruini 5 leeg houden; men was gistermorgen bezig de groote pomp in de machinekamer op te stellen terwijl twe duikers trachtten gaten in ruim 2 dicht te maken. Met het lossen van de lading werd voortgegaan. de Van der Hedststraat te Amsterdam EEN KASTEKORT. Een ambtenaar van het bij-postkantoor in de Van der Helststraat te Amsterdam heeft. naar de Telgr. meldt, aan de politie aangifte gedaan, dat hii in de kas een tekort van 200 ontdekt heeft. Uit het onderzoek is gebleken, dat het niet onmogelijk is, dat een biljet van 300 is uitgegeven in plaats van een van een van f 1^0 Diefstal is uitgesloten. DE MOLENS IN DEN SCHERMER- I POLDER. Nu in de vergadering van hoofdingelanden van den Schermerpolder het besluit is geval- len tot verandering van de alotide bemaling door molens in een electrisch maalsysteem. heeft het bestuur van de vereenig.ng „De Hollandsche Molen", in aansluiting met zijn adres van 27 September 1924 nogmaals een ernstig beroep gedaan op de medewerkmg van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ten einde te verhinderen, dat met groote uitga- ven een goed functionneerende bemaling, welke misschicn nog voor verbetering vatbaar is, zal plaats maken voor een bemaling, wea ker voordeelen zeker niet evenredig zullen zijn aan de enorme kapitaalsvernietiging en nieuwe uigaven, welke daarmede gepaard zul len gaan. Het bestuur betuigt zijn verwondering eri zijn leedwezen over het feit dat de oomerkm- gen, welke het in zijn vorige memorie uiteen- gezet heeft, tot verdediging van de bestaan de windmolens op financieele econom.sche gronden, niet werden bestreden op zakelijke wijze, hetgeen bleek uit de bestrijding van en- kele leden van het polderbestuur, die niet be- fer wisten te doen dan smalend te spreken over de bedoelingen van de vereeniging en de ze qualificeerden als komende van niet ter za- ke kundigen en onpraktische schoonheidsbe- houders a tort et h travers. Dat de windmolens nog recht van bertaan hebben voor goedkoope windbemaline blijk uit den Vijaanschen molen van de Berger- meer, die volgens cijfers, gecontroleerd dim den Provincialen waterstaat en het Provincia le waterleidingsij en electriciteitshedrijf, ge durende 1924 een volume water heeft verzet welks uitmaling een uitgave gevorderd zou hebben aan electriciteit, berekend tegen I 0.07 per K. W., van 1191.33, zonder berekening van bediening van den e'ectrischen motor noch van siijtage, noch van atscMij'ving, noch van andere, kleinere onkosten. De omschrijving en specificatie van dit be- drag is te vinden in een bij het adres gevoegd artikel,,Watermolen tegen Electrisch ge maal", waarvan de gegevens werden ver- schaft door den heer Van Reenen, dijkgraaf van de Bergermeer. Verder voegde het bestuur bij het adres een vergelijkenden staat van polderlasten van en- kele pclders in Zuid-Holland, waaruit ten duidelijkste blijkt, dat goed onderhouden windmolens dikwijls te prefereeren zijn boven electrische en mechanische bemaling. Het bestuur heeft de overtuiging, dat de aanleiding tot wijziging in de bemaling van den Schermerpolder gelegen was in de mee- ningsverschillen, die heerschter. tusschen be stuur en de molenaars en het legt een af- schrift over van een brief van het bestuur der Molenaarsvereeniging, waaruit duidelijk blijkt, dat van ontevredenheid onder de mole naars geen sprake meer is en dat deze ook niet is voorzien. Aansluitende aan de aangevoerde bezwaren in zijn vorige memorie, welke opgesteld werd na kennisnc-ming van het rapport der Gebrs. de Wit, meent het bestuur, dat het de voor- keur verdient, Ged. Staten kennis te doen ne- men van het genoemde rapport van den des- kundige der vereeniging over de doeitreffend- heid der tegenwoordige bemaling, waarin de bezwaren tegen de wijziging in de bemaling uiteenworden gezet en welks strekking het be stuur volkomen onderschrijft, al