D.H.Westra Wieuwlandersingel 39, Verier en OPROEPING Tfidschriften. AdverteaUen. ambachtsschool. Als ganvulling cp ens uiivqerig bericht van gister verzoekt n> n ons alsnog te willen ver- meld?n ciat don J irling H Zandbergen, uit de gezellen-afdeeling voor behangers en stof- feerders, eveneens ccn diploma is uitgereikt. VECHTPARTIJ. J.l. Zondagavond is bij de vischbanken een tnanspdlsoon van buiten aangetroffen met een gebroken enkel. Politie en eenige burgers brachten hem naar het politiebureau over. De recherche stelde een onderzoek in. waardoor gister kwam vast te staan, dat mis- handeling de oorzaak was van het breken van den enkel, een en ander ten gevolge van een vechtpartij. De dader, een Alkmaarder, is opgespoord Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De mishande'de man is naar het Zieken- hur ov.rgcbracht. BAAS BOVEN BAAS. Naar aanleiding van ons bericht van gis ter, waarin medegedeeld werd, dat een geit vier jongen ter wereld licdt gebracht, deelt men ons thans mede, dat bij iernand aan den Jan Glijnisweg een moedergeit is, die vijf geitjes het levenslicht deed zien. OVERNAME KAPPERSAFFAIRE. De hter C. Steinvoort heeft de kappers- atfaire van den heer J. Brouwer overgenomen en deze gevestigd in iiet perceel Ritsevoort 56 Deze zaak maakt eeri hoogst aangenamen indruk. Men valt niet direct „met de deur in huis", doch pnsseert eerst een miniatuur-vesti- buletje, om daama eerst den salon te berei- ken. Het keurig verzorgde toilet trekt de aan- dacht. De stoelen zijn van het nieuwste en meest pradische fabrikaat. Een automatische geijser is langzamerhand in een moderne hee- ren-salon onmisbaar en deze ontbreekt dus ook hicr niet Ten gerieve van wachtende klanten is een wachtkamer anwezig, welker gemakkelijke stoeltjes tot een zitie nood'gen, zoodat niemand het bezwaarlijk zal vinden als hij eens een ocgenblikje moet wachten. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De N. V Algoma te Amsterdam organi- seert voor de afdeeling Alkmaar van de Ne- derlandsche Vereeniging van Huisvrouwen kookdemonstraties, door een bekwaam kok te geven op div. verwarmingsapparaten. In tal- rijke afdeelingen van de Huisvrouwen Ver eeniging hebben deze demonstraties groot succes gehad vooral ook om de economische wijze, waarop alles werd klaar gemaakt. Er zijn nog slechts 7 plaatsen beschikbaar. Voor verdere mededeelingen zie de adver- tentie. LICHT OP! Hedenavond voor rijwiden en motorrijtui- gen te 7.01 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. INGEKOMEN PERSONEN. A. Rodenhuis, N.H., horlogera., Hooftstr. 41, Zaamslag. G. van der Beek, banketb., Stationstraat 21, Schagen. M. J. C. Hoed jejs, Hooftstraat 29, Wormerv. A. Krul, N.H., dienstb., Westerweg 101, Medemblik. G. W. BarkmanSander, H.E.L., Wes terweg 101, Medemblik. A. E. Hilderink, R.KOudegracht 204, Maarsen. L. Blom, N.H., koopman, Lutt. Oudorp 59, Amster dam. J. Lebbing, G.K., tuinkn., 2e Land- dw.str. 31, Vleuten. Hi Bolhuis, G.K., kleerm., Verl. Landstr. 21, Amsterdam. D. van Seventer, G.K., metselaar, Heul 12, Zuidland. A. Rus, R.K., slager, Spoor- straat 54, Heemskerk. J. M. Rijken, D.G., Pr. Hendrikstraat 30, Amsterdam. J. M Kohlschein, Achterstraat 44a, Belgie. P. J. Hoorn, sig.mak., Bleekerskade 89, Heiloo C Raves—Noordstrand, R K., Heiloo. C. Raves-Noordstrand, R. Kid. Heiloo. - C. Raves, R.K., huish., id., Heiloo. H. J Lem- mers, N.H., techn. ambt. P. W. N., Hooftstr. 