Aikmaarsctie Courant De terugkeer van Klompvoet Vrijdag 10 April. FEUILLETON. H». 85 1925 Honderd Zeven en Twlntigste Jaargang, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat in 't Gemcenteblad van ALKMAAR zijn opg en-omen de besluiten van den Raad dier gemeente van 15 Januari 1925, waarbij zijn vastgesteld: a. eene vordening tot wijziging der veror- dening regelende de bezoldiging der ambte- naren, verbonden aan den Keuringsdienst voor waren in het gebied ALKMAAR (Ge- meenteblad nr. 963) b. eene verordening tot wijziging der ver- ordening, houdende de instructie voor het per- soneel van den Keuringsdienst vcor Waren in het gebied ALKMAAR met uitzondering van den Directeur (Gemeenteblad nr. 964). Deze verordeningen zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter secretarie ter lezing nedergelegd. Zij zijn daar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 7 April 1925. Burgemeester en Wethouders voornocmd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR roept de in het verolfgangersregister dezer ge meente ingeschreven VERLOFGANGERS, hieronder vermeld. bij deze op, om in 1925, ieder op het achter zijn naam aangegeven tijdstip. krachtens artikel 31, eerste lid, b, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet (Staatsblad No. 43 van 1922), voor HERHA LINGSOEFENINGEN IN WERKELIJKEN DIENST TE KOMEN. G. D. HOFSTEE. lichting 1919, behooren- de tot het Regiment Kust-Artillerie, garni- zoensplaats Helder, tijdstip van opkomst 20 April 1925. Kl. v. d BERG,, lichting 1919, behoorende tot het Regiment Kust-Artillerie, garnizoens- plaats Helder, tijdstip van opkomst 27 April 1925 J. B BUIS, lichting 1919, behoorende tot het Regiment Kust-Artillerie, garnizoensplaats Helder, tijdstip van opkomst 27 April 1925. L. G. BUREN, lichting 1919, behoorende tot het Regiment Kust-Artillerie, garnizoens plaats Helder, tijdstip van opkomst 27 April 1925. H. DE JONG, lichting 1919, behoorende tot het Regiment Kust-Artillerie, garnizoens plaats Helder, tijdstip van opkomst 27 Anril 1925. B. VAN BERG, lichting 1922. behoorende tot het Regiment Vesting-Artillerie, garni zoensplaats Naarden, tijdstip van opkomst 27 April 1925. J. B. B. HAMMINGA, lichting 1919, be hoorende tot het Regiment Vesting-Artillerie, garnizoensplaats Naarden, tijdstip van op komst 27 April 1925 C. A. BELT, lichting 1919, behoorende tot het Regiment Vesting-Xrrillerie, garnizoens plaats Naarden, tiidstip van opkomst 27 April 1925. Voor nadere bijzoderheden wordt verwezen naar de openbare kennisgeving van 23 April 1924, welke aan de afdeeling Militaire Zaken ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt- Alkmaar, 9 April 1925 De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. ProTinciaal Niews Ingevolge het over Uj den van den heer Jac. van der Oord en het vertrek van den heer Jac. Met moet het Centraal Stembureau wor den aangevuld met twee leden- De hiervoor gehouden stemmingen wezen aan de heeren P. Tromp en P. Kostelijk, terwijl reeds met den burgemeester zitting hebben de heeren dat B. en W. thans aan den Raad het voorstel voorleggen voor het jaar 1925 een bedrag van 3000 beschikbaar te stellen, waarvan dan een deel bestemd zal worden voor de wegen van Veenhuizen. Hierover werd tamelijk breedvoerig gediscussieerd. Door den heer Poland werd gewezen op de bestrating van den Middelweg door Alk maar en nu was spr van oordeel, dat het Pol- derbestuur alle reden heeft de gemeente Alk maar te verzoeken den weg te verbreeden. Voorts wonen vele eigenaars van plaatsen buiten de gemeente, evenals sommige eige