Groote Alslag. J. H. Willers, Modern* Dames conlectie Zijden en Vollen Stofien. Botersprits en Boter-Janhagel. De Uitverkoop Gebruikt voor de Feestdagen Het Hnis met den Lnitel. Het geachte publiek wordt bekend gemaaktdat op den 2 en Paaschdag NIET zal word en I ALKM. JONGENS s. KAPTEIJN, Voor de Paaschdagen. Fa. VALK, Voor de a,s. Feestdap BUSSINK'S Overdreven roem Wijkkraamverpleging. Probeert onze prima Eau de Cologne en Odour p. maat. Huigbrouwerstraat.J. H. VAN OIJK. Laat 131, Alkmaar. Tel. 247. Fijn Krentenbrood, Gerezen- en Mosc. Tulband, Paascbtaarten, Gebakjes en diverse Paasch-Artikelen. Koeksoorfen. bij JAAP OUDES, Paygiop 4, Banketbakkery j LUID1NGA Fflne Boterham, Prima KAAS Paascheieren. Heiloocrdgk - Alkmaar. Ruime sorteering Voordeelige prijzen. Banketbakkery W. VREUGDENHIL H. KAAL. Rywlelhandel „De Burg", Keiierstraat 8. Polikliniek van het Stadsziekenhnis Dinsdagmiddag 2—3 uur. Donderdagmiddag 2—3 uur. onze prima kwaliteiten Ean de Cologne's. Palmolive zeep 20 ci, 12 stnks f 2.20. Qezamenliike ^aKkers, GemensNl Nieuws Rechtszaken Tjjdschriften. Sport Marktberichten Kunst. Zeetijdingen. I Kenn.straatweg' E 7. Tel. 58.1 f Voor de Paasclidag-en hebben wij een groote sorteering j FIJNE THKEKOEKJES, Gebakjes 8 en 10 ct. p. stuk, Slagrooingebakjes 10 ct. per stuk. I Veemt vooral proef van onze overheerlijke 28 et. per ons. Will gij met de aanstaande Paaschdagen rerzekerd zijn van een gebrnikt dan eens mijn in prijzen van f 1.60 a f 3.00* Speciaal in Zuivelproducten. Beleefd aanbevelend, Houttil. vraagt men onze atom bekende Tevens zijn wij ruim voorzien van alle diverse fljne M1ENT 4. TEL. 514. Noord DUURT VOORT. Het huis is uit de hand te koop, BLOEDKORALEN koop ik heel duur v. h. buitenland. is het niet, als wij U zeggen dat „DE BI RIF'-RIJWIELEN onver- woestbaar zijn. Twijfel daarom niet langer en schaf U zoo'n rijwiel aan, en gij znlt meer dan tevreden zijn. Minzaam aanbevelend, SPREEKUUR der WIJKKRAAM- VERPLEEGSTERS voortaan in- plaats STUARTSTRAAT 75, in de Ean de Cologne Boldoot «11. 4' Orsay. Badzout Yardley 25 ct. Uoubigant 25 ct. Rogert en pallet 15 ct. Tandpazta Eolinos 88 et. Colgate's 38-70 ct. Ean de Cologne Pivers Houbigant. i, Bhoem. Creme Simon 50 et, Hazeline Snew 85 Pond's Creme 45*75 et. CrSme Menses 18*85.50 ct. Kalodermazeep p. does 90 et. DE RASSENKWESTIE IN AMERIKA. Het immigratievraagtuk in Amerika, de strenge beperking der immigrate en het ver- ood van toegang tot het land aan Aziaten en aan alle ongeletterden, houdt nauw verband met de groote problemen van de Amerikaan- sche arbeidsmarkt en van de Amerikaansche nationaliteit. Zoolang het land nog niet vol- komen gekoloniseerd was en de groote trek yan het Oosten naar het Wester ter verove- ring van de prairie nog de grens van den Sfjl- len Oceaan niet had bereikt, kon het land na- tuurliik voor alle emigranten opeflgesteld zijn Rond 1890 had men echter de verst mo- gelijke grens bereikt; vanaf dit jaar moest de bevolking over het heele land dichter wor- den. De groote steden ontstonden in Midden Amerika rond St. Louis en bij de volks- telling van 1918 bleek de stedelijke bevolking voor de eerste maal grooter te zijn dan het aantal platte'.andsbewoners. Intusschen had de aard der immigratie ook een groote verandering