kan het zijn, dat in eenige onderdeelen misschiea kleine on- juist heden zijn ingeslopen, omdat geen offi- cieele cijfers ten dienste stonden. Zoo werden als grondslag aangenomen de onkosten der molens over de jaren 191S en 1919 en hcewe enkele leden van het poldertbestuur deze cij fers als verouderd bestreden en daartegenover plaatsen de onkosten van 1923 en 1924, werd aan het bestuur opgave van deze laatste on kosten op herhaald verzoek geweigerd. Ook andere inlichtingen werden aan het bestuur op zim verzoek niet verstrekt. Het bestuur zou het ten zeerste waardee- ren, indien het in de gelegenheid zou wor den gesteld, met zijn deskundige Gedeputeer de Staten mondeling in te lichten omtrent punten, die misschien niet voldoende tot klaarheid werden gebracht. Concludeerende verzoekt het bestuur der vereeniging Gedeputeerden Staten met aan- drang, bovenstaande bezwaren aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen en de aan hun college vodtgelegde plannen tot wijziging van de bemaling niet goed te keu- ren, in elk geyal de uitvoering op te schorten met ten minste een jaar, opdat gebruik kan geinaakt worden van de uitkomsten, die de bekende prijsvraag der vereeniging zal mo- gen brengen. PIERRE MONTEUX AAN HET CON- CERTGEBOUW BENOEMD. Naar wij vememen, zegt de Telg. heeft de beno.ming van den Franschen dirigent Pierre iMonteux haar beslag gekregen. Na nogal landurige onderhandelingen is Monteux als eerste dirigent benoemd, dus in een geheel ge- lijkwaardige positie als die van Mengelberg. Bij het begin van het seizoen 19251926, d.i. September, zal hij zijn werkzaamheden aan- vangen Mengelberg gaat dus na de zomer- vacantie direct naar Amerika en vervangt Monteux als deze het eerste gedeelte van het seizoen het orkest gelei dheeft. Monteux zal voorts Mengelberg bij eventueele ziekte of an- derszins vervangen, terwijl de heer C. Dopper op zijn beurt eventueel Monteux vervangt en ook de jeugdconcerten blijft lciden, welke con- certen zeer waarschijnliik in het volgend sei zoen belangriik uitgenbeid werden. DE ZOMERTIJD. Voor het Dinsdagavond 17 Maart te Hil versum voor de microfoon van den Hilver- sumschen Draadloozen Omroep te houden debat tusechen dr. van der Myle te Heeze en den heer Braat over dd voor- en nadeelen van den zomertijd, is, naar de N. R. Crt. meldt, aan ieder van beide sprekers een half uur toegewezen met een kwartier voor repliek. Bij loting zal uitgemaakt worden, wie van de bei de sprekers het eerst het woord zal voeren. LOCOMOTIEF ONTSPOORD. Van den personentrein, die Zaterdagmid dag omstreeics kwart over drieen uit Den Haag naar Delft vertrok, is kort na het ver- laten van het station de locomotief ont- spoord. De machine kwam dwars over de rails te staan, met den kop in het zand. De trein werd met een hevigen schok tot stilstand gebracht. De reizigers kregen geen letsel. Met een andere machine werd de reis na een half uur vertraging voortgezet. RIJKSSUBSID1E VOOR DE OLYMPI SCHE SPELEN. De classis Leeuwarden heeft besloten, aan de synodal commissie der Chr. Geref. Kirk te vragen. zoo mogelijk namens de geheele Chr. Geref. Kerk bij de regeering te protes- teeren tegen het verleenen van subsidie voor de Olympiade in 1928, wegens de ontheili- ging van den Dag des Heeren, daaruit voort- vloeiende, en het moreele gevaar daaraan verbqgden. DE KAMERVERKIEZINGEN. De Nieuwe Plattelander meldt, dat in een algemeene vergadering van den Plattelan- dersbond met de heeren A. Braat en A van der Hcven de volgende personen zijn candi- daat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweee Kamer, genoemd in alfabetische volg- orde: J. D van Reek, Zuidland; F. Bos, Lo! neRer, mevr. euwoida, Ton kens. Oosierwor- de; J. C. Hesselink, Buurlo; Joh Michielen, Zwammerdam; mr. W. Nijgh, Hellevoetsluis; P. J. Rosenboom, Bodegraven; A. G. Reitsma Appelscha