I' heer Vatsfef wegetis arFeTif Tti DulfscfiTaW in verbarod met de tarieven en den heer Haze- loop. De laatste verzocht schriftelijk mede- deeling of de randjesziekten bij de proefne- mers op het eene stuk land meer voorkomt dan op het andere en of er zijn die koolzaad 1924 in voorraad hebben waarvan verwacht wordt dat er vallers in voor koraen. De heer Visser, van Koedijk, deeide mede dat de notulen zijn goedgekeurd, waarna de- ze werden vastgesteld. Uit het jaarverslag, dat daarna werd uit- gebracht stippen we het volgende aan: Uit het jaarverslag, dat een gunstiger toon ademt, werd o.a. gewezen op de drei- gende invoertarieven in Duitschland. waar al't mogelijke tegen gedaan wordt, werden •de voomaamste fcestunrsbesluiten medege deeld, en dat de Koophandel er niet toe wenschte mede te werken het 1 /4 pet. voor den handel in te trekken, dat op verzoek van de Groenteveilingen 1000 is vastgesteld om voorloopig in de reclamekosten te Voorzien; dat verbeteringen aan het afmijntoestel zijn aangebracht, dat sedert de maand Jul i 1919 het hoogste bedrag in Juli 1924 aan de vei ling was aangevoerd nl. 824 028.61 wat in 1919 overtroffen was toen dat 906.300 hedroeg wat wijst op den groei van den bond. Het bestuur vergadeide 8 maal het algem. best. 12 maal. De bond telde 14 vereenigingen te zamen met 1369 leden. Het aantal bekeuringen be droeg 110 in 1923 was dit 128. De aanvoer bedroeg: 1923 1924 Roode kool 15.332.377 Kg. 18.204 190 Kg. Oele kool 11.791.638 11.024.008 Witte kool 14.300.916 20.652 933 Aardappelen 15 246.744 13 589 834 Uien 2.993.160 2.650.181 Worlelen (losse) 2.169.027 1.638.123 Wortelen (bos) 762.044 bos 68 1 888 bos Slaboonen T4.'/88Kg. 5S.866 Kg, Rabarber 137.720 153 940 Ramenas 553.070 31 022 Bieten 301360 598.137 Rapen 63 855 31.073 Witlof 21.528 14.147 Bloemkool 1.727.99o stuks 1.561.102 st. Ramenas, rapen en witlof gaat de cultuur niet in vooruit. Bieten worden echter meer verbouwd. De totaal-omzet bedroeg in 1924 3.974.184.87 tegen 2 21b.959.65 in 1923 en in 1922 2 356 584 03. Bij de rekening werd opgemerkt dat de vak- rekeningen zeer hoog zijn en het beter zou zijn deze werken bij inschrijving te doen ge- schieden. De voorzitter achtte het onmoge'ijk dat reparatiewerk aan te besteden. De Schermer zag gaarne voortaan een baians. De voorzitter zeide dat dat het vorig jaar wel geschied was, doth het allee jaren niet noodig geacht werd. Het bestuur had er evh- ter niets op tegen dat elk jaar te doen. Spr. gaf een toelichting op de baians van bet vorig jaar. St. Pancras Zuid informeerde naar de bla- den waarin advertenties geplaatst wordeen en wenschte deze ook in het N. Holl. Dag- blad te zien opgenomen. Het bestuur zal met het verzoek rekening houden. Namens de commissie deeide de heer Stam mede, dat de rekening in volkomen orde be- vonden was, waarna die werd goedgekeurd met een ontvangst en uitgaat van 42590 25 en een saldo van 334 S3. Onder de ont- vangsten kwam voor veilingspercentage 31649 94, keurboeten 607.70, entreegeld en abonnementen 1238, liggcld 1160, huur van gebouwen 1040. Onder de uitgaven 668S.51 aan salaris sen en vergoedingen, afgev. en present! egeld, J 1395 aan advertentien en drukwerk, J 349.27 vergaderkosten, 309 09 tontnbu- tien, 1330 18 belasCngen, 314 42 huur, der veiling 400, ijs open inaken 650 60, reparaties 5109.77, rente raiffeisenbank 666 08, aflossing 14500, landverkoop 2904 De volgende vergadering zal te Schermer (Stompetoren) worden gehouden. Voorstellen van het bestuur: A. Wijziging der statuten art. 4 de wcor- den „lid zijn van den N'ederlandschen Tmn- bouwraad" vcrvallen. Toelichting: Door de reorganisatie van den iN. T. R. kunnen vereenigingen geen lid dier raad zijn. De heer Zwetsman (Koedijk) deeide mede dat de West van oordeel was dat ziin vereeni ging meende