Wekelijksch OverzicM 3 1 3 1 3 i Schoasrsmaak Uwe mcdedeeling en zijn het volkomen met U eens, dat dergelijke lui geen padvihder belicoren te zijn. Met de meeste hoogachting, enz. I let bovcngencemde schrijven gold een der dne erbij betrokken jongens. De twee anderen wier namen ons eveneens door den heer waarnemend Burgemeester te Bern-en (N.-il \vf"dun. verstrekt' zijn ons totaal onbekend. wij behoeven aan bovenstaand schrijven ver- dei niets toe te vcegen. Alleen willen we nog even vastleggen de buitengewoon onpadviii- derlnke handelwijzc van de Afdeeling Am sterdam N. P. V., die door haar bericht een blaam werpt op den arbeid van een andere padvindersvereeniging. UIT SINT PANCRAS. Naar we vernetnen zullen Zondag a.s. de neci; rlaagwedstrijden van Vrone aanvangen. Met lie elftal zal den eersten wedstrijd spe- <en tegen Schoorl I. Met eerste elftal za! uitkoinen in de „Gou- 1 let eerste eltal /,al uitkomen in de „Gcu- den Kruis"-wedsttijden tegen W. F. C 4 te Wormerveer. Vrijdagavoiu! gaf Prof. Koehof een bil- lartmatch ten lokale van den heer H. Gerrit- sen. Hij speelde dieu avond tegen den heer G. Booij een partij van 500 caramboles met een voorgift van 400. De heer Koehof was niet goed op dreef, zoodat de heer Booij wist te winnen, de prof, op 396 lat'ende. Echter gaf de heer Koehof door vele prachtige pique-s'tooten blijk een sterk speler te zijn- De partij was in *21 beurten beeindigd, met als hoogste serie voor Koehof 62 en voor Booij 21 Na de partij vertoonde Prof. Koehof eenige zeldzame kunst- en schitterende fantasiestoo- icn. PRED1KBEURTEN. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Leesdienst; 2.30 uur, Ds. J. Jukema. Geref. kerk, 0.3d en 2.30 uur. Ds. de fong. Chr. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Lees dienst. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong. BURGERBRUG, 10 uur Ds. v. d. Kreeke. DIRKSHORN, geen dienst. EENIGENBURG, geen dienst, vacature GRAFT, nm. 2 uur, Ds. Oterdoom. HEILOO, Evangelisatielokaal, 10 uur, L)s. de Graaff van Amsterdam. HEER HUGOWAARD, 10 uur, Ds. Schermerhorn. Avondmaal. HOOGWOUD, 10 uur, Dr. van Beek. LIMMEN, geeii dienst, vacature. NCORDSCHARWOUDE, geen dienst OBDAM, geen dienst, vacature OUDESLLIS, 10 uur, Ds. ^Suiskool. PETTEN, 10 uur, Dr. Snethlage. URSEM, 10 uur, Ds. Eikema. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. NIEUWE NI-EDORP, 10 uur, Ds. Haars. DE R1JP, 10 uur, Ds. Keuning. Buiteiiiand DE BLOED1GE VERKIEZINGS- VERGADERING. Omtrent de bloedige verkiezingsvergade- ring, waarvan in een telegram in ons vorig nummer sprake was. deelen de Parijsche bla- den mee, dat men hier heeft te doen met een zorgvuldig door communisten voorbereiden overval/ die met de grooiste koelbloedigheid is uitgevoerd. De communisten schoten bij het uitgaan der vergadering op commando van een hunner met revolvers op een troepje jon- gelieden. Blijkens de officieele cijfers zijn er drie dooden en achf gewonden, alien leden van de oatriottische vereenigiug. De „Echo de Pa ris" spreekt van 40 gewonden en zegt, dat on geveer 2C00 communisten rcndom de plaats der bijeenkomst waren geposleerd. De regeering heeft gistermorgen vroeg een algemeene huiszocking gelast bij comniunis- lisehe leiders. Bij Suzanne Giraud, de be- luchte communistische agitatrice, werden een groot aantal stukken in beslag genoinen waaruit voortdurende politieke cn financieele betrekkingen met Moskou bleken. Onder de communisten, die revolverseho- teit losten, bevonden zich tal van vreemdelin- gen, Tunesiers, Annamieten en Kabylen. De schietpartij tegen de groep nationalisten v erd op militaire wijze geleid door den leider van de communistische honderdschap, die in het stikdonlcer een ware hinderlaag had ge- organiseerd. Dc regc ring besloot onmiddellijk de inter- pei.aties te aanvaarden, welke de nationalis- tische leiders bij dc Kamer indienden. De zit- ting was stormachtig. De voorzitter Herriot verzocht a lie partijen op waardige wijze over deze pijnlijke zaak te spreken. Men luisterde in slilte naar den eersten ,in- ierpellant laittinger en zelfs de communisti sche leden