25, Wieringerwaard.-D. Huiberts, R.K., Clarissenbuurt 25a, Schermerhorn. B. Vlessing, N.I., verpleegst., Kenn.singe! 10, Soest. A. Ch. Kaag—Brandt, R.K., Over- diepad 34, Hoorn. S. M. M. Kaag, R K., winkelbed.,. Overdiepad 34, Hoorn. A. P Kaag, R K.. Overdiepad, Dordrecht. A. A Vrijhoef, R.K., NieuwLsingel 72, Amersfoort. H. J. van Eijk, R K., Lmmerm., Laat 99, Bergen. K. Chlapek, R.K., d.b., Tessel- schadestraat 2, Oudorp. J. Groot, N H Vierstaten 2, Avenhorn D. de Groot, N H., bakker, Omval 47, Heiloo. Chr. Tarn men, N.H., monteur, Oudegr. 93a., Velsen M. C. J. Bosman, R.K., telefoniste, Ged. Baansloot 29, Haarlem. P. Mulder, R K., rijtuigm., Noorderkade 21, Egm. binnen. P. G. LampeMeijer, N.H., Vaartuig, Am sterdam. F. J. van der Vliet. koopman, Hooftstraat 39, Bergen. J. Schuurmans, kellner, Dijkgraafstr. 10, Amsterdam. J. Kouwen. N.H., arb., Hoeverkade 7, Broek op Langendijk. H. N. H. R. Hoeve, N H., winkelbedBierkade 18, Utrecht. G. Hoe- beKnijn, R.K., Nieuwp.laan 46, Heiloo A. G. Haakman—Tolle, R.K., C. W. Bruin- visstraat, Bergen. D. Lute, N.H.. Coster straat 29, Beemster. G. Zwep. N.H Stu- artstraat 48, Hilversum. M. KetDoom, R.K., Achterdam 29, Broek op Langendijk. M. C. J. Kosters, R.K., winkelj., Laat 221, Amsterdam. Th. G. Robert, R.K., winkel bed., Kenn str.w. 32, Amsterdam. J. C. v Andel, N.H., Costerstraat 33, Nijmegen. J. G. F. van der Heide, R.K., d.b., Emmastr 39, Castricum. R. R. de Bie, R.K.. kantoor- bed., Stat.weg 166, Hoorn. J. Huijer, N. H., Wagenm.str. 11, Schoorl. E. Th. van der Stok, koopman, Westerweg 85, Bergen J. Workum, N.I., vertegenw., Eikelen- bergstr. 33, Amsterdam. P. de Boer, N H., reiziger, Kooltuin 13, Sijbekarspel. A Heinis, H. L. D„ bloemistkn., Ropjeskuil 18, Amsterdam. A. Verwijmeren, R K in spect. levensverz., St. Anthstr. 16, Princen- hage. P. Vink, R.K., grossier, Nassaupl. 29, Schiedam. J. Tielemans, reiziger, Baansingel 25b, Helder. G. Cuperus, arb remmer, Hoeverk. 9a, Rotterdam. M. Kuij- per—Bloem, N.H., huish., Dahliastraat 21. Schoorl. W. G. Rademakers, R.Kwin kelbed., Nassaupl. 29, Schiedam. G Dec ker. N H., d.b., Kerkpl. 1, Zijpe. - W. C. Boer, telefoniste, Stat.w. 23, Heemstede -- M. Manten, G.K.. d,b., Nieuwesloot 2, Pet- ten. B. Wcinstein, Isr., lanh.leerl., Stuart straat 82, Gent A. J. Neger, NIL, 11. mach., Tuinstraat 45, Tilburg. P Paar!- berg, arb'.. Zeglis 15, Best. J. J. van Gee- ne R.K, kleerm., Koningsw. 1, Vucht. A M'llder, R K.. rabrleksw. 10, Nijmegen S A Sung, R K., inspect., Baansingel 8a, Groningen. A Kool, N.H., Bleekerskade 107, Middelharnis. C. L. G. Dortman, N. IT, werkm.. Omval 51, Amsterdam. F. J. C. Janken, R.K., d.b., Wagenmakerstr. 