E'ti Firma lie Lange Be Moraaz te Alkmaar be la si zich met het incasseersn ewer vorheringen. PracWig Marie Londensch aanteekenboek. A J.P'3 AMANDELTJESPUDPING IIINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat beden op de gemeente-secreta- rie ter inzage is gelegd het aan hen inge- diende verzoek met bijlagen van R. L. SCHREURS, aldaar, om vergunning tot het oprichten van een fabriek tot bereiding van vruchtenijs, met plaatsing daarin van een electromotor van 3 P.K., dienende tot het in beweging brengen van een nortonpomp en een koelmachine en een electromotor van 1 P.K., dienende tot het drijven van een ijs- machine, in het perceel Laat nr. 36. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge- meente, mondeling op 24 April e.k., 's voor- middags te elf uur en schriftelijk voor of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis remen. Alkmaar, 10 April 1925. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretarls. verkeer, dat de raad er met kracht bij het college op zal aandringen om het raadsbe- sluli tot het geheel nieuw bestraten van den Bergerweg ten voile uit te voeren. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij Kon. besluit is aan G. Ruigewaard, te Egmond aan Zee, verlof verleend tot het aan- nemen van het on derscheid i ngsteeken van rid- der der Orde van den Hefligen Gregorius den Groote van den Heiligen Stoel. UIT HOORN. De uitbreiding van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis is gereed. De nieuwbouw is door den deken ingezegend. Namens het ge- meentebestuur sprak de burgemeester woor- den van waardeering voor het werk der regenten. De melkprijs is alhier wederom ver- laagd en thans gebracht op 12 cents per liter. UIT DIRKSHORN. Al spelende viel Donderdagmiddag het dochtertje van den heer J. Wink alhier in de diepe Ringsloot Door luid geschrei van haar speelkameraadje hierop attent gemaakt, zag de heer C. Kuilman, die in de nabijheid aan't schilderen was, de kleine meid drijven. Ter- stond begaf hij zich te water en smaakte het genoegen de drenkelinge behouden aan wal te brengen. UIT KENNEMERLAND. Eindelijk is dan toch het voorjaar gekomen en deze overgangsperiode was dan ook met ongeduld verwacht, want de oude groente al aanstonds uit het felt, dat Finland niet, Roemenie daarentegen wel aan de conferen- tie deelneemt. Verder wijst de Izwestia er op, dat aan deze conference is voorafgegaan een reis van den Poolschen minister van buiten- landsche zaken naar Parijs, hetgeen het uitermate waarschijnlijk acht, dat het initia- tief voor de huidige conferentie te Parijs ge- nomen is. Gemengd nieiiws HE PAASCHFEEST EN DE HARING. Uit Lemrner wdrdt gemeldNu de groothan- del in verband met de verzending op de feest- dagen, geen haring aanneemt, hebben onze visschers, mede met het oog op de lage prijzen voorloopig de harijigvisscherij gestaakt en hu netten opgeborgen. Zulks is hier in geen jaren voorgekomen. VACCINBEHANDELING BIJ KINKHOEST. De kinkhoest epedemietjes, welke dit voor jaar op verschillende plaatsen van ons land speciaal op vrij groote schaal in Nooid-hol- land, in en om Alkmaar en te Utrechtge- woed hebben. brachten de gelegenheid mee, om de in de buitenlandsche geneeskundige vak- pers steeds luider aanfoevolen vaecinbehande- ling van deze onaangename, cnhandelbare, en niet geheel onschuldige kinderziekte ook in ons landjtoe te passen. Van deze gelegenheid heb- ben vele artsen te eerder gebruik gemaakt, nu ook het Rijks-serologische Instituut te Utrecht een yolwaardig polyvalent kinkhoest vaccin (in vier ampufien voor een kuur gereed) be- reidt. In het Nederlandsche Tijdschrift voor geneeskunde deelen thans een tweetal Amster- damsche artsen de resultaten mede door hen bereikt met