DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. b a N«. 92 Honderd zeven en twintigste Jaargang 1925. MAANDAG 20 APRIL i I Dit nummer bestaat uit twee bladen. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 et. p. regcl, grootere letters naar plaatsruimte. Brieyen franco X.V. Boek- en Hamlelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. Xo. 3. Redactic Xo. 33. Directeur: G. H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Buitenland DE ONRUST IN BULGARIJE. Naar de „Daily Mail" uit Sofia verneemt, is de directeur der centrale gevangenis aldaar vermoord, terwijl hij zich op het terras'van een cafe beyond. De moordenaar wist te ont- kemen. Volgens een bericht uit Weenen, heeft de bevolking van de streek tusschen Sofia en Za- ribrod (aan de Tcegoslavische grens)-in ver- schillende plaatsen de regeeringsvertegen- woordigers verjaagd en volksgedelegeerden aangesteld. Omtrent de maatregelen -der Bulgaarsche regeering tot handhaving van de orde kan worden gemeld, dat de gisteren door den bo ning ingestelde militaire rechtbank van heden af zal beginnen te fnnctioneeren. Alle straf- bare handelingen, welke vallen onder de wet ter bescberming van den staat, zullen door deze rechtbank worden behandeld, d.w.z. die misdrijven. welke in het wetbeek van.straf- recht worden beschouwd als verraad, geweld- pleging tegen de staatscrde, overtredingen te- gen de autoriteiten etc. Het Sobranj® is tegen D'insdag bijeenge- rpepen, om de afkondiging van den staat van b'eleg te bekrachtigen. De commandant van het garnizoen heeft 'n order uitgevaardigd, volgens welke de burge- rij aan de bevelen der militaire autoriteiten meet gehoorzamen. Het dragen van wapenen is verboden, het reizen per snoor is alleen geoorloofd, wanneer men daar too een sp: da le vergunning bezit. Voorts zouden interlo- cale telefbongesprekken, tijdelijk beperkt en het telefoon- en telegraafverkeer aan censuur onderworpen. De dag van gisteren verliep onder den zwa- ren druk waaronder de geheele bevolking sinds den misdadigen aanslag, gebukt gaat' In de stad is weinig verkeer. De autoriteiten hebben talrijke huiszoekingen dcen verricbten, waarbij belangrijke resultaten werden verkre- gen en welke tot vele arrestaties leidden. Naar de „Zora" meldt, zijn talrijke hoofd- schuldigen aan de aanslagen van den laat- sten tijd gearresteerd. Het onderzoek moet mecr en meer uitwij- zen, dat de zetel van de samenzwering eer in het buitenland dan in het binnenland meet worden gezocht. De minister van Oorlog Kalkof, wees de vertegenweordigers der Verschillende partjj- en op de noodzakelijkheid van een eensgezind optreden van alle staatsburgefs en richtte lot hen het verzoek de kiezers in te prenten, dat ieder verplicht is de autoriteiten te steunen bij hun'strijd om het land te bevrijden van den gevaarlijken toestand, waarin enruststokers het willen brengen. Volgens telegrammen door het Berlijnsche blad d:c „Tag" uit Scfia ontvangen, staat het fhans vast, dat de aanslag in de kathedraal bedoeld was tegen koning Boris. De koning had reeds toezegging gedaan, bij den lijk- dienst van Geogief aanwezig te zijn. Voor hem was onder den hoofdkoeoel een troon op- gericht. Daar de kening cp het laatste oogert- blik moest afzeggen, drceg hij den chef van den generalen staf Davidof op hem te verte- genweordigen. De helsche machine, boven den troonzetel aangebracht, heeft dezen volkomen vernield. Davidof