naars van z.g Oudland. Door het voorstel worden dezen bevoorrecht ten koste der bur- gerij. Spr. stelde voor de zaak nog eens aan te houden teneinde haar rijpelijk te kunnen overdenken. Hierbij komt nog, dat de Middel weg rekend wordt tot de primaire wegen, zoodat spr. zich afvroeg of wellicht ook steun van de provinde verkregen zou kunnen wor den. Ten slotte behoort ook nog een deel van de Berkmeer tot onze gemeente. Door den heer Trom, zitting gehad heb- bende in bovengenoemde commissie, werd ver- kiaard, dat ter conferentie de zaak van alle zijden is bezien, dat pien daarbij tot algeheele overeenstemming is gekomen. Spr. beval het voorstel ten zeerste aan. De wegen eischen hoog noodig verbetering, zullen ze eenigerma- te voldoen aan de eischen voor de burgerij zelf gewenscrt. Vele burgers toch gebruikten thans de wegen zonder iets in dc onderhouds- kosten bij te dragen. Ook door den voorzitter werd het voorstel nog nader toegelicht. Wanneer de Middelweg en Veenhuizen in provincial verkeerswegeh zullen worden herschapen voldoende aan de eischen van het verkeer, valt nog niet te zeg- gen; inlichtingen, daaromtrent ingewonnen, 1 met het afsnijden der bloemen. Dc vorst heeft gaven nog niet de minste zekerheid, terwijl ver vele nlantpn hpsrhadjoTb nm hot nntredpn van betering dringeud noodig is. De heer Mienes zou het voorbehoud willen maken, dat alleen voor den Middelweg werd bijgedragen, doch den heer Pool meende, dat Donkerweg en Veenhuizen mede verbetering hard oodig hebben. Ook de heeren Krom, Blom en van Langen achtten het voorstel zeer gemotiveerd. Het voorstel-Poland tot aan- houding werd niet gesteund, het voorstel van B. en W. werd met alleen de stem van den heer Poland tegen aangenomen. Met algemeene stemmen werd aangenomen het voorstel van B. en W. om ingevolge de landarbeiderswet een voorschot te verleenen aan G. Veldman tot een bedrag van /3150 voor aankoop van grond en het bouwen van een huis, waarvan de rekening ter zitting aauwezig was. Met het oog op den tijd werd besloten verlof te geven om terstond tot den bouw over te gaan. Ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs- wet en de desfoetreffende aanvragen werden op voorstel van B. en W. voor het bijzonder onderwijs de volgende voorschotten verleend aan de Chr. school 275.16, aan die der H. Dionisous 2908.72, die der H. Familie 2414 en die van het H. Hart 2683.92. Met betrekking tot aanvragen ingevolge art. 72 e. v. der L. O. wet 1920 werd aan de Sint Jozefschool voor den waterleidingaanleg toegestaan 352.30, aan die der H. Familie 180. Tevens is door het bestuur van laatst- genoemde school gevraagd gedeeltelijke be strating van het schoolplein, waarvan de kosten zijn begroot op 475. Door den voorzitter en den heer Krom werd nader toegelicht, dat bij overdracht dier school door het gemeentebestuur is toegezegd het plein in een goeden toestand te brengen Gebleken is evenwel, dat het opgebrachte grint in een ommezien is weggezakt, zoodat een groot deel van het jaar de toestand on- houdbaar is. Hoewel algemeen de billijkheid werd inge- zien dat bedoeld plein alsnog door de ge meente in goeden toestand moet worden ge- bracht, was men het nog niet dadelijk eens over de beste wijze, waarop dat zal kunnen geschieden. Na breedvoerige bespreking werd ten slotte aan B. en W. opgedragen met den gemeente-opzichter een onderzoek ter plaatse in te stellen en naar aanleiding van dat on derzoek een voorstel aan den raad te d'oen Met het oog op de te verwachten wijziging der Rijksinkomstenbelasting stelden B. en W. voor het heffingspercentage voor de gem.