dit Utrechtsche vaccin, bij 'n hon- derdtal kinderen. Beide zijn zeer tevreden. Dr F. van der Zande ncemt het een zeer groote aanwinst en deelt ook als bewijs van de goede uitkomsten mede, dat het publiek, de ouders zelve, reeds naar deze behandelingswijze be- gint te vragen.Dr. A. Kropveld Jr. wijst er op dat het ziektebeeld bijoa steeds geheel van aard verandert door die vaccin-benandeling en dat ten goede. De duur van de ziekte wordt beperkt tot eenige weken, en het aantal aanval len tot ten hoogste 8 per dag. KORTE BERICHTEN. De gister gehouden vergadering van de Kon. Stearine Kaarsenfabriek Gcuda heeft besloten, om 600 in olaats van 500, zoo- als was voorgesteld, op de obligation terug te betalen en de rente van het overblijvende be- drag van 7 pet, op 5 pet, te brengen. Telegram men van heden. Gedee/ttliik gecorngeerd. DE PRESIDENTSKEUZE IN DUITSCH- LAND. BERLIJN, 10 April. De Nationalisten hebben aangekondigd, dat Hindenburg slechts enkele redevoeringen zal houden en wel in Beieren. Het verluidt, dat de communistische leiders van Zinovieff aanzegging hebben gekregen bij de verkiezingen op Marx te zou doen ophouden. Hindenburg's verkie- zing zou goed spel geven aan Duitsch- land's vijanden. Men gelooft echter niet dat Hindenburg verkozen wordt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Johan van den Berg en Grietje Leeuwen- kamp. Adrianus Kraakman en Helena Ca- tharina Klaver. Hendrikus Kramer en Maria Esselina Robert. Hendrik Pastoor en Adriana Morra. Hendrik Adrianus Bots en Elisabeth Paulina Maria van der Klei. Jan Jonker en Hedwog Anna Clara Mundt. Hendrikus Nicolaas Reijalt en Euphemia Antonia Stofmeel. Marinus van Schagen en Wijtske Gerritsen. Huibert Smorenberg en Juliana Huijbers. Johannes Nicolaas Wortel en Maria Sentveld. -Nicolaas Admi- raal en Hillegonda Zijp. Cornelis Kleef en Gerarda van Woesik. Karel Bos en Wil- helmina Dekker. GEBOREN: Johanna, d. van Dirk Kolles en Johanna Olthoff. Belia, d. van Teunis Jager en Pietertje Rentenaar. Elisabeth, d. van Hen drik Ian Vinke en Hendrikje Willemsen. OVERLEDEN: Cornelia Barendma van der Veen, 52 jaar. (Van onzen Londenschen Correspondent). Doodstraf voor soldaten De mceilijkheden der Britsche indus- trie. „Solidariteit". Voor een beter luchtverkeer. Draadlooze telegrafie de Assepoes van de Pos- terijen. Er is pas een rapport verschenen over le- ertucht. Een commissie heeft zich bezigge- ouden met de zaak van de afschaffing van doodstraf voor soldaten. En haar rapport heeft nog al wat stof doen opwaaien, omdat het in de adviezen de bestaande strengheid in discipline in oorlogstijd handhaaft. Het is be- grijpelijk, dat dat deel van de samenlevng, dat parifistische en humane gevoelens in zich laat overheerschen ook tegen de realiteit der dingen in bezwaren doet hooren. Maar de argumenten van die zijde kunnen niet zwaar wegen. De comimssie stelt voor dat mi- litairen in vredestijd alien ter dood zullen worden gebracht ingeval miuterij (afgeschei- den van moord natuurlijk, dat een brgerlijke misdaad is, die hier altijd met den dood wordt gestraft). Daartegen kan niets worden inge bracht. Het groote belang van het rapport ligt in het argument, dat in oorlogstijd zoo goed als in alle militaire vergrijpen, cue bij den bestaanden toestand met executie wor den gestraft, in die categorie gehandhaafd moeten blijven. De deserteur moet ook in de toekomst bij het aanbreken van den dag wor den doodgeschoten. De schildwacht, door ver- moeidheid overmand en in slaap, moet het vuurpeleton tegenover zich blijven zien. Het mag hard en treurig zijn, maar hoe kan men er over twisten? Waar kan men gemakkelijker en korreltje zand missen dan op het strand? geestesgesfeldheid, die in de arbeidersbewe- ging