^fkmaarsche Couranf De terugkeer van Klompvoet Vrijdag 17 April. FEUILLETON. No. 9ft j<)25 Honderd Zeven en Twintigste Jaargang, Provinciaal nieuTVS NOORDERMARKTBOND. 12e Algemeene vergadering van den Noor- dermarkt op Woensdag 15 April in Concor dia te Noordscharwoude. D evoorzitter de hcer Brugman nit Heer- hugowaard opende met een woord van wel kom de door ongeveer 100 afgevaardigden bezochte vergadering, daarbij wijzende op de steeds toenemende bloei, die zeker aller stout- ste verwachtingen overtreft, herinnerende aan bet feit dat de vorige week door een der fir- ma's de 2500 wagons groenten in dit seizoen verzonden is en dit jaar ongeveer 5000 wa gens groenten verzonden zijn, zijn leed- wezen er over uit sprekende dat de inventari- satie nog steeds niet naar wensch geschiedt. Herionerd wcrd verder aan het 25 jarig be- staan van Tuinbouwbelang welke vereemging veel voor het belang der markt gedaan heeft; met waardeering werd verder gesproken over de anbeid van den heer S. Zeeman waarvan de voorzitter hoopte dat hij nog lar.g van zijn welverdiende rust zal genieten welverdiend door het vele dat hij in het belang van de tuinbouworganisatie in het algemeen gedaan heeft. met droefheid werd herinnert aan het overlijden van de heeren Verburg en van 'Meurs. De notulen werd en daarna gek zen en ou- veranderd vastgesteld. Van den heer Valstar was bericht van ver- hindering ingekomen. In het jaarverslag werd gewezen op de goede handel met Duitschland, op de ruime teelt vooral van de koolsoorten, op de uitbrei- dingen bij het veilinggebouw, op de gcede uitvoering van de uiensofteering, op het be- staan van enkele dwarskiikers inzake uiten- sorteering enz. Meegedeeld werd oat 5 bestuursvergade- ringen plaats hadden, daarhet ledental vrij- wel stationnair gebleven is, dat algemeen een goede verstandhouding heerscht, dat zich bij het transport geen incident van eenige betee- kenis heeft voorgedaan en dat dt keurings- dienst op aardappelen naar aller geqoegen functioneert. Uit het jaarverslag van de commissie van beheer bleek, dat de omzet van 1 Januari tot 31 December bijna 4 millioen bedragen heeft tegen klein 2 millioen het vorig jaar dat aan keuringsboete slechts 205,64 be ll oefde te worden geheven waaruit blijkt dat dit elk jaar afnemende is, dat slechts 59 bt- keuringen gemaakt zijn tegen het vorig jaar nog 118 De rekening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van 32641 13 een uit- gaaf van 26909.14 alzoo een saldo van 5731.99 Het kassaldo is gestegen tot 13104.8S. Van de N. U. M. is nog te vorderen 2730 en 6 aandeelen N. M. B. zijn ncg niet inge- wisseld. De heer Band gaf daarna een overzicht van de werkzaamned.cn der keuringscommis- sie en van de resultaten welke tot heden be- reikt zijn, waaruit bleek, dat deze dienst al'e belangstel'ling verdient en ook mecr en meer de belangstelling zoowel in buiten- als binnen- land wint. Voorstel len. Het bondsbestuur stelde voor om de be- Bchutting om de west en aan de zuidzijde door te trekken tot aan de bestaande brug op het zuidoost, wat algemeen werd goedgevon- den. Nieuwe Niederp en omstreken om de rond- vraag op de algemeene vergaderingen te be- perken, zoodanig dat punten daarvoor voor de pauze moeten worden ingediend. Dit werd aan gen omen, ook reeds voor deze vergadering met dien verstande dat eenig clement ditmaal gebruikt zal worden. De L. T. B. afd. Langendijk steld? voor om nog een gedeelte te overkappen waardoor meer vaartuigen voor de regen beschut kun- nen worden. Het Bondsbestuur