I ui Toepassing yan knnstmatige ademhaling. Twee helpers bespre- met een geruch.®, dat1 onlangs zonder machtiging een reis gemaakt heeft naar Mos- kou, wordt officieel verklaard, dat hij zich nog te Sukkum in Kaukasie bevindt en zijn rustkuur voortzet. Gemeld wordt tevens uit betrouwbare bron, dat zijn betrekkingen met de Sovjet-leiders iets verbeterd zijn. Men heeft hem thans toegestaan een locale sovjet-meeting te Sukkum toe te spreken en de officieele pers te Moskou publiceert zijn deel name-telegram van 11 woorden ter gelegen heid van Narimanoffs dood bij het vliegtuig- ongeval. De ldders te Moskou overwegen welke voorwaarden opgelegd dienen te worden, als zij Trotzky toestaan naar Moskou te gaan en te spreken op de conference van de Russische Communistische Partij, welke de volgende maand geopend wo^dt en mogelijk eveneens op het congres van de sovjets der Russische Federaiieve Sovjet-Republiek, dat op 2 Mei geopend wordt. Provinciaal nieuws CURSUS VOOR BOTERMAKERS TE HOORN. Zaterdag werd de eindles gegeven van den yanwege den Bond van op Coop, grondsiag werkende zuivelfabrieken in Noora-Holland gehouden 2-jarigen cursus voor botermakers. Door achttien personen werd aan dezen cursus deelgenomen Twee personen trokken zich aan het einde van den cursus terug. \aa 12 personen kon het diploma van den Bond worden uitgereikt: C. Been te Ouden dijk, J. N. Bleeker te Berkhout, C Beudeker te Berkhout, N. Groot te Berkhout, H. Jofriet te Middelie, G. de Jong te Oudendijk, T. Klaver te Hoogkarspel, K. Nobel te Uitgeest, B. J. Nijhof te Wormerveer, P. Stapel te Oudendijk, J. v. Straaten te Hoom en P. Vis- ser te Oostwoud. UIT WEST GRAFTDIJK. J.l. Zaterdagavcnd gaf de zangvereeniging „Graftdijk" in het cafe van den heer J. P. C v. Marie haar eerste en laatste uitvoering in (fit seizoen, voor een ei-volle zaal. O. a. wer- den gezongen: Bruidsvaart in Hardanger, De Vespr, vau Beethoven, onder leiding van den nieuwen directeur, dm heer Boon van Wormerveer. De zangvereeniging kan tevre- den zijn over dezen avond. Na dm zang werd gegeven „Een repetitie-avond der zangveree- ning Door Harmonic Vereenigd te Vreden- daal van Martin Schuil. Moge de ver. wat tneer goerie krachteu krij gen, om een operette in studio te kunuen -lemen. Hierna trad de heer Verbeek van Groot Scher- mer op, die een enkel nummer op een uitsle- kende wijze yoordroeg, hetgeen zeer in den smaak viel van het publiek. Een dansje sloot den avtand UIT WIERINGERWAARD. Zondag 29 Maart hield de federatie Hol lands Noorden van den Bond voor Staats- pensionueering een algemeene vergadering in het lokaal Ceres te Schagen. Aanwezig 7 afdeelingen. De voorzitter, de heer A. de Boer vau An na Paulowna, sprak in zijn openingswoord zijn leedwezen uit over de geringe opkomst, doch meende dat het slechte weer hiervan wel de oorzaak was. De heer Limpers van Wieringervvaard las als secretaris notulen en jaarverslag voor, hetgeen onder applaus zonder op- of aan- merkingen werd goedgekeurd. Als afgevaar- digde naar de Algemeene Bondsvergadering, welke op Woensdag 15 April te Arnhem zal worden gehouden, werd gekozen de heer A. de Boer te Anna Paulowna en als plaatsver- vanger de heer J. Numan te Schagerbrug. De rekening van den penningmeester, den heer Limpers, nagezien door de afd. Schagen en Schagerbrug werd in orde bevonden. De on'.angsten hadden bedragen 117.95, de uitgaven 68.04, batig saldo 49.91. Aangezien er nog eenige niet ingekomen rekeningen zijn te betalen, zal het bedrag van het saldo nog wel belangrijk verminacren. Voor de algemeene vergadering, waarvan de agenda niet greot is, werd vrii mandaaf ge- b geven. Thans werd aan de orde gesteld king over de 5 te houden Ringlanddagen Na zeer