DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Centrum-Hotel CABARET or, ■m Honderd zeven en twintigste Jaarganaf 1025 YRIJDAG 2i APRIL Zondag Matin&e uur. Oa,nsen. r»if tnffflnff Pesfea! nTf 3 S-Taifm. Deze Courant wordt ELKEN AVONDbehalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruil'oetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewysmimmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Per regel /0.25, bij groote contraden rabat. Groote letters naar plaatsruimtc. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij vh HERMs. COSTERS ZOON, Voordam C9. DIrecteur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. liuitenland DE KABINETSCRISIS IN BELGIe. Het gister bijeengekomen congres van Bal- gische socialisten, waaraan 1200 gedelegeer- den deelnamen, moest de houding nagaan, welke de partij dient aan te nemen, nu Van- dervelde's pogingen tot vorming van een de- mocratisch ministerie mislukt zijn. De gedelegeerden waren verdeeld in twee groepen, n.l. voor- en tegenstanders van de vorming van een hoinogeen socialistisch mi nisterie. Ten slotte nam het congres een motie aan, waarin het voorstel, een homogeen socialis tisch ministerie te vormen, werd verworpen. De partij zal zich afzijdig houden. Over het congres schrijft het Hbld. o.m.: De heeren die het meest tegen geheime di plomatic zijn, hebben de deuren van het con- greslokaal stevig gegrendeld en er wachten voor geplaatst, opdat geen vreemde achter het geheim der debatten zou komen. Toch weet men, dat de socialisten, diep verbolgen over de weigering van de katholieke Kamer- fractie, hebben besloten de katholieke voor- stellen van de hand te wijzen, indien de ko- ning een katholiek met het vormen van de regeering zou belasten. Dat de katholieken beter dan Vandervelde zullen slagen, is trouwens niet te verwachten. A1 zouden de li- beralen hun steun aan een katholieke regee ring toezeggen, zou toch het leven van die regeering zeer kortstondig zijn. Het vrouwen- kiesrecht zou al een middel zijn, om de libe- ralen tegen de katholieke regeering te doen opstaan. Men spreekt dan ook reeds van een zaken- kabinet, doch al de parlementsleden zijn eigenlijk tegen zulk een kabinet gekant. Een lang leven zou aan zulk een regeering niet zijn besihoren. De toestand is dan ook bij- zonder duister. Hoe de kwestie zal kunnen opgelost worden, is zelfs in de regeerings- kringen een raadsel. Onder de bevolking be- gint men zich ongerust te maken. Men vindt, dat die Kamerleden het wel wat bont maken en meer het enger partijbelang dan 's lands belang in het cog houden. Vandaag wordt Vandervelde door den ko- ning ontvangen om verslag uit te brengen. Dat verslag zal dus allesbehalve bemoedi- gend zijn. DE GISTING IN BULGARIJE. De Bulgaarsche gezant te Berlijn heeft den correspondent van de Tel. meegedeeld, dat volgens de jongste uit Sofia ontvangen offi- cieeie berichten de toestand in het land vol komen rustig is. De berichten over het uitbre- ken van een revolutie zijn totaal ongegrond. De regeering is den toestand volkomen meester. Het telegraaf-, telefoon- en postverkeer 'unctionnteren weer regelmatig, terwijl ook le treinen volgens de Hienstregeling rijdcn. Censuur bestaat alleen in zooverre vermoeden bestaat ten opzichte van revolutionnaire ele- menten. Buitenlanders kunnen vrij in en uit reizen. Daarentegen mogen Bulgaren alleen het land verlaten, wanneer zij daartoe een speciale vergunning hebben. De geruchten omtrent een eventueelen te- rugkeer van exkoning Ferdinand ncemde de gezant eveneens gehtel uit de lucht gegrepen. Voor den tegenwoordigen koning, die alge- meen populair is, bestaat niet de minste reuen af te treden. Wat de arrestatie van de Bulgaarsche stu- denten te Beriijn aangaat, deze is geschied geheel op initiatief van de Beriijnsche politie- autoriteitenhet gezantschap. staat daarbui- ten. Zoo