De veelvuldige weersveranderingen Aspirin* aan de Ttoningm gerreST® verzoe taak te worden ontheven. Srengen voor een ieder ge- varen voor de gezondheid met zidi. Rheumatiek, kiespijn, zenuwpijn, griep en fcouvatten zijn er het gevolg van. Oogen- blikkelijke verzaditing ver« schaffen een of twee tab letter wanneer ze bij het optreden van de eerste svmptomen ge- bruikt worden. Let evenwel op de origineele verpakkin met den oranje ban ill! 1 staking. Er hebben zich daarbij 47 voor op- heffing verklaard, 31 tegen en 29 briefjes waren bianco. Dinsdagmorgen pl.rn. half vijf is door on bekende oorzaak afgebrand het houtstek van den heer Meek, architect te Donkerbroek, Met behulp van de brandspuit ter plaatse en de motorspuit te Oosterwolde, konden de aangrenzende perceelen tegen brandgevaar worden beveiligd. Het geheele houtstek, tot den nok gevuld met iimmermateriaal, ter waarde*van eenige duizenden guldens, werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Men denkt aan kwaadwilligheid. Dinsdagmorgen is een detachement politic troepen ter sterkte van 4 man, onder bevel van sergeant S. Deinum van Leeuwarden vertrokken naar Appelscha. KONINKLIJK BEZOEK AAN AM STERDAM. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam za; dit jaar plaats hebben van Woensdag 13 tot Maandag 18 Mei. STILZWIJGENDE VOLMACHT OP EEN NOTARIS Een notaris, belast met de behartiging van de belangen van een elders woneuden grond- eigneaar, had voor diens rekening bestelliri' jen gedaan. Toen de landheer daarvoor door leverancier was aangesproken, beriep hij zich er op, dat hij den notaris daartoe niet had gemachtigd. De rechtbank te's Graven- hage overwoog, dat de notaris daar ter plaat se de eenige persoon was, belast met de waar- neming van de belangen van den gedaagde, en daar algemeene bekendheid genoot. Bij 'n dergelijken vertrouwensperscon moet aange- nomen worden, dat hij voor zoover het de be langen betreft, die hij waarneemt, beschikt over een onbeperkte volmaclit om zijn prin- cipaal te verbinden, zoodat deze laatste zich slechts dan op een mogelijke beperking van die volmaclit voor een bepaald gevai tegen- over derden kan beroepen, wanneer die derde daarvan op de hoogte was of kon zijn. Waar dit hier niet het geval was, werd de vordering toegewezen. OyERPLAATSING VAN LEERL1NGEN. Te Velseloord is onder een groot aanta' ouders van leerlingen der openbare school D groote ontstemming gewekt door het voorne- men van B. en W. om 150 leerlingen dezer school over te plaatsen naar school E te Vel- seh, en wel om redenen van bezuiniging, wijl dan surnumeraire leerkrachten kunnen wor den aangesteld. In de Maandagavond gehoudm vergade- ring der ouderecmmissie is unaniem verzet gerezen tegen dit plan, voornamelijk omdat de kinderen dan meermalen per1 dag 20 minu- fen moeten loopen, wat men bij het drukke ver- keer van autobussen enz. niet verantwoord acht. Bovendien acht men deze oplossing on- noodig, daar school D pas met eenige lokalen ■is uitgebreid en nu 14 lokalen telt, terwijl school H met 12 lokalen ook nog wel plaats heeft. De wethouder van onderwijs, die ter verga dcring aanwezig was, zeide, dat bij dit verzet er van de uitvoering van het plan wel niets zal komen. Men wil het nu zoeken in over- plaatsing van kinderen van school D naar school H en omgekeerd. VACANTIEBIJSLAG. Het is zegt de O. H. Crt. nog niet met ze- kerheid te zeggen, of te Haarlem de vacantie- bijslag aan het gemeentepersoneel dit jaar al dan niet zal worden uitbetaald; Gedepu- teerde Staten hebben een brief tot het gemeen- tebestuur gericht in zake dien vacantiebij- slag, waarvoor op de gemeentebegrooting een bedrag is uitgetrckken. DE SOERAKARTA. Het afgebrachte gedeelte van de Soerakar- ta, dat b:j de Berghaven te Hoek van Hol land aan den grond was geloopen, is in den afgeloopen nacht