was onherkenbaar verminkt. Uit Zaribrod wcrdt gemeld, dat de buiten- landers in Bulgarije, in verband met de af kondiging van den staat van beleg en wegens het groote gevaar, waarin zich de burgers der buitenlandsche staten bevinden, de bescher- ming van hun diplomatieke vertegenwoordi- gers hebben ingeroepen. Naar verluidt zijn de buitenlanders, waa'r- van er alleen te Sofia reeds meer dan 10 000 moeten zijn, voornemens, ingeval de toestand in Bulgarije niet binnen enkele dagen opge- helderd is, het land te verlaten. E>e gezanten van Engeland, Frankrijk en Italie brachten den minister-president Zankof een bezcek, om van hem inlichtingen te ver- krijgen over den toestand. De Joegoclavische gezant te Sofia bezocht eveneens den ministerpresident en had met hem een langdurig onderhoud. Uit Praag wordt gemeld, dat de Bulgaar sche gezant aldaar het volgende heeft mede- gedeeld De te Praag wonende en vail hieruit tegen Bulgarije samenzwerende personen behooren tot de agrarische emigranten van Bulgarije. Zij geven te Praag een blad uit, dat cpenlijk de revolutie predikt en dat de in de Bulgarije gepleegde moordaanslagen prijst. Het blad wordt heimelijk van Praag naar Bulgarije ge- zonden. De ziel er van is de voormalige mi nister Obof, die te Praag gastvrijheid geniet. Zijn voornaamste aanhanger Teodorof heeft een permamenten zetel te BelgTado. Het twee- de hoofd der Bulgaarsche agrarische emi granten is Atanascf, die verleden jaar met contmunistische hulp uit de gevangenis te So fia vluchtte. In de helft van 1924 hadden Obof en Ata ri asof volgens een verklaring van Atanasof te Praag een samenkomst met een specialen gedelegeerde van de Internationale te Mos- kou, Dimitrof geheeten, die in September 1922 aan de troebelen te Bulgarije deelnam. Zij onderhandelen over de ten uitvoer leg ging van de agrarische communistische re volutie in Bulgarije. Atanasof werd op de cp 28 Maart van dit jaar gehouden vergadering der Bulgaarsche emigranten tot hoofd der emigrantenorganisatie gekozen. Verleden week vertoefde hij te Praag, doch is daarna weer naan- Belgrade* teru^ckeerd. Volgens berichten uit Sofia wordt in het ministerie van Buitenlandsche Zaken aldaar verklaard, dat de Bulgaarsche communisten eenigen tijd geleden 4 millioen goudroebel hebben ontvangen. De autoriteiten hebben tot dusver nog niet kunnen vaststellen, waar dit geld is verborgen. NA DE FRANSCHE KABINETS- CRISIS. Het volgende communque is uitgegeven na den Zaterdagmorgen gehouden kabinetsraad, die door Pcincare werd gepresideerd „De ministerraad heeft in groote trekken de verschillende vraagstukken onderzocht, die deel uitmaken van de ministerieele verkla ring". Na aflcop der bijeenkomst ondervraagd over de financieele plannen der regeering, heeft Caillaux voor heden om uitstel ver- zocht. De plannen moeten nauwkeurig wor den bestudeerd, voegde hij er bij, en hij zei verder: „Bedenkt, dat, toen ik de inkomsten-' belasting voorstelde, er drie maanden van studie noodig waren, om de zaak te doen rij- pen. Overigens moet men van mij noch bui- tengewone maatregelen, noch buitengewone oplossingen verwachten. D« ministerieele verklaring zal geen nieuws brengen, wat het financieele vraagstuk be- treft. Ik moet mij er toe bepalen positieve on middellijke beslissingen in het oog te vatten, die cvenwel niet als definitieve oplossingen moeten worden beschouwd." Painieve heeft na, den kabinetsraad