Rookers WETEN OCMEERLUK EEN SfGARET IS DRENADINE5AU5 G3 ^HaEEonSe Succor 4(7 ied&rpaAje fl> Amdndeitjespudcfi/^ - EE N CO M P AG NO N VAN BRIEDe GEARRESTEERD. De inspecteur Stolp van het bui-eau Stad- houderskade te Amsterdam heeft met behulp der politie aldaar gisteravond gearresteerd Karssemeijer, remisier van Briede van de Brusselsche Bank, wiens opsporing en aan- houding door de j ustitie was verzocht Naar de Crt. verneemt zal Briedie, naar Londen worden overgebracht, en Maandag- morgen opnieuw voor den magistraat in Bow Street verschijnen. DIEREN LIEFDE? In „'t Zuid" te 's-Gravenhage zegt de 'Avp., zagen we een dame (een Hollandsche!) in gezelschap van een witte rat. Het onge- dierte (want dat is toch een rat) zat op haar schouder, tusschen haar bont, kroop (het is lieusch geen Aprilmop) langs haar hals en over haar boezem naar haar mood en liet zich kussen. De rat gevoelde zich blijkbaar zeer tevreden, aldus de „AvpDe dame scheen erg op het beest gesteld, zeifs liet ze het van haar bier drinkenHet ontbrak hier- bij niet aan belangstelling en en cri- tiek. Een grappeumaker riep: „Poes.poes". Reclame? Maar met welk doel? Of ver-uitgestrekte dierenliefde? DE HANDTEEKENINGENKWESTIE TE UTRECHT. Men zal zich herinneren, dat het R.-K Kerkbestuur van de Parochie van St. Joseph te Utrecht gelden uit de gemeentekas vroeg voor de stichting van een bijzonder lagere school aan de Grave van Solmsstraat. Omdat van de 105 kinderen, welke na schifting over- bleven, 20 kinderen in het tijdsverloop en de behandeling daarvan door den Raad reeds een plaats Uadden gevonden op gelijksoortige scholen, bleven er maar 85 kinderen over en willigde de Raad het verzoek niet in. Het geschil tusschen den Raad en het R.K Kerkbestuur ging hoofdzakelijk over de vraag, wat moet als oogenblik van medewer- king van de ziide van het gemeeniebestuur beschouwd worden: de datum waarop de aan- vrage bij het gemeentebestuur ingediend wordt, of de datuni waarop de Raad de aan- vrage in behandeling neemt. Dinsdag 24 Maart werd deze kwestie behandeld in een openbare vergadering van Ged. Staten, bij welk college het Kerkbestuur van de beslis- sing van den Raad in beroep was gegaan Het college van Ged Staten concludeerde op 31 Maart, dat het Utrechtsche gemeentebe stuur terecht geweigerd beeft gelden uit de gemeentekas voor het beoogde doel tec te staan en verklaarde het beroep van het R.K. Kerkbestuur ongegrond. ONTPLOFFING. De kantoorbediende, de heer C. van D., die de tweede verdieping bewoont van pand 65 aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, zou Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur een bad nemen. Toen zijn vrouw op de badkamer, die op de tweede verdieping achter is gele- gen, de geyser aan wilde steken en eeii lucifer aanstreek," volgde een hevige ontploffing De heer van D. sloeg achterover en verloor het bewustzijn, en van zijn vrcuw werd het hoofd- haar geschroeid. Beiden zijn naar het zieken- huis gebracht. De man is voorloopig opgeno- men. Uitwendig letsel is niet te bespeuren Zijn vrouw is naar haar woning terugge- keerd. Zoo hcvig was de luchtdruk door de ont ploffing veroorzaakt. dat van de ramen der tweede en eerste verdieping van pand 65 een .groot aantal ruiten zijn vernield, alsmede renige ruiten van aangrenzende woningen. Van een bovenlicht op de trap naar den zo! tier sloegen alle ruiten stuk. Bovendien zijn op deze eersfe en hveede verdieping plafonds en kozijnen beschadigd, een paar deuren en paneelen ingedrukt. De schade is vrij groot Brand is niet veroorzaakt, zoodat eenige brandspuiten tcvergeefs zijn uitgerukt. DE BEZU1NIGINGSCOMMISSIE VRAAGT ONTSLAG Bij .gerucnt vernamen wij, dat de Bezuini- gingscommissie