-in- komstenbelasting op 1 te stellen. Na toelichting door den voorz. giing de raad met dat voorstel accoord. Nog vroegen B. en W. maohtiging tot het indienen eener suppletoire begrooting over 1924 loopende over 158 ontvangsten en 40.50 uitgaven. Daartoe werd besloten. Door den heer Mienes werd een door hem schriftelijk ingediende vraag met betrekking tot een dezer dagen plaats gehad hebbende noodslachting, nader toegelicht, waarbij bleek, dat daarvoor aan de betrokken persoon een nota is ingediend van 47.50, waaruit schijnt te moeten worden afgeleid, dat alleen voor het slachten ongeveer 20 in rekening was gebracht. Sprekers vraag was: Kan door het gemeentebestdur hiervoor niet een vast tarief worden bepaald. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat dit niet gaat. De per soon in kwestie heeft ook sprt. het geval mee- gedeeld, en deze heeft hem meegedeeld, dat niemand verplicht is door een bepaalden sla- ger de slachting te oen verrichten. In de keu- ze is men volkomen vrij, terwijl voor het ge- bruik van de noodsl achtpl aats slech ts 2 ge- rekend mag worden. De heer Mienes dankte voor die inlichting, welke hem volkomen be- vredigde. Hierna sluiting der vergadering. UIT SCHERMERHORN. Gistei'avond had in de consistoriekamer van de Ned. herv. kerk, alhier, de verhuring van een aan die kerk toebehoorend perceel uitmuntend weiland, eertijds eigendom van den heer K. Rool en verhuurd aan den heer C. Langenberg, plaats. Huurder werd de heer C. Langenberg, alhier, voor de som van 400.per jaar, voor den tijd van 2 jaren. Gemengd Meiiws. Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 25) „Zou ik den dokter erbij halen?" begon ik. „Wel neen!" viel de machinist in, „laat U den kerel maar liggen. Hij is een goeje vent, maar hemelwat zal hij z'n hooid morgen voelen! Ik denk, dat Sir Alec hem wel alle jnedicijn zal geven, die hij noodig heeft!" „Alies wel beschouwd," zei ik, „geloof ik, cat we den dokter niet hoeven te storen!" Gastrin's nieuwsgierigheid naar het be- richt, het onverklaarbare verdwijnen van mijn sleutel, de drank, dien dc dokter voor mij had klaargemaakt en dien ik aan Carstairs gege ven had en de stijve dronkenschap van dien bediende, Custiln's verschijning in mijn hut Wijnker en Poland. Ingevolge een besluit der vorige raadszit- ting heeft een conferentie plaats gehad tus- schen de destijds benoemde commissie uit den Raad en een commissie uit't Polderbestuur. ter bespreking van financieelen steun door de gemeente voor't onderhoud der wegen. In die conferentie zijn verschillende ideeen geop- perd en besproken, waarvan het resultaat is, al die eigenaardige gebeurtenissen waren als een ladder, waarop mijn geest sport voor sport verder Worn. Wat had John Bard mij Sjerteld van de bende van El Cojo?„een geweldige organisatie met een reusachtig net- werk van spionnen, zoo doeltreffend verspreid als de Mafia in Italie Instinctmatig ging mijn hand naar de bin- nenzak van mijn pijama, een speciaal vervaar- digd zakje, dat met een knoop sloot, en dat mij goede dienstenheeft bewezen in slaapwa- gens en hutten de halve wereld door. Ik voel- 3e met mijn vingers, dat het geoliede papier kraakte onder het flanel. Mijn geheim had ik dus nog bewaard. Ik wenschte mezelf geluk met mijn vastberaden weigering dien opdringerigen Custrin mee te laten gaan op onze expeclitie. Maar wij had- den het eiland nog niet bereikt. Ik moest op mijn hoede zijn steeds op mijn hoede Een half uur later, toen ik op den rand van mijn kooi een sigaret zat te rooken, werd er aan mijn deur geklopt. Het