a m De Bloedwraak. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat bij hen is ingekomen een verzaek van 1 R. TROMP, cafehouder alhier, om vergun- ning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor perceel Spoorstraat no. 93. Binnen twee weken na dagteekening kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ver- 1 een en dezer vergunning bij hen indienen Alkmaar, 14 April 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. den van 17 tot 26 April in De Unie houdt zijn thans te bezichtigen in de etalage van den heer Genefaas in de Langestraat. ALKMAARSCHE ORKEST-VEREENIGING. De Alkmaarsche Orkest-Vereeniging, d»ri- gent de heer Jac. Jansen, geeft op Vrijdag 24 April a s. haar tweede concert te Alkmaar. Op dit concert treedt als solist op onze sfad- genoot, de heer Joh. O. Kramer, die een door hem gecomponeerd piano-concert met orkest- begeleiding zal voordragen. Voor verdere bij- zonderhedea verwijzen wij naar een adver- tentie in dit nummer. UITBRE1D1NG ZAAK. De heer Doets, die z,ich voor 5 jaar met zijn goedkoop eethuis, hoofdzakelijk yischsa- lon, in de Magdalenenstraat vestigde, heeft zijn zaak thans belangrijk uitgebrcid door aantrekking van het reeds bij hem in bezit zijnde pand aan het Waagplein, waarin voor- heen de drogisterij van den heer Roscndaal gevestigd was. Het oude pand aan het Waagplein is geheel door een nieuw vervangen, doch dank zij de schoonheidscommissie. is de mooie 17e eeuw- sche bovengevel weer geheel in stijl opge- trokken, terwijl het onderpui op artistiekc wijze daarmede in overeenstemming is ge- bracht. De uitvoering geschiedde door den heer Rijkenberg op uitnemende wijze. De zaak aan het Waagplein vormt met die aan de Magdalenenstraat een geheel. Het sa- nitair is thans in orde. De keuken is naar boven verplaatst, terwijl de gerechten met een lift naar beneden gaan Het passende meubilair in do zaak aan het Waagplein, welke zaak rnorgen geopend wordt, werd geievcrd door de meubelfaoriek „Eik en Linde alhier. Door de uitbreiding is de onderneming met 32 vierk. Meter vlor roppervlakte vergroot. De heer Doets zal ook in dc nieuwe zaak het publiek tegen de van hem bekende iage prijzen bedienen. UITVOERING GEMENGD KOOR „HARM0N1E." Het gunstig bekend staande gemengde koor „Harmonie" (leider de heer Jac. N Al) geeft a.s Zaterdag in het ..Gulden Vlies" een buitengewone uitvoering, waarvoor een veel- belovend programma is samengesteld. Medewerking verleenen net dubbel ge- tnengd kwartet „Harmonie", de heer en mevr d. B&gaerde (cabaret) ei de heer Melchert Schuurman (violist). Men zie-de advertentie in dit blad Wij vestigen er voorts de aandacht op dat de medailles, die het gemengde koor behaaldc alsook de prijzen waarmede het gemengde Jcwartet op den in Mrt. gehouden kwartetten- wedstrijd te Haarlem werd bekroond vana* heden in de etalasre van den heer Vail Beek. Schoutenstraat zijn geetaleerd. RESTAURAT1E GROOTE KERK Er heeft zich hier ter stede een comite ge- vormd, dat zich ten doel stelt het bijeenbren- jen van gel den voor de rpstauratie van de Groote of Sint Laurens Kerk. Binnenkort zal aan de lidmaten der Nederduitsch Hervorm- de Gemeente, alsmede aan andere personen, op wier belangstel ling men hoopt te mogen rekenen, een circulaire worden gezonden, waarin een expose der feiten zal worden ge- geven. Het comite stelt zich voor de benoodigde gelden bijeen te brengen door het houden van collecten in de beide kerken op den tweed en Zondag van iedere maand en door het inza- melen van vrijwillige bijdragen. Teneinde den omvang en de technische bijzondcrheden van het restauratiewerk in breeder kring bekend te maken, heeft het Comite zich gewend tot den architect, die bet werk leidt, den heer Herm. van der Kloot Meijburg, aan wien ook is opgedragen de restauratie van de zoo be kende Nieuwe Kerk te Delft Deze heeft zich bereid verklaard een uiteenzetting te geven in een lezing met