haar ontslag zou hebben aangevraagd. Naar aanleiding hiervan he ben we ons gewend tot den voorzitter der commissie, mr. P. Rink, lid der Eerste Kamei, die ons op onze vraag om inlichtingen wel- willend te woord heeft gestaan. Zijn tnede- deeliugen kunnen als volgt worden samenge- vat: De „Bezuinigingscommissie" heeft beslo- ten aan H. M.'de Koningin collectief onthef- ling van de haar gedane opdracht te verzoe- keu Zij, die met eenige aandacht haar laatst? verslag gelezen, van de schriftelijke en mon delinge gedachtaiwisseling van de Tweed? Kamer met de regeering kennis genomen en de bij de Handelingen gepubliceerde vragen van Kamerleden, met de regeeringsantwoorden. gevolgd hebben, zullen zich zeker niet ver- wonderen, dat het ten slotte hiertoe gekomen is. De Commissie is echter zoo lang mogelijk aan het werk gebleven, totdat haar overtui- ging gebleken was, dat zij, bij de tegenover haar door het kabinet aangenomen houding en gevolgde gedragslijn, niet langer met vrudit werkzaam kon blijven. Zij heeft ten slotte in December j.l. nog aan de Regeering ten aanzien van hvee zeer gewichtige punten om opheldering gevraagd Eerst in .Vlaart heeft de Regeering dat schrij- ven beantwoord. De inhoud was echter zoo onbevredigend, dat de Commissie verplich was de hoop op te geven, onder deze omstan digheden verder ten nutte van de bczuiniging aan de Departementen en daaronder ressor- teerende instelliugen werkzaam te kunnen blijven. Het verzoek, om door de Koningin van haar taak ontheven te worden, was toen de voor de hand liggende conclusie. KOR1E BERICH1EN. Voor de zooveelste maal is op een ge- deelte van den inboedel van ds. Fraauje, te Barneveld, beslag gelegd, wegens weigering van betaling van het versehulidgde ingevolge de Invaliditeitswct. Vrijdag is op den Apeldooruschen weg te Arnhem een 13-jarige slagersloopjongen aangereden door een motorwagen van de eleetrische tram en kort daaraa owrleden. Vrijdagochtend is de 14-jarige V., die de St. Teterlaan te Amsterdam uit kwam fiet- sen, tegen een tram gereden. Hij werd met een hcrsenschudding opgenomen en is na eenige oogenblikkeu overleden. Versclienen is het voorloopig verslag be- treffende liet wetsontwerp Pensioenwet voor de vrijwilligers bij den landstorm. Vrijdagavond is te Amsterdam de jaar- lijksche algemeene vergadering van het Nati- onaal verbond van gemeentcambienaren in Nederland begounen. De Fransche axnbassadeur te Berlijo heeft an de rijksregeering de deelneming der Fransche regeering met "het ongeluk op de Wezer betuigd. De jurijrechtbauk te Tilsit veroordeelde drie leden eener rechtsradicalc organisatie, die een Joodsch handelsbediende hadden doodge- ranseld, tot gevangenisstraffen van een tot drie jaar. Het bestuur van de Britsche Rijksten- toonstelling te Wembley heeft besioten de ten- toonstelling op 6 Mei officieel te openen. De bekende socialistische afgevaardigde Lansburp heeft een voorstel ingediend tot af- schaffing van de wet nopens godslastering. Gisteren ie te 's-Gravenhage in den ou- derdom van 42 jaar overleden prof. R W van der Veen, m. i., hoogleraar in de afdceling der mijnbouwkunde aan de Technische Hoo- geschool te Delft, waartoe hij bij kon. besluit vaii 4 Tanuari 1916 was benoemd. Bij het instorten van het dak van een schoolgebouw in een dorp bij Madrid werden acht kinderen gedood en verscheidene zwaar gewond. De Nijverheidsraad heeft den minister van financien zijn beschouwingen aangebo den over het wetsontwerp tot aanvulling van de Zegelwet 1917 en de daarmede samenhan- gende voorstellen van wet tot vermindering van den belastingdruk. Minister Colijn zal den tweeden Paasch- dag in de stadseehoorzaal te Leiden een po- litieke rede