Rookers Be Firma De Lange De Moraaz te Alkmaar beiast zich met het incasseeren uwer vorderinpn. WETEN Wit MEERL'JK EEN SIGARET 15 Co TMcuOeSuccc*.SW&acfti© WACHTGELDREGELINO gemeente-personeel. kt' 5n, -. schrijven in bijlage No. 45. Nadat wij dc door uwe vergadering op 25 September j.l. vastgestelde wachtoe'drece- Eng voor het gemeentepersoneel voor zooveel het personeel dcr Handelsscholen aantaat den Minister van Onderwijs Kuns'eS en' wetenschappen ter goedgeuring hadden ge- zonden, ontvingen wij van Z. Exc. de mede- deeling, dat die regeling bij het Rijk beden- king ontmoette. De Minister gaf in overwc- ging in de verordening cene bepaling op te nemen, waarbij op het personeel der Handels scholen toepasselijk werd verklaard de rege- J>££, van bet Kouinklijk bcsluit van 4 Juni 1923 (Stauteblad No. 250). Laatstgenoemd besluit bevat die wachtgeld- regeling voor het personeel bij het Niiver- ,'heidsonderwijs. u u' badden daartegen emstig bezwair en hebben ons dan ook opnieuw tot den Min;s- j ter gewend me.t het verzoek, de gemeente niet .te noodzaken, ccn bijzondere regeling in het fcven tc rocpen voor het personeel der han delsscholen in afwijking van de algemeene re- ling, welke na langdurige vorbereiding in de commissies voor georganiseerd overleg over- eenkomstig het advies dier commissies is vastgesteld. Onze brief aan den Minister is voor U ter inzage gelegd. De Minister bleek bij nadere overweging bereid te zijn de gemeentelijke regeling goca te keuren, mits op een punt wijziging werd aangebracht. Z.Exc. bleef n.l. overwegend bezwaar zien in het verbinden van aanspra- ken op wachtgeld aan nevenbetrekkingen en zou derhalve met het oog hierop de Handels- avondschool uit de verordening wenschen gelicht te zien. B. en W achten zich derhalve genoodzaakt in overweging te geven: vast te stellen eon in verband met het bovenstaande ontworpen Verordening tot wijziging der verordening, houdende bepalingen betpeffende het toeken- nen van wachtgelden en uitkeeringen aan am'otenaren en werklieden in vaisten dienst der gemeente Alkmaar. AANKOOP VAN GROND AAN DE ZOCHERSTRAAT. B. en W. stellen den Raad voor te beslui- ten: Van het Bestuur der Vereeniging de Am- bachtsschool voor Alkmaar en Omstreken voor de gemeente aan te koopen een stuk grond aan de Oostzijde van net terrein der Ambachtsschool, ter toevoeging aan den openbaren wee, ter grootte van pl.m. 325 M2. kadastraa! bekend in Sectie E dozer gemeen te Nr.2790 (gedeeltelijk), als op de hierb'j overgelegde teekening met gele kleur is aan- geduid, onder voorwaarde:. a. dat de koopsom hedraagt /500.— b. dat de kosten van overdracht, met inbe- grip van die der kadastrale opmeting komen vcor rekening der gemeente. VERGOEDING KOSTEN INSTANDHOU- D1NG BIJZONDERE SCHOLEN. B. en W. schrijven in bijlage No. 51.: Na het afdrukken van ons voorstel aan Uwe Vergadering (bijlage nr. 32 van dit jaar), betreffende de vergoeding der kosten zingen: werkdijk zingen. Een artist is ook de dirigent de heer G. Wassiliew. Zijn lending lijkt sober, hij ver- liest geen moment zijn rustige houding en kalme waardigheid. Even wel, elk zijner gebaar is krachtig en overtuigend en het suggereert de spelers om te geven het ulterste van hun kunnen. Het programma opende met de ouverture uit de komische ooera, „Koning Mydtas" van Eilenberg, die een uitvoering kreeg die ge- tuigenis aflegde van de groote muzikaliteit en hooge artisticiteit van orkest en dirigent. 