ondergaan. In 1820 bedroeg de totale bevolking der Vereenigde Staten van Amerika niet cens 10 millioen zie- Vn. Vrijwel alle Amerikanen stamden toen nog uit het Noord-Westelijke Europa: ce En- gelsche eilanden, Duitschland, Frankrijk en Nederland Dit bleef nog geruimen tijd al- dus- Vooral in de jaren '40 en '50 trokken zer vele immigranten uit die landen naar Amerikahet was den tijd der aardappclziek- ten in Ierland en der noiltieke vervolging in d- Duitsche staten. In 1S74 bedroeg de be volking reeds 44 millioen. hoofdzakelijk van Engelsche en Duitsche origine. In de jaren negentig begon lie Zuidelijkc en Oostelijke Europeesche element echter een groote rol te spelen. Voor het einde der nc- gentiende eeuw waren er al meer emigranten iiit Italie, de Donau-monarchie en Rusland samen dan iut alle andere landen bij elkaar. fr. 1907 was hun aantal reeds tweemaal zoo groot als dat van alel anderen samen. De nieuwe immigranten waren geen boeren meer; zij vestigden zich in de gi'oote steden en bleven er in afzonderlijke buurten onder elkaar wonen. Zij vormden een goedkoop maar weinig ontwikkeld proletariaat, dat zich niet gemakkeliik meer laat assimileeren. In 1920' vormde dit Zuid- en Oost-Europeesche element reeds 13 2 pet. van de totale bevol king. De Amerikanen werden bank, dat dit nieu we bevolkingselement de waarde der Ameri kaansche nationalist als peheel zou doen da- ien. Tijdens den grooten oorlog bleek trou- wens, hoezeer velen no? vastbieiden nan hun oorspronkelijke nat'onaliteit. Daarbij kwam de angst der arbeiders over het drukken dee ioonen. In 1917 werd de eerste algemeene im- migratiewet uitgevaardigd; voortaan zouden nog alleen zij. die lezen en schriiven Vonden. toegang krijgen tot Amerika. Slechts in enke- le gevalien zou er een uitzordering gemaakt worden ten guste van far" lieleden van Ame rikaansche burgers Spoedio- daarop werd er een maatre<rel genemen waarHj aan alle In d'ers en andere Zuid-Aziaten d°n 'oe^ang tot Amerika absolmit verhoden werd Toen dy oorlog gee'ndigd was en groote ma°r's uit de verarmde landen van Furopa na r Ameri ka wilden u'twii'pn. b1peV 4-° wet van 1917 onvoldoende te ziin en wprd't thp"s nog ge- ledenrie regiem der beoerkten ..nirnten" welke voor ieder land afzonder'ijk worden vastge- steld ingevoerd HET WOONWAGENKAMP AAN DE BINCKHORSTLAAN. Gedurende vijf jaar heeft de Binckhorstlaan te, 's-Gravenhage een groot aantal woonwa- gens geherbergd, zooals te begrijpen is tot groot ongenoegen van de bewoners der otn liggende wijken. De toestanden, welke aan de Binckhorstlaan heerschten, gingen elke be- schrijving te boven. Vechtpartijen waren aan de orde van den dag, en meermalen moest de politie ingrijpen. In den loop der vijf jaar, dat deze laan dit volkie herbergde, zijn vrij wel alle Winkers van de bestrating verdwe- nen Enkele personen hebben destijds gepoogd, verbetering te brengen in het lot van d" paarden en honden, daar deze doorloopend aan weer en wind waren bloo'tgesteld. Deze weldoeners hebben echter niet veel pleizier van hun werk gehad. Toen er kisten en stroo werden verstrekt om den honden een fatsoen- lijk onderdak te verschaffen, ontstond bij de uitreiking zoo'n razie, dat de politie moest ingrijpen om de vechtenden te scheiden. De uigedeelde