lichtbeelden, die is gesteld op Dinsdag den 21 en April a.s. in de groote zaal van de Harmonic, des avonds acht uur Ieder, die in deze voor Alkmaar zoo gewich- Mge zaak belangstelt, is in de gelegenheid om op dezen ongetwijfeld zeer interessanten avond aanwezig te zijn, daar de foegang vrij is en slechts na afloop een collecte zal wor den gehouden. AANBESTEDING. Bij de gister ten stadhuize door B. en W. gehouden aanbesteding van het ophoogen, rioleeren en bestraten van een terrein, gelegen tusschen den Boezemsingel en den Oudorper- dlfk, waren 6 biljetten fngekomen. Tngeschre- ven werd als volgt: Firma Schaaf en Stegerhoek voor a. 6159, voor b- 59C0; W. de Jong, Alkmaar, voor a. 5900, voor b. 5450; W. de Moel en Cov Alkmaar, voor a. f 5400, voor b 5100; Pinaar Co., Helder, voor a. en b 4999; Bakker en Karsen, Alkmaar, voor a. 4960, voor b. 4760; J. Obdam, Heiloo, voor a. en b. 3995. LICHT OP Idedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.27 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. bewegfng, rolt een paar meters over het gras,1 verhdt zicli om weer dadelijk nteer te vallen. In plaats van gedesillusioneerd te zijn, is de Rus verrukt en zegt tegen De la Grange: Het ding moet gerepareerd worden en dan begin ik opnieuw. HISTORISCHE ANECDOTEN. In zijn jeugd had de tegenwoordige koning George van Engeland, zooals meer jongelie- den overkomt, met geldzorgen te kampen. Hij wilde graag iets koopen, doch het geld man- keerde hem en aan zijn ouders wilae bij niet vragen, daar dezen het nut van den koop niet zouden inzien Hij wendde zicn nu tot een vriend, den zoon van een Enge'xchen hertog, en ontving van hem de voor zijn doel benoo digde guinea. Maar ook de hertogszoon kwam in minder gunstige financieele omstandigheden en na eenigen tijd verlangde hij het geld van den schuldenaar terug. Laastgenoemde bevond zich echter zelf nog in denzelfden berooiden toestand en goede raad was duur. Daar kwam de prins op een reddende ge- dachte. Waarvoor had hij een grootmoeder, koningin Victoria, die zooveel van hem hield? Zoo gedacht zoo gedaan. Hij schreef een brief aan de koningin, klaagde haar zijn nood en vroeg om. het noodige geld De koningin scheen echter niet veel mede'ij- den met den prins te hebben, want in plaats van en brief met geld, kwam er een heele mas- sa goede vermaningen. De prins wist echter wat hij te doen had. Vlug stelde hij zich in verbinding met een an- tiquiteitenhandelaar, daar hij gehoord had, dat er hooge sommen vooi autogrammen van hooge personen werden betaald en bood den brief van grootmama te koop aan De zaak ging boven verwachting goed, want de handelaar bood niet minder dan 10 pond voor den brief. Tevreden streek de prins het geld op, ver zweeg zijn handige daad in zijn jeugdigen overmoed natuurlijk niet en zoo kwam die spoedig ter oore van de koningin. Direct werd nu alle mogelijke moeite ge daan om in het bezit van den brief te geraken, maar de handelaar was hiertoe niet gemakke- lijk te bewegen Eerst nadat hem 100 pond sterling werd geboden, gaf hij het autogram uit handen. De koningin moet z,ich toen voorgenomen hebben om haar kleinzoon eventueele verma ningen mondeling te doen toekomen. Te Juvisy, waar De la Grange een aero plane houwcie, kwam een Rus naar hem toe en vro:g hem of zijn toestel te koop was. Wei zeker, zei De la Grange. Het beestel wordt te voorschijn gehaald. aan aile kanten bekeken en De la Grange legt hem hit, hoe het werkt. De koopsom bedraagt 12000 francs. In orde, zegt de Rus en reiikt 12 bank- jes van duizend uit zijn portefeuille over. Onverwijl neemt hij plaats in den stuur- stoel en gelast De la Grange den motor in gang te zetten. Groote verbazing bij den aviateur en groote angst bij het publiek, dat gillend uiteen stuift. Ja maar, zei De la Grange, dat gaat zoo maar niet, u moet eerst leeren hoe het toestel te bedienen. Heb ik betaald? vraagt de Rus. Ja zeker. En is het toestel