bij het opkomen van het wa ter vlot gekomen en daarna opgesleept tot de Buskruithaven tusschen Vlaardingen en Maassluis, waar het opnieuw aan den grond is geloopen. Vanmiddag zou men trachten, het schip verder op te sleepen. Om 4 uur gistermiddag is het achterschip van de Soerakarta weer vlot gesleept. Het sleepen naar Schiedam wordt voortgezet. DE ONTSLAGAANVRAGE VAN DE COMM1SSIE-RINK. Naar de Tel. meldt, is het. Tweede Ka- merlid G. A. Boon voornemens, een inter- pellatie tot de regeering te richten in zake net door dc bczuinigingscommissic-Rink CONFERENTIE INZAKE ARBEIDS- STATISTIEK. Dc Nederlandsche regeering heeft be- noemd tot vertegenwoordiger voor de con ference inzake arbeidsstatistiek, die tegen 20 April door den directeur van het Inter nationale Arbeidsbureau is bijeengerocpen, mr. E. W. van Dam van Isselt, administra tes van het Centraal Bureau voor de Sta- tistiek te 's Gravenhage. DE BELASTINGONTWERPEN. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot: Aanvulling van de Zegelwet 1917, wij ziging van de Successiewet, wijziging van de Successiewet, wijziging van de wet op de Inkomstenbe'asting 1914, herziening van de Verdedigingsbelasting II, wijziging van de wet op de Inkomstenbelasting 1914, (Staatsblad no. 612), waarvan de gewijzigde tcast is bekend gemaakt bij Kon. besluit van 6 Augustus 1920 (Staatsblad no. 688). De Nederl. Bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters heeft gisteren te Utrecht een drukbezochte vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer E. L.' Duiker uit Amsterdam. Het Tweede Kamerlid A. Staalman eft in deze vergadering gesproken over: Weelde belasting en Drankwetswijziging. MOTORDEFECT. Gistermiddag omstreeks 12 uur is een mili- taire tweedekker met le lurtenant Krap als be- siuurder en 2e luncnant Peidman als waarne- mer, op een oefenvlucht met twee andere vliegtuigen van Soesterberg over Ede en Apel- doorn naar Oldenbroek, moeten dalen wegens n.otordefeci Het dalen had plaats in gljj- v.ucht. Het vlieguig kwam neer op een vlak stuk grond in het Oorderbosch. wegens de zachtheid van den bodem schoot het vliegtuig n:et het rechterwiel in een greppel en sloeg daardoor over den kop. Het vuegtuig kreeg heel wat schade. De inzittenden bleven zoo goed als ongedeerd; luitenant Krap kreeg al leen een onoeteekenende neuswond. BRAND. Te Ede is gisterochtend een schuur van den heer v d. B., waarin wagensmeer bereiu werd, gehel afgebrand. Een groote partij wa gensmeer en een opslagplaits met klompen zijn verloren gegaan. De oorzaak van den Grand is onbekend. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. Nauwelijks was deze brand gebluscht of de brandweer werd gealarmeerd voor een boscli- brand in iiet Edcsche Bcsch. Langs den Otter- Ioschca weg was de brand ontstaan in een perceel eiken hakhout en dennen. Daar de bosschen nog niet droog zijn, was men den biand spoedig meester. EEN GOEDE VANGST. De Almelosche politie heeft 'n goede vangst gedaan. De 21-jarige losse arbeider K. is ge- arresteerd en het is gebleken, dat hij schul- dig is aan cnderscheidene inbraken, den laat- sten tijd te Alinelo en omstreken gepiee^d, o a. m den nacht van 20 op 21 December 1924 te A Ibergea, 24 op 25 Januari jl. te Vrieven- y*". en 28 December 1924 te Bentelo Ambt-Delden) en 3 op 4 Februari j.l. in i»YIn!jd van ZiJ'lstra aaa de Groote Straat stelcl 'S in verzel(ei^c bewaring ge- BRIEDEE WORDT UITGELEVERD. Uit Londen wordt gcmeltL dat de recht bank de uitlevering van Briedee naar Neder- land heeft gelast. ONDER DEN WAGEN. Gistermorgen brak de haak van een met twee paarden bespannen wagen," "bestuurd door den 16-jarigen H. van L., te Amersfoort, op den Soestdijkerstraatweg bij Hilversum, waarbij de spoorstok losraakte en tegen de hakken van de paarden aansloeg. De be- stuurder wilde er af springen, hij struikelde en geraakte onder den wagen. De wielen gin- gen hem over het lichaam; hij was onmid- dellijk dood. EEN COMPROMIS IN ZAKE HET VER- HAAL DER PENSIOENPREMIeN. De N. R. Ct. schrijft over de toestanden daar ter stede: Er komt licht aan den einder. De raadsleden Schoutcn, van Aalten, van den Brule, de Meester en de Visser verte genwoordigende dus de rechtsche, de Vrij- heidsbondsche en de Vrijz.