een de legate van de socialistische Kamerfractie ont vangen welke hem gisteren niet had aange- troffen en 45 minuten met haar vergaderd. Uit de verklaringen van de groep der oppo- sitie is het duidelijk, dat voor het ministerie Painieve de steun aer socalisten onontbeerlijk is om de meerderheid te hebben, en aangezien de beoordeeling over de samenstelling van het minsterie van die zijde zeer weinig geestdrif- tig is,, ac'nt men het bestaan van het kabinet- Painleve zeer precair. Herriot, wien de delegate van de radicale Kamergoep de candidatuur van het voorzitter schap der Kamer had aangeboden, had zijn antwoord uitgesteld tot Zaterdag. Hij had verklaard, dat hij liever niet vastgeketend v/ilde zijn aan den voorzitterszetel, ten einde vrij uit zijn ministerieelen arbeid tegen de aanvallen zijner tegenstanders te kunnen ver- uedigen en dat hij verkoos zijn vrijheid te be- houden, om zich aan propaganda-arbeid in het land te kunnen wijden. Zaterdagmorgen in de bijeenkomst van de besturen der groepen van het Kartel is be- solten het aanbod, dat heden bij Herriot zou worden hernieuwd, uit naam van de groepen van het Kartel te doen geschie.den. De delegatie van Vrijclag werd bijgevolg vervangen door een andere, samengesteld uit Crzals, voorzitter van de radicale groep, Candace, namens de republilceinsche socialis- ten, en Renaudei, namens de socialisten. De Gauche democraiique, die niet aan de bijeen komst had kunnen deelnemen, had geen verte- genwoordiger. Bij deze delegatie hadden zich drie van de vier vice-voorzitters gevoegd. Herriot verklaarde zeer geteoffen te zijn floor het aanbod, en heetf ten slotte aangeno- lr.en, de candidaat van het Kartel voor het voorzittcrschap der Kamer te zijn. Tegen de bedenkingen, dat hij zich tegen aanvallen op zijn ministeriec-1 beleid niet zou kunnen ver- dedigen, werd opgemerkt. dat Gambetta, Flo- quet en Deschanel verschillende malen, wan neer zij zulks noodig achtten, den voorzitters zetel hebben verloten om het woord op de sprecktribune te voeren. Herriot zal hun voor- becld slechts hebben te volgen. De verkiezing, welke bij openbare stem ming gebeurt. zal Woensdag plaats hebben. De oud-strijder, de afgevaardigde Bertrand,. zal de regeering interpclleeren' over de op- name van Caillaux in het nieuwe kabinet. HET ARBEIDSCONTRACT IN DENEMARKEN. In weerwil van de hoopvolle verwachtin- gen, welke men tot het laatste oogenblik bleef behouden, heeft het congres der niet- vakarbeiders te middernacht de bemiddelings- voorstellen met 253 tegen 115 stemmen ver- worpen. In den loop van de volgende 24 uur zullen nieuwe pogingen in het werk ge- steld worden. om de mogelijke gevolgen hier- van te voorkomen Indien deze pogingen mis- lukken, zal de uitsluting van kracht worden, waarbij ongeveer 150.000 man betrokken worden. De houding van de werkgevers- organisatie is nog niet bekend, daar het resul tant der gisteren in de algemeene vergadering gehouden stemming nog niet bekend gemaakt werd. Gemengd Nieuws. BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. De Koningin-Moeder heeft Zaterdag in cognito weer een bezoek aan de bIcementen- toonstelling te Heemstede gebracht. LEGITIMATIEPAPIEREN VOOR BELGIe. Bij schrijven van 3 Maart j.l. heeft de mi nister van buitenl. zaken aan Ged. Staten van Zeeland medegedeeld, dat, ingevoige eene na- dere gedaditenwisseling met de Belgische Re geering, de bewijzen van Nederlandschap