dat de statuten van don diocesa- nen bond in strijd zijn met die der L. G C. De voorzitter deeide mede, dat het bestuur niet die meening heeft. De L. G. C. staat open voor ]ood en christen. De West wilde een uitspraak van de ver gadering daarover en over de vraag of be- decide vereenigingen voorwaardelijk als lid moeten worden toegelaten. Van andere zijde meikte men op dat ze dezelfde rechten moeten hebben. De voorzitter achtte het niet gewenscht daarover een bespreking te openen. Het was het vorig jaar in den breede besproken. De heer Hoogland (St Pancras) was van oordeel dat de statuten naar den geest wel met elkaar in strijd zijn. Juridisch was dat wel te onderzoeken. Den voorzitter verwonderde het dat geen voorstel gekomen was. De heer Zwttsman lichtte toe dat de statu ten ook naar den letter met elkaar in strijd zijn. Een uitspraak in deze vergadering was wel gewenscht. De voorzitter achtte dat onmogelijk. Ze zullen juridisch worden onderzocht. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. B. Art 7 aldus te wijzigen: Het Bestuur van den Bond bestaat uit afgevaardigden van elke aangesloten tuinbouwvereeniging. Wan- neer in een gemeente een tuinbouwvereeniging gevestigd is. heeft deze recht op twee afge vaardigden in het bestuur. Indien echter meer vereenigingen uit zulk een gemeente zich bij den Bond willen aansluiten, hebben zij dezelfde rechten wanneer zij minstens 75 leden tot een minimum van 30 leden, hebben zij recht op een afgevaardigde. Elk dier ver eeniging, enz. Na eenige besprekingen aangenomen met een zeer kleine wijziging. C. In het Huishoudelijk Reglement Art. 3 teze men „elke aangesloten vereeniging is yerplicht telken jare v66r 1 Februari enz J In Art. 4 van het Huish. Reglement ver- vaTf alfn. I en leze men „het aantal afge vaardigden der vereenigingen in het Bestuur is omschreven in Art. 7 Aim. 2 der Statuten" en luidt verder: Elk der vereenigingen is verplicht vo6r 1 Februari aan den secretaris van den Bond telken jare mede te deelen wie hun afgevaardigden zijn. Zonder bespreking aangenomen. D. In het Veiling Reglement Art. 12 leze men achter uitbetaling: „aan den betaal- meester moet toonen". In Art. 19 leze men inplaats van „afgegcven" het woord „ge- toond." De voorzitter deeide mede dat dat alles verband hield met de zegelwet. De betaalmeester gaf daaromtrent nadere toelichting, destijds reeds in het verslag van de vergadering groepveilingen medegedeeld. Het voorstel werd aangenomen. E. Het bestuur vroeg machtiging voor een bianco crediet ten behoeve der reclame De voorzitter wees er op dat dat ruim was opgevat, doch het besluit van het vorig iaar te laag bleek te zijn en ons een schrille hou- ding werd verweten. Zekerheid zou ook het 1/10 van den omzet even spontaan zijn aangenomen. Zekerheid werd gegeven dat de L. G. G niet meer zal bijdragen dan andere veiling- bonden. Hensbroek zou liever een zeker bedrag noemen wat natuurlijk hooger zal moeten zijn dan 1000. De voorzitter wees er op dat het reclame- plan in den loop van den zomer wordt op- gemaakt en daarom moeilijk een vast bedrag te bepa'en is. St. Pancras wilde zich niet laten, beinvloe- den door geschrijf van een bestuurslid van den Noordermarktbond en wilde niet verder gaan dan 1/20 van den omzet. Dat zal 2000 zijn. De voorzitter merkte op dat in de prov. commissie besloten was dat elke veiling in de reclamekosten ponds-ponds-gewijze zal bijdragen. Koedijk gaf het bestuur het voile vertrouwen in deze. Hoe meer reclame hoe be ter. (Applaus.) Groentecultuur wees op de Streek die 500 •gaf bij een omzet van 5 millioen. Ook die ver eeniging wil 1 /20 van den omzet. De voorzitter deeide mede dat de 1000 tot heden nog niet eens gevraagd zijn. „De Toekomst", Zuidscharwoude, wilde een bianco crediet, doch wilde vasthouden aan de