J. Oosterman, Boldaj H. D. de Vries en mr. C. Vervoorn, Herwijnen. Omtrent de overige candidaten wordt nog overleg gepleegd. HET PSYCHOPATEN-ONTWERP. Het Wkbl. v. h. Recht schrijft naar aanlei ding van de aanneming door de Tweede Ka mer van het psychopathen-ontwerp o m. het volgende: Wanneer na eenigen tijd ook de Eerste Ka mer het ontwerp zal hebben aangenomen en de wet haar plaats In het Staatsblad zal hebben gekregen, zal wel iets zijn bereikt, doch niet veel. Voorloopig blijft alles bij het oude, en, zij die overtuigd zijn van de ncod- zakelijkheid, dat wat in de wet zal komen te staan practische beteekenis erlange, zullen wel zeer dringend op het groote belang daar- van moeteij blijven wijzen en niet mogen op- houden de uitvoering van de gemaakte rege- ling te vorderen. Deze taak, die de leden van het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad hebben aanvaard, is nog allerminst ge€in- digd. DE KAMERVEK1EZ1NGEN. Naar de Res. bode verneemt, heeft prof. J. A. Veraart aan het adviseerend college me- degedeeld, dat hij alleen een Tweede Kamer- candidatuur van den rijkskieskring 's Gra venhage wenscht te aanvaarden. SALAR1SREGEL1NG TIJDEL1JKE AMBTENAREN. Naar de R.s.bode meldt, heeft de minister- raad de volgende regeling getroffen vcor de bezoldiging van de tijdelijke ambtenaren. De aanvangswedde zal zooveel mogelijk ge- lijk worden gesteld met die voor overeenkom- stig personeel in vasten dienst. Perscneel, dat op prc:f werkt, zal na ge- bleken geschiktheid worden aangesteld. Bij gebleken bekwaamheid en geschiktheid kunnen salarisverhoogingen worden toege- kend in den geest van de pericdieke verhoogin- gen, welke het vaste personeel geniet. Salarisverhoogingen zullen niet worden toegekend aan: tijdelijk personeel dat op proef werkt: alsmede aan tijdelijk personeel dat een lagere wedde geniet dan overeenkom- stig de aanvangswedde van vast personeel, en tijdelijk personeel dat minder dan 2 jaar in's Rijksdienst zal werkzaam zijn. De beperking van den jeugdaftrek dooals dit voorkomt in het B. B. 1925 is hier ook van toepassing. Eveneens zijn de artikelen 20 (huwelijks- bijslag), 24 en 27 (overgangsbepalingen) B. B. 1925.van toepassing. De wijziging, welke in de kinderbijslagre- geling is gebracht, behoort ook te gelden voor het tijdelijk personeel. KORTE BERICHTEN Zondag 15 Maart hield de Arbeidersver- eeniging voor Lijkverbranding haar tweejaar- liiksche congres in hotel „American' 'te Am sterdam, onder leiding van haren voorzitter, den heer Andrics de Rosa. - Voor het Grand Hotel te Scheveningen is een mijn aangespoeld. De strandvooder heeft de militaire kustwarht gewaarschuwd. Een adres is gezonden van Utrechtsehe hoogleeraren aan den minister van onderwijs tegen de vestiging van de Indische leerstoe- len te Utrecht. Te Tilburg zijn gearresieerd de gebroe- ders G. J. de B. en J. C. de B., handelaars in hoeden, petten en pelteriien. wegens het ont- trekken van goedercn aan den faillieten boe- del van eerstgenoemde. In de heide bij Dommelen (N.-Br) ver- toonen zich in de laatste dagen vele herten. De dieren zijn weinig schuw en komen dik wijls in de nabiiheid van menschen. Onder Odoom is Vrijdag een naakt- looper gearersteerd. Reeds weken was hij ge zocht. Gistemacht is een gebouwtje aan de Gendeurstraat te Eindhoven, dat diende tot arage, uitgebrand. Twee huurauto's, toebe- oorende aan den heer A. C. Strybcsch, zijn verloren gegaan Het gebouwtje en de auto's waren verzekerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Zeeuwsche bonten 6 tot 6 25, Zeeuw- sche blauwen 5 50 tot I 6.80, Drentsche eigenh. 