Rugpijn Nieren Pillen, GLAZEN FLAGONS, GEEL ETIKET, Wii vestipn ei de aanflacht op, flat FOSTER-McGLELLAN Cdl^LONDON. thans UITSLU1TND ver kocht worden in verpakt in met zwarten opdruk. Welgert alio andere ver- pakkingen. Een pot KloosterBstlsem in huis is een groot gemaA Ons Raadselhockje. gegereedschappen in gebruik werden geno- men. Robert Peel verklaarde in 1850, dat de drainage voor den landbouw van even groo- te beteekenis was als de stoommachine voor de industrie Door de eerste wereldtentoonstel- ling van 1851 in Londen werd de aandacht van het vasteland op de drainage gevestigd. Hier werd de drainage het eerst toegepast in Nederland en Belgie, daarna in Frankrijk en ten slotte in Duitschland. In ons land werd reeds in 1845 gedrai- neerd door 1. G. J. van den Bosch, directeur van den Wilhelminaoolder bij Goes, in 1850 door G Reinders te Warffum. Het meest is de drainage toegepast in de provincie Gronin- gen. Volgens het Landbouwverslag waren in 1000 in ons land 53567 H.A. gedraineerd, waarvan 39218 H.A. in Groningen, 8002 H. 'A. in Zeeland, 2019 H.A. in Friesland, 1994 H.A. in Noord-Holland. 947 H.A. in Noord- Brabant, 473 H A. in Gelderland, 433 H A. in Zuid-Holland, 401 H.A. in Limburg, 72 H.A. in Utrecht, 10 H.A. in Overijsel en 7 H.A. in Drente. Met de voortschrijdende toepassing det landbouwwetenschap heeft de drainage steeds tpeer beteekenis gekregen. Van de grceifacto- ren (waaronder te verstaan zijn alle facto- ren, die .de grootte van den oogst onzer cul tuurgewassen beinvloeden, zooals lucht.dicht. warmte en voedingsstoffen), die door's men- schen toedoen in gunstigen zin gewiizigd kun nen worden, is het water zeker wel een der tnoeiliikst regelbare. Een der voornaamste voordeelen van een goed uitgevoerde drainage is dan ook een vlugge afvoer van een over- maat van water in gronden, die onder gewo- ne omstandigheden het overtollige water slechts lan^zaam doorlaten. Er wordt tegerwoordig in ons 'and het meest gedraineerd me* ronde steenen buizen. Een aantal van deze buizen, aaneengesloten in den grond gelegd, vormen een drainreeks. De drainreeksen voeren het water in slooten, vanwaar het op natuurlijke wijze in grootere waterloopen stroomt cf daarin wordt ge- malen In een volgend artikel hoop ik de voordee len van drainage wat meer vitvoerig te kun nen bespreken en een en ander mede te dee- len over de techni«che uitvoering. stadsnicnws. D1ERENBESCHERMING. De afd. Alkmaar en Omstreken van de Ne- derlandsche Verteniging tot bescherming van dieren belegde Donderdagavond in de Unie een bijeenkomst, die gepresideerd werd door den voorzitter der afdeeling, den heer Ch. C. Walraven. Mej. M Bennink (viool) en de heer W. Schreurs (piano) brachten eenige keurig verzorgde muzieknummertjes ten ge- hoore. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. Ennik te Voorburg, een lezing met lichtbeel- den zou houden over dierenbescherming Spr. noemde den heer Ennik een specialiteit op dit gebied en ver'eende hem direct het woora. De heer Ennik wilde allereerst gaarne met een enkel woord uiteen zetten. hoe dierenbe scherming is ontstaan en wat het is. Iedereen kan lid zijn van „Dierenhescher- ming" omdat het juist zoo mooi is, dat een dier nooit za; vragen welke po'itieke of gods- dienstige richting degene, die hem verloste, is toegedaan. Spr. betoogde, dat iemand, die dierenbe- schermer is, ongetwijfeld ook menschen niet kan zien lijden Dat gaat samen, zeide spr., die vervolgens mededeelde dat „Dierende- scherming" voor ongeveer 60 jaren werd op- fericht en thans 'n krachtige organisatie is. let is toe te