was Garth, die er buitengewoon groot en log uitzag in zijn pij ama. „Kom eens dadelijk boven!" fluisterde hij. „Kleed je maar niet eerst aan. Er is toch niemand 1" Weg was hij al weer. Toen ik op het dek kwam, was de hemel in het oosten al licht. Lawless stoud op de brug. Garth naast hem. Zwijgend wees de kapitein naar den hori- zont. Ver weg aan bakboordzijde was op- de rcchte lijn van den g'ezichtseinder een flauw grijs streepje te zien, zooals men in den vroegen morgenstond een vlakke nevel op een meer ziet. „Oock Islandzei de schipper. DE BLOEMENVELDEN. Men schrijft uit Hillegom aan de O. H. Crt.: Het zachte weer van deze week heeft de bloembollcn tot sterke ontwikkeling gebracht. In korteu tijd zijn de narcissen, de hyacin- then en de tulpen hard gegroeid, de narcissen staan nu in bloei en de liyacintehen zullen op de Paaschdagen in bloei staan, wanneer het weer gunstig blijft. Een bezoek aan de bloemenvelden is dus aan te bevelen. Men zal verstandig doen het bezoek niet lang uit te stellen omdat er vroeg begonnen zal worden HOOFDSTUK X. Het graf op de open plek in het boscli. „Tot Maandag dus!" zei Garth, toen Law less in de sloeg stapte. „Vandaag over een week, mijnheer!" ant- woordde de kapitein toen Carstairs hem het touw toewierp. „Je moet maar een schot lossen om ons te laten weten, dat je terug bent," riep de baro net. „Goed mijnheer!" Lawless boog zich over het stuur. Toen keek hij nog even om en grimrikte. „Het ga U goed!" riep hij, „veel geluk op de jacht!" en hij wuifde tot afsdieid. En toen zette hij den motor aan en met een luid ge- raas van de schroef tot groote ontsteltenis van de zeevogels aan de kust, sneed de sloep van de „Naomi" door het water naar de wit- te lijn der branding, die het nauwste gedeelte van de baai scheen af te sluiten. Zwijgend keken wij naar de aardige boot, de witte verf en het koperwerk, dat glinsterde in de morgenzon boven het groene water. Toen zwaaide Lawless met zijn arm tot een af- scheiclsgroet en de witte sloep dook weg in het schuim en de branding van de voile zee. Wij stonden op een lang, glooiend strand van glinsterend, wit zand, dat aan alle kan- ten behalve aan de zeezijde, ingesloten was door hooge, grijze rotsen. De uitstekende rots- toppen verhieven zich boven het heldere groen vele planten beschadigd, om het optreden van ziekte te voorKomen of te beperkeu, zal de kweeker de bloemen zeer vroeg afsnijden. Aan den grooten verkeersweg tusschen Bennebroek en Hillegom en tusschen Hille gom en Lisse is veel te zien, wanneer men ten minste buiten de aaneengebouwde kom der gemeente vertoeft. Bij druk gerij zoeke men de zijwegen op, onverschillig welke, want zoo goed als over al is bloembollengrond en daar staan de narcissen en de hyacinthen te bloeien. De zijwegen in Oostelijke lichting loopen bijna alle dood! op de ringvaart van de Haar- lemmermeer; die naar het Westen gaan, bie- den in den regel gelegenheid een mooie wan- deling te maken en terug te komen op het punt van uitgang, hetzij dit de Rijksweg of de kom van de gemeente is. De bezoekers moeten in geen geval nalaten om de perkbeplantingen te bekijken in den tuin van't Hof (Gemeentehuis), de van den Endelaan en het Wilhelminapark. Dit mooie werk van kweekers en gemeente is een kijkje waard. Bij blijvend mooi weer kome men op de Paaschdagen of volgende dagen, want wie buiten de Zon- en fcestdagen kan en wil uit- gaan, is de verstandigste. Op werkdagen im- mers is het niet zoo druk en het wandelen, fietsen of rijden genotvoller. Uit Bloemendaal schrijft men: Wat een paar zonnige, niet koude