in Brittannie overheerscht. Er is een dispuut gaande in het noorden van Engeland tusschen een groep cooperatieve arbeiders- verbruiksvereenigingen en haar personeel. Het personeel heeft om meer loon gevraagd. De verbruiksvereenigingen hebben nu haar werkheden uitgesloten en zijn druk in de weer te beproeven de macht van hun vakver- eeniging te fnuiken. De leden en.bestuurders van deze cooperatieve verbruiksvereenigingen zijn grootendeels zelf vakbondleiders en -le den; en de bitterheid, waarmede zij den vak bond van hun personeel bestrijden ,is een iro- nisch commentaar op de idealistische doel- einden van de cooperatieve beweging en op de zoogenaamde „solidariteit" van de arbei- dersklasse. Voor het eerst na jaren ik meen na het verschrikkelijk ongeluk van een luchtschip boven Hull laat Engeland weer«ens van zich hooren op het gebied van de lucht- scheepvaart. De R 33 is eenige dagen gele- den uit haar loods gekomen en heeft sedert tal van proefvlucliten gedaan, De vluchten hebben bijzondere beteekenis en beloven veel voor den vooruitgarg van de luchtscheep- vaart. De R 33 is rijk voorzien van speciale toestellen, die moeten dienen voor het onder- zoek van de navigatie in de lucht, dat klaar- blijkelijk tot nu toe lang niet grondig ge- noeg is geweest. Men verwacht van deze vluchten dat ze bestaande begrippen en theo- rieen op aeronautisch gebied zullen kunnen verifieeren of wijzigen, zoodat men tenslotte een vaste basis zal hebben gevormd, waarop de constructie van luchtschepen zich verder zal moeten ontwikkelen. Het zal ook aan de veiligheid van de luchtscheepvaart in hooge mate ten goede kunnen komen. Het onder- zoek omvat vooral luchtdruk op de verschil lende deelen van het omhulsel en de R 33 is dan ook als bftaaid met kleine registreer- toestellen, die hun nuttig verhaal moeten ver- tellen gedurende de tochten door weer en wind. Het is voor de eerste maal, dat zoo grondig en op zoo groote schaal wordt be- proefd alle technische kennis machtig te worden, die voor een veilig en goed-werk.-nd luchtschipverkeer noodzakelijk zijn. De resul taten kunnen van groot nut zijn. Een Britsche raad van de Admiraliteit maakte eenshet is jaren geledenuit, dat stalen schepen onmogelijk konden drijven. De Britsche Admiraliteit heeft ook jaren lang weerstand geboden aan de afschaffing van zei len voor schepen, omdat ze van meening was dat een matrons nooit kon worden afgericht zonder zeilen aan de masten. Zulke voorbeel- den bevestigen de ruim gehuldigde opvatting, dat regeeringsdepartementen van nature vij- andig staan tegenover nieuwe denkbeelden en neuwe uitvindingen. Het verrast daarom ook niet te hooren bij monde van het par- lementslid Sir Alfred Mond dat het be- stuur van de Britsche Posterijen en Telegra phic niet veel op heeft met draadlooze telegra phic. Het schijnt, dat de Post hier het draad- Ik zei het je a!,met een beetje bruine Frdal doe je wonderen. Dat de tlians gemaakte prijs zich zal hand- haven, is iets wat lang niet vart staat, aange- zien de condensfabrieken thans lang geen goede zaken maken en het de vraag is of de handel, die de laatste weken weinig kocht cn dus eenige gaatjes moest vullen, op de we- reldmarkt voor den tegenwoordigeu prijs voldoende afzet zal vinden In vergelijking met het vorig jaar, toen ten gevolge van het mond- en klauwzeer de melk- productie geringer was, zijn de tegenwoor- dige prijzen bevredigend 11 April van het vorig jaar bedroeg' de aanvoer 106962 K.G. en was de prijs 42. 