■I f Foster's Zalf verdrijft onuitslaaobare kwellingen van aambeien en gaat ontsteking tegen. Inclerdaad cen probaat geneesmiddcl. Per doos 1.75, per tube 1. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN NAAR FINLAND. De gezant van Finland te 's-Gravenhage, de heer Yrjo Saastamoinen, heeft gisteren in het legatie-gebouw den heer D. Hans, voorzitter van den Nederlandschen Journa- iisten-Kring ontvangen, om dezen mededce- ling te doen van het feit, dat binnenkort de Finsche Journalistenvereeniging en ecnige belangrijke Finsche vereenigingen en colle ges een officieele uitnoodiging zullen zen- den voor een bezoek van Nederlandsche journalisten aan Finland in den aanstaanden zomer. De gezant verzekcrde, dat deze uitnoodi ging de volledige instemming van de Fin sche regeering zal hebben en dat bij de Finsche journalisten, die het vorig jaar Ne derland bezochten, nog zulke aangename herinneringen bestaan aan die reis en aan de hartelijke wijze waarop zij hier zijn ont vangen, dat zij er zeer vcrlangend naar zijn „revanche te ncmen De Kring-voorzitter heeft geantwoord overtuigd te zijn, dat deze uitnoodiging door de Nederlandsche journalisten met le- vendigc voldoening zal worden ontvangen en verklaarde dat het Kringbestuur gaarne, ingevolgc den wensch van den gezant, de voorbereiding dcr reis in Nederland op zich zal nemen. Komt de tocht tot stand, dan zal men volgens het voorloopig programma op 30 Juni vertrekken. De aankomst te Hel- singfors via Stettin valt dan op 3 Juli. Ge- durende ongeveer twee weken zullen de voornaamste-plaatsen van Finland worden bczocht. Noordelijk zal de reis zich uit- strekken tot Uleaborg. Zoodra de Nederlandsche journalisten in Finland zijn aangekomen, zijn zij de gasten van de uitnoodigende vereenigingen. Het dagelijksch bestuur van den Kring is met de voorbereidende maatregelen reeds begonnen. SALARISSTATISTIEK. De vergadering van de hoofdbesturen der bonden, aangesloten bij het A.C.O.P., t.w. de Nederl. Bond van personeel in over- heidsdienst, de Centr. Nederl. ambtenaars- bond en de Bond van Nederl. onderwijzcrs, heeft een motie aangenomen, waarin zij, overwegende, dat een deugdelijke loon* en personeelsstatistiek onmisbaar moet wor den geacht voor een objecticve salarispoli- tiek; van oordeel, dat het gemis van een zoodanige statistiek tpj de jongste salaris- verlagingen, welke gebaseerd werden op een fictieven totalen salarislast van circa 240 millioen, welk bedrag allcrminst vast- staat, ten nadeele is gekomen van het rijks- personeel; er Lij de regeering ten sterkste op aan dringt dat onverwi'M de samenstel- ling van een deugdelijke loon- en perso neelsstatistiek wordt ter hand genomen, zooals den laatsten tijd van verschillende zijden is bepleit, AANVARING. Op de reedc van Helder heeft gistermid- deg cen aanvaring plaats gehad tusschen de onderzeeboot 0 2 en de torpedoboot G 12. De torpedoboot kreeg een scheur onder de waterlijn en ter hoogte van de machineka- t.ier, doch kon met behulp van eigen pom- pen drijvende blijven. De G 12 werd, geas- •isteerd door het torpedotransportvaartuig Mercuur, de haven binnengebracht en in het dok opgenomen. De 0 2 kreeg geringe schade aan den voorsteven. HET INTER NATION A AL RECHTS- VERKEER. Frankrijk en Zwitserlanc hebben onze Ko- ningin uitgenoodigd zich bereid te willen ver- klaren, indien beide landen niet tot overeen stemming kunnen komen omtrent de