uitgebreide discussie werden aeze dagen vastgesteld als volgt: Te St. Maarten den lOden Mei; te Winkel 17 Mei; te Heer-Hugowaard 7 Juni; te Schagen 14 Juni en te Anna Paulowna 21 Juni. Op elk dezer landdagen zullen 2 sprekers optreden en ze zullen worden opgefuisterd door muziek en zang der plaatsel. vereenigin- gen. Tevens is het voornemen van enkele af deelingen, om een optocht te doen vooraf- gaan.De entree werd vastgesteld op 25 cent, uitgezonderd Heer-Hugowaard, die 't heeft gesteld op 10 cent. Van de afdeelingen waren geen voorstellen ingekomen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter met een woord van dank voor de aangename en gezellige besprekingen deze belangrijke vergadering sloot. Begunstigd door goed weer heeft Dins- dag aan de Groote Buurt alhier em keuring en voorkeuring plaats gehad yan twee- en eenjarige stieren. Van de 13 aangeboden tweejarige stieren werden er elf goedgekeurd, t w.: Greta's Constantijn, eig. N. D. Kaan; Constantijn Jacob 36, eig. Jb. Jimmink; Constantijn Ja cob 38, eig. dezelfde; Constantijn Jacob 46, eig. H. van Hoorn; Constantijn Jacob 49, eig. Stierenstamboek Blaauboer Kaan en Co.; Max Constantijn, eig. firma Kaan; Constantijn Teo 6, eig. T. Wonder; Frans Adolf 30, eig. F. A. F. Groneman; Jonge Max 26, eig. K. Schenk Kz.; Nico Frans 35, eig. A. D. Sleutel; Constantijn Jacob 9, eig. W. Jimmink Hz. Verder werden 33 eenjarige stieren aange boden, waarvan voorloopig 22 werden aan- Sehouden, n.l. Jonge Max 52, eig. P. Saal; lax Constantijn 16, eig. K. Schenk Kz.; Max Constantijn 18, eig. J. Schenk Kz.; Jonge Max 68, eig. Jacob Kaan en Co.; Jon ge Max 78, eig. C. Strijker; Jonge Max 82, eig. D. Kaan Kz., Jonge Max 84, eig. N D Kaan; Jonge Max 92, eig. N. D Kaan; Frans 96, eig. F. A. F. Groneman; Nico Frans 40, eig. A. D. Sleutel; Frans 94, eig. F. A. F. Groneman ;Frans 7, eig. D. Kaan Kz.; Frans 10, eig C. R. BlaarSoer; Frans 12, eig. D. Kaan Kz.; Max Constan tijn 3, eig. Jacob Kaan Kz. en Co.; Max Constantijn 4, eig. H van Hoom; Max Constantijn 6, eig. Jacob Kaan en Co.; Max Constantijn 14, eig. Jb. Kaan Co.; Frans 91, eig. F. A. j. Groneman; Frans 93, eig F A. F. Groneman; Constantijn Jacob 69, eig. T. Wonder; Constantijn Jacob 12, eig C Strijker. De keuringscommissie bestond uit de Hee- ren P. Schenk Dz. en E. Koster Dz. De al gemeene indruk was bijzonder gunstig. UIT L1MMEN. Bij kon. besluit van 24 Maart is aan deze gemeente een voorschot tot een maximuhi van f 3461, ter uitbetaling van het door een iandarbeider benoodigd bedrag voor de vcr- krijging van een plaatsje. UIT EGMOND AAN ZEE. Maandagavond gaf de heer Bosschaart in de Visscherijscho^l het tweede gedeelte zijner lezing over „Ons Zonnestelsel" voor de leer- lingen dier inrichting. In aansluiting op het eerste gedeelte gaf de spreker thans een serie zelf vervaardigde lichtbeelden, die op zeer aanschouwelijke wijze het z.g. terugioopen der planeten ver- duidelijkte. Aldus kwamen we tot het begrip dwaalster. Na deze bespreking, die hoofdzakelijk de beweging dezer hemellichamen betrof, gaf de heer Bosschaart bij geprojecteerde foto's in- teressante bijzonderheden over de planeten afzonderlijk, om vervolgens te komen tot de kometen, de eertijds zoo geheimzinnige staartsterren. Ook hiervan werden mooie platen ver- foond, die em aardig beeld gaven van dit indrukwekkende natuurverscliijnsel. Tenslotte gaf de spreker een populaire verhandelLig over de.meteoren, waarbij een in Mexico neergevallen steen werd vertoond, die pl.m. 50000 K.G. woog. Om van de groote afmetingen een goed begrip te krij- gen, was bij deze meteoor een man geteekend, die er natuurlijk bij in't niet zonk. Na deze heldere uiteenzetting over ons zcr.nestelsel, sprak