ge- durende vijf achtereenvolgende jaren kunnen diennen als legitimatiepapier voor Nederlan- ders, die zich naar Belgie wenschen te bege- ven. Na afloop van dien termijn zullen de headers zich, ter zake van hunne toelatiug in Belgie, derhalve van een nieuw bewijs moe ten voorzien. DIEFSTAL VAN GOUDEN VOORWER- PEN. Den 26sten Februari heeft T. K., in den Spinozastraat in Den Haag, aangifte gedaan van diefstal van gouden. voorwerpen, ter waarde van ongeveer 3000. Donderdag j.l. werd in verband daarmee te Haarlem aange- houden door Haagsche rechercheurs de 43- jarige J. G., stoker, zonder vaste woonplaats. Gisteren werd te Haarlem eveneens aange- houden de 39-jarige werkvrouw J. F. E., die bij den bestolene in' betrekking geweest is. Zoo goed als alle gestolen voorwerpen zijn in verschillende plaatsen opgespoord. Daaron- der waren: twee gouden damestasschen, een gouden beursje, een gouden broche en drie ringen met diamanten. HET ONGELUK TE LAREN. Onder buitengewone belangstelling is Za terdag op de R K. Begraafplaats te Hilver- sum ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den 17-jarigen F.- A. M. Lammers, die bij een militaire cefening te Laren door een kogel ig gedood. Aanwezig waren o.a. ma- joor C. de Veer, commandant van het land- stormverband Amsterdam, als afgevaardigde van den minister van oorlog; C. j. Kies, com mandant van de afdeeling Gooi en Eemland van den kaderlandstormkapitein O. Cap tain, vertegen woo rd iger van den inspecteur van den vrijwilligen landstorm; de burge- meester van Hilversum, mr. P. J. Reymer; vele jongelui van den kaderlandstorm, en rector Kitselaar, van het Ignatius College te Amsterdam, namens leeraren en leerlingen. Aan het graf hebben gesproken luitenant Kies en mr. P. J. Reymer, laatstgenoemde namens het gemeentebestuur van Hilversum De vader van den overledene dankte voor de belangstelling. Er waren buitengewoon veel bloemen. DE 7e ARBEIDSCONFERENTIE EN DE ONGEVALLENVERZEKERING. Near men weet, zal de 7e Internationale arbeidsccmferentie, die de volgende maand te Geneve geopend wordt, zich o.a. bezig hou- den met een belangrijk onderdeel der sociale verzekering, n.l. de vergoeding van schade, die het gevolg is van den arfoeiders overkomen ongevallen (Ongevallenverzekering). In overeenstemming met de gewoonte heeft het secretariaat van het Internationaal Bu reau van den Arbeid ten vorigen jare aan de leden een vragenlijst toegezonden met't doel zich van de meening der onderscheiden re- geeringen op de hoogte te stellen. Aan de hand van de ontvangen antwoorden ontwerpt het Bureau dan de ontwerp-oonventie, die in de eerstvolgende conference een onderwerp van beraadslaging uitmaakt. Verschenen is thans het antwoord, dat de Nederlandsche regeering op de gestelde vraagpunten gegeven heett. EEN PARADIJS DER JUTTERS. Zooals men weet zegt de N. R. Crt., heeft in den vroegen morgen van 9 dezer door een aanvaring het Nederlandsch stcomschip de Jcnge Catharina bij kalm weer in de Wielin- gen schipbreuk geleden en is het bijna on- middellijk cp de plaats van aanvaring gezon- ken. Het wrak is nu Donderdag jl. geteisterd dcor den hevigen storm, tengevolge waarvan de luiken zijn weggeslagen en de lading, voor zoover zij drijven kan, wegdrijft, voor het grootste deel naar de Zeeuwsch-Vlaam- sche kust, waar reeds pakken boxxleer, kisten sinaasappelen, cacaoboter, schapenwol, en veel rubber zijn aangespooeld. De