houden. Zaterdagmiddag heeft de minister van onderwijs het nieuwe gebouw der Vrouwenar- beidsschool te Deventer geopend. Het \"Oorgesteld dividend: Nederland- sche Scheeps-Hypotheekbank is 40 pet. In de vergadering van het Psychia trisch Jur. Gezelschap te Amsterdam heeft Zaterdag dr. F. S. van Bouwdijk Bastiaanse, geneesheer-directeur van de psychiatrische en neurologische kliniek Regina Paris te Sche- veningen, gesproken over: „de persoonlijkheid van den misdadigen psychopaath en zijn be- langen". Zaterdag is te Uerecht een goed bezoch- te algemeene 'edenvergadering gehouden van den Nederlandschen Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs. Zaterdag heeft het Kaasconfrolestation te Utrecht voor volvet'te kaas een algemeene vergadering gehouden ondeT leiding van den heer H. Tromp van Hoist. Te Appingedam is Zaterdagmiddag een felle brand uitgebroken in het perceel, waar- in waren gevestigd de boekhandel van de firma Waalkens en het bureau en de drukke- rij van het anti-revolutionaire orgaan Fivel- goo. De spoedig aangerukte motorspuit be- streed aanstonds met twee stralen het vuur en wist het gevaar voor uitbreiding van den brand te voorkomen. Het perceel is vrijwel uitgebrand. Frovinciaai Niepiws UIT SCHOORL. De draverijen welke de Schoorlsche Sport- club gister heeft gehouden, hebben het met het weder goed getroffen.* In tegcnstelling met 1924 schijnt dit jaar de beste bedoelingen te hebben met de Sportclub. 't Was een Waar genoegen om enkele uren op het terreln te ver- toeven in het zachte voorjaarsweder. Het programma vermeldde wederom 3 nummers, te weten: de Zadelprijs. voor Ne- cerlandsche paarden, die slechts een eersten priis op de korte baan hebben gewonnen, ge- reaen onder den man (deken of zadel), handi cap, maximum baanlengte 800 M- De prijzen oedroegen 100, f 25 en 10. Tevens werd aan den winnenden rijder een draverskarwats uitgeloofd, aangebodeh door den heer D. A. van Stralen, voorzitter van de club. Vervolgens de Palmpaschenprijs, voor Ne- derlandsche geregistre. rde paarden, gereden naar keuze, aangespannen of onder den man. De maximumbaanafstand was ook hier 800 Meter, de prijzen J 125, 50 en 25 Als slotnummer de 5 Aprilprijs, voor alle spannen. in Nederland geregistreerde paarden, aange- Prijzen werden hier tcegekuid van /'150, j 50 en f 25. Bij alle drie nummers waren de A.'s gebo- ren in 1907, uitgesloten. Voor de eerste draverij waren 8 paarden in- geschreven, doeh er kwamen slechts 4 in het veld, zoodat direct definitief voor de prijzen kon worden gereden. Van deze vier kwam „Neerlandia", gereden door den heer Schreuder, eerste aan, „Newton B", gereden door den heer Bak, tweede, en „0!ga", gereden door den heer de V'.ieger, derde, terwijl Lightning-Swift" buiten de prijzen rtel. Tijd van het winnendc paard 1.21%. Ock do Palmpascheiipvijsdraverij gat een vcel kleinerc opkomst van paarden dan het programma meidde. \'an de 22 ingeschreven paarden verschenen er 10 aan den start, die tu 3 scries liepen, een van vier en twee van drie paarden, terwijl de twee cerstaangekonu- nen werden geplaatst voor de halve finales. In de eerste serie won „Max Medium" (750 M.) met „Kocsje W" als tweede (755 M.). Bri- di paarden werden door de eigenaars gere den. De tweede serie bracht 01ga" (700 M.), ge reden door den heer DL. de Vlieger, als eersre acor de finish gevolgd door ,Nccrlandi<." (715 M grireden door J. van Leeuwen. .,01- ga" draafde niet gehee! onberispelijk, doch kon toch nog geliandhaafd blijven. In de derde serie wen „Ba rones" (740 M.), gereden door den he or J. Witt veen; „Ncw- ton B" (715 M.), gereden door den heer Bak, was tweede. De eerste demi-finale was voor ..Koosje W". gevolgd door „Max Medium". De tweede f:na!e voor ..Barones" en „NTewton B" De beshssende lit was ze?i spannend Koosje W" wist mei cen iialven paardenkop te winnen van >hMax Medium", die op zijn - beurt van „barenesmet zeer klein verschu won. De tijd van den winnaar was 1.17s/s. Den len prijs kreeg hier dus „Koosjc W". den 2en prijs „Max Medium" en den 3den prijs Barones". Bij de 5 April-prijs was de opkomst al niet beter. Hier kwamen 9 van de 22 ingeschreve- nen uit. We zagen hier drie velden van 3, met 2 geplaatst. In de eerste serie won ,,Wahnfried" (770 M.), gereden door den heer Tjibbe Witteveen, met een tijd van 1.16. Tweede werd „Max Medium" (750 M.) Hierna won „Qtiimperle" (790 M.), gere den door den heer J. v. Leeuwen, zijn serie op't kantje af, op't laatste moment. „Kunst- lcr" (765 M.), welke, doordat „Quimperle" te gen zijne gewoonte minder goede momenten had, aan (fen kop ging, scheen te denken dat de finish 10 Meter korterbij was, althans hier werd zijn gang plotseling minder, waarvan Van Leeuwen cen goed gebruik maakte. Tijd 1.17. ..Barones" (740 M.), gereden door den heer J- Witteveen, won de laatste serie met „Koosje W" achter zich. Tijd 1.203/5. De eerste demi-finale werd tamelijk snel ge- loopen. In 1.14 kwam „Kunstler" lste aan. ,.Max Medium" was een zeer snelle tweede. De tweede demi-finale won „Quimperl6". terwijl „Koosje W" volgde. Tijd 1.16. De finale was ook hier zeer spannend. Ten eerste door het snel'.e tempo, waarin „Quim- perle" vanaf de 790 Meter op kwam zetten, en prachtig, met grooten voorsprong, in den tijd 1.12% won. doch ook, en vooral, omdat d» kamp tusschen de drie vo'.genden zoo ge- animeerd was. „Koosje W" moest ten slotte het loodje leggen en viel uit voor de prijzen „Kiinstler" v/on den tweeden prijs met klein verschil op „Max Medium", die, goed gereden door den eigenaar, den heer van Kuijk, den derden prijs wist te bemachtigen. En hiermede waren deze courses ten einde- Er was ongeveer evenveel publiek als bij de vcrige courses. De starter was vlugger in zijne beslissing dan voorheen, wat een snel verloop der draverijen zeer bevorderde. FEDERATIE ENKHUIZEN VAN DEN BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. De Federatie Enkhuizen van den Bond voor Staatspensionneering heeft haar Alge meene Vergadering gehouden in het lokaal De Nieuwe Witte Engel te Hoorn onder leiding van den wn. Voorzitter, den heer M. G. Dorhout. In zijn opening heette de voor zitter de vrij talrijke afgevaardigden harte- lijk welkom, er op wijzende, dat de heer Spaargaren wegens ongesteldheid nog steeds verhinderd is de vergaderingen te leiden. De voorzitter sprak onder instem- ming der vergadering de beste wenschen uit voor een spoedig herstel. De uitgebreide notulen van den heer J. Ebels werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat bij de Fe deratie thans 24 afdeelingen zijn aangeslo» ten. Melding werd voorts gemaakt van de werkzaamheden in 't afgeloopen dienstjaar, De gehouden meeting te Binnenwijzend is goed geslaagd, terwijl voorts in den afgc loopen winter nieuwe afdeelingen zijn op- gericht te Zwaag, Hoogkarspel en Wester- Blskker in samenwerking met Ooster-Blok- ker. De aftredendc bcstuursleden, de hccren J Ebels te Schellinkhout en J. Poen te Ven- huizen werden herkozen. In de vacaturc van den heer Kofman te Enkhuizen (we gens bedanken) werd gekozen de heer L. E. Louwers te Andijk (Oost), terwijl het be stuur werd aangevulu met dc heeren H. Ga- lis te Hauwert en C. Hemmer te Wognum. Bij de behandeling van den beschrijvings- brief voor de a.s. 25e Algemeene Vergade ring te Arnhem werd besioten de herbenoe- ming van den heer Spaargaren tot H. B. lid te steunen. Voor de vacatures in het H. B. door