ontraadde dit in verband met andere plannen van uitbreiding. Na be- spreking werd dit voorstel ingetrekken. Harencarspel Oost stelde voor dat de vrach taanvoerders de verplichting zal wor den apgelegd op te geven vcor wien de pro- ducten worden geveild, zulks in verband met het afgeven van een verklaring door den be t-sal meester ten beheove van de belasting. Het Bondsbestuur meende dat ze zich niet met de inspectie der belastingen mceten be- lasten en meenden verder dat het meer op de weg van de betrckken vereenigingen ligt met de betrokken vrachtaanvoerders to onder- handelen. Het voorstel werd ten slotte m zooverre Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 30 „heerlijk!" zei ik. „Een mooi oord hier, Carstairs!" De man antwoo-rdde niet. Hij zoog aan zijn pijp, die niet goed scheen te willen trekken. Het is wat je noemt een griezelig soort plaats, het hij erop volgen. "Wel," zei ik, „het is wat eenzaam, denk ik. Maar dat zijn alle onbewoonde eilanden „Eenzaam?" viel Carstairs in. „Eenzaam? Danj zou ik er iets tegen hebben, als het al- lcen eenzaam was. Ik stond zelfs veel van yennen en dtergelijke oorden. Maar ik heb jets tegen al deze pieken en rotsen en al die boomen achter je, waaraan geen blaadje be- weegt. Daar word ik nou gewoon eng van Ik lachte. „Jij moest de woestijn hebben, Carstairs," zei ik. „Niets dan zand en nog eens zand. Daar zijn geen boomen, die naar je kijken j,Het zijn nog met eens alleen de boomen en de rotsen De man zweeg even en wreef met den steel van zijn pijp op zijn hoofd. „Er is iets griezelig onbehagelijks hier, meneerf" aanvaard, dat de schippers overieggen een staat van de bedragen welke door hen zijn uitbetaald. Dezelfde vereeniging stelde voor om de schutting vanaf den zuid-westhoek door te trekken welk voorstel in verband met een aau- genomen bondsvoorstel werd ingetrokken. Nieuw Leven te Heerhugowaard stelde voor om het huishoudelijk reglement zoodanig te wijzigen, dat niet meer naar het aantal le- de de bondsbestuurders worden gekozen doch naar de omzet van elke vereeniging. Zij meenden dat dit meer zuiver was omdat sommige vereenigingen nog al leden tellen die met de tuinbouw weinig of niet hebben uit te staan. Zeer brecdvoerig werd dit punt besproken en ten slotte met meerderheid van stemmen verworpen. Na de pauze kwam aan dc orde een voor stel van Nieuw Leven om te komen tot vor- ming van een kapitaal, om, wanneer de mid- delen en de tijd daarvoor gekomen is tot stichting over te gaan van een modern en naar de eischen des tijds ingericht veilings- gobouw. Deze kapitaalsvorming stelde zij voor te vinden door 1/10 pet. meer marktgeld te heffen en vervolgens de resteerende bedra gen, welke jaarlijks worden overgehouden hieraan toe te voegen. Het Bondsbestuur gevoelde in zooverre veel voor het beoogde deel, dat het bereid is, hiervoor een open oog te houden, doch acht- te een verhoogd percentage marktgeld hier voor alsnog niet noodig. Gezien de goede uitkomsten ondanks alle verbeteringen, acht- te ze het zeer wel mogelijk dit in de toekomst te bereiken door de gemaakte winsten, welke hierdoor gereserveerd kunnen worden De veilingsleider Ootjers meende dat winst hier niet het goede woord was, omdat de markt in geen geval een maken van winst be- oogt en de leden de voile zeggenschap over de saldo's houden. De heer P. Kostelijk (Nieuw Leven) kon zeer goed met het prae advies meegaan, doch wil op de voorgrond brengen, dat in de naas- te toekomst dan geen verlaging van het marktpercentage plaats