heel erg rustig schijnt het intusschen toch nog niet in Bulgarije te zijn, want deel- den wij gisteren onder de telegrammen nog niet mede, dat er weer twee vooraanstaande politieke persoonlijkheden waren vermoord? Dat de Russische bladen het in Bulgarije gebeurde bespreken, is zeer natuurlijk. Zij kwam tot de conclusie, dat al hetgeen voorge- vallen is beschouwd moet worden als het re- sultaat van de dictatuur van Zankof Zij wij zen er uitdrukkelijk op, dat de communisten principieel tegenstanders zijn van individueel terrorisme. Het Bulg. T. A. meldt: Tsjoentoelof. die met Minkof in hoofdzaak bij de terroristisciie dnden was betrokken, is door de politie opge- spoord. Daar hij zich niet goedschiks liet ar- resteeren, werd hij doodgeschoten. De Weensche correspondent van de „Man- ciiester Guardian" meldt, dat de leden der Britsche delegatie te Sofia, kolofiel Wedge- wood, L'Estrange Malone en Mackinder. zich herhaalde'.ijk naar het hoofdbureau van politie hebben begeven, waar zij zagen, dat militairen" en politic onophoudelijk groepen van tien tot vijftien personen aanbracht'en, die, zoo zij maar eenigszins onder vcrdonking van communistische gezindheid stonden, wer den gevangen gehouden. Velen werden tot buiten de stad gebracth en daar tercchtge- steld. De Engelsche en c!c Amerikaansche ge zant hebben bij de regeering te Sofia aang - drongen op een humaner behand ling der ge- vangenen. Naar verluidt verklaarde de Bulgaarsche minister van' buitenlandsche zaken Kalfof aan de delegatie, dat de communistische bewe- ging in Bulgarije weliswaar -emstig was, doch dat zij spoedig haar beteekenis zou ver- liezen, indien de communisten niet door Zuid- Slavie werden gesteund. Zelfs moet de minis ter hebben gezegd, daf de geheele bewegng door Zuid-Slavie werd georganiseerd om Bul garije ten onder te brengen. De correspondent van de „Manchester Gu ardian" ziet in deze uitlatingen een bevesti- ging van zijn vermoeden, dat Moskou niet voor de beweging verantwoordeiijk kan wor den gesteld. De Bulgaarsche regeering heeft he. Russische gevaar als argument gebruikt om toestemming te krijgen voor de uitbreiding van haar leger, doch nu zij dit doel heeft be- reikt, wordt in het geheel niet meer over de rol van Moskou gesproken, zegt de correspon dent. Naar aanleiding van den aanslag in de ka- thedraal te Sofia heeft de leider van den ge- matigden vleugel der boerenpartij, de voor- malige minister van financien Turkalow, de volgende verklaring afgelegd: De permanente commissie der boerenpartij beschouwt het gemeenschappelijk front niet als de ideale ricnting der boerenpartij, maar als een tactische etappe der Derde Interna tionale om door het inpalmen der boeren- en arbeidersmassa tot de dictatuur van het prole- tariaat te geraken. De commissie beschouwt de terroristische organisators niet als leden der boerenpartij, maar als agenten, die door de Derde Interna tionale rijk worden betaald. Achter het uit- hangbord van het gemeenschappelijk front staat het kader der onwettig verklaarde com- munisische partij, alsmede de steun van Mos kou, die de boerenpartij in denzelfden toestand zal brengen, waarin de communistische partij zich bevindt, daar- het uitgangspu'nt daarvam steeds is: hoe erger, hoe beter. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" verneemt, dat men te Moskou zeer nnfsticht is oyer de arrestatie van een aantal Bulgaarsche communistisiche studen- ten te Berlij.n. Het vaste voorneven van Lu ther en Stresemann om geen enkele communis tische samenzwering op Duitschen bodem te dulden, zal, naar het blad hoopt, een goed voorbeeld voor ander landen en in het bijzon- der vor Oostenrijk zijn Het beteekent een gunstigQ verandering vergeleken bij de politiek van Rapaflo, waar de Duitschers tot samen- werking met Rusland geneigd waren. De te- genwoordige Duitsche staatslieden zijn van oordeel, dat