ivraagpiyii. Kraapramp. /Tln fe1?3 *Uie" f 12~f 12 40- Stek hGGLzJ U' V" J' P'' A' °-» H A' K- Lz-. Door het maagpocder van Apotheker BOOM zijn reeds duizenden maaglijders genezen van maagpijn, maagkrantp, zuur, hartwater en slechte spijsvertering Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwinkels f 1.25 per groote gesloten doos. rr dat de buitengemeenten daartegenop zullen komen. De Voorzitter betoogde, dat daar- tegenover staat, dat ook de dorpen belang hebben bij een streeknet. Rondvraag. De heer D e R a a t was dezelfde mee- ning toegedaan. De heer Van der Veen zeide er niet tegen te zijn, doch hij noemde enkel een be- zwaar. Besloten werd den minister van waterstaat een betreffend verzoek te zenden. Den heer W o 1 za k deed het genoegen, dat het bestuur zoo paraat geweest was, het punt weeldebelasting op de agenda te zet- ten. Doch de middenstand wordt nog meer gedrukt. Daar zijn b.v. de waterleiding, het hoogheemraadschap, de hoofdelijke omslag, de electrische stroom, gas, en eerstdaags mis- schien een belasting van goederen, die op stoepen gezet worden. Allemaal zaken waav- voor de middenstanders ontzaglijk veel moeten betalen. De heer De Raat beantwoordde den heer Wolzak en zeide, dat inzake goederen op stoepen de vereeniging zeer diligent is ge weest. Wat het gas betreft, Alkmaar is een van de plaatsen in ons land, die het minst aan gas betalen. Electra is wel duur, doch Alk maar staat lang niet aan den spits, al blijft het gewenscht, dat een winkelier, die een be- paalde hoeveelheid stroom overschrijdt, een flinke reductie krijgt. De hoofdelijke omslag is een zeer lastige kwestie. Dit is eigenlijk een zuiver politieke k-westie. Daar is aileen iets aan te doen. door de juiste menschen als gemeenteraadslid te kiezen. Wat de waterleiding aangaat, zette spr uiteen, dat concessie daarvoor door de provin- cie is overgenomen, zoodat dit niet meer in handcn is van particulieren. De kosten van het hoogheemraadschap zul- len het volgende jaar reeds zeer belangrijk lager zijn. De middenstandsvereeniging is in deze zeer actief geweest, omdat het ook de onbillijkhekl voelde van het feit, dat Haarlem en Amsterdam niet mede betaalden aan de waterschapslasten. De heer Van der Veen meende na- inens ale leden te spreken, als hij het bestuur een woord van dank bracht voor den mooien feestavond. De Voorzitter was erkentelijk voor dit pluimpje. De heer V 1 e s s i n g bracht ter sprak, het hoofdartikel van j.l. Zaterdag in de Alk- maarsche' Courant, waarin gewezen is op de behoefte van een nieuw gebouw voor de graanmarkt. Spr. meende, dat men sympathie inoest betuigen met dit streven, omdat dit toch een middenstandsbelang betreft. De voorzitter zegde bestudeering van dit vraagstuk toe. De heer E n g 1 a n d er was van meening dat men zeer voorzichtig moet zijn met een adhaesie-betuiging, omdat overdekking van de graanmarkt met zich zal brengen, dat veic cafe's, die thans een bestaan vinden in de om geving van de graanmarkt, in de toekomst wel kunnen gesloten worden. De heer Houwing uitte er zijn verwon- dering over, dat de heer Hildering niets voo: de rondvraag had. Deze had op een vorige vergadering gezegd nog verschillende punten te hebben voor de rondvraag; die hij echter met het oog op den tijd achterwege moest la ten. De heer Hildering zeide, alles wat hij op het hart had, gaarne te