13 April 1923, toen er 81183 K G. werd aangevoerd, was de hoogste markt 60 waaruit wel tlijkt, dat er tusschen aanvoer en prijs we! eenig verband bestaat, al wordt de prijs dan ook door tal van and-^re factcren beheerscht. In verband met het bezoek dat de burge meester van Rotterdam de volgende week a.in de markt zal brengen, zullen de kaasdragers a.s. Vrijdag hun werk reeds in de bekende witte zomerpakkrn verrichten. VOOR DE HUISVROUWEN. De gezamenlijke bakkers berichten in een advertentie in dit blad, dat op den tweeden Paaschdag niet zal worden gebakl^n. STEUNT DE ACTIE VOOR EEN1 NEUTRAAL ZIEKENHUIS. Wij ontvingen 3 voor het neutrale cen- trale ziekenhuis, onder de letters B L. A. HUISVERZORGING. De Vereeniging Huisverzorging vermeldt hierbij met dankbaarheid, dat zij van de Han- inimt sterk, terwijl de nieuwe zeer schaarsch bleef. Het mooie zonnige weer doet wonderen en de volgende week zal er wel een vrij groote aanvoer van spinazie van den kouden grond zijn te verwachten, terwijl de op volgende groente spoedig zal volgen. De groente is duur, niets uitgezonderd, mits prima kwaliteit want het verschil in le en 2e kwaliteit valt steeds op, het publiek is zich steeds meer bewust dat le soort het goed- koopste is. De aanvoer van rapen, wortelen, bieten en aardappelen was niet grooter dan de vorig*. week, prijsverandering bleef uit. De stapelgroente zal spoedig opgeruimd zijn, kant alles gaat daar het buitenland er. wat dan voor hier ovejrblijft is weinig en enorm duur. Witlof wordt nog in belangrijke kwantums aangevoerd, de prijs bleef stationnair, doch de kwaliteit gaat terug en als't zulk mooi weer blijft zal er de volgende week vrij vee! 2e soort worden aangevoerd. De aanvoer van vruchten is klein, doch duur zijn de tafelappelen. Goed wordt betaald voor keukenperen en appelen, terwijl de eind- reken.ng voor den grossier zal tegenvallen, want er is veel afval geweest gedurende het seizoen. Rabarber en prei zijn en blijven (weken aan een) enorm duur en de tuinders die hebben getrokken of (en) dikke prei hebben geoogst, hebben een goed voorjaar gemaakt. De an- dere bosgroente deelden niet in de priisver •hooging hoewel de prijs voldoende is en sta tionnair bleef. Van de overige aanvoer is weinig te zeggen. xiuitenland SPLITSING ONDER DE HON- GAARSCHE SOCIALISTEN. Uit Boedapest wordt gemeld, dat de reeds lang dreigende splitsing in de leiding van de Hongaarsche sociaal-democratische partij thans een feit is geworden: de vakvereem- gingsleiders van het partijbestuur hebben na lang beraad besloten, op voorbeeld van de onafhankelijke soc.-dem. partij in Diutschland, een nieuwe Hongaarsche arbeiderspartij te vormen. Deze zal op den eersten Paaschdag worden geconstitueerd. De uittrcding verkla- ren de vakvereenigingsmannen aldus, dat zij het niet meer konaen aanzien, dat de sociaal- democraten zoowel op binnenlandsch als op gemeentelijk politiek terrein met de radicale burgerlijke partijen gemeene zaak maakten. De nieuwe partij zal reeds in Mei bij de ge- meenteraadsverkiezingen te Boedapest met eigen lijsten uitkomen. EEN MILITAIRE CONFERENTIE TE RIGA. Naar aanleiding van berichten in de sov- jetpers over een „geheime militaire conferen tie", die te Riga gehouden wordt en die te gen de sovjet-unie zou gericht zijn, heeft het Poolsche ministerie van buitenlandsche za ken verklaard, dat op deze conferentie slechts de kwestie van gedeeltelijke ontwapening en N militaire vraagstukken, verband houdende met het lidmaatschap van den Volkenbond der deelnemende staten, worden besproken Deze verklaring noemt de Izwestia volko- men on waar Dat de bedoeling der conferen tie een geheel andere ie dan de Pools* he regeering voorgeeft blljkt, volgeas het blad, stemmen. De communistische candidaat 1 haelmann heeft geweigerd deze order op te volgen, en heeft een vertegenwoor- diger naar Moskou gezonden, om toe- stemming te krijgen voor zijn nieuwe candidatuur. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. MAASTRICHT, 9 April. Tijdens een kort, doch hevig dnweer, dat plotseling opstak en boven Maastricht en omstre- ken woedde, werd de 58-jarige landbou- wer J. W. Roeckx, uit het nart>urige Am- by, in de weide nabij zijn woning door den bliksem getroffen en op slag gedood. DE STAKING IN DE VENEN. EMMEN, 10 April. De vrijwillige Bur- wachten van Drente en Friesland zijn gis- teren met auto's te Emmen aangekomen, teneinde de aanwezige troepen te kunnen vervoeren. Hedenr.acht werden groote branden waargenomen te Barger-Compascuum en te Bos-Winklerveen Overal elders heerschte volmaakte orde en rust. De bakkers te Emmer-Compascuum en Weerdinge staken nog. Men gelooft niet dat de arbeiders van de werkverschaffing Dinsdag aan het werk zullen gaan. De verbitiering is overal groot. GROOTE BRAND. LONDEN, 10 April. Een groote brand heeft gewoed in ae Mc. Cowans confec- tiefabrieken nabij Falkirk (Schotland) De schade bedraagt tien duizenden P. S. GROOTE BRAND. SANTANDER (Spanje), 10 April. Een groote tabaksfabriek is door brand ver- woest. DE CANDIDATUUR-HINDENBURG. BERLIJN, 10 April. Hindenburg heeft een telegram gezonden aan Jarres, waar- in hij betreurt wegens de ongunstige verkie- zingsvooruitzichten van Jarres, tegen zijn wil de candidatuur te hebben moeten aan- nemen. Hindenburg hoopt nog vele diensten te ku echter het vaderland imnen bewijzen. Dit telegram heeft groote verwarring en ontzetting gestlcht in het Rijks-blok Het bewijst den slechten kijk dien Hindenburg op politiek gebied heeft. BERLIJN, 10 April. Stresemann ver- klaarde, dat de verkiezing van Hindenburg het veiligheidspact in gevaar brengt. De verkiezing van den nieuwen presi dent zal geen verandering brengen in de buitenlandsche politie. „Die Zeit" wijst er op, dat in 1918 Hindenburg de republiek ooenlijk erkend heeft als de eenige moge- lijke regeeringsvorm. Zou Hindenburg gekozen worden, dan zou hij de eed van trouw aan de republiek afleggen en die met alle macht verdedigen. In Hannover, de woonplaats van Hinden burg worden alle straten, die naar zijn wo ning leiden, bewaakt, en niemand mag zonder speciale vergunning passeeren. WASHINGTON, 9 Apr. Generaal-Ma- joor Allen heeft verklaard dat de verkie zing van Hindenburg het vertrouwen van Amerika in da atabiliteit van Duitechlaund Waar mist men een pruim minder dan aan den volgeladen boom? In oorlog, wanneer levens vallen als blaren van de boomen, moe ten de levenden, die dood onder de oogen moeten zien en moeten rondz,aaien, meedoo- genioos strak worden gehouden. Indien zij toegeven aan natuurlijke vermoeidheid of na- tuurlijke vrees, dan verraden zij hun kamera- den en storten zij hen in onheil. Het leger is als een machine, die haar foutieve, haar fa- lende deelen rigoureus biuten dienst moet stel- len, indien ze geen gevaar wil loopen te be- zwijken. Zoo lang oorlog zelf wordt georga- niseerd met het doel zooveel mogelijk dood- straffen toe te brengen, kan er van uitzonde- ringen of door de vingers zien geen sprake zijn. Doeltreffendheid in oorlogstijd beteekent veel meer dan menschelijkheid en voor hen, die bezwaar hebben tegen deze waardeveran- dering, die een oorlogsverklaring met zich brengt, is slechts een middel Zij moeten met hart en ziel voor den vrede werken. De pessimitstische wind blijft over de Brit sche nijverheid waaien. De voormannen der Industrie, meer in het bijzonder van de uitvoer- bedrijven, toonen buitengewone eenstemmig- heid, wanneer zij alien tesaam de scherpte van de buitenlandsche concurrentie betreu- ren. De hooge kosten der voortbrenging, de zware belastingen, de hoqge kosten van ver- v*^r worden algemeen als de oorzaken be- schouwd van het betreurenswaardige feit, dat Engeland zich zoo veel minder