voor- jaarsdagen vermogen te doen voor de bollen- velden, dat hebben de laatste dagen bewezen. De hyacinthen en narcissen zijn als't ware in bloei getooverd. Was er een week geleden nog weinig of niets van bloei te bespeuren, thans staan vele akkers reeds in vollen bloei en maken anderen zich op, om't goede voor- beeld zoo spoedig mogelijk te volgen. Blijft't weer gunstig, en daar schijnt wel kans op te bestaan, dan zullen op de beide Paaschadgen vele velden in vollen voorjaarstooi staan. En de kans is groot, dat duizenden uit stad en land hierheen zullen tsroomen, zoodat we een paar drukke bollendagen kunnen tegemoet zien. DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN GELDERLAND. De Koningin heeft gistermiddag ten palei- ze Het Loo den nieuw benoemden Commissa- l'is der Koningin in Gelderland mr. S. baron van Heemstra beeedigd. DE NIEUWE TARIEFWET. Het Verbond van Nederlandsche Fabrikan- tenvereenigingen meent te mogen aannemen, dat de invoering van de nieuwe Tariefwet niet voor midden Mei is te verwachten. DE MELKOORLOG IN DE HAAR- LEMMERMEER. In Nieuw-Vennep is Dinsdag, naar de O. H. Crt. meldt, een melkoorlog uitgebroken De melkhandelaar A. aldaar, die blijkbaar te veel melk in voorraad had, ging Maandag nadat hij zijn klanten in Nieuw Vennep voor den gewonen prijs van 13 cent per liter had bediend naar Haarlem en ventte door zijn overige hceveelheden uit voor een lageren prijs dan waarvcor de melkboeren in Haar lem de melk verkochten. Dit zette natuurlijk kwaad bloed, waarop men Dinsdag in Haarlem besloot deze con- currentie den kop in te drukken door met een melkauto naar Nieuw-Vennep te rijden en daar de melk te verkoopen voor 8 cent per li ter. Zoo ging dan Dinsdagmorgen de melkauto uit Haarlem, „versierd" met groote reclame- borden, langs de woningen te Nieuw-Vennep, waar de huismoeders natuurlijk van den la- gen prijs der melk een gretig gebruik wisten te maken. Woensdagmorgen is de melkauto weer in het dorp verschenen, doch de prijs der melk was nu even hooger gesteld. Hoe zal dit afloopen? Uit Sassenheim deelt men ons mede dat ook daar de melk van 16 op 14 cent per liter is gebracht. Te Velsen, Santpoort, Beverwijk en omge- ving is de melkprijs eveneens gedaald. AANVARING IN DE WIELINGEN; DE JONGE CATHAR1NA GEZONKEN. De N. R. Crt. meldt nog de volgende bij- zonderheden Gisternacht halfvier heeft in de Wielingen, bij boei 8, een aanvaring plaats gehad tus schen het Engelsche stoomschip Clan Mon roe, van Duinkerken gekomen, en het uit- gaande Nederlandsche stoomschip Jonge Ca- tharina, bestemd voor Barcelona. De Jonge Catharina, groot 1757 ton bruto en 1604 ton netto, gebcuwd in 1922 en eigen dom van de firma A. van Hoboken Co te Rotterdam, is onmiddellijk gezonken. Haar opvarenden zijn te water gesprongen en ge- deeltelijk gered door de sloejoen van het En gelsche stoomschip. Op het sein S. O. S. (Safe our Souls) is de door de vreemde stilte van het eiland, een plechtig gevoel, alsof ik in een cathedraal was. Op een driehonderd meter afstand van waar de schuimeude golven met donderend geweld braken op het strand, verhief de bo dem zich steil. Daar eindigde het zand en groeide in dichte massa's een soort grof gras. Daarop volgde een wilde dooreemncngeling van allerlei soorten weelderige varens en an- dere planten, zoodat het grove gras als het ware de franje vormde van een groot gordijn van groen gewas, dat boven de zee scheen cpgetrokken. Het groen was zoo dicht, dat het geheel den voet van de puntige rotsen verborg, die dicht op elkaar stonden als een reuzentakkenbos en het