22, Den Haag. Th. J Janken. R.K., dienstbode, van Ever- dingenstraat 7, den Haag. A. E. Holzel, N Hdienstbode, Groot Nieuwland 58, Am sterdam. J. Kunst, R K., dienstbode, Paij- g'.op 2, Heilo. M. Dirkmaat, NH-, Luttik- Oudorp 52, Broek op Langendijk. F. Kars- sen, H A., kleermaker, Boomkampstraat 46a, Helder. M. A. J v Baaren-v. d. Berg, R.K. Zocherstraat 30a, Anna-Paulowna. O. A. C. Grcnen-Heine, Bergerweg 6, Am sterdam. G v. d Laan, D.G., vertegen- woordiger, Bergerweg 6. Haarlem J Meu- leveld, N.H., arbeider, Stuartstraat 38, Win- kel. J. Bosman, N.H., kantoorbediende, Spoorstraat 71, Bergen. A. Schrale, DG., boekhcuder, Spoorstraat 62a, Zwolle A Veken. R.Kslager, Ritsevcort 26, Bus- sum. D v d. Linden, sigarenmaker, Eike- lenbergstraat 43, Vlissingen. J. Switzer, N.H-, reiziger, Zevenhuizen 6, Purmerend. R Switzer-Heilcens, N H., Zevenhuizen 6, Odoorn. M. C Pastoor-Blankendaal, N.H Oudegracht 241, Bergen. G Th de Jong, R K., verzekeringsagent, Oosterburgstraat 6, Schermerhorn. T. Jonker-Keizer, NH.. Breedstraat 14, Landsmeer. H Kool, N.H., k^n'norbediende, Langestraat 94 Hoorn. C. Moras, R K., arbeider, Luttik Oudorp 7, Oudkarspel. H Hulskamp, R.K., schoen- maker, Rop;eskuil 36, Amsterdam. M. T Rcvenska, R.K., winkeiiuffrouw, Bergerweg 20. Apeldoorn M. A M. Ocijkaas, N.H.. buishouds cr, Nieuwpoortslaan 2, Koog a. d Zaan. P. T Selis. R K-, kappersbediende. Koorstraat 25. Haarlemmermeer. I. Kal- verdiik-Roos. N.H., huishoudster, Kennemer straatweg 66. Zijpe. P. J. Zonneve'd, R K arbeider, Fnidsen 22. Heiloo N. E. v. El- dert, R K.. schippersknecht, Wagenmakers- straat 17, Amersfoort. S. de Groot, R.K., Groot Nieuwland 70. Heerhugowaard. S A v. Buchem, R.K., verkoopsier, Ridder- straat 17a, Hoorn. A. Mnnshande. RK, dienstbode. L v. Stolberedaan 21, Amsterdam A. F. Wolff. Verdronkenoord 81. Opper- does. J. C. Maas, R.K., banketbakker. Ko- ningsweg 51, Bussum. Ph. Ofman, N. J slager, Appelsteeg 2, Wassenaar. Gemensd Nienws DIEFSTALLEN VAN BANKATIN. De directie van de Nederl. Kabelfabriek te Delft heeft een belooning van 100 uitge- loofd voor dengene, die inlichtingen geeft, welke leiden tot arrestatie van de dares van de gedurende de laatsfe maanden in die fa- briek gepleegde diefstallen van Bankatin. LECTORAAT VOOR DE DU1TSCHE TAAL. Voorgesteld wordt aan den Gemeenteraad te Amsterdam in overleg met curatoren der Universiteit over te gaan tot de instelling van een lectoraat voor de Ehiitsche taal en letter- kunde en tot lector te benoemen met ingang van 10 September 1925 dr. J. van Dam,"leer- aar aan de L. Openbare Handelsschool al- hier. DE KAMERVERKIEZINGEN EN DE OEFEN1NGEN VAN ONZE VLOOT. Op vra"en van het Tweede Kamerlid Duys b.treffenac- het tijdstip, waarop dit jaar de oefeningsreizen der Nederl andsche vloot zijn vastgesleld, ten gevolge waarvan vele bij de marine dienenden niet aan de verkiezing van leden der Tweeae Kair.er zullen kunnen deel- nemen, heeft de minister van marine geant- woord. Evenals andere jaren zullen ook dit jaar door verschillende oorlogsschepen gedurende den zomer oefeningsreiizen naar het buiten- land worden gedaan, w.o., omdat zulks door de regeering zeer wenschelijk wordt geacht, een reis naar de Oostzee voor vlagvertoon. Aangezien deze reis plm. 7 weken zal moeten duren, met het oog op het zomerverlof en om andere redenen begin Augustus moet zijn af- gdoopen en bezwaarlijk voor 10 Juni kan aanvangen, za| een aantal opvarenden als evolg van dezen samenloop der omstandig- eden verhinderd zijn deel te nemen aan de verkiezing voor leden der Tweede Kamer, zoo- als trcuwens met tal van zeevarenden het ge- val is. Ware het mogelijk gewoest, de noodig ge- achte reizen alle zoodanig te regelen, dat zon- der overwegend bezwaar gelegenheid gegeven kon worden tct deelneming aan