kisten zijn toen meerendeels voor brandhout gebruikt. De gemeente meende ten slotte er een eind aan te moeten maken en dacht dit niet beter te Vunnen doen dan door alles op te ruimen, waarmede ook de politiepost, die er bij gesta- tionneerd was, opgeheven kan worden en ne- fen agenten vrij komen voor ander diensten. hans is een stuk grond afgebakend op het terrein van het abattoir, waar doortrekkende woonwagenbewoners voor 5 per maand hun standplaats kunnen krijgen. De vaste woonwagenbewoners zullen zich tevreden moeten stellen met een stuk grond aan de Loozerlaan, dat ongeveer op de grens van Loosduinen en Naaldwijk ligt. Gisteren is men met het opruimingswerk begennen. Met paarden van de reiniging zijn de rollende woningen overgebracht, terwijl groote hoevelheden vuil en afval door de gemeentereiniging worden weggehaald. De verhuizing geschiedde in de beste orde. En kele woonwagens trokken naar Delft, Rijswijk en Wassenaar. DE KAMERVERKIEZINGEN. Nadat de heer Kruithof, te Utrecht, be- dankt had voor zijn plaats op de bijlijst van de anti-rev. partij, is deze lijst thans aldus samengesteld: 1. H. Colijn te 's-Gravenhage; 2. M. van Grieken te Rotterdam; 3. H. Bijle- veld te s-Gravenhage; 4. J. M i cfdel veld Jr. te Ruinerwold; 5. P. S. Gerbrandy te Sneek; 6. J. Terpstra te s-Gravenhage; 7. R. Koppe te Groningen; 8. G. A. Diepenhorst te Zeist; 9. C. Maris te Halsteren; 10. G. Baas Kzn., te Amsterdam; 11. G. H. A. Grosheide te Amsterdam; 12. W. Warnaar te Sassenheim; 13. J. Severijn te Dordrecht; 14. C. v. d. Zaal te Deventer; 15 K. Meima te Sneek; 16. P. van Nes te Bodegraven; 17 H. van Haeringen te oRtterdam; 18. C. Roeterdink te Gorssel; 19. S. Brandsma te Middelburg; 20. D. L. Harms te Hoorn. KORTE BERICHTEN. Te Utrecht is Donderdag de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van lceraren bij het Christelijk middelbaar onder- wijs. Donderdag is te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van leeraren aan Christelijke gymnasia en ly- cea. De kantonrechter te Delft heeft Woens- dag een veehouder uit's Gravenzande, die 22Vi pet. water bij de melk had gevoegd, over- eenkomstig den eisch van het O.M., veroor- deeld tot 750 bcete of 100 dagen hechtenis. MELKVERVALSCHING. Voor het kantongerecht te Nijmegen heeft gisteren terecht gestaan de landbouvver J. H. v. M uit Wvchen, die blijkens onderzoek van den keuringsdienst van waren, zich heeft schuldig gemaakt aan merkvervalsching. Van de 43 liter afgeleverde melk was 19 liter wa ter. Het 0 M. eischte 10 dagen, doch de kantonrechter veroordeelde beklaagde tot 14 dagen hechtenis. PRETTIGE FAMILIE-VERHOU- DINGEN. Voor de rechtfcank te Tiel heeft gister te recht gestaan de 37-jarige L. C. Wdie op 15 Januari zijn zuster met een kamerbezem op hoofd en armen heeft geslagen en een mes heeft gestoken. Bekl. bekende de mishandeling van zijn zuster; het mes had hij getrokken om vrees aan te jagen, niet om het te gebruiken. Dr J. Knappers, zenuwarts te Wagenin- gen, heeft beklaagde in het huis van bewa ring te Tiel, in opdracht van de justitie, on- derzoeht en bevonden, dat hij lijdende is aan epileptisrhe equiva'enten en reeds gebinmende dementia epileptica. Bij dezen zielstoestand was bekl. zich op het oogenblik van de daad zijn handelingen niet volkomen bewust. Dr. Knappert achtte opneming van beklaagde in een rijksinrichting ter observate gewenselit. In aansluiting met de conclusie van het rapport van dr. Knappert vroeg de officier van justitie ontslag van rechtsvervolging en plaatsing van bek'aagde in een rijkskrankzin- nigengesticht voor den tijd van een jaar. Uitspraak 20 dezer. VECHTPARTIJ IN EEN CAFe. 