-dem. raadsfrac- ties hebben, in aanmerking nemende dat in den raad een meerderheid bestaat, die overturgd is van de noodzakelijkheid van verminaering van uitgaven wegens loonen en saiarissen over 1925, gemeend, dat na de verwerping van de voorstellen van burge- meester en wethouders en van de daarop in- gediende amendementon, het financieel be- iang der gemeente vordert, dat andere voor- stelien te dier zake gedaan en door den raad aanvaard worden. Zij zijn hieromtrent tot overeenstemming gekomen. Zij stellen aan den gemeenteraad voor: le. om overeenkomstig de bijgevoegde ont- werpverordeningen op de wedde en andere inkomsten van het personnel in dienst der gemeente aan pensicensbijdragen te verhalen: a. 3 pet. van den«volicn pensioensgTond- slag voor het eigen pensioen b. 3H pet. van dien gronclslag, doch be- perkt op den voet van art. 98 der Pensioen- wet 1922, voor het weduwen en weezenpen- sioen; 2e. om onderstaande motie in handen te van burgemeester en wethouders te stellen ter fine van praeadvies- De motie luidt: „De raad, van oordeel, dat ncvens het voor- gestelde verhaal van bijdragen voor het eigen pensioen en het weduwen- en weezenpensioen, met het oog op de index-cijfers en den finan- cieelen toestand der gemeente een tijdelijke algemeene vergadering van de loonen en sa larissen van het gemeentepersoneel met 2 pet. noodzakelijk is, nood:gt burgemeester en wethouders uit voorstel en te dezer zake bij den raad in te dienen De voorgestelde regeling van het verhaal van de premie voor het weduwen- en weezen pensioen fceteekent, dat het voor dit pensioen in te heue'en bedrag nooit mecr kan rtdragen dan 165 5% pet van f 3000 Tot een salaris van f 4700 betaalt men dus uni form 3U pet. (3y. net. van J 4714 neemt het percentage, in verband met de IP miet van 165, langzaam af. De korting voor het eigen pensioen is over de geheele li- nie uniform 3 pet. Er is dus kans, dat in de raadsvergadering van heden ook de wethoudersbenoeming niet opnieuw een negatief resultaat zal hebben. WETHOUDER WIERDELS. De heer Wierdels neemt onslag als wet houder van Amsterdam. MGR. SEIPEL. Mgr. I. Seipel, de afgetreden Oostenrijk- sche bondskanselier, die in ons land een reeks voordrachten komt houden, zal de volgende onderwerpen behandelen: te s-Gravenhage, waar hij zijn eerste voor- dracht houdt, op den 20sten dezer zal hij spreken over: Holland und Ooesterreich. In j Amsterdam, waar hij daarna optreedt, J over: Das Oesterreichische Probleem. Bij eventueel optreden te Delft, hetgeen in den kring der studeerende wereld zou ge- schieden, zal mgr. Seipel spreken over: Geist und Technik. Te Nijmegen, waar hij voor de R. K. Universiteit optreedt, over: Pazifismus und Christentum; te Rotterdam: Wirtschaftskrieg und Friedenswirtschaft; te Enschede (voor de Kamer van Koophan- del en Fabrieken in Twente): Das wesen der Oesterr. Sanierungspolitik; te Utrecht (voor de chr. arbeiders»organisatie): Chris tentum und Sozialpolitik; voor de vereeni- ging Nederland-Oostenrijk en Geloof en Wetenschap te Utrecht over: Oesterreichi sche Kulturpolitik; te Arnhem: Die katho- lische Kirche und der Volkerbund; te 's Hertogenbosch: Wahre und falsche Frie- dcnspolitik; te Roosendaal: Sinn und Geist der Demokratiej te Maastricht: Die Zu- kunft Europas. De Nederl. Bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, cafe- en aanverwante bedrijven, Horecaf heeft een adres aan de Tweede Kamer geschreven over de wijzi ging van de Drankwet. ST. MICHAeL. De Morgcn meldt: Zooals reeds in het kort gemeld, hebben de clubs St. Michael in alle drie kicskring- groepen besloten, te trachten hun candida- ten op 26 April in het politiek advies in- geschoven te krijgen. In Limburg en West-Brabant zal op dr. Moller worden gestemd, in Centraal-Bra- bant op mevrouw Brouns-van Besouw, in groep H, d.z. de zeven kieskringen van het Oosten en Noorden des lands, zal de heer A. C. T. Conijn de candidaat zijn en in groep III, d.z. Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland, de heer G. P. Bon. Zoowel in de vergadering in Den Haag als te Zwolle werd het denkbeeld, met een vrije lijst te komen, afgewezen. HET MACHINAAL MELKEN. In de vergadering van het boofdbestuur der Groninger Maatschappij van Landbouw is rapport uitgebracht omtrent het maohinaal melken. Dit onderzoek heeft plaats gehad door de heeren Bulthuis en Schuiringa, leden van het dagelijksch bestuur. Zij komen in hun rapport tot de conclusie, dat het aan- schaffen van een machinale melkerij alleen te verdedigen is onder de volgende omstandig- heden: 1. Indien er niet voldoende goede melkers zijn te krijgen. Dit geval zal zich vaak voor- doen op groenboerderijen, waar veel koeicn worden gemolken. Men kan alle melkers bui- ten de melktijden niet te werk stellen, en al leen voor het melken zijn ze niet of voor uiterst hooge loonen te krijgen, indien men ten minste niet vlak bij een dorp woont, en ook dan zal het nog moeilijk gaan. 2. Indien met absolute zekerheid is vastge- steld, dat de hoeveelheid melk en het vetge- halte er door worden verhoogd. Hieromtrent zullen nog meer proeven moeten worden ge- nomen. 3. Indien door de groote zuiverheid van de melk een hoogere prijs wordt bedongen door leverantie aan ziekenhuizen, vervoer op groo te afstanden, of indien de zuivelfabrieken er algemeen toe overgaan naar zuiverheid uit te betalen. HET VERWEER VAN DE HANZEBANK. Het voormalige bestuur van de Hanze- bank te 's Hertogenbosch publiceert naar aanleiding van het geheime rapport een verweerschrift, waarin het, na te hebben nagegaan, hoe het geheime rapport in de wereld is gekomen, opmerkt, dat niet de Hanzebank, maar uitsluitend en alleen de Boerenleenbank de eigenaresse is van dit rapport en het bestuur der Hanzebank daarop in geen enkel opzicht eenig recht kan doen gelden. KORTE BERICHTEN. Op uitnoodiging der Amsterdamsclie groep van de Nationale Unie heeft gistera- voncl dr. C. Gerretson uit Den Haag in de „Industrieele Club" een voordracht gehouden over „Wat bedoelt de Nationale Unie?" T. K. in Den Haag is aangehouden als verdacht van een beroovmg van 950 in een perceel in de Spinozastraat, aldaar. Gistermiddag is te Brummen de vet- smelterij van Bijsterbosch geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Winschoterzijl is Dinsdag het gela- deo strooschip van schipper Oldenburgcr uit Garmerwolde afgebrand. Dc heer M. van Ginkel, landbouwer te Veenendaal, lid van den gemeenteraad van Ede, is gistermorgen verdronken. De Nederlandsche Vrouwencculb te Am sterdam heeft gister haar jaarlijksche verga dering gehouden. In het jaarverslag wordt herinnerd aan de vc-orbereidende werkzaam- heden voor oprichting van de clul Dinsdagnacht is tusschen Wolling- en Jipsinghuizen (Gron.) meer dan 300 meter telcgraafdraad afgeknipt. Een wetsonhverp is ingediend tot uadere wijziging van de begrooting van Neder- landsch-lndie voor het dienstjaar 1925. zijn wegens ongestcldheid. thans weer pre sent zijn om medc de belangen van den Polder te behartigen. Mededeelingen: dat dc vlotterinrichting aan het gemaal is aangebracht en goed functionneert. De ingelanden hebben zich hiervan reeds persoonlijk kunnen overtui* gen bij eene onlangs genomen proef. Van den directeur der waterleiding, den