hoogste middengedeelte van het eiland vormden. Vanuit een of andere verborgen bron kwam een helder, koud stroompje de rot sen af, ruischend en kabbelend totdat het zich in de zee verloor. Het was de eerste maal, dat ik ooit een on-bewoonde kust betrad. Een eigenaardig gevoel gaf het mij. De zeevogels viogen met hun schel, melancholiek gekrijsch omhoog; tusschen de boomen boven het strand schit- terde soms even de kleurenpracht van een vreemden vogel en hier en cfaar ritselde een of ander dier tusschen ht'struikegwas. Maar overigens hing een doodsche stilte over het eiland. Er was een atmosfeer van afwachten in dat oord, die mijn nieuwsgierigheid in hoo- van de wuivende palmiboomen, die bijna tot ge mate opwekte. I aan den rand van het water grociden. Zij Ik liet geen tijd verlorea gaan en begon 1 deden mij denken aan zullen en ik kreeg ook 1 rond te kijken naar een geschikte plaats voor Duitsche zeesleepboot Loewer van Vlissingen uitgevaren; ze kwam tegen 6 uur in de Wic- lingen en nam aan boord 15 geredden en 6 lijken. Vier man worden nog vermist. De ?e- redden werden overgebracht naar het St. Jo seph ziekenhuis te Vlissingen en de lijken naar de lijkenzaal op de Noorderbe^raaf- plaats aldaar. De Jonge Catharina kwam van Antwerperi en was geladen met stukgoedcren. Het casco is op beurspolis verzekerd. De kapitein en de marconist zijn onder de geredden De Clan Monroe ligt op de reede van Vlis singen; de politie maakt tegen dadelijk ver- trekken van het sehip bezwaar. Nader wordt uit Vlissingen gemeld: Het Nederlandsche schip manoeuvreerde goed, en het ongeluk had plaats bij helder weer; er was geen sprake van mist. Aangeno men wordt thans, dat het Engelsche stoom schip een verkeerde manoeuvre uitvoerde. De te Vlissingen wonende Nederlandsche loods van de Jonge Catharina is gered. Ook de eenige passagier, een Nederlandsche post- ambtenaar, die met het schip de reis naai Barcelona zou meemaken. De 16 geredde mahnen werden alien naar het St. Josephziekenhuis vervoerd en daar na eer. warm bad onder de wol gestopt. Geen hunner is gewond, maar alien moeten rusi hebben. Bij enkelen hunner treedt koorts op. Ten einde de identiteit van de zes dooden en de vier vermisten te kunnen vaststellen. on der wie drie Duitschers, en West-Indicr' en een persoon van onbekende nationaliteit, heeft de politie zich in verbinding gesteld met de reederij te Rotterdam. De kapitein kende de adressen van de familieleden niet; de bemao- ning was eerst kort geleden aangemonsterd. De lijkenzaal op de Noorderbegraafplaats, waariaen de zes lijken zijn gebracht, wordt door de zorg der politie tot een rouwzaal in- gericht. ons kanip. Met uiterste strand, dat bij ongun- stig weder blootgesteld was aau de voile kraclit van de wind, leek mij niet geschikt en ook was het niet raadzaam onze tenten, zoo. als voor de hand lag, op te slaan onder de fce- schutting van de boomen hooger op, want dan kon er bij de onweders, die zoo plotseling in deze streken opkomen, gevaar bestaan dat ze door den bliksem getroffen zouden worden. B-ovendien wist ik heel weinig af van de ge- steldheid van Cock Island en wanneer er wil de dieren inochten zijn, was het wel zoo goed, overlegde ik bij mijzelven, ons kanip op te slaan op een plek, die niet gemakkelijk aangc- vallen kon worden. Op mijn verkenningstocht kwam ik weldra bij de opening van een hoi, dat achter een gordijn van overhangende klimplanten ver borgen was. Daar het in de hooge, grijze rot sen boven het strand lag, was het ook bij vloed droog en bovendien zag het er schoon uit. De bovenwand helde wel