De Firma DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar neemt golden a deposito. KORTE BERICHTEN. Het surplus van de inkomsten boven de uitgaven voor het Dinsdag j.l. afgeloopen Eng. begrootingsjaar bedraagt 3658881 pond sterling tegen een raming van 4 024 000 pond sterling. Sedert den oorlog zijn de ra- mingen niet zoo dicht bij de werkelijke uit- komsten geweest. Volgens een regeeringsverklaring in het Lagerhuis zijn aedert 1 Juli 351 kolenmij- nen, welke in totaal meer dan 70.000 mijn- werkers in dienst hadden, wegens g€brek aan afzet gesloten. Gevolg van den zachten win ter of van ccncurrentie uit andere landen? Het personeel van de Hochbahn te Ham burg, heeft besloten morgen in staking te gaan. Een der voornaamste eischen is af- schaffing van den 9-urigen werkdag. Naar gemeld wordt, heeft de kotter. „Mojave" van de Amerikaansche kustwacht een watervliegtuig in beslag genomen, dat betrokken was bij dranksmokkelen uit een ter hoogte van Sandy Hook liggend vaartuig. "t Gaat er wel op vooruit, nu ook al vlie- gende dranksmokkelaars! Reuter verneemt, dat de Russische ko- zakkenleider Semenof, zich niet, gelijk giste- ren mededeelde,' naar Rusland heeft inge- scheept, doch zich naar Mongolie heeft bege- ven, waar hij handelsrelaties gaat aanknoc- pen buiten de Sovjet-autoriteiten om. Zondag is het voor de automc-bilisten te Chicago, naar draadloos uit de stad wordt femeld, een fatale dag geweest. Niet minder an 12 personen verloren n.l. bij auto-on<re- yallen in of nabij Chicago het leven. Het era- ste ongeval was de aanrijding van een auto door een trein bij een overweg. Hierbij wer- den n.l. acht personen gedood. Te le Bois-de-Clary, een gehucht in de buurt van Versailles, is een jongentje door een rat getoeten, tengevolge waarvan de jon- gen ziek werd. De dokters constateerden pest Het stoomschip „President Arthur" van de PalestinaAmerika lijn is met 500 Ame rikaansche Joden aan boord uit New Yorl vertrokken. Het is het eerste stoomschip, dat de blauwwitte Zionisten-vlag voert. Bij een botsing tusschen een uit Mine ralny.ie (Kaukasus) komenden trein en een locaal trein, nabij Moskou werden tien reizi- gers gedood, tien zwaar en zestien licht ge- wond. Volgens een bericht uit Kaapstad, zal de memorie van toelichting op de Zuid-Afrikaan- sche begrooting dit jaar voor de eerste maal in de Hollandsche taal gesteld worden. In den Rijksdag dee'de de rijksweermi- nister mede, dat Dinsdag op de „torpedowerf" te Wilhelmshaven een ongeluk is gebeurd. waarbij vibr arbeiders gedicod en vier gewood werden. Het Labour-lid Thurtle diende in het Engelsche Lagerhuis een voorstel in tot af- schaffing van de doodstraf voor militaire mis- drijven. rlij betoogde, dat de Labour-fractie achter hem staat en den wensch koestert het militaire strafrecht in overeenstetmming te brengen met de algemeene begrippen van menschelijke rechtvaardigheid. Gemengd Nieuws. WATER MET EEN WEINIG MELK. De Amsterdamsche politierechter, Mr. Ser- vatius, deed gister uitspraak in de zaak te gen den 60-jarigen veehouder uit Diemen, die zich te verantwoorden heeft gehad we gens melkvervalsching. Hij heeft melk van eigen vee willen verkoo pen aan verschillende melkslijters en heeft bekend, dat hij gewoonlijk een kan water bij elke bus deed. Ook was 't wel mogelijk, dat zijn zoontje er stilletjes meer bij had gedaan De diredeur van den Keuringsdienst had verklaard, dat er aan de melk 54 pCt. water was toegevoegd. Mr. Servatius veroordeelde thans bekl. tot een gevangenisstraf van vier maanden. Het O. M., waargenomen door Mr. van Lier, had vier maanden gevangenisstraf ge- eischt. DE WESTERTOREN EN DE WETEN- SCHAP. Binnenkort zal de Westertoren te Amster dam voor een bijzonder doel van wetenschap- pelijken aard worden gebruikt. In den toren zal namelijk een toestel worden opgericht voor de werkers van het