heer van Oldenburg, is een schrijven inge- komen betreffende het in orde brcngen van den bcrm op sommige gedeelten der wegen, die door de sleuf der waterleiding hier en daar afschuivingen hebben veroor- zaakt. De Voorzitter lichtte toe d^t voor even- tueelc schade aan het wegdek reeds een overeenkomst was getroffen, doch niet wat betreft aan de bermen. Met ingenieur Menscrt cn van der Plas heeft de dijkgraaf een en ander bekeken en hebben deze heeren vrijheid gegeven dat in orde te brengen tot een maximaal bedrag van 50. In het schrijven van den heer v. Olden burg wordt er nu op gewezen dat volgens ingenieur Mensert het geschctste euvel zich ook op andere plaatsen voordoet, waar geen sleuf van de waterleiding is, waartfm dan ook verzocl t wordt hiermede wel re kening te willen houden. Aan het Dag. be stuur werd machtiging verleend deze zaak met het bestuur van de waterleiding te re- gelen. Van den advocaat inzake het proces van den Polder contra Wentink is bericht ont- vangen dat het pleidooi is bepaald op 8 Ja nuari 1926. Algemeene hilariteit. Dan is ingekomen van de vereeniging Noord-Hollandsche Waterschappen een circulaire betreffrnde een technische in- richting wat aan genoemd college wordt verbonden. Een adviescommissie is aangesteld. Doel van de circulaire is een opwekking om zich door die commissie te laten voorlich- ten. De voorzitter meende, dat het voor som mige polderbesturen wel eens van belang kan zijn. Verder is van# het Hoogheemraadschap Holl. Noorderkwartier de mededeeling ont- vangen dat we hebben te betalen 1000.— volgens staat A en 1756.28 volgens staat B. Ons bezwaar over staat A zegt de voor zitter, heeft dus niet geholpen. Provinciale Staten hebben geen gehoor gegeven aan onze gemaakte bezwaren. We kunnen nu wel in beroep gaan bij de Kroon, doch het Dag. bestuur heeft gemeend dit niet te moe ten doen. Toch hebben we over het geheel geno men minder te betalen, omdat staat B aan- merkelijk is verlaagd. Door Ged, Staten zijn goedgekeurd de besluiten tot verhooging der salarssen van voorzitter, secretaris en penningmeester. De dijkgraaf zeide dat in verband daar- mede nu nog weer een besluit moet geno men worden om den pensioengrondslag te verhoogen van 300.-»- tot f 400. Allen voor. Hierna volgde vaststelling van het kohier van aanslag. De penningmeester deelde me- de dat voor 1688.23.86 Hectaren 4/14 per H A., het totaal bedrag is 23635.35. In de lijst van aangeslagenen is zeer weinig ver- ar.dering gekomen. De vergadering ging met het kohier accoord en werd aldus vastgesteld. De voorzitter deelde iog mede dat de be- taling is gesteld in drie termijnen n.l. 16 Mei, 15 Augustus en 14 November, Nu werd aan de orde gesteld het opmaken van een voordracht tot benoeming van een heemraad wegens periodieke aftreding van den heer K. Zijp. Als nr. 1 werd de heer Zijp met algemeene stemmen gekozen, waarvoor deze dank zeide voor het in hem gesteld vertrouwen, Voor nr. 2 verkreeg de heer Groneman 6, de heer R. Bakker 5, de heer D. Sleutel 2 en de heer Jb. Bakker 1 stem. Bij hersteraming de heer Grone man 9 en de heer R. Bakker 5. Als nr. 3 werd de heer R. Bakker met 12 stemmen gekozen, terwijl de heeren J. A. Bakker en Jb. Bakker elk 1 stem op zich verwierven. Hierna volgde benoeming van een secre' ProYinciaal Nieuws taris wegens periodieke aftreding van den heer D. Sleutel. Door het Dag. bestuur is de volgende voordracht opgemaakt: No. 1. D. Sleutel, No. 2. J. N. J. Zeeman, No. 3. J. Breed. De heer Sleutel werd met 14 tegen 1 op den heer Zeeman gekozen. De voorzitter feliciteerde den heer Sleu tel met zijne herbenoeming, terwijl de heer Sleutel dank zeide voor het vertrouwen. terwijl hij toezeidc zijn best te zuilen doen op den ingeslagen weg voort te gaan. Bij de rondvraag informeerde de heer Groneman wat de bedoeling is