't Was goed halftwaalf, toen in den avond van 4 November 1.1. in het cafe Bloemenbar, Singel no. 365, te Amsterdam, een geweldige herrie ontstond. Er werd gevochten en ge- schreeuwd en het publiek verzamelde zich voor de zaak. Eerst zag men er twee mannen en een vrouw uit vlucnten, ten slotte kwam een vrouw de deifr uit en smakte ncer op sriaat. Zij werd opgeholpen door een paar mannen en gezamelijk gingen de vluchtelm- gen hun beklag doen bij de politie. Het bleek, aat de ergste bclhamels een tweetal breeders waren, de een: artist-athleet, de ander: reizi- ger van beroep. Behalve deze twee, die thans wegens mishandeling voor de Vierde Kamer der Rechibank alhier terechtstonden, zaten de vluchteliugen en nog ongeveer twintig men- schen in het cafe. Een man amuseerde dit publiek door een glas water p het voorhoofd te doen balancee- ren. De kastelein, zoo vertelde een der bekl., begon met het gooien van jeneverglaasjes naar den kunstenmaker. De athleet gooide daarna met den inhoud van een glas ranja, maar ongelukkigerwijs trof hij een bezoeker. Toen begon de herrie. ledereen was beleedigd en ging schelden. Het publiek trek partij en na een kort oogenblik was het ge/echt alge- meen. De bezoeker, van wiens gezicht de ran ja afdroop op zijn jas, diens neef en hun twee vrouwen stonden tegenover den athleet, die riep: „Gaat weg, stfnkerds! Want als het moet, dan gooi ik je alle vier in den Singel Het slachtoffer vroeg na die duidelijke ver- klaring „Hoe bedoelt u dat?" „Als antweord kreeg ifc" zoo verklaarde hij thans „een opstopper van beklaagde, zoo dat er een tang uit m'n mond vloog. Dien tand heb ik hier!" en triomfantelijk hield de getuige een tand omhoog. Hoe het gevecht zich daarna ontwkkeld heeft, wist nie- maud van de getuigen precies te vertellen. De vrouw van het slachtoffer verklaarde, dat de athleet gercepen had: „Ik vreet jullie al- lemaal op „Wat ben jij vreetachtig!" had zij toen ge- zegd, waarop zij volgens een ander had laten volgen; „Ik zal je oogen uitkrabben." De ath leet besloot dit gesprek met: „Als het moet, maak ik julile alle vier koud!" „Geen halve maatregel," constateerde de president, mr. Eeckhout. Toen de breeder .van het slachtoffer het ca fe wilde verlaten, viel hij over twee fietsen en kreeg to eneen steek met een mes in zijn rug. Zijn schoonzuster zwaaide intusschen met een queue om den athleet een klap te geven. maar nadat een kellner haar dit voor. werp had afgenomen, werd zij door de belha- mels gegrepen en met een flinke trap vloog zij het cafe uit. Bij die beweging brak zij haar rechterenkel. Zij moest vier weken het bed houden. De athleet beweerde thans, dat deze vrouw cp hem afgekomen was en hem met een queue een buil op het hoofd geslagen had. Een mes had hij nooit gebruikt. De kastelein wist zich al bijzooder weinig van het gebeurde te herinneren. „Het biljart was onderstboven," zeide hij, „en alles lag