ieder nauwe samenwerldng met de bolsjewiki moet worden vermeden, omdat daardoor de gezonde elementen in den staat kunnen worden gedemoraliseerd. Het Bulgaarsche gezantschap te Weenen spreekt de berichten tegen, als zouden er mee- ningsverschillen'bestaan tusschen koning Bo ris en den commandant van het garnizoen Sofia generaal Lazarow. Voorts wordt tegen- gesproken. dat in Bulgarije zonder, vooraf- gaande rechtspraak massa-executies zouden hebben plaats gehad. DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN DUTTSCHLAND. Naar uit Miinchen gemeld wordt, geeft von Hindenburg in een schrijven aan den voorma- ligen Beierschen minister Muller Meiningen (dem.) te kennen, ,,dat hij zich uiteraard op den bodem van de grondwet stelt en zelfs be- teid zal zijn den eed daarop af te leggen." Hij noemde het voorts betreurenswaardig, dat ve len thans den staatsvonn boven de staats- constellatie stellen, terwijl het op het oogen- blik toch zaak is belangrijker kwesties dan die van den staatsvorm op te lossen. De intensiteit van den verkiezingstrijd mo- ge blijken uit het feit, dat gister alleen te Ber lijn reeds 53 verkiezingsvergaderingen plaais hadden. De Beriijnsche politic-president heeft een reeks voorschriften uitgevaardigd om een kalm verloop van de verkiezingen op Zondag a g te verzekeren. Zoo zal onmiddellijk'krach- tig ingegrepen worden, indien een of andere partij belet zou worden haar verkiezings- propaganda te voeren. ARRESTATIE VAN COMMUNISTEN IN POLEN. De laatste dagen zijn in het district Novo- grodek ca. 500 personen wegens communisti sche agitatie gearresteerd. Volp-ens de bladen wierven de mcesien liunner in Polen personen aan vcor clienstneming in het Russische leger of vcor deelneming aan de actie van ongere- gelde benden. DE KLEINE ENTENTE. Tengevolge van de gebeurtenissen in Bul garije heeft de Roemeensche regeering beslo ten de conferentie der Kleine Entente, die op 3 Mei- a.s. zou aanvangen, tot 8 Mei uit te stellen. Op de agenda der conferentie zal ook de vcitooging van het troepen-contingent van Bulgarije staan. Men gelooft te Boeka rest, dat de conferentie zich voor de verhoo- giiig van het Bulgaarsche troepeneontingent zal uitspreken, evenwel onder het voorbehoud dat de Bulgaarsche regeering zoodra de rust en de orde in het land zullen zijn her- steld, de-sterkte van het leger zal terugbren- gen tot hetgeen bij het vredesverdrag van Neuilly is bepaald. GRIEKENLAND NIET GERUST. De Grieksche premier antwoordde op een hem gestelde vraag omtrent den toestand in Bulgarije, dat Gnekenland zich niet inlaat met de binrenlandsche aangelegenheden van dat land. Hij voegde er bij. dat Griekenland cfficieel niet gei'nteresseera is bij het Bul gaarsche verzoek tot uitbreiding van het Bulgaarsche leger, omdat deze aangelegen- heid den onderteekenaars van het vredesver drag van Neuilly aangaat. Gemeld kan echter worden, dat de Griek sche openbare meening niet op haar gemak Is over dat Bulgaarsche verzoek en een ver- sterking van het Bulgaarsche leger be schouwt als een gevaar voor den vrede op den Balkan. RIFKABYLEN CONTRA FRANSCHE TROEPEN. Naar uit Casablanca gemeld wordt zijn Rifkabylen in het door de Franschen onder- worpen gebied binnengedrongen, waarbij zij tal van nederzettingen in brand staken. Er werd daarop een vuurgevecht gevoerd met den Fransche waohtafdeeling. De Gouver neur van Algerie heeft vier bataillons naar het betreftende gebied gezonden. UIT DE MEMOIRES VAN GREY. In het thuis gepubliceerde gedeelte zijner memories komt Grey tot een beschouwing over de laatste beslissende dagen van Ju'i 1914. Hij zet uiteen, waarom Engeland, uit moreele overwegingen, het Duitsche voorstel, in een Duitsch-Russisch-Franschen oorlog neutraal te blijven, niet kon aannemen. Dan bespreekt hij de vraag, of het mogelijk eo gewenscht zou zijn geweest, Ruslands mobi- liseer.ng