juichen, dat ook in Alkmaar een afdeeling is opgericht. Spr. betoogde, dat een vriendelijk en zacht woord van meer invloed is dan ruw en bruut geweld De heer Ennik hield daarna bij een serie lantaarnplaatjes zijn causerie over de prac- tijk van de bescherm.ng der dieren. Allereerst werden eenige p aatjes vertoond, die betrekking hadden op vrierdschap van verschiilende diersoorten, o.a. lammetjes met een hond, een kat met een hond, een kat met kuikentjes en zelfs van een poes, die pleeg- moeder is van konijntjes. Daarna foto's van mishandeling van die ren door een Verkeerde verzorging of anders- zins. B v. een prachtig gezonae fox werd een totaal vervallen en verwaarloosd beest, toen hij kettinghond werd De heer Ennik merkte in dit verband op, dat de Schepper de dieren gesteld heeft in ae macht van den mensch, doch niet in de macht van een beud. Spr. verhaalde hoe hij gedaan kreeg, zij het dan na veel moeite, dat een kettinghond van een Voorburgschen Soer, vrij kwam Volgende foto's vertelden duide'ijk, dat jorge reigers den hongerdood moeten stercen als de moeder door het schot van een onna- denkenden jaget gedood is. Hoe verkeerd het is, z.g. „aigrettes" van reigers op een dameshoed te dragen, zette spr uiteen, verklarende, dat veel dames deze veeren zeker niet wilden dragen als ze wisten hoe die verkregen worden. De trekhonden ellende werd gedemon- streerd door sprekende r. atjes Er kunnen strenge straffen utigedeeld worden bij over- tredingen van de verordeningen. Het onaargename voor de betrokken paar- den van z.g. oogkleppen toonde spr. aan. De ze kleppen drukken de oogen op hinderlijke wijze en.als de zoo er lang op schijnt begin nen ze te gloeien, zoodat de oogen gaan steken. Meikevers een draad aan ee/i der pootjes te binden is een wreed spelletje, dat zooveel mogelijk tegengegaan moet worden. Hoe licht breekt zao'n pootje af. De heer Ennik vertelde een interessant verhaal, hoe hij het klaar speelde, dat een leeuw uit het circus Hagenbeck niet meer als voorheen door de ntemmer met een karwats links en rechts op den kop geslagen werd. Althans in Holland niet meer. Want in Duitschland zou het dier weer terdege gbed geraakt worden, omdat hijmoest brul- len En zulks, naar de temmer verzekerde, omdat het publiek het verlangf. Als een leeuw niet bruit, ziet men net zoo graag een schaap! I Na een kleine pauze (weder muzikaal op geluisterd door het bovengenoemde strijkje) vond spr. nog gelegenheid op te merken, dat hij geen voorstarder is van circussen, Daar- voor heeft hij er te veel van gezien! Op zijn amusante wijze van vertellen, ver haalde spr. voorts, dat hij Drentsche boeren geieerd had, hoe zij varkens uit een kar moes- ten tillen: niet meer aan ooren en staart, maar door elkaar een hand te geven onder het beestje door. Even verkeerd en wreed is het een kip aan de pooten of een konijn aan de ooren op te tillen. De beste manier van dragen is deze dieren op den arm te nemen. Dieren, die bij vervoer heel veel te lijden hebben, zijn nuchtere kalveren. die men bij voorkeur de pooten samenbindt. Een oplos- sing dat dit pijnigen absoluut niet meer plaats heeft, zou zijn een verordenirg, die het vervoer van nuchtere kalveren verbiedt. Deze bestaat ook in Dutischland, al riep men daar die verordenning niet zoozeer in het leven, omdat men zoo met de diertjes te doen had als wel om het feit dat nuchter kalfsvleesch voor de gezondheid nadeelig is. Doch een dusdanige verordening bestaat hier nu eenmaal niet en daarom diene men bij het vervoer er op te letten, dat de kalveren zoo weinig mogelijk te lijden hebben. Spr. gaf