woorden, n:et me r dan de anderen. In stemming gebracht, verklaarden Koedijk. Zuidscharwoude, Schermerhorn. de Riip, Sint Pancras Zuid en Oterleek voor St. Pancras. Broek op LangendnTc, Hensbroek en Hugo- waard voor en Schermer bianco, waardoor het voorstel met 611 tegen 522 voor en 45 b'mco verworpen is. In bespreking kwain nu het voorstel Sint pancras om pet. van den omzet, terwijl Koediik in hoogste instantie i/,f, pet. daarvoor bcschikbaar wilde stellen, wat met de 1000 van het vorig iaar vcldoende kan zijn. Vdor 1'.o pet. stemde St. Pancras, Broek op Langendijk en Hugowaard, waardoor het voorstel van „de West" om 9ift beschikbaar te sullen aangenomen is met 658 v66r cn 520 te- ben- Van de vereenigingen: 8 A. De vereeniging „De West" le Koedijk stelde voorOm aan den heer S. Zeeman voor het vele door hem voor den tuinbouw ver- riciit, het eerelidmaatschap van het bestuur der L. G C. aan te bieden. Prae-advies van het bestuur on punt 8 A: Dit voorstel wordt door het bestuur van harte ondersteund. De voorzitter deeide mede, dat het bericht van aftreden van den heer Zeeman alien aan greep, waardoor hij dan ook door ,,de Toe komst" als eerclid benoemd werd. Vanaf 1895 maakte de heer Zeeman. trots tegenwerking, deel uit van de leiding in de tuinbouw-organisatie. Ge kunt er trotsch op zijn en terug zien op uw wevk. Wij zijn trotsch op u, omdat ge als 'kleine tuinder groot was in ons midden. Namens de L. G. C. van harte dank. Het bestuur meende verder te moeten gaan cn er een jaargeld aan te moeten verbinden van i 400. (Applaus). Beide voorstellen werden zonder bespre- Idng met daverend applaus aangenomen. De heer Zeeman, onder den indruk van de spontane houding der wrgadering, dankte voor deze blijken van waardeering. De vooi-zitter ncemde het een mooie daad var. de L. G. C. Dt heer Kramer dankte namens „de Toe- komst" voor deze houding. De betaalmeester wees er op, dat er in het bestuur nog maar enkelen zijn die vanaf 1903 in het bestuur zitting hebben, noemde den heer Zeeman een huisvriend van wijlen zijn vader en rekende het tot zijn plicht hartelijk dank te zeggen voor de krachtige samenwer- kiug. Dc heer Stapel (Hensbroek) zd dat zijn vereeniging een boompje is, door den heer Zeeman gc-plnnt en sprak de hoop uit, dat de heer Zeeman een rustigen ouden dag mag hebben. De heer Zeeman sprak daarna nog enke'le woorden, die hem niet gemakkelijk vielen, daarbij in bet kort wijzende op het moeilijke wrrk, vooral in de eerste jaren. Hiema werd pauze gehouden, om den in- wendigen menscn te versterken. waarin door enkelen de tuinbouwboekhouding te koop werd aangeboden. Om twee uur werd de vergadering voort- gezet. De voorzitter sprak a^s volgt: Wij zijn thans gekomen aan punt 8 B, dat luidt: Dat de L. G- C. haar medewerking verleent aan het tot stand kornm van een weg van St. Pancras naar Koediik. Het prae-advies op punt 8B is: De L. G. C. zal hare medewerking niet ont- houden, indien de betrokken gemeenteraden l>esluiten hiertoe over te gaan. Het initiatief als zoodanig moet ten slotte genomen worden door de betrokken gemeentebesturen. Ik ge- loof, dat, wanneer van onze vergadering de drang gaat naar de betrokken gemeenten, er niet alleen gewezen moet worden op ons be long, maar ook op de nood'zakelijkheid cn het belong voor het geheele Noorderkwartier. Nadat nog enkele personen hierover het woord hadden gevoerd, werd dit voorstel met voile instemming der vergadering aafigeno- men. Hierna werd overgegaan idt behandeling van punt 8 G De voorzitter: Wij hebben gemeend hier punt 9 A direct achteraan te moet* «l«en. Punt 8C luidt: Dat de L. G. C. 3e brug In den steiger laat vervallen en dichtmaken. Punt 9 A luidt: Van de vereeniging „De Tuinbouw" te St. Pancras; deze stelt voor: de doorvaartbrug in den steiger te verbreeden