jutters zijn des nachts in grooten getale aanwezig om te trachten van dit alles icts te bemachti- gen, maar ook rijksveldwachters en mare- chaussees, surveiieeren om te trachten dit te voorkomen. De visschers uit Breskens treffen op zee telkens tot de lading behoorende arti- kelen aan, die zij dan trachten op te visschen cm ze aan den strandvondir te Breskens over te geven. MGR. SEIPEL. Mgr. Seipel is Zaterdagmiddeg te 's-Gra- venhage aangekemen en heeft zijn intrek ge- nomen in het gebouw der Oostenrijksche le- gatie. De eerste lezing van mgr. Seipel is bepaald op Maandagavond te 's-Gravenhage. VOOR PIETER JELLES. Ter gelegenheid van den -65-sten verjaar- dag van Mr P. J. Troelstra is het Friesche weekblad It Heitelan met een Piler Troelstra nemmer gekomen, waarvoor Jelle Troeltra een portret van zijn vader heeft geteekend. HET lOde GROOT NEDERLANDSCH STUDENTENCONGRES. Vrijdagavond na de pauze spraken aehter- eenvclgens de heeren L. L. W.'van Soest, A. Boeckman en F. H. C. Bosman namens de Hcllandsche, Vlaamsche en Zuid-Afrikaan- sche studenten. De heer L. L. W. van Soest begroet als voorzitter van het Hoofdbestuur van het Dutsch Studenten Verbond het Congres. DE R.K. VOLKSPARTIJ. Door de R K. Volkspartij, die over het ge heele land met een lijst zal uitkomen voor de verkiezing der Tweede Kamer der Staten- Generaal, zijn 2d candidaten gestcld. Deze lijst be vat in alphabetische volgorde de namen: W. Th. Aaldei's. Nijmegen, G. J. B. Al- brink, Denekamp, Mr. P. M. Arts, Tilburg. E. Beemsterboer. .\lkmaar, J. Bergmans, Eindhoven, P. M. van Beijersbergen van He- negauwen, Amsterdam, J. C. A. Bautier, Am sterdam, J. D. Brada, Warga, A. P. W. Buijs, Soesterberg, T. A. C. Donders, Tilburg, S. Draaisma, Bolsward, P. D. Dubois Jr., Rotterdam, J. J. Gemmel, Amsterdam, J. H. G. Gregoire, Maastricht, H. v. d. Haring, Franeker, H. L. A. van der Hurck, Amers- fcort, H. Krieeln, Alkmaar, M. J. G. Kuijpers, Rotterdam, C. P. van Oostveen, Utrecht, P. A. J. Peeters, Rotterdam, mevr. E. M. H. Robert-de Wolff, Amsterdam, W. C. Setteur, Utrecht, J. van Steden, Hengelo, W. L. H. H Verpalen, Breda, H. Woudstra, Alkmaar en J. Zuurbier, Velsen. Zaterdag en Zondag zal door de leden worden gestemd om de volgorde van de gros- lijst. LOUIS BOUWMEESTER. De toestand van Louis Bouwmeester was Zondag achteruitgaande. KORTE BERICHTEN. Te Nijmegen is Zaterdagmiddag de 29 jarige W. Engelaar, werkman bij de Prov. Geldersche Electriciteits Mij., bij het verrich- ten van verfwerk in het ketelhuis van de elec- trische centrale, van een stelling gevallen. Hij was onmiddellijk dood. In de onderafdeeling voor natuurkunde op het twintigste Nederlandsch Natuur- en Geneeskundig Congres sprak o.a. dr. ir. F. A. yening Meinesz over „Resultaten en voor- uitzichten van de zwaartekrachtsbepalingen op zee". Te Stadskanaal is Zaterdagavond de huishoudster L. B. gearresteerd terzake van brandstichting in het logement Mcesker, dat de vorige week is afgebrand. Donderdag 19 dezer werd tie Amster dam de algemeene leden vergadering van de Vereeniging tot Stichting van Christelijike In- richtingen voor verpleging van volwassen zwakzinnigen, (Rekkensche Inrichtingen) on der voorzitterschap van den heer E. Rene van Ouwena'ler gehouden. Te Selmiun, bij Drachten, is Zaterdag de boerderij van den heer Kempelaar geheel afgebrand. Twintig koeien, 3 paarden en oe- nige kalveren kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Zaterdag is het 3-jarige dochtertje van C. v. M. te Lage Zwaluwe in een sloot ver- dronken. Zaterdagavond ongeveer 11 uur is de winkelbehuizing bewoond door de H. v. d. Bent te Stadskanaal afgebrand. De brand is ontstaan door het omvallen van een petro- leumkachel. Het perceel is eigendom van den heer Karsies te Amensfoort. Het vier-jarig zoontje van den arbeider G. V. is Zaterdagmorgen in de Beek (Berkel) te Zutphen te water geraakt en verdronken. Stadsnieuws GESLAAGD. Bij het door de Nederl. Verg. van Leeraren in Stenografie „Groote" en Machineschrijven op 17 en 18 dezer te Utrecht gehouden exa- men, slaagde de heer D. de Haan voor Ma chineschrijven met een snelheid van 61 letter- grepen per minuut foutvrij, opgeleid door den Heer N. J. Hofman, Dir Instituut „Groote" alhier. ZILVEREN ZANGERSJUBILEUM VAN DE HEEREN B. PELS, Th. VEER EN J. W. VAN DEN AAKSTER, VAN DE St. LAURENSPAROCHIE. Men schrijft ons: Tot de intentie van deze jubilarissen is de H. Mis gistermorgen opgedragen door den heer Hennemau. Het zangkoor voerde de Missa, Santae Tri- nisaties uit, voor vierstemmig mannenkoor, met tenorsoio van deiv componist Hub. Cuij- pers. De solo's werden zeer verdenstelijle ge- zongen door den heer A. C. Schouten. \'oor deze nieuw ingestudeerde Mis, die onder leiding van den directeur, den heer A. Klooster, is uitgevoerd, zouden een aantal oud-leden van het St. Dominicus-zangkoor hunne medewerking verleenen. Op den vooravond van het feest kwam ech- ter bericht in bij het bestuur van het St. Lau- rentius-zangkoor van den Deken, dat op ver zoek van den Pastoor der St. Dominicus- parochie de oud-zangers niet hunne medewer king mochten verleenen. Daardoor molten gencemde jubilarissen z£lf meezingen te hunner eere om genoemde uitvoering der Mis sa Cuijpers mogelijk te maken. Na afloop der H. Mis vereenigde het zang koor zich in een der zaien der pastorie, waar ue drie jubilarissen cadeaux werden aange boden, den heer Pels een wandelstok, den heer Veer een ets en den heer v. d. Aakser een lamp, waarbij verschillende redevoeringen werden gehouden. 's Avonds is het feest voortgezet in het Jozelgezelenhuis, waar men toj la at in den nacht bijeen bleef. WEELDEBELASTING. Aan den Minister van Financien is het vol- gened adres gezonden De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland's Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar. heeft dc eer Uwe Excellentic te be richten, dat zij, na kennisname van het inge- diende ontwerp van wet tot aanvulling der Zegelwet 1917 en van de talrijke a dress en, we'.ke na de verschijning van dit ontwerp o.a. door den Xijverhciclsraad en eenige 7uster- lamers tot Uwc Excellentie zijn gericht, in hare laatste ledenvergadering heeft besloten zich ervan te onthouden Iiare fcezwarcn ken baar te niaken, ten aauzien van dc wllekeijx, - w smm WIJ DRUKKEN UW z BEZOEKAANKONDIGINGSKAARTEN I VLUG EN NET. N.v. BOEK- EN HANDELSDRUK- KERIJ v.h. HERMS. COSTER EN ZOON, VOORDAM C 9, ALKMAAR -vv. V\ N - TOELATING VAN LEERLINGEN TOT1 DE 2e, 3e, 4e, 5e en 6e GEMEENTE- SCHOOL. De aangifte van leerlingen tot bovenge- noemde scholen zal nog dagelijks bij de hoof- den kunnen plaats hebben en wel op 9 April e.k. en van 21 tot en met 24 April d. a. v. De scholen zijn gevestigd: 2e Gemeenteschool, Oudegracht; 3* ge- meenteschool, Koningsweg; 4e gemeente school, Westerkolkstraat; 5e gemeenteschool