1 oreader en Andaluse uit de suite „Mas- kenball van Rubinstein we doen hier en daar slechts een greep uit het uitvoerige pro gramma versterkte nog den indruk over het spel: subliem! In een Russisch •danslied (Poljanka van Privaloff) waren de uitvoerenden in de gele- genheid hun landaard te doen bemerken. Met welk een temperament en een euthousiasme hanteerden ze hun instrumenten. Het programma verrreldde echter benevens de muziek- ook zangnummers voor bariton. De heer Wladimir Wladimiroff heeft een mooie, voile stem. Hij zingt met het grootste gemok, zender ziciitbare inspanning. Voor de pauze deed hij zich bcoren in de aria vorst Igor uit de opera van dien naam van Borodin. Zijn tweede nummer was de fraai en duidelijk „Figaro" uit ,.De barbier van Sevilla." De heer Wiktoroff begeleidde op depiano fijn en gcvcelvol. Tenslotte kregen we vcor de pauze nog dansnummers. Allereerst van den heer Sergei Dmitriewr-ky, die den Russisch en volksdans „Barinja" gaf bij muziek van het orkest. Lenige elegance paarde zich aan vroolij'ke loshrid. Een fraai nummer! Nogmaals trad deze danser op m „Krestja- notschka" een bcerendans, doch thans met Anna Tscherny. Deze doet wat lenigheid en sierlijlcheid van stijl betrcft niet onder voor haar partner. Zij vormen samen een voort- treffeliik danspaar. Na de pauze had het programma ongeveer hetzelfde verloop als daarvoor. Eerst weer heel mooie orkest-muziek (o.a. Nog zij medegedeeid, dat abonne's van Dt de Koos en Alkmaarsche Kamermuziekvereeni- ging tegen gereduceerden prijs tcegang zal worden verleend. Hierover en over verschillende andere bij zonderheden zullen binnenkort nadere tnede deelingen worden gedaan. STEUNT DE ACTIE VOOR EEN NEUTRAAL ZIEKENHUIS. Wij ontvingen voor het Ziekenhuis heden een bedrag van 142,55, zijnde de opbrengst der verloting van den Ned. Christ. Bond van Personeel in Publieken Dienst afd. Alkmaar. De prijstrekking zal op 25 Maart a.s. plaats hebben. DIERENBESCHERMING De afd. Alkmaar en Omstreken van de ver- eeniging voor dierenbescherming belegt blijkens de aankondiging in dit blad een vergadering op Donderdag a s. in „de Unie" De heer J. Ennik te Voorburg zal een lezing met lichtbeelden houden. POLIT1ENIEUWS. Twee personen die nog iets met de Justitie te vereffenen hadden, zijn alhier aangehouden De een heeft de opgelegde boete betaald, ter- wijl de andere naar het Huis van Bewaring alhier zal worden overgebracht, ten einde zijn straf te ondergaan. Vrijdagavond werd door een alhier wo- nende juffrouw de hulp der politie ingeroe- pen, daar zij vermeende, dat cr vreemd volk bij haar in huis was. Bij een ingesteld on- derzoek werd echter niets verdachts ontdekt. TE WATER. Zondagmorgen geraakte een fietsrijder, die een jongedame van 8 jaar achter op de fiets haa, door v°rkeerd uitwijken van een paar wandelaars, aan de Zandersloot te water Het meisje ging kopje onder, de fietsrijder tot aan zijn middel. Beidcn kwamen met behulp van voorbijgangers spoedig op het dro-ge. De fiets, die geheel in de diepte verdwenen was, werd na veel moeite er uit gehaald. Zaterdagavond is in beschonken toestand zekere G. aan de Sandersbuurt te water ge- Zaaniandia maakte na een missen van Kes uit een hanctig voor doel brengen door den midvoor met een schot van links via de paal gelijk. Na de rust kwam Alcmaria echter op dreef, veel en veel meer werd er op rechts ge speeld, wat een hooge score (engevolge had. Doesehot had al spoedig den stand op 2—1 gebracht uit een mooi door Elfring