Prae-advies van het bestuur: Het bestuur ad- viseert op punt 8 C van „de West" en punt 9 A van „ae Tuinbouw": Bij eventueele stag nate maatregelen te nemen. De twee punten zijn lijnrecht met elkaar in strijd en toch heb ben de beide punten levensvatbaarheid. St. Pancras vraagt of die brug niet kan gemaakt worden dat er twee vaartuigen door kunnen. Dat zou een verbetering wezen. Maar toch heeft het bestuur gemeend er een prae-advies onder te moeten zetten, om een proef te nemen om bij het veilen in den drukken tijd de brug dicht te maken. De heer Madderom (St. Pancras) vond de overkapping veel te klein en zag die gaarne vergroot, maar dan op andere wijze. De heer Schuur zou ze liever willen heb ben ten Weslen, omdat er dan veel meer ruim- te is, daar het anders te klein wordt. De voorzitter: Wij hebben de Westkant be- keken, maar er zijn veel meer bezwaren aan verbonden. Ik heb gezegd zooals wij het ons indenken, zooals mogelijk is, maar er zal na tuurlijk eerst een ern6tig onderzoek plaats hebben. De voorzitter vroeg machtiging, hetwelk het bestuur onder applaus verleende. Hierna kwam aan de orde artikel 9 B, lui- dende: Van „de Tuinbouw": Deze stelt voor een verslag der algemeene vergadering te zenden aap alle leden der aangeslten vereenigingen. Prae-advies van het bestuur: Het bestuur acht aanneming van het voorstel gewenscht. De voorzitter: Dit artikel heeft ten doel, dat van deze vergadering een uitgebreid ver slag gemaakt v/ordt. Onder applaus aangenomen. Daarna was aan de orde artikel 9 C en 10, respectievelijk luidende: De vereeniging stelt voorDe overkapping van de veilinggcot ver der door te trekken. Van de vereeniging „Groentecultuur" te Broek op Langendijk: Het bestuur van ..Groentecultuur" verzoekt het bestuur der L. G. C. de ingang der veilinggoot te over- kappen. Toelichting: Het bestuur meent dit niet noodig, daar het algcmeen bekend is hoe een trekgat het daar is. Prae-ad\nes van het bestui r: Het bestuur der I.. G. C. zal in antwoord op punt C van „De Tuinbouw" en het verzoek van „Groente- cultuur" een onderzoek instellen naar de on- kosten van overkapping. Het bleek dat het bestuur reeds cen oderzoek had ingesteld en dat de overkapping aan de veiling 3000 u.oest kesten. Het bestuur stelde voor om het geld daar niet aan te besteden. Aangenomen. Overgegaan werd tot behandeling van ar- tike 111, hetwelk luidt: De Vereeniging „De Schermer" aldaar stelt voor: Om een of meer speciale dagen aan te wijzen voor het veilen van winteraardappelen. Prae-advies van het bestuur: Het bestuur der L. G. G acht dit voorstel gewenescht. Aangenomen. Nadat bij de rondvraag nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd. werd nog een film gegeven op het gebied der reclame voor de groentencu'.tuuT, door den heer Balk, secreta ris der Provincial Commissie. Hierna sluiting. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" vergaderde Maandagavond in het lokaal van den heer P. de Geus. Aanwezig waren 34 le den. Voorzitter was de heer S. de Boer Kzn. De heer J. Reine vroeg, naar aanleiding van de notulen, of er een andere zetkoolre geling kwam. De voorzitter antwoordde, dat het vorige jaar een vergadering was gehouden om een gelijke regeling te krijgen. Daar „Groente- Cultuur" van Broek op Langendijk toen niet aanwezig was, is met deze vereeniging een re geling getroffen, welke aanpassend is aan de onze. Naar aanleiding van de notulen, waarin medegedeeld werd, dat de heer S. Zeeman tot eerelid was benoemd, riep de voorzitter den heer Zeeman nog een bijzonder woord van welkom toe. Van de zangvereeniging „Gemengd Koor" was een verzoek ingekomen om voor het aan- staande concours een prijs beschikbaar te stellen. De heer J de Geus deed het voorstel om indien de kas het toelaat 25 beschik baar te stellen. Onder applaus werd dit goed gevonden. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van ..de Langendijker Groenten-centrale" behandeld. Medegedeeld werd door den voorzitter, dat de besprekingen met de Vereenigingen le Noord-Scharwoude en Wannenhuizen cn „Koophandel" over intrekking van het 1/4 Ect. aan den handel geen resultateo gehad ebben. Naar aanleiding van hetgeen in het jaar verslag van de L. G. C. voorkomt over het ophouden in de veiling, zeide de heer P. Zee man, dat zich nog al eens geschillen voor- doen. De verantwoordelijkheid van den vei- lingleider vond spr. te groot. In geen gevai wilde hij er toe overgaan het recht van de eerste 10 aanvoerders te kort te doen. De voorzitter antwoordde, dat door hem in het Bestuur voorgesteld was, een andere rege ling te treffen, maar het Bestuur vond dat het zoo best ging. Het bestuur heeft besloten, het nog 1 jaar te probeeren, waarmee de ver gadering accoord kon gaan. Bij punt 7E ('t Bestuur vraagt machtiging voor een bianco crediet ten behoeve der recla me) vroeg de heer P. Wonder of uet crediet voor een paar op proef gegeven wordt. De voorzitter antwoordde dat het alle ja ren opnieuw gevraagd werd. Het vorige jaar op een kostbare manier gevoerd, zal dit nu op eenvoudiger manier geschieden. De heer Jb. Verkroost was er voor om niet meer dan 10 pet. van den omzet te geven. Andere leden waren voor het geven van een bianco crediet en spraken daarbij hun ver trouwen uit in het Bestuur. Onder applaus werd dit voorstel goedge keurd. Het voorstel om den heer S. Zeeman tot eerelid van de L. G. C. te benoemen werd eveneens onder applaus aangenomen. Het voorstel om medewerking te verleenen aan het tot stand komen van een weg van Sint Pancras naar Koedijk, werd na eenige discussie aangenomen. De besprekingen over de doorvaartbrug en de'overkapping werden na ampele besprek.r.g afgehandeld. Bij voorstel 11, om een of meer speciale da gen aan te wijzen voor het veilen van winter aardappelen, besprak de heer J. Klingeler de mogelijkheid om een specialen dag voor de aardappelkriel aan te wijzen. Spr. achtte dit zoowel in het belang van den handel als van de tuinders. De voorzitter zegde toe dit ter sprake te brengen. Rondvraag: De heer J. de Geus zeide, dat voorheen meermalen geklaagd is over de motoren. Spr. zag den laatsten tijd echter de kleine motoren hard varen, zoodat't gewenscht is dat daar maatregelen tegen genomen worden. De voorziter antwoordde, dat hier aandacht aan geschonken zou worden. De heer P. Zeeman deeide mede dat met April begin Mei kunstinest afgeleverd werd, zoodat dan ook voor de nateelt besteld kan worden. Naar aanleiding van een plaatselijk bericht over de gunning der kunstmestlevering aan de fa. Krol, waarin werd medegedeeld, dat een tuinder goedkooper particulier kon koo- pen, zeide spr., dat men globaal moest reke- nen. Het eene iets meer, het andere iets min der. Zoo'n bericht is tendentieus en niet bevor derlijk voor den Cooperatieven inkoop. De voorzitter zeide het bericht ook te heb ben gelezen en er de onmogelijkheid van in te zien. Hierover volgde nog een discussie tusschen de heeren Korver en Zeeman. De heer W. Muller deeide mede. dat door hem proeven waren genomen met zwavelzuur ammoniak. Deze bewaarkool was verreweg het beste. De voorzitter wekte de aanwezigen nog op, om lid van den proeftuin te worden en deed tenslotte nog het voorstel om den heer S Zee- man een blijvend aandenken te geven, wat al- gemeen ondersteund werd. Hierna sluiting. UIT HOORN. Naar wij vernemen heeft de fa. Spaander en Co gisteravond in de publieke vilmg een gedeelte der Noordhollandsche Bank alhier aangekocht. UIT SCHOORL. Heden vergaderde in het cafe van den heer A. Kuijper te Groet de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer". Uit het verslag over het afgeloopen Ver- eenigiogsjaar bleek dat thans 629 leden zijn aangesloten en 10 begunstigers de vereeni ging steunen. Twee jaar heeft dc vereeniging besfaan, en in 1924 zijn door „De Laatste Eer" 6 leden en 3 niet-leden begraven. Waren de dragers reeds in het bezit van hoogen hoed en handschoenen, thans zijn ook costuums aangeschaft. 