Groofe Voorjaarsvsemarkt Paardenmarkt He Firma BE LANGE BE MORAAZ te Alkmaar verleent credieten. Ruwe Huid SchraleLipperi te Alkmaar op Maandag 20 April a.s. op Woensdag 22 April a.s. PUROL PUROL POG1NG TOT VADERMOORD. Te IJmuiden is een paging tat vatiermoord door vergiftiging onidekt. Zaterdagmorgen wn ds 56-jarige tosse arbeider D. S., won en- de in de Visseringsiraat, koffie zetten. In den waterketel zag hij een oplcssing, waaraan hij rook en waarvan hij voorzichtig proefde Hij vertrouwde het niet en ging er mee naar de politic, die een onderzoek instelde, waarbij vastgcsteld werd, dat zich in den ketel ijzervi- triool bevond. De beide kinderen van S war den ervan verdacht, dat er in gedaan te heb ben; den vorigen dag was er een huiselijke twist geweest. Zij bleken niet thuis te zijn en werden daarcp in Amsterdam aangehouden. Het zijn die 15-jarigen dochter N. S. en de 19-jarige zoon J. S. Gebleken is, dat de doch ter de aanlegster van deze poguig tot vader- moord is, en dat haar verloofde haar daarbij behulpzaam is geweest. Deze verloofde, N. D. de R., is Zaterdagavond te IJmuiden aange houden. In het gezin kwam veel twist voor, en de man en de vrouw leefden gescheiden van elkaar. DE STILLE OMGANG. Men meldt uit Amsterdam aan de N R Courant: In den nacht van Zaterdag cp Zonclag i: weer gehouden de jaarlijksche sidle omgang, de stille bedetocht, welke door de Roomsch- Katholieke pelgrims gehoud n wordt langs den vastgestelden weg rond de N. Z. Kapel Ook dit jaar was het aantai pelgrans weder zeer groote en de omgang ving dan ook reeds te ruim twee uur in den nacht aan. Hot be- stuur van het Amaterdamsche Gezelschap van den Stillen Omgang had voor de pel grims van buiten Amsterdam bijzcndere maatregelen genomen en kerken en patro- naten waren opengesteld, waar zij voor den aanvang van den omgang konden vertoeven en waar zij na de becliening der H. H. Mis- sen gelegenheid hadden iels te gebruiken. De cafe s en restaurants werden Z.aterdagnacht> te 1 uur dan ook gesloten en slechts enkele inrichtingen hadden vergunning verkregen om voor het officieele openingsuur (7 uui 's morgens te cpenen. Door die maatregelen was het mogelijk een overzicht te verktijgen van het aantai pel grims, dat van buiten Amsterdam kwam om aan den omgang deel te nemen, en naar wij vernemen bearceg dit aantai ongeveer 18 000 Geschat wordt, aat zeker een gelijk, zoo niet een grcoter aantai inwcners van Amsterdam aan den omgang hebben deelgenomen. De omgang verliep zeer geregeld en orde- lijk en droeg geheel net karakter van een stil- 1 men slaagcfe er evenwei met in het te grijpen Bij.de brug over den Steiger nabij de Keizcr- straal liet het aapje zich plotseling omlaag zakken en het bteef toen in een riool onder de brug rustig zitten, ver buiten het bereik van de vel menschen, die in de ontvluchting van den aap. blijkbaar groot vermaak hadden. De eigenaar, de heer Duyzend, begaf zich met een bpotje onder de brug en trachtte het dier met behulp van een banaan uit zijn schuilplaats te lokken. De aap liet zich echter niet verschalken. Men is er nog steeds niet in geslaagd het beesije te vangen Den geheelen middag trok het geval veel bekijks; telkens als de aap zijn kop om het hoekje stak, hief de straatjeugd, die zooals gewoontljk in grooten getale aan- wezig was, een luid geschreeuw aan, waarop de aap zich weer even snel in zijn