zullen zeggen in een besloten vergadering, echter niet op een bijeenkomst waar persvertegenwoordigers aanwezig waren. De voorzitter zeide, dat als de heer Hildering bij het begiif van de vergadering tegenwoordig was geweest, hij had kunnen vernemen, dat het bestuur zich gerechtigd ge- voelde voortaan de pers weder uit te noodi gen, nu de heer Cloeck die er op tegen was, dat de pers tegenwoordig was se- dert geruimen tijd niet meer aanwezig was geweest op de vergaderingen. Spr. sloot hierop de bijenkomst met dank voor de opkomst. alsmede aan de pers voor hare tegenwoordigheid. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Doelenstraat 28, Alkmaar'. Geopenu alle werKoagen van 1010 uur. De boekerij werd in de maand Eebruari 1025 met de volgenae boexweiKen uitgeoreid: A 69 Nieuw Ned. Biografisch Woorden- boek. Dl. VI. (U.) P. Vutkhoff. Over frankrijk's let- terkunde. B Ver/u*gen. De tragische maskers van Heilas. C 909D Ivans. De roode gravin. (May-serie No. 4) L, Cou^erus. Is. Karnder. E. Zernike. Het schamele deel. A. v. Gogh—Kaulbach. Op den rand. R. Kotand— Hoist. Overpeinzingen van een bramenzpeker. O. Oezelle. Keurgedichten 2 dl. A. Thiry. Meester Vindevogel. F. Timmermans. De pastoor uit den bioeyenaui Wijngaard. Het keerseken in de lanteern. H. Heijermans. Van ouds „De Morgenster". Tooneelspel. J. v. Ammers—Kiiller. Het doorni- ge pad. C. v. BruggetL Vier jaargetijden. C. v. Hille—Gaerthe. De feesten v. Det en Nol. B. Cunier. Kalverstraat. O. Duin. Juvikingen, uit het Noorsch. D 776 A en B G. Herman. De geschiede- nis v. Jetje Gebert. 2 dl. Dl. I. Jetje Gebert, Dl. II Henr. Jacoby. L. Andrejeu. De zeven gehangenen. B. Kellerman. Schweden Klees Er lebuvs. E. Zalm. Die Clari—Marie. J. Wasserrnann. Oberlins .drei Stufen und Sturreganz (Der Wendekreis II.) 213 Indie in woord en beeld. (G.) zrr 400 L 315 L 316 L 317 M 92 M 93 ar- M M 94 95 N 261 N 262 B 129 B 130 C 1018 C 1019 C 1020 C 1021 1022 1023 1024 1025 1026 C 1027 1 1028 1029 1031 775 778 491 492 478B 263 91 92 93 94 99 101 102 61 31 209 210 51 CT. Taufe. TTe TtalTaanscFe meren. P. de Monl en A. de Cock. Won- dervertelsels uit Vlaanderen. 100A Jaarcijfers v. Ned. 1923/'24. (G.) 314 Versiag v. h. onderzoek naar den toestand v. d. handeldrijvende en industr. middenstand in Ned I met inl. In de elf prov. met register. 13 bud. (G.) J. Schepers. Moet ik een testament maken. (of veranderen?) R. Smits. Beschouwingen over econ. bedrijfsorganisatie. S. en B. Webb. Het verval der kap beschaving. A. Lynch. Individueel werk en het Daltoinplan. E. v. Det. De opvoeding tot beider. H. Cannegieter. Kind en mensch. Th. Bosnian. Beter ademenSeher- per articuleeren. B. Colenbrander. De gesch. v. d. Israelietischen godsdienst. S. Freud. Het Ik en de psychologie der massa. Ureit met J. v. Ruusbroec. W. Bolsche. Van zonnen en zonae- stofjes. Wereldblik. Wat is de natuur? -Van bacil tot aapmensch. C. Adama v. Scheltema. Kunste- naar en samenleving. Q 100 J. Lauweriks. Plastische kunst in huis. J. havelaar. Het moderne meubel. Is. Querido. Muziek. W. Long. Thuis in de wildermis. De Natuur. Mn-dbl. 1904 en 1905. F. v. d. Eeckhorst. Annie Salomons L. v. Deyssel. Geaenkschriftea. f. Kerpestein. Handelsspaansch. leerb. 