bleven zvvijgen toen hij verklaar- de, dat de werkelijke moordenaars degenen zijn, die in de Kamer zitten, omdat zij mctho- disch politieke moorden voorbereiden. Tait- tinger besloot inet van de regcering draconi- sche maatregelen te eischen en dreigde, dat als de moorden weer beginnen, de communis tische Kamerleden als gijzelaars zulen die- nen en uit v raak het eerst zullen worden ter dood gebracht. De tweede interpellant Ybernegaray sprak in denzelfden geest met evenveel heftigheid. Ot derde interpelant, de oudminister Rei- bel, die de zaak van algemeener standpunt beschouwde, sprak van een bloedige verkie- zingscainpagne en viel de socialisten en het linkerkartel aan, hetgeen tot luidruchtige protesten aanleiding gaf; de zitting werd toen zeev woelig. Reiber herinnerde er aan, dat het fascisme in Italie een reactie was te gen gewelddaden der communisten. Als de regeering reactie wil vermijden, dan moet zij, aldus spr., de orde en de veiligheid krachtig verdedigen. De socialistische leider Compere Morel be- steeg de tribune om de communistische moor den krachtig tc veroordeelen, maar vroeg, dat de regeering ook de excessen cier natio nalisten zou veroordeelen. die ook strijdhon- .lerdschappcn vormen. Men mag volgens hem noch het bestaan van een roode garde noch van een witte garde toelaten. Hij besloot met aan de communistische Kamerleden te vragen af te zien van gewelddaden. De communistische leider Cachin kwam op de tribune om te protesteeren tegen de inter- pretatie der tragische feiten. Hij verklaarde niet bang te zijn voor bedreigingen, maar in het nationalistische kamp heeft men een ijzeren bataljon tegen de communisten afge- zonden en bereidt men gewapende represail- les op de tegenstanders voor. De debatten eindigden inet een korte ver- klaring van den nieuwen minister van bin- nenlandsche zaken, die de bloedige gebeurte- nis. betreurde, het geweld, dat de' uiterste partijen van links en rechts organiseeren, af- keurde en beloofde de schulcligen gestreng te vervolgen Hij ried aan zich van vecto ring der orde te onthouden nu de internatio nal tentoonstelling van decoratieve kunst zal geopend worden, die het buitenland naar Parijs moet trekken. De Kamer wees een ontwerp-resolutic, in- gediend door de reehterzijde, van de hand en nam die der iinkerzijde aan, waarin veront- waardiging wordt uitgesproken over het ge- beurde en aanbevolen wordt te waken over de vrijheden en de organisatie van gewapende machten door welke partij ook tegen te gaan. De minister van binnenlandsche zaken Schrameck constateerde, dat de politie volko men haar plicht had gedaan. Paiuleve ver- oordeelde de bedrijvers der laffe moorden en voegde er bij, dat door de instructie eventueele administratieve aansprakelijkheden zullen worden vastgesteld. De Kamer nam de motie van vertrouwen in de regeering met 330 tegen 204 stemmen aan. Een ooggetuige van de bloedige botsing tusschen communisten en nationalen heeft aan het .Journal" bijzonderheden meegedeeld over de botsing tusschen communisten en na tionalisten. De laatsten waren (het verslag in .J.'Oeuvre" bevestigt dit) geen bezoekers van de vergadering waar, in de rue Championnet, het Kamer lid Taittinger sprak, maar het wa ren jongelieden, meest leden van de Jeuni°sses Patriotes, die van de vergadering in het Cirque de Paris kwamen, waar oud-president bezorgt menige vrouw vuwe eu roode werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf, lacht en blank door Purol. Millerand gesproken had. Onder hen had zich het gerucht verspreid, dat het leven van den heer Taittinger in gevaar was. Daarom trekken zij naar de vergadering waar deze sprak, doch konden niet worden toegelaten omdat de zaal stampvol was. -Daarcp gingen zij in de omgeving een bewakingsdienst instel- len. Toen een tram verschecn, waardoor de groep van veertig jongemannen verlicht werd, schoten uit een donkeren hoek plotseling een.