samen- stelling van de permanente verzoeningscom- missie (men zie hiervoor onder Telegrammen) tusschen deze staten of hieromtrent de aau- wijzipg van den superarbiter, harerzijds daar- toe over te gaan. De Koningin heeft erin toe- gestemd deze opdracht te aanvaarden. EEN WAPEN VOOR KAMPERVEEN. Men deelt aan het Hbl. mede, dat de raad der gemeente Kamperveen, die zich niet met het voor hare gemeente ontworpen wapen heeft kunnen vereenigen, na een zeer nauw- keurig onderzoek, door den secretaris der ge meente ingesteld, een nieuw ontwerp heeft doen opstellen, waarin de geschiedenis van Kamperveen geheel juist weergegeven wordt Het wapen is schuin gedeeld: 1. Rechts: een schild van azuur met 7 liggende gouden blokjes, in welker midden een plompe- of pompeblad van keel (rood.) II. Links: een gouden veld met een leeuw van keel op cen sinapele (groene) golvende zee. Algemeen wordt aangenomen, dat het oude Friesche rijk uit 7 deelen bestond, welke In hun wapen door 7 gouden blokjes aange- geven zijn. Het pompeblad wordt in de Frie sche vlag ten getale van 7 teruggevondcn eri wijst, volgens de overlevering, eveneens op het 7-deelige Friesche waterrijk. Kamperveen au is een Friesche nederzetting. Nadat de zee een belangrijk deel van dit oude Friesche rijk weggeslagen had is, syinpolisch voorgesteld. een der 7 pompebladen weggedreven en te Kamperveen terechtgekomen. De linkerhelft geeft den eeuwenlangen strifd tegen het zeewater weer en verfoona derhalve eenige overeenkomst met het Zeeuw- sche wapen. Kamperveen, dat zoo graag een eigen wa pen wil bezitten, hoopt op een gunstige beslis- sing van den Hoogen Raad van Adel. DISTILLEERTOESTEL ONTDEKT. Rijksambtenaren hebben, naar het Utr. Dagblad meldt, Maandagmiddag ten huize van J. de W. aan de Adhterstraat te Oude- vvater een volledig distilleertoestel in beslag genomen. Ook werd beslag gelegd op een Loeveelheid bereid en een hoeveelheid onbe- reid gedistilleerd. WERKSTAKINGEN IN DRENTE EN FRIESLAND. In Friesland wordt beweerd, dat deze werkstakingen, een gevolg van een actie van de communisten, uit Moskou financieel ge- steund worden. Jo de Haas, de leider der actie, die Vrijdag te Appelscha werd gearresteerd, is, naar de Leeuw. Ct. meldt, gistermorgen naar Amster dam vervoerd en ter beschikking van de jus titie gesteld. De anti-militarist Brinksma te Jubbega die de stakers toesprak, is in arrest genomen De landarbeiders te Stiens en Ried zullen hedenochtend in staking gaan. Gisternacht zijn de dijken van den Zuid- westpolder te Beets doorgestoken. GEZANT TE RIO DE JANEIRO. Than® is bij kon. besluit mr. C. Ridder van Rappard benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rio de Janeiro, DE SCHILDERSSTAKING. Men meldt uit's Gravenhage> Maandag hebben in den loop van den dag 27 patroons, alien ongeorganiseerd, het nieu we contract geteekend. Gistermorgen zijn er nog 10 ongeorganiseerde patroons bijgeko- men. Op 5 plaatsen, waar men vanmorgen aan het werk was gegaan, is dit door toedoen van de stakers, weer neergelegd. Het aantal werkende gezellen bedraagt thans meer dan 200. HET STRIJKEN VAN EEN BOOT VAN EEN SCHIP DAT SLAGZIJ HEEFT. Het Volk schrijft: Hoe een oorlogsschip, zij het dan een ge- strand oorlogsschip, nog.nuttig kan zijn, js hier j.l. Zaterdag nabij Petten gebleken. Op 28 Dec. 1921 strandde hier nabij Pet' ten de Engelsche kruiser Prince George, welke gedurende de ruim drie