AAMBEIEN. In- en intwendige, zoowel bloedcnde als blin- de, worden spoedig en zeker genezen door de Aambeienzalf van Apotheker BOOM. Het jeuken bedaart in enkele dagen. Verknjg- oaar in de meeste Apotheken en Drogistwin- kels a 0.90 per potje. De voorzitter niemoreerde een geval, waarbij een der bedeelden van de Burger- IJsclub een paar bons te veel had gehad (het maximum is twee) en drong er bij de leden op aan om mee te helpen zulks te voorkomeu door de kaarten volgens voorschrift in te vul- len. Hiermee kan men bereiken, dat nog meerdere menschen kunnen profiteeren van de uitdeelingen. Verschillende middelen werden besproken am aan het euvel tegemoet te komen Ooedge- kcurd ward ten slotte 001 aan de achterzijde der lidinaatschapskaarten den Jeden te wijzen op de veTplichting om de voor de bedeeling af te geven bon te teekenen met eigen naam en dien van de(n) bedeelde. Bij de rondvraag hadden de heeren Poll en Bruin nog eenige bemerkingen naar aanlei- ding van den feestavond van Januari. Zij meenden o. a., dat op de te houden voordrach- ten voortaan een beetje moet wooden gelet Devoorzitter sprak nog eenige harte- lijke woorden tot de pers voor de steeds be- toonde medewerking in het streven der ver- eeniging en daarna volgde sluiting der verga- 'dering. 'AFD. ALKMAAR NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Dc afd. Alkmaar van bovengenoemde ver- ec..iging vergaderde gisteravond in het Stad- huis. De Voorzitter, dr. R. G. C. Schrflder, opende met een woord van welkom. De secretaris, de heer H. C. Stoutjesdijk, las de notulen, die onveranderd werden goed- gekeurd. Dezelfde bracht vervolgens't jaar- verslag over 1924 uit, waaruit blijkt, dat het be luur onveranderd bleef. Gemenioreerd wordt, dat de collecte op 27 September 736.20 heeft opgebracht. Voorts wordt herinnerd aan de lezing over verbancF- materiaa) door den heer C. F. Utennohlen, dir. der Kon. fabriek van verbandstofien te 'Amsterdam. G :wezen wordt op het nut van con oefe- ning als die in Juli te Bergen aan Zee. Het verslag w'idt dan uitvoerig uit over bet 10-jarig bestaan der aid. Alkmaar, dat eenigszins feestelijk werd herdacht in den muziektuin op 3 October. Betreurd wordt de geringe belangstelling van de malariafilm. Het werk der transportcolonne (leider dr. J. Maats) wordt dankbaar herdacht. De cur- sus voor eerste hulp bij ongelukken werd ook ell1 jaar voortgezet. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om in het a s. voorjaar een i xameu af te nemen en aan degenen die aan de wxameneischen voldoen, een bewijs van geoefendheid nit te reiken. Het verslag herinnert dan aan de pogin gen, die gedaan worden tot oprichting van een centraal ziekenhuis, en deelt vervolgens mede, dat het ledental met 33 is vcrmeer- derd. Het. verslag eindigt met den wensch, dat het Roode Kruis ninimer zijn diensten be- lioeft te verleenen voor oorlogsdoeleinden, doch zijn vredestaak onverflauwd mag voort- zetten. Na een kleine aaninerking door den voor zitter werd het jaarverslag got Igekeurd met een woord van dank aan den secretaris. De rekening en verantwoording over 1924. De heeren Moens en Van Berkum werden aangewczen om de Commissie van Onder- zoek te vormen. I"e goedkeuring der rekening en: werd nog even aangehouden. Verkiezing van twee afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering van het Ned. Roode Kruis, die in het begin van Juni te Maastricht gehoudeu wordt. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer H. C. Stoutjesdijk; tot plaatsvervangend af- gevaardigde werd mevr. Cohen Stuart bij ac- ilamatie benoemd. Uitgebracht waren lb steramen. Beiden aanvaardden hunne benoetning. Voorstel van het Bestuur tot het geven van een bijdrage aan de beide ziekenhuizen te Alkmaar. De Voorzitter zette uiteen dat het de bedoeling is aan de beide wordende zieken huizen een gift te schenken als cen bewijs van erkentel ijkheid voor het werk dezer in- richtingen. Beschikbaar is 1000.— uit de kas. Voorgesteld wordt om dit bedrag te splitsen in tweemaal 500.en deze be- dragen te schenken aan het comiid voor het up te richten neutrale ziekenliuis en aan het St Elisabethgesticht. Ds. W. D. M. B a a r nieende, dat't Roo de Kruis een neutrale vereeniging is. De be doeling is toch een neutraal ziekenhuis op te richten, terwijl het St. Elisabethgesticht een ziekenhuis van een bepaalde confessio- neele richting is. Ik meen, zeide spr., dat het niet aangaat het bedrag gelijk te verdeelen. De Voorzitter: Het komt mij voor, dat het in strijd zou zijn met het neutrale ka rakter dat het Roode Kruis en in het bijzon- der deze afdeeling in deze omstandigheden in acht te nemen en te handhaven heeft, als aan de ziekenhuizen, die zich beide ten doel stellen het verplegen van zieken, geen gelijk bedrag werd gegeven. Het bestuur deed daarom het voorstel om beiden 500.— te schenken. Ds. Baar: Het neutrale ziekenhuis stelt Ek l ten doel het verplegen van zieken, ter wijl de R. K. ziekenverpleging een stuk R.K. propaganda is. Evenals de zendelingen het eerste contact met onbeschaafde volkeren krijgen, door genezingen te verrichten en geneesmiddelen te verschaffen, is ook het contact met de menschen in een R. K. zie kenhuis: de verpleging. Het confessioneel karakter is er op gedrukt en overal merk- baar. Steunt u dus net R. K. ziekenhuis, dan steunt u tevens de R. K. propaganda. Het Roode Kruis bestaat toch uit pro- testantsche leden of juister gezegd: niet- roomsche leden en de bevolking van Alkmaar is niet gelijk verdeeld in de helft roomschen en in de helft andersdenkenden. De Voorzitter: meent U dat het neu trale karakter van het Roode Kruis het dui- delijkst zou blijken uit een ongelijke subsidie aan de beiden wordende ziekenhuizen? Ds. Baar: Het Roode Kruis mag zich toch richten naar de meerderheid van de be volking? De Voorzitter: Het Roode Kruis geeft zonder aanzien des persoons. Er wort den hier twee ziekenhuizen gebouwd en voor die beide ziekenhuizen stellen wij een bedrag beschikbaar en het bestuur meent, dat het t neutrale karakter van het Rocde Kruis handhaaft als het de som in twee geliike helften verdeelt. Mr. A. M. Ledeboer, kring-commissa- ris van het Roode Kruis, sloot zich aan bij de weening van het bestuur. Het is voor mi morilijk, zeide spr., omdat ik aanvankeiijk een andere opinie was toegedaan en de zienswijze van ds. Baar omhelsde, maar ter rer' vaardiging van het standpunt van het Roode Kruis ben ik thans voor geliike ver- deeling. Wat de leden betreft, wij heTen een groot aantal katho'ieke leden, vooral in bet zu'den van ons land en het Roode Kruis over de ge- heele wereld al vormt het dan geen aan- ares'oten vereen'iring heeft waarschijnlijk meer kathoiieke dan niet-katholieke leden. Wanneer men een verhouding zou willen zoeken, anders dan gelijk op deelen, dan is dat moeiliik. Elke veri-oudin" zou willekeurig zijn en wij moeten ons stellen op een ruim neutraal standpunt. Ds Baar: Ik kan uw standpunt begrij pen, maar dan zou ik het tevens begriipen, als U naar een billijke verhouding vroeg. Die juiste verhouding zou zijn: £en derde en twee derde. De Voorzitter: Maakt ds. Baar een voorstel van wat hij gezegd heeft? Eerst dienen wij echter de opinie van de aanwezigen te weten of dezen al dan niet 1000.