1 no. 46B Jaarb. der Ned. Ver. v. Hooger Mandeisonderwijs te Rot- terdam 1923 (1924). Port. 21A no. 13. M. Granpre Moliere. De moderne bouwkunst en hare belof- 'en. Rede. Port. 1 no. 47 E. v. Det. School en ouders in hunne pnderlinge samenwer- king. Aanwinst der Kinderbibl. Kb 179B G. Holle. Hoorn voor den Prins. Wijzigingen: M. Treub. Indie s toekomst wordit L 318. H. Kluin. Het geestesleven der- na- tuurvolken wordt N 264. C. Kieviet. Het slot op den Hoef Kb 22 g bis. T. Naejj. School-idyllen wordt Kb 92 A bis. R. Prakken. De zoon v. d. Zeeroover wordt Kb 223 A. E. Heimans. Willem Roda wordt Kb 219 A. E. Molt. Floris de Vijfde wordt Kb 137 A bis. S. Anariessen. Constance de Wild wordt Kb 14 i. Kerkhof—Hoogslag. Knappe Kees wordt Kb 214 A. E. Gerdes. Jan van Diemen wordt Kb 32 E. T. Nae/f. 't Veulen wordt Kb 92 B. J oh. Been. De scheepsjongen van „De Gouden Leeuw" wordt Kb 57 F. Montgomery F. Verkeetd begrepen wordt Kb 229 A. Alt Bcba en de 40 roovers wordt Kb 217 A. Kiugsley. De waterkindertjes wordt Kb 216 A. H. Brandstaedter. Een voetbalwed- strijd wordt Kb 212 A. Marry at, Jacob Eerlirk, wordt Kb 15 C. Marry at. Jack Rustig wordt Kb i5 A bis. Pieck. Hebt de vogels lief wordt Kb 165 B. Bennet. nker Leeuwerik wordt Kb 210 A. Turner. Zeven. kleine Australiers wordt Kb 3 g. Bewoners van Misrule worrit Kb 3 H. Al'- it. Fihie handschoenen wordt Kb 3! B. de -ense, Ursula wordt Kb 11 F bis. C. Regenstein. Onder de menschen woi'dt Kb 209 A. Defoe. De avonturen v. Kapt. Bob wordt Kb 140 B. Remington. De witte otter wordt Kb 211 A. Thompson Seton, Quonab de In- diaan wordt Kb 213 A. de Raaf en Griss, Een nieuwe bun del 2 din. wordt Kb 215 A. Lino van Bussum, Uitgevlogen, wordt Kb 218 A. S. Worislioffer, De Hammonia, wordt Kb 224 A. Grimm, Sprookjes, wordt Kb 225 A Meijer. De weesjongen van Leiden, wordt Kb 226 A. Marsh, „Vic", wordt Kb 227 A. Goeverneur, Fr. Scharnhorst in Amerika. wordt Kb 5 C. Port. L 314 N 261 C 219 C 364 C 455 C 482 C 487 C 518 C 526 C 665 679 711 D 59 D 125 D 127 D 129 D 439 D 205 D 275 D 307- D 346 D 347 D 403 D 415 D 416 D 497 D 498 D 462 C 376 C 663 D 98 D 142 C 81 D 242 C 666 lem in dit, maar ook in de beide volgende be-1 Doorschot 7.20f 10.60, 64800 K G Gele Spr. coindudeerde dat het er voor ie jeug- dige onderwijzers niet rooskleurig uit ziet, want volgens zijn becijfering zullen er in 1929 wel 16000 zonder betrekking zijn. Spr. uitte de hoop, dat de nood van de schatkist van tijdelijken- aard mag zijn opdat de niet gewensehte bezuiniging kan vervallen. Aan de orde was de bestuursverkiezing. In de vacature J. Rus werd gekozen de heer S. Akkerman. Hierna kwam de heer Reuvers aan- het woord. Deze betoogde a-llereerst dat rooken voor de gezondheid nadeelig is voor volwas- senen, zeer zeker dus voor kinderen. Spr. ging daarop de geschiedenis van het rooken na en coneludeerde daarop, dat Hol land iin Europa aan den 'spit staat, wat be treft het verbruik van tabak in alle vormen. labak is schadelijk. Om de nicotine welke er in wordt gevonden. De schadelijke werking hiervan toonde spr. nader aan. Zelfs is de doodelijke werking niet uitgesloten. Den storenden invloed op de gezon-dheid behandelde spr. in finesses, terwijl hij voort de geestelijke afname van rookers aan toonde, waarbij hij er den nadruk op legde dat ciga retten nadeeliger zijn dan sigaren en tabak. De groote invloed op het denkvermogen bij rookende kin-deren was verbluffend, zooals spr. met voorbeelden aantoonde aan de hand van cmderzoekingeii