dan voorheen op de wereldmarkt kan doen gelden. In het bedrijf der kolenmijnen, dat van den machine- en dat van den scheepsbouw, die er het slechtst aan toe zijn, trachten de werkge- vers nu goedkoopere productie te krijgen door goedkooperen arbeid. Maar de loonen in deze bedrijven zijn al laag, althans veel lager dan d*e voor de werklieden in bedrijven, die voor het geregelde leven der samenleving moeten worden onderhouden, zooals spoor- en tram- wegen, havendiensten enz. De laatst genoem- de werklieden ontleenen hun sterke positie aan dit feit en hebben het uitgebuit. Zij heb ben hooge, te hooge loonen. En zij hebben ze ten koste van hun kameraden in de bedrij ven van scheeps- en machine-constructie en mijnen. Het vooruitzieht is niet gunstig, dat de werkgevers in deze bedrijven op de loonen kunnen sparen. Integendeel, de werknemers vragen om meer. De pogingen zijn nu gericht op gedeeltelijke afschaffing van beperkin- gen, die de maehtige vakbonden in de zaak van werktijd en over-uren hebben ingesteld, opdat men met een langeren werkdag meer zal kunnen doen en aldus de productie goed- kooper zal kunnen maken. Voor dat doel is men thans ijverig bezig werkgevers en werk nemers tot elkander te brengen in conferen ces, waar beider belangen kunnen worden be sproken. Dit is dus een eerste stap op den weg naar verzoening tusschen Kapitaal en Arbeid, door den premier Baldwin onlangs in het Parlement in een indrukwekkende en in- druk makende redevoering bepleit. Men moet echter nog afwachten of het veel zal uithalen De vakvereenigingen blijven zich alsnog halsstarrig tegen verlenging van den werktija verzetten. En fabriek na fabriek, mijn na mijn wordt gesloten. Nu ik toch arbeidszaken bespreek, meet ik even gewagen van een merkwaardig geval, dat opvallend g-etuigt van dc eigenaardige looze wonder beschouwt ais een onbeduiden- den tak van haar voomaamste functie. Draad looze telegraphie is haar Asschepoes. De op- merkiingen van het genoemde parlementslid hebben een storm van verontwaardiging ont- ketend, vooral in dat deel van de pers en bij die mensch, die alles van „de draadlooze" ver wachten voor handihavirag van het noodige contact tusschen de verschillende, over de we- reld verspreide deelen van het Rijk. Velen zien juist in de draadlooze telegraphie een prach- tig middel om de rijksdeelen „gloejend aan- een te smeden". En het moet terstond worden erkend, dat ze iuderdaad zeer nuttig kan wor den aangewend om eenheid van optreden te bevorderen in zaken van intemationaal be lang, die het gansche Rijk raken, en dat ze even goed verkeerde begrippen, die de Rijks deelen van elkaar kunnen vervreemden, snel uit den weg kan ruimen. En daarom moet De Post nu zooveel hooren. Ze heeft geen begrip van de moderne wereld en moderne behoei'ten. Ze leeft nog in een stof fig verleden. Ze ge- bruikt nog in een maatschappij van motoren. de oude, roode postkarren met paarden er voor, die het verkeer in Londen zoo hinderen. „Een aardbeving heeft ze noodig", roept een verstoord dagblad uit, „die haar eigendunk en zelfgenoegzaamheid kan vermorzelen." De houding van de Posterijen tegenover draad looze telegraphie is al gegrceid tot een rijks- schandaal. Zuid-Afrika zendt straffe tele- grammen, waarin het om opheldering vraagt. De rijksketen van draadlooze stations, zoo schoon verbeeld verleden jaar op de Rijksten- toonstelling te Wembley, is nog een toekomst- vizioen. Londen, 6 April. Marktberichten ALKMAAR, 10 April 1925. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 821 hectoliters. 