de bedoelde stemming, dan zou ondergeteekende onge- twijfeld het plan in dien geest hebben vast- gesteldnu de omstandigheden zulks niet toe- laten, zal het eene belang voor het andere moeten wijken In het voorloopige reisplan van Hr. Ms. Java zal zoodanige wijziging gebracht worden, dat de opvarenden aan de stemming kunnen deelnemen. Voor de afwezigheid der bedoelde schepen op don stemmingsdag bestaan geen andere redenen dan die, welke hierboven zijn ver- meld. WIJZIGING VAN DE PENSIOENWET. De besturen van de Centrale van hoogere rijksamlbtenaren, de Centrale van hoogere ge-. meente-ainbtenaren, de R.K. Centrale van bur- gelijk overheidspersoneel, de Centrale van ver- eenagingen van personeel in 's Rijks dienst, het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap, die Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland, de Vereeniging vcor M. U. L. O. en de Unie van Christelijke onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland, hebben op- nieuw een adres aan de Tweede Kamer ge- zonden, waarin zij in het biizonder bepleiten handhaving van 2 pet. pensioen per dienst- jaar met vol pensioen in 35 jaar. DE RUGGEGRAAT GEBROKEN. Te Uithoorn is een melkveehouder door het trekken van een koe ach ter over geslagen. Hij kwam met den rug op een hard voorwerp te- recht met het gevolg, dat hij de ruggegraat brak en is naar het O.L.V. gasthuis te Am sterdam vervoerd. FRAUDE BIJ DE ARBEID TE WORMERVEER. Er is indertiid in den Raad van Wormer- veer en later door de interpellatie-Duys in de Tweede Kamer, nogal wat te doen ge- weest over den woningbouw van De Arbeid. Reeds in December 1924 was gebleken dat het met de firarren niet in orde was. doch men kon riet juist ragaan, waar de oorzaak van het tekort zat Dezer dagen is erhter uit- gekomen, dat er een belangrijk kastekort is en daarom is de penningmeester geschorst. Op een leden-huurdersvergadering zal deze week de zaak nader besproken worden en zullen maatregelen worden getroffep. Een tweede leelijk geval is de sommatie van den bouwopzichter te Zaandam, die nog steeds 6000.te goed heeft voor tijdens den bouw verleende diensten, welke vordering de rechter heeft toegewezen en als juist er- kend. De regeering weigert echter aan De Arbeid een desbetreffend crediet, zoodat de bouwopzichter de vereeniging zelf heeft aan- gesproken en met beslaglegging op de wo- ningen dreigt. Het gemeentebestuur zal nu wel voor de schulden moeten opkomen, nadat het nog pas heeft goedgeketird de betr'ing van 9000, als tekort op de exploitatie-re- kening 1924. DE BEELDHOUWER RADECKER. Naar de Tel. vemeemt is door de Gemeen- te Amsterdam aangekocht ter plaatsing in het Stedelijk Museum, de Vrouwentors in zandsteen van J. Radecker, die thans wordt tentoongesteld op de tentoonstelling van den Hollandschen Kunstenaarskring. ARBE1DSTIJD SLAGERIJEN. Aan hoofden of bestuurders van slagerijen in alle gemeenten des Rijks is vergund, dat van 6 tot en met 18 April in hun onderne- ming, in afwijking van het bepaalde in de artt. 23 en 24 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt verricht volgens onderstaande werk- tijdregeling: 6, 7, 8 en 9 April: maximum aantal werk- uren voor mannen op een dag vijf, op drie dagen 8k£ uur per dag; maximum aantal werkuren voor jeugdige personen van 16 