en utispraken van d-es- kundigen. De voorzitter betuigde zijn dank aan den spreker en constateerde dat een rookverbod weinig resultaat heeft, a-ls de ouders niet mee werken. Daarna b-estond er voor de ouders van de leerlingen gelegenheid om de vorde- ringen van hunne kinderen te volgen, welke zeer stellig in het voordeel van de onderwij zers (onderwijzeressen) uitkomen. drijven. De moderne kamer in het derde bedrijf was keurig aangekleed. yerder kreeg het publiek antieke en nieuwmodische costuums te bewon- deren. Het liet zich dan ook bij het vallen van het scherm niet onbetuigd. UIT SCHAGEN. Alhier is de melkprijs van 17 op 16 cent ge- bracht. Sparta 1 van hier, speclde Zondag zijn laatste competitie te Tessel. t Was voor Sparta een goeden dag, want de club wist met 20 te zegevieren. UIT AKERSLOOT. In de vergadering van den Hempolder te Akersloot wc-rd besloten tot electrificatie voor de bemaling. Aan het bestuur werd opdracht gegeven tot aankoop van een Stork Schoef- pomp met Heeniaf-motor, vertegenwoordigd door de finna Wig-lama te Alkmaar- Proyinciaal nienws UIT HEILOO. In de openbare school werd Vrijdagavond de oudt-ravond gehouden welke als altijd, uit- stekend was bezocht. Is zoo'n ouderavond altijd bevorderlijk om den band tusschen ouders en onderwijzers- (essen) te verbeteren, deze avond was bijzon- der leerzaam, aangezieu de heer Reuvers, o-n- derwijzer aan de O. L. School, een inleiding lield over: „Het rooken van kinderen", een dankbaar onderwerp, daar hier de verorde- ning, dat de kinderen beneden de 15 jaar niet mogen rooken, met voeten wordt getreden. De avond werd geopend met cen toepasse- lijk woord van den heer K. Heijt, hoofd v d. school, die alien welkom heette, inzonderheid de schoolcommissie. Deze sprak enkele woor- den, waarin hij o. m. deed uitkomen, dat ook in Heiloo de onderwijsverslechtering is inge- treden, omdat n.l. de heer Bnvze op warht- geld is gep'aatst en zijn leerlingen over de andere onderwijzers verdeeld zijn Het kan wel niet anders dan dit moet nadeelig zijn' voor het onderwijs. UIT ST. PANCRAS. Vrijdagavond vergaderde de Tuinbouwver- eeniging ,.De Tuinbouw" ten lokale van den heer Gerirtsen, onder presidium van den heer C. Kloosterboer. In zijn openingswoord uitte die voorzitter zijn blijdschap over de wederinvoering van den z.g. ouden tijd. Veid'er deelde spr. mede, dat door deze afdeeling is omgezet voor een beurag van 74251.07. Enkele aanwezigen gaven zich op voor het lidmaatschap van den Pr-oeftuin. De heeren Cora. Slijker en Tj. Koelemeij Sr. brachten advies uit over hun bevindingen ten aanzien van de rekening van den penning- meester en adviseerden tot goedkeuring. Con- form besloten. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de aigemeen-e vergadering behanaeld. Op een vraag van den heer A. Schuur, hoe het staat ten aanzien van de liquidatie van de N. U. Mtegenover de L. G. C, antwoordde de voorzitter, dat men nog tegoed is. De heer H. Gerritsen achtte het niet goed dat het bestuur der L. G. C. haar prae-aavies or.der de vooistellen der verschillende vereeni- gingen zet. Voor het oogenblik is daar wel niet meer aan te veranderen, doch hij wensch- te dit anders, daar zco'n prae-advies altijd sforend op de meening der leden wefkt. De voorzitter antwoordde hierop dat men let zoo niet moet opvatten, daar het niet zoo zeer een