heeft," doch steeds te reserveeren voor het beoogde doel. Het voorstel Nieuw Leven werd ingetrok ken, met het prae advies van het Bondsbe stuur ging de vergadering accoord en het sal- do 1924 zal voor het doel gereserveerd wor den. St. Maarten stelde voor dat de N. M. B tot 4 uur 's middags 6 plaatsen in de gcot reserveerd voor hun leden, of indien niet mo gelijk, vergrooting van de goot. Zij stelden dit voor omdat de plaatsen steeds zijn ingekomen door dichterbij zijmde leden. Het Bondsbestuur aclitte dit cnuitvoerbaar onidat er buiten St. Maarten cok anderen zijn. Het voorstel werd verworpen. Waarland en omstreken stelde voor om voor de ligplaatsen in de goot en voor de stalling der paarden geen gelden meer te hef fen, doch in verband daarmee de marktgel den met 1 pCt. te verbcogen. Zij meenden dat een goede controle op den duur moeilijk zal zijn uit te voeren. Het Bondsbestuur zag hierin, een cnbillijkheid voor die leden, welke van beide gelegenheden maimer gebruik maken en waren van oordeel dat zij de controle zeer gced machtig is. Het voorstel werd verworpen. Rondvraag. Tuinbouwbelang achtte het gewenscht, dat de leden steeds op hun eigen markt veilen waar het nu voorkemt b.v. met vroege aard appelen dat in het begin men de markt te Broek prefereert. Tamelijk breed werd dit punt besproken cn ten slotte werd algemeen de wensch el ijk- heid gevoeld het daarheen te leiden dat daar- aan vol komen de hand wordt gehouden. Een definitief besluit werd eehter alsnog niet ge- nomen. De Eendracht stelde voor het reglement zoodanig te wijzigen, dat elke vereeniging naar het aantal leden hun stem uitbrengt Dit zal op de volgende agenda geplaatst worden. De Eendracht stelde verder voor de aan legplaats bij de oostelijleste paardenstal met haar bestemming te geven, aan welke wen- schen zooveel mogelijk zal worden tegemoet gekomen. Gevraagd werd hoe het bestuur denkt over •de zomertijd. De vergadering sprak zich algemeen voor het handhaven van de zomertijd uit. De heer Ootjers stelde voor de golden welke door de N. U. M. zal worden uitge- keerd beschikbaar te stellen voor reclame Na bespreking kreeg het bondsbestuur hieromtrent eenige vrijheid. De heer Y. Kaan zag gaarne middelen om de inventarisatie correcter te doen slagen. Oudkarspel zou in verband hiermee een op- gave wenschen van alle kwamtums welke door de leden worden aangevoerd om daardoor de juistheid der opgaven te kunnen constateeren Het laatste werd geheel onuitvoerbaar ge „Hoe bedoel je dat?" „Wel," zei hij langzaam, „het is gek, maar den heelen avond heb ik het gevoel gehad, dat er iemand mij bespiedde.. U weet hoe dat was in den oorlog, meneer wanneer je aan het front liep over No man's Land in een pilcdcn- keren nacht, doodsbenauwde dat je op het terrein van den mol zoudt raken, cn je jezelf aldcor wijsmaakte wannee :r jij hem niet zien kunt, kan hij jou ook niet zien, nou dan had je een gevoel alsof er overal niets dan oogen waren rondom je, die je aanstaarden!" Hij rilde even. „Ik krijg er gewoonweg kippevel van!" eindigde hij. Nu was "Carstairs een eenvoudig, eerlijk en oprecht Engelschman van New "Forest, het echte type van den soldaat uit de Engelsche graafschappen, wien het ten eenenmale ont- breekt aan fantasie en die bijigevolg geen nederlaag in welke omstandigheden ook kan aanvaarden, een eigenschap, die den Duit- schen geest in den oorlog glad gebroken heeft. Het was niet mogelijk dat goedmoedige ge- zicht, dien grooten mond en dien mopsneus Pe vereenigen met de vreesachtigheid van een