i DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ho. 88 Honderd zeven en tvvintigste Jaargang 1925 WOENSDAG U APRIL Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagenuitgegcven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar/2.—franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIENt Per regel /0.25, bij groote confracten rabat. Groote letters naar plaatsruimfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en liandelsdrukkerij v h HERMs. COSTER ft ZOOM, Voordara C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redacf'e 33. Pestgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland DE KABINETSCRIS1S IN FRANKRIJK. De oplossing der crisis, waarnaar met zooveel spanning wordt uitgezien, laat nog steeds op zich wachten. Thans heeft Briand bedankt om als kabi- netsformateur op te treden. Zulks in verband n.et de weigering der socialists, om in een kabinet-Briand zitting te nemen. Het buitengewoon nationaal congres der socialisten, welks bijeenroeping wij gister be- richtten, besloot met algemeene stemmen niet deel te nemen aan een kabinet-Briand, nadat Leon Blum een korte uiteenzetting van de cri sis had gegeven. Daarna oegon het congres, volgens de Tel., de besprekingen over den algemeenen politie- ken toestand Achtereenvolgens spraken Leon Blum en Auriol, welke laatste een lang ex pose van den financieelen toestand gat. De discussies namen het karakter aan van wiid- loopige beschouwingen en zijn op het oogen blik nog niet geeindigd. Het congres zal ook de taktiek vaststellen, die de partij volgen zal bij de aanstaande ge- meenteraadsverkiezingen. De socialisten van het Seine-departement spraken zich. in een voor-congres reeds van- morgen met algemeene stemmen uit tegen deelneming aan een kabinet-Briand. Wat de steunpolitiek aangaat, verklaarde dit congres. dat slechts socialistische steun zou kunnen worden verleend aan een kabinet dat voor- stander is van een hefting op het kapitaal en bereid om den strijd tegen den Senaat aan te gaan. Briand, die den geheelen morgen nog be sprekingen had gevoercl met verschillcnde po- litieke kopstukken. begat zich na de weige ring van de socialisten aanstonds naar Dou mergue en deelde dezen med5, thans geen kabinet te zullen samenstellen. Gemeld wordt, dat Doumergue Painleve heeft verzocht een ministerie samsn te stellen. Painleve zou zijn vrienden raadplegen en he- den zijn beslissing aan Doumergue mededee- len. Nu Briand weigert, acht men het waar- schijnlijk, dat Doumergue zic'. met giooten aandrang tot Painleve zal wenden, terwijl ook de namen worden genoemd van De Monzie, Renoult en Van Steeg, den gouvemeur-gene- raal van Algiers. De directe vrienden van Herriot zouden graag zien, dat deze deel zou uitmaken van ne toekomstige ministerie en wel als minister van buitenlandsche zaken. Op deze wijze zou hij bevrijd zijn van den last van het minister presidentsehap EEN REDE VAN MARX. De linksche candidaat voor het Rijkspresi- dentschap dr. Marx, heeft zijn verkiezings- campagne in de tweede ronde geopend met een rede, welke hij aanving met een lofspraak op de veldheersdaden van zijn concurrent Hindenburg. Hij zeide, dat naar zijn ir.nigste overtui- ging elk Duitsch staatsman met bijzondere liefde en zorg zich zal wijden aan de belan- gen van het land, dat door de onvergetelijke overwinningen van onzen Hindenburg als biina geen ander deel van ons vaderland in elk Duitsch hart de herinnerjng 'wakker roept aan Duitsch leed, Duitschen dood en Duit- sche trouw. En juist op het oogenblik, dat veldmaarschalk Hindenburg in den^politie- ken strijd is betrokken en hij daarom evenals ieder, die zich in dezen strijd begeeft, om- streden wordt, was het Marx een behoefte als Duitscher en politick tegenstander van dezen man, Hindenburg ziin vereering en dank uit te spreken. In het verdere verloop van zijn rede, aldus de Tel., verklaarde Marx