donker hoi terugtrok. Men hoopf, dat, wanneer het water gaat wassen, het listige dier zijn schuifplnats zal moeten verlaten. DE DUBBELE KINDERMOORD 's-HERTOGENBOSCH. De stad is nog steeds in opschudding in verband met den opzienbarenden dubbelen kindermoord. A"er!ei geruchfen dcen de ron- de, waaronder de moest sensationeele. Zeker is het, dat vrouw S. veel ge'd op haar naam heeft gezet door aan verschillende adressen allerlei verzekerincen te sluiten tot een peza- menlijk bcdrag, dat veilig geschat kan wor den op 1200 a 1400. DE STRIJD OM DEN ZOMERTI1D. Naar wij vernemen. zegt de Telgheeft het hoofdbestuur der Nederlandsche afdeeling van den Toodsrh-orthodoxen Wereldbond ..Agoerias Tisroell" z;ch gewend met enn adres tot de Eerste Kamer der Staten-Gencraal, waarin op grond van de groote religieuse be zwaren voor den wefsge+rmiwen food, in het bijzonder voor den handeldriivenden en ne- ringdoenden, aan den zomertiid verbonden, met klem er op wordt aangedrengen het Ree geeringsvoorstel tot nfsehaffing van den zo mertiid mede op deze gronden te willen aannemen. DE PEPERDIIK BIT VLISSINGEN VERZAKT Bij het Zaterdag te Vlissingen te water la- ten van het motorschip ,Indrapoera" is door de waterverplaatsing een gedeelte van den Pe- perdijk inaezakt. OM NIET TE VERGETEN. Men schrijft aan de N. R Crt.: In Uw avondblad van 5 Maart j.l. kwam het volgende bericht voor: „In de dezer dagen gehouden vergadering van den Raad van Arbeid te Nijmegen zijn aanvullingsbegrootingen behandeld, "waarbij ee verhooging van de uitgaven voor personeel in 1925 met 1000. De voorzitter lichtte toe, dat deze som benoodigd was, voor het in dienst nemen van extra personeel. Dit perso neel was noodig voor het overschrijven van de vijfjaarlijsche reeningkaartende nu vijf jaar gebruikte kaarten moeten voor 1 April as de 50.000 niet te vergelijken. Deze zijn ge- offerd omdat de overheid haar doel in zichzel- ve meent te vinden, omdat de overheid nu een- maal te veel overheid is om met alle kleinig- heden rekening te kunnen houden. D.t zal zoo blijven, zoolang wij niet wakker zullen worden en verlangen, dat de Staat zich houdt bij zijn publiekrechtelijke taak. Zoolang wij dergelijke dingen in gelatenheid blijven dragen, zooang blijft de meest doeltreffende politiek voor een sluitende begrooting ha'f werk. Wij rnceien leeren inzien, dat de staa's werkzaamheid natuurlijke grenzen heeft en dat die natuurlijke grenzen ver zijn over- schreden. Wie daar van overtuigd is, zal ho- pen, dat voorvallen als het hier genoemde hun gerucht zullen verspreiden niet alleen voor doovemansooren. FRAUDE BIJ DE POSTERIJEN TE PALEMBANG. Een postcommies te Palembang verduister- de 20.000 door middel van gefingeerd'. te- legrafische postwissels. De man is 'gearres- teerd. WAAR DE F VII VOOR HET EERST IN INDIe LANDDE. De Gouvermur van Sumatra's Oostkust onthulde een eenvoudig vliegmonument op het race-terrein, waar de Fokker „F. VII" het eerst in aanraking met den Indischen bodem kwam. PERMANENT HOF VAN INTERNATIO NALE JUSTITIE. Wolff meldt uit Geneve: In zijn jongste bijeenkomst heeft de Raad van den Volkenbond besloten het permanent hof van internationale justitie de geschillen tusschen Polen'en Dantzig inzake den Pool- schen postdienst te Dantzig voor te leggen. Daar de Raad daarbij op spoed heeft aange- drongen om in zijn Juni-zitting van de op- vatting van het Hof tegen 14 April in een nieuwe buitengewone zitting bijeengeroepen. De huidige buitengewone zitting wordt Don- derdag besloten. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN MEISJE. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren terecht gestaan B. J T. uit Blerick, beklaagd op 11 Sept. 1924 met de bedoeling haar te dooden twee revolverscho- ten gelost te hebben op zijn meisje M. H. M., die een schampschot bekwam en aan de hand gewond werd. Het meisje vertelde voor het Hof dat zij de verkeering had uitgemaakt om dat bekl. haar had voorgespiegeld dat hi] mijnopzichter was, wat niet waar was. Bekl. erkende dat het meisje de verkeering had ver- broken. Hij was ziek geworden en toen had het meisje hem voor tering- en zenuwlijder uitgescholden en zelfs zijn portret de oogen uitgebrand. Bekl. zeide spijt van zijn daad te eenige zakken en stukken kleed was afge- dekt. Regen en wind hadden evenwei vrijen toegang. Thans is de bewoner in een woning der ge meente tijdelijk ondergebracht. De korfbalwedstrijd, Zondag tusschen de Kennemers en B. E. P. II uit"Purmerend gehouden, eindigde in een overwinning voor laatstgenoemde club van 62. B. S. V. I speelde Zondag 1.1. met 10 spe- lers te Uitgeest tegen de kampicen harer af- deeling. Bergen verloor met 3—0. B. S. V. II wist het te Bergen tegen Hol land II niet tot een overwinning te brengen De stand bleef 00. De aspiranten van B. S. V. speelden te gen D. T. S. Bergen won met 3—2 UIT HEILOO. Naar wij vernemen heeft de heer S., die hier onlangs een autogarage met bovenwo- ning bouwae, een deel wij vernemen van plm. 35 centimeter op eens anders grond gebouwd. De eigenaar van dien grond heeft nu den heer S. voor de keus gesteld den grond aan te koopen, een sfal over te nemen, welke op en naast het pand gelegen is en een nieuwen stal te bouwen op een ander gedeelte van zijn eigendom, of om het gebouwde weer af te bre ken. Een en ander zal een beduidend bedra:. vorderen. Door B. en W. was aangevraagd in schrijving voor het ophalen van haardasch en vuilnis in deze gemeente. Maandagmiddag 2 uur had de opening der ingekomen biljetten plaats. Ingeschreven was als volgt: P. van Bohemen 935.361/^, met bepaling het vol- gend jaar 30— hooger. P. J. Haaker 850, met bepaling volgend jaar /35 hoo ger. C. de Waard 829. Th Bakker 82" J. Hoogeboom 741. UIT STOMPETORER Te Amsterdam slaagde voor het examen apotbekersassistent mej. G. Groenenwoudt. Aan prof. J. J. Smith uit Stellenbosch (Z. A.) die op het oogenblik hier te lande ver- toeft, is gistermiddag door de hoofdbesturen van de Nederlanasch Zuid-Afrikaansche Vereeniging en van het Algemeen Neder- landsch Verbond, in het paviljoen Vondel- park te Amsterdam een noenmaal aangebo- den. DRAVERIJEN TE SCHOORL. De Schoorlsche Sportclub geeft Zondag 5 April haar derden sportdag in dit jaar. 1. Zadelprijs. Voor Nederlandsche paar den, behalve de A's geb. in 1907, die slechts een eersten priis op korte (300 en 800 M baan) wonnen. Onder den man (deken of zadel). Handicap maximum afstand 800 M. a deposito geplaafsf, met voor een bepaalden termijn (dua met iederen dag opzegging) en met onderpand van effecten, a 6 pet (zeg^e zes procent). De afdeeling Financien zegt, dat het niet terzake doet, waar genoemde som is belegd. „Het staat bij een Bank uit", heeft ze"d-" vorige maal medegedeeld. Ik adviseer mijn clier.ten weleens