daarna in woord en beeld interes- sante kijkjes in de dierenwereld te zien. Zoo b v. twee ooeivaars, die 'n gewonden zuster- vogel tusschen zich medevoeren en voorts verschiilende vogels, die zoo tam geworden zijn, dat ze uit de hand eten. Dit wordt be- reikt door veel gedu d en veel liefde te toonen jegens de dieren, die al zeer spoedig weten met wie en wat ze te doen hebben. Door middel van een eenvoudig gedichtje deed spr. uitkomen, dat de vogels, die men broodkruimpjes voedert als er sneeuw ligt, deze vriendelijke daad ruimschoots beloonen door hun vroolijke zangen in de lente! Met enkele foto's en wetenswaardige op- rnerkingen over den St. Bernardhond besloot de heer Ennink zijn lezing, die enkele ma'en door applaus werd onderbroken. De manier de guitigem anier zouden we haast zeg- fen waarop de heer Ennik zijn causerie ield, werd door de vele aanwezigen ten zeer- ste gewaardeerd. Niet het minst hadden zijn aaraige, pittige gedichtjes, die hij op ver schiilende voorva letjes uit zijn practijk als algemeen inspecteur van ..Dierenbescher ming" vervaardigde, de gevenschte uitwer- king: aandacht voor het lijden dpr dieren. De voorzitter sprak een slotwoord, waarin hij deed uitkomen dat de belangstelling, waar mede de aanwezigen de lezing van den heer Ennik hadden aangehoord, nem een waar- borg was, dat de woorden van den heer E. ingang hadden gevonden. De voorzitter sprak waardeerende woorden over de gehouden rede en zeide verder het op prijs te stellen wanneer alien in de goede richting wilden medewerken. Ik geloof, zeide spr., dat U alien wel lid van oize afdeeling zult willen worden, omdat „Dierenbescher- ming" een goede arbtid beoogt Het besch^r- men van dieren berust op een gezonde basis en voor overdrijving bchoeft geen vrees te bestaan* Spr. richtte daarop, namens alle aanwezi gen, een woord van dank tot den heer Ennik, vervolgens tot mej. Bennink en den heer Schreurs voor hun aangename muziek en ten slotte aan de pers, die het gesproken woord verder zou uitdragen. De afd. A'kmaar van „D:erenbescher- ming" heeft een zeer goed geslaagden propa ganda-avond achter den rug. De heer Ennik heeft aan het slot van zijn causerie nog medegedeeld, dat nieuwe leden voor deze afdee'.ing zich te alien tijde kun nen opgeven bij den secretaris, den heer Ruvghrok. Moge de wensch van den hccr Ennik, dat dit er velen zijn, in vervulling gaan: tot ze- gen van de dieren, die of uit onkunde 6f uit wreedaardigheid mishandeld worden! REGELING VAN DEN ZONDAGS EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1925. Op* 29 Maart zal geopend ziin de aootheek van mevr Schouten-Oele, Koorsiraat 47. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de a no.heck, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waaraennmen. Injcezonrteri stnkken (Bu/ten vfrantwoordfliikhrd van de Redat- tie De opname m deze ubnek bewiist geens- zms dot de redatt>e er mede mstemt.) Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u onderstaand artikel in uw blad te willen doen opnemen. Bij voor- baat mijn dank. Het hek van den Dam. De heer Broersma heeft mij, een handig politieus genoemd cmrede ik het in mijn vo rig artikel deed voorkomen als of hij, een be- roep op het Gemeentebestuur deed, tegenover de arbeiders. Ik heb echter ziin vorig art'kel er nog eens op nasrelezen. en ben zelfs notr in die mee- n'ng versterkt, en een ieder die zijn artike' nog eens naleest, zal toi dftelfde overluiging kemen. Nu schrijft hij echter, de Patroons kunnen Het is zoo prettig goed te kunnen helpen als iemand zich verwondt. Akker's Kloosterbalsem zal de pijn