uit voile overtui- ging er steeds den nadruk op te hebben ge- legd, dat bij Duitschlands ongunstige geo grafische ligging en in het bijzonder na het verliezen van den oorlog tegenover een we- re'd van vijanden, de buitenlandsche politiek bij onze politieke -overwegingen en besluiten d"1 voorrang nioet hebben. Naar dezen voorrang der buitenlandsche politiek streven bij ons zeer velen en toch handelen velen als- of wij ons om het buitenland niet behoefden te bekommeren. Wij zijn op zeer belangrijke punten van de houding van het buitenland afhankelijk. Dat wij evenwel bij dit alles onze nationale eer en waardigheid bewaren, dat zijn wij aan het Duitsche volk, zijn groot verleden en zijn wereldbeteekenis verschul- digd. Onze eer verlangt evenwel niet, dat wij kletteren met wapens, die wij niet bezitten, en daarom is het ook verkeerd, met groote woorden, waarachter geen macht en kracht staat, in het argwanende buitenland steeds weer wantrouwen in het leven te roepen. Ons volk, aldus ging hij voort, kan zich geen buitenlandsch-politieke experimenten rreer veroorloven, want wij hebben genoeg leergeld betaald om te weten, dat slechts eer buitenlandsche politiek, die gericht is op economische toenadering, succes kan hebben voor de nationale en economische cpleving. De zekerste garantie voor een gezondc en regelniatige ontwikkeling iu het binnenland is een gewaarborgde grondwet als van de staatsorde. Aan de grondwet van Weimar nioet iedere Duitscher, die vader- landsliefde heeft, vasthouden. Marx wees vervolgens op de beteekenis van den eed, dien de Rijkspresident op de grondwet moet afleggen en op de noodzake- lijkheid dat uit de wetten een waarlijk sociale geest ademt. Binnenlandsche vrede hebben wij nooit zoozeer noodig gehad als thans, nu do poli tieke eenheid ons eenige wapen is tegenover onze buitenlandsche tegenstanders, aldus be sloot Marx. DE OPSTAND IN KOERDISTAN. De Turksche troepen hebben den laatsten tegenstand der Koerden gebroken en hebben alle sedert het begin van den opstand door de Koerden gemaakte gevangenen bevrijd. Sheik Said, de aanvoerder der opstandeiin- gen, is met een klein gevolg de bergen inge- vlucht hij wordt achtervolgd. Naar de „Daily Telegraph" meldt, heeft de Turksche regeering een belooning van 1000 Turksche ponden uitgeloofd, in goud te beta- len, voor het gevangennemen van den leider der opstandige Koerden, Sheik Said en een van 700 pond vocr het uitleveren van zijn tijk. Naar hetzelfde blad mededeelt, mislukte de volledige insluiting van het hoofdgedeelte der opstandige Koerden, wier terugtocht naar de Perzische grens gelukte. EEN ACCOORD IN DE BELGISCHE MET AAL-INDUSTRIE De afgevaardigden der metaalarbeiders van het bekken van Charleroi hebben Maandag te Charleroi een vergadering gehouden ter be- handeling van de kwestie der loonsverl aging. Na langdurige besprekingen werd, naar de Tel meldt, besloten, het volgende voorstel door de arbeidersvereenigingen te laten be- krachtigen Een onderzoek zal worden ingesteid naar den tcestand der metaalindustrie. Indien deze is achieruitgegaan, zal de loonsverl aging van 5 petdie op 1 April is ingegaan, worden ge- handhaafd. Bleef de toestand in de metaal industrie ongewijzigd. dan zal de loonsverla- ging aan de arbciders worden terugbetaald. bit voorstel heeft veel weg van een minnelijke schikking die.over de loonsverfaging weinig twijfel laat bestaan. In de jongste vergaderingen tusschen de werkgevers cn werknemers zouden de eersten hebben verklaard dat er van de tweede loons- verlaging van 5 pet., die op 1 Mei moest in- gaan, geen kwestie meer is. In elk geval srhijnt de dreigende uitsluiting vermeden te zijn. HET BET.GISCHE KABINET. De Belgische kabinetskwestie krijgt gauwer haar beslag dan de Fransche. Gister maakten wij melding van het feit, dat aan den leider der Belgische socialisten Vandervelde op- dracht was gegeven een