de heer Van Eenennaam, directeur der Visscherijschool, een kort slot- woord. Gelijk onze vader, aldus deze spreker, ons, toen we nog klein waren, bij de hand nam, ons naar buiten voerde en ons antwoord gaf op de vragen, die wij hem voorlegden, zoo heeft ook de heer Bosschaart ons dezen en den vorigen avond aan de hand genomen en met ons een wandeling gemaakt door de he- melruimte en met ons gedaan, wat vroeger vader deed. Hij heeft ons precies gegeven wat noodig was om ons verstand te verruimen Spreker had zelf zeer genoten en dankte na- mens de aanwezigen den heer Bosschaart voor zijn prettige, ernstige lezing, waaraan hij den wensch vastknoopte, dat de spreker van dezen avond zich ook in de toekomst nog eens bereid zal verklaren zijn lezing te her- UIT HEILOO. In het Brunogebouw gaf Dinsdagavond ;>ater Baromeus (we meenen de heer P. Grint van Wervershoof) een lichtbeeldenavond met gekleurde films. De pater die jaren in Afrika heeft vertoefa, gaf naast de beelden een duidelijke uiteenzetting van het leven en gebruiken in de binnenlanden van dat werelddeel. De beelden toondra ons ook duidelijk wat voor ontberin- gen de missionaris moet lijdm en met welke primitieve hulpmiddelm hi] zich moet behel- pen. De pater, die om gezondheidsredenen hier vertoeft, sprak het verlangen uit om zoo spoedig mogelijk weer terug te keeren en hoopte op Afrika's bodem te rustm, waar hij lief en leed had gedeeld met zijn arme hei- denen, die hij lief had gekregm. Deze eerste avond, welke voor de jongelui werd gegeven, was zoo rumoerig, dat het een schande was; meer fatsoen is gewenscht. UIT BERGEN. Door den architect P. Elders te Bergm aan Zee werd Dinsdag voor rekening van den heer mr. H. D. A. van Reenen, alhier, aan besteed het bcuwen van een villa aan het Hei depad nabij de Hoflaan. Ingesohreven were als volgt: C Noort 23553., J. van Exter f 23900 antwoording over 1924 goedgekeurd fa. J. Rampen en Zonen f 26283. Het werk is aan dm laagsten insdirijver C. Noort gegund. De Burgemeester, de heer mr H. D. A. van Reenen, is heden voor den tijd van drie weken met verlof naar het buitenland ver- trokken. Naar wij vernemen zal het nieuwe voet- balterrein van Geel-Zwart Zondag a s. in ge- bruik worden gmomen. Het is wellicht niet van belang ontbloot dat in wijden kring bekend wordt heU sn het Centraal verslag der Arbeidsinspectie over 1923 vermel d omtrent de toepassing der kunstmatige ademhaling. Dit verslag gevat dienaangaande de vol gende belangwekkende beschouwingen: OVER DEN TIJDSDUUR VAN DE TOE- PASSING DER KUNSTMATIGE ADEMHALING. lndien een persoon, getroffen door den electrischen stroom, ter aarde ligt, bewuste- loos en met schijnbaren of werkelijkm stil- stand der ademhaling, dan kan deze getrof- fene werktlijk dood zijn,. maar hij kan ook slechts in schijndooden toestand verkeeren. Niemand, ook- geen deskundige, kan op zoo'n oogenblik werkelijk uitmaken, welke dezer beide toestanden in het onderhavige ge- val aanwezig is. Waar de getroffene dus in dezelfde om- standigheden kan verkeeren als bijv. een drenkeling, daar klemt het te meer, dat de eenige poging, welke tot redding kan leiden, n.l. de toepassing der kunstmatige ademha ling, niet wordt nagelaten. Bij deze toepassing, welker behandeling hier als bekend aangenomen wordt. zi;n nochtans twee eischen voorop te stellen. De eerste is, dat de toepassing der kunstmatige ademhaling onmiddellijk of ten minste zoo sroedig mogelijk moet aanvangen. Elke minuut vertraging in de periode di rect na het ongeval kan voor den getroffene noodlottig zijn. De tweede, dat de tijdsduur der toepassing voldoende zij. Waar ongelukkig niet altijd invloed kan worden uitgeoefend op den eersten eisch, zij nochtans