— beschikbaar viHen stellen, onge- ac! dus nog de verdeeling. Dr. Van .der Horst vond de gift te groot. De penningmeester deelde mede, dat de vereeniging een bezit heeft van circa 1000. Mr. Ledeboer betoogde, dat e6n van de grootste dingen van het Roode Kruis is het bevorderen van het ziekenhuiswezen. Dit staat nummer edn. Wij moeten toonen dat het ons ernst is en wij moeten dus een royale gift van 1000 "even. Ik steun dit voorstel krachtig. Dr. Van der Horst verklaarde desge- vraagd 600.voldoende te vinden. Het voorstel van het bestuur werd aange- nomen met op 1 na algemeene stemmen. Aan de orde was dus thans de kwestie van de verdeeling. Het voorstel van het bestuur hield in om aan de beide wordende zieken huizen elk 500 te geven. Ds. Baar stelde voor om het R. K. zie kenhuis een derde te geven en twee derde aan het comite voor het neutrale ziekenhuis. Mr. Moens gevoelde in principe veel voor het voorstel van ds. Baar, doch ging toch mee met het voorstel van het bestuur, temeer ook omdat het R. K. ziekenhuis al langen tijd heeft bestaan en het rayon hier heeft bestreken. Het voorstel van het bestuur werd aange nomen met 15 stemmen v66r. Ds. Baar en de heer Zijlstra stemden tegen; de heer Jim mink stemde bianco. De commissie tot nazien der rekening ver klaarde hierop te willen voorstellen om den penningmeester, mr. Josephus Jitta, te de- chargeeren, nadat ze nog enkele kwitanties zou hebben gecontroleerd, die momenteel niet aanwezig waren. Het batig"saIdo is 738.60. Het deposito bij Noord-Hollandsch Land- bouwerediet is 1500.—. Mr. Ledeboer nam de rondvraag te baat om in verband met wat het Roode Kruis doet als vredestaak een krachtige opwekking te doen tot vermeerdering van het ledenaan- tal; 150 leden voor deze afdeeling is veel te weinig. Iedereen is verplicht lid te worden. De minimum-contributie is f 1.— per jaar. ik zou het op prijs stellen als een krachti ge actie op touw werd gezet. Dit is onze taak, aldus spr. De Voorzitter zeide, dat het bestuur gaarne zal overwegen wat er gedaan kan worden om het ledenaantal te vermeerderen, hoewel het niet gemakkelijk zal gaan, omdat het thans geen tijd is, dat men gaarne nieu- we uitgaven doet. Spr. stelde i.et op prijs, dat mr. Ledeboer deze kwestie had aangeroerd. De heer J i m m i n k zou gaarne zien, dat de leden der transport-colonne eens een „uitje" hadden. Spr. zou het gaarne zien, dat zij desnoods op eigen kosten, doch onder leiding van het Roode Kruis de verband- stoffen-fabriek van den heer Utermbhlen eens konden bezichtigen. De Voorzitter zegde toe, dit in de bestuursvergadering te zullen bespreken. Voorts vroeg de heer J i m m i n k op wel- ke manier men tegemoet zou willen komen aan een ouden wensch van Langedijker ge- meenten, om een cursus voor eerste hulp bij ongelukken op te richten. Mr. Ledeboer verklaarde zich bereid de (rait d'union te willen zijn bij eventueele pogingen om aan den Langendijk een afdee ling van het Koode Kruis op te richten. Dan kan men zelf een cursus organiseeren en zeer zeker zal er dan wel een dokter gevon- den worden, die beseid is als leider op te tre- den. De Voorzitter verzocht den heer Jim- mink pogingen in die richting doen. De vergadering werd hierop gesloten.