kabinet te formeeren. Deze heeft zijn antwoord voorbehouden tot hij zijn politieke vrienden zou hebben geraad- plcegd. Dit is thans geschied. Het hoofdbestuur der socialistische partij vergaderde onder lei- ding van den heer Louis de Brouckere en be sloot Vandervelde te verzoeken de kabinets- fcrmatie te aanvaarden. Op de basis van het verkiezingsprogram der socialistische partij dient hij een democratische regeering te vor- men. RUSLAND EN HET ALCOHOL- VRAAGSTUK. Volgens de bladen za! de Russische regee ring binnenkort den handel in alcoholhou- dende dranken met 40 pet. alcohol, die sedert 1914 verboden was, weer toestaan Op het oogenblik worden slechts dranken met 30 pet alcohol toegelaten EEN LAATSTE OPROEP VAN TICHON. Het Russische Telegraaf-Agentschap tneldl In den door de bladen gepubliceerden op- roep van den patriarch Tichott, dicn hij twee dagen voor zijn dood aan zijn medewerker, den metropoliet Peter, ter publicatie heeft overhandigd, dringl hij er bij de geloovigen op aan, om het christelijke standpunt te be- grijpen, volgc-ns hetwelk de geschiedenis der volken door God wordt geleid. Dienovereenkomstig moet men zonder op het gebied van geloofskwesties op compro- missen in te gaan. zich wat de politiek betreft, oprecht voor de Sovjet-macht verklaren, die onwrikbaar vaststaat als een echte volks- rnacht. Tichon maant voider de geloovigen aan, de integriteit van de kerk te liandhaven en ver- oordeelt de politieke actie, waar de kerk ziclt buiten meet houden en waarvan slechts de vijanden van de orthedoxe kerk en de afvalli- gen van zouden profiteeren. KORTE BER1CHTEN - In het te Miinchen verschijnende or- gaan van den B'ond van Katholieke Arbeiders vereenigingen beveelt de vroegere Landdag- afgevaardigde voor de Beiersche Volkspartij, Waltersbach, de candidatuur-Marx warm aan. Volgens hem is Marx de ware katholieke leider sedert jaren. Uit Sydney wordt gemeld. dat de pre mier Massey, van Nieuw-Zeeland in diet" mate achteruit is gegaan, dat ziin toestand kritiek moet worden geacht. Gemengd Nienws. DE WETHOUDERSBENOEMING TE AMSTERDAM De burgemeester, aldus vertelt de Amster- damsche corr. van de N. R. Ct. o.a., doet eerst voorlezing van de missives van de zes wethouders, waarbij dezen als zoodanig ont- slag nemen. Wordt eenvoudig voor kennis- geving aangenomen. Daarna gaat de raad al spoedig over tot de benoemmg van de nieuwe functionarissen. Het is bekend dat de drie communisten niet zullen mee stemmen. Lisser heeft het verklaard in de Tribune. Er zullen dus worden uitgebracht 443 41 stem- men, en de meerderheid, de helft plus een, is 21. De burgerlijke meerderheid beschikt over 22 stemmen (8 katholieken, 4 Vrijheidsbon- ders, 4 christelijk-historischen, 3 Weissianen en 3 anti-revolutionnairen) en heeft dus de mae'ri in handen, met ze'fs nog een stem speling. Hoe ze daarvan gebruik maakt blijkt uit de nu volgende stemmingen. Eerst wordt de voorziening in de vacature-Wibaut aan die orde gesteld. Er is nu eene duidelijk voelbare sterke spanning in de zaal, ofschoon ieder weet hoe het loopen zal. Alle aftredenden zullen herkozen worden, met uitzondering van de h.h. Wierdels en de Miranda. In de plaats van den eerste zial de heer von Frytag Drabbe gekozen worden; in de plaats van den tweede een vrijzinnig-democraat. Toch wordt er overluid geturfd, waartegen anderen dan telkens protesteeren met scherp gesis. De eerste uitslag is dat de heer Wibaut herkozen wordt met algemeene stemmen(41). De burgelijke en de sociaaTdemocratische (plus de vrijzinnig-democratische) stemmen vereenigen zich op zijn achtbaar hoofd. Des- gevraagd door den voorzitter, verklaart hij, gelijk alweder te voorzien was, dat hij wenscht gebruik te maken van het recht dat art. 85 der Gemeentewet hem geeft, om zijne benoe- ming 24 uur in beraad te houden. 