2 50 tot 3.25, Malta's per Kg. 10 tot 13 cent. Aanvoer 1 lading. JStadsnieuws TEGEN EEN DEUR GEREDEN. Hedenmiddag nam een vrachtauto een te korten draai en reed tegen de deur van den sigarenwinkel van den heer Groothuizen op den hoek van de Langestraat en de Schou- tenstraat. De ruit werd gebroken en de deur ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken lewamen niet voor. LUSTRUMVIER1NG DER GYMNASIAS- TENVEREENIGING AUTOI ESMEN. Zaterdag 14 Maart j.l. vierde bovenge- noemde Vereeniging haar 2e Lustrum in de zaal v. d. Harmonie. De avond werd ge- opend door de voorzitster mcj. C Thomsen die een goedgeslaagd overzicht gaf van de geschiedenis der laatste jaren. Wat ons bij- zonder trof was de eenvoudige oprechtheid van haar woorden. Hierna werd ten tooneele gevoerd een een- acter van Ernest Dowson, vertaald door mevrouw D. A. CramerSchaap. De rollen werden vervuld door tnej. Willv Kluitman als Pierrot, mej. Els Offers als Manestraal- tje, terwijl mej. Lydia Koning de dans der Manestralen vertolkte. Met zeer eenvoudige middelen was het tooneel herschapen in een park-hoekje, dat Trianonsfeer wist te wek- ken. De firma^ Timmer, St. Annastraat al- hier, komt een woord van bijzonderen lof toe vcor de uitvoering hiervan. De begcleidende muziek werd hierbij geschreven door den be- kenden musicus, den heer Jac. Jansen, alhier. Deze eenacter was een ernstig pogen het peil dezer uitvoeringen te verhoogen dat, voor zoover wij dit van beginnelingen mo gen verwacbten, goed gesiaagd is. Me], wtt- ly Kluitman vervulde haar rol met soepel ta lent en bracht haar verzen met fijn-genuan- ceerde intonatie over het voetlicht Mej. Els Offers wist het koele van de manestraal met soberheid weer te geven. Deze frile rol eischt wellicht een nog teerder aanvoelen, waarme- de zij bij een eventueele herhaling van dit wonderlijk mooie spel nog rekening kan hou den. Mej. Lydia Koning wekte ontroering door haar innige en doorleefde dans, vooral haar armbewegingen en hoofdstand wekten onze bewondering. De muziek van den heer Jac. Jansen sloot zich nauw aan bij de melancholieke steer van het werk. De vertaling van mevrouw D. A. Cramer- Schaap was buitengewoon knap. Haar ver zen waren klankrijk en het moeilijke gegeven was met teerheid behandeld. Het is een bewijs van goeden smaak dat een scholierenvereeniging het uitvoeren van zoodanig werk ter hand neemt. Een aangename afwisseling bracht een door het Gym.-Orchest uitgevoerde ouver- ture van Figaro's Hochzeit. Het gedeelte na de pauze was meer aan de vroolijke kunst gewijd. Men gaf een dol-komische revue, wel ke, zooals de inleider, de heer Wichers, ons op zijn boertige wijze meedeelde voor het grootste deel door de gymnasiasten zelf was samengesteld. Dat deze revue volkomen in- sloeg bewees wel het daverend applaus van de welwillende insiders, dat aanstekelijk werkte op de geheele zaal. Allerlei toestau- den en gebeurtenissen van den laatsten tijd werden op snaaksche wijze behandeld. De ingevoegde cijferdans, ingestudeerd door mej. Koning, gaf blijk van artistiek be- sef, terwijl het binnentreden van de bedroef- de 1 een alleraardigst vondstje was. De talrijke coupletten, meerendeels door alle aanwezigen meegezongen, schiepen een levendig contact tusschen spelers en publiek. Den heer Wichers en den dames Conijn komt alle hulde toe voor organisatie en de cors. Een gezellig bal besloot den avond waar- op de vereeniging met trots terug kan zien. Telegram men van heden. Oedeelttlijk zecorrigeerd. van 16 Maart 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredtet. (Oavan<cen per draadloose teiefoon). Koers van heden te EEN CONFERENTIE DER KLEINE ENTENTE. BOEKARLST, 15 Maart. De Roemeen- sche Minister van buitenlandsche zaken Duca heeft aan de pers medegedceld, dat op 23 Maart een conference der Kleine Entente zal plaats hebben ter bespreking van het aanbod van Duitschland inzake een garantie-verdrag en de herziening der Oostelijke grenzen. Op deze conferentie zal ook de verhou- ding der Balkarstaten tegenover Buiga- rije besproken worden. DE GROOTE UITSLUITING AFGE- KONDIGD. STOCKHOLM, 