van mij? Dat spreekt vanzelf. Welnu zet dan den motor a«u. Men praat, overreedt, expliceert, wordt boos, lacht hem uit. De Rus antwoordt op alles: ik heb betaald. Het toestel is van mij. Draaien dus. De la Grange trekt zijn schoudeers op en zet den motor aan. Het toestel zet zidi in UIT EGMOND AAN ZEE. In de zaal van hotel „Welgelegen" werd Waandagavond door het tooneelgezelschap ..Falkland" uit Heiloo opgevoerd het reeds eerder in dit geblad gerecenseerde „Allerzie- len" van Heijermans. Daar zoowel het stuk zelf als de spelers bij het publiek bekend mo gen verondersteld worden, kan het voldoende zijn op te merken, dat de vertolking was, zoo als van ..Falkland" verwacht kon worden, zoodat de toeschouwers een mooien avond hadden, waarvan met dankbaarheid genoten I peioos breng ik mijn nachten door. Ziet werd. De zaal was flink bezet, hetgeen een gjj gjnds de Djurdijara, wier kantige hoog- voldoening heeten mag voor de directie der jCI1 tegen den hemel afteekenen als de Vereenigde hotels, die er niet zonder moeite in geslaagd was dezen avond te organiseeren. Uit de kiezerslijst blijkt, dat het aantal kiezers dezer gemeente bedraagt: voor de tweede kamer 1495. voor de Prov. Staten 1476 en voor den Demeenteraad 1449. angstetlenden c zich te overtuigen of ook hun naam da .der voorkomt. Het gemeentebestuur heeft de ingezete- nen verrast met een vriendelijke Paaschbood- schap in den vorm van een navorderingsbe- lastingbiljet ten bedrage van ongeveer de delft van den totalen aanslag over het belas- tingjaar 19241925. Kftrsl, Kwel, kom hisr. Ik moet den naam hebben EM M HMSh gyittMle tslecliw tran ajjl letters. Provinciaal nieuws Hij bleef vele dagen thuis, totdat een madit, sterker dan zijn wil, hem opnieuw naar het meisje heendreef. En ditmaal sprak hij: „Ik bai Mohammed ben Yennihet huTs, dat gij daarginds op den heuvel ziet, behoort mij". Hij stxekte de hand naar het oosten en naar het westen uit en vervolgde: „En alle deze wijnbergen, deze tuinen be- hooren mij. Zij antwoordde, het hoofd buigend: „En ik. ik ben een arm meisje. ik heb geen familie meer, geen nabestaanden en ik verhuur mij als dienstmaagd om te le- ven. Hij protesteerde: „Gij zijt zoo mooi!gij zijt de schoon- $te vrouw, die ik ooit aanschouwd-e. Se- dert ik u hier heb aangetroffen, kan ik mijn gedachten van u niet meer losmaken. sla- had. I oen verliet zij het vertrek, stak een g3ng over, opende een poortje en trad in den stil- len nacht naar buiten en onder den fonkelen- den sterrenhemel ijlde zij voort, harder steeds harderde bloedwraak was ge- schiedin de toekomst kon zij, naar de zeaen der stammen, haar beurt verwachten om als slachtoffer te vallen aan het oude, onuitroei- bare gebruik. Sport SCHOORLSCHE SPORTCLUB, SCHOORL. Zondag 26 April, 2 uur (vierde dag 1925). I. Drummeldekprijs. Voor Nederlandsche paarden, behalve de A's geb. in 1907, die slechts twee eerste prijzen op korte (300 en 800 M. baan) wonnen. Onder den man (de- ken of zadel). Handicap Max. afstand.800 M. Prijzen 100, 25, 10. Inleggeld 5. II. Nederlandersprijs. Voor Nederland sche (Ger.) paarden (behalve de A's geb. in 1907). Aangespannen. Max. afstand 800 M. Handicap. Prijzen 125.50.25. Inleggeld 5. III. 26 April prijs. Voor alle in- Neder- land geregistreerde paarden (behalve de Ned. A's geb. in 1907). Aangespannen. Min. afst. 700 M. Max. afst. 800 M. Handicap. Prijzen 200.50.25.Inleg geld 5. Handicapper de heer J. B. v. Dillewijn, 's Gravenhage. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Luitjen Duijff en Evertje Koetzier. GEBOREN Pieternella, d. van Klaas de Beurs en Aga tha Alida Maria Beenders. Petrus Cornells, z. van Willem Loos en Helena Takken. Jelle Albert, z. van Tiemon Visser en Theo dora Uilham. OVERLEDEN: Antje Berkhout, gehuwd met Pieter Baltus, 59 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den rnorgen van 15 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.4 te Coruna. Laagste barometerstand 735.6 te Aberdeen. Verwachting (van den avond van 15 Aprii tot den avond van 16 April): Krachtige, later afnemende westelijke tot zuidelijken wind, aanvankelijk opklarend, la ter toenemende bewolking en weer kans op regen, zelfde temperatuur. muren eener citadel? Ik heb die streken op mijn paard den ganschen dag naar alle rich- tingen doorkruist om mijn lichaam te ver- moeien en des nachts slaap te vinden, maar uw beeld heeft mij in mijn droomen vervolgd en ik heb geen rust meerHoe heet'ge?" Zij lachte en liet een rij blanke tanden schitteren. „Ik heet Djelma," klonk het antwoord. „Djelma. wil ge mijn vrouw worden?" Zij schudde haar hoofdje. „Gij zoudt mij verstooten, als ge genoeg van me hadt Hij was heel dicht bij haar gekomen en had met zijn gloeiende vingers haar koele hand omkneld. „Waarom zegt ge dat?" „Waarom zoudt gij mij anders behandelen dan uwe vroegere echtgenooten?" „Hoe weet ge dit?" „Het dorp is niet groot. en hoewel ik nog niet zeer lang hier woon, heb ik toch veel vernomen". „Van waar kwaaint ge". „Van zeer ver Zij wees naar de verte: Hij verklaarde plechtig: „Ik zal u nimmer verstooten, Djelma! Al lah is mijn getuige!" Zij wist, aat een Muzelman dezen eed nooit zou breken. Zij bleef een poosje naden- ken en zeide toen: „Wat kan ik er aan doen. hier op aar- de felt slechts. alleen de plicht. ik zal uw echtgenoote zij®, omdat gij dit wenscht Eenige dagen later werd in de kleine mos- kee van Tama-Haleh de bruiloft gevierd. Toen Mohammed zijn jonge vrouw zijn huis binnen had geleid en zij op de prachti- ge rustbank neerzeeg, die het bruidsvertrek sierde, had hij reden te meenen, dat Allah hem tot zijn bijzon-deren gunsteling had ver- koren Immers in den herfst zijns levens bezat hij eene gade, die honderdmaal schooner en bekoorlijker was dan alle, die hij vroeger in ditzelfde vertrek had binnengevoerd. En hij zelf voelde zich zoo jong, als had een won der hem zij® twintig jaren teruggegeven. Nu sliep hij den slaap van den gelukki- gen bezitter. Djelma had zich zachtjes opgerichtin het vertrek verspreidde een kleurig hanglampje zwak licht. Djelma beschouwde Mohammed geruimen tijd aandachtig; toen stond ze op en sloop naar een kleinen koffer, waarin zij alles wat haar toebehoorde, had meegebracht. eeni ge kleeren, een eenvoudigen armband, .'.en ook een voorwerp, dat in een rood, smal fou- draal lag. Het was een dolk, dien zij voor- zichtig eruit nam, even het haarscherpe lem- met met den vinger beroerend. Zij ging weer naar deni divan terug; Mo hammed sliep nog, maar had zich omgekeerd, de Mohammed ben Yenni loofde en prees Al- lah voor al het goeds, dat hem het leven had I jijonmTddeflijk"snioorde," door beide handen deelachtig doen worden. Alles was hem ge- op zjjn mond te drukken. Hij had zich met i„W" i—u" bovenmenschelijke inspanning opgericht zijn vrouw den breeden rug toekeerend. Djelma hief den dolk en stiet hem snel en krachtig in dezen rug, tot aan het gevest Mohammed uitte een rauwen kreet, dien lukt; zijn loopbaan was hij begonnen met veel succes, want hij had met eigen hand de laatste veertien overlevenden der familie Ben Onzouh gedood, wier hoofd eens zijn vader en twee zijner ooms had vermoord. En daar de bloedwraak bij de Kabylen als hoogste wet geldt en bloed1 weer opnieuw om bloed schreeuwt, zou in de laatste jaren stellig iemand de bloedschuld op Mohammed ben Yen®i hebben ingevordera, als er n.l. nog na bestaanden der familie Ben Onzouh geweest waren. dus kon hij rustig slapen Weliswaar had hij het in langen tijd niet gewaagd zich alleen naar buiten te begeven, maar was hij steeds door een escorte gewa- pende bedienden begeleid geworden. Maar aangezien de laatste Ben Onzouh zijn laat- sten slaap sliep, was deze voorzorg onnoo- dig geworden. Mohammed ben Yenni, zeer gezien om zijn moed, en rijk aan olijfbosschen, vrucht- tuinen en wijnbergen, wier vruchten op de markt