5 bestuursvergaderingen en twee bijeen- komsten van het bestuur met enkele genoo- digden zijn gehouden. De jaarvergadering en eene bestuursvergadering van den Provinci- alen Bond van Begrafenisvereenigingen zijn door afgevaardigden bijgewoond. Nadat bij monde van den heer van Twuij- ver de commissie van onderzoek had ver- klaard, dat alle bescheiden in de beste orde waren, werd ook de jaarrekening van den penningmeester goedgekeurd. De ontvangsten waren 715.24, het saldo van 1923 26 19 en de gekweekte rente bij de Cooperatieve Boerenleenbank 11.29. De uitgaven bedroegen 689.05, zoodat er een aardig saldo bleek te zijn. Beide jaarver- slagen werden door de vergadering goedge keurd. De secretaris en penningmeester kregen dank van den voorzitter voor hunne werk- zaamheden. Bij de nadere bespreking bleek, dat de le- verancier nog een bedrag van 325 voor de gemaakte costuums moet ontvangen. Op deze betaling werd minzaam aangedrongen. zoo dat het bestuur voorstelde een tijdelijke lee- ning te sluiten, om dezen man te kunnen voldoen. Algemeen werd dit goedgevonden. De secretaris, de heer D. Liihrs, had hier na eene op schrift gestelde grief. Op 24 Mrt 1924 kreeg het bestuur van de toen gehouden ledenvergadering opdracht om costuums te bestellen. De secretaris werd met de bestel- ling nader bela«t, en nu kwam in de be stuursvergadering van 13 October 1924 van „een lid" een ongeteekend schrijven ter iafel, waarin de secretaris werd aangevallen, om dat de bestelde pakken nog niet aanwezig waren. Deze achtte zich hierover beleedigd, daar hij alles had gedaan om zijne opdracht te volvoeren en zulke ingekomen brieven eigenlijk oorzaak konden worden dat de ver eeniging, inzonderheid het bestuur, schade zouden leiden en de ijver tot werken zou be- koelen. Nader besloot de vergadering nog om de bestuursleden 40 cts. presentiegela toe te kennen voor de bestuursvergaderingen, ter- wiil de secretaris en penningmeester een gel- delijke vergoeding zullen krijgen tot ten hoogste 25 te zamen. Nog werd een grief geuit tegen een der be stuursleden, die eenige vergaderingen had verzuimd zonder kennisgeving. Bij de periodieke verkiezingen werden de heeren Wognum en C. Jonker tot bestuurs leden herbenoemd, terwijl in de vacature Mosk werd voorzien door de benoeming vaa den heer C. Delver. Na bespreking van nog enkele huishou.de- lijke aangelegenheden, sloot de voorzitter de vergadering. UIT DIRKSHORN. Een merkwaardig verschijnsel. Laat een po litick spreker of zelfs spreekster optreden met het onderwerp: „De rechten der vrquw", hij mag van geluk spreken als een dozija vrou- wen onder het gehoor zijn. Maar dan komt Dinsdag ter huize van den heer Bruin een vertegenwoordiger van 'een thee- en koffie firma een theevisite houden, en een paar honderd dames zijn precent, waar- onder zelfs'de meest hokvaste. En wat meer zegt, zij hebben zich bij de Ued. Uwe, uitstekend geamuseerd. De inleider wist op leuken manier zijn opmerkingen te plaatsen, terwijl zoowel de cultuur als de na- tuur films het aanhouden meer dan waar bleken. Voeg hierbij heerlijk gezette thee en geurige koffie, en men kan begrijpen, dat de dames genoten hebben. Geinenjgd nieuws DE TOESTAND DER OUD-GEPEN- SIONNEERDEN. Het Tweede Kamerlii Ter Hall heeft aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, voorzitter van den raad van minis ters, de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister mededeelen, of er van de zijde der regeering thans reeds stappen zijn gedaan, of maatregelen genomen, om te geraken tot een verbetering van den toestand aer oud-gepensionneerden en hun weduwen en weezen, nadat immers Zijn Excellence: a. bij de behandeling van de interpellatie- Gerhard op 7 November 1924 (Handelingen van dien datum, bladz. 