inzake be- legging van gelden. Maar ik ben nu te we- ten gekomen, dat er een Bank bestaat, die in dezen tijd geklen a deposito heeft voor onbe- paalden. tijd met onderpand van effecten a ?ct. k v wist heusch niet, dat ze er waren! Soli- de, natuurlijk! Zou de afdeeling Financien mij eens aan dat adres willen helpen? Ik.geloof wel, ge- achte Redactie, gezien de bekende welwi'lend- heid van die afdeeling, dat zij het zal doen. U zult er niet alleen mij, maar ook al Uw lezers, geldbeleggers. een olezier mee doen. Met vriendelijken dank, verblijf ik, Hoogachtend, S. J. A. KEESOM. accountant. (De afdeeling Financien is, desgevraagd. niet bereid gebleken, den heer Keesom ancicr- maal de gewenschte inlichtingen te verstrek- ken. Men heeft ons van officieele zijde medege deeld, dat de gister vermelde bijzonderhe- den in alle opzichten juist zijn, dat er dus geen enkele reden tot eenige verwondering of en utiheid bestaat en dat men niet gene^en is i o- 1 anger op interpellaties van dezen in- te antwoorden. V wii ons van de afdeeling Financien heel i si kunnen begrijpen, te meer waar de artikeltjes van den heer Keesom minder het karakter van ware belangstelling dragen, dan wel blijk geven geschreven te zijn door iemand, die hel: niet zoo.heel jammer zou vin den als er in het gemeentelijk financiee! be ll eer hier of daar eens een zwak plekje kon blcotgelegd worden. Wij geven inzender in overweging zich met eventueel latere vragen rechtstreeks tot dt afd. Financien ten stadhuize te wenden. Of wel de bemiddeling van het N. Holl Dagblad in te roepen, waar hij „deskundi- gen" bij de vleet kan .vinden, die het nog veel beter weten dan al onze gemeentelijke finan- cieele specialiteiten. Red. Alkm. Crt.) Stadsniemws. CENTRALE BOND VAN POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONPER- SONEEL. Men schrijft ons: Op Zondag 22 Maart hield de afdeeling Alkmaar van den Centralen Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel een huishou- delijke vergadering in cafe ,De Kroon", aan het Waagplein De voorzitter, de heer S. Blom, opende te kwart voor drie de vergadering met een harte- lijk woord van welkom aan de aanwezigen en len bedetocht. De talrijke autobussen, waarmede de pel grims uit verschil'ende plaatsen de reis naar Amsterdam maakten, waren, tijd ens den om gang in de Spuistraat opgesteld, terwijl in de Beursstraat een file voor de particuliere automobielen was gevormd. DE KAMERVERKIEZ1NGEN Het hoofdbestuur van den Vri]z -dem Bond meldt, dat Vrijdag j.l. de candidaten- lijst, welke zal worden ingediend in de ki^- kringen Den Haag, Rotterdam, Leiden, Dordrecht, Middelburg, Tilburg en 's Her togenboscli, definitief is samengesteld als volgt: f. Mr. H. P. Marchant, Scheveningen; 2 mr. P. J. Oud, Den Haag; 3. mevrouw tnr B Bakker—Nort, Groningen; 4. Th. M. Ke- telaar, Amsterdam; 5. F. E. H. Ebels, Nieuw-Beerta; 6. mr. A. M. Joekes, Den Haag; 7. mr. S. J. L. van Aalten, Rotter dam; 8. mevrouw W. H. B. van Itallie -van Embden, Leiden; 9. Jac. Welleman, Krab- bendijk; 10. Klaas de Vries, Amsterdam; 11 E. Bredewout, Zwolle; 12. E. J. Abrahams. Amsterdam: 13. J. Kortland, Schoonhoven: 14. mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; 15. H. B Berghuys, Utrecht; 16. Joh. Speelman, Sas- senheim; 17. J. G. van Niftrik, Dordrecht; 18. A. de Broekert, Eindhoven; 19. M. Ger- meraad, Schiedam, en 