van Algiers zeer gezocht waren, kon zichzelf als een der rijkste mannen beschou- wen. Hij had zich ook volkomen aan de zeden en gebruiken zijner voorvaderen gehouden en hoewel hij meermalen getrouwd was, bezat hij telkenmale slechts eene enkele gade. Wan- neer hij genoeg van haar had, was het zij® recht haar te verstooten en dit had1 hij dan ook steeds opnieuw gedaan. In ongeveer twintig jaren had hij langzamerhand een d'o- zijo vrouwen bezeten, die hem haar offer van de jeugd en schoonhcid gebracht hadden. Hij had de vrouwen verstooten, maar de kinder jn had hij behouden en deze zagen met trots naar hun dapperen en god-vreezenden vader op. En toen gebeurde het, dat hij als man van diep in de veertig, en liefde voor hem niet meer bestaan moest, smoor-verliefd werd op een jong meisje, dat hij bij de bron in het dorp had nongeatyffeti. Prachtig raven-zwart haar hing zwaar golvend van haar schouders afgroote, don- kerc oogen bekoorden om de weeke droomen- de uitdrukking; een ietwat melancholiek laclije speelde om haar mond. Hij had haar gegroet en zij had geant- woord met ernstig het hoofdje te buigen. Den volgenden dag was hij opnieuw bij de bron gekomen, terwijl zijn hart dreigde te barster) en zij had hem toegelachen, maar hij had geen moed gevonden, haar aan te spreke®. en terwijl staarde zijn vrouw aan: „Djelma jijrochelde hij, het bloed uit zijn mond golfde. Hij moest het antwoord hooren, het vol ledige antwoord, en Djelma smeekte Allah hem zoo lang nog te late® leven, dat hij dit volledig zou vernemen: „Ja.Mohammed ben Yenniik ben het, je vrouwdie je doodtDjelma, de laatste van de stam van Ben Onzouhji; hebt mijn veertien broeders en neven gedooc maar ik, een meisje, telde niet meeiV was toen heel jo®g Jij hebt je onbarm hartig op mijn familie gewrokennu was jouw hoofd, naar onze rechten en gebruiken, aan mij vervallen Ja ik wist het wel; eens zou de dag aanbreken, dai jij die schuld zoudt moeten betalen!..." Hij wilde den arm omhoog heffen en iets zeggen, maar een nieuwe bloedgolf brak uit zijn mond los en zwaar viel hij op zijn kus sens neer. Djelma nam toen een leeren zak met wa ter, een buidel met vijgen en olijven; immers zij wist, dat zij nu een langen weg vo6r zich Gemengd Nieuws NEDERLAND EN BELGIE. Aan een brief uit Brussel aan het „Hbld." Antwerpen" ontleenen wij: In het ongeluk, zegt het spreekwoord, kent men zijn vrienden. En dit hebben de Belgen in tijden van hoogen nood in Nederland on- dervonden De Vlamingen in't bijzonder ondervonden toen, dat zij bij een stamverwant volk waren De gemeenschappelijke taal was echter de hechtste band met dit volk, waarvan men vroeger wel eens smalend sprak, doch waar van we alras deh ooge cultuur en de degelijke, op de christen principen gebouwde wereld- aanschouwingen konden waardeeren. De oorlog ging voorbij en had voor gevolg een algeheele ontreddering in gansch Europ3 Vier jaren van ellende en wee hadden verwar- ring gesticht in de geestenook in de betrek- kingen tusschen Belgie en Nederland kwam, naar aanleiding van allerlei feiten en voor- wendsels, een tijdperk van onbehagelijkheid. Vier jaren lang had Belgie zwaar geleden en al licht is men dan geneigd naar de oor- zaak te zoeken en de schuld op anderen te eggen. Hadden de Schelde en Zeeuwsch Vlaanderen ons toebehoord, zegden sommi- gen, dan hadden we ons beter kunnen verde- digen. Men trad uit een periode van geweld geen wonder dat de besprekingen al dadelijk een gewelddadigen toon namen. Het gevolg was dat er wrijving ontstond tusschen de twee naties, welke zooals men weet een heelen tijd heelt geduurd. Wanneer men de zaken thans objectief na- gaat, moet men erkennen dat de houding aan deze zijde van sommige voortvarenden niet van onduldbaarheid van te verschoonen. Van geweld durven spreken tegenover een natie die in 1914 gehandeld heeft zooals Nederland, die getoond heeft dat heel andere gevoelens hoog boven geweld