jaar, die hij op het stiagid heeft gestaan zboveel over zij is zakt, dat aan den eenen kant het dek onaer water ligt, terwijl de andere kant nog 12 M boven water uitsteekt. Zou het mogelijk zijn om van een schip. dat zoover overhelt, een reddingsboot te wa ter te laten? Dit heeft de heer Schat uit Den Haag zich afgevraagd. Reeds jaren houdt hij zich bezig met de vraag, hoe van een ge- strand schip, hetwelk meest altijd zwaar slag- zij begint te maken, een boot kan worden ge- streken, zonder dat deze kantelt of tegen het schip te pletter slaat. De heer Schat meende iets te hebben ge- vonden, hetwelk aan de beste verwachtingen zou beantwoorden. Om dit nu aan de prak- tijk te toetsen, heeft hij een oude reddingsboot naar het alhier gestrande oorlogsschip ge- bracht. Met behulp van een 15-tal strandwerkers van Petter. is de boot boven op het schip gehe- schen en daarna eenige malen met egn ploeg volk er in gestreken en weer opgeheschen. Het moet gezegd worden, dat door ons alien, ook door' menschen die jaren de zee heb ben beyaren, de proef uitstekend geslaagd werd benoemd. Het is dan ook te hopen, dat deze uitvinding in praktijk zal wdrden ge- bracht waardoor vele menschenlevens kunnen worden gespaard. LUCHTVERKEER MET ZWIT- SERLAND. Het Zwitsersche Tel. Agentschap meldt: De Bondsraad heeft den minster van buiten- landsche zaken gemachtigd tot het sluiten van een voorloopig accoord ter regeling van de luchtscheepvaart met Nederland. AANRANDING IN EEN TRE1N. Zondagmorgen is een 55-jarige dame, die met een heer alleen in een coupe zat, tusschen Haarlem en Leiden aangerand. Door zich krampachtig te verzetten wist zij den man van zich af te houden. Te 8.33 te Leiden aangekomen, waar de dader was uitgestapt, deeloe de dame ontsteld haar wedervaren mede en gaf zij het signale- ment van den man op. De politic stelt een on derzoek in. DE DORUS RIJKERS-BRIEFKAARTEN In aansluiting met de verschenen series Do lus Rijkers-briefkaarten zal met het oog op den gedenkdag van de opnchting van het „Helden der Zee-fends" een nieuw ontwerp van zoodanige briefkaarten het licht zien. De bedoeling hiervan is, het feit van deze op- richting historisch vast te leggen. VF.RONTREINIGING VAN DE VECHT. Op vragen van het lid van de Tweede Ka- mer den heer Wijkamp betreffende het nemen van maatregelen tegen verontreiniging van de Vecht: 1. Is het den minister bekend, dat nog steeds niet is tegemoet gekomen aan de sinds jaren bestaande klachten over de vervuiling van de Vecht, veroorzaakt door daarin drij- De troosteade zie) (tot automoblllst met een gesprongen band): D'er Is alt(]d een voordeel meneer. in dezen t(jd *aa ijat lm hftbt 9 lywuieti i4a®a last van vllegea (i«fiadfia Ojiialoaj vende voorwerpen? 2. Kan de ministet' bevorderen, dat er tus- schen^e gemeenten aan de Vecht een dienst wordt georganiseerd, welke dit water regel matig van arijvend vuil zuivert, op de wijzc als de commissie' ter bestudeering van he vraagstuk van de verontreiniging van de Vecht in haar rapport van 1921 aanbeveelt. 3. Wanneer tegen het tot stand komen van een intercommunale samenwerking bezwarea mochten bestaan, is de minister dan bereid maatregelen te nemen, dat op andere wijze aan de vervuiling van de Vecht een einde wordt gemaakt? heeft de minister van arbeid, handel en nij verheid geantwoord: 1. De eerste vraag wordt bevestigend be- antwoord. 