20. H. P. Vroon Vught. TEGEN ELKAAR GEREDEN. Op de kruising van de Prins Hendrik- en de Rietdiikstraat te Hoek van Holland zijn gistermorgen een auto, bestuurd door G riaaksman, en de motorrijder J. Postma, bei den aldaar tegen elkaar gereden. P. w. ;d tegen de daar staande gemeenteklok geslin gerd en kreeg een samengestelde beenbreuk Hij werd bij dr. Knip binnen gedragen, die den man verbond, waarna hij per auto door een lid van de vereeniging Ee~ste hulp bij ongelukken naar het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam werd vervoerd DE KLEEREN VLAM GEVAT In de Gouwestraat in Den Haag hebben gistermiddag omstreeks halfvijf de kleeren van mej. A. S., die in haar woning te was schen stond en te dicht bij de kachel kwam, vlam gevat. Gillend liep de vrouw naar bui ten, waar toesnellende buren en voorbiigan- gers er niet zonder moeite in slaagden, de vlammen te blusschen. Deerliik gewond werd de vrouw naar het Gem. Ziekenhuis overge bracht, waar zij gisternacht is overleden. DE AAP EN DE MODE. Sedert eenigen tijd huist in de 6talage van een (ler groote modemagazijnen in de Hoog- straat te Rotterdam, bij wijze van reclame een groote grijze baviaan, zegt de Telg. Waar- schijnlijk. omdat het dier, dat daar te midden van allerlei modepoppen weinig in zijn ele ment scheen, wat gezelschap wilde geven, ar rivcerde gistermorgen een collectie van 10 kleine aapjes, die in de kooi van den grooten aap moest worden overgebracht. Dat over- brcngen Zing echter niet gemakkclijk, terwijl men er met twee man mee bezig was, wist een der aapjes, tot groote schrik van het dames- persocecl, dat gidend uiteen stcof. te ontsnap- pea. Met enkele apvangen was het d.et het warn uit, waarna he: de Hoo^s'rzat in vlucht- te. Een groote raenigte jaagde het dier op naar de afdeeling statistiek der Rijksverzeke- ringsbank worden opgezonden Voor deze overschrijving, die uileraard jaren te voren bekend was, heeft reeds meer dan een jaar ge- leden de voorzitter van den Alkmaarschen Raad van Arbe'.d een werkwijze aangegeven, welke de instemming van de Raden vei wierf. Hierdoor konden zonder kosten tusschfti het gewone werk door successievelijk alle kaarten worden vernieuwd. Terwijl de Raden hiermee bezig waren, kwam bericht in van het be- stuur der Rijksverzekeringsbank, dat een nteuw model kaart zou worden ingevoerd, waardoor het reeds gedane werk vergeefsch was. Eerst in het begin van 1925 werden de nieuwe kaarten ontvangen, zoodat thans extra werk cnvermijdelijk is, welk werk voor alle Raden tezamen kan worden begroot op onge veer 50.000". Dit bericht is te belangnjk, om het te laten passeeren in de rij van de dagelijksche nieuwsberichten, die men leest en vergeet. Op grond van een wetsbepallng of van een. ter uitvoering van een wetsbepaling gegeven vcorschrift moeten de bij de Raden van Ar beid aangehouden rekeningkaarten voor de in- validiteiisverzekering voor een zeker tijdstip bij de Rijksverzekeringbank worden ingele- verd ten dienste der statisttek. Deze lang van tevoreu bekende omstandigheid noopte de Ra den van Arbeid maatregelen te nemen, waar door zou worden voorkomen, dat zij op een gegeven oogenblik van de voor hen noodzake- iijke gegevens zouden zijn beroofd. Een der Raden weet daarbij een methode toe te pas- sen, welke in de gelegenheid zou stellen, ge- leidelijk tusschen het gewone werk door van de kaaVten afschriften