aangege- ven bal. Via den binnenkant van de paal, kwam de bal in't doel. Bos zorgde na een aantal ijverige pogingen voor nummer drie, waarna Elfring uit een snelle doorbraak met een geweldig schot de vierde maakte. Zaan- landia raakte een beetje vermoeid en Bos maakte no. 5. Toen was het echter de beurt der tegenpartij. Met een hard schot werd Schut gepasseerd (6—2). Dit gaf Z. moed en opnieuw viel zij aan. Weer een doelpunt (63). Maar d;rcct daarop was het 73 door Bos, die een prachtvoorzet van links in- eens keihard inscnoot. Reitsma maakte met een onhoudbaar schot nummer acht. Hierbij bleef het en kwam het einde met 83. A cmaria speelde in de volgende op- stelling: Schut; Nol en Kes; v. Wieringen, Porsius en v. Riel; Elfring, Doesehot, Bos, Reitsma en Mulders. Vooral na de rust sloot de middenlinie uit- stekend aan bij de voorhoede en was de rech- terwing best op dreef. Er werd door alien hard gewerkt rnaar na de rust sloot het ge heel beter. Er waren vele belangstellenden. Het weer was guur. Als't zonnetje er bij was, ging het echter wel. De scheidsrechter leidde goed. Zaanlandia maakte een heel goeden indruk. Voor de rust weerde de verdediging zich kra- nig. De midvoor leek ons een heel goed speler. De belangrijkste uitslagen van gisteren la- tcn wij hier volgen: N. A. Q—H. B. S 0—2. Go Ahea<J—Frisia 92. Quick—H. F. C. 1—4. Quick speelt nu de- gradatiewedstrijden. Z. V. VA. F. C. 02. HilversumVelox 1-0. Promotie. Q. S. C.—Helder 1—2. Shifen. met een redactie, afwijkend van die van den heer de Jong. Daar ik wist, dat er bij het N.-H. Dr.••bird cok ecu lijst ter teekening lag, welke naar ik veronderste(de, door haar aan Gedeputeerde Siaten zou worden gezon- den, heb ik de Redact e verzocht, tegelijkertiid ook mijn lijst met handteekeningen bij te sluitcn. De Rcdactie heeft echter alle handtee keningen met een request afgegeven, wellicht niet wetende, dat ik met dc redactie van het request van den heer de Jong, alhoewel dit in noofdzaak met het rnijne overeenstemde, niet geheel accoord kon gaan. In verband met helgeen U cpmerkt over het wcinige verband tusschen kiezcrs en Hoofdin- gelanden, heb ik het vertrouwen, dat dit bij de volgende vcrkiczir aanleiding zal zijn, dat er andere personen in het bestuur van het 1 looghcemrr.sdschap zullen gekozen worden. Met dank voor de plaatsing, Uw dw., A. GREEUW. Mijn heer de Hoofdredacteur. Sta mij toe een enkele kantteekening te ma- ken bij uw Hoofdartikel van Zaterdag, dat ik met onverdeelde instemming heb gelezen. Toen het Hoogheemraadschap zijn carriere begon, heeft het niet ingevcerd een bezoldi- gingsregeling, die met die van het Rijk in overeenstemming was, doch eene, die er tame- lijk ver boven uitging. De wanverhouding is heden ten dage schreeuwend erg. Het aan te koopen paleisje is, naar de er- kentenis van da ingenieuren zelve, te klein. Voorstellen tot uitbreiding kunnen worden tegemoet gezien. Men vergete niet, dat dit wa- terschap gevestigd is in ten plaats, yaar een hypotheekkantoor is, nieltemin zijn eigen „ka- daster" mainteneert. Jammer dat U, des dijkgravens becijfering ten tooneele voerende, niet ook even memo- reerdet d.ens economische les omtreni de gul- denswaarde, ten beste gegeven op de vergade ring, waarin tot aankoop werd besloten. U weet wel, die vergadering, waarin hoofdinge- land de Boer zoo flink optrad tegen de luidjes, die het gewaayd hadden, het bekende adres :e teekenen. Gelijk had die dignitaris ook, toen hij in den