2. In verband met de geringe geneigdheir van enkele gemeentebesturen tot het organ! seeren van een intercommunalen dienst tot verwijdering van drijvend vuil uit de Vecht, verwacht ondergeteekende voorshands weinig heil van pogingen zijnerzijds, om een derge lijke organisatie tot stand te brengen. 3. Hij is echter gaarne bereid, om bij de gemeentebesturen aan te dringen op strenge handhaving van bepalingeo betreffende bet inwerpen van vuil in de Vecht en op regelma tige verwijdering van dergclijk vuil. KORTE BERICHTEN. Gisteren heeft te Breda een hoofdbe- stuursvergadering van de Noord-Brabantsche Maatschappij van Laridbouw plaats gehad. Bij de Tweede Kamer is thans ingeko- men een wetsontwerp tot tijdelijke schorsing van de heffing van een recht bp de mijnen De memorie van antwoord is versche nen op het verslag van de Tweede Kamer be treffende het wetsontwerp tot wijziging van de Loterijwet 1905. Verschenen is de memorie van ant woord op het verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot intrekking van de aanwijzing van het staatsboschbeheer als staatsbedrijf. Gepubliceerd is het rapport der techni sche deskundigen in zake de dubbele belas ting. Tet bureau van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken stelt voor een adres aan de Tweede Kamer te zenden inzake de Weeldebelasting Verschenen is het rapport van de reor ganisatiecommissie voor het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie. De Provinciale bond van rundVeefok vereenigingen in Zuid-Holland heeft gisteren in het restaurant Suisse te Rotterdam zijn 30ste algemeene vergadering gehouden, on der voorzitterschap van den heer P. Jas uit Dubbeldam. Bij de weduwe De Jong bij Heerenveen is 6000 ge9tolen. Een jongmensch, een fa milielid van de bestolbne, is in verband daar- mee aangehouden. In het ziekenhuis te Velp (Gelderl.) is in den ouderdom van 73 jaar overleden de heer C. A. Becker, oud-resident van Madioen Dezer dagen heeft te Utrecht het hoofd bestuur van den Nederl. R. K. Middenstands bond onder leiding van den heer C. J. G Struycken uit Den Haag vergaderd. Thans heeft de rapporteur J. Niist van het Accountantskantoor van J. J. M. H Nijst enaCo. toestemming gegeven tot publi catie van de door hem uifgebrachte rapporten inzake het faillissement van de Hanzebank te 's Hertogenbosch. Te Hillegom is Maandag het 1 ^-jarige zoontje van den heer Ruygrok v. d- Hulst te water geraakt en verdronken. Gistermorgen is te Velfhoven (N.-br.) de woning van C. G. geheel afgebrand. De ge- heele inboedel is verloren gegaan. De oor- zaak van den brand is onbekend. Provinciaal nieuws UIT BERGEN. De schietbaan in de duinen. Zooals bekend is besloot de algemeene vergadering van de Vereeniging tot Bevorde- ring van het Vreemdelingenverkeer aan Ged. Staten het verzoek te richten geen vergunning te verleenen voor het inrichten van een schiet baan in de duinen. In Bergen koesterde men de gegronde hoop, dat dit verzoek zou wordten ingewil- ligd, omdat men veronderstelde, dat in dit college, waarin ook eenige democraten zit- ting hebben, iets gevoeld wordt voor een ob- belemmerde beschikbaarstelling van de steeds meer bedreigde natuur. Ook ditmaal geeft het college bewijs, dai: het voor alles de bureaucratie wenscht hoog te houden. Uit het hieropder gepublkeerde schrijven blijkt n.l. dat Ged. Staten gemeend hebben de aangevraagde vergunning niet te moeten weigeren en bovendien van oordeel zijn, dat de schietbaan