meening van dit bestuur is, doch meer een raadgeving. Bovendien kan men toch ziin eigen meening verdedigen. Als afgevaardigden ter algemeene vergade ring wcrden beha'.ve het bestuur en de heer A. Schuur, als voorsteller, benoemd de hee ren: Tj. Koelemeij, C. Nol Sr., C. Duif Jzn., Jn v. d. Wal, Jn. Kloosterboer Dzn., Nol Jr., A. de Wit, C. Tromp, P. Olie, J. Duif, J. Bakker, C. Beek, S. Balder, C. de Wit, J. Kloosterboer Jzn., C. Wieling, L. v. d. Werf en C. Ivangh Van de gelegenheid tot bestelling van kool- manden maakten velen gebruik, eveneens voor koolkragen. Van de koolkragen werden boven het reeds besid.de, ter vergadering nog 86000 opgegeven. Hierna volgde sluiting. (Door allerlei omstandigheden werd de plaatsing van dit verslag vertraagd. Red. Alkm. Crt.) UIT EGMOND AAN ZEE. Maandagmiddag was er in het gebouw der Egmondsche visscherijschool gelegenheid om examen af te leggen tot het behaien van een certificaat der Wet op de internationale regelen voor het uiiwijken ter voorkoming van aanvaringen. Als examinator fungeerde de heer J. Bais, leeraar in zeemanschap aan de school, terwijl als gedelegeerde der regee- ring aanwezig was de heer M. J. van Alphen de Veer, inspcteur van de Nijverheidsscholen. Ook werd het examen bijgewoond door den heer J. Maas, lid der Commissie van Toe zicht op de visscherijschool alhier, directeur der Prins-Hendrikstichting. De vier personen, die zich hadden aange- meld, slaagden alien, waarvan G. Dekker Pzn. met lof. De anderen waren F. Buis, F. Pnns en L. Zwart. Het examen wordt de volgende week voortgezet Des avonds werden de gewone lessen afge- wisseld door een lichtbeeldenserie, waarin kennis gemaakt werd met allerlei dieren en planten der zee, vooral die der zeeen in de buurt, terwijl verder een aantal plaatjes de voorbereiding vormden voor een binnenkort te vertoonen film voor de visscherij. UIT DIRKSHORN. Mededingende in den Jubileum-Tooneel- wedstrijd, uitgeschreven door den Prov. Bond van Dilettanten Tooneelvereenigingen in N- Hclland, voerde de ver. „Nieuw Leven" alhier Zondag in de zaal van den heer Bruin op: „De Spaak in't Wiel", comedie in drie bedrij- ven van Jo van Ammers-Kuller. De zaal was, als altijd meer dan vol. Bij het opgaan van het scherm zagen wij een mooie, maar niet gezellige antieke kamer fij- dens de „weekbeurt" met een diepen achter- grond, waar zich de fabrieksgebouwen van de firma Valch afteekenden. Reeds in het eerste bedrijf, dat zeer vee! van regisseur zal hebben gevraagd, passeerden alle personen uit het stuk de revue. En met genoegen kunnen wij vertellen, dat de verschillende typen, in deze comedie voor- komende, door de mcdespelende dames en heeren uitstekend werden uitgebeeld, niet al- Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de RedaC' tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zms dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redadeur. Verzoeke beleefd cenige plaatsruimte voor onderetaande. Bij voorbaat mijn dank. Daar ik als toeschouwer Zondag j.l. bij de ieraardebestelling van mevr. Elzas-Manheim op het Israelietisch kerldiof aanwezig was, kan ik niet nalatcn om mijn verwondering uit te spreken over het gedrag van sommi- gen van hen, dit onder het publiek aanwezig waren, daar tijetens bovenbedoelde plechtig- heid twee onzer Alkmaarsche politieagenten (ondanks hun groote moeitc), niet