te verhinderen. Hij verklaart, dat men op het voorbeeld der Emser-depeche, een dergelijken druk op Rusland slechts dan had kunnen uitoefenen, wanneer de Engelsche po litiek bereid was geweest, aan Rusland en Frankrijk, zulks naar aanleiding van een agressieve politiek, van Duitschland mocht hebben gehad. Vervolgens toont Grey aan, dat er een gjoot onderscheid bestond tusschen de Russi sche en de Duitsche mobilisatie. Bij de Rus sische was het mobilisatiebevel de aanvang van een lange keten van maatregelen. In Duitschland evenwel was dit bevel slechfs de afsluiting van een lange rij voorbereidende maatregelen. Het Russische mobilisatiebevel, aldus Grey, was de eerste schrede, het Duitsche de laat ste op den weg tot den oorlog. DE VOORGESCHIEDENIS VAN DEN BOMAANSLAG TE SOFIA. Een Reuter-bericht geeft nog de volgende biizonderheden omtrent den aanslag in de kathedraal te Sofia, gebaseerd op de beken- tenis van den gevangen genomen medeplich- tigen kerkbode. Volgens zijn verhaal besloot een geheim comite van de communisten verleden jaar December tot vermoording van den koning, terwijl zijn begrafenis voor een nieuwen aan slag zou worden benut. Van de daardoor ontstane wanorde zouden agrariers en com munisten gebruik maken tot organisatie van een republiek. De bode verklaarde, dat Minkof, de gewe- zen leger-officier, die dezer dagen bij zijn verzet tegen zijn arrestatie werd gedood, in het midden van Januari de kathedraal voor de eerste maal inspecteerde voor de regeling van den voorgenomen aanslag ter gelegen- heid van den aldaar te houden lijkdienst na vermoording van den koning. Om de 2 of 3 dagen keerde Minkof naar de kathedraal te- rug met pakjes ontploffingsmiddelen, welke de bode onder het dak verstopte Minkof gaf hem vopr zijn hulp een bedrag van ruim 48.000 gulden en beloofde den bode nog grootere belooningen benevens hulp voor zijn vlucht naar Rusland. Op 20 Maart slelde Minkof den bode voor aan een jongen man, die in Rusland had gestudeerd en al daar kennis had gemaakt met Trotski. .Enke le dagen later verzamelde Minkof met den bode de pakjes ontploffingsmiddelen tot een gezamenlijk gewicht van 50 K.G. en ging daarmee een helsche machine vervaardigen. Op den dag van de ontploffing in de kathe draal bevestigde Minkof in den koepel* een lont aan de helsche machine, stak de lont aan en ontvluchtte met behulp van den bode. De ze zag buiten tevergeefs uit naar een auto, waarin hij zelf kon vluchten, maar zocht daarna Minkof op en verschool zich op diens last. HET BRITSCHE GEDENKTEEKEN TE ZEEBRUGGE. Gisteren heeft te Zeebrugge de plechtige onthulling plaats gehad door koning Albert, van het gedenkteeken, dat aldaar is opge- richt ter herinnering aan den Britschen raid, die in 1918 op de toentertijd als Duitsche duikbootbasis dienstdoende haven werd on- dernomen. Het monument heeft den vorm van een steenen zuil, die is opgericht ter hoogte van den havendam, waar zich destijds de strijd heeft afgespeeld, en op welker top de Heilige Joris, die den Draak verslaat, is afgebeeld, zulks in verband met het feit, dat de aanval op St. Georges Day plaat shad. De Engelsche bladen lirengen de krijgsver- richtingen voor Zeebrugge in herinnering, waarbij Britsche schepen van ongeveer alle typen, van oorlogsschepen, torpedojagers, duikbooten af tot veerbooten toe, waren be trokken. Na de rede van koning Albert defileerden 280 man van de overlevenden van den aan val voor het gedenkteeken.' Van Belgische zijde was de belangstelling bijzonder groot. INDISCHE SAMENZWEERDERS VEROORDEELD Gister werd te Lahore (Britsch-Indie) vonnis gewezen in het procesbetreffende bom- aanslagen van Anarkali bazar, waarin vier mannen terechtstonden wegens samensRan- ning tot vervaardiging van bommen en -om de Europeanen uit Indie te verdrijven. Twee beklaagaen werden veroordeeld tot vijf jaar zware gevangenisstraf, de .andere twee wer den vrijgesproken. EEN EED VAN TROUW VOOR EMIGRANTEN NAAR AUSTRALIA In een openbare vergadering werd een mo tie aangenomen om alle immigranten voor zij Australie binnen komen, te verplichten een verklaring van trouw aan den konicg en van gehoorzaamheid aan de Australische wetren af te leggen. Voor het geval van scliending van dozen eed moeten zij volgens de motie vatbaSr zijn voor deportatie. In een andeTe groote vergadering werd een motie aangenomen om te protesteeren te gen het koopen overzee van goederen, die in Australie kunnen worden vervaardigd. TWEEHONDERD MAAL ZOETER DAN SUIKER. Een onzer Londensche berichtgevers meldt: In het woestijngebied van Paraguay werd een plant- ontdekt, die tweehonderd maal zoeter is dan suikerriet. Amerikaansche schei- kundigen onderzoeken thans of deze plant, waarvan de wetenschappelijke naam Stevia Rebaudiana is, saccharine bevat. De bladeren van de plant worden fijn gewreven en eeu kleine dosis van dit pceder kan als suiker, of, in water- opgelost, als siroop word en ge bruikt. DE LOONEN IN DE RUHRMIJNEN. Het Duitsche rijksministerie van Arbeid heeft een arbitrale uitspraak gepubliceerd no- pens de loonen in de Ruhrmijnen, welke door beide partijen onmiddellijk werd verworpen. Er zullen geen verdere onderhandelingen worden gevoerd. De rijksminister van arbeid heeft thans be sloten de uitspraak bindend te verklaren. EEN APENDORP. Nabij Kindia, in Fransch Z. W. Afrika, wordt, naar de Londensche correspondent van de Tel. meedeelt, het eerste apendorp ter wereld door het Instituut Pasteur gesticht. Chimpansees, gorillas en orang-cetans zullen er wonen, en zij zullen onder tcezicht van in- landsche vrouwelijke cpassers nauwkeurig door geleerden geobserveerd worden. De be- doeling is om de apen te vangen als zij nog heel jong zijn, en pogingen te doen om ze te leeren p'raten! Volgens de Daily Express zal men zelfs frachten hen op te voeaen en te ontwikkelen tot den intellectueelen standaarcl van den mensch. Verder zullen zij bewerkt worden met diverse serums, om de oorzaken en geneeswijzen van kanker, tuberailose en kinderverlamming te bestudeeren. Prof. Georges Calmette, directeur van het Instituut Pasteur, zegt, dat de oppasters de apen aan 't handje mee uit wandelen zullen nemen, hen verplegen, voor hun maaltijden zorgen en zoo meer. Elke aap krijgt z'n eigen hu.s, gebouwd op palen, een meter of zoo bcvei den beganen grond. Het zal's nachts gesloten worden, zoodat de bewoner een so- lide leven meet leiden. Men verwacht, dat een wetenschappelijk opvoedingsstelsel, gebaseerd op de beste pae- dagogische voorschriften, tot hooge onhvikke- iing van het intellent van den chimpansee zal leiden. Het schijnt dat hij vatbaar is vcor de- zelfde besmettingen door microben als de mensch zijn bloed heeft dezelfde eigen- schappen en als hij werkelijk zoo slim is, zal hij dus wel beseffen dat zijn eigenbelang gebiedi, cm ten snelste uit het Eerste Apen dorp ter wereld te vertrekken. Prof. Calmette hoopt, dat binnen enkele jaren groote vorderingen zullen worden ge maakt in die cntwikkeling van de medische wetenschap, als gevclg van de in het apen dorp opgedane ervaringen. Er wonen nu al tachtig apen. Als die chimpansees het onverhoopt moch- ten brengen tot een hoogere intellectueele ontwikkeling dan de menschelijke (hetgeen hen vanzelf in de gelegenheid zal stellen aan hun bewaking te ontkomen) zal hun verdere carriere buitengewoon belang-wekkend zijn. Het Instituut Pasteur sriiijnt nog niet Eerste rangs artist FRANZ HUGOS. Van Maandag tot en met Zaterdag Bieren en bitters f 0.25 (buiten Cabaret). aan deze mogelijkheid te hebben gedacht, maar er zit nu reeds een prachtig onderwerp in voor een fantastisch stuk literatuur, at- pen van een H. G. Wells volkomen waardig. DE ARBEIDSCONFLICTEN IN DENEMARKEN. De bemiddelingscommissie zet nog steeds haar