Natuurkundig labo- ratorium der universiteit. Dat toestel heeft ten doel een vaste ijkcentrale te worden voor de wetenschappelijke wereld, die zich bez'g houdt met de, vooral in onze dagen zoo be langrijk geworden meting van drukinvloeden op verschillende plaatsen. DE „DAAD" VAN EEN ANTI- MILITARIS1. Men schrijft iiit Wieringen aan bet Hbld Het volgende voorval speelde zich Woens- dagmorgen op de postboot, welke van Wig ringen naar de Van Ewijcksluis vaart. al Zes leerlingen van de vrijwillige wapenhan- del, die te Hoorn blijken van bekwaamheid moesten afleggen, hadden zich in milltalr uniform met volledige uitrusting, ransel en geweer, ingescheept, en waar het vinnig koud was, zich beneden in de kajuit genesteld. Geweren en ransels hadden zij op het dek la- ten liggen. Dit zag een arbeider van de Zuiderzeewer- ken, uit Emmer-Compascuum afkomstig, (zooals thans velen uit die streek hier werk vinden, en die meestal allemaal volbloed an- timilitarist-anarchist zijn) en het zien van het wapentuig werkte zoo aanstekelijk op zijn „anti"-gevoel, dat hij op een oogenblik, dat niemand aan dek was, als de stuurman, die natuurlijk in de stuurkast stond, hij geweren en ransels in voile zee overboord wierp. Juist ging de laatste ransel over de verschansing, toen de kapitein boven kwam en vroeg wat hij uitvoerde. „Dit moordtuig" hoort hier niet aan boord", was het kalme antwoord. Natuurlijk was er niets meer aan te doen, als door te varen en de manschappen er van te verwittigen, wat er met hun „bullen" was geschied. WETHOUDERS-CRIS1S TE AMSTER DAM. Naar wij vernemen zegt de N. R. Ct een officieel communique verschijnt eerst morgen heeft het college van B. en W. ia zijn gistermiddag gehouden vergadering be sloten, dat de wethouders collectief ontslag zullen nemen, naar aanleiding van de tweede motie-Drabbe. EEN AMOKPARTIJ IN AT JELL Een amokmakcr viel een dekkingsbrigade in het Meu'.abohsche aan Drie marechaussee's werden gedood, twee gewond. De amokmaker werd neergelegd. WERKVERSCHAFFING IN DRENTE EN FRIESLAND. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft Maandag en Dinsdag een be- zoek gebracht arn Oostelijik Drente, in ver- band met de werkloosheid en de werkverschaf- fing Li de veenstreken. Gistermo.gen had in het gcuvernementsgebouw te Assen een be- spreking met den commissaris der Koningin in de provincie Drente plaats, waaraan ook foebben dee'gen omen de heeren mr Hadders, administrateur aan het departement van bin nenlandsche zaken, en Jongbloed, rijksinspec- teur voor de werkverschaffing in Drente, bur- gemeester van Sleen. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft ver- der gisteren de Boornberg inner Petten en de rijkswerkverschaffingen "in Friesland be- zocht. Uit Gorredijk meldt men: De staking onder de arbeiders bi; de werk- verschaffingen breidt zich voortdurend uit. Groote groepen arbeiders, alien per fiets, trek- ken van dorp tot dorp, om anderen over te ha- len, zich bij hen aan te sluiten. Niet alleen landarbeiders, maar ook andere werklieden worden bewerkt; hier en daar (te Beets. Jub- bega, Tynje, Gorredijk) hebben ook timmer- lieden het werk neergelegd. De arbeiders zim over het algemeen kalm en rustig; wanordc lijkheaen vallen niet voor, een enkel incidentje uitgesloten. Elke groep demonstranten wordt door de gewapende nacht bcgeleid. DE GENOEGLIJKSTE GEI UJPFN IN HET LEVEN. Het knallen van een kurk. Het kne'tteren van het vuur. De gong voor het eten. De naderende voetstappen van dsn brieven- besteller. De verdwijnende voetstappen van je schoon- moeder. Het ritselen van een cheque. Baby's rustige ademhaling ten bewijze dat hij slaapt. Het lawaai als de piano van je buurman verhuisd wordt. Kolen die in den kelder gestort worden. ,,Ik geloof dat ik u te veel gerekend heb, mijnheer." „E)e volgende maand zal ik uw safaris ver- hoogen." (Passing