Pe Firma De Lange <k De Moraaz te Alkmaar verleent credietei?, DRANKWET, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat bij hen«is ingekomen een verzoek van J. BOERSEN wonende alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank, voor het gebruik ter plaatse van verkoop, in perceel VOOR- MEER, No. 35 Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het *erleenen van dit verlof bij hen indienen. Alkmaar, 10 April 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VISSCHERIJWET. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kkennis, dat ter Ge- meente-Secretarie verkrijgbaar zijn BLANCO VERZOEKSCHRIFTEN ter verkrijging van VISCHAKTEN. De aanvragen daartoe behooren zoovee- mogelijk voor 15 JUNI a.s. ter Secretarie te worden gedaan. Alkmaar, 11 April 1925. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. van Papert. Hahnel had vroeger om de han l der dochter gedongen, maar was afgewezen Hij stelde aan den hefbergier de vraag. of bij hem zijn dochter tot vrouw wilde "-even, doch Papert antwoordde onfkennend. Daarop trok Hahnel een revolver voor den dag en schoot den herbermer en zhn dochter neer; zh waren onmiddellijk dood. Op de schoten wa ren de twee volwassen zoons van den herber- gier en zijn vrouw komen toesne'len. Hahnel opende nu op dezen het vuur. Een persoon schoot hij in den mond, een ander in den hals en de moeder in een der oogen. Alle drie wer- den ernstig gewond. De moordenaar werd ten slotte door de gendarmerie rearresteerd. DE BOUWVAKARBE1CERSSTAK1NG TE HAMBURG. In verband met de looneischen der bouw vakarbeiders te Hamburg wordt nemeld. dat de werkgevers Donderdag na afloop der werk zaamheden alle bouwvakarbeiders naar aanlei dipg van de partite staking hebben u't^e- sloten. Hun aantal in Groot-Hamburg be- draagt 20 000. MOORD EN ZELFMOORD. Te Luik heeft een kapitein Minet nrdden op den dag twee schoten gelost op een jon- ge vrouw en haar daarna een bajonet in de borst gestoken. Vervolgens schoot hij zich- zelf door het hoofd, zakte ineen en trachtte nog zijn browning te herladen om zich het genadeschot toe te dienen. De 'dader heeft reeds met Carnaval 1923 op hetzelfde mcis- je, Mathilde G., geschoten; hij doodde toen een man en verwondde het meisje en drie andere personen. Minet kreeg vijf jaar ge- vangenisstraf, doch werd 5 Dec. weer los gelaten. Hij wilde met de vrouw weer be- trekkingen aanknoopen, maar ze weigerde en klaagde hem bij de politie aan wegens achtervolging. Vandaar de wraakneming Het meisje is dood opgenomen. Minet werd naar een zielrenhuis gebracht, waar hij des avonds is overleden. HET HUWELIJKSGESCHENK AAN DEN DUITSCHEN KROONPRINS. De Berlijnsche gemeenteraad heeft zich dezer dagen bezig gehouden met een soc.- dem. voorstel inzake het huwelijksgeschenk der Duitsche steden aan den ex-kroonprins Bij het huwelijk van den kroonprins be- sloten de vertegenwoordigers het jonge paar een artistiek uitgevoerd zilveren tafelser- vies, uit 2500 deelen bestaande, ten ge> schenke te geven. Het kwam ee st tijdens den oorlog gereed en wordt nu bewaard in de kluizen der Duitsche rijksbank. De kroonprins heeft de laatste jaren herhaalde- lijk verzocht in het bezit van deze kost- baarheden te worden gesteld en de soc.- dem. stellen thars voor aan dit verzoek niet te voldoen, maar het zilverwerk in een mu seum ter bezicktiging te stellen. Zij wijzen sr op, dat de toe egging aan den kroonprins slechts mondeling is gedaan en geen kracht van wet heeft. De kroonprins heeft het ge- schenk vroeger al eens willen verkoopen. Tijdens de gemeenteraadszitting deed een soc.