dc heeren Mr. JHeezes te den Haag en M. Goud te Utrecht (beiden niet herkiesbaar) waren aanbcvelingen ingekomen voor dc verkie zing van de heeren Kalff te Ilpcndam en Beunder te Purmercnd. Gewezcn werd op het feit, dat de pro- vincie Noord-Holland ruim voldoende in het Hoofdbestuur is vcrtegenwoordigd, waarom besioten werd deze candidaten niet te steu nen. doch de verkiezing van eventueele candidaten uit Gelderland en Utrecht te bevo'rderen. Aigemeen verklaarde men zich tegen het motie-voorstel van het H. B. om een crediet van 1500.tc verleencn voor de invoe- ring van een lilr ten dienste der propagan da. Liever zou men de lantc arnplalen uit* brciden. Ook het voorstel A'dam om zoo mogelijk het orgaan om de 14 dagen in dub- bcl formaat uit te geven werd om financi- eele redenen ontraden. Stcrk kantte men zich tegen het voorstel Groningen om bij dc a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamcr met eigen ckndidaten uit te komen. Tot afgevaardigde naar de a.s. Algem. Vergadering werd benoemd de heer L. J. Louwers (e Andijk. Uit niededeelingen van den Penning- mebster bleek dat de stand van de kas mo- menteel niet rooskleurig is. In verband hiermede werd een gering be- draf1 besrhi' baar gesteld voor het Vcrkie- zin- sfonds. Bij de rondvraag werd de propaganda met bctrekking tot de a.s Tweede Kamer- vcrkiezingen besproken. Het werken met strooibiljetten werd ge- prefereerd boven het beleggen van meetin- gen. De Voorzitter bracht alsnog een woord van hulde aan den afgetreden secretaris, den heer J. Ebels, en den afgetreden pen- ningmeester, den heer J. Pool. In de hierna gehouden bestuursvergade- ring werd tot secretaris benoemd de heer L. Louwers te Andijk. tot penningmeester de heer C. Hemmer te Wognum. Hierna sluiting. UIT HEILOO. De Mandolineclub „Ons Strevcn", dirccteur de heer G. C. Th- Koch, van Alkmaar, gal Zaterdagavond een aitvoering in de feestelijk versierde zaa! van den heer Ferd. Sluijters (voorheen de Rooij). Op bet rijk voorzient programma stond o. m. de onthulling van de viae Medewerking werd verleend door het h. M. C. „Sempre Crescendo" van Alkmaar, terwijl bovendien een tooneelstuk was inge- studeerd. Het programma werd geopend met het nummer „Heiloo Vooruii", van den dirccteur, gevolgd door cen kort openingswoord van den voorzitter, den heer W. Kaagman. Daaraa volgde weer een drietal mandoline-nummers. Gezien het geringe ledental van het kleine groepje (versterkt met 3 spelers uit Alkmaar), mogen de prestaties niet onderschat worden. De uivoering i| een succes voor den directeur geweest. Het scherm zakte en nu was het een strijkje dat de noodige afwisseling gaf en het was vooral onze plaatsgenoot, de heer J. Bruul, die zich onderscheidde. Toen het scherm daarop omhoog ging, was het tooneel bezet met de Alkmaarschen en Heiloosche clubs en zou de onthulling van de vlag geschieden. Bij deze gelegenheid werd een kemachtig woord gesproken door den afdeelingsvoorzit- ter van de S. D. A. P., den heer W. van de Vail. Spreker wilde zich gaame kwijten van de aangename taak, die het bestuur van hem had gevraagd en memoreerde wat de club en de Koch's hier hebben bereikt. Het is voor niij een verblijdend teeken, dat er een vlag v/ordt aangeboden, dit is een bewijs van voor- uitgang, aldus spr. en hij vervolgde: Een club uit ons midden, die fleur brengt op onze po- ltieke en andere bijeenkomsten, een club uit ons middene die onze mooie liederen en zang- nummers vertolkt, hetgeen noodig is, want i:.en mag van een burger club niet verwach- ten, dat zij onze liederen zoo met overt' iging geeft als wij Na een terugblik over het 25- jarige leven der S. D. A. P. ontplooide spr. de vlag en hij uitte de