met de bag ger, welke op den Barsingerweg (West) wordt opgestapeld. De Voorzitter lichtte toe dat er geen ruimte meer was om de bagger te bergen en daarom den Westbar- singerweg te gcbruiken als depot. De heer P. Boon' zal dezer dagen een gedeelte wcg- halen, terwijl de heer Blaauboer zal zorgen dat het overige voor den herfst wordt weg- gehaald. Verder is het de bedoeling om het baggcren na deze week stop te zetten. De heer C. Blaauboer wil ook nog icts over't baggercn zeggen en vond het reeds een groote vcrbctering, doch zou toch gaar- ne zien dat op enkelc plaatsen waar het nog wat laag is, op den berm nog wat werd bij gebracht om wat meer gelijkheid tc krij gen. De dijkgraaf vond daar niets tegen en zou nu de laatste dagen van het baggeren daar wel rekening mee kunnen houden. Met den opzichtcr, die niet ter vergadering is, zal dit verder worden gercgeld. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat j op 25 April a.s. vcrkiezing zal worden ge- j houden voor 2 hoofdingelanden wegens pe riodieke aftreding van de heeren K. K. Kaan en C. J. Blaauboer, hetgeen nog per advertentie en aanplakking zal bekend ge maakt worden. Tevens zal op dien dag de rekening wor UIT WIERINGERWAARD. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Woensdagmiddag onder leiding van den heer R. Kaan. Allen aanwezig. Het deed den voorzitter genoegen dat de heeren Zijp en Wonder, Tegenwoordig waren alle afgevaardi der aangeslotene vereenigingen, benevens de afgevaardigde van „Kbophandel'\ De keurlijsten van de maanden Februari en Maart gingen bij de leden rond. Aan de orde werd gesteld vcrkiezing van een secreta ris, wegens bedanken van den heer Zeeman. De heer Visser zeide, dat het hem het besie voorkwam den veilingleider, den heer de Boer tevens tot secretaris te benoemen. De heer Kloosterboer achtte deze combina- tie minder gewenscht. Tot stemming over- gaande wercl de heer'de Boer met op een na algemeene stemmen gekozen; een stem was bianco. De heer de Boer danktc de vers voor het vertrouwen en verklaarde, j ming te aanvaarden. Daar het Dag. Bestuur zoodoende met een verminderd is, werd de wenschelijkheid uitgesproken om een Loco-se- cretaris te benoemen. Aangehouden tot dc volgende vergadering. De omzet aan de veiling heeft bedragea over de maand Februari f 306011.92, als vplgt: voor Broek op Langendijk 92318 94, Koedijk 54671.31, St. Pancras 56309.24, St. Pancras R.K. 4582.83, Zuid-Schar- woude 46319.32, R.K. 930.63. Heer-Hu- gewaard /20714.8S, R.K. 11234.11, De Schermeer 10179.49, Ursem /3884.1I Hensbroek 1435.82, Oterleek 718.36, Schermerhorn 209 50. Diversen 2503.IS. Medegedeeld werd dat de heeren Spaans en de Boer de vergadering hebben bijge- woond van het Uitvoer Controle Bureau eu de groep Veilingvereenigingen. Bij monde van den laatste werd een kort verslag uitgebracht. Spr. zeide dat dc vergaderingen stonden in het teeken van hartelijke saamhoorigheid. Op de vergadering der Groep moest verko- zen worden een voorzitter. De heer Valstar werd met 182 van de 184 uitgebrachte stem- men herkozen. Ook werd op de vergadering der groep be- sproken het punt Reclame, en daarmee ver bonden de bijdragen der vereenigingen in de kosten. Daar op de vergadering der groep be sloten is voor dit jaar nog eens de bijdragen vrijwillig te laten, acht het bestuur der L. G C het wel gewenscht dit punt te bespreken in een vergadering van den Vierbond, opdat wij hier uit het Noorden gelijk bijdragen. Daar ouk dozen zomer de tijd weer verzet zal wor den, besloot het bestuur om op den zonnetijd te blijven vcilen, en tevens an Kooohandel te verzoeken of ook de transportarbeiders op zonnetijd mogen werken. Medegedeeld werd, dat er in het vergaderlokaal een ventilator is aangebracht, en tevens dat het verslag der Alg. Veigadering de volgende week za! ver- schijnen. Naar