- Provinciaal niPiiws Sobager Paaschtentoonstelling op 1 April. De voorzitter, de heer R. Kaan, opende de bijeenkomst op het bepaalde uur. Namens het bestuur werden de aanwezigen welkom gt- heeien. De aanwezigheid van het dagelijkscli bestuur van Schagen was voorzitter net be wijs, dat de belangstelling van Schagen's ge- meentebestuur nog in voile kracht bestaat. De aanwezigheid alhier is evenwel niet het eentge bewijs van Schagen's sympathie, doch ook de jaarhjksche subsidie getuigt daarvan, zoomede de beschikbaarstel'ing van het geheele markt- terrein, benevens het nieuwe keuringsterrein. Al deze blijken van medewerking worden door het Tentocnstellingsbestuur op nooge waarde geschat. Ook de juryleden en de commissie van bijstand ontvingen woorden van lof en hulde. Op verzoek van den Bond van Paar denslagers was eene nieuwe rubrick in het progTamma opgenonien. Deze Bond had daai voor verschillende medailles beschikbaar ge- steld, wat voor voorzitter en dankbaar bewijs van belangstelling was Wat het aangevoerde vee betreft, dit kan ruimschoots den toets van vroegere dagen doorstaan. Hiermede verklaarde de voorzitter de 32ste Paaschtentoonstelling voor geopend. Uitslagen der bekroningen Vet Vee. 1. De beste os met hoogstens 6 breede tanden. le pr., 60, A Spaans, Kolhorn, 2e prijs, 30, J. Edel Kz., Midden-Beemster 2. Idem 2-jarige met hoogstens 2 breede tanden. le prijs, 25, K. Braak, Hoogwoud, 2c prijs, 10. C. Frank, Assendelft. 3. Idem koe met 8 breede tanden, le prijs, 1 40, A. Spaans, Kolhorn, 2e pr-, 30, J. os 40, A Spaans, Kolhorn, 2e prij, 30, J. Dinkla, Hoorn, 3e prijs, 20, J. Stapel Gz Lambertschaag, 4e orijs, 10, G Jonge waard, Hoogkarspel. Voor de beste kwaliteit: le prijs, 15, A. Spaans, Kolhorn, 2e prijs, f 10, J. Dink'a, Hoorn. 4. Idem 6 breede tanden: le prijs, 30, G Jongewaard, Hoogkarsoel. 2e prijs, J 20, P. A Kroon, Qudkarspei, 3e prijs. 10 N.V v. d Sluis Vleesch- en Veehandel, Amster dam. 5. Idem met 4 breede tanden: le prijs, 30, Jb. de Rader, Purmer, 2e prijs, 20, Jb. Waiboer Hz., Wieringerwaard, 3e prijs J 10, K. Boekel, Winkel. 6. Idem vaars met hoogstens 2 breede tan den: le prijs, 30, NV. v- d- Shiis Vleesch en Veehandel, Amsterdam, 2e prijs 20, J Dinkla, Hoorn, 3e prijs, 10, K Bree baart JzWinkel, 4e prijs, 5, dezelfde. 7. Idem vette koe, melkgevend: 1e prijs 30, P. A. Kroon, Oudkarspel, 2e prijs 20, L Doekes, Dirkshern, 3e prijs, 10, P. A. Kroon. Oudkarspel. 8 Voor de beste kwaliteit uit de Ns. 1, 2, 4, 5 en 6: le prijs, 15, Jb. de Ridder, Pur mer, 2e prijs, 10, A. Spaans, Kolhorn, 3e prijs, 5, dezelfde. Fokvee 1.( Voor de beste kalfdragende koe, niet af- gewisseld, zichtbaar dragende: le prijs, 20, Joh de Veer, Schagen. 2. Voor idem, afgewisseld: le prijs, 20. W. Jimmink Jbz., Schagerbrug, 2e prijs, 10, N. D. Kaan, Wieringerwaard, 3e prijs, 5, A. Francis, Schagen. 3. Voor idem kuispink: le prijs, 20, A. Francis, Schagen, 3e prijs, 5, dezelfde. Slachtpaarden. 1. Geimporteerde slachtpaarden: le prijs, f 5, met verguld zilveren medaille, G de Wit, Alkmaar, 2e prijs, 2,50 met zilveren med. en diploma, dezelfde. 2. Hollandsche, zware, koudbloed, afge wisseld: le prijs, 5, Joh. Knip, Alkmaar, 2e prijs, 2,50, G. de Wit, Alkmaar. 3. Idem niet afgewisseld: le prijs, 5, J. de Ruijter, Schagen. 