geest zij het niet met den geesf van Da Costa uitriep: „Zij zullen hem niet wegpesten." Hem, n.l. den dijkgraaf, on der wiens auspicien de pecuniaire belangen der betrokkenen zoo bij uitstek veilig zijn. Met beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend, M. C. ROOS. Alkmaar, 22 Maart 1925. CORRESPONDENT1E. Bestuur Tooneelver. „Onderlinge Vriertd- schap, Alhier. Wij maken mede in verband met een later op te maken totaal slechts melding van de Ziekenhuisgiften, die bij onze Redaclie zijn ingekemen en door haar aan den penningmeester zijn overgedrgen. Voorzitter afd. Alkmaar v. d. Alg. Ned Bouwvakarbeidersbond, Alhier Voor Uw u.t- vcerig artikel was heden geen plaats. Zoo mogelijk zullen wij het morgen meene- men. Red. Alkm. Crt. van instandhouding aan bijzondere scliolen over 1922, is ons gebleken dat de daarin ver- melde gemiddelde aantallen leerlingen niet gelijk zijn aan de destijds voor de berrkening van het voor schot over dat Jaar. in bijlagen nrs. 123 en 149 van 1922 aangegeven gemid- delden. Beide gemiddelden raoeten echter overeen- komstig den maatstaf van art. 28 der Lager- Onderwijswet 1920 aangeven die van't voor- afgaande jaar, i. c. 1921. In de aaiivragen om de vergoeding door de besturen der bijzondere scholen, ingezonden in 1923, is abusieveiijk niet het gemiddeld aantal leerlingen van 1921 opgegeven, dcch dat over 1922. In verband met het voren- staande wijzigen wij ons voormeld voorstel als volgt: Op bladz. 2 vervallen de 6e, 7e, 8e en 9e regel van boven en wordt hiervoor gelezen: R. K. Jongensschoof A 205 (gemiddeld aantal leerlingen) X 23.69 (gemiddeld be drag per leerling) =r 4856.45. R K. Meisiesscheol A 211 (gemiddeld aan tal leerlingen) X 23.69 (gemiddeld bedrag per leerling) 4998.59 Op bladz. 3 vervallen de 16e t/m 25e regel van boven en wordt hiervoor gelezen: R. K. Jongensschool B 255 (gemiddeld aantal leerlingen) X 20.62 gemiddeld be drag per leerling) 5258 10. R K. Jongensschool C 169 (gemiddeld aantal leerlingen) X 20 62 (gemiddeld be drag per leerling) f 3484.78. R. K Meisiesscholen B en C. 457 (gemid deld aantal leerlingen) X 20 62 (gemid deld bedrag per leerling) 9423.34. Voor de Christelijke School ditzelfde be drag aannemende, bedraagt de vergoeding derhalve 280 (gemiddeld aantal leerlingen) X 20.62 (gemiddeld bedrhg per leerling voor het gewoon lager onderwiis) 5773.60. Op bladz. 5 wordt achter: R. K. Jongensschool A in plaats van f 5756.67 gelezen 4856.45. R; K. Meisjesschool A in plaats van 5282.87 gelezen 4998.59. R. K. Jongensschool B in plaats van 5319 96 gelezen f 5258.10. R. K. Jongensschool C in plaats van y 3587 88 gelezen 3484.78. R. K. Meisjesscholen B en C in plaats van y 9856 36 geiezen 9423.34. Christelijke School in plaats van 5711.74 gelezen 5773.60. BALALAIKA-ORKEST. Het is te betreuren, dat Zaterdagavond slechts een betrekkelijk klein aantal bezoekers de uitvoering van het Grootrussisch Bala- laika-orkest W. H. B bijweonde. Zij, die er waren, toonden zich eensgezind in hun lof over wat zij te hooren en te zien kregen. Het orkest ontwikkelt zulk een voortref- lifk ensemble-spel, dat het inderdr.ad een ge- not was het met zorg sainengestelde program ma te hooren. De kleurige, fleurige gr--en Ruseen in hun efgenaardige costumes, zim elk voor zich ar- tisten op hun instrument, dat zij met een ver- Muffende handigheid en levendigheid doen I een tweetal Russische volksliederen), vervol gens zangnummers van den bariton (eveneens