bij machte waren, om velen uit het publiek (niet alleen kinderen, maar ook ouderen, zelfs bejaarde menschen) van de graven af te houden. W aaraan kunnen wij zulk een optreden, en dat in dczen beschaafden tijd, toeschrijven? Is het soms omdat het Israelieten zijn? Zijn het ook hun dierbaren niet, die daar liggen Of is het gebrek aan opvoeding? Mij dunkt, wij-zijn alien menschen en moe ten toch bij een dergelijke plechtigheid ons fatsoen kunnen behouden. Laten zij die dat dan niet kunnen, liever buiten de poorten blijven en niet als beesten in een weiland maar alles vertrappen wat on der hunne voeten komt. Indien zij. die zoo handelden, zich eens konden verplaatsen in den persoon van hem die in bovenbedoelde graven een vader of rnoeder of een ander familielid heeft liggen, en er zouden er dan zijn die daar op gingen trappen (moedwillig), ik geloof wel, zij zou den wel andere gedachten krijgen en zich niet zoo schandelijk aanstellen als zij bij deze plechtigheid gedaan hebben. Namen van hen kan ik riet noemen, maar toch hoop ik, en zeker velen nw' mij. dat bo venbedoelde personen hieruit toch zullen lee- ren om in het vervolg beter hun fatsoen te houden. of anders maar liever in het geheel van zulke plaatsen weg te blijven. EEN VAN DE VELE TOESCHOUWERS. kool 9.50—/ 15.30, Doorschot 9 40 14, 102400 K.G. D. witte 3—/ 5 50, Doorschot 2.60—/ 4.70, alles per 100 K.g! WARMENHUIZEN, 16 Maart 1925 Roode kool le soort 7.80—/ 13.20, 2e soort 7.809.60, uitschot 6.40, Gele kool le soort 11.40, uitschot S, Deensdie fooA00'/ 1oe,S°ort 2.60-/ 4.10, 2e soort 2.20—/ 3.10, uitschot 0.50—/ 1, Drie- 4.80—j 4.90. Aanvoer: 55700 K G. Rood-e kool, 8200 K.G. Gele kool, 15000 K G Wit te kool, 1465 K.G. Uien. PURMEREND, 16 Maart. „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omsb' Aardappelen 0.92^ per zak (25 K G 021 Per K G» Spruitkool' i561- K.G., Spinazie 18— 40 per 100 K.G., Peterselie /II per 100 12 I*r 100 bos' Wortelen 035 Per 25 K G> Prei f 10.80— 1 22.10 per 100 bos. St. Nicolaasperen 10.80—/22.10 100 K.G. per Sport Rechtszaken KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondehnge uitspraak van 13 Maart. A. de K. te Heiloo, loopen over verboden grond, s 6 boete of 3 dagen hecht. C de G. cen M. H te Alkmaar, dronken- schap, ieder 2 boete of 1 dag hecht. J. v. D. tc Zuidscharwoude, overtreding Bouwverordening, 3 X 6 boete of 3 X 3 dagen hecht. W. K. te Graft, J. K. te Zuid- en Noord- Schenner, overtreding openbare middelen van vervoer, ieder 6 boete of 3 dagen hecht B V. te Alkmaar, C. G. A K. tc IJmuiden, p- dev. te Castricum, C. B. en A. B. te Hei- a00Iv, B Je Schagerbrug, M. S. te Schagen, A. Vte Brock op Langendijk, F. v. d. H. te Oudorp, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 4e, 5e, 7e en 8e ieder 4 boete of 4 da gen hecht., de 2e 3 boete of 3 dagen hecht., de 3c4 en 12 boete of 4 en 8 dagen hecht., de 6e 0.50 boete of 1 dag hecht., de 9e 2 boete of 2 dagen hecht. E- G A. B M.. P. Z., L. M. S. en J. O. te Alkmaar, C. N. te Wijk aan Zee, P. W. G. te Bergen, G. H. te Egmond aan Zee, overtre ding Politieverordening, de le 6 boete of 1 week tuchfschool, de 2e, 3e, 4e en 8e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e 2 boete of 2 dagen hecht., de 6e 4 boete of 2 dagen hccht., de 7e 4 boete of 1 week tuchtschool. F. M. en J. D. Az. te Limmen, P. G. Hz., M. H., P. D. en J. P. te Egmond aan Zee, Jachtwefovertreding, de le 10 boete of 5 dagen hecht-, de 2e 6 boete of 3 dagen hecht., de 3e 20 boete of 10 dagen hecht de 4e en lie ieder 15 boete of 8 dagen hecht., de 5e 25 boete of 12 dagen hecht., de 6e 18 boete of 3 weken tuchtschool, de 7e en 8e ieder 50 boete of 25 dagen hecht., de 9e en lOe ieder 40 boete of 20 dagen hecht de 12e 25 boete of 3 weken tuchtschool. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 16 Maart. In de heden ge houden veilingen werd betaald voor: Roode kool per 100 K.G. 6.20—/ 12.40, Gele kool per 100 K.G. 7.10—/ 14.60, Witte kool per 100 K.G. 4.80—/ 5.40, Bieten per 100 K.G. 1.60—/ 2.80, Uien per 100 K G. 10.1014.80, Wortelen per 100 K G. KSO—2.30, Brusselsch lof I per 100 G\iL 2®' f 18, Knolrapen per 100 K.G. 1.10-/ 2.10, Prei per 100 oos i 5.3013 80, Radijs per 100 bos 7.809.20, Spruiten per 100 K G. 20 tot 43, Spinazie per bakje 0.69—/ 0 92, Selderie per 100 bos 2.80—/ 4.30, Peren per 100 K.G. 818, Boerenkool per 100 stuks 1.20—/ 8.20. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 16 Maart. 1800 K.G. Wortelen 1.20—/ 2.40, 12S500 K.G. Roo de kool le soort 8—12.80, 2e soort I 5— 7.60, 199000 K.G. Gele kool le soort 11.50—/ 15.40, 2e soort 7.50—J 11, 82000 K.G. Witte kool le soort 4.50 5.10, 2e soort 2.90—/ 4.30, 4400 K G. Uien: Uien 12.4013, Drielingen 10 12.60, 1025 K.G. Bieten 2.20-/ 2.80, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Maart. 6600 K.G. Uien: Grove uien 12 10, Drie lingen 13.20-/ 13.S0, Uien f 12 10- 13.20, 8500 K.G. Peen 1 50-/ 1.70, 150900 K.G. Roode kool 7.40—/ 11.70, VOETBAL. (Vervolg van Belgie—Holland.) Het beste werk in den Belgischen aanval werd geleverd door den linkelvleugel Thijs— Bastin, het eenige tweetal, dat, ook technisch het roemrijkc spel der Belgen van de Ant- werpsche Olympiade in de herinnering terug- riep. Het rechtsche deel onzer verdediging stond dan ook voor een moeilijke taak. Wij zeiden reeds dat* het door de Oranjeploeg vertoonde spel over het algemeen wel reden tot tevredenheid gaf. Vraagt men ons echter of zij een schitterenden wedstrijd heeft gespeeld, dan zouden wij daar niettemin ontkennend op moeten antwoorden. Het zou ons zelfs niet verwonderen, indien velen der duizenden aanwezige landgenooten door het spel hunner favorieten min of meer teleurge- steld zijn. Toch is hiervoor niet zooveel reden als men licht geneigd zou zijn te denken. Men moet niet vergeten dat tegen deze Bei- gisclie ploeg, welke haar kracht niet op de allereerste plaats ontleent aan een fijn bere- kend spel, doch veeleer aan een geweldig enthousiasme en een groote mate van sneT- heid, geen enkele tegenpartij een kans zou ge- had hebben om een goed technisch samemspel te ontwikkelen. Onze tegenstanders speelden meer wat men noemt, een „destroying game" en wanneer men dat in aanmerking neemt, valt cr,ongetwijfeld veel te prijzen in hetgeen onze vertegenwoordigers daartegenover heb ben gepresteerd Het moge het Belgische middentrio al aan doortastendheid voor het Hollandsche doel hebben outbroken, voor een niet gering deel moet dit worden toegeschreven aan de meer- dere doortastendheid,. welke juist van onze verdediging uitging. Doelman Van der Meulen werd geen enkele maal gepasseerd. Hoewel hij het niet oijzonder druk heeft gehad, was zijn taak toch verre van gemak- kelijk door de