boven op elkaar!" „Was het gezelschap dan opeens gek?" vroeg de president. „Weet ik het!" was het laconieke antwoord. De breeder van den athleet ontkende, dat hij zich aan mishandeling had schuldig ge maakt. Maar het O.M., waargenomen door mr. dr. V^n Heynsbergen, achtte de mishande ling bewezen en eischte tegen den athleet 6 maanden gevangenisstraf en tegen diens breeder vier maanden gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. A. Levy. STORMVOGELS WIMBLEDON F. C. (LONDEN). 2de Paaschdag 13 April 1925 Bovengenoemde belangrijke internationale ontmoeting zal plaats vinden op den 2den Paaschdag, 13 April a.s., des namiddags half drie. Uitnoodigingen tot bijwoning van de zen wedstrijd zullen worden gericht tot Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, ,Be- schermheer der Y. V. V. „Stormvogels" en tot Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen. Tevens zal getracht worden, behou- dens goedkeuring van de bevoegde autoritei- ten, den wedstrijd te doen opluisteren met muziek. Indien derhalve het weer mede- werkt, zal het den 2en Paaschdag druk zijn op het Stormvogelsterrein. Wimbledon F. C is een der oudste vereeni- gingen in de provincie Surrey, en werd opge- i-icht in het jaar 1889. Sedert de oprichting behaalde de club vele successen in de compe- titie, zoowel als in bekerwedstrijden. Thans wordt gespeeld voor de bekende Isthmian League, welke erkend wordt als de beste amateurs-bond in de wereld. Wimbledon F. C. zal een sterk elftal in T veld brengen, bestaande uit de volgende" spe- lers: Sterry, Sowter en Gregory; Brever, Goo- dens en Boax, Collins, Wadey, Wills, Dowden en Rowell. Verschillende dezer spelers zijn lste-klasse-spelers, van erkende reputatie, zoo- dat een inferess&nte ontmoeting kan worden verwacht. Waar het bestuur der V. V. V Stormvogels" voor dezen dag populaire toegangsprijzen heeft vastgesteld, zullen dus velen getuigen willen zijn van deze voor IJmuiden zoo zeldzame gebeurtenis. Men zie de advertentie in dit nummer. „Op den Uitkijk" (uitgave van Gebrs. Zo- mer Keuning te Wageningen) bevat een reeks aardige bijdragen van Dr. Joh. de Groot, Tija, J. J. Leys, prof. dr. A. van Veld- huizen, dr. J. C. de Moor, dr. W Moll en dr. Joh. C. Breen, die respectievelijk schrijven over: „De via dolorosa, ,.In den Hemel is het schoon", „De Boschnegers in Suriname", „Het Anloer kerkje", „Bitter, tocli zoet", „Dc letterkundige verzameling" en „De oude Am- sterdamsche Gereformeerde kerken"'. De gewone rubrieken en vervolgverhalen worden voortgezet. SCHAGEN, 9 April. Op de heden gehou den Eierveiling waren aangevoerd 49547 st. kipeieren 5.10—/ 6, gemidd. 5.40, 10811 eendeieren 5.205.40, gemidd. 5.30, 5 kalkoeneieren 7. Totaal 60363. NOORDSCHARWOUDE, 9 April. 2800 K.G. Uien: Grove Uien f 14.10, Uien 13.80—/ 15, 17800 K.G. Peen 0.80 tot 1, 51200 K.G. Roode kool 8.20— 10.90, Doorschot 8—/ 8.50, 14700 K.G. Gele kool 7.6012.10, Doorschot 5.50, 54800 K.G. D. Witte 3.204.40, Door schot 3.40, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 9 April 1925. Roode kool le soort 9.5011.50, Witte kool le soort 4.104.30, Uien 11.70 12.30, Grove Uien 11.20, Stek 5. Aan- voer: 10200 K G. Roode kool, 3600 K G. Witte kool, 700 K.G. Uien, 1100 K.G. Peen. BROEK OP LANGEND1JK (Langedij- ker Groentenveiling), 9 April. 