te maken, zoodat straks zonder extra kosten een dubbel stel zou zijn verkregen, waarvan er een overeenkomstig de vcorschfiften aan de Bank kan worden opge zonden. Deze practische werkwijze wordt door de overige Raden nagevolgd, waardoor een belangrijk resultaat, vermijding van extra ad- minisiratiekosten, over de geheele lijn bereikt schijnt. Inderdaad het schijnt zoo; maar de wer- kelijkheid is anders. De Rijksverzekerings bank zelf zal voor het goddeloos bedrijf van cnkostenbesparlng wel een stokje komen ste- ken, met de mededeeling, dat na den voor in- levering van de kaarten bestemden termijn een ander model kaart zal worden ingevoerd Het practische overleg der Raden van Arbeid is daarmede verijdeld, extra werk is thans nie* meer te vermijden en 50.000 is naar de maan. Menigeen zal zich afgevraagd hebben: „Kan dat nu niet anders?" Neen. dat kan niet anders, het kan blijk baar niet anders zoolang de Staat zich geroe- pen blijft achten. een ro! te spelen op een ter- rein, waar hij niet thuis hoort. Is het denk- baar dat in een gewoon bedrijf waar verant- woordelijkheid ncg iets anders is dan een wcord alleen, en waar misslagen doorgaans hun auteur wel weten te vinden, zonder n?.- denken, blikken of blozen een dergelijk admi- nistratief decreet wordt uit.gevaardigd zonder dat eventjes wordt nagegaan of dat ook kwaad kan? Zeker, wij erkennen, in het parti- culier bedrijf zijn ook verhezen, groote verlie- zc-n geiederi ter; gsvolge van verkeerd inzichf of rcskeioflsheld Maar me: die verliezen, die op de dsbstziide der balans van het Staats- bedrijf ddk niet ontbrelien, zijn deze verspeeT hebben. De Advocaat-Generaal eischte beves- tiging van het vonnis der Rechtbank te, Roermond waarbij bekl. was veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. BESPOEDIGING VAN DE MAILS. Naar wij vernemen zegt de Telegr. wor den door het hoofdbestuur der Ned. Posterij- en onderhandelingen gevoerd met de Zwit- sersche en Italiaarsche postbesturen, ten ein- de een bespoediging van de verzending der mails van Genua naar ons land door een srellere verbinding via Duitschland moge'ijk te maken. De mails, die anders's morgens om 11 39 te Amsterdam binnen'komen, zouden in dit geval den avond te voren reeds in de hoofd- stad kunnen ziin. Het moet zeer waarschijn- lijk zijn, dat acze bespoediging een feit zal worden. KORTE BERTCHTEN. M. v. S., kantoorbediende der posterij- en en telegrafie te Amsterdam, die aldaar ongeveer 11.000 heeft gestolen, is gister morgen door de Belgische marechaussee, op verzoek van de rechtbank te Amsterdam, uit- geleverd en gistermiddag in het huis van be waring te Amsterdam opgesloten. Naar de Leidsche Courant meldt, heeft dc Orde der Kruisheeren een groot terrein aangekocht langs den Vrouwenweg te Zoe terwoude, hoek Meerburger Wetering, te- genover Cronestyn, voor den bouw van een klooster en een kerk. De Belgische marechaussee heeft gis termorgen den Pool J. G. uitgeleverd, die in het begin van Januari bij de familie T. te Roosendaal inbraak met diefstal heeft ge- pleegd. Het Verbond van Nederlandsche fabri- kanten-vereenigingen heeft ee nadres aan den minister van financien gericht terreinde een uitbreiding te verkrijgen van de voorgestelde wijziging der Successiewet, welke wet in een nieuw artikel 79, 9e en 80, 8e. onder zekere beperkingen vrijstelling van schenkingsrecht verleent voor