hoop, dat men uooii on trouw wordt aan de vlag en dat men ze bij lief er. leed vooruit zal dragen in het leven- (Da- verend applaus). De mooie vlag geeft een symbolische voor- stelling van wat de club beoogt en is een aanwinst. waarmede de club gefeliciteerd mag worden. Hierna werd een voordracht gegeven: „De arme Clown" In de (lange) pauze werd een verloting ge houden, waama de Mandolineclub, versterkt met de club van Alkmaar, weder optrad. Ge- speeld werden achtereenvolgensA. M. C. Sempre Crescendo van-G. C. Th. Koch, Lis- sette en Sonja van Joh B. Kok en tot slot de Boerenbruiloft van H. Smits Jr. Daaran werd de eenacter „De Oom uit Amerika" gegeven door de werken de leden van de Htilooer Mandolineclub, onder regie van den heer J. Rossenbacker. Dit blijspel van H- J. Patcrnotte werd a's we in aanmerking nemen, dat verschiilen- de personen voor het eerst op de planken waren vrij goed weergegeven. Het was door de lachsalvo's niet gehecl te volgen, doch liet vormde en waardig slot van den goed gc- slaagden feestavond UIT BERGEN. Dezer dagen had in een der loka'en van de openbare school voor U. L. O., de slu: ting plaats van den cursus „Eerste hulp bij ongelukken", welke cursus door dokter Blok belangeloos voor den Volksbond tegen Drank- misbruik in den afgeloopen winter voor een 40-tal cursisten werd gegeven. Door den heer P. Baretta. voorzitter van den Volksbond, werd dokter Blok namens het Bestuur hartelijk dank gezegd voor zijn leer- rijke en door de cursisten met groote belang stelling gevolgden cursus en werden de aan wezigen opgewekt als lid van den Volksbond toe te treden. Spreker vestigde er de aandacht op dat deze cursus gratis is gegeven en dat het vcrige jaar door den Volksbond een flon- liadag voor schoolkinderen is gehouden, waaraan door de kinderen eveneens gratis kon worden deelgenomen De Volksbond zou gaame wederom een floraliatentoonstelling houden, doch de kas is niet toereikend om den kinderen gratis plantjes te verstrekken Spr uitte ten slotte den wensch dat het aantal le den spoedig dermate zal toenemen dat het aantal leden spoedig dermate zal toenemen, dat het aan het Bestuur nog mogelijk wordt, ook dit jaar wederom aan alle schoolkinderen plantjes le doen uitreiken. Als blijk van waardeering ontving dokter Blok hierna van de cursisten een paar weten- schappelijke boeken, terwijl aan Mevr. Blok voor haar hulp een fraaie palm werd aange boden. Na afloop werd een film vertoond van de malariamug cn de oestrijding der malaria welke met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Mei a.s. een school-kerk-tram worden inge- legd van Bergen aan Zee naar Bergen-Bin- nen. Deze tram zal om 8 uur 13 minuten te Bergen-binnen aankomen. Bij den gevaarlijken spoorwegovergang Komlaan, is thans aan alle zijden het hout- gewas gekapt, zoodat het uitzicht op de spoorbaan voor het verkeer niet meer wordt belemmerd. De Spoorwegen, overwegen nog het plaatsen van waarschuwinfrsborden, wel ke in het aigemeen op de hoofdlijnen bij on- bewaakte overwegen worden gebruikt Bin- nenkort zullen ter plaatse borden worden ge plaatst met het opschrift ..fluiten", als her- innering voor de machinisen. UIT OUDKARSPEL. De Rijkspolitic heeft Zondag op het voet- balterrein 2 prccessen-verbaal opgemaakt, 1 voor het houden van een wedstrijd gedurende kerktijd en het tweede voor het in orde maken van het terrein op Zondag. D. T. S. II speelde tegen N. V. V. Ill van Nieuwe Niedorp en won met 10. D. T. S. speelde tegen Voorwaarts I uit Barsingerhorn en won met 3—0. UIT NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag is het driejarig zoontje van den heer J. Jes alhier in cen onbewaakt oogenblik in de nabijheid der woning in het