6050 K.G. Wortelen 0.60—/ O.SO, 9000 K.G. Roode kool le soort f 8.20—/ 11, 14000 K.G. Gele kool le soort 9—/ 11, 19300 K.G. Witte kool le soort 3.10—/ 4.10, 1800 K.G. uien Uien 12—/ .13.10, Drielingen 7.50, 48 K.G. Witlof 20.9022.20, alles per 100 K.G. afdeeling offreerde haar bij monde van den heer Verbeeck een fraaie mand met bloe* men. Dat alles bracht een feestelijke stem ming te weeg. Maar daarmede was het nog niet afgeloopen. Er zou nog een zangwed- strijd plaats hebben, waarvoor zich zes per sonen hadden opgegeven, n.m. 1. Mej. Scheere, met „de Beiaardier", 2. Mej. Ce- Vat, met ,,Regendag", 3. de jongenheer d« Groot, met .Romance", nr. 4 en 5 dames Cevat, met „Ons lied van de Zee" en „Liedje van den molenaar", 6. Mej. Hove- nier, met „Hemelhuis". Voor elk was een prijs beschikbaar en d* uitslag was dat no. 4 de eerste keus had, en vervolgens de nummers 5, 3, 2, 1, 6. De dames Cevat zongen daarna nog ,.Het lied van den Volkszang". Uit deze op- somming ziet men dat men zeer zeker van een bizonder geslaagden volkszangavond mag spreken. A. K. VOLKSZANG. Gisteravond hield de Alkmaarsche afdee ling van de Ned. vereeniging voor den Volkszang, in de Harmonie de laatste bij- eenkomst in dl seizoen. Door allerlei om- standigheden is het een feestelijke bijeen- komst geworden. Groot was de belangstel- ling van het publiek; de heer Brands, de leider dezer avonden, op z'n best. Op verzoek begon men met „Ons lied" van Van Tetterode, gevolgd door twee liederen van Hullebroeck, en ,,'t Haesken". In het verder verloop van den avond kwa- men er nog meer bekende liederen aan de beurt, die dank zij de talrijke opkomst, con amore werden gezongen. Op' de vorige bijeenkomst had de violist Melchert Schuurman zijn medewerking ver- leend, en z'n spel was zoo in den smaak ge- vallen, dat het bestuur hem voor dezen avond nog eens had uitgenoodigd. Met klin.mend succes vertolkte Schuurman twee stukken van Harold Henry. ..Illusion" van Thome en „Valse triste" van Sibelius. In deze nummers wist hij op voortreffelijke wijze de juiste voordracht te vinden. Toen hij zijn taak volbracht had, wachtte hem een aangenamc verrassing. De heer Brands bood hem ook namens vele vrien- den uit Alkmaar en Bergen, en vereenigin- gen, waaronder het mannenkoor „Or- pheus" en het „Doopsgezind Zangkoor", beiden alhier, een viool aan, en deed dit gepaard gaan met woorden die van groote waardeering vo..r het spel van den violist getuigden. Ook de voorzitter, de heer Ohlen, sprak den heer Schuurman hartelijk toe. S. speelde daarna op het nieuwe in strument z'n compositie Vision", en het verschil van klank door dit, nog niet inge- speelde instrument, en de andere viool die S. eerst bespeelde was goed waar te ne- men. De nieuwe viool toondc verreweg de mcerdere te zijn. De tweede attractie op dezen avond was het declameeren van eenige gedichten van Ren6 de Clercq, Gezelle en van Meurs (van dezen laatste Chriestenezielen). Door deze voordrachten werd het succes van den avond niet weinig verhoogd, en mocht de heer Grondsma den bijval onder- vinden die hem voor zijn uitmuntend zeg gen ruimschoots toekwam; wat de heer Ohlen ook nog eens in een dankwoord te kennen gaf. De onvermoeide pianiste dezer avonden. mevr. Ohlen, werd eveneens gehuldigd. En terecht. Bloemen werden haar aangeboden en het bestuur der Bergensche Volkszang- STOO MVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Grotius (uitr.) vertr. 