-dem. spreker zoo heftige aanvallen op de Hohenzollerns, dat een gedeelte der rechterzijde de zaal verliet en er een groot tumult ontstond, zoodat de voorzitter het nemen eener beslissing tot de volgende zit- ting verdaagde. Gemensrd Nieiiws BOND VAN NEDcRLANDSCHE ONDERWIJZERS. Gistermiddag is de 51ste algemeene verga- dering van den Bond van Nederl. Onderwij- zers te Amsterdam door den voorzitter, den heer F. L. Ossendorp, geopend. Spr. deelde mee, dat aanwezig warer. 133 afdeelingen. vertegenwoordigd door 186 afgevaardgden. Hij heette welkom de heeren Stenhuis, voor zitter van het Nederl. Verbond van Vakver- eenigingen, en Schols, vertegenwoordiger van het Nederl. Indisch Onderwijzersgenootschap. Aan de orde kwam onmiddellijk het voor stel van het hoofdbestuur. De bond ijvert voor wijziging van de artikelen 25 en 27 der wet op het lager onderwijs. De voorzitter lichtte het voorstel van het hoofdbestuur toe, waarvan de artikelen a!s volgt zijn. 1. De regeling van de schooltijden, die van 'de vcanties, het leerplan, de lijst der bij het onderwijs te gebruiken boeken en de verdec- ling der school in klassen is opgedragen aan het personeel der school, hetwelk in daartoe te beleggen schoolvergaderingen bijeenkomt. 2. Indien in een gemeente meer scholen van dezelfde soort aanwezig zijn, vindt de rege ling der in het eerste lid genoemde zaken plaats door de personeelen dier scholen geza- menlijk, of door een vergadering van afge- vaardigden dier personeelen. In het laatste geval moet vootaf de meening van de school vergaderingen zijn ingewonnen. 3. Op de schoolvergaderingen kunnen te- vens bchandeld worden alle zaken, welke dr school en het onderwijs betreffen. 4. De schoolvergaderincren zijn toepanVe Hjk voor de betrokken leden van het Rijk- schooltoezicht, de ambtenaren bedoeld bij art. 176 lid 3 en voor de leden van het college B. en W. 5. De nptulen dier vergaderingen liggen steeds voor de in het vierde lid genoemden ter inzage. 6. De besluiten der ih het eerste en tweede lid bedcelde vergaderingen inzake de in het eerste lid genoemde onderwerpen behoeven de goedkturing van B. en W. in overeenstemming met den inspecteur. 7. Indien B. en W., de inspecteur en de schoolvergadering of de vergadering bedoeld in het tweede lid niet tot overeenstemming ko men, beslist onzfe minister, en Onderwijsraad gehoord. 8. De schoolvergadering wijst op de eerste vergadering van elk jaar een uit haar midden voor den loop van dat jaar tot secretaris aan. De afaetredene's steeds herkiesbaar. 9. Op scholen met drie of meer onderwij zers benoemt de schoolvergadering uit haar midden voor den tijd van drie jaren een voor zitter. 10. Voor deze benoeming wordt,-om van kracht te zijn, vereischt de goedkeuring van B. en W. in overeenstemming met den inspee teur. r 11. Bij verschil tusschen B. en W., den in specteur en de schoolvergadering wijzen Ged Staten, de betrokken hoofdinspecteur, gehoord den voorzitter aan. Pe voorzitter, bedoeld in het negende lid, is belast met de administrate der school, het toezicht op de naleving der besluiten, door de schoolvergadering genomen, en met de afdoening der dagelijksche zaken. 13. Op scholen met minder dan drie on- derwijzers wordt de onderwijzer met het grootsie aantal dienstjaren belast met de werkzaamheden, in het twaalfde lid aan den voorzitter opgedragen. 14. In gevallen van staking van stemmen op scholen als bedoeld in het negende lid heeft de voorzitter een beslissende stem. Doen dergelijke gevallen zich voor on scho len, genoemd in lid 13, dan berust de beslis sing bij den inspecteur. Op voortel van Amsterdam werd art. 2, zooals het hoofdbestuur dat voorstelt, aldus gewijzigd: Indien in een gemeente meer scholen van dezelfde soort aanwezig zijn, worden de za ken, waarvan een uniformregeling voor alle scholen gewe.ischt is, geregeld door de perso neelen d er scholen gezamenlijk of door af<?e- vaardigden dier personeelen in daartoe te be leggen schoolparlementsvergaderingen. In