uitdrukkelijk vermeld te zorgen ora, zoodra de getroffene vrij van de electrische leiding is gekomen, onmiddellijk ter plaatse, waar men zich bevindt, met de behandeling een aanvang te maken en niet eerst den ge troffene, tenzij in de hoogste noodzaak, te vervoeren naar een geneeskundige of naar een gebouw of eene schuilplaats. Den duur van toepassing heeft men echter geheel in de hand, en nu is het volgens de er- varing juist het meest ontmoedigende, dat zelfs deskundigen in menig geval ontijdig met de behandeling zijn gegindigd of deze hebben doen eindigen. De meeste der over deze materie handelen- de geschriften spreken van eene behandeling, die ten minste twee voile uren onafgebroken moet voortgezet worden. Dr. Brocx, controleerend geneeskundige der Rijksverzekeringsbank zegt: Men passe deze behandeling (d. i. de kunstmatige ademhaling en hartmassage) uren lang toe (Polytechnische bibliotheek nr. 27, 1920). Die erste Hilfe bei pldtzlichen Ungliicks- fallen von weilen Fr. von Esmarsch 1921 zegt, dat gunstige gevolgen soms eerst na 45 uren lange bemoeiingen te voorschijn zijn getreden. Een ander Duitsch schrijver, Dr. J. A. Dums, deelt mede, dat een goed resultaat nie nigmaal eerst na 2 uur intreedt. Prof. Dr. Jellink zegt naar aanleiding van twee geredde schijndooden (Wiener Klinische Wochenschrift 1923) het volgende: Zoo menig slachtoffer zou te redden ziju, wanneer slechts de kunstmatige ademhaling urenlang voortgezet werd; niet de wijzer van het uurwerk, niet de meening van den genees kundige, maar slechts het optreden van lij- kenvlekken mag het einde van het reddings- werk begrenzen. In Amerika wordt voorgeschreven, dat men met de kunstmatige ademhaling p:du- rende 4 uur moet doorgaan. In de eerste hulp bij ongevallen door den electrischen stroom, samengesteld door den Electrotechnisch-Adviseur en den Medisch- Adviseur bij de Arbeidsinspectie, vindt men met vette letters gedrukt: Kunstmatige ademhaling dient ten minste gedurende twee voile uren te worden voort gezet Men ziet uit de bovengenoemde getallen en gegevens, dat overal als minimum w®fdt aangegeven een tijdsduur van ten minste twee voile uren en het is dan ook beslist noo dig, dat deze tijd werkelijk aangehouden wordt. Hoe ziet het er nu echter in de werkelijk- heid uit? In het Centraal Verslag der Arbeidsin spectie over 1922 komen hierover de volgen de gegevens voor: On biz 162 in het Verslag over 1922: „Gedurende ca. vijftien minuten werd kunstmatige ademhaling toegepast, doch de inmiddels verschencn geneesheer kon slechts den dood constateeren". Op dezelfde bladzijde: „De jongen kwam met een der TeKtns>en fn aanraking. Op zijn hulpgeroep kwamen de hoofdonderwijzer en de sch'der toeloopen. Zij zagen hem aan 6en cier draden hangen. Met behulp van de ladder begaven zij zich naar boven en rukten den jongen los. De spoedig ter plaatse aanwezige geneeskundige constateerde, dat de levensgeesten ware ge- weken". Kunstmatige ademhaling werd dus hier in het geheel niet toegepast. Op dezelfde bladzijde: „rlij (cL i. de getroffene) kon het (n.l. het Erikkeldraad) niet meer loslaten en verloor et bewustzijn. Men schakelde dadelijk den stroom uit en waarschuwde een g esheer, die gedurende c.a. drie kwartier kunstmatige ademhaling toepaste, echter zonder gevo1-' On biz. 164 van genoemd verslag „Onmiddellijk werd begonnen met de toe passing van kunstmatige ademhaling, terwijl ook een geneesheer spoedig ter plaatse was, onder wiens leiding de pogingen, om de le vensgeesten weer op te wekken, werden voort gezet. Noch kunstmatige ademhaling ndch hartmassage of kamferinjecties mochten evenwel baten, en na c.a. a/, uur bleek de ge troffene te zijn overleden". Op dezelfde bladzijde: „Men