schenkingen die werkgevers of hun echtgenooten zouden willen doen ter pen- sioneering van hun werklieden. Gistermiddag is te Amsterdam op 52- jarigen leeftijd overleden de heer J. Leda, die zich als gemeentearts te Amsterdam een groote populariteit verworven heeft. Te Delft heeft Zondagmiddag een on- bekend gebleven persoon uit de kleedlokalen van voetbalclubs aan Abtswoudschen weg en Parallelweg, terwijl de spelers in het veld waren vier horloges met ketting gestolen, waaronder een gouden benevens een groot aantai portemonnaies met inhoud, een zelfs met 20 aan confanten. Te Utrecht is plotseling overleden de heer H. M. Zingel Jr., eerste-violist in het Utrechtsch Stedeliik Orkest. Prijzen 100, 25, 10. Lichte draverskarwats voor winnenden rij der, uitgeloofd door den heer D. A. van Stra- len, voorzitter der club. II. Palm-Paschen prijs. Voor Nederland sche geregistreerde paarden, rijden naar keu ze, (behalve de A's geb. in 1907). Aange spannen of onder den man (deken of zadel). Paarden onder den man 5 M. meer. Maxi mum afstand 800 M. Handicap Prijzen 125.i50.-, 25.-. III. 5 April prijs. Voor alle in Nederland geregistreerde paarden (behalve de Ned. A's geb. in 1907). Aangespannen. Minimum-af stand 700 M. Maximum-afstand 800 M. Handicap Prijzen 150.—, 50.—, 25.—. Sluiting der inschrijvingen op Maandag 30 Maart 1925, bij den secrctaris Joh Peet- oom, Boschmansweg, Schoorl. AFLOOP VAN VERKOOP1NGEN. Uitslag van de veiling, gehouden te Alk maar, op Maandag 23 Maart 1924 ten over- staan van den notaris mr. A. P. H. de Lange, van het winkel- en woonhuis aan de Lange- straat No 16, hcek Houttil, groot 60 ca., eigendom van den heer J. P. Querelle, hel perceel staat in bod op slechts 13925. De afslag en eindtoewijzing blijft bepaald op Maandag 30 Maart 1925, des avonds 6 uur, in het cafe Central aan de Nieuwesloot te Alkmaar. TELEGRAF1SCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogsie barometerstand 772.0 te Isafjord. Laagste barometerstand 742.6 te Lerw.ck. Verwachting (van den avond van 24 Maart tot den avond van 25 Maart): Tijdelijk wellicht krachtige zuidwestelijke tot westelijkcn wind, zwaarbewolkt met tijde- lijke opklaringen, waarschijnlijk regen- of ha- gelbuien, overdag iets kouder. Prnvinciaal nieuws UIT BERGEN. De op 23 Maart 1.1. vastgestelde kiezers- lijst voor deze gemeente vermeldt 2413 kie zers voor de Tweede Kamer, 2355 voor de Prov Staten en 2166 voor den Gemeenteraad Vanwege het Burgerlijk Armbestuur is dezer dagen een woning, staande aan den Nesdijk, gerechtelijk ontruimd De bewoner heeft daarna een paar dagen en nachter doorgebracht in een takkenhoop, welke met BURGERL1JKE STAND GEBOREN: Maria Johanna Adriana, d. van Jan Haker en Antonia Willems Elbert Hermanus, z van Elbert de Jong en Maartie Kroon lngezonden stukken. (Buiten verantwoordeLijkheid van de Re- da c tit De opname in deze rubriek bewijs'1 qeenszins dat ae •edaciie er mede instemt Alkmaar, 24 Maart 1925 Geachte Redactie. Voor het antwoord van de afd. Financien, dat U mij zoo spoedig door middel van Uw blad liet weten, ben ik U zeer dankbaar maar niet voldaan. Doch dit laatste ligt niet aan U laat ik dat er onmiddellijk aan toe- voegen! Want ik ben niet gerust. Weet U waarom niet? De Nederlandsche Bank noteert voor pro- iongatie-rente 2 1/4 pet. De gemeente Amster dam heeft onlangs haar 6 pet. leening gecon verteerd in