stillen en U snel genezen. zich zelt wel verdedigen, en hebben getoond, te weten waar zij staan. Ja, heer Broersma dit is ons bekend, en acht ik het een wijs be sluit van het Gemeentebestuur, om de bestek- ken niet in uw gewenschten zin te wijzigen om daardoor bij voorbaat de patroons in een voordeelige positie te brengen, tegenover de arbeiders. Stel u voor heer Broersma, dat er aanne- mers zijn, die nu in dit contractloos tijdperk, de arbeidsvoorwaarden naar beneden wilier; drukken, dan zouden deze zeer zeker door het Gemeentebestuur geholpen worden. Dat de heer Broersma achting'zou hebben voor pa troons die het contract ontduiken heb ik niet beweerd, en ben ik er van overtuigd, dat dit niet het geval is. De raad dien de heer Broersma mij geeft, om er bij de Bondsbesturen op aan te drin- gen, op een arbitrage-commissie, en deze een bindende uitspraak te laten doen gelocf ik niet dat wij daar verder mee komen, en wel om de volgende reden niet: Bij de Bondsbesturen van patroons en werknemers is geen verschil, die hebben het compromisvoorstel aanvaard, en waar men toch mag verwachten, dat dit de vertrouwens- mannen zijn van beide partijen, geloof ik niet. waar de leden van de Patroonsbonden, tegen de wet van hun vertrouwensmannen in, het compromisvoorstel hebben verworpen, dat zij bereid zijn, bij een eventueel besluit van bui- tenstaanders, zich daar bij neer te leggen Dan zou de trap, die de besturen van de Pa troons hebben gehad, van hun leden, er niet beter op worden, en voor hen nog pijnlijker zijn. Ik zal mij geen oordeel aanmatigen, over de bezwaren van de aanne.mers over de bezwa- ren der besteksbepalingen; maar dat deze en kel gelegen is in de bepaling, die sterk door den heer Broersma is aangevochten kan ik mij niet voorstellen. En kan ik nog niet in zien, dat het van het Gemeentebestuur verkeerd is gezien, om aan dezen drang toe te geven, om hierdoor partij te kiezen tusschen patroons en arbeiders. Verder ben ik het met Broersma eens, om verder geen ruzie te maken. P. DEKKER, Voorzitter Afd Alkmaar A. N B. Heiloo, 25 Maart 1925. Aan de redactie van de Alkmaarsche Cou- rant. WelEdele Heeren! In uw blad d.d. 20 April jjl. eerste blad komt een berichtje uit Heiloo voor, over de Autogarage met bovenwoning die voor mijne rekenlng atdaar wordt gebouwd. 't Bericht is juist wat betreft-, dat ik voor een kleln gedeelte op den grond naast mijn perceel heb gebouwd namelijk v66r 7 c.M achter 21 c.M., dit is geheel te goeder trouw gedaan, later bleek pas dat ik even buiten de grenslijn welke op een kaartje bij 't ka- daster staat aangegeven was gegaan. De heer Nap (eigenaar van 't perceel naast mij) heeft mij 't voorstel gedaan dien grond ('t geheele perceel waar tevens eenige stallen op staan) te koopen evenwel niet met de bedreiging dat ik anders datgene wat op zijn erf stond moest affcreken. Hoogachtend, ST1KKEL. L'roviriciaal Meiiws UIT OUDE N1EDORP. Gisteravond vergaderde de vereeniging voor straatverlichting alhier in het lokaal van mej. de wed. T. de Jong. Tegenwoordig wa ren 11 leden. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer Jb. Pluister was geopend kwam aan de orde onderzoek rekening. Deze reken.ng door de heeren B. J. F. Meijer, M. Beets en A. van Zoontn nagezien werd goedgekeurd met een voordeelig saldo groot 37,51. Ont- vangen was 198,55 en tutgegeven f 161,04. Tot besturslid werd herkozen de heer G. Ursum. Nadat de burgeineester nog enkele inlich- tingen had gevraagd omtrent kosten van lan taarns enz. werd de vergadering, na rond- vraag, door den voorzitter gesloten. UIT WARMENHUiZEN. (Vervolg