8 April v. Genua. Johan de Witte vertr. 8 April v. Batavia Amsterdam. Enggano (thuisr.) vertr. 8 April v. Colombo, j Rondo (uitr.) vertr. 7 April v. Suez. Simaloer (thuisr.) arr. 8 April te Liverpool. I Vondel, vertr. 9 April v. Amst. o. Java. rif KON. NED STB. MIJ. >f Clio vertr. 9 April v. Volo n. Xeropotamoa. Hermes arr. 9 April v. Salonica te Smirna. i Orion vertr. 9 April v. Amst. n. Cadix. Theseus vertr. 9 April v. Rott. n. Passages. Ceres arr. 8 April v. Candia te Argostoli. j, Nero vertr. S April v. Stettin n. Amsterdam. I Orpheus vertr. 8 April v. Kopenhagen naar Aarhuus. Pollux arr. 8 April v. Samos te Piraeus. Rhea vertr. 8 April v. Bari n. Tarragona. Saturnus arr. 8 April v. Napels te Catania Stella arr. 8 April v. Lissabon te Cadia. Venus vertr. 9 April v. Marsal n. CaTthagena KON. WEST-IND. MAILDIENST. Amor (uitr.) arr. 6 April te Kingston (Ja). Amsterdam arr. 9 April v. Antwerpen te Amsterdam. Alkmaar vertr. 9 April v. Rott. n. Delfzijl. 21 KON. FIOLL. LLOYD. v Gelria (uitr.) vertr. 9 April v. Southampton/. Prins der Nederlanden arr. 9 April v. West- Indie te Amsterdam. II OLLAND-AMERIKA L1JN. Eemdijk, v. d. Pacifickust n. Rott., vertr. 7 April van Los Angeles. Moerdijk, v. Rott. v. d. Pacifickust, verb'. 4 April van San Francisco. Grootendijk, v. Rott. n. New-Orleans, werd 7 April's midd. 12 ur. op 1750 mijl van New-Orleans gemeld. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Koudekerk (thuisr.) vertr. 9 April 8 u. nam. v. Antw. naar Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boeroe (thuisr.) arr. 9 April te Antwerpen. Nijkerk arr. 9 April v. Antwerpen te Amst. Alchiba arr. 9 April v. O -Afrika te Rotterd. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oostkerk (uiri.) ar. 7 April te Hongkong. Salabangka vei'tr. 8 April v. Bremij naar Hamburg. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Rijnland vertr. 8 April v. Hamburg n. Amst. JAVA—NEW YORK-LIJN. Bali, v. N.-York n. Jav, vertr. 9 April v. Suez ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember vertr. 9 April v. Rott. n. Batavia. j Kedoe arr. 9 April v. Batavia te Soerabaya. Medan (thuisr.) vertr. 9 April v. Port Said. Satoebondo (uitr.) vertr. 9 April v. Sabang. Soekaboemi vertr. 8 April v. Batavia n. Row. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Agapenor, v. Japan n. Rott., ar. 9 April *e Colombo. L aertes, v. Batavia n. Amst., arr. 9 April tr Suez. i Lycaon, v. Japan n. Rott., vertr. 9 April van Tsingtao. Telemachus, v. Amst. n. Java, vertr. April1 v. Sabang. -f ROTTERDAMSCHE LLOYD. Medan (thuisr.) arr. S April te Suez. Siantar vertr. 8 April v. Fremantle n. Pow Said v. o. Tambora (thuisr.) vertr. 9 April v. Colombo. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab vertr. 8 April v. Hamburg n. AotW'.',< STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Astyanax, v. Japan n. Amsterdam, verb-. April van Hongkong (verb.) Antenor, v. Japan a. Rott., an". 7 April I* Hongkong. 1'antalus, v Liverpool n. Java, arr. 7 April - te Port Said. - I

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7