het laatste geval moet vooraf de meening van de schoolvergaderingen der scholen afzonder- ijk zijn ingewonnen. Nadat nog versch'llende amendementen waren verworpen, werd aangenomen het amen dement-Amsterdam, om de door hei hoofdbestuur voorgestelde artikelen 8, 9, 10, 11, 12 en 13 te laten vervallen en te vervan gen door het volgende artikel: De schoolvergadering wijst op scholen met 3 oi meer onderwijzers, de eerste vergadering van elk jaar vcor den loop van het jaar u? fiaar m dden een voorzitter en een secretaris nan. die telkens herkiesbaar zijn. De voorzitter is belast met de leiding der schoolvergaderingen, de secretaris met de ad ministratieve werkzaamheden. En voorts kunnen u.t en door het personeel de funciionarissen worden aangewezen, die met het oog op het goed functioneeren dei school oo-k wat betreft haar sociale taak ncodig worden geacht. Art. 14, thans art. 9 wordend, werd voorstel van den Haag, gewijzigd in: „In gevallen van staking van stemmen wcrdt een voorstel als verworpen beschouwd." Het aldus gewijzigde voorstel van het hoofdbestuur werd hierna aan^e^omen, waarop de vergadering weed geschorst. In de avond vergadering lew am aan de orde het vcorstel van het hocfdbes.uur inzake de benoeming van hcofden. Het hoofdbesiuurs- voorstel luidde aldus: Het hoofdbestuur en den afdeelingen van den bond wordt opgedragen er voor te ijve- rcn, dat ingeval van berojming van hoofden van scholen onder de huidige wet door de au- toriteiten de volgende regelen worden in acht genomen 1. Voor de scholen van elke soort wordt in elke gemeente een lijst aangclegd van benoem- oarcn tot hoofd eener school. 2. Op deze lijst worden geplaatst alle on derwijzers en onderwijzeressen, die: a. voor een benoeming in aanmeiking wen- schen te komen; b. in het bezit der vereischte bevoogdheden zijn, en c. tenminste twee jaar in de gemeintc werk zaam zijn. 3. Hebben B. en W of de Inspecteur tegen plaaising op de lijst van een of meer der can fiidaten bezwaar, dan geven zij deze hiervan bij met redenen omkleed schrijven kennis. 4 De cand daten worc'en in volgorde van aantal dienstiaren op de lijst geplaatst. 5. Bij elke vacature bestaat de voordracht 'n in de?elfde volgorde uit de drie bovenaai: op de liist voorkomende namen. 6 Zijn in een gemeente minder dan 20 onderwijzers(essen), dan kan het vereischte or.der e van lid 2 vervallen. De heer J. J. Lamers lichtte het voorstel van het hoofdbestuur nader toe. De voorzitter bracht na het debat in stem ming de vraag: Za! de benoeming plaats hebben volgens ancienniteit of niet volgens ancieumteit Bij handopsteklng verklaarde een meerderheid zich tegen de benoeming vol gens ancienniteit, waarmee het hoofdbestuurs- voorstel van de baan was- Aan de orde kwam hierop het voorstel van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering draagt't hoofd- oestuur op, de toelating van hoofden tot den bond opnieuw aan een referendum te onder- werpen, met dien verstande dat bianco stem- men daarbij als ongeldig worden beschouwd. Met overgroote meerderheid werd dit voor- se! aangenomen nadat er aan was toege- voegd, dat het hoofdbestuur- gemachtigd v/erd, de koninklijke goedkeuring aan te vra- gen voor eventueel noodige statutenwijzi- ging. D? vergadering werd hierna geschorst tot DE SrHFFP9R A MP IN DF WJE- IINOFN. Naar aanleiding van het ongeluk io de op Wielingen raeldde men ons gisterochtend nog uit Vlissingen, dat de tcestand van de gered- den zeer goed was. De dokter verklaarde hen genezen en Icon hun vrije bewegiog toestaan. Zaterdagmiddag om twee uur zullen de drie Duitsche slachtoffers van de ramp in de Wielingen, de hofmeester Remberg, de kok Stroemer en de olieman Addinken, op de Noorderbegraafplaats in een gemeenschappe- lijk graf ter aarde worden besteld. Tevens