en 17 jaar en voor vrouwen op een dag vijf, op drie dagen 8K uur per dag; uren waartus- schen arbeid mag worden verricht 7 voorm. en 7 nam.; onder voorwaarde: lo. dat in de onderneming, waar van de ze vergunning wordt gebruik gemaakt, geen arbeid wordt verricht op 13 April; 2o. dat de arbeid van een jeugdig persoon of eene vrouw op twee achtereenvolgende da gen wordt afgewisseld door een nachtrust van ten minste 11 uren achtereen. DE ONGESTELDHEID VAN DE KONINGIN. Naar de Telegr. omtrent een ongesteldheid van de Koningin verneemt, voelde H. M. zich reeds Zaterdag niet geheel wel. Zondagmor- gen is de Koningin op dokters advies niet, zooals gewonolijk, naar de kerk geweest, maar heeft zij haar kamer gehouden. Zoo ook Maandag. De instructies voor de reis van H M. naar Het Loo op Maandag waren al ge geven, maar moesten in verband met deze lichte ongesteldheid worden veranderd en het vertrek eenige dagen uitgesteld. Ook gister- avond is zij niet met den Prins en Prinses Juliana meegegaan naar de voorstelling in den Koninklijken Schouwburg. Aangezien de ongesteldheid, zooals ge meld, van lichten aard is, zal het vertrek der Koninklijke Familie naar Het Loo waar- schijnlijk Woensdag plaats hebben. EEN ATLAS VOOR BLINDEN. Men schrijft aan het Hbld. Bij Bartimeus, instituut tot Christelijke op- voeding te Zeist verschijnt als proef een atlas van Nederland voor blinden in twaalf kaar- ten. Het noorden wordt aangegeven door een paar letters die tevens den naam der provin- cie aangeven. De namen van plaatsen, wate- ren, enz. worden in braille senrift in gemak- kelijk te leeren volgorde bijgevoegd. Men be- hoeft dezen den blinde slechts een paar maa' te wijzen en hij kent ze, en kan ze zelf weer vinden. De kaarten hebben hun deugdelijk- heid reeds bewezen, daar ze in het Instituut reeds eenige jaren in gebruik zijn. De atlas is samengesteld door den direc- teur van „Bartimeus", den heer G. A. Aldus DE KALVERMISHANDEL1NG. De voorzitter van de Sophia-vereeniging tot beschenning van dieren te Amsterdam, verzoekt ons, in verband met het reproducee- ren der beide foto's waarop de mishandeling der kalveren zoo duidelijk te zien is, en met de vragen, daarover dbor het Tweede-Kamer- lid Henri ter Hall tot den minister van Justi- tie gericht, er op te wijzen, dat de Sophia-ver eeniging reeds voor tal van jaren er in ge- slaagd is, deze middeleeuwscne toestanden, voorzooveel betreft Amsterdam, op te heffen. ProYinciaal Nienws - UIT OOSTHUIZEN Dezer dagen vergaderde de Cooperatieve Boerenleenbank alhier, onder voorzitterschap van den heer A. de Wit, in het lokaal van den heer Jb. Has. Het aftredende bestuurslid, de heer M. Jon- gens, werd als zoodanig herkozen, terwijl als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer J. Zee en als plaatsvervangend be stuurslid de heer D Scneringa en eveneens de heer V. Baas- Over 1924 werd aan spaargelden ontvan- gen een bedrag van f 147.987.36, terwijl in dat tijdvak werd uitbetaald een bedrag van 124.929.29. Aan voorschotten. werd uitgege- ven 18150, terwijl werd afgelost een bedrag van 17.493 75. Ontvangen in loopende rekening een be drag van f 401.157.31 en uitbetaald een idem van 424.649, 14. Het saldo der spaargelden bedroeg de som van 139712 35 De winst bedroeg 948.92. De rentevcet voor spaargelden