4 Idem warmbloed, afgewisseld: le prijs, i 5 met verguld zilv. med., A. van Zoonen, Kolhorn, 2e prijs, 5, C. Zwaan, Hoorn 5. Idem warmbloed niet afgewisseld: le prijs, 2,50, J. de Veer, Winkel, 2e prijs, 2,50, J. Davidson, Hoorn, 3e prijs, 2,50, G Zwaan, Hoorn. Wolvee. 1. De beste oonschapen, Tesselsch ras, zonder lammeren: le prijs, I 10, J. dc Wit, Schagen, 2e prijs, f 5, H. C. de Graaf, Anna- Paulowna. 2. Idem, ander type: le prijs, 10, A. Sleutel. Schagen, 2e prijs, f 5, dezelfde 3. Idem overhouders: le prijs, 15, Jb Stammes, Nieuwe Niedorp, 2e prijs, J 10, H Limpers, Wieringerwaard, 3e prijs, 7,50, Joh. de Veer, Schagen, 4e prijs, 5, H. Lim pers, Wieringerwaard. 4. Idem ram, Tesselsch ras, geboren in 1923 of vroeger: le prijs, 5, D. P. Timmer- man, Schagen, 2e prijs, 2,50, D. Wit Cz., Nieuwe Niedorp. 6- Idem jarige ram, van Tesselsch ras: le ijs, 10, A. Sleutel, Schagen, 2e prijs, 5, v. P. rimmerman, Schagen, 3e prijs, f 2,50, M. C. de Graaf, Anna-Paulowna. Varkens. 1. De beste vette varkens: le prij®, 10, G van der Oord), Barsingerhorn, 2e prijs, 7,50, J. Kooij Cz., Nieuwe Niedorp, 3e prijs, 5, P. Dekker, Burgerbrug, 4e prijs, 2,50, G. Oudeman. Heerhugowaard. 2. Fokzeug met biggenle prijs, 10, C. Marees, Schagerbrug, 2e prijs, 5, A de Graaf, Anna-Paulowna. Pluimgedierte. 1. Inlandsche hoenders: le prijs, 2, A. Bos. Oudorp 3. Wyandotten, wit: le prijs, 2, A. Bos, Oudorp. 4. Idem, andere kleur: le prijs, f 2. G. Brokken, Schagen, 2e prij®, 1, C. Kaaij' Kz, Winkel. 6. Idem, patrijs: le prijs, 2, C Vlas- kamp, Schagen, 2e prijs, I, P. Landman, Nieuwe Niedorp. 7. Idem, andere kleur: le prijs, 2, C. Moeijes, Schagen, 2e prijs, 1, F Molenaar, Nieuwe Niedorp. 10. Plymouth Rocks, le prijs 2, 2e prijs 1 guden. 11. Minorca's, le prijs f 2, K. Groen, Moer- beek. 2e prijs f 1. 12. Rhode Islands, le prijs 2, Joh. Mo lenaar, Schagen, 2e prijs 1 J. Mantel, Valk- oo g. 13. Barnevelders. le prijs 2, 2de prijs /l. 14. Andere niet genoemde rassen. le prijs R. Mijts, Nieuwe Niedorp, 2e prijs 1. 15. Krielen, alle rassen. le prijs 2, M Tuithof, Schagen, 2e prijs 1, A. v. d. Sluis, St. Maartensbrug. 16. Watervogels. le prijs 2, A. Bos, Oudorp, 2e prijs 1, H. Blaauboer, St Maarten. 17. Toomen 1 en 6. le prijs 2, G. Brak- ken, Schagen; 2e prijs, P. Dekker, Winkel 18. Pauwen. le prijs 2, 2e prijs 1. 19. Fazanten. le prijs 2, 2e prijs f 1. 20. Kalkoenen. le prijs f 2, G. Brakken, Schagen; 2e prijs 1, D. Wit Cz., Nieuwe Miedorp. Konijnen. Groote rassen. 1. Vlaamsche reus, haaskleur. le prijs 2, A. van der Sluis, St. Maartensbrug; 2e prijs, Faber, Schagen. 2. Idem, andere kleur. le prijs J' 2. G Blaauboer, Kolhorn; 2e prijs 1, Met. J Glas, Schagerbrug. 3. Weener, wit en blauw. le priis 2, A. van der Sluis, St. Maarten; 2e prijs f 1, de zelfde. 6 Nesten Jongen. le prijs 2, A. van der Sluijs, St. Maartensbrug; 2e prijs, dezelfde. Kldne rassen. 12- Hollander, zwart en blauw. le prijs /2 G. Brokken, Schagen; 2e prijs f 1, dezelfde 13. Idem, geel, isabella, haaskleur. le prijs 2, J. T. Hanneman, Winkel; 2e prijs 1, T. de Jong, Schagen. 14. Hollander, andere kleur. le prpijs 2, J T. Haneman, Winkel; 2e prijs 1, dezelfde 15. Zilverkonijnen, alle kieuren. le prijs f2 C. Moeijes, Schagen; 2e prijs 1, dezelfde 16. Black, Blue en Havanna and tan. le prijs 2, J. P. Bregman Kz., Noord-Beem- ster; 2e prijs 1, P- Hooij, Lutjewinkel. 17. Brandneuzen. le prijs 2, J. P. Breg man; 2e prijs 1, D. Wit Cz., Nieuwe Nie dorp. 19. Voedster met jongen. le prijs i 2, P Hooij, Lutjewinkel; 2e prijs 1, C Moeijes Schagen. 