geen gevaar of hinder voor de wandelaars zal opleveren Wanneer Ged. Staten eens onder leiding van het bestuur van de V. V. V. zich ter plaatse op de hoogte hadden gesteld en niet op ambtelijke inliehtingen waren afgegaam dan zouden zij den laatsten zin zeker niel hebben durven neerschrijven. De schietbaan toch zal zeilfs de veiligheid aan het strand be- dreigen. ciale Statenleden den moed zal hebben, om zonder toestemming van Jijn fractie in open- bare zitting van de Staten hierover eens een en andler naar voren« te brengen en dringen er bij het bestuur van de V. V. V. op aan om de leden van Provinciale Staten uit te noodi- gen, zich ter plaatse op de hoogte te stellen en zich er van te overtuigen hoezeer Gedepu- teerden er in deze naast zijn geweest. Het van Ged. Staten ontvangen sohrijven luidt als volgt: Naar aari'eiding van Uw tot Gedeputeer- de Staten dezer provincie gericht verzoek- schrift d.d. 14 Februari j.l., houcfende ver zoek te bevorderen, dat het oprichten van een schietbaan in de provinciale duinen onder de gemeente Bergen wordt voorkomen, deel ik 1J namens genoemd College mede, dat het in het in Uw verzoekschrift aangevoerde geen voldoende aanleiding heeft gevonden de door den Kapitein, Commandant van de afdeeling Alkmaar van den Vrijwilligem Landstonfc te Alkmaar gevraagde vergunning tot het in gebruik nemen van een gedeelte provinciaal duinteri^in onder de gemeente Bergen ten be- loeve van eene op te richten schietbaan, te weigeren. Gezien de ligging van de schietbaan en de 1 ij hopen alsnog, dat een van de Provin- Paardenhandelaar: Hier Kees, rijdt dat paard eeca rond voor meneer. Nieuwe knecht: Hoe moet ik hem rijden, meneen voor koopen of verkoopen? (Passing Show) aan hunne vergunning verbonden veiiig- heidsvoorschriften, zijn Gedeputeerde Staten van meening, dat gevaar of hinder voor de wandelaars van de oprichting der te duchten zal zijn. BLOEMBOLLEN. Men schrijft uit Heemstede: Op verschillende bollenakkers treft men onheil aan in de tulpen. De bollen hebben dit voorjaar met de groei lang gcdraaid. Nu men een goed overzicht in de tulpen gewassen krijgt, blijkt het dat ze tamelijk veel van de nachtvorsten geleden hebben. Ook enkele per- ken op de vollegrond tentoonstelling te Heemstede zijn hiervan niet gespaard geble- ven. UIT WARMENHUIZEN. Heden had alhier plaats de aanbesteding van het R.K Zusterhuis. Ingesehreven was als volgt: P. Tuin, 't Zandt, 47500, Gebr. Boekel, Oude Niedorp, 52000, Bouwbedrijf Overtoom, Schagen, 45610, W. Kemper. Warmenhuizen, f 36350 (buiten schilder- en loodwerk.) P. Bot, Heer- hugowaard, f 47800, Doedens en Schilder, 't Zandt, 50000, Noort, Bergen, 49000, J. Obdam. Heioo, 50890. De begrooting was ruim 34000. Heden had alhier de aanbesteding plaats van de drieklassige R. K. Meisjesschool. Ingesehreven werd door: J. Obdam, Hei- loo, voor 34800, de Bouwonderneming Overtoom, Schagen, voor 33000, P. Bot, Heerhugowaard, voor 298C6, Doedens en Schilder, 't Zandt, voor f 32887, W. Kemper, Warmenhuizen, voor 29850, K. Westra, Warmenhuizen, voor f 31290, Knuwer, Scha gen, voor 30933, Van Duijn en Van der Steen, Bergen, voor 28900, Gebrs. Boekel, Oude Niedorp, voor 31300, P Tuin, 't Zandt, voor 31900. De begrooting was ruim f 23000. De aanbesteding van den afbraak van 'n boerderij, naast de kerk, had het volgende verloop J. Huiberts, Alkmaar, f 130, C. Kemper Co., Warmenhuizen, 