een 5 pet., de provincie Noord-Hol- land heeft weer nieuwe conversies aangekon digd. In zulk een tijd, dat de kapitaalrente daait, als gevolg van het groote z an bod op de Ne derlandsche geld- en kapitaalinarkt, heeft de gemeente Alkmaar een paar ton bjj een Bank drukte er zijn spijt over uit, dat niet alle le- den gehoor gegeven hadden aan den oproep, waar de agenda zoo belangrijk was. Nadat de notulen zonder op- of aanmer- kingen waren goedgekeurd, werd overgegaan tot behandeling der ingekomen stukken.' Enkele dezer werden aan een nauwkeurige bespreking onderworpen en hadden tot uit slag, dat met algemeene stemmen besloten werd, aan het Bondsbestuur te verzoeken, on- verwijld een aciie op touw te zetten om het lagere personeel weer in het Bezoldigingsbe- sluit te krijgen, daar de tegenwoordige stand plaatsaftrek voor hen onhoudbaar en totaal ongemotiveerd is. Een besteller ten plattelan- de ontvangt thans 5 of 16 pet. minder dan zijn collega in de groote steden, wat toch ze ker genoeg zegt, als men weet, dat die stads- collega's het ook niet breed hebben. Tot lid van den Raad van Toezicht op de Volksuniversiteit werd de voorzitter aange- wezen. Hierna volgde voorlezing van het jaarver- slag. Daaruit bleek, dat het geen jaar was, waarop het P. T. T.-personeeel met voldoe- ning kon terugzien. De bezuinigingspoiitiek van deze Regeering had van het Rijksperso- neel veel te groote financieele offers geeischt Steeds moeilijker en lastiger werd het voor hen om het hoofd boven water te houden en de strijd om met het gezin etende te blijven was nu meer dan ooit geboden. Ook werd cr in het jaarversiag op gewezen, dat men in dezen bangen tijd met een wel licht nog donkerder tcekomst, als een man achter het Bondsbestuur diende te staau, daar men alleen nauw aaneengesloten, als een groote massa, staande immers voor dezelfde belangen, op kan komen voor een mensch- waardig best aan Verder bleek uit dit jaarversiag, dat het le- dental stationnair gebleven was en thans 68 bedraagt, terwijl de ontvangsten en uitgaven sloten met een batig saldo van 134 081^. Met den wensch, dat ieder lid zich beijveiea zal om den Bond zoo sterk te maken dat geen verslechtering meer behoeft geaccepteerd te worden en bctere dagen mogen komen, eindig de de secretaris zijn vers'.ag Bij de bestuursverkiezing werden de aitre- dende voorzitter cn secretaris herkozen en het bestuur uitgebreic! met twee leden, waar van een van den Technischen Dienst en een van het Telegraafkantoor. Nadat de agenda van het a s. Congres be- sproken was, werd overgegaan tot verkiezing van 2 afgevaardigden. Bij stemming werden aangewezen de heeren H. de Vries en Jac. Weder en als plaatsver- vangers de heeren S. Blom en D. Pascha. Na de rondvraag, welke niets opleverde, slooc de voorzitter met ten toipasseliik woord deze vergadering. I.ICHT OP! Hedcnavond voor rijwiclen en motorrij- iuigen te 6 49 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. TELEFONEER DUIDELIJK. Herhaaldelijk beieikuii ons klachten van telefoon-abonne's die vrrkeerd worden aan- gesloten. Wij willen er nog cveu nan lierinneren, dat het noodzakelijk is "bij liet an vragen \-an een nummer rluidelijk on i m te spreken inplaats van zeven k> betere onderschpi- ding van uegen zeuven aan te vragen. Ddos 90 - 60 - 30 ct Bij Apoth.en DrogUteo

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2