verhitte verbeelddng. Er zijn menschen ik zclf behoor daar toe die het vermogen heb ben om zelfs wanneer zij niets, de tegenwoor- digheid van inenschelijke wezens in hun na- bijheid te ontdekken. Ik dacht aan het huive- rige gevoel, dat ik zelf had gehad toen wij aan land gragen, maar natuurlijk dacht ik bovena'l aan die gedaantc met gebogen hoofd, acht en omtrent de inventarisatie werd go.d- gevonden dit in de prov. commissie te bren gen en verder alles te doen om een duister overzicht te krijgen. De heer Ootjers dfeelde daama nog rr.ee dat vanaf 1 Juni tot heden zijn aangevoerd 243 wagons uien, 196 wagons peen, 945 wa gons aardappelen, 2186 wagons roodt, 909 wagons herfstwitte, 676 wagons gele en 1118 wagons deensche witte kool, 15 wagons zil- veruiten, 16 wagons groote uien, I'A wagon rammenas, verder wat diversen en een klein kwantum rapen, totaal 6315 wagons gere- kend op 10000 K.G. Daarboven 426000 stuks bloemkool, 235000 stuks wortelen en 1000 snees sneezen- kool. Nadat nog het woord gevoerd werd door de heeren Balk secretaris van de prov. com missie en de heer Kuiper namens Koophandel werd de vergadering door den voorzitter ge- sloten. UIT BERGEN. Een paar dagen geleden maakten wij mel ding van het feit dat tegen den slager K. al- hier proces-verbaal was opgemaakt wegens het voorhanden hebben van vleesch dat niet voorzien was van het goedkeuringsstempel dezer gemeente. Naar ons is gebleken hebben meerdere le- zers van dit bericht daaruit de conclusie ge- trokken dat bedoelde slager niet-goedgekeurd of zelfs ondeugdelijlc vleesch voorhanden zou hebben gehad. Deze conclusie is verkeerd en om mogelijke onaangenaamheden voor den betrokken slager te voorkomen, deelen wij nader mede dat het bedoelde vleesch wel de- gelijk goedgekeurd en van het stempel der gemeente Alkmaar voorzien was. Dit stem- pel alleen is evenwel niet voldoende, want ingevoerd vleesch behoort ook van het goed keuringsstempel der gemeente Bergen voor zien te zijn. Slager K. nu had verzuimd het vleesch ook in Bergen te doen stempelen, waarom proces-verbaal volgde. Van het voorhanden hebben van ondeug- delijk vleesch is dus allerminst sprake ge- weest, integendeel voldeed dit vleesch aan hooge keuringseischen. Door de gemeentebesturen van Noord- wijk, Domburg en Zandvoort is adhaesie be- tuigd aan het door deze gemeente aan de Tweede Kamer der Staten Generaal verzon den adres houdende verzoek om het wetsont- werp ,.Weeldebelasting" voor zoover betreft de heffing van 10 pCt. op de verteringen in cafe's, hotels en pensions, niet tot wet te ver- heffen. De toestand van den padvinder D. M., die bij de twist van Zaterdagavond .1. met een dolk gestoken werd, is zoodanig vooruit- gaande dat hij binnen enkele dagen het St. Elisabethsgesticht zal kunnen verlaten. De alhier gevestigde vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroe- rend goed door landarbeiders is ontbonden. UIT SCHOORL. Vergadering van de Tuinbouwvereeniging op Woensdag 15 April. De voorzitter opende met een kort wel- komstwoord. De notulen werden goedgekeurd Uit het jaarverslag van de commissie voor onderzoek bleek, dat enkele monsters kunst- mest door de commissie ter onderzoek naar het Rijksproefstation zijn opgezonden; een monster slakkenmeel was onvoldoende en bleef 0.9 pet. onder het gegarandeerd percen tage fosforzuur. Hiervoor is vergoeding door den handelaar gegeven. Andere soorten kunst- mest bleven eveneens onder het gegarandeerde percentage, doch nog iuist vo'.doende om aan de eischen der A. H. V. te