20. Nesten jongen le prijs 2, C. Moanes, Schagen; 2e prijs, J. F. Hanneman, V n'el Buitengewone prijzen 1. Collectieve voorwerpen. die tot de land bouw in betrekking staan. Drie bekroi pgen met 7.50: Kramer en van Rijswijk Scha gen; Berends en Co, Schagen; N. Peere boom, Nieuwe Niedorp. 2 Afzonderlijke voorwerpen, verder als boven N. Jonk, Kolhorn; K. van Bodegra ven, Heerhugowaard; Instituut van Land bouwwerktuigen, W'ageningen. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling aan de jury, verder als boven. Blaauboer ?n Kossen, Schagen; Ch. H. Th. Schmalz, Scha gen; J. H. Schene, Schagen. 4. Boomen en heesters. le prijs 5, J. H Boersen, Alkmaar; 2e prijs 2.50, D. Kruit, Srhagen. 5. Bloeiende planten en bladplanten. le pr f 5, D. Kruit, Schagen; 2e prijs 2 50, Ant Boersen, Alkmaar. Keurmeesters van de verschillende afdee- lingen waren: a. Vet Rundvee. C. Kuijer. Haarlem; A. Waaiboer, Haarlem; C. A Waaiboer, Wieringerwaard; J. Stammes. Nieuwe Niedorp; J. Korver, Helder; P Grin, Amsterdam; P. de Roover, Alkmaar; K. Jon- ker, Alkmaar; D. A. Luiiting, Alkmaar; J. M. Groot, Alkmaar; W. Roggeveen, Heem- stede; C. G. dc Jongb, Hilversum. b. Fokvee. Jb. Spaans, Winkel; A van der Oord, Barsingerhorn; D. Timmerman, Scha gen. c. Slachtpaarden. N. Groot, Schagen; K. Besse, Alkmaar; C. Zwaan, Hoorn. d. Wolvee. E. Govers Dz., Alkmaar; K. Schuijt, St. Maartensbrug; A. Schenk Dz., Schagen. e. Varkens. C. Oosterman, Oudesluis; W. Kooijman Jr., Haringhuizen; J. Blaauboer Gz., Alkmaar. f. en g. Pluimgedierte en konijnen. N. Jol, Alkmaar; G. Brokken, Schagen; J. Hanne man, Winkel. Buitengewone prijzen. S. Smeding, Scha- gen. A. de Heer, Schagen. M. Wissekerke, An na Paulowna; P. Sluis, Barsingerhorn. Bloemen en planten. J. Bijhouwer, Win kel; W. F. van der Ham, Wieringerwaard. UIT SCHERMERHORN. Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk, al. hier hebben Maandagmiddag onderhands aan bested het restaureeren van die kerk. Eton heer Jb. v. d. Cappelle, timmerman, al hier is het werk als laagste inschrijyer voor de som van f 1898 opgedragen. Naar wij vernemen zal hoofdzakelijk het interieur van van de kerk onderhanden genomen worden. UIT ST. PANCRAS. Het voor eenige maanden geleden onder leiding van den heer Sinjewel opgericht kin- derzangkoor gaf met medewerking van een muzikaal kwartet, bestaande uit de heeren G. Hartland orgel, G. Deutekora cello, S. Zeegers eerste vnool en P. Modder tweede vi- ool, haar eerste uitvoering in het gemcentelijke velrgaderlokaal., De kleinen zongen beslist goed en het kwar tet gaf muziek ten beste, die zeker de stout- ste verwachtingen overirof. Toen na afloop de burgemeester den wensch trite, dat voor de toekomst on6 meermalen die muzick ten deel mocht vallen, bewees het krachtig applaus, hce juist hij de gevotlens der talrijike aanwe zigen had weergeven. 0 e b o r e n Alida, d. van Nicolaas Meije- ring en Dieuwertje Molenaar. Cornelis Pieter, z. van Cornells Ivangh en Baafje Wie- lings. Lourens Gerardus, z. van Gerardus Jacobus Kraak en Grietje Friskorn. UIT HEILOO. De afd. Heiloo van de Hollandsche Mij. van Landbouw hield Woensdagavond een le- denvergadering in het cafe van den heer P. R oozing. De voorzitter, de heer M. Mulder, opende de vergadering en sprak zijn leedwezen uit over de geringe opkomst. Bij de ingekomen stukken was o. m. een schrijven van de L.E.T.T. om subsidie. Meer