Nieuwesloot; 6e gemeenteschool, Snaannans- laan. De 3e, 4e en 6e gemeenteschool leiden op or U. L. 0. en Nijverheidsonderwijs. De kinderen moeten op 1 Mei e.k. 5% jaar oud zijn. Inentingsbewijs .en geboortebewijg (eventu- eel trouwboekje) moeten worden medege- bracht. Leerlingen uit andere gemeenten moeten worden aangegeven bij het bestuur der ge- meente van inwoning. De ouders, wier bedoeling het is hun kinde ren later gymnasiaal, handels- of middelbaar onderwijs te doen volgen, worden er op gewe- zen, dat voor het onderwijs aan die kinderen in het bijzonder zijn aangewezen de le, 7e en Se Gemeenteschool (aan de Oudegracht en de Brillensteeg), waarvoor de inschrijving plaats heeft in Juli. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA. Secretaris. welke blijkbaar bij de samenstelling van het ontwerp heeft geheerscht, in welk verband zij b.v. wijst op de keuze der belastingobjec- ten, daar kan worden geacht, dat deze bezwa- ren voldoende naar voren zijn gebracht De Kamer wil zich ertoe beperken als hare meening te kennen te geven, dat de wijze van indiening van dit ontwerp, zonder dat van te voren overleg werd gepleegd met den Mid- denstandsraad en andere daarvoor in aanmer- king komende organen van handel en indus- tric, door haar niet de juiste wordt geacht en dat het ontwerp vermoedelijk daaixlocr de sporen draagt van eene overhaaste voorberei- ding zonder voldoende voorlichting, zoodat dit practisch onuitvoerbaar zal blijken te zijn. Zij verzoekt Uwe Excellentie eerbicdig als- r.og overleg te willen doen plegen met de be- langhebbende organenen, opdat de teclmische c.i de administratieve moeilijkheden. welke aan dc heffing en de inning der weeldebelas- ting zijn verbonden. nader kunnen worden getoets en aangepast aan de praktijk. EEN GNGEVAL. Zaterdagmiddag werd op den Rijksstraat- weg een door kinderen bestuurden wagen waarop een groot weivat, door een andere wagen aangereden, met het gevolg, dat er een wiel brak, de wei over den weg vloeide, de kinderen van den wagen vielen en verwon- dingen bekwamen en het paard op hoi sloeg. Het paard werd na een ren naar Heiloo r terug bij het cafe van den heer Nol gegrepen ALKMAARSCHE KEGELBOND Wedstrijd 17—26 April 1925. Stand der wedstrijd tot en met 19 April: I< o r p s w e d s t r ij d Kcekoek I 273 hout Koekoek II 230 hout, B. A. L. I 240 hout B. A. L. II 234 hout, Onze club II '207 hout' Z. E. K. Z. II 196 hout, de Duijfjes II 153' hout, Ophotiden \vint99 hout. Hoogste corps- gooier 70. De laagste was 15. Persoonliike consolatieprijs 49. Corpsnegenprijs 5X0 B. A. L., persoonlijk negenprijs 3X9 T. v. G. Kampioenwedstrijd (10 ballen) le 67 hout, 2e 63 hout. Eere prijs Dames wedstrijd 33 hout. Vrije baanwedstrijd Junioren43-40 2 X 41, 41-40, 40, 38, 37. Vrije baan Senioren 43 41, 2 X 40, 43, 41 40, 42, 41, 42, 41, 40, 42, 38, 2 X 41, 41 40, 41 41 40. Vrije baan Dameswedstrijd 33.29, 31 28, 31.23, 29.22, 2 X 25, 24. DE BANK VAN WISSELINK ALKMAAR. In de op 17 dezer gehoudeu Algemeene Vergadering van Aandeelhouc'ers werd door de Directie verslag uitgebracht over het afge- lcopen boekjaar, en werden de Balan* en Winst- en Verliesrekening alsmede de voorge- stelde winstverdeeling goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 6K pet, terwijl een bedrag van 25.000.— aan de statu.sa®? Bim® AARSG -2 n n n v\ y s vwn'awwni's irjmtmmmjm.m

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1