voldoen. Een monster schorseneerenzaad werd on- derzocht en bleek 63 pet. kiemkracht te be- zitten. De heer Akkerman, die verslag uitbracht, vond het jammer, dat door de leden zoo wei nig gebruik wordt gemaakt van het werk der commissie. Wanneer men in deze zijn belan- gen niet beter waardeert, kan natuurlijk de commissie wel ontbonden worden. Ook de voorzitter beaamde dit laatste. Spr. zegde ondertusschen de commissie dank voor het goede werk. Waar het onderzoek van Thomasfosfaat ta melijk veel kost, ried de heer Kooij aan om voor zulk onderzoek hoogere bedragen van dc leden te eischen. Het bestuur wilde dit gaarne overwegen. Eveneens zal het bestuur onder de oogen zien de slechte kiemkracht van het uitgezaaide schorseneerenzaal. Over het geheel genomen bleek, dat of- schoon weinig partijen kunstmest waren on- derzoeht, toch net voordeel in't algemeen van dit onderzoek zoo groot is, dat doorgaan met dit werk een vereischte is. Bij ballottage werden 6 nieuwe leden door de vereeniging aangenomen. Hiema deelde de voorzitter mede, dat aan verschillende firma's Oost-Indische kerszaden in voorkoop waren verkocht. t.w. aan de N.V Zaadteelt en Zaadhandel „Hem" te Hem. aan d" firma Kuijs te Castricum en' aan de firma die ik bij het licht van den bliksein had zien staan naast het graf op de open p'ek in he? bosch. Ik had allerlei vcorgevoelens. Wanneer er menschen op het eiland waren, moesten zij natuurlijk de aankomst van de „Naomi" op- gemerkt hebben. Zouden ze zich aan dan niet aan ens hebben vertoond? Stel, dat Carstairs het bij het rechte eind had, wat voor reden konden ze dan hebben om rond het kamp te sluipen? Nu, ik was nog niet van plan mija vrees aan Carstairs mee re deelen. Dus plaagde ik hem maar wat schertsend. Maar Carstairs bleef bij zijn meening. „Ik had dat gevoel zoo sterk, toen U en meneer Garth weg waren vanavond," zei hij, »dat ik met minder dan vier maal mijn pot- jes en pannetjes in den steek heb gelaten om eens poolshcogte te nemen." „Nu, en heb je toen iemand gezien!" „Geen schepsel!" „Hoorde je niets?" „Ook niet meneer!" Toch was de man niet van zijn stuk te bren gen. „Toen ik daar straks het eten cpdeed," hield hij vol, „was ik zoo zeker als iets, dat me een kerel zat na te kijken daar vandaan zoowat!hij wendde zich om en weer op do zwarte massa van een palmboschje dat aan den rand van het strand stond „een kerel, die niets deed, dan daar maar zitten kijken en spionneeren Cooper Faber te Louden. Over het alge meen werden er uitstekencle prijzcii bedongv.n, doch zijn de leden nu gehouden om aan de strengste eischen van zuiverheid enz- te vol doen. De firma's rekenen er op, dat ze lste kwaliteit zaad van de vereeniging ontvangen. Een commissie, bestaande uit de heeren P. van der Oord, G. van den Burg en W. Druijven, zal de oogst te velde steeds controleeren. De N.V „Hem" stelde nog enkele partijtjes Oost-Indische kers op kleur, hooge en lichte kleuren, disponibel, terwijl er ook nog hooge en lage gemengde kers is te bekomen. Zaad is disponibel bij den heer J. Beeldman. De wagen, dekkleed en bascule werden ver kocht voor 73. Er werden plantboonen te koop aangebo- denDubbele stam a f 2.20, Veensche stok a 2 en Volgers (stam, enkele zonder draden) a 3.70 per kilo, alles met gegarandeerde kiem kracht en soortechtheid, Van dit aanbod werd flink gebruik ge maakt. Er blijft nog 10 dagen gelegenheid "tot bestellen, wat kan gebeuren bij ieder be- stuurslid. Voor de teelt van pronkboonen en Esscholt- sia bleek geen animo. Tot leden der