bleef ge- handhaafd op 4 Mi pet., evenzoo voor deposi tor, terwijl voor voorschotten 5'A pet. in re kening wordt gebracht. Het salaris van den kassier werd met 100 verhoogd en gebracht op 700, terwijl aan den direc teur een grtificatie werd toegekend van 100 voor het waamemen van de func- tie van den kassier tijdens diens ziekte Zondagmiddag was het feest voor onze kleinen De heer S. Ooms, hier ter plaatse, heeft eenigen tijd geleden een draaimolcn aan gekocht, Deze was nu reeds gedurende eeni gen tijd opgesteld, teneinde haar in goeden staat te brengen en de heer Ooms had permis- sie ontvangen Zondag te draaien. Het was jammer dat het weer zoo koud en guur was, doch ondanks dit hebben de kinderen Zondag middag een druk gebruik van den molen ge maakt. Als verrassing was nog een taart be schikbaar gesteld voor diegene die den naam zou raden waarmede de schuit van den heer Ooms getooid zou worden. doch niemand was zoo gelukkig den juisten naam, n.l. „Nieuw Leven", te raden. Des avonds viel de taart echter ten dee! aan de jongejuffrouw M de Jong, alhier. Den heer Oetns wenschen wij voorspoed met zijn molen. OOSTHUIZEN. (Maart). G e b o r e n Dirk, z van Martin de Vries en Trijntje van Leijen. Dieuwertje, d. van Klaas Stolp en Geertje de Boer. Klaas, z. van Pieter de Waal en Neeltje Lof. Ondertrouwd Aart Schot te Edam en Aafje Uitgeest, alhier Gerrit Hermanus Kuiper en Elisabeth de Jong. UIT OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden herstemming van een notabel der Nederd. hervormde gemeente alhier tusschen de heeren P. Kroon Az. en P. Visser Hz. zijn uitgebracht 109 stemmen waarvan op den heer P. Kroon Az. 59 en P. Visser Hz. 49 stemmen zoodat is gekozen de heer P. Kroon Az. UIT VELSEN Ged. Staten van Noord-Holland hebben het besluit van den gemeenteraad van 30 Septem- ber 1924, waarbij medewerking is verleend voor de stichting van een school voor de Ver eeniging Christelijk Volksonderwijs te Velser oord, vernietigd. UIT KOED1JK. Zaterdag, Zondag en Maandag was er feest in onze gemeente. De harmonie .Auro ra" had een bazar georganiseerd, ten doel hebbende een muziektent te bouwen en een nieuw vaandel aan te schaffen, waarvan het laatste bereids gebeurd was. Op 28 Maart werd door de Vereeniging het feest aange- vangen met een optocht langs de geheele gemeente, waarbij het nieuwe vaandel werd ingewijd met den marsch „Een groet aan het vaandel", wat al dadelijk veel menschen op de been bracht. Te 4 uur werd door burgemeester Kooi- man de bazar met een toespraak geopend. waarbij spreker naar voren bracht het nut van de harmonie in onze gemeente, waar door de marsch beschouwd kan worden als een blijk van waardeering aan de burgerij. Spreker hoopte dat alien zullen medewerken om het feest op gepaste wijze te vieren, waar- na het lint, dat den toegang afsloot, door spreker werd doorgeknipt en de bazar offi- cieel voor geopend werd verklaard. D: tent van den -er de Weerd, als bazar ingericht, gaf een aangenaam schouwspel. Alle ontvangen artikelen lhgen ten verkoop, keurig uitgestald in negen afdeelingen, en daar acljter stonden de verschillende dames als verkoopsters. Er waren van in- en buiten de gemeente 285 verschillende inzendingen ontvangen, met ruim 1500 verschillende ar tikelen, zoodat er v 1 wat te koop