paste onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe, totdat ongeveer een kwar tier na het ongeval een geneesheer ter plaat se kwam, welke echter slechts den dood kon constateeren". Voorts vindt men in dit verslag: Op biz. 184: -* „Een geneesheer, die onmiddellijk ter plaat se was, oordeelde de toepassing van kunst matige ademhaling niet noodig, aangezien de getroffene naar zijne meening reeds dade lijk was overleden". Op biz. 185: „Na den geneeskundigen dienst te hebben gewaarschuwd, werd kunstmatige ademha ling toegepast. De getroffene gaf toen nog eenige teekenen van leven. Na korten tijd kwam de automobiel van den geneeskundigen dienst, die den getroffe ne naar het ziekenhuis vervoerde. Daar ge komen, bleek hij echter te zijn overleden". Op biz. 191: „Een dokter, die na een half uur ter plaat se kwam, kon slechts den dood constateeren. Op biz. 204: „De getroffene was dadelijk bewusteloos. Hij werd uit den transformator gehaald en men paste kunstmatige ademhaling toe. De ontboden geneesheer, die spoedig ter plaatse was, heeft de kunstmatige ademhaling echter laten eindigen, daar hij den patient voor reeds overleden verklaarde". Wij willen met deze aanhalingen eindigen. Voldoende toonen zij aan, dat niet altijd aan eene onafgebroken behandeling gedurende ten minste twee uren voldaan wordt. Hoe dit ook zij en welke redenen hiervan ook de oorzaak mogen geweest zijn, deze fei- ten hebben er aanleiding toe gegeven, dat na het beeindigen van een cursus in eerste hulp bij ongevallen door den electrischen stroom, gehouden te Maastricht voor het nersoneel van de „Maatschapnij tot verkoop van den electrischen stroom in Limburg", in welken cursus speciaal de nadruk werd gelegd cp den tijdsduur, gedurende welken kunstmatige ademhaling bij electrische ongeva"m dient te worden toegepast, de volgende instructie is opgesteld voor het bovenbedoeld personeel. „In overleg met den Geneeskundige bij „den Centralen Dienst der ArbeidsinsjDectie „wordt het Personeel der Stroomverkoop „Maatschappij opgedragen om in de geval „len, waarin het, bij het verleenen van eerste „hulp, de kunstmatige ademhalingsmethode „onyerwijld moet toepassen, die methode te „blijven toepassen, totdat de levensteekenen „teruggekeerd zijn. De pogingen tot opwek- „king der levensgeesten mogen niet eerder „worden opgegeven, dan nadat de kunstma „tige ademhalinfsmethode ten minsre twee ,,-uur lang onafgebroken toegepast is; de po- „gingen mogen niet eerder gestaakt worden, „ook al mocht een aanwezige geneesheer „verklaren, dat het geen nut heeft deze po- „gingen zoolang voort te zetten. „Onverminderd de verplichting om in ieder „geval onmiddellijk en per snelste gelegen- „neid een geneesheer te ontbieden, verdient „het aanbeveling om hulp, liefst van eigen „personeel, te doen halen, waardocr het mo- „gelijk is elkaar bij het verleenen der eerste „hulp af te lossen". Het doel van dit opstel is alien directeuren van electriciteitsbedrijven, groote fabrieken, enz. te verzoeken eene dergelijke instructie aan hun onderhebbend personeel, dat daar- voor in aanmerking komt, te willen doen toe- comen. Kechtszaken ARROND1SSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van 31 Maart. POGING TOT D1EFSTAL MET ift- BRAAK EN WEDERSPANN1GHE1D. De 31-jarige los werkman Pieter Corn S. te Hc-ldcr, thans gedeLneerd, stond terecht ter zake dat hij op 11 Februari is binnenge- drongen in een perceel aan de Jacobstraat door middel van inbraak en inklimming, met de bedoeling om zich eventueel toe te e.genet: wat daar van zijn gading aanwezig was. Hij is echter niet tot uitvoering van dit mooie plan gekomen, daar er niets aanwezig was en hij bovendien door de poli tie werd betrapt in dat