iets naar bene- den, maar was toch hoog genoeg, dat Garth's lengte van 1.80 meter er rechtop in kon staan en het hoi was ongeveer een twin tig voet diep. Dus gingen we de grot binnen. Na onze jassen en vesten te hebben uitgedaan Ixgou- nen Garth en ik onze voorrade;. te halen en wij droegen die van de plek, waar de sloep van de „Naomi" ze had neergezet, naar het hoi. Terwijl wij de verschillende kisten keurig achter in de grot opstapclden, was Carstairs bezig met wat hij noemde zijn „veldkcuken" in te richten. Hooger op in de rotsen, in een kleine holt.n, die goed beschut was tegen den wind, stelde hij zijn Primus-kooktoestel op, zijn pannen cn al het verdere gerei. v (Wordt vervolgd). UIT HEER-HUGOWAARD. Woensdagmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad. Met kennisgeving waren af- wezig de heeren Kostelijk en Zuurbier. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen werden gelezen, welke onveranderd wer- den vastgesteld. Hierna volgde voorlezing van de verslagen van het vervolgonderwijs, gegeven aan de R. Kath. school aan het Kruis en de openbare school in het centrum der gemeente. Adressen der schoolbestu- ren der parochies van de H. Familie en het H. Hart werden aangehouden tot punt 5 en 6 der agenda, evenzoo een adres van de banne en den polder Veenhuizen tot punt 3 der agenda. Een verzoek der N.-Holl. vereeniging ter bevordering van het vreem- delingenverkeer om tegen een jaarlijksche bijdrage van 25 tot die vereeniging toe te treden, werd voor kennisgeving aangeno- men. Na toelichting door den voorzitter van het verzoek om subsidie door de vereeni ging voor vakonderwijs in West-Friesland, werd besloten deze vereeniging een subsi die toe te kennen van 15. Minder schijnt men te gevoelen voor een!- gen financieclen steun aan de volksuniver- siteit te Alkmaar; een desbetreffcnd ver zoek werd voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van den heer P. Hurkmans om voor zijn lokaal C 62 vergunning te mo= gen hebben, werd verwezen naar het colle ge van B. en W., waar het thuis behoort Het verzoek van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolo- nies om kindercn uit te zenden naar het ko- loniehuis Zwartendijk, gaf aanleiding tot de opmerking, dat deze uitzending gewoonlijk geschiedt door afdeelingen van genoemd genootschap. Bij de eventueele stichting eener afdeeling in de gemeente zal dan al- licht voor dergelijke uitzendingen aan den Raad om een financieele bijdrage worden gevraagd. Het verzoek werd voor kennis geving aangenomen. Een adres der gemeen te Heemstede ter zake annexatie van nabu- rige gemeenten door de grootere gemeente werd mede voor kennisgeving aangenomen Het verslag der Gezondheidscommissie te Hoorn is ingekomen, alsmede het verslag over den toestand der gemeente. Deze zul- len ter circulatie onder de raadsleden wor den gegeven. Desgevraagd deelde de voor zitter mede, dat de bevolking op 31 Dec. j.l. 4459 zielen telde, een vooruitgang van 24 zielen dus in het afgeloopen jaar. Door den voorzitter werd toegelicht een circulaire met betrekking tot vcrwerking van afgekeurd vleesch. Aangezien omtrent de vernietiging van afgekeurd vleesch naar alle waarschijnlijkheid nieuwe wettelijke bepalingen zullen worden ingevoerd, achtte de voorzitter het gewenscht, dat te zijner tijd B. en W. met voorstellen te dier zake tot den Raad komen. Algemeen goedgevon den. Voorgelegd werden balans en winst en verliesrekening van het gemeentelijk Electrisch bedrijf. De balans loopt over 151866.005, met een kassaldo groot 5241.405, de winst- en verliesrekening over 31968.11 met een winstsaldo van f 2030.055. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Hiermee is men door de ingekomen stuk- kr heen en kwam aan de orde; Benoeming leden van het stembureau. Op voorstel van B. en W. werden aange- wezen voor het stemdistrict I, school no. 1 de heeren; D. Wijnker, voorz., C. Poland en A. Mienes, leden, plaatsvervangers de hee ren: A. Quant, P. Koppes en K. van Twisk Stemdistrict. II, raadhuis, de h.h.: W. van Slooten, voorz., P. Tromp en Jac. Blom, le den, plaatsvervangers de h.h.; C. den Har- tigh, J. Zijp en J. de Boer. Stemdistrict III, school no. 3, de h.h.: G. Krom, voorz., C. v. Langen en P. Kostelijk, leden, plaatsvervan* gers de h.h.: P. Wonder, J. Groenland en H. Overtoom. Stemdistrict IV, school no. 4, de h.h.: P. Borst, voorz., C. Pool en C. Zuur bier, leden, plaatsvervangers de h.h.: K. Haringhuizen, J. Liefhebber en J. Oudhuis. -1 N- Uit Vlissingen werd gistermiddag nog gemeld: De meeste schipbreukelingen hebben een klein uur te water gelegen. De marconist van de Jonge Catharina, die eerst aan boord van de Clan Monroe was gebracht, is nu ook hier in het ziekenhuis. De justitie uit Middelburg is met een mo- torsloep van het Nederlandsche loodswezen naar de Wielingen vertrokken, waar de Clan Monroe was blijven liggen. Wij veme- men echter, dat er groote kans bestaat, dat zij het schip daar niet meer aantreft; het schip zou volgens berichten na verkregen instructies van de reederij niet de reis naar Antwerpen hebben voortgezet, doch van koers zijn veranderd en weer naar zee zijn vertrokken, zeer vermoedelijk uit vrees, dat ingevolge een civiele actie van de Ne derlandsche reederij het schip in beslag zou worden genomen. Een nader bericht uit Vlissingen luidt: Vanmiddag hebben wij in het ziekenhuis een onderhoud gehad met den tweeden stuurman, die bij de aanvaring dienst op de brug had. Hij deelde ons mede, dat men om drie uur voor Vlissingen was en de zeeloods aan boord kreeg. Het was zoowat half vier, toen de Clan Monroe in het zicht kwam. Het was toen eenigszins heiig en het vaar- water was niet bijzonder breed. De voor- geschreven seinen waren gegeven. De stuur man hoorde op het Engelsche schip nog het sein geven om achteruit te stoomen, maar toen was het te laat. De Clan Monroe voer het Nederlandsche schip achter het midden aan en doorde de groote Engelsche "boot zwaar geladen was, was de aanvaring zeer krachtig. De 9000 ton groote Jonge Catha rina, eveneens zwaar geladen, o. m. met ijzer, zonk onmiddelijk. De tweede stuur man wist een luik in zee te werpen, aan welk luik hij met vijf anderen zich langer dan een uur hebben vastgehouden. Van de vier vermiste personen heeft men den lichtmatroos Oosterman nog wel ge- zien, maar deze is niet opgepikt. De eerste machinist Sessler lag te kooi, maar is, toen hij gewekt was, naar de machinekamer ge- gaan. foen hij terug wilde komen heeft he I binnendringende water hem den weg ver- sperd en zoo moet hij op versohrikkelijke wijze aan zijn einde zijn gekomen. De indruk, dien de stuurman kreeg, was, dat men aan boord van het Engelsche schip eerst heeft nagegaan, of men zelf ook averij had gekregen. Toen is men eerst booten gaan uitzetten. Intusschen waren de schip breukelingen ver weg gedreven, zoodat het geruimen tijd duurde, voordat de 22 perso nen alien waren opgepikt. Volgens onzen zegsman was op dat oogenblik alleen nog de 3e machinist Kooi overleden. De andere 5, wier lijken thans te Vlissingen zijn, gaven alien nog teekenen van leven en aan boord

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5