financieele commissie werden aangewezen de heeren D. van den Burg, P. van Duin en A. Zwagerman. Met de vrachtrijders wordt op den ouden voet doorgegaan. De heeren Druijven en Mooij blijven afge vaardigden in den „Veilingskring" te Alk maar Op een vraag van den heer Groen decide de voorzitter een en ander mede over de Alk- maarsehe veiling en bleek hieruit, dat dit be- drijf een goed vcrloop heeft, doch dat de fi nancieele aangelegenheden altijd zware zor- gen medebrengen. Echter kan over 1924 aan alle verplichtingen worden vo'.daan. Bij de rondvraag informeerde de heer P. Greeuw waarom door de leden, die in Alkmaar veilen, bij den betaaimeester zegel- recht meet worden betaald, terwijl aan den Langedijk dit niet geheven wordt. De voorzitter erkende dit. In 1925 is onze betaalmester hiermede begonnen. Spr. vreesde wel, dat op den. duur overal zegelrecht zal worden geheven. Iniusschen zal deze aange- legenheid worden onderzocht. De heer Mcdendorp vroeg of er nu nog ge legenheid zou komen om in Alkmaar snij- bloemen te kunnen veilen. De voorzitter zegde die gelegenheid gaarne toe, indien de kweekers zulk een veiling aan. vragen. Er bleek op de vergadering door een paar menschen wel animo voor. Hierna werd de vergadering geslo'en. UIT DE RIJP. Woensdagmiddag omstreeks twee uur, ont stond een begin van brand op den zolder van het perceel Groote-Dam No. 393 alhier, welk perceel wordt bewoond door den cafehouder P. Timmer. De commandant der brandweer, de heer Humer, en de gemeente-veldwachter, de heer van Kluijve, die spoedig ter piaatse waren, wisten door krachtd'adig optreden. n.l. door de brandende voorwerpen vanaf voor- melden zolder op straat te gooien en door het gieten met emmers water, een groot onheil te voorkomen, te meer, daar er een stevige wind stond in de richting van de Ned. Herv. Kerk, die zich op omstreeks vijftien Meter afstand van den brand bevond en waarvan de restauratie nog niet zoo lang geleden duizen- den guldens heeft gekost. Ete motorspuit met de bemanning, onder opperbevel van den bur- gemeester, den heer P. A. Romijn, was even eens spoedig ter piaatse, doch behoefde geen water te geven. Naar wij vernemen, is kort na dezen brand een inwonende 16-jarige stiefzeon van T. door den veldwachter gearresteerd, die een volle- dige bekentenis heeft afgelegd dezen brand te hebben gesticht. UIT HEEMSKERK. De gemeenteraad kwam Woensdagmiddag 2 uur onder voorzitterschap van den burge- meester voltallig bijeen. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een verzoek van de gewestelijke Landstormcommissie om voor dit jaar eene subsidie van 50.— te mogen ontvangen, werd afwijzend beschikt. De Voorzitter zeide dat de plannen voor de omkluizing der schoolbeek ten opzichte van het malariagevaar nog niet gereed zijn gekomen. In de e. v. vergadering hoopt men hiermede ter tafel te kunnen verschijnen. Dankbetuiging van den heer B. Nijfnan, gewezen gemeentebouwkundige, voor toeslag op zijn pensioen werd voor kennisgeving aan genomen. Een adres van ruim 30 iogezetenen die de gemeente verzoeken aan eene autobusonder- nemer subsidie te verleenen ter verkrijging eengr betere verbinding met Alkmaar en Be- verwijk werd voor preadvies in handen van B. en W. gesteld. Met den heer Arie Willem Schoehuvs op Beyerlust zal een rechtsgeding geopend wor den ter zake van het bij zijne woning in eene OEVONDEN VOORWERPEN. Aanwc-zig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgendc voorwerpen als gevonden gedeponecrd op- 1 t.m. 14 April 1925. Portemonnaie met inhoud; passer; metaien armband; klein zakdoekje: scapulier-med'ai!