175, A. Bakker, Flei- loo, ,f 265, M. Berkhout, Warmenhuizen, 170. Het werk is gegund aan den heer A. Bak ker te Heiloo. ken van valsche handteekeningen, als waren deze echt en onvervalscht. Beklaagde werd derhalve veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. De eisch van den Off icier van Justitie luidde indertijd eveneens drie maanden ge- vangenisstraf. Naar wij vernemen zal beklaagde van dit vonnis in hooger beroep gaan. De lijsten met handteekeningen zullen worden teruggege- ven aan het gemeentebestuur van Arnheni Tijdens deze procedure, die waarschiinOijk nog geruimen tijd zal vorderen, zal he( voor het schoolbestuur van „St. Willebrord" niet mogelijk zijn om uitvoering te geven aan zijn voornemen tot den bouw van de twee nieuwe scholen met steun van gemeentewege aangezien de subsidie-aanvrage niet is inge trokken en nu ook niet kan worden ingetrok- ken, daar wanneer het schoolbestuur nieuwt lijsten met handteekeningen zou indieneu hiermede een vonnis zou zijn uitgesproker. over de oude lijsten en appel aanteekenen dar niet meer mogelijk is. UIT HOORN. Bij kon. besluit van 4 dezer is, met ingang van 1 dezer, benoemd tot scheikundige bij den dienst der Rijkslandbouwproefstations, mej dr. B. J. Holwerda, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam alhier. Rechtzaken. DE VERVALSCHTE LIJSTEN VOOR DE STICHTING VAN B1JL.- SCHOLEN TE ARNHEM. De rechtbank te Arnhem heeft, zooals wij reeds in een deel van ons vorig nummer meld- den, Maandag C. V., hoofdonderwijzer al- daar, wegens verschillende misdrijven van valschheid in geschrifte (het plaatsen van valsche handteekeningen op lijsten voor het stichten van bijzondere scholen) veroordeeld, overeenkomstig den eisch, tot 3 maanden ge vangenisstraf. De Telegr. meldt daarover nog de volgen de bijzonderheden De rechtbank deed uitspraak in de straf zaak tegen den administrates van het schoolbestuur van „St. .Willebrord", C. Vrucht, verdacbt van vervalschingen van handteekeningen en het gebruik maken van valsche handteekeningen. Beklaagde zelf was thans niet verschenen; wel zijn advocaat. In een uitvoerig gemotiveerd wonnis wordt V. sc'huldig verklaard aan het ten laste ge- legde. In de eerste plaats op grond van ver- klaringen van beklaagde zelf, die erkende op de twee lijsten gestelde handteekeningen zelf te hebben geplaatst, gezien te hebben, dat huisvrouwen in zijn tegenwoordigheid hebben geteekend met den naam van hun echtgenoot, de lijsten als waren deze echt, ter hand te hebben gesteld aan het schoolbestuur, zonder naderen uitleg en tenslotte de vereischte stukken voor de subsidie-aanvrage aan het gemeentebestuur in gereedheid te" hebben ge- >racht. Verder wordt in het vonnis gewezen op de verklaringen van verschillende getuigen. Een en ander overwegende, meende de rechtbank, dat de ten laste gelegde feiten wettig en over- tuigend bewezen zijn, met uitzondering van twee op de lijst voorkomende handteekenin gen, voor welker valschheid het bewijs niet is ■eleverd, zoodat in zooverre een vrijspraak ient te volgen. In het vonnis wordt voorts overwogen, dat de lijsten zijn ingediend met het oogmerk om deze als edit en onvervalscht te gebrui- ken, uit welk gebruik nadeel zou kunnen ont- staan, omdat het gemeentebestuur van Arn- lem ingevolge de Lager Onderwijswet ver- )licht zou zijn geweest om gelden beschik- rnar te stellen voor den bouw van de twee R. K. scholen, terwijl geenszins vaststond, dat het minimum aantal leerlingen voor deze scholen was verkregen. Geconstateerd wordt verder, dat opzet en sehuld bewezen zijn: nl. valschheid in'geschrifte, tweemaal ge- pleegd ea tweemaal opzettelijk gebruik ma- Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenveiling), 7 April. 