's Avonds nog zal de Federatie Amsterdam der S.D.A. P. vergaderen, en beslissen welke houding ha re wethouders mceten aannemen, als niet alle drie herkozen zijn. In de vacature-Wierdels kiest de burgelijke meerderheid dan, volgens de door haar vast- gestelde volgorde, den heer Ter Haar met 22 stemmen tegen een gelijk getal dat in bianco wordt uitgebracht (de 16 sociaal-democraten, 3 vrijzinnig-democtaten en 3 communisten). De heer Ter Haar verk'laart zijne benoeming aan te nemen. Evenzoo doet dr. Vos, die daar na met een gelijk getal stemmen in de vaca- ture-de Miranda gekozen wordt. De laatste krijgt alleen de sociaal-democratische en vrij zinnig-democratische stemmen. Hij heeft hier- mede zijn votum van wantrouwen van 's raads meerderheid, wegens zijn optreden in de melk-quaestie, te pakken. De heer von Frytag Drabbe wordt vervol gens benoemd in de vacature-Ter Haar, met een klein verschil in de stemmenverhouding Niet 22 maar 21 stemmen worden op htm uitgebracht, tegen wederom 19 op den heer de Miranda. De eene stem verschil gaat over naar de blanco's. De eerste veronderstellimg is dat de heer Drabbe zelf, uit bescheidenheid bijv., bianco heeft gestemd, maar gezien de houding van de verschillenae burgelijke frac- tie-voorzitters die onrustig de koppen bij d- kander steken en gezien ook zijne eigene, lijkt deze veronderstel I ing on juist. Welk lid van het burgelijk bloc zich, bij de voorziening in deze vacature, dan niet aan de afspraak heeft gehouden zal wel rnooit blijken daar de stem ming geheim is. Overigens dient geconsta- teerd te worden dat ook de heeren Wierdels en van Lingen, de katholieke dissenters, bij deze wethoudersbenoemingen over het alge- meen getrouw met hunne partijgenotoen heb ben meegestemd. Trouwens, die eene stem ver- andert niets aan den uitslag en kan dus ver- der genegeerd worden. Ook de heer Drabbe verklaart voorloopig zijne benoeming in be raad te willen houden. Dit beraad duurt ech- ter slechts enkele minuten; als de volledige uitslag der wethoudersbenoemingen bekend is vraagt hij het woord om te verklaren dat hij zijne benoeming aanneemt. Felicitaties van alle kantend.w.z. van alle blokgenooten In de vacature-Vos wordt gekozen, niet de beer Abrahams, zooals velen misschien ver- wacht hebben, maar de heer Ketclaar. Men ziet hierbij het merkwaardig schouwspel dat twee vrijzinnig-democratische Candida ten als het ware een wedloop houden. Ketelaar werd het met 22 stemmen, tegen Abrahams 19. Dit is echter, slechts eene schijnvertooning. De sociaal-democraten stemden den heer Abra hams alleen om niet te behoeven te stemmen op den candidaat der burgelijken, den heer Ketelaar, daar deze hun even lief meet zijn. Ook de heer Ketelaar zegt dat hij zich bera- den wil. Blijkens het hieronder opgenomen communique der vrijzinnig-democratische raadsfractie zal deze fractie afzien van het recht op een plaats in het college, dat haar bij overeenkomst met de sociaal-democraten door dezen verzekerd was. Ze stuurt dus aan op de herkiezing van de drie sociaal-democra tische wethouders: de eisch dien de federatie Amsterdam der S.D.A.P. waarschijnlijk ook in haar vergadering zal stellen. Ten slotte wordt, na den heer Wibaut, door de burgerlijke meerderheid ook de twee de sociaal-democratische wethouder, de heer Ed. Polak, gekozen. (Beraad!) Hij krijgt de 22 kerkefijke en liberale stemmen, em de heer de Miranda de 19 sociaal-democrati sche stemmen. De V. D. fractie schreef o.a. aan de S. D. A. P.