Gemeenuraad). ill Financieci overzicn'c gasoedrijf 1924. Uit't schrijven van de gascommiss.e blijkt, dat het netto winstciifer over 1924 bedraagt 4057.79A Voor 1924 was evenwel niet ge- raamd voor een cokcsbreker, dienstleidingen muntgas-installaties, en verplaaising gashou- der tot een totaal bedrag van 2557.83 en wcrdt geadviseerd, dat bedrag te betalen uit het winstsaldo, zoodat het winstsaldo aan de gem. uit te keeren zal bedragen 1449 96®, waarvan volgens verordening minstens 25 in het reservefonds van het bedrijf inoet wor den gestort Hiermee kan de Raad zich veree- nigen. Verder zal in verband met den nieuwen ovenbouw en eenige andere werken binnen- kort eene leening moeten worden gesloten, tot een bedrag van 12.000. Een voorstel hier- van zal nog worden ingediend. Wat't winst saldo betreft, is dit cijfer zeker beinvioed door den lagen cokespriis en de vele ziekte geval- Ilen onder het personeel van de fabriek n.l een totaal aantal ziekte dagen van 524. De heer Slot merkt naar aanleiding van net schrijven nog cp, dat na de gehouden confe- rentie met het gemeentebestuur van Haren- karspel betrefferide het contract gas levering nog nimmer nadere vcorste'len zijn ingediend en vraagt in welk stadium deze zaak staat. De Voorzitter deelt mede, deze zaak met B. en W. in Harenharspcl te hebben bespro- ken en B. en W. van Harenkarspel met het co-liege uit Warmenhuizen binnenkort hiero- ver nog eene bespreking zullen houden. IV. Benoeming schoolsclioonmaakster Schoorldam. Voor deze betrekking heeft zich e£n solici- tant aangesteld, n.l. Mej. E. Prins—van Dijk- huizen. Het salaris is f 120 per jaar, onder hare werkzaamheden komen o.a ook het ka- chel aanmaken. Met alg. stemmen wordt Mej. Prins benoemd. Verder wordt besproken de nadere regeling van de jaarwedde der school- schoonmaaksters te Warmenhuizen. B. en W. stellen voor dit salaris te verminderen met 50, en te bepalen op J 150 ingaande 1 Mei aanstaande. De heer Slot stelt voor het salaris te laten op 200. Voorheen had deze werkster wel 6 lokalen sehoon te houden, doch dit ging boven hare krachten, omdat men niet bij machte is om aileen 6 lokalen goed te onderhouden In de nieuwe school met 3 lokalen zullen de werkzaamheden hetze.fde bliiven, als ahes tip top in orde moet zijn en dat kan dan ook geeischt worden. Ook de heer Gutker is de meening toege daan van den heer Slot De heer Swan was in eerste instantie ook de meening toegedaan om het salaris te hou den op 200, maar vooi dat geld zijn ge- makkelijk werkkrachten te krijgen, en be- schouwd de gemeente nu niet als een philan- tropische instelling. De heer Slot vindt het standpunt van den heer Swan niet te verdedigen door te zeggen we kunnen liefhebbers genoeg krijgen. Men moet zich op het standpunt plaatsen wat meet een ambtenaar verdienen. Het voorstel van den tieer Slot en Gutker wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen, en het voorstel van B. en W. vervolgens met al- gemeene stemmen aangenomen. V. Benoeming verloskundige. In bespreking komt het voorstel van B. en W. om dr. van Hesteren, tijd. verloskundige als zoolang vast te benoemen. De Voorzitter deelt mede, dat ruim 1 jaar geleden, tweemaai een oproeping is geplaatst voor eene verloskundige, maar hieruit geen keuze kon worden ned?an, en de dokter toen tijdelijk is benoemd. De praktijk heeft thans genoeg gesproken, klachten zijn nooit verno- men en aan de benoeming van een dokter als verloskundige zijn voordeelen verbonden. De heer Molenaar deelt mede, dat verleden jaar pogingen in het werk zijn gesteld eene vrcuwelijke verloskundige te