zal dan het stoffelijk overschot van den der- den stuurman, L. May, op dezelfde begraaf- plaats aan den schoot der aarde worden toe. vertrouwd. Het ligt in voornemen van de Duitschers, die alhier werkzaam zijn op de fa- briek van N.V. Fijnwerk, hun landgenooten de laatste eer te bewijzen en zij hopen dat andere te Vlissingen vertoevende Duitschers zich bij hen zullen aansluiten. De eerste stuurman, W. Meijnderts, wordt eerst Maandag begraven te Vlissingen. Het I ijk van den machinist Kool wordt naar Rot terdam vervoerd. Te Breskens zijn twee portefeui'lles aange- spoeld, een met papieren ten name van den verongelukten kok Stroemer en een met pa pieren ten name van Stroman, een der gered- den. ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van de onderteekening van het Nederlandsdh-Belgische verdrag zijn aan minister Ruys de Beerenbrouck, minister van Karnebeek en den Nederlandschen gezant te Brussel jhr. van Vredetiburgh, Belgisohe on- derscheidingen verleend. ERNSTIG ONGELUK. Gisteravond omstreeke 7 uur is in de Bad- huisstraat in Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. Een naar de stad gaande wagen van lijn 8 kwam in aanrijding met een met een paard bespannen wagen, die uit de Stuurman- straat kwam. Door de aanrijding kwam de wagen op het trottoir terecht, waar een 10- jarig meisje liep, dat door den wagen werd gegrepen. Het kind werd zoo ernstig gewond, dat zij, tijdens het vervoer door den genees- kundigen dienst naar het ziekenhuis, is over leden. EEN VREESELIJK BEGIN. De 17-jarige S. S is op de fabriek van de N. V. Rijwielindustrie F en J. van Werven te Meppel in aanraking gekomen met de frame- zaag. Zijn linkerarm even beneden den elle- boog werd afgezaagd. Hij was na de am- bachtsschool te he&ben doorloopen nog maar enkele dagen op de fabriek werkzaam. ONTSPOORD. Winschoter Hoogebrug, in de gemeente Wedde, zijn Donderdagmiddag twee goede- renwagens van de stoomtrammaatschappij Oostelijk Groningen ontspoord. Een wagen kantelde om en werd zoo cngeveer vijftig M. meegesleept. De rails en tal van biels werden vernield. Groote vertraging was het gevolg. De trams moeten van weerskanten passagiers en goederen ophakn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar wamemingen, verriclrt in den morgen van 11 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologiseh Institutu te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.9 te Stensele. Laagste barometerstand 743.7 te Vestma- noer. Verwachting (van den avond van 11 April tot den avond van 12 April): Zwakke tot matige noordelijke tot noord- oostelijken wind, half tot zwaarbcwolkt of be trokken, weinig of geen regen, iets warmer overdag Sport VOETBAL. Alcmaria naar Belgie. Hedenmorgen half twaalf is een aantal Alcmariaspelers van le en 2e elftal onder lei ding van eenige bestuursleden naar Belgie vertrokken waar met de Paaschdagen twee wedstrijden worden gespeeld n.l. tegen de 2e klas _clubs Dendermonde en Sint Nicolaas. Wij twijfelen niet of de toer wordt een spor- tief succes. Marktberichten HIJ HAD ZICH VERGIST. Te Delft is op de laan, die toegang geeft tot het St. Joris Gasthuis Buitengesticht, een meisje door een man aangevalien en mis- handeld. Gistermiddag is de dader L. D. gearrestcerd. Gebleken is dat hij het plan had een meisje, met wie hij vroeger orngang heeft gahad en die thans in genoemd gesticht werk zaam is, te vermcorden. Daartoe had hij een groot mes gekocht dat op hem is gevonden. Hij had zich erchter in de persoon vergist. Toen er hulp kwam opdagen had hij de vlucht genomen. De man is een oude bekende van de politie, hij is kort geleden uit de gevangenis ontsla- gen. KORTE BERICHTEN. In de Regulierstraat te Haarlem is de 2-jarige F. N., door een vrachtauto overreden. Levensgevaarlijk gewond is het kind naar een ziekenhuis gebracht. Donderdag is te Someren het huis van J. T. afgebrarick Gisteren zijn T. en zijn vrouw gevankelijk naar Rcermond overge- bracht. In het Oolgaardtshuis aan den Klin- kelbeekschen weg bij Arnhem is gisteren de algemeene vergadering van den bond van scholen van bijzonder neutraal onderwijs ge- houden. Een bijna 2-jarig kind van den land- bouwer H. Bulten te Hengelo (G.) is Donder dagmiddag in een gierput verdronken. ALKMAAR, 11 April 1925. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 95000 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 5 40 tot 5.60, 58/60 K.G. 5.60—/ 5.90, 60/62 K.G. 5 806.10, Bruin 5.806.30 per 100 stuks. Aanvoer 32000 eendeieren. Prijzen f 5.30 per 100 stuks. ALKMAAR, 10 April 1925. Op de heden gehoutlen kaasmarkt waren aangevoerd 105 stapels wegende 115957 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 48, zon- der merk 43.50, Gommissiekaas met merk 48. Boerenkaas: kleine met merk 48, zonder merk 46, Commissiekaas met merk 50. Handel vlug. ALKMAAR, 11 April 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 33 paarden 150—/ 350, 48 melkkoeien 325 tot 450, 230 kalveren: nuchtere 10 25, fok 20-s-/ 35, 200 overhouders 43 tot 56,46 lammeren, 15 vette varkens 60 tot 80, 63 schrammen 35—/ 70, 118 big- gen 10 weken f 1825, 9 bokken en geiten 416, kleine bokjes 11.60. Boterprijs: lste soort 1—/ 1.02'A, 2de soort 0.85—/ 0.95. Eieren: groothandel 5—/ 5.90, kleinhan- del 56.25. Eendeieren 5.35. ZWAAG, 10 April. Veiling Bangert en Omstreken. Kleipeer 5—8 ct., Present van England 15—/ 23.70, Spinazie 2.50— 7.50, Sla 6.50—/ 11.50, Witlof 4—814. Ingezonden stukken (Bulten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bcwijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Telegxamiiien van heden. QedtelttLijk gecorrigeera. DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 11 April. De president van de republiek, Doumergue, heeft het ontslag van het kabinet-Herriot aanvaard. Het wordt waarsciiijrilijk geacht, dat Painleve een nieuw katoinet zal vormen, dat, steu- nenae op het cartel, in de Kamer van een meerderheid zal zijn vefzekerd. Zijn poskie in den Senaat.zal evenwel ge- vaarlijk zijn President Doumergue heeft het voornemen, behalve den president van de Kamer, de leiders der groepen te raad- plegen. Het is onwaarschijnlijk, dat v6or Zondag een opvolger zal zijn aangewezen. Volgens andere berichten zal Doumergue eerst Maandag een besluit nemen over de aanwij- zing van dep nieuwen premier. PARIJS, 11 April. De „Matin" meldt, dat de meerderheid van den Senaat gunstig gestemd is voor de samenstelling van een groot republikeinsch concentratie-kabinet, waarvan de radicalen den spil zullen vor men, dus dat niet den systematischen stcun van de socialisten zal zoeken. Het blad meent, dat Painleve voorzitter van de Kamer zal blijven. GEWELDIGE BRAND. BERGEN (Noorwegen), 11 April. Een geweldige brand heeft 16 gebouwen in de asch gelegd. De schade bedraagt ongeveer 4 milfioen kronen. DE KORTSTE AARDSCHOK. TOKIO, H April. De kortste aard- schok van dit jaar heeft gisteren plaats ge- had ten oosten van Tokio. Hij duurde 50 seconden. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant, alhier. M. M. Gaarne zou ik alsnog iets in 't midden brengen in verband met de bestrating van de Langestraat. Wat de kostenberekening betreft, de op- merking, dat de halveering van de kosten voor. t omleggen van electrische en andere leidin- gen n.m. b. m., zachtjes gezegd, maar larie is. uf die tweede 4000 nu uit't een of uit't an dere vakje van onze gemeentelijke beurs ko men dat behoeit geen feitelijk verschil voor ons, Alkmaarders, te maken. Dus de totaalkosten gaan met een enkel suppletoirtje gansch onaardig naar de halve ton. Als ik