verraderlijke, effeetvolle ballen, welke op zijn heiligdom werden afgezonden. Enkele malen ontglipte het leer wel een oogenblik aan zijn handen, zoodat velen de schrik om het hart sloeg, maar in die weinige uitzonderingsgevallen herstelde hij zich weer onmiddeliijk en afdoende. Hij kan dan ook op een uitstekenden wedstrijd terug zien. De eenige maal, dat hij gepasseerd zou worden, redde v. Dijke de situatie, door den bal op het kritieke moment met de hand uit het doel te slaan. Dat was een merkwaardig moment Van de 30000 toeschouwers, welke aanwezig waren, zijn er ongetwijfeld geen tien geweest, die ook maar een seconde getwijfeld zullen hebben aan de beslissing van den scheidsrechter. Een duidelijker geval van opzettelijke „hands" als zich hier voordeed, is nauweliiks denkbaar. Tot ieders verbazing evenwel kende de En- gelsche leider geen strafschop toe, maar een corner! Even was het toen muisstil, doch toen men bemerkte, dat het den arbiter met zijn onbegrijpelijke vergissing bittere ernst was, barstte er een heidensch spektakel, een a'ge- meen gefluit en gejoel onder de Belgische aarhangers los. Even scheen het toen, alsof de heer Kingscott zijn beslissing nog zou wij- zigen, want hij riep den Belgischen grens- rechter. den heer de Bue bij zich, met wien hij eenige woorden wisselde, doch de beslis sing „corner" bleef gehandhaafd! De kracht van de ploeg gkg uit van de verdediging. waar Swaertenbroeckx zich weer als van ouds den grooten taeticus toonde. Zijn partner De Mol muntte uit door een be- nijdenswaardige trapvastheid. Steeds zuiver- de hij met stevige vemMraDoen ziin gebied, daarbij hu'digende het svsteem „wat weg is, is weg", zelfs wanneer dit niet strikt noodig was. Indien hij wat meer aandacht zou be- steden aan het plaatsen van den bal, zou hij een ideaal full-back zijn. Doelman Caudron heeft slechts weinig werk gehad, zoodat wij op grand van dezen wedstrijd moeilijk een oordeel over zijn spel kunnen uitspreken. Het verre schot van Baer van Slangenburgh, van circa 40 meter ge'ost, scheen ons wel toe houdbaar te zijn, maar ook dit is moeilijk te beoordeelen. daar hij de 'aag staande zon in het gezicht had, welke hem wel echinderd kan hebben. De spil Fierens was de kracht van de mid- denlinie. Hij speelde weer als in zijn beste dagen en dook overal op waar gevaar dreig- de. Het 'aatste hvartier was hij echter uitge- speeld. In de verdediging onderscheidde hij zich het meest. Van de kant-halfbacks Claes en Braine ging -niet heel veel kracht uit. Zoo als wij vroeger reeds opmerkten, zijn beiden middelmatige clubspelei's, waarbij Claes bo vendien nog zijn kleine figuur in het nadeel heeft. Zooals reeds gezegd was de voorhoede niet het sterkste dec! van de ploeg, a 1 thans niet als geheel. Wel toonde zij af en toe aardige spelmomenlcn en aanvallen, welke boeiden door hun sncllieid van uih'oering, maar voor het doel gekomsn, bleek meestal een gemis aan doortastendheid en aan een goed1 schot. Omtrent het optreden van Taeymans hebben wij hierboven reeds het een en ander gezegd. Op den rechtervleugel deed Braine herhaal- delijk handig en tactisch werk, dat echter voor cen groot deel verlorcn ging doordat de hem flankeerende spelers hem niet begrepen. De rechtsbuiten Dries had voor cle rust goede momenten; daarna zakte hij steeds meer aJ.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6