Russische hymnen) en ten slotte nog een tweetal dansen. Anna Tscherny gaf een zwiengen en gra- cieusen Zigeunerdans te zien na de pauze en kwam daarna op met den neer Dmitriewsky in ,,Gopak", een zeldzaam fijn nummer. Het publiek heeft elk prograimmanummer beloond met een applaus, dat steeds aangroei de. Graag had men nog een toegift gehad Deze kwam niet, dcch zulk een brval bewees afd'oende, hoe ingenomen men was met het programma. Mocht het concert-bureau de Haan Co uit den Haag besluiten dit fealalaika-orkest nog eens te doen opt.ed n, dan zullen de Rus- sen een voile zaal vinden DE SCHEPMEER. Hedenmorgen 10 uur vergaderde in het 3tadhuis de polder „De Schermeer" onder pres.dium van den heer P. Couwenhoven, die de vergadering met een kort woord opende. Als ingekomen stukken waren enkel aan- wezig een tweetal door Ged. Staten goedge- keurde besluiten. Het bestuur kreeg machtiging tot het op- nemen van ge den voor den loopenden dienst, tot onderhandsehe aanbestedingen en uitvoe- rig van werken in eigen beheer en van de le- verantie van behardingsmateriaal voor de wegen. De voorzitter zeide, dat nog niet bekend was of of 100.000 of 50 000 klinkers noodig zullen zijn. Aan de orde was het onderzoek der ge- loofsbrieven der nieuwbenoemde hoofdinge- landen, de heeren M. Groot Jz., P. Dekker Pz., D. Koster. De secretaris Mr. D. Sluis en de heeren P. N. Groot, K. Dekker en Jb. Slooten onderzochten de geloofsbrieven De secretaris deelde namens dt rommissie van onderzoek mede, dat deze adviseerde tot toelating der benoemden. De heer Dekker was af-vezig. De heeren Groot en Koster werden door den voorzitter welkom geheeten, met den wensch dat zij steeds in het belang van den polder zouden werken. De benoemden dankten voor de woorden en verklaarden, gaarne het belang van den pol der voor oogen te zuUen houden Bij de rondvraag verzocht de heer Bruin, dat polders, die dit noodig hebben, tweemaal gekroosd worden. De h eer de Koni ng wees op den slet I den toestqrd van den Molenweg Men zou er b v. puin of iets dergeljjks kunnen s*oiim De vergadering werd hierop ges'otcn GERTRUD LEIST1KOW KOMT IN ALKMAAR. Naar wij vernomen hebben is de heer Mooij, eigenaar van ,,'t Gulden Vlies", er in geslaagd de wereldberocmde danseres Ger- trud Leistikow te cngageeren. Op het geheel nieuwe programma, dat dien avond venoond za.i worden, komen o. a. voor: dansen, ontstaan uit Indische indruk- ken, met begeleiding van instrumenten uit den gameiang, Tartaarsche vc'.k,-dansen en verdere dansen met muziek van Chopin, Grieg, Turina, Granados e. raakt. Voorbijgangers haalden hem eruit, welke welwillendheid hij beloonde met een serie minder vriendelijke woorden aan het adres van zijn redders te richten. BAL-MASQUe. In het danslokaal „Amicitia" Laat, is Za terdagavond onder leiding van den heer Man tel een bal-masque gehouden. De deelname was nietr bijzonder groot. De volgende prijzen werden toegekend. Eersteprijs paren: „Pierrette en Pierrot; Eer- ste prijs dame: Dobbelsteen; eerste prijs hee ren: Cow-boy. Verder kregen een eervolle ver- melding: wesp, haremdame en de Nacht. HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei van dit seizoen werd gister bij den heer Meijroos aangevoerd. Vindster was Mej. Alida Meijne, 't Woud. Egmond a. d. Hoef. ALLERZIELEN. Voor den zooveelsten keer ging Zaterdag avond in de Harmonie het bekende stuk „A1- lerzielen" van den genialen helaas te voeg overleden schrijver Heijermans Zco larg- zamerhand