aesthetisch ontwikkeld, of ook maar aangelegd was, en er dan nog net zoo over dacht als nu, dan zou ik aanraden de Lange straat met die groote rechthoekige keien te be- straten en dan de wegen over de geheele hoog te opgevuld met een of ander asphaltproduct zooals o. a. Rotterdam dat met groot suc ces doet. Asphalt is voor auto's niet noodig en voor paarden ook niet En dan zou ik voorloopig alleen de reeds bijna geheei verwinkelde helft van de Lange- SLraat oetrotttoiren, en daarbij z_;fs nog de vier hoekhuizen, n.l. apotheek Moienaar en het overliggende, de gemeentewoning aan de Krebbesteeg en de overliggende „sparen". fen slotte: Er wordt zoo wel eens gespro- ken over stedenschoon. „Ze" zeggen bijv. dat. er in Brussel midden in de oude siad een won- derschoon plein is, met mooie oude huizen en zonder groote gaten (toegangswegen) er in, weik „gesloten"-zijn een voorwaarde heet te zijn voor het mooi-zijn. „Ons" plein, het Waagplein, is daarvoor met bruikbaar, watn't zit vol „gaten", afge- zien van het vaarwater, dat er in ons land na- tuurlijk langs loopt. Maar, typisch oud-Hollandsch zijn de ker- nen der vroegere stadjes-versterkinkjes. Zou daarvan niet een deel te bewaren zijn „Het" verkeer is nu toch al uit de Hoofd- sraat verbannen, dus dat schijnt mogelijk te zijn en dan behoeft er alleen, om niet meteen te onpractisch te zijn, een verkeersring te lig gen rondom dat oude knusse kern-gedcelte miiden in grooter-Alkmaar, zooals dat bezig is zich te vormen. Een verkeersring Laat, Ritsevoort, Princi- peweg, Nieuwesloot, Kanaalkade, Achterweg, Bierkade, Limmerhoek, waardoorheen in de verre toekomst een ringsdienst (terwijl de Oudegracht als een lang schoon yjeilancl0 on- verhinderd behouden kan blijven 't Zijn maar idceen, gegeven voor beter. Zoo U ze in uw blad wilt opnemen, zeg ik U daarvoor hiermede bij voorbaat dank en ver- blijf inmiddels, Hoogachtend, Uw abonne, A. POTJzn. Alkmaar, 10 April 1925. WEGENAANLEG TE BERGEN. Geachte Redactie, Lot mijn niet geringe verbazing wordt mijn naam in verband met werkzaamheden aan den Verlengden Geestweg waar trouwens nog geen begin aan is gemaakt genoemd op een wijze die kant noch wal raakt, Het is bepaald van icmand die wel c<e klok heeft hoo; art luiden, zonder te we- ten waar de lclepel hangt. Door mij is aan den gemsentmopzichtGr i direct den benoodigden grond aangeboden, mits ik dezen aan de achterzijde van mijD perceel terug kreeg. Achtergelegen grond is bouwterrein. De gemeente-opzichter zegt, dat er *een grond wordt gekocht, zoodat men het 'gra tis moet geven. Waar mijn perceel het karakter heeft van vrijstaand Jandhuis, hetgeen door het maken van dezen weg sterk wordt aangetast, heb ik gemeend hier niet op te moeten ingaan weliswaar is mij doQr den eigenaar van achtergelegen bouwterreinen 90 M van den af te stanen grond aangeboden, terwijl ik den geheei te missen grond wilde hebben. Dit was de uiterste concessie mijnerzijds, weke ik kon doen, gezien het bovenstaan- Waar bovendien mijn perceel aan twee nieuw geprojecteerde wegen staat, waar- voor ik de voor mijn huis liggende grond zonder vergoedmg wensch te geven, kom ik met kracht tegen dergelijke insinuates op. dank mijnheer de Redacteur bij voorbaat Hoogachtend, Uw Dw. AK.jj H. KOELEMEIJ. Middengeestweg 46, Bergen. (De veronderstelling dat het bericht af- komstig is van iemand die de klok heeft hooren luiden enz. is onjuist. Niemand min der dan B. en W. doen van dit feit melding in een rondschrijven aan de andere eigena- ren, die alien gratis den voor de wegver- breedmg benoodigden grond afstaan. Uit het schrijven van inzender blijkt trou wens, dat hij daarvoor niet te vinden is en s geen genoegen wenscht te nemen met een ruihng met een kleiner stuk grond door een der andere^ eigenaren aangeboden. De