Show) NATIONALE VROUWENRAAD VAN NEDERLAND. Woensdag, Donderdag en Vrijdag houdt de Nationale Vrouwenraad van Nederland zijn algemeene vergadering te Amsterdam onder leiding van de presidente mevr. M. C Doorman— Kielstra. De vergadering van gistermiddag was in het bijzonder gewijd aan de afdoening van huishcudelijke aangelegenheden. De presiden te begon met het comite van ontvangst te Am sterdam dank te zeggen voor zijn vriendelijike oemo:ii'ng. Overeenkomstig de gewoonte stel- de zij het uitspreken der openingsrede 'uit tot den volgenden dag. Onder de ingekomen stukken was het jaar- verslag van het Ch. Jaccbs-studiefonds, waar- uit bleek, dat mej. Perk te 's Gravenhage is benoemd tot medebestuurderesse. De presi- dente deelde mede dat 'n delcgatie van twaalf dames naar de 5-jaarlijksche oijeenkomst van den Internationalen Vrouwenraad te Was hington zal gaan, n.l. de dames L. van Eeg- hen, Emmy J. Belinfante, W. Wynaendts Francken, dr. Aletta Jacobs, Farret Baelde, M. DoormanKielstra,. van Tuyll van Se- rooskerken, Pont, Sohippers, Blankenhagen en de Bruyn Staal. Het jaarverslag der secretaTesse Jikvr. L. van Lennep kon weinig veranderingen melden, enkele wij^igingen hadden plaats in bestuur en Int. Comites. Drie vereenigingen traden als lid toe. Twee vereenigingen trokken zich terug. Thans telt de Raaa 54 leden en 8 ver- eenigingen-voorstanders. De aansluiting van de vrouwengroep van den Vrijheidsbond als vereeniging-voorstanders is geweigerd omdat geen pclitieke groepen kcnden worden opge- nomen. Over deze kwestie ontspon zich eenige gedachtenwisscling. Geopperd werd, dat de statuien dit onmogelijk maakten, terwijl aan den and.rcn kant de nadruk werd gelegd op het maatschappelijk werk van de vrouwen- grcop. Het bestuur constatcerde, dat't hoofd- doel der groep bleef het politiek werken. Mr. Frida Katz onderscheidde tusschen het toetreden tot den Raad en het' brengen van politiek in den Raad. De presidente wees op de overeenstemming met de gedragslijn van den Internationalen Vrouwenraad ten opzichte van de politiek. Mej Heinen stelde voor de kwestie aan de orde te stellen in de volgende algemeene be- stuursvergadering. Dies werd besloten. E>e presidente bracht hierop haar buiten- landsche overzicht voor, daarbij op den voor- grond stellend het intern itionaal werk te Ge neve verricht. Zij wees crop, dat de meeste vrouwen, die in den Volkenbond werken, goede bekenden zijn in den Int. Vrouwenraad. De werkzaam- heden van den Internationalen Raad zijn weer geheel hersteld. Op verschillende Inter nationale congressen was de Vrouwenraad vertegenwoordigd. Zij herdacht daarop de be- kende vrouwen in het buitenland, die den Raad ontvielen. Zij besloot met medcdeelin- gen over de internaticnale bijeenkomst te Ko- oenhagen, die ten doel had de bijeenkomst te Washington voor te bereiden. Zij deed daarbij uitkomen het democratische karakter van E»e- nemarken en van de Deensche ontvangst. Daarna bracht de archivaresse verslag uit Het verslag van de pemringmeesteresse mevr. van Voorst van'Beest wees op een batig sal- do van f 339. E>e presidente verdaagde daarop de verga dering. Na de middagveTgadering werd de Natio nale Vrouwenraad op de Vrouwenclub ont- vangen, waar de presidente, mevrouw Telle- gen—Fock het welkomstwoord sprak. KACHEL UIT ELKAAR GESPRONGEN Te Schoonhoven is gistermorgen in een perceel aan het Halve Maan een kachel uit elkaar gesprongen. Het raam van het woon- vertrek werd totaal vemield, terwijl in een ander kamer de ruiten door den luchtdruk sprongen- Vlammen sloegen uit de kacuei. LK. vrouw des huizes, die zenuwlijdster is, liep' gillend naar buiten. Een buurman en zijn zoon kwamen toegeloopen en haalden de :achel uit het vertrek. Een meisje, dat op dc bovenverdieping aan het werk was en den slag hoorde, sprong van schrik uit het raam. Met een verstuiten voet