dan ooit werd steun- noodig genoemd Het be stuur stelde voor f 10 subsidie te geven (vorig jaar 15). Gevraagd werd naar die reden dezer ver- mindering, waarop de voorzitter antwoordde: de financien. De heer H. Bakker stelde voor evenveel te geven als hist vorig jaar, welk voorstel werd aangenomen. Een schrijven over de Vleeschkeuringswet hield o. m. de klacbt in, dat bij noodslachting door talrnen het vleesch voor dc consuraptie ongeschikt kan worden, wat vooral tot uiting komt in de zomerdagen. Gemeend werd, dat de herkeuring voor rekening der gemeente moet geschieden. De heer Zwart noemde een geval, waaruit bleek dat bij het abattoir eigenaardige toe- standen bestaan. De vergadering vroeg of deze klachten ge- grond waren. De heer Maas Geesteranus meende dat men met klachten bij de organi- satie moest komen. Spr. stelde vast een ge val niet thuis hoorde bij het personeel van let abattoir. Kom met klachten bij Uw be stuur en anders bij de gemeente, vulde de jurgemeester aan. Het geval waarop werd gezinspeeld hoorde thuis in Akersloot. De heer Maas Geesteranus deelde mede dat de directeur, de heer Voorthuijsen het ge val bliikbaar niet kende. De burgemeester deelde mede dat de tarie- ven voor slachtloon met 25 pet. zijn ver- laagd. Wat het schrijven betreft werd medegedee'd dat hier geen klachten voorkw^en, daar wij geen eigen keuringsdienst hebben. In een schrijven van het hoofdbesfuur in- 1 zake den zomertijd werd uitgedrukt het ver- langen orn een telegram te verzamelen aan den voorzitter der Eerste Kamer vodr 2 April. De secearis had dat verzonden. Het had de voile instemming van de vergadering Hierna kwainen ter tafel de punieii van den beschrijvingsbrief van de line algemee ne vergadering op 29 April 1925 te s-Gra ven hage. Daaruit bleek dat de secretaris van het hoofdbestuur gaat bedanken. Het bestuur meende de afgevaardigde vrij mandaat te moeten geven. Aldus wera beslo- ten. Het salaris van den secretaris was ook in het bestuur besproken, doch de meeningen ienpn hieromtrent uiteen. De burgemeester meende dat een secreta ris, die zich gehcel geeft, een flink salaris meet heFben. M t dsze zTnsw ijze kon de vergadering zich ver en'gen De afd Kromrnecie wilde bet jaarboekie* ifs haffen en de afdracht van eontributie ver1 rim, mede in verband me* hetg-.-en de afd Hoorn wenscht Het lioofdbestuur meende, dat het voorstel- Hoorn weinig katis heeft aangenomen te worden. Het jaarbeekje voorziet in een be- hoefte, zoodat de leden het niet gaarne willen missen. De voorzitter: Het geheele bestuur meende dat wij het voorstel-Krommenie niet moeten steunen. Jhr. N. van Foreest meende dat we in geen geval de eontributie moeten verhoogen om geen leden te verliezen. Het beet't"r*\">"",,V.' werd aangenomen Als afgevaardigde en plaatsvervanger werden Fenoemd de heeren M Mulder en A. M'chicle. Het voorstel tot het doen houden van een filmvoorste'ling door den vertegenwoordiger der „Badische Anilin en Sodafabrik" voor stikstofmeststeffen te Ludwigshafen a. Rhein, werd door den secretaris toegelicht. De voorzitter meende, dat de kosten voor rekening van de kas moeten komen; de film zal op 15 April worden vertoont. De heer Blokker, photograaf te Alkmaar, was bereid om met het filmaparaat te komen. De vergaderirg was algemeen voor deze interessante film, de regeling werd aan het bestuur over gelaten. Door den heer Huismau was voorgesteld een cursus te doen houden voor landbouw- huishoudonderwij6 voot meisjes. Het bestuur had eenig bezwaar, omdat men zoo kort bij Alkmaar is. Na vrij uitvoerige bespreking werd de uit voering (zoo mogelijk) aan het bestuur over- gelaten, er moeten echter 12 leerlingen zijn boven de 16 jaar. Jhr. N. van Foreest wilde eerst de kosten weten om te weten wat het bedrag is dat de gemeente zal moeten betalen. Na rondvraag volgde sluiting. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Jaar-Vcrgadering van de ,,Woningbouw- Vereeniging Broek op Langendijk" op de bo< venzaal van het Raadhuis. Bij afwezigheid van den Voorzitter werd de vergadering geleid door W. J. Dirkmaat. Deze heette de aanwezigen welkom, en vei- heugde zich over de opkomst, getuige van dc belangstelling in de zaak van goede en doel- matige woningen. Spreker constateerde met genoegen dat de woningstichting alhier voor ziet in een behoefte, gezien het feit, dat er geen week een woning ledig stond, maar dat daarentegen als er vermoed wordt dat er een woning ledig komt, zij het nog ver voor dc tijd, er zich steeds een groot aantal liefheb* bers voor opgeven voor de woning te betrek- ken. Na goedkeuring der notulen, werd het fi nancier verslag voorgelezen door den pen ningmeester, en keurde de vergadering de ba« lans- en exoloitatierekening goed. Uit de ba- lans bleek ondermeer, dat de reserve thans bedroeg f 2579.65. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn arbeid in het afge- loopen jaar verricht. Met dank voor de aan- gename bespreking, en de goede verhouding onderling, werd de vergadering gesloten. UIT WINKEL Bij het Woensdag te Hoogwoud gehouden eindexamen van de vereeniging tot bevorde- ring van het vakonderwijs in West-Friesland, slaagden van de teekenschool der afd. Win kel, de leerlingen Jb. Arts te Nieuwe Niedorp en Jn. de Graaf te Winkel. Door verhuizihg van de tegenwoordige costuumbewaarder van de begrafenisvereeni- ging „De Laatste Eer" alhier, zijn de cos- tuums en andere kleedingstukken nu ter be waring overgegeven aan mej. de Wed. G Huibers, alhier. UIT NOORD-SCHARWOUDE. De gemeenteraad van Noord-Scharwoude heeft zijn medewerking geweigerd voor den bouw van een nieuwe R.K. jongensschool, vooral op grond van de overweging, dat over- eengekomen was tot de uitbrciding van de be staande school met 3 lokalen, terwijl het schoolbestuur in afwijking daarmee gelden v.oeg voor den touw van een nieuwe school ni"i 4 lok&'en. SCHOORL (Maart). Geboren: Maria Wilhelmina, d. van Pieter Stoop en van Maartje Vriend. Cor nelis Jacobus, z. van Pieter Stoop en van Maartje Vriend. Maartje, d. van Jan Mari ne veld en van Elizabeth Bakker. Overleden Hendrik Bremer 67 jaar echtgenoot van Marritje Eelman. Tfldschriften. Met Maart-nummer van de Nieuwe Gids bevat het vervolg van Aleida van Pellecom'a interessante verielling: een vriendschap in brieven. Ai. W. Timmermans geeft weer herinoe- ringen aan ziju oude gym en Wiriem Kloo* schrijft een artikei ter nagedachtenis van Vrouwe Johanna Roorda. Mr. D. Spanjaard behandelt Ronsard en de Renaissance en Felix Timmermans be- schrijft een „ordinaiie" dag ergens in Vlaan- deren. i Maurits Wagenvoort bespreekt het moeilii- ke vraagstuk van den voetganger en cte straat en Maria Favai-Kievits geeft een ge- voelige Italiaansche novelle: Vergeter. leven. Wiilem Kloos geeft zijn indrukken over het professoraat van Albert Vervvey en er zijn verzen van denzelfden schriiver,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6