aanleiding van de Alg. Verg kwam nogmaals in bespreking, brug „Dubbe- le Buurt". De Voorzitter geeft uitvoerig ver slag van het verloop, waarmede de vergade ring genoegen neemt en er niet verder op in- gegaan wordt. De voorzitter stelde aan de orde het bou- wen van een nieuwe cverkapping. Hij^zeide, dat de bestaande overkapning niet meer vol doende is v-oor het bergen der vaartuigen, si door de Alg Ver*. machtiging is verleend om tot nieuwbouw over te gaan. Men heeft een teekening laten maken. Nadat deze teekening bezichtigd was, stelde de Voorzitter voor, dat het bestuur .erst bet terrein aan de veiling eens opneemt. Dit werd door alien gedaan, waarna werd besloten to: bouwen over te gaan. doch gewenscht werd, dat ferst nog een onderzxk wercl ingesteld naar de kr=tp.n, wanneer gebouwd wordt met jj7°- en beton. De voorzitter hoopte de volgende vergade ring met een kestenberekening te kunnen ko men. Door een afgevaardigde van „Koophan- del" wordt in bespreking gebracht het feest ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het N.-Hollandsch Kanaal. $pr. zeide, dat er plannen bestaan bij de schippersvereenigin- gen en Koophandel om aan een optocht wel ke dan gehouden zal worden. mede te doen. Spreker vroeg of ook de L. G. C. er iets voor gevoelde om ook daaraan mede te doen. Door de schippers en kooplieden er nog over moeten vergaderen, achtte men het gewensclit dat ook de L. G. C. daar tegenwoordig is, waarvoor aangewezen wercfen de heeren Spaans en de Boer, om nader de plannen te vernemen en naar omstandigheden te hande- len. Enkele opmerkingen werden gemaakt over het wegen; de veilingleider zal er zijn aandacht op vestigen. Gevraagd werd of het goedgevonden wordt een advertentie te plaatsen tot oproepen van een keurmeester voor het keuren van de veld staande aardappelen, en tevens in die advertentie te vermelden een paar speciale dagen voor het vulen van pootaardappelen, hetwelk goedgevonden werd. Het opknappea der bascules gedaan wordt door de transport- arbeiders, wat goed gevonden werd, wanneer de leider daar menschen aanzet die er eenig- zins verstand van hebben, en tevens de prijs bepalen. Medegedeeld werd dat de strekdam bij het spoor verhuuid is'aan G. Heinis, en die achter de veiling aan H. v. d. Molen, voorts dat het betaalkantoor zal geverfd wor den. Dat volgens besluit der Alg. Verg. aan 6 gemeenten en 4 Polderbesturen een schrij ven is vtrzonden in verband „de weg St. Pancras—Koedijk". De oud-Secretaris, de heer Zeeman ^ankt nogmaals het bestuur bestuur voor zijn benoeming tot Eerelid, daar- bi zoodoende in de gelegenheid is, het werk waar hij zoo lange jaren in geleefd heeft, te kunnen volgen. Dc Voorzitter dankte ook den heer Zeeman nogmaals voor het vele dat hij voor den Tuinbouw heeft gedaan en zeide, dat het hem heeft verheugd, dat ook de Alg. Verg. zoo spontaan de voorstellen heeft bekrach- tigd. Daarna sluiting. UIT STOMPETOREN. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling Schermeer en Omstreken van Het Witte Kruis bij den heer Renses alhier. Na verwelkoming eh lezing der notulen werden enkele ingeko- men stukken en de wijziging der sta- tuteo behandeld. waarna de penning meester, de heer C. Kramer Glijnis, rekening en verantwoordiog deed over 1924. De reke ning sloot met een batig saldo van 76.75 en werd nagezien en in orde bevonden door den nagezien. I j." "v,u vu A1 ,ujuc Hie, Lgi„6 men in eomi.e u, bespreking 1925^ machinist 111 °V" 1 "S KEfsT JkiL een bedrag van 304.75. Na bespreking van UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Laiigen- dijker Grocntencentrale, onder -voorzitter- cen paar huisho'udelijke zaken werd de ver gadering met dank aan de leden door dfr door den voorzitter gesloten. ::n r,AM MA A» In ..I/sUa. lll-A f

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6