was. Velen dedea een keuze. Het tooneel was ingericht als theetuin, waar men een geurig kop thee kon koopen, verschillende jonge dames als bediende op- traden, waarbij een nummertje muziek voor de noodige afwisseling zorgde. Ook was er een rad van avontuur voor koek, waarvoor men kaarten kon koopen. Hiervoor was ook veel belanostelling. Even eens was er gezorgd dat men den boel eens door elkaar kon gooien. Er was n.l. een vroolijke keuken. Ook hiervan werd een ruim gebruik gemaakt, en het verhoogde de vroo- lijkheid. Er was direct een aangename stem ming en een drukke bedrijvigheid, in keurig versierde zalen. Des avonds om 8 uur werd door de harmo nie een concert gegeven in het lokaal van den heer Groot. De voorzitter van de harmo nie, de heer C. Bos Lz., opende dezen avond door zijn dank te betuigen aan alien, zoowel in- als buiten de gemeente, die mede^ewerkt hadden aan het tot heden toe welslagen van deze feestdagen. Hij hoopte op een goeden afloop. Spreker was erkentelijk voor het mooie vaandel dat de vereeniging nu bezat en deelde mede, dat het eerste nummer dat gp^wen zal worden, is: „Hulde aan het vaandel", gecomnoneerd door den directeur, den heer Anderson. Dit werd met applaus begroet. De muzieknummers werden afgewisseld door ernstige en luimige voordrachten en na afloop was er bal. Zondagmiddag werd de bazar weer ge opend en werd er weer vol op gekocht, zoo dat alles bijna was uitverkocht. Er werd ge- raden naar een aantal knoopen in een flesch. De middag werd opgeluisterd door muziek en des avonds was er radio-concert in het kerkgebouw, wat ook ruim bezccht werd. Maandagmiddag volgde sorteering der prijzen voor de verloting, die te 4 uur zou beginnen, maar daar verscheen de Rijkspoli- tie, en dit had tot gevolg dat de voorzitter moest verkondigen dat op heden de verloting niet door kon gaan, wat natuurlijk algemeene teleurstelling onder de talrijk aanwezigen* wekte. De burgemeester en de voorzitter vertrok- ken per auto naar Alkmaar, om de zaak tot klaarheid te brengen. De teleurstelling werd voorloopig wegge- werkt door de muziek. Spoedig werd er ge- danst en kwam er een vrooliiker stemming, mrt de hoop op een gunstigen uitslag. Die kwam spoedig, zoodat direct de 21 series konden worden afgedraaid, waarop de aanwezigen de prijzen in ontvangst konden nemen. Enkele kunnen worden afgehaald. Om 8 uur was het gemaskerd bal in het lo kaal van den heer Groot, waarbij vele mooie costuums waren. 1. Haremdame, 2. Nar, 3. Sneeuwnacht, 4. Figuur Vermicelli, 5. Vraagteeken, 6. Lucifers, 7. Sausjes en voor het orgineelste costuum: 1. Spinneweb, 2. Lichtreclame, 3 Hulde aan Aurora, 4. Oude jongejuffrouw, 5. Radio. Voor groepen: 1. Volendammers, 2. Schooljongens, 3. Jaargetijden, 4. Dag en nacht. Het was voor de Commissie van beoor- deeling een moeilijk werk. Na afloop was er in de twee lokalen gele genheid tot dansen. Het geheel kon als goed geslaagd beschouwd worden, zoodat de Commissie beloond is voor haar vele werkzaamheden. WINKEL. - (Maart). Geboren: Lourens Pieter, z. van Klaas Zeeman en Agatha Bakker. Jacob, z van Pieter Peetoom en PiPeternella Cathalina Harthoom. Guurtje, d. van Harm Land man en Trijntje Stins. Overledene Grietje Dekker, 35 jaar, echtgenoote van Simon Heggelaar Maar- tie Biesterbos van den Buxgwal, 