staan, is niet te billijken. E)e buitenlandsche politiek van Nederland zoowel als van Belgie heeft steeds den vrede als richtsnoer gehad, wat men thans ook we- derom heeft ondervonden. Betreffende ver- schillende quaesties werd sedert drie maan- den door Belgische en Nederlandsche afge- vaardigden in Den Haag onderhandeld en verleden week is men tot een accoord geraakt, dat in beide landen met voldoening wordt begroet. De overeenkomst van Den Haag bewijst dat er aan beide zijden goede wil aanwezig is en dat, indien er nog geschillen bestaan, ook deze gerust kunnen aangevat en opgelost worden. Intusschen moet men zich verheugen over het feit, dat de onbehagelijke wrijving, na den wapenstilstand ontstaan, totaal is ver- dwenen. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Gistermiddag omstreeks ongeveer Gistermiddag omstreeks half vier is op het vliegterrein Soesterberg een ernstig vlieg- ongeluk gebeurd, waarbij 2 vliegers om het leven zijn gekomen. Sergeant-vlieger J. Verschuur was met een Fokker-verkennersvliegtuig type VI No. 511 opgestegen met sergeant-vlieger van Wijnen, als passagier. Op een hoogte van ongeveer 75 meter boven het noodlandings-terrein bleef de motor stilstaan. Het vliegtuig is toen in een frille naar beneden gestort en totaal vernield. Toen men bij he vliegtuig kwam moesten de overblijfselen uit elkaar gezaagd worden om de inzittenden er uit te voorsnijn te kunnen halen, De sergeant-vlieger Verschuur, afkom- stig uit de Bilt, was reeds overleden; de ge- huwde sergeant-vlieger van Wijnen, afkonistig uit Utrecht, leefde nog Deze werd, nadat hij met veel moeite uit het vliegtuig was gehaald, onmiddellijk naar het hospitaal te Utrecht overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek hij evenwel ook overleden. De bestuurder, Verschuur, was nog niet gebreveteerd en maakte een oefentocht. Naar men ons van bevoegde zijde mede- deelt, was het vliegtuig geheel in orde. Het schijnt evenwel. dat de bestuurder, toen de motor bleef stilstaan, te laag was om nog te kunnen landen. TWINTIGSTE NEDERLAN0SCH .NATUUR- EN GENEESKUNDIG CONGRES. i Gisteravond om half negen zijn de congres- sisten door het gemeentebestuur van Gronin- gen ten stadhuize officieel ontvangen. De burgemeester, jhr. de L. H N. Bosch ridder van Rosenthal heette de heeren wel- kom in het hart van Groningen, op de plaats waar steeds een reeks van eeuwen de stede- lijek overheid haar zetel heeft gehad. Spr. hoopte, dat hij de heeren ook aanwezig mocht zien in het schoone Ter Apel, de al-oude heer- lijkheid van de modenie handelsstad. Spreker over geheelonthouderlj„Wat is Het noodlof van het land tegenwoordig Wat laat de mannen met slaperige oogen naar hun werk gaan 1 Wat laat de moeders hun kinderen verwaarloozen 1 Ja en w&t rulneert de helft van de gelukkige huisgezinnen in dit land t Wat, mnna ^eer60 Stein uit d« menigtouKrufawqprden puzzles I" J(pPaaffing ShoffF Toen de laatste czaar van Rusland nog szarewitch was, woonde hij eens een groot hofbal te Petersburg bij. Daar zag hij een der Montenegrijnsche prinsessen alleen in een hoekje zitten. De szarewitch ging naar haar toe en vroeg haar om een dans, die zij met blijdschap toestond. Onder dan dans zei de jonge vorst tot haar: Zoudt u niet willen trouwen? O ja! zuchtte de vergeten prinses met bewonderenswaardige openhartigheid Mrar daar is niemand, die mij wil hebben. Onzin, zei de prins. Ik zal er een voor u vinden. Hij ging naar een edelman toe, een onge- trouwde vriend van hem, en stelde dezen dezelfde vraag, die hij de prinses gedaan had. Zoudt ge niet willen trouwen? Toen de edelman eenigszins aarzelend bevestigend antwoordde, sprak de czare witch: Dan heb ik een bruid voor je. Hij trok hem terstond mee en stelde hem voor aan prinses Helena von Montenegro met v. ie de jonge prins (later de koning van Italie) spoedig in het huwelijk trad.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3