- le; portemonnaie met inhoud tasch "met schort, schaar; Rijkspostspaarzegels; uitte muts; Fordsleutel; lorgnet in etui remonfoir- horloge met ketting beursje met inhoud; pince nez; benevens eenige huissleutels. ceintuurs en mantelbanden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende in?ezetenen, cnderstaancle voor we ^^sen, als gevonden aangegeven op: 1 t. m. 14 April 1925. ,v.f, °"wei]s. Nieuwp. laan 151, tabakspijp; \Xed. M. de Boer, Kooimeerlaan 83, witte kip; r. Kloet, Oudegracht 201, ceintuur; A Rijkenberg, St. Anthoniestraat 7, bruine hoed; T. Duin, Verdronker.oord 44, jongens pet; M. Messcher, Spoorstraat 24, mesje- 1. Baai, K. van t Veerstraat 36, erijz? ion gens- pet; Wed v. Drunen, 2c Landdw.-straat 39 groene mantelband; A. Zomerdijk, Zeglis 9, motorhandschoenW. WilJjelnu- nalaan 21. portemonnaie met inhoud- [oh Geurts. Dijk 30. bril. J. v. Houten R-imen 34, sleutel, G. Pronk, Fabrieksweg 1, zweep; H. Linddjoo^ 1 ~"t ,v'oerhanTer- Korver, Ropjeskuil 66, hondenpenning 0840; H. Bakker, Paardenmarkt 3, koperen- fluit; D. Waal, Westdijk 1, damesihand- schoen; J. de Munk St. Elisabethsesticht Rijwieibelastmgmerk; C. Klinkert, Spoor straat 36, rozenkransW. C. Jansen, Zocher- straat 27, kinderportcmonnaie met inh.- J. Zaadnoordijk. Baansingel 3, Duitsch lees- boek; P. de Boer, Kooltuin 13, portemon- aie met inhoud; Postkantoor, Koorstraat, da- mesbont; J. Smit, Kennemersingel 1, portem. met mh; E. Hoogeveen, Sch'ip Turiimarkt, taalooekje; C. Joon, Laat 32, rijwielket- J- Mooy, Liefdelaan 32, paar dames handschoenen; N. Peperkamp, Wognumsche buurt, kmpmesW. Idema, St. Jozefstraat 9, kmppatronen; J. Boom, Laat 129, zakdoek; A. Ligthart, Zaadmarkt 36, wit bontje; P. Wijnstra, Langestraat 83, veiligheidspeldT J. Dun, Wilhelminalaan 20, konijntje (speel- goed) W. Bierman, R. O. G. kamer 3. bril in etui; De Kuyper p.a. Manussen, Tulpstraat 3, brume kip; Nielen, Fnidsen 12, zilveren ro zenkrans in etui; Mevr. Morra, Kerklaan 363, Heiloo, verm, gouden halsketting; G Piet, Oudegracht 192, klein hondje; G. Bos- sert Metmsgracht 1, vliegende Hollander; w. de Boer, Geest 25, portemonnaie met inh.: jeertjes, 2e Kabslstraat 13, paar schoenen; Krom, N\ ilhelminalaan, vliegende Hollander: .1. Kouwenberg, Noorderkade 6, groene man telband; Bom, 2e Landdwarsstra.t 2. dames- handschoen; G. Slapman, Koningsweg 80, bril in etui; W. Piet. Clarissenbolwerk, porte monnaie met inhoud; Zeeman, St. Annastr. 15, kartonnen doos met chocolade; Bronk- horst, Nieuwp.-laan 90, rijwieltaschje met sleutels; M. Kloet, Oudegracht 261, geld- stuk; T. Frederiks, Nieuwlander-singel 9, goud slotje; Teenig, Bergerweg 18, grijze jon- genspet; J. L. Homan, Logm. Zent\-eld. Luttik Oudorp; damestaschje met inhoud; T. Rutsen, Varnebroek 36, kinderschoentjc J. v. Ammers, St. Jozefstraat 6, bonte du'if; K. v. d. Yalk. Bleekerskade 107, springtouw; •b^pdaan, St. Jacobstraat 22, bril in etui: W. F. Krug, Nieuw.