467), sprekende over urgente zaken, waarin nog zal zijn te voor zien, woordelijk heeft gezegd: „Ik denk aan verschillende onderwerpen. welke de geachte afgevaardigde zelf heeft ge- noemd en ik voeg er bij: voorziening ten bate van de oude gepensionneerden, ook personen, die in dienst van het Rijk zijn geweest en wier verzorging niet behoort tot de heden genoem- de voorwerpen." b. bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1925 in de vergadering van 21 November 1924 (Handelingen van dien datum, bladz. 629), naar aanleiding van de motie-Ter Hall cs., betreffende den toestand van de vo6r 1920 gepensionneerden en hun weduwen en wee zen, o.a. heeft gezegd: „ook zonder dat de mode aangenomen is, behoort de voorziening ten bate van de oude gepensionneerden tot de urgente zaken, waar- aan gedacht zal worden, wanneer een verbe tering van den financieelen toestand des Rijkx thans een zoodanig blijvend karakter heeft aangenomen, dat een voorziening in den nooa der bedoelde oude gepensionneerden althans in eenigerlei phase van voorbereiding ver- keert? III. Heeft de regeering, waar zijn Excel lence in dezelfde vergadering der Tweede Kamer, als hiervoren sub I, b, bedoeld, heeft verklaard, dat de regeering over voldoende organen beschikt om eeu onderzoek in te stel len, waartoe zij bereids voor eenige weken be sloten had, en dus een commissie als In de moCe bedoeld niet noodig heeft (eeti commis sie n.l., die tot taak zal hebben voor 1 Mei 1925 een overzicht te geven aan den werke- lijken toestand en aan de regeering advies te verstrekken om tot nadere regeling en verbete ring te komen), een zoodanig onderzoek reeds doen instellen en met welk resultaat? IV. Zoo een en ander nog niet geschied is, zou de minister dan deze zaak, die zoo be- langrijk is voor enkele honderden oudea van dagen, die reeds vo6r den oorlog gepension- neerd werden en wier pensioen niet of weinig is verhoogd, met spoed ter hand willen nemen of doen nemen? DE SOERAKARTA. Een onderzoek in ruim I ingesteld, heeft uit- gewezen, dat de beschadiging buifengewoon zwaar is. O.a. is de dubbele bodem op sommi- ge plaatsen niet minder dan 12 a 13 voet op- gezet; hij zit daar tegen het spardek aan. De stutten, die het spardek steunen, zijn op ver schillende plaatsen daar doorheen gedreven en zelfs ook nog door het zich daarboven be- vindende tusschendek. In den bodem zijn groote gaten, zoodat van het dichtmaken van dit ruim geen sprake kan zijn. Dinsdag hebben de bergers gelost: droog: 100 kosten stukgoed; nat: 48 kisten stuk goed, 149 vaten spljkers en een partij rollen kippe- gaas. UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPING, gehouden door Johann W. G Kroon, notaris te Zuidscharwoude op Woensdag 18 Maart 1925, 'sav. 6 uur, in het hotel „Het Huisje Brederode" te Oudkarspel: Onder Oudakrspel, voor Mej. de Wed. G. Slotemaker: 1. twee huizen en erven aan de westzijde van de straat. Koopcr O. Bakker voor 4355. Voor den heer G. Borst: 2. een heerenhuis met boerderij, wagenhuis, boet en erf aan de oostzijde van de straat Kooper Jb. Kroon Jbz., voor 6245, Voor den heer Jb. Moeijes Fz. 3. een akker bouwland aan de Kortsloot (9). Kooper Jb. Smit Cz. voor 82.— per snees. ft r u iw oo t d e d. Ik dsobt dat bet mlfschten wel sen plant? tan dezen apoorweg koo <tf]n Wanneer a me even alle •>#- done kunt eoorlezen 4an kooden we et wel kon.«n; 't le maar een woord van flat letter? en lang duren het doe niet". (Punetul

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7