water geraakt en verdronken. UIT HEERHUGOWAARD. (Maart) G e b o r e nAnna Maria, dochter v. Pe- trus Does en van Elisabeth Stet. Anna Ca- tharina, dochter van Albert Groot en van Maria Groothuizen. Johannes, zoon van Jan Groot en Elisabeth Boots. Cornelia Alida, dochter van Simon Rood en Maria Wester Tamis Adrianus, zoon van Simon Dam en Trijntje Groot. Aaltje, dochter van Reinder van Velsen en van Minke Tiedes IJpma. Anna Maria, dochter van Johan nes van Stralen en van Aaltje Wijnker. Eleonora Anna Maria, dochter van Jacobus Gerardus Kraakman en van Neeltje Jong. Maria Anna, dochter van Jacobus Hendri- cus Ranzijn en van Anna Maria Bosma. Petronella Charlotte, dochter en Christiaan Augustinus, zoon van Gerardus Johannes Nijman en van Dorothea Elisabeth Charlotte Bakker. Wilhelmus Gerardus, zoon van Gerrit Wijnker en van Anna Kieft. Wil- helmina Maria, dochter van Jacobus vac Diepen en van Cornelia Rezina Wit. Wil- helmina Agatha, dochter van Petrus Groot en van Leentje van der Mey. Johannes Pe trus, zoon van Pieter Karsten en van Alida Poland. Anna Catharina, dochter van Abram Waterdrinker en van Trijntje de Jong Johannes, zoon van Willem Molenaar en van Maartje de Jong. Cornells Willem, zoon van Klaas Waterdrinker en van Corne lia Slinger. Overleden: Dirk van Schagen, oud 78 iaren, weduwnaar van Jantje Komen. Maria Anna Ranzijn, oud 5 dagen, dochter van Jacobus Hendricus Ranzijn en van Anna Maria Bosma. Wilhclmina Maria Gilde- meier, oud 11 maanden, dochter van Jan Gil- demeier en van Catharina Roskam. Levenloos aange geven: kind van Jacobus Hendrikus Ranzijn en van Anna Maria Bosman. De tuinbouwvvintercursus, gegeven door de tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven", i* geeindigd met een negental cursisten. De slot- les werd bijgewoond door den Rijks-tuinbouw^ consilient, den heer Hazeloop en de Commis sie van Toezicht. Na afloop van deze les werd door den voorzitter van „Nieuw Leven" het woord tot de cursisten gericht, liun tcewenschende, dat ze mochrin ervaren, dat tijd en moeite aaa den cursus besteed voor hun goede vruchten zouden afwerpen, terwijl hij een woord van dank richtte tot de heeren Renaud en Band voor de gegeven lessen: Het diploma werd vervolgens uitgereikt aan: Jac Th. Ursem A. Groot? J. van Schagen, A. Groen PzJac- Butei-, K. Buter, Jac. Blokker en H. Reijne. Daaraa werden de cursisten teegesproken door den heer Hazeloop, die verklaarde met genoegen dezen laatsten cursusavond te heb ben bijgewoond; ook deze richtte een woord van dank tot de leiders van den cursus en fc liciteerde de cursisten met hun diploma. Spr hcopte, dat de opgedane keiinis zou mogen leiden tot de behoefte om ook na dezen cursus die kennis te verrijken door liet lezen van vak- bladen en andere geschriften op tuinbouwge- bied. Door den cursist H. Reijne werd namens de mede-cursisten een woord van dank ge sproken en aan de heeren Renaud en Band, als bewijs van erkentelijkheid een zilveren vulpotlood aangeboden, waarna door den voorzitter van ,,Nicuw Leven" de cursus werd gesloten. UIT BERGEN. De Sste muziekavond ten huize van me- vrouw Marie Egmond (de Jaatste in dit ser- zoen) bestond uit een sonateavond van deze pianiste en den bekenden cellist van het Hol landsche Strijkkwartet Canivez. Van Beethoven werd de Sonatc F dur ge geven, terwijl verder voor de pauze een sena te van Debussy naar voren werd gebracht. Na de pauze was de avond geheel gevuld met 'n Sonate van Cesar Franck, waarin de cellist zijn talenten op meesterlijke wijze tot rating brcht. Canivez is een artist die leeft voor zijn kunst. Het is hem een genoegen tc muaiceeren in?1 .1. mi. ..LtlUiilM

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6