-laan 1, zilveren manchet- knoop; J. Boot, Groot Schermer, damestasch met inh.; Poorter, Mient, pakje oude posh zegels. anneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litie. De man klopte zijn pijp uit. „Ik meet de 'beide heeren om vier uur roe- pen, meneer. Wanneer U er niets op tegen heeft, denk ik, dat ik maar in mijn etui schuif!" Ik had schik in deze soldatenuitdrukking (die zcoveel beteekent als naar bed gaan), vooarl in deze romantische oingeving. „Gceden nacht, Carstairs!" „Goeden nacht, meneer!" Hij baggerde door het mulle zand, ziin voetstappen maakten geen geluid; het donkere gebladerte stak zijn witte gedaante spookachtig af. Toen verdween hij in de ge- heimzinnige duisternis van den zw'igenden nacht. Er scheen geen maan ,maar als vergoedino- voor dat feit waren er zoo vonderbaarfijk veel sterren, als alleen een tropenhemel te zien kan gevenzij glansden en sciiitterden In hun duizendtallen, totdat men bijna kon gelooven dat de hemel zich bewoog. Op het strand was tech een soort van half-licht, maar verdercp waar de bosschen begonnen, was de duister nis volkomen. Carstairs had gelijk. Dit eiland was een huiveiingwekkend oord. De absolute stilte van den nacht, alleen enderbroken door het sorn- bere gebruis van de golven, scheen die atmos- teer van verwachting, die mij al eerder was opgevallen, ncg sterker te doen voelen. Ik l.reeg de gedachfc alsof het eiland een too- I verborgen spionnen bevolktzag! nee) was, dat gereed stond voor dc opvoerjng j van een aoder spel. beek doen opwerpen eener kistdam. Ten slotte besloot de raad aangaande een voorstel wijziging contracten Noordzee- strand-exploitatie, aangezien de zaken, zoo- als de heer D. Wentink terloops opmerkte, met de Noordzeebadplaats „Heemskerk" nog met zoo florisant waren als men oorspronke- lijk gedacht had, niet meer strand van het rijk der Nederlanden te pachten, benoodigd voor de exploitatie, als hoog noodig blijkt. UIT HEEMSKERK. J ijdens de gistermorgen gehouden verkie- zmgen van 2 leden van het polderbestuur de Lotgeestcr cn Heemskerker Broek zijn herko- zen de heeren H. Jb. Wilboren en P. Schuvt UIT HEILOO. De film van de Badische Anilin- en Soda- tabrieken te Ludwigshafen a. Rhein werd gis- ter avond afgedraaid voor dc leden van de afdeeling Heiloo van de Hollandsche Maat- schappij van Landbouw, hunne echtgenooten, hmsgenooten en belangstellendeu. Alvorens de film werd afgedraaid, hield de heer M. Mulder, voorzitter van de afdeeling een openingsspoech, waarin hij liet uitkomen, dat een lid van een Zusierafdee'ling ter piaatse zeide: „de Hollandsche Maatschappij van Hier was misschien, zoo dacht ik, de Onbe- kende geland, die bestemd was vcor dat naam- looze graf, dat ik was komen zoeken, hier was hij misschien aan land gedragen door zijn inlandsche bemanning. Ik trachtte mij hem voor te stellen, hoe hij, met den dood op het gelaat, mceitevol het bericht had zit ten krabbelen, dat op zoo wcnderlijkc manier in mijn handen was gekomen. Welk soort van mensch was deze onbekende? Een Duitsch of- ficier, zeeofficier waarschijnlijk (zooals de verwijzing naar Kiel schcen aan te duiden) En voor wien schreef hij? Voor Duitschers, voor een Duitscher. Tocli waren er geen Duitschers, voor zoover ik wist, in de bende. die twee menschenlevens had opgeofferd cm in het bezit te komen van het bericht, dat ik nu in mijn zak had. Zwarte Pablo, Neque, El Cojo dat waren alien Spaansche r-irneu. El Cojo? „Hij, die mank loopt". Der Stelzt, Klompvoet, wat dc bijnaam geweest van dien anderen manke, den machtigen man in dat keizerlijke Duitschland, dat in het vtiur en den rook van de Hindenburglinie te gronde ging, Klompvoet, wiens v/egen in het duister lagen, dien iedereen vreesde, maar dien slechts zoo wemigen ooit hadden gezien Wanneer die kon opstaan uit zijn graf en mij kon op- zoeken op dat eiland, dan was het geen w,on der, dat mijn verbeeldiug, net als d,:e van den braven Carstairs, deze duistere wooden met (Wordt verve!gel

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5