16 Maart. De van re- geeringswege ingestelde Studiecomm ssie inzake het Zweedsche arbeidsconflict, heeft gedurende de laatste weken dag en nacht gearbeid voor het tot stand brengen van een verzoening der dienaangaande be staande meeningsverschillen. Zaterdag 1.1. publiceerde de regeering een dringenaen oprocp aan de respectievelijke partijen, cm nogmaals zich te beraden, welke stappen in het belang van den ar- beidsvrede genomen kunnen worden. De premier en de minister van sociale aangelegenheden hebben Zaterdag met verschillende groepen en met de bemidde- lingscommissie geconfereerd. De: Com missie heeft gedurende den geheelen Zon dag hare besprekingen voortgezet en deze eerst gisterennacht te een uur begindigd, toen ae beraadslagingen afge'.roken wer den, daar een verzoening niet mogelijk bleek. Er is alzoo heden een uitsluiting gepro- clameerd, welke 130.000 arbeiders betreft. Marktberichteii scheepvaarten. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 545 vette koeien le kw. 1.25 tot 130, 2e kw. f 1.10 tot 1.15, 3e kw. 0.90 tot f 1 per Kg., 150 melk- en kalfkoeien 375 tot 525 per stuk. 74 vette kalveren 2e kw. 1 tot 1.10, 3e kw. 0.85 tot 0.95 per Kg., 226 nuchtere kalveren 12 tot 25 per stuk, 11 Schapen, 694 vette varkens Holl. le Vorige Koers. l.fli. t.36 pl.Ri. 1.45 pl.Ki. 2.* pl.t. 2. IS 1 1 T - - 15ifc 1281-f - - I - ^*-Sa CloeoJ&a 40 IW. J 0.S9 rot J 0.91, It KW. 7 0.54 Wf 70.57 per Kg., Overz. en Geld, le kw. 0.89 tot 0.91 per Kg., 10 paarden 200 tot 325 per stuk. STAATSLEENINGEN. 6 Noderl. 192J A. 5 1919 BANK.1NSTELL1NGEN* koL Bank lndiichs Bank Handel Mpij. Cert v. f 1000 n m Reac. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand Idem 7 Oblie. Jurgena Gew. Aand.. m A. a B. u C. Philips Ciloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. -""""ML. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. X Java Cultuur f 3odjonc 4 Cult. VorstenL Dito actiona Compama Poerworedjo 9 PETRt >1 I -JM. Orion Dordtscha Petr. Gee Holl Olie Ron. Petr. 9 RUBBERS. Amsterd Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber 9 Koloniale R '-bar Deli Bat Rubber S. adiadi Silau Wai Sum Rnhher Oude Vaart Gem Ei4 Scheepvaart Unie Stoomvaart Mii. Nedarland hoil Llovd Idem 7 algeat Paketvaart Oude Boot Holl Stoomhnot Niev Goudnaan 'CHEEPVAART PU1TENL. Marine comm. Manne nret TAP.A.iKEN C Deli Senembab Deli Batavie AMERIKA Southern Raila Union Paciiie a Opevwrinifao knsnp- De br»n4»jiiil»lno»l» in br«n<1t D«nTi»»bri»n'1rTi»»*ter' w •'-'lykl Wa' '"P hot 1»i i« •leuacu pi £1 Sbvwj 101 Va 98 *k 189i/i 145V. 127 s 1277, 1183/. 2»/m 21 87 la 961/. S6s:. 871/, 348 332 81V, 1241, 493 301 1841/, lo8i/. lb8i/. 146/, 128 3023'. 1»2 38 u 3/. 1891/, 7'/., 107 V, 119V, 216 i lyi/i 149'/, 63V, 49V. 1156/, 15Q1-4 0*/, 4-Vm 144 V, v 3i,, 221/, 104 12 V, 446/, 3681-4 3/9 343ik 259 88*/, 1497/, 101 101>6/„ 98*/, 1901/4 190- 1% 1891/4 1461/, 1461% 1271/, 1261-7 128 127-*/, 862—7 00 o* 85814 87 347 333 82 V, 124| 5 491 492 891 4891% 488Va 360 1 360 1671/, 1671% 168 168 15 V, 128*/, w 366 366 -a- 182 V, 1821% 16)5—2 381-1% 3881/, 3881-91 3874-8 389V* 190 189190) 189 -*93 1881-9 1 110 119 20 120 V 149 63 136 135 V, 135 V4 13514 159 1578/4 1573;* 6 6% 46 451-) 458/4 146 145 1461/! 1461% 74 7U/, 731/4 73 22*/, 221% 22 1 22 121/4 44 368 367 -8 3671% 3b5 385-6 347 347-9 3481-9 348*% 831/, 1491% PROLONOATIE voru>e <oen 1| pCt, heden 2 pCt WU>U.KUt«»tN AMSlfcRDAM. Vorige koera Londen 11.971/, Berlijn 59.521/, Parii" 1290 BrustaJ12.65 B«zo! 48.25 Weenen p. Sch. 100 35.30 Ropenh.een 45 13 Stockholm 67.45 Cbristinia38.40 NIET OFFIC1EEL. Koera op neden om 2 uur. 11.974-1 59 47}- 50 12.82-85 12 62—65 48.22i- 27) 0.35) 45 10-20 67 35-45 38.45-55 N aw York j 2 501% 12.4916/,,-501%, Ita'ie 10.101/, 1 10 15-20 Afd. Ming op Maat.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7