moest zij zich onder geneeskundige behandeling stellen. De schade is niet onaanzienlijk. BELGIe'S KONINGSPAAR NAAR ONS LAND? Naar wij vernemen, zegt de Tel., wordt te Brussel op het oogenblik de mogelijkheid van een bezoek van het Belgische koningspaar aan het Nederlandsche Hof ernstig overwo- gen. Op het oogenblik is ten aanzien hier- van nog geen officieele beslissing genomen en er is ook nog geen datum vastgesteld, doch de aandacht van den koning blijft op deze aangelegenheid gevestigd. Koning Albert zou van deze gelegenheid gebruik willen maken om Koningin Wilhel- mina dank te zeggen voor hetgeen Neder land tijdens den oorlog heeft gedaan ten be- hoeve der Belgische vluchtelingen en voor het aandeel van Nederland in de werkzaam- heden van het Spaansch-Nederlandsche co mite ten bate van de levensmiddelenvoorzie- ning van Belgie tijdens de Duitsche bezet- ting. Een beslissing omtrent een en ander is niet te wachten voor de verkiezingen in Belgie zullen zijn afgeloopen en het nieuwe kabinet zal zijn geconstitueerd. Tfldschritten. Het April-nummer van het Haagsch Maandblad bevat een artikel over Een poli tiek Reviel door mr. dr. W. M. Westerman. Dr. Gustave Cohen schrijft over Het Fransch in Nederland en dr. Joh. Wester- dijk over de sterfte onder de boomen. Ir. S. van Hoogstraten behandelt het on- derwerp Satelliet steden en dr. P. H. van Eden schrijft over Ongevallen geneeskunde Andr. Sternheim bespreekt de Intern. Ar- beidersbeweging en het Comraunisme en W. A. van Leer spreekt over Isabella en Beatri ce d'Este. De heer J. J. L. Duyvendak behandelt China's rol in het verre Oosten en dr. H. F C. ten Kate vertelt van het leelijke van onzen tijd. Geertr. Carelsen wijst op het nut van een .wereldhulptaal, dr. N. J. Singels vertelt van een antiek samenzweerder en W. L. George behandelt hoofdstuk VI van de Geschiedems der Vrouw. Marktberichten SCHAGEN, 2 April 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen: 7 st. Paarden 150 tot 400, 12 Gel- dekoeien (mag.) 225 tot 380, 8 Gelde- kceien (vette) 300 tot 400, 52 Kalfkoeien 300 tot f 500, 4 Pinken 110 tot 190, 211 Nuchtere kalveren J 14 tot 30, 125 Overhouders 45 tot 52, 46 Varkens (mag.) 24 tot 43, 36 Varkens (vette) r> K G. 0.76 tot 0.78, 184 Biggen 15 tot 22, 12 Konijnen 0.75 tot f 3, 35 Kippen f 1, 328 K G. Boter 1 80 tot f 2.20. Eieren- veiling: 45592 st. Kipeieren 5.50 tot f 6 40, middelmarkt 5.90, 9511 Eendeieren 5.90 tot 6.10, middelmarkt 6. Aanvoer le kwartaal 322677 st. kipeieren, 33615 eend eieren, totaal 356292 eieren. HOORN, 2 April. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 stapels kleine fabriekskaas 45, 1 stapel kleine boerenkaas 51-50, totaal elf stapels, wegende 18672 kilo. Handel vlug. AMSTERDAM, 2 April. De aardappel- prijzen waren heden onveranderd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in "den morgen Van 2 April. Medegedeeld door het Kon- Ned.erl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 766.6 te Miinchen Laagste barometerstand 743.3 te Kinn. Verwachting van den avond van 2 April tot den avond van 3 April) Matige zuide'.ijke tot westelijken wind, ueest zwarabewolkt of betrokken, wellicht en kele regenbuien, aanvankelijk iets zachter. Starisnienws DE BROCHURE OVER HET NIEUWE ZIEKENHUIS. Het N. H. Dagblad, onze waarschuwing tegen de anonieme brochure over het nieuwe ziekenhuis overnemende, deelt thans mede, dat bedoelde brochure van directie en redactie van dat blad afkomstig is. Het noemt deze publicatie niet geheimzin- nig maar „ontzettend gewoon". Wij kunnen het „ontzettend gewone" daar- van niet inzien. Een courant, die nog kort geleden verkon- digde, dat Alkmaar een stad van de k'.eur harer trouwste abonne's was en die er zich steeds op beroemt zooveel beter dan andere bladen te zijn en een zooveel grooter lezers- kring te bezitten, behoeft toch haar nieuws