perceel Bovendien heeft hij zich met geweld verzet tegen de politiebeambten die hem aan. hidden. Bekl. heeft <n de instructie erkend. Hij was aanvankelijk in gezelschap van ze- keren van L. Bekl. heeft met een breekijzer een keukenraam geopend. Thans komt be- klaagde op die erkentenis terug en be- weert door dezen van L. te zijn aangezet. Het perceel was ongemeubeld op 2 stoelen en eeu tafel na. Beklaagdc werd aangegrepen door een inspecteur en 2 agenten van politie. Hij ontkende zich verzet te hebben. Hij kwam er alleen maar tegen op, dat men hem met de boeien wilde mishandelen. Behalve beklaagde is door de politie niemand in het perceel aan- getroffen. Het perceel is gedeeltelijk gemeu- beld en wordt als zoodanig verhuurd Bij fouilleering zijn in het bezit van bekl. gevon- den een handschoen, een electrische zaklan- taarn en een bos sleutels en loopers. 1 GEVONDEN VOORWERPt-^. Aanwezig aan het Bureau van poLhe, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tussclien 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 26 t/m 31 Maart 1925. Duimstok; jongenspet; heerenpanta'on; di verse sleutels, handschcenen en mantelban- den. Aanwezig en te bevragen bij de uavolgen- de ingezctenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 26 t/m 31 Maart 1925. J. O. Zevenhek, Drebbelstraat 10, broche van een halve guldenW. de Boer, Geest 25. hondenpenning 2e kl. 005; M. C. de Boog, Lindengracht 10, begin atlas van' Nederlaud M. Ruiter, Snaarnianslaan 121, blauw kin- derwantje; E. Buers, Houttil 52, damestasch met inhoud; C. Jcnker, Gemeentercinignig, Yale Sleutel; A. Alberts, Landstraat 1, por- temennaie met inh.H. du Crocq, Hoogstraat, pakje ongcbleekte katoen; A. M. J. Haan, Westerweg 112, zilvcr.n kettinkje "met me- dailk; J. Spaans, Oudegracht 46, rozenkrans in etuiWed. Brakenhof, v. d. Woudestraat 19, bruinc kip; C Stain, Zocberstraat 32, een ham; S. Kleijmeer, Uitenboschstraat 53, pertemennaieH. Berkhouuer, Magdalenen- straat, alpaccabeursje met inh.J. Keijspcr, 2e Tuindw. straat 13, zangboekje; E. Bier- inan, R. O. G. learner 11, zwarte baret; Sig- nor, Landstraat, hondenpenuing le kl. 0810- P. Betlem, Vrouwenstraat 11," foto; C. van Schagen, Houttil 5, double bril in courant; Maarlevcld, Snaarmanslaan 92, ijzeren ket- ting; Postkantoor, pakje inh. groene stof en zwart lint; L. Schrain, Breedstraat 11, hoor- nen ceintuurplaat; P. v. d. Putten, Linden gracht 1, zilveren rozenkrans; K. J. v. d. Brink, Grensstraat, boekje met gcdichten; B. Venema, Eikeienbergstraat, mes; P. de Boer, Baansingel 41, paar grijze handschoe- nen; D. Groot, Snaarmandaan 75, leesboek; Telegraafkantoor, duiinstok; H. Savenije; Koorstraat 8, houten pijpEvers, Oudegracht 58, sierkam; J. C. Swart, Lamoraalstraat 3, rijwielbelastingplaaijeNellij Vader, Huis- waard 6, lorgnet in brillendoos; M Groot, Kooltuin 15, witte halsketting; A Admiraal, Runstraat 1, poitenionnaie met inh.; J. de Ruiter, Bierkade 4, kindertaschje met inhoud; P. Sentveld, Na'euwpoortslaan 81, pcrtemon- naie met inhoud; !b. Koeleman, 2e Land- dwarsstraat 30. pakje Sneeuwwit; A. Mar tens, Dijkgraafstraat 17, kinderporfcemonnaie met inhoud. Wanneer men weder in het bezit van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po lice. De officier releveerde dat bekl. zich sinds 1919 aan 6 misdrijven heeft schuldig ge maakt. Straks moet hij ook nog terecht staan wegens vernieling van het arrestantenlokaal. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. de Groot merkte op, dat hij dezen beki. nu reeds voor de derde maal verdedigde. Pleiter vestigde de aandacht op den persoon van v. L. die in deze zaak naar meening van pleiter een groote rol heeft ge- speeld. Wat bekl. betrof, hij mocht wel eens een speciale behandeling ondergaan, want hij komt uit een gezin, waarin psychische afwij- kingen voorkomen. Het komt pleiter voor dat een psychiatrisch onderzoek niet ongewenscht zou zijn en drong daarop bij de rechtbank ten zeerste aan. VERNIELING. Deze1 fde beklaagde uit de vorige zaak stond ook nog terecht ter zake vernieling van een glasruit in het arrestantenlokaal waarin hij was opgesloten. Bekl. erkende het ruit stuk gegooid te hebben, omdat er geen water in de eel was en hij daarom kwaad en ze- nuwachtig is geworden. Hij had den geheelen dag niets gehad. Eisch 1 week gev. LASTER. Een 45-jarige tuinbouwer te Oudkarspe1 stond terecht terzake laster, omdat hij opzet- telijk de eer en goeden naam van den getui- ge Dirk Raven aldaar heeft aangerand door in Februari hier en daar rond te kraaien dat Raven op 30 Januari dronken in^de auto bus had gezeten. Hij vertelde dit o.m. aan den getiiige Arie Scheltus. Bekl. beweerde dat hij de waarheid heeft gezegd. Ook heeft bekl. dit nieuwtje verteld aan den veldwachter v. d. Meulen Eisch f 10 boete of 10 dagen. VERVALSCHING VAN EEN BEURT- VAARTADRES. De 27-jarige motorschipper Tinus T. t* Alkmaar stond vervolgens terecht ter zake vervalsching van een beurtvaartadres, dat dienae ter begeleiding van een zending net work afgezonden door de N.V. firma de Wild en waarop een ander vervoermiddel was aan gegeven dan de motordienst van beklaagde. De 17-jarige kantoorbediende P. J. de Lange; in dienst bij de firma de Wild heeft een beurt- vi: art ad res geschreven ter begeleiding va» 117 roller, ijzergoed. Hierop stond per stoora- lootvereeniging J. Mager en dit heeft be- klaagde vervalscht en daarop eigenhandijf gezet: Stoombootvereeniging ..Concordia' Het gaas was bestemd voor een firma te Arn hem. Deze firma heeft een vast contract met de.firn a Mager. Bekl. zeide dat ook nog wel eeiis goederen werden verzenden aan deze fa. pei- ..Concordia" en „te Winkeler Onnes". De firma Mager heeft 57 schade gele- den door de vervalsching. Bekl. heeft het adres thuis veranderd. Hij beweerde in de veronderstelling te hebben verkeerd dat de stoombootvereeniging van Mager niet be stond. Hij kon dit adres niet vinden en zijn personeel wist het cok niet. De president zeide dat het onderzoek in de ze zaak aan het licht heeft gebracht dat er herhaaldelijk in de beurtvaartadressen ge- knoeid wordt. Het O. M. stelde voorop dat bekl. uit de vervalsching geen voordeel heeft getrokken. Bij informaties is het O. M. echter gebleken, jiat verschillende beurtvaarders veel last heb- ren van dergelijke vervalschingen. Daarom heeft het O. M. deze zaak aangebracht. Spre ker vorderde een voorw. straf van 1 maand met 2 proefjaren en geen bijzondere voor waarden. Beklaagde begreep het niet goed. De presi dent maakte hem tie zaak verder duidelijk, aarop beklaagde tevreden is gesteld. DIEFSTAL OF VERDUISTERING. De 2-jarige kleermaker Hendr. Auth. V te Uitgeest moest zich verantwoorden dat hij t£n nadeele van de gtuige Kabel te Uit geest zich wederrechtelijk lieei't tcegeeigend eeu kwitaatie, dienende tot bewijs, dat hij aeo In den nood met hef Bnyer- knils In hun wapen. Spirosal - oplossing (Voor^ttwendlg eebrulk omlnttvri!*oi.) Aspirin - tabletien ,,'Bay^ zi)n de dor] frpttrndsrr middfelen tegen rheumatiek. rugpitn. zennw- pljn, Ichios enz in korten fijd ziel men de pitnen verdwijnen. ddpcrpn Moeder: Henry, Ik won dat Mary dat jonsrmenroh wat aan- moediKde. bQ iou ?en uttntettendf man voor baar 2gn Vader: Heb )e "t al een- i<eprot>eerd mei tiaai te vertellen, dai b|) een oletewaa rdigp inahol la en dat «e noou meet ten wooid tegen hem meg eprekenl a {London Opinion.!

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6