233 H.L. tarwe 11.50—/ 16.25, 154 H.L. gerst chev. 13.50—/ 14.50, 295 H.L. ha ver 1213.75, 94 H.L. boonen: paarde- boonen 12.5013.25, bruine boonen f 25—/ 30, duiven boonen 14.25—/ 15.75 42 H.L. erwtengroene (kleine) 10.50— 12, groene (groote) 11.50—/ 24.50. AMSTERDAM, 10 April. Aardappelen prijzen noteering onveranderd. Aanvoer 4 ladingen. Stadsnieuws. LICHT OP! Hedtenavond-voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.17 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 113000 Kg. De prijs was een 5 per 50 Kg. hooger dan de vorige week, toen de aanvcer 99506 Kg bedroeg. De snelle daling van de kaasprijzen, (drie \yeken geleden bedroegen de kaasprijzen nog 61), is dus eenigszins tot staan gekomen- De daling is voor een groot deel echter wel veroorzaakt door de hoogere melkproductie. 20 Maart bedroeg de aanvoer n.l. 73994 Kg Heden werd als hoogste markt 48 per 50 K.g besomd. De h?ndel was vlug, zoodat cen groot deel van dep aanvoer dezen priis opbracht delsschoolvereeniging „Pacivolo" een bedrag van 285 mocht ontvangen, zijnde de netto opbrengst van de door deze vereeniging ge- geven uitvoering op 28 Maart j.l. Ongetwijfeld komt „Pacivolo" een warm woord van hulde toe voor deze sympathieke daad. TE WATER GERAAKT. Hcdenmorgen kwart over* tien geraakte bij de brug bij het Fnidsen de kaasdrager W. te water doordat hij struikelde. Door omstanders werd de drcnkeling spoedig weer op het droge gebracht. NIEUWE KRUIDENIERSZAAK. De heer J. van Zalinge, voorheen Druiven- laan, heeft zijn zaak overgebracht in het pand Laat 61, hoek Blcemstraat. Voorheen was daar al een winkel in geves- tigd, doch door grondige verbouwing heeft men thans een zaak verkregen die meer aan de moderne eischen voldoet Allereerst wijst daar b.v de voorpui op. De winkel zelf is ruimer en doelmatiger in- gericht en is net beschilderd. Alle mogelijke kruideniers- en koloniale wa ren liggen, aanlokkelijk uitgestald. Deze zaak, die Zaterdag geopend wordt, zal aan dit gedeelte van de Laat zeker opne- men. EEN NIEUW HOTEL TE ALKMAAR. Naar wij vememen heeft de heer J. Boer- sen het voornemen in het vroegere heemhuis van mr. J. P. Bosman aan de Voormeer een hotel te vestigen, waaraan tevens een restau- ratie met bib'artzaal, vergad'-rzaal en wacht- kamer voor de booten der Alkmaar Packet wordt verbonden. AFSCHEID VAN DEN HEER A. A. DE GROOT. Bonderdagaovnd 9 April was het perso neel der Ambachtsschool, Gem. Avoodschool voor Nijverheidsonderwijs, School voor Voor- ber. Midd. Techn. Onderwijs, Ambachtsa- vondcursussen en den Machinistencursus in de leeraarskamer van dc Ambaclrtsschool ver- eenigd, teneinde afscheid te nemen van den heer A. A. de Groot, die met ingang van 1 April het onderwijs om gezondheidsredenen heeft verlaten. Door den Heer A. Fledderus, directeur van bovengenoemde inrichtingen van onderwijs werd de scheidende leeraar en adjunct-direc- teur hartelijk toegesproken. Spreker bracht in herinnering hoc dc heer De Groot ruim 30 jaar geleden zijne bclrekking als leeraar aan de Alkmaarschc Ambachtsschool begon en hoe hij met een 7-tal colkga's hard heeft ge- werkt om het Nijverheidsonderwijs in deze gemeente tot zoo grooten bloei te brengen als waarvan thans door het groot aantal leera- ren, wat nu aanwezig was getuigenis werd af- gelegd. Het was hem bijzonder aangenaam dat alle heeren aan de uitnoodiging van de commis- missie, welke met di voorbereiding van dezen avond was belast, i.'addeu gevolg gegeven en hij zag daarin het bewijs dat het tactvol op treden van den heer de Groot als leeraar en als adjunct-diectcur door alien ten zeerstc werd gewaardecrd cn spreker wist ook van zeer nabij hoe het bestuur der ambachtsschool hst prettige humeur en do loyale wijze waarop de heer de Groot st* ed 'iju ambt heett ver- vuld, op hoogen piijs stelt. •- %uxo! ee»M SR. CL&nM CC/7 D<JOOtHGFABPtCn GQOM/hofh

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2