arbeid voort. De metselaars en opperlie- den zijn gister weer aan het werk gegaan De betrokken vakvereenigingen zullen begin Mei een groote vergadering houden. De noordelijke transportconferentie, welke eerst tot heden was uitgesteld, zal thans mor- gen te Stockholm plaats vinden. TEGEN GEVAARLIJKE BENZINE. Nadat indertijd in een fabriek van de Stan dard Oil Co. te New Jersey 5 arbeiders stier- ven terwijl er 80 ziek werden tengevolge van vergiftiging bij de bereiding van tetra-ethyl- benzine. werd de verkoop van deze benzine in New York verboden. Overal elders in Ame- rika wordt de gevaarlijke benzine echter nog steeds aan automobilisten verkocht. Thans be- gint men een campagne om den verkoop overal in de Vereenigde Staten te verbieden EEN TENTOONSTELLING VOOR DE VROUW. Een tentoonstelling die een overzicht moet geven van de ontwikkeling die in de wereld der Vrouw de laatste 25 jaren heeft plaats gehad, is dezer dagen te Chicago geopend. In tegenstelling met een vroegere dergelijke. tentoonstelling te Columbia, waar de Vrouw slechts op een der gebieden harer zich steeds uitbreidende werkzaamheden vertegenwoor- djgd was, n.l. op het gebied van de naald. van eenvoudig naaiwerk af tot het meest ver- fijnde borduurwerk, geeft de tentoonstelling te Chicago een beeld van 70 takken van be- drijf waarin de vrouw met succes aan het werk is getrokken. van het vervaardigen van weefsels door eeri Indiaansche van den Zuni- stam tot het beheeren van een model-vee- houderij. President Coolidge, die van het Witte Huis te Washington- uit door het drukken op een eleetrischen ktjop de tentoonstelling opende roemde in zijn draadloos omgeroepen ope- ningsrede de wijze waarop de tentoonstelling geleid was en voorai prees hij het financieel beheer, die een mislukking uitsloot en welke hij ook voor het meer zakelijke geslacht, dat vroeger het sterkere heette, cen model tot na volging noemde. Met den Amerikaanschen zin voor hel ge ven van eerbetuigingen aan de Vrouw, strook- te wel zeer de voorafgaande tocht te paard van een der leden langs den*Boulevard die naar de tentoonstelling leidt, begeleid door cavalerie, artillerie en infanterie.' als een her innering aan den slag van Lexinton, het be gin van den Amerikaanschen vrijheidisoorlog, waarvan de openingsdag de 150e herdenkingf dag was, toen een der Amerikaansche kolo- nistenvrouwen in den nacht alleen te paard aan de steden van Massachusets het bericht bracht dat de Engelsche troepen in aantocht waren. KORTE BERICHTEN. Houghton, de nieuwe Amerikaauscht Gezant, is uit New York te Plymouth aange- komen. Aan de pers verklaarde hij er niet aan te denken zich over politieke kwesties uit te laten. Ter gelegenheid van de tentoonstelling te Grenoble, zal van 22 tot 30 Juli in die stad een Internationaal Boschbouwcongres worden gehouden, georganiseerd door de Fransche Touring-club. De diplomatieke medewerker van de Westminster Gazette" deelt mede, dat de beslissing in zake de Mosoeikwestie voor Engeland over het algemeen niet zeer voor deeling zal zijn. Hij verklaart, dat Engeland echter in ieder geval de uitspraak der com missie zal aanvaarden. Naar nit Minden (Westfalen) wordt bericht, is Donderdagmiddag het lijk van het laatste nog niet gevonden slachtoffer van de ramp aan de Wezer geborgen Te Ridderkerk is Woensdag ingebroken in het landhuis van den heer H. J. Harde man. De dieven hebben zich toegang ver- schafi door het indrukken van een ruit - Gisterochtend is tusschen Boskoop en Alphen aan den Rijn een meisije door een viachtauto overreden. Zwaar verminkf is zij •naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. In een gisteravond gehouden propagan- davergadering van de Sr. Michael-club Den Haag heeft prof. dr. L. A. Vcraart gespro ken over het politiek advies en de actie van COURANT. -1'- w»

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1