krijgen. doch dit niet is kunnen geschieden, daar er geen goe de solliritanten naar't oordeel van den Raad aanwezig waren. Het is spreker bekend, dat dr van Hesteren als verloskundige zeer goed bevalt en al mogen enkelen meenen. dat dit op hygienisch geb:ed een achteruitgang betee- kend, dan is dit z. i. overdrijving. Spr. kan zich dan ook met het voorstel volkomen ver- eenigen. De heer Slot zou willen voorstellen dit punt aan te houden, tot de volgende vergadering, daar er bezwaren naar voren komen, welke niet voor openbare bespreking gewenscht zijn De heer de Groot ziet de noodzakelij'kheid niet in, en wil indien er werkeliik bezwaren zijn dit thans in comity bespreken De Voorzitter zegt geen bezwaren te heb ben om dit punt aan te houden tot de volgen de vergadering al hebben de heeren al ruim schoots de gelegenheid geen hunne bezwaren mede te deelen. De zaak is niet zoo urgent Het voorstel van den heer Slot wordt daar na aangenomen. VI. Rondvraag. De heer Gutker zou inverband met de verhuring der landerijen, dit jaar den Raad en B en W. in overweging willen geven, om eventueel een ander stelsel van verhuring als tot he d en is gevolgd te willen onder de oogen zien. Dit zal geschieden. De heer Swan merkt naar aanleiding van de aanbesteding van de R. K. Meisjesschool alhier op dat de termijnen daarin genoemd zeer kort zijn. De Voorzitter deelt mede dai B en W. naar aanleiding van art. 77 der L O. wet de bevoegdheid hebben om eventueel her- besteding te houd-rn. De heer Molenaar vraagt verbetering van het pad vail het station naar de Zuiderbrug. Opdracht reeds verstrekt. De heer Hof had eenige vragen, welke niet in den Raad thuis behoorden. Hiema sloot de Voorzitter de vergadering Rechtzaken. VOOR DEN POL1T1ERECHTER. Zitting van Dinsdag 23 Maart. EENVOUD1GE BELEEDIGING. De niet verschenen beklaagde Mietje K., huishoudster te Venhuizcn, heeft op 6 Fe- bruari haar buurnian P. Dudink uitgeschol- den voor hufter, slechte bandiet en schurk De oorzaak van deze schcldpartij is een ar- beidskwestie. Eisch en vonnis 10 boete of 10 dagen hecht. WEDERRECHTELIIK BINNENDRIN- GEN Drie beklaagden uit Bovencarspel, Corn. LCorn, de V. en Jho. G., die niet zijn verschenen moesten zich verantwoorden, omdat zij in den nacht van 24 op 25 Februari, na afloop van een feestavond, zich wederrechtelij-k hebben bevonden op het erf van G Hoogland. alwaar zij door den brigadier Korver zijn aangetroffen. Eisch tegen G. 20 boete of 20 dagen hecht. en tegen C. L. en C. de V. ieder 15 boete ol 15 dagen hecht. Vcmnis: ieder J 20 boete of 20 dagen hecht. VERDUISTER1NG De werkman Reindert P. te A'.kmaar stond terecht ter zake verduisiering van 33 85, welk geld hij onder zich had van^oor den getuige J. A de Groot verkocht vet- Beklaagde zou dit vet (strandgoed) voor ge tuige verkoopen voor de helft van de winst en bovendien vergoeding van de onkosten. Bekl heeft verkocht voor 52.85. zeide hij. Volgens getuige zouden ze de onkosten samen betalen en de winst samen deelen. Vast staat dat bekl. een bedrag van 33 had moeten afdragen, Beklaagde is van Amsterdam naar Beijerland gegaan. Hij derst niet in Alkmaar terug te Komen nadat hij een gedeelte van het af te dragen geld had verteerd in cafe's. De politierechter infonueerde tamelijk drin- gend naar de geldigheid van den verkoop van het strandgoed. Beklaagde is meennaleu ver- oordteld, in 1919 voor het laatst. Hij krijgt f 8 steun van het Burgerlijk Armbestuur en heeft een vrouw met 7 kinderen Eisch: 3 maanden gev. Uitspraak 20 April. Er zal namens den politierechter alsnog een onderzoek ingesteld worden naar