niet huis aan huis in brochure-vorm te ver- spreiden. En dat zij naar zij thans meldt niet minder dan 10.000 dezer brochures heeft la- ten drukken, is zeker geen reclame, want het toont aan hoe groot men het aantal gezinnen schat waar het blad niet gelezen wordt en waar dus de brochure haar licht moet ver- spreiden. Maar er is nog een andere kant aan deze kwestie en, zonder van al te Mammonistische opvattingen verdacht te worden, willen wij nogmaals even de vraag stellen: wie betaalt deze actie? Het N. Holl. Dagbl. praat daar om heen en spreekt van de „goede zaak" waarvoor in zijn kringen „nog wel eens iets gedaan wordt Het blijft een zonderlinge geschiedenis en het zorderlingste is wel, dat de brochure met geen enkel woord bij het pubiiek ingeleid worat en geen enke'en naam draagt van een of meerdere belanghebbenden, die voor deze actie openlijk de verantwoordelijkheid willen dragen. Wij b'ijven daarom voor de objectieve waarde dezer anonieme lectuur waarschuwen. Toen destijds deze artikelen in het N. Holl. Dagblad verschenen wij zullen nu maar buiten beschouwing laten in hoeverre zij door de redactie zelf geschreven zijn is ons vail meer dan een deskundige zijde mede gedeeld, dat het daarin naar voren gehrachte absoluut onjuist was. Wij hebben gemeend van de ons aangebo- den ware gegevens geen gebruik te moeten maken om daardoor een twistgeschrijf met het N. Holl. Dagblad te vermijden en te voorkomen, dat dit blad zijn doel zou berei- ken, doordat zijn artikelen onderwerp van een ernstig* debat zouden worden en daar door meer beteekenis zouden krijgen dan er in werkelijkheid aan toegekend mag worden. Vandaar dat wij het blad zoncler eenig protest lieten schrijven wat het zijn lezers be- liefde voor te leggen. Vandaar ook, dat wij thans niet ingaan op heele of halve dreigementen om haar artikel- tjes in hun geheel over te nemen op straffe van aan gevolgtrekkingen der redactie bloot- gesteld te woraen. De kwestie is hiermede voor ons afgedaan. Wij zullen het blad niet verder aan de publi- citeit helpen die het door verspreiding in eigen lezerskring in minstens 10.000 gezin nen niet blijkt te kunnen bereiken. STEUNT HET NEUTRALE ZIEKEN HUIS. Wij ontvingen heden van mevr. N. N. 10 voor het neutrale ziekenhuis. ACADEMISCHE EXAMENS. Te Amsterdam is geslaagd voor het docto- raal examen in de rechtsgeleerdheid onze oud-stadgenoot, de heer J. I. Prins. SALONSTOOMBOOTDIENST ALKMAAR PACKET" Verschenen is de dienstregeling, aanvan- gende 11 April tot 21 Mei 1925, van de lijn AmsterdamZaandamAlkmaar. MOOIE PAARDEN. Gisteren werden door den heer de Wit, paardenslager alhier op de Paaschveeten- toonstelling te Schagen twee slachtpaarden ingezonden, welke werden.bekroond met den lsten en 2den prpijs. SNORDERS. De Commissaris van Politic te ALKMAAR maakt bekend, dat personen, die dit jaar een vergunning willen hebben tot het innemen van een vaste standplaats met paard en rij- tuig (snorders) bij spoor, tram en boot, hier- toe vdor DINSDAG 7 APRIL 1925, hetver- zoek schriftelijk aan heeren Burgemeester en Wethouders dezer gemeente moeten doen. CINeMA AMeRICAIN. Morgenavond beginnen de voorstellingen van de groote Paramountfilm: „De Tien Ge- buden", een film, die door zijn bijzondere kwaliteiten de pers tot groot enthousiasme heeft gestemd. Het „Vaderland" schred o. m.: „Een artistieke film? Neen, een overweldi- gende film Een film, die. zulk een buitenge- woon schouwspel oplevert, dat men, ondanks zichzelf, telkens uit zijn zetel oprijst. als het ware om beter te kunnen zien, terwijl men zich de oogen uitwrijft en geheel betoo- verd door de mirakelen staart en staart naar het letterlijk ongelooflijke. Wantalien kennen wij van kindsbeen het bijbelverhaal van de wateren, die van el- kander weken, opdat de Kinderen Israels Egypteland zouden kunnen vcrlaten, veilig voor de verwoede