inzender dient te begrijpen, dat de ge meente, die de beharding ook op zijn ver zoek zal bekostigen, in dit geval geen uit- gaven voor den grond kon doen. Intusschen blijkt uit het ingezonden stuk d-t ook inzender er prijs op stelt niet on- gevoehg te zijn voor daden van goeden bur- gerzin en dit geeft ons hoop, dat het geschil alsnog tot een goede oplossing kan worden gebracht. Red. Alkm Crt.) Statisnieuws HET CENTRALE ZIEKENHUIS. In het gebouw „Kennis is Macht" van de voormalige Cadettenschool is het bouwbureau voor de uitwerking van de definitieve plan- nen voor het Centrale Ziekenhuis onderge- bracht. Een bordje geplaatst bij cfen ingang voor de school wijst de bezoekers den weg naar dit bureau, waar hard wordt gewerkt. Verwacht mag worden dat met een paar maanden de definitieve plannen den raad zullen bereiken. EEN BOTSING. Hedenmorgen had op de Dubbele buurt een aanrijding plaats tusschen een motor- rijwiel en een fiets waarop een jongen gezeten was. Van de fiets werd het voorwiel vernield AANRIJDING. Op de Vlotbrug reeds gistermiddag onge veer half 12 een motorrijder den werkman J. v. D. aan. De laatste bekwam eenig schade aan zijn kleeren, welke schade hem direct werd vergoed. FIETS STUK GEREDEN. Een motorijder heeft gisteravond ongeveer half 7 op den hoek KoorstraatLaa't een wielrijder aangereden, met het gevolg, dat de fiets van laatstgenoemde een verbogen wiel en een gebroken voorvork bekwam. Niemand bezeerde zich. UIT DE OUDE DOOS. De liefdadigheid 100 jaren geleden te Alkmaar bij gelegenheid der groote over' strooming. Bekendmaking van den Burgemeester in de Alkmaarsche Courant. De Burgemeester der stad Alkmaar vindt zich opnieuw in de zeer aangename verplig- ting van aan zijn medeburgeren en alle ande ren welke deel nemen in de rampen, welke nu on langs zoovelen hunner landgenooten heb ben getroffen, te kennen geveq, dat aan hem nog nader zijn ter hand gesteld de navolaen- de mildadige giften: Van de loge der vrijmetselaars „de Noord- star" te Alkmaar 110— Van eenige naaimeisjes 3.— Van het gezelschap voorheen bestaan heb- bende onder de zinspreuk „voor Deugd en Vermaak", het provenu eener Tooneel-Repre- sentatie ter somme van 362.35. terwijl ook het provenu der Representatie van het gezelschap „A1 doende leert men", hetwelk bij vorige advertentie aangeboden was vernield, aan hem Burgemeester, nader- hand is ter hand gesteld, met een somme van 293.77, zoodat in dit oogenblik de collecte voor de noodlijdende door overstrooming, te Alkmaar gedaan, behalve alles wat tot ver- vulling der behoeften anders nog dan in geld is afgezonden, bedragende de allerhoogst aanzienlijke som van 12514.07. Alkmaar 19 Maart 1825. De Burgemeester, FONTEIN VERSCHUIER. Alkmaar telde toen amper 10.000 zielen. CINEMA AMERICA1N. De directie van dit theater heeft voor een vroolijk programma gedurende de Paasch dagen gezorgd en als hoofdnuramer komt daarop natuurlijk voor een nieuwe film van Watt en Half Watt. De Deensche komieken Carl Schenstrom en Mieke Madsen doen de toeschouwers steeds een paar uurtjes harte- lijk lachen. Men ziet Watt en zijn vriend nu „In de Ze- vende Hemel" dat is het bovenste gedeelte van een oud huis, in Kopenhagen, waar nu juist niet de elite woont. De twee eenvoudige trekpoppenmakers zijn daar de vrienden van een jonge weduwe met een baby. Een slechte broer van het meisje, een oudt goochelaar, de zoon van den fabrieksdirecteur (op wiens fa briek de jonge weduwe werkt) n zijn zuster, werken verder samen tot een vi'oolijke geschie- denis, met o.a. een aardigc vroolijke dans- scfene van -Half Watt. Om het geheei is door de bezoekers voort- durend gelaclien. Ook het bijprogrammo ataat in hei teeken der vroolijkheid. J or, A fan ii itr

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2