de omstan- digdheden van beklaagde. HUISVREDEBREUK De niet verschenen Willem Aart LI., uianu- facturier te Nieuwe Niedorp, heeft zich op 2 Maart niet op de eerste vordering verwijderd uit de woning van den 29-jarigen kleermaker Alphons Pierre Marie Bourgonson. Beklaag de maakte ruzie over het loon dat de vrouw van beklaagde als werkster bij getuige had verdiend. Eisch en vonnis: f 15 boete of 15 dagen hecht. MISHANDELING. De beklaagde Willem de V. te Enkhuizen heeft op 28 Februari op de Westerstraat te Enkhuizen de 18-jarige Elisabeth v. Doom mishande'.d. Hij vermeende, dat Elisabeth kwaad had gesproken van hem en zijn moe der. Hij heeft het raeisje een schop gegeven. Zij is flauw geva'.len van schrik. Eisch 10 boete of 10 clagen hecht. Von nis: 15 boete of 15 dagen hecht Hierna sluiting der zitting. Oplossingen der raadsels uit 't vorige. numrner. Voor grooteren. 1. Valkenburg. Beuk, varken, valk, kurk, rug. 2. Paling, (aling. 3. Kiel. 4. Waar zijn de jongens toch? Ik zoek elk hoekje van den tuin af, maar vind ze nergens. (kelk). Zij gaf Annie Joos/tv? ge/ijk. (stengel), Meta Aan heel moeilijk leeren. hi). Wij kwamen laatst amper op tijd. (stamper), Heeft Liza Adriaan nog gesproken? zaad Voor kleineren. Fi edertk* 2. 4. t a F e 1 April Breda Ieder I e e u w mere! vlieg pekel 2. Koaiju, koziju. 3. De 5 klInkers: a, e, i, o en s 4. Zij was reeds in Weesp /agestapf. (spin), Heeft Tante Cato roomtaart besteld? Ga je nvK T- leriand doorreizen? rnier Wat liet NIL-ke verleden week lang op zich wachtcn! (kever). Moeten we naar huis? We spelen juist zoo prettig. (wesp). OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Maak uit deze letters een stad in Neder land. hert schoen bos g De helft van een riks en een getal vor men stroomend water Wie lost dit op? Mijn gehtel is een spreekwoord, dat met 3 woorden en 13 letters geschreven wordt. Een 5, 2, 3, 13 is een vaartuig. Een 11, 12, 7, 9 is een tijdsverloop. 6, 2, 3, 4 is een kleur. Een 1,8, 10 kan dienen om soramige die ren te vangen. 5, 6, 3, 2, 4 is iets, dat we dagelijks eten Kruisraadsel. Op de staande zoowel als de liggende kruisieslijn komt de naam van een Ko- ninkrijk in Europa. X X X - X XXXXXXXXX a X X lo rij een medekhnker. 2o een hemelllichaam. 3o een stad in Noord-Holland. 4o een stad in Zuid-Holland. 5° 't gevraagde woord. 6o een stad in Gelderland. 7o een roof dier. 8o een klein vruchtje. 9o een medeklinker. Voor kleineren. Met p ben ik een viervcetig dier, met b dragen sommige mannen mij, met A ben ik een kachel, met zw een wapen ai met w een ander woord voor herbcrgier. Wie breekt eerder zijn been, die van de tafel valt of die van den torcn valt? Wie rijdt nooit paard en loopt toch altijd met sporen? Op de zigzag-kruisjeslijn komt van bo ven naar beneden gelezen, de naam van een dorp in de provincie Utrecht, lo rij een jongensnaatn. 1. X - - - X- - X - X -- X- -X X - X-- -.X- -.-X 2o een klein gewicht. 3o een ander woord vooi teekenen. 4o een deel van je been. 5o een rivier in Duitsch land. 6o een mooi dorp in Gelder land. 7o een deel van ee» schip. So een stekclig dier. 9o het tegenovergestelde ran weinig. lOo iets wat Leel dikwijls een huis hoort, Akker'« Kloosterbal sem to door zijn bijzondere etgenschappeo onover- troffen bij ontvellingau achrammen, brandbla- ren. puisten. wonden, zweren. insectenbeten. wintervoeten. Ook bi) spierverrekkingen. spit spierpijnen. rheumatlek. Pa groote pot na 20 gram 50 cent. Pottea vaa 50 gr. I 100 gr. f 1.75. Hoe grooter hoc voordeeliger. Alom v«kri)flba«f -a t X

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6