gaat dit stuk behooren tot die, welke iedereen gezien heeft. En toch biijft het altijd weer trekken. Dit b'eek ook Zaterdag, toen alleen in de hooge re rangen i.og stoelen onbezet waren 't Was weer het gezelschap Van der Veer, dat de opvoering gaf En een welpeslaagde! Met groote aandacht werd het spel gevcigd. Men durfde haast niet te hoesten er wa ren anders noga! wat vtHruden 'ensUier, want bij elk geluid klonk direct van verschil- ienden kant een vermanend „Ssst! Ssst1" en de laatkomers werden met een verwijtenden blik begroet. Dat laat komen is trouwens een onhebhelijkheid, waar veel meer tegen ge- vochten moest worden. Het gezelschap heeft weder veel succes ge- oogst. De uitvoering stond, evenals de vorige, op hoog peil. In het derde be- drijf klonk zeds tot twqemaal toe een applaus bij open doek, misschien mede bedoeld als een hulde aan den schrijver. Maar zeker is, dat hetgeen deze heeft willen teekenen, het best begrepen wordt bij een goede vertolking, zooals die van Zaterdagavond. LICHTOP! Hedcnavond voor rijwiekn en motorrijtui- gen te 6.44 uur icht op Andere vocriuig n een half „ur later Reserve 3e klas A. Spartaan IIIA. F C. Ill 6—2. Beslissingswedstrijd noodig tus schen Spartaan III en Alcmaria II. Stormvogels—R. C. H. 3—0; V. O. C. D. H. C. 1—0; V. O. C. biijft eerste klas. Internationaal Oostenrijk—Zwitserland 20. ItalieFrankrijk 70. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubritk bewijst geens- zins dat de redacve er mede instemt.) Sport VOETBAL. Alcmaria Victrix—Zaanlandia 8—3. Alcmaria heeft haar wedstrijd voor den Rauch-Beker met niet minder dan 83 ge- wonnen, een uitsiag, die zekv.r door niemand in de pauze verwacht was. Want voor de rust gaf Zaanlandia zoo kranig parti] en wilrie net daarentegen bij Alcmaria wat combina- tie, schieten en geluk voor doel betreft zoo weinig vlotten, dat slechts een gelijk spel 1—1, met half time het resultaaf was. Na vele pogingen slaagde Alcmaria er in de leiding te nemen uit een vrijen schop, Reitsma schoot hard op doel, de keeper stopte, maar kon niet wegwerken en Bos was er bij om den bal in't doel te loopen. Alkmaar, 23 Maart 1925. Aan de Redactie van de Alkm Courant, Alkmaar. Geachte Rediactie. Met belangstelling nam ik kennis van de officiecle gegevens die U van de afdeeling r inancien ten stadhuize heeft verkregen met betrekking tot de besteding der geldenWoort- vloeiende uit de 6 pet. Gemeenteleenina van 700 000. Het saldq der leening zoo las ik daarin is n et bij vier banken belegd maar bij een en bedraagt moincnteel 240.000. „Een gedcclte der leening staat uit tegen 6 pet en slechts de rest tegen AlA pet." Nu is mijn vraag deze: Hoe zijn de J 240.000 bij die Bank (welke die Bank is, deelt de afdeeling Financien aan uw lezers niet mede) belegd? Heeft de Gemeente voor de terugbetaling daarvan de noodige zekerheid verkregen M t. mij zullen vele lezers er prijs op stel len, dat ook eens te weten: 't gaat hier over de kapitale som van f 240000 Gemeentegeld, die bij een Bank is geplaab' Bij vorbaat mijn dank. Hoogachtend, S. J. A. KEESOM, Accountant. (Wij hebb-n voor den heer Keesom eens ten Stadhuize (afdeeling Financien) ge'informeerd, waar men ons, met de bekende welwillendheid de volgende informatie verstrckt heeft. „Het bedrag van 240.000 staat niet voor een bepaalden termijn uit. Er kan dus naar beiiocftc van opgencmen worden. Het doet niet ter zake, waar genoemde som is belegd. De hoofdzaak is, dat we een tegen- depot in soliedc effecten hebben, waarvan de waarde het deposito belangrijk overtreft De gemeente zet neoit geld uit zonder on- derpand." Wij veronderstellen, dat inzender thans wel gcrustgcstcld zal zijn. Red. Alkm Crt.) Alkmaar, 22 Maart 1925. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant, Alkmaar. Geachte Redactie. Daar U in Uw hoofdartikel van Zaterdag 1.1. schrijft, dat „de heer Schouten met de lijs- ten van het N -H. Dagblad op stap zou zijn gewcesi",zult U wel zoo vriendelijk willen zijn, het volgende ter dectificeering op te ne men. I'c vond destijds de aangelegenheid van vol- dcende belang, dat ik den heer A van Gie- zen, alhier, handteekeningen heb laten verza- melen onder cen requestaan Gedeputeerde TIJDSCHRIFTEN. De IX> ereldpost toont op haar frontpagina een portret van den schilder Valentijn Edgar van Uytvanck, van wien eenige interessante werken in beeld gebracht worden. Het tijdschrift geeft een zeer fraaie foto van de bloernefltentoonstelling in Heemstede en verder gei'llustreerd nieuws in binnen- en buitenland, waaronder de sportfoto's een voorname plaats innemen. Gerard van Hulzen bespreekt in zijn weke- lijksche critiek „Strakke Dagen" van Alie Smeding. De moderubriek is als gewoonlijk goed verzorgd en Speenhoff zorgt weer voor een zijner prettige wekelijksche artikeltjes. (iemengd Nieuws HET DRAMA IN DEN BOSCH Het lijk van vrouw S. in den Bosch d-> haar beide kinderen heeft opgehangen, is nog niet gevonden. Het staat vrijwel vast, dat zij verdronken is. Haar bovenkleeren zijn Zaterdagmoraea op de leuning van de brug over de Aa gevon- uen. Er lag een tasch bij met een brief, waar in zij de reden van haar daad moet hebben genoemd. De politie dregt de rivier af.' NEDERL. BOND VAN ZIEKEN- VERPLEGiNG. Te Amsterdam is Zaterdag een buitenge- wone vergadering geliouden van den Nederl. Bond voor Ziekenverpleging, onder voorzjt- terscljap van dr. Th. Hammes. Allereerst werd in behandeling genomen het voorontwerp van een algemeenen maat- regel van bestuur als bedoeld in art 65 en 68, elfde lid der Arbeidswet 1919; het z.g. voorontwerp-Verplegingsbesluit. Dr. Manholt hield, een ook reeds door hem in Utrecht gehouden inleiding. Voorts werd de wenschelijkheid betoogd van invoering van de maatregelen bij het be gin van het kalenderjaar, dit in verband met let opmaken van de begrootingen voor de ziekenhuizen en aangedrongen werd op ver- eenvoudiging van de controle-regelingen. Lanojdurige aiscussie volgde hierna, naar aanleiding van den door dr. Manholt utige- sproken wensch om in piaats van een werk- tijd van 10 ureti per dag en 55 uren f>er week, een van ten hoogste 9 uren per dag en 54 uren per week vast te stel'en. Nadat verschillende afgevaardigden het woord hadden gevoerd, stelde de voorzitter vast, dat uit de vergadering over het alge- meen de wenschelijkheid naar voren was ge- komen, at dbij hij Let vaststellen van den ar beidstijd, socpelheid zal worden betracht. Aan de orde kwam ook het voorstel van het hqofdbestuur, het to machtigen om met de stichting, die door bcmidd'eling van dr. J. Kuiper wordt voorbercid een' overeenkomst aan te gaan, waarbij de bond voor een zeer gering tcdrag per mr van het stichtingsbe- stuur in Iiutir krijgt cen huis, dat volgens te maken siahtingsacte z: .noeten dienen tot verpleging van oude en invalide verpleeg- sters. Devm -. ter dit voorstel bfj acclamatie zou kunnen worden aangenomen

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2