3100 K.G Wortelen 1.50—/ 1.60, 29000 K.G. Roode kool le soort 9.60—/ 11.60, 2e soort 6.50 tot 9, 26000 K.G. Gele kool le soort 11 tot 13.20, 2e soort 9.10—/ 10, 21600 K.G. Witte kool le soort 3—/ 3.70, 2e soort 2.30, 4700 K.G. Uien: Uien 13 20 tot 13.80, Drielingen 10—/. 11, alles per 100 K.G. Zeetijdingen. STOOMVAARTI.IJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND Batjan vertr. 5 Apr. v. Rangoon n. Europa Karimoen vertr. 5 Apr. v. Rangoon n. Europa Salabangka arr. 6 Apr. v. Amst. te Bremen Grotius (uitr.) arr. 7 Apr. v. Marseille. Roepat (thuisr.) vertr. 6 Apr. v. Marseille. Sembilan (uitr.) vertr. 7 Apr. v. Suez. KON. NED. STB. MIJ. Berenice vertr. 7 Apr. v. Malta n. Venetie. Euterpe arr. 7 Apr. v. Bordeaux te Amst. Hermes vertr. 6 Apr. v. Volo n. Salonica. Ino arr. 7 Apr. v. Amst. te Danzig. Pollux arr. 7 Apr. v. Smirna te Samos. Venus arr. 7 Apr. v. Messina te Palermo Adonis vertr. 6 Apr. v. Gyon n. Malaga. Juno arr. 6 Apr. v. Amst. te Hamburg. Orestes vertr. 6 Apr. v. Constantinopel n Bourgas. Orpheus arr. 6 Apr. v. Amst. te Kopenh. Rhea vertr. 6 Apr. v. Sebenico n. Bari. Saturnus arr. 6 Apr. v. Livorno te Napels Stella vertr. 6 Apr. v. Lissabon n. Cadix. Vesta arr. 6 Apr. v. Gibraltar te Alexandria. KON. WEST IND. MAILD. Hector arr. 5 Apr. v. Amst. te Hamb. Merope arr. 5 Apr. v. W.-Indie te N.-York. Luna vertr. 7 Apr. v. Amst. n. W.-Indie. HOLLAND AMERIKA LIJN Blommersdijk arr. 6 Apr. v. Boston te Phila delphia. Veendam arr. 7 Apr. v. N.-York te Rott. Eemdijk v. Tacona n. Rott.„ vertr. 6 Apr. v Los Angelos. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel vertr. 6 Apr. v. Oran a Triest. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland vertr. 7 Apr. v. Rott. n. B.-Avres. JAVA NEW YORK LIJN. Jacatra arr. 6 Apr. v. Java te N.-York. ROTTERD. LLOYD. Deli (uitr.) vertr. 6 Apr. v. P.-Said. Goentoer (uitr.) arr. 7 Apr. te Sabang. Merauke (thuisr.) wordt Woensdagochtcnd te Rott. verwacht. Tambora (thuisr.) vertr. 6 Apr. v. Sabang. Tosari (thuisr.) wordt Woensdagtniddag fe Rotterdam verwacht. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) arr. 6 Apr. te Bahia. Poeldijk arr. 4 Apr. v. Rio Granda te B - Ayres. HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Aagtekerk (thuisr.) arr. 5 Apr. te Adelaide. Abbekerk (uitr.) arr. 6 Apr. fe Brisbane. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk (uitr.) vertr. 7 Apr. v. Suez. Zosma (uitr.) arr. 4 Apr. te Vladiwostock. JAVA BENGALEN LIJN. Boeton vertr. 7 Apr. v. Calcutta n. Java. Bondowoso v. Japan n. Calcutta arr. 6 Apr. te Sabang. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Agapenor v. Japan n. Rott., vertr. 4 Apr. v, Penang. Alcinous arr. 6 Apr. v. Batavia l.v. Amst. te Londen. Astyanax v. Japan n. Amst. arr. 7 Apr. le Hongkong. Autolycus v. Japan u. Rott., arr. 4 Apr. t« Singapore. Eurypylus v. Japan n. Rott., arr. 6 Apr. te Londen. Meriones werd hedenochtend 9 u. van Japan te IJmuiden verwacht. Perseus v. Batavia n. Amst. arr. 6 Apr. te Suez. EMZETCO LIJN. f Jonge Jacobus arr. 5 Apr, v, Rott, i

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7