- ge perscnen te voorschijn, waarbij geroepen werd: ..Sector hierheen!" En dadelijk daarop: ,,'Iirailleursgewijze!" Deze mannen hadden alien een revolver in de hand. Een tiental hunner verspreidde zich sne! waaiervormig De ooggetuige zag andere mannen aarzelen, en plotsjing vluchten. Dadelijk knalden scho ten. Voofbijgangers daclitcn aan een tramon- geluk, aan het brqken van ruiten. De oogge tuige was daarop weggcspeld om de politie te waarschuwen. Volgens het relaas in ,,1'Ocuvre" bevon den zich voor het schoolgebouw, waar de heer Taittinger sprak, een 3 a 400 burgers en een pclitiemacht van 70 agenten. Gecnerlij incident deed zich voor tot de groep van veertig jonge mannen van de ver gadering van Millerand verscheen. De agen ten men ziet dat het verhaal eenigszins af- v ijkt van dat van den ooggetuige in het ..Journal" traden dadelijk op om deze co- lonne naar een naburige straat te leiden. Toen verscheen de meergenoemde tram. De agenten voor de school hoorden geknetter4 doch dachten dat het geluid van den tram- wagen afkomstig was. Niettemin werden een paar agenten-wielrijders afgezenden om te zien wat er gcbeurd was. Toen gerappoteerd werd, dat er revolverschoten gelost waren, snelden de agenten toe en vonden de slacht- effers van de schietpartij cp straat liggen. Een man, met een nog rookende revolver in de hand, wilde juist cpnieuw schieten, toen de agenten zich op hem wicrpen. Een tweede werd eveneens gearresteerd. Een half uur later liep de vergadering af, zonder dat de bezoekers iets gemerkt hadden. Zcoals echter reeds gemeld, werd de heer Taittinger later onderweg nog door commu nisten lastig gevalleli, die twee person en, wel ke hem vergezelden, verwonden. De „Action FranQaise", het royaiistische blad, dat naar men weet niet voor een kleintje vervaard is als het tegen Jinks" gaat, zct boven het relaas van het gebeurde: Abra ham Schrameck (de minister van binnenland sche zaken) aan het werk" en insinueert in een onderhoofdje: „De patriotten vallen in een hinderlaag, georganiseerd door de poli tie en de communisten." DE RELIGIEUSE STR1JD IN DEN ELZAS. De anti-ckricale politiek, welke het pas afgetreden Fransche kabmet heeft gevoerd- en welke op enderwijsgebied tot uiting kwam in het gedeeletlijk sluiten der confessioneele scholen of het beperken van het confessionee le onderwijs, heeft, naar men weet, in den El- zas groote beroering gewekt. Dezer dagen begaven 2000 katholieken te Graffenstaden zich na af.oop eener meeting naai" den communistischen maire ooi te pro testeeren tegen de aangekondigde explusie- der bekende religieuses van Ribeauville (een besluit, dat wellicht deor de ni.uwe regeering die een verzoenender houding dan Herriot te- genover de clericale beweging inneemt, zal werden ingetrokken). L)en volgenden dag, om vijf uur's ochtends reeds, trokken verschillende vaders van leer- lingen der school naar het gebouw en barri- cadeerden zich er stevig. Toen om half acht de nonnen en de leerlingen na de mis de kerk verlieten, werden zij onder geleide van een veertigfa! met stokken gewapende vaders naar de school gebracht. Een betaljon moe- ders hield de wacht. Om acht uur verscheen de eerste onderwij zeres, d:e deel uitmaakt van het nietclecicale personeel, dat de religieuses zou vervangen. Haar werd behiidt heen te gaan, daar men haar niet noodig had. Een uur later kwamen de commissaris van politie, de inspecteur van het onderwijs en de onderprcfefct „op het ter- rein" aan. .Vlen weigerde hun den to.gang tot de school, waarop zij de hulp der gewapende macht inriepen. Zes gendarmes, onder bevel van een kapitein, rukten aan. Zij baanden zich een weg dcor de frontlinie der moeders en hidden halt voor de gebarricadeerde schooldeur. D onderhandelingen begonnen. Abbe Hinsky, secretaris van het comite van actie, voerde het woord. Toevallig herkende hij in den kapitein den officier, dien hij in 1918 bij den intocht der Franschen in den El- zas in Dannemarie had ontmoet. Hij sprak er zijn kedwezen over uit den kapitein dit- maal onder voor de katholieke Elzasses zoo drcevige omstandigheden wederom te ontmoe- ten, daar de Elzassers zich aanvankelijk zoo zeer over den terugkeer dier Farnschen had den verheugd. Thans echter zien zij hun reli- gieuse opvattingen ernstig in de verdrukking gebracht. Na langdurig