85 jaar. we- cuwe van Pieter Bestevaer. Trijnije Kam- minga, 45 jaar, echtgenoote van Jan Bilstra. Noord-Holland in Woord en Beeld. Dc nieuwste aflevering van dit wekelijksche ge- illusteerde tijdschrift opent met een artikel over en 'n portret van dr. G. C. van Balen Blanken, arts te Spanbroek. Het heeft voorb foto's betreffende het succes van „Het Klein« Tooneel" van Noord-Schanvoude te Leer- dam. H. P. schrijft over „De mooie bosschen van Heiloo" in gevaar." Kieken brengen verschillende mooie plekjes in beeld. De schrijver protesteert krachtig te- gen het verdwijnen van dit bosch, alsmede te gen het houtkappen. Voorts bevat net blad andere foto's en de gewone rubrieken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Nicolaas, z. van Johannes Metselaar en Petronella Jansen. Catharina Maria, d. van Jacob de Moel en Maartje Bruin. Eu- phemia en Hermina, drs. van Johannes sMo en Euphemia Honigvoort. Johannes Mari nes, z. van Hendricus Herinink en Alida Eg- bergen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den niorgeu van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te«De Bildt. Hoogste barometerstand 766-6 te Weenen. Laagste barometerstand 740.7 te Vardce. Verwachting (van den avond van 1 April tot den avond van 2 April) Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets kon der Hcaen ovcrked. na cen iang- durig doch geduldig lijden, onze innig geliefde man, va- der en behuwdvader PIETER METIERS, in den ouderdom van 56 jaren. WED P. MF.IJERS ZUIJDLAND. A MEIJERS. W MEIJERS— HARRYVAN. Alkmaar, Metiusstraat 12. 1 April 1925. Heden overleed plotseling ien huize van den heer Hout- kooper Bergcrmeer, de heer ABRAHAM STLEMAN", in den ouderdom van 64 jaar. Namens de familie, J PLEVIER. Bergen, 31 Maart 1925. De begiafenis zal plaats hebben te Stompetoren op Vrijdag 3 April ten 12.30 vanaf het sterfhuis. jb. VET en gezin te Ursem wenschen bij hun vertrek naar Canada familie, vrienden en bekenden EEN H ART ELI JK VAARWEL EN TOT WEERZ1ENS TOE. Stoomschip „Melita". 1 April 1925. Ieder die iets te vorderen heeft van-'of versehuldigd is aan de na- latenschap van den 'heer JAN TWIST SENIOR, particulier ge- woond hebbende te Alkmaar en al- daar overleden den 24 Januari 1925, wordt verzocht daarvan voor den 15 April a.s. opgave of betaling te doen ten kantore van P. J. C. VAN TOORNENBURGH, notaris te Alkmaar. De curator in het faillissement van D. VAN DIEPEN te Warmen- huizen maakt bekend, dat de lijst van de voorloopig erkende schulcl- vorderingen heden door hem is gede- poneerd ter griffie van de Recht- bank te Alkmaar en van het Kan- tongerecht te Schagen, alwaar zij gedurende zeven dagen ter kosteloo- ze inzage voor crediteuren ligt. De curator voornoemd, Mr. P. LANGEVELD. Alkmaar, 31 Maart 1925 Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te Alkmaar, op 12 Maart 1925 gewe- zen en inmiddels in kracht van ge- wijsde gegaan, is het huwelijk van KLAAS VETHAAK, wonende te Alkmaar, en AAGJE BAKKER, wonende te Grosthuizen, gemeente Avenhorn, door echtscheiding ont- bonden verklaard. 't Welk certificeert Mr. D. SLUIS, Advocaat. gaande van Alkmaar naar St. Pan- eras een zwarte PORTEMONNAIE, inhoudende pl.m. 12. Terug te bezorgen bij J. v. d HAM, Si- Pancras.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3