-fractie. „Aangezien wij een samenstelling van het agelijksch bestuur der gemeente, waarin uwe fractie niet vertegenwoordigd1 is, voor een democratisch bewind ongewenscht en dus tegen het gemeentebelang achten verklaren wij ons bereid alsnog op de drie aftredende sociaal-democratische wethouders te stem- men. In een daartoe samengeroepen huishoude- lijke ledenvergadering heelt gisteravond de federatie Amsterdam van de S. D. A. P. de verder aan te nemen houding vastgesteld in verband met den uitslag van de wethouders- crisis. De voorzitter der sociaal-democratische raadsfractie, de heer Boekman, gaf een uit eenzetting van de thans ontstanen toestand en legde daarbij de vergadering twee vragen voor. Ten eerste of men er m#de accoord ging, dat de twee gekozen sociaal-democra tische wethouders in de gegeven omstandig- heden voor de beide zetels zullen bedanken en ten tweede of de socaial-democraten, wan- meer zij alsnog drie zetels in het college van B. en W. zullen kunnen bezetten, dat is dus als alle drie de afgetreden sociaal-democra tische wethouders alsnog herkozen woorden, deze drie zetels zullen moeten aanvaarden. Bij de gedachtenwisseling, die hierop volg- de, openbaarde zich een sterke strooming om voor de twee toegewezen zetels te bedanken. In meerderheid bleek men er voor, drie zetels te bezetten, indien dit nog mogelijk mocht blijken. Een minderheid wenschte dat de so ciaal-democraten in alle omstandigheden buiten het college van B. en W. zullen blij- ven in verband met de huidige samenstelling daarvan en de wijze, waarop het tot stand is gekomen. De vergadering heeft ten slotte de beide gestelde vragen bevestigend beantwoord. Naar wij vernetnen zal de heer Ketelaar (V. D.) zijn benoeming tot wethouder niet aanvaarden. VOOROORLOGSCHE RENTE- TREKKERS. De heer Ter Hall, lid van de Tweede Ka- mer, heeft aan den minister van arbeid, han del en nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Kan de minister mededeelen, of er niet vele rentetrekkenden krachtens de Ongeval lenwet zijn, wier uitkeeringen werden vast gesteld vo6r den wereldoorlog, die verzocht hebben, in aanmerking te mogen komen voor een zoodanige herziening hunner uitkeerin gen, dat deze meer in overeenstemming wor den gebracht met de sedert den oorlog gewij- zigde levensomstandigheden? 2. Zoo ja, zijn er beslissingen op derge lijke verzoeken "enomen in gunstigen of in ongunstigen zin? 3. Indien ongunstig op zoodanige ver zoeken is beslist, op grond van bezwaren, ontleend aan de eenmaal vastgestelde wette' lijke bepalingen, is de minister dan bereid, een wijziging van die bepalingen te bevorde- ren, waardoor een hoogere uitkeering aan deze menschen kan worden verstrekt? De bloemententoonstelling is len Paasch- dag bezocht door 18.000 menschea, 2den Paaschdag door 26.000. KLEIN GEDOE. Naar het Volk meldt, heeft de directie der spoorwegen besloten, de reclame van een Zeepmaatschappij op de wagentjes der pos terijen niet meer op de perrons toe te laten, daar dit in strijd wordt geacht met de belan- gen der maatschappij in verband met de ge wone perronreclame. HET LAGER ONDERWIJJS IN DE MODERNE TALEN. Mej. Job. Westerman, lid van de Tweede Kamer, heeft een initiatief-voorstel van wet ingediend tot wijziging van artikel 3 van de Lager onderwijswet 1920, waardoor het mo gelijk wordt in de twee hoogste leerjaren van de lagere school een der moderne talen te onderwijzen. NEDERLAND EN TURKIJE. Belga seint uit Angora: De Turksche nationale vertegenwoordi ging heeft gisteren onder meer een verdrag van vriendschap met Nederland aangeno men. DE ST. P1ETERSBERG. De heer Van westeijn, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van binnen landsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat de vernie- ling van het natuurmonument den St. Pie- tersberg bij Maastricht door een Belgisch* maatschappij thans zoover is gevorderd, dat de bekende rui'ne ten zuiden van Slavante met ondergang wordt bedreigd? Is het juist, dat de Belgische maatschappij aan het gemeentebestuur van Maastricht toe- stemming heeft gevraagd voor den bouw van een cementfabriek ter plaatse, waardoor het voor ons land unieke landschapsschoon nog meer zou worden vernield? Is de regeering voornemens, ook tegen de ze laatste ontsiering geen maatregelen te treffen en ligt het in het voornemen, de ver dere vernieling van den St. Pietersberg on- gestoord voortgang te doen hebben? NEDERL. BOND VAN JONGEL1NGS- VEREEN1GINGEN OP GEREFORMEEP- DEN GRONDSLAG. De afdeeling Zuid-Holland van den Neder- landschen bond van jongelingsvereenigingen op Gereformeerden gTondslag heeft Maan dag te Leiden haar 32ste jaarlijksche verga dering gehouden. In de morgenvergadering hield de voorxlt- ter, de heer A. v. Rijn Dz. uit Vlaardingen een openingsrede, getiteld: Beginseltrouw. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzit ter, met 148 van de 153 stemmen herkozen. In de middagvergadering hield dr. J. Wa tering van Amsterdam een referaat over: Onze werkmethode. Hierna heeft de minister van financial, de heer H. Colijn het woord verkregen tot het houden van een opwekkende rede, handelende over Gereformeerde Zeden. De voorzitter dankte minister Colijn, hem bij vernieuwing den trouw en liefde der Geref. Jongelingschap verzekerd. Uw smaad, aldus spr. is ook onze smaad. Dr. Waterink sloot hierna de vergRdering met dankgebed. DE OOSTINJEVAARDERS. De heeren Thomas a Thuesink van der Hoop, Van Waerden Poelman en Van den Broeke zijn Zondagavond 10 uur per trein uit Marseille te Parijs aangekomen. De Ne- derlandsche gezant te Parijs, jhr. dr. Lou don, de Nederlandsche consul-generaal, de heer Droogleever Fortuin, en het bestuur van de Nederlandsche vereeniging waren aan het station. De gezant hield een korte toespraak, en de voorzitter van de Nederlandsche ver eeniging, de heer Labouch&re, heeft een lau- werkrans aangeboden. De correspondent der N. Rott. Ort. te Parijs meldt: JhT. Loudon, onze gezant, heeft de vlfe- gers in het legatiegebouw ontvangen, in bij- zijn van een dertig personen. Er werd ter eere van het drietal champagne geschonken. De gezant sprak hen toe en eindigde met den utt- roep: Leve de Nederlandsche vliegers. In een gesprek heeft Van der Hoop nog eens verklaard, dat't penibelste van den vliegs tocht de noodlanding te Philippopel is ge- weest. Hij gelooft rat een vaste vliegdaenst tusschen Nederland en Indie afhankelijk is van de inrichting van minder gebrekkige lan- dingsterreinen. Het plan was dat de vliegers heden, Woens- dag, van Bourget, bij Parijs, naar Nederland zouden vertrekken. HET KNALPISTOOL. Twee Duitsche zeelieden wilden Maandag, na zich in Amsterdam vermaakt te hebben. naar hun schip, dat gemeerd lag aan de Han- delskade, terugkeeren. Met den juisten weg waren zij echter onbekend, aldus het Hbld., en bovendien hadden zij een hoeveelheid sier- ken drank tot zich genomen, die hen het te- rugvinden van het schip ten zeerste bemoei- lijkte. De schepelingen wendden zich tot een jongmensch met het verzoek, aan hun dwa- lingen een eind te willen maken door hen den weg te wijzcn. Aldus geschiedde. Het jongmensch bleek echter een booswicht te zijn. Op de Handelskade gekomen haalde hij plots een pistool te voorschijn en daarme- de de dronken zeelui bedreigend. eisch te hij hun geld' op. De zeelieden, den kogel vree- zende, gaven zich over en overhandigden hem twee gulden en 88 cent! Toen eenige oogenblikken later een politfe- agent naderde, vertelden de Duitschers hem wat hun overkomen was. De politieagent vrist den jongeman te achterhalen en te vatten; het geld werd op hem gevonden; het pistool, waarvoor de schepelingen gesidderd hadden, was een knalpistool, dat slechts klapp«-tjes kon verschieten. DE KERKDIEFSTAL T«E WESTER- VOORT. Nader wordt gemeld De tweede persoon, die als verdacht van medeplichtigheid aan den kerkdiefstal te Wes- tervoort was aangehouden, de Duitscher F., bleek niets met dezen diefstal te maken te heb. ben. Hij is dan ook weder in vrijheid gesteld. De effectentrommel van den pastoor en verdere inhoud van den trommel, die nog ver mist wciden, zijn bij het station Westcrvoort gevonden - Dit nnmmer be#t**+ utt twee bladen. ALKMAARSGHE A

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1