achtervolgers. Maar om dat dan waarlijk en heusch voor oogen te zien n i e t zoo maar een plaatje doch z6o grootsch, dat men het als werkelijkheid gaat gelooven Dan wijkt voor een wijl onze gedaclite-ach- tergrond van: 't Is maar spel; het is niet echt! en we worden totaal gcboeid door zulk een gigantisch gebeuren. Want ja daar gaan waarachtig de woeste, beukende, donde- rende golven uiteen en stapelen zich toren- hoog op elkander en de boaem der Roode Zee komt bioot en het Volk van Israeldat wil dus zeggengansch een v o 1 k, duizenden en nogmaals duizenden menschen en geweldi- ge kudden vee, kameelen, paarden, wugens kunnen opgaan naar't Beloofde Land. En dan breekt p'.ots de ban, die de krijgs- kneciitcn van den Pharao bond aan hun plaats verbijsierd en gcboeid aan het strand zij zetten de paarden aan en een gruwciijke horde achtervolgt wqer de Joden, toteensklaps de golven zich weer sluiten en in den htlschen inaalstroom alles ver- zwindt met onmetelijke kracht. Zie, dit is zoo meesleepenu en onbegrijpe- lijk, dat men het geheele idee „film" verliest en enkel kijkt en kijkt en kijkt. Zelf heeft ons blad verte.d (voor enkele weken in het Bont Feuilleton) hoe men dit schouwspel heeft vervaardigd. Hoe men met iwaalfmaal over elkander heen te filmen dit geniaal gezichtsbedrog heeft klaargespeeld, maar dat heeft er nu niets mee te maken Neen! Want natuurlijk is het een gezichts- icdrog, maar dit bedrog is dan toch maar zo6 volkomen en zoo kolossaal, dat men, of men wil of niet, in ademlooze spanning en verba- zing komt. Mag men een schilderij verwijten, dat 't toch .,maar" uit de zeven kleuren van den re- genboog bestaat; een muziekstuk, dat 't ten slotte maar: do re mi fa sol is? N a t u u r- 1 ij k zijn het trues, maar het schouwspel blijft mtusschen adembeklemmend. Dat is een. En zoo gaat het maar voort. Het een Oud- Testamentisch tooverschouwspel na het an dere; alle monumentaal en verbazingwekkend, omdat de toeschouwer zich voortdurend moet bekennen: Ja, zoo grootsch moet het wel ge weest zijn!" Dat dus een werk, geweldig en grootsch van opzet, vanaf morgen in de Cinema Ame- ricain wordt vertoond, behoeft geen nader betoog. OPENING KRUIDENIERSZAAK. De heer Anton Bruin heeft zijn bekende zaak in koloniale- en grutterswaren ver- plaatst van de Snaarmanslaan naar het Ver- dronkenoord hoek Huigbrouwerstraat. Dit is het pand waarin voorheen de winkel van de coop, vereeniging „Ons Belang" in gevestigd was. De heer Bruin heeft eenige doelmatige ver- beteringen aan de etalagekasten laten aan- brengen en heeft voorts aen winkel keurig-net doen opschilderen. De indruk, dien men er van krijgt. is, dat men hier te doen heeft met een up to date zaak, die zeer zeker aan de verwachting zal beantwoorden. Hedenmiddag zal voor de opening ongetwijfeld belangstelling bestaaa. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen te 7.05 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. Zeetijdingen. STOOMVAARTLl JNEN. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Bawean vertr. 1 April v. Amsterdam naar Hamburg. Bengkalis vertr. 1 April v. Amsterdam naar Java. Grotius (uitr.) vertr. 31 Maart v. Southamp ton. Karimoen arr. 30 Maart v. Bassein te Ran goon. Riouw arr. 31 Maart v. Amst. te Bativia. Simaloer (thuisr.) vertr. 31 Maart te Mar seille. Billiton (thuisr.) vertr. 31 Maart v. Sabang. Nias (uitr.) arr. 1 April fce Port Said. KON. NED. STB. MIJ. Aurora vertr. 1 April v. Amst. n. Tanger. Calvnso vertr. 1 April v. Amst. n. AlexandriC. De nleawe hewooneter; Ms»r boe ken Ik er nil eekei MP)t te iwhlelenl .(Passing Show) Lse MftsSh tmt&eu am efty totter, segl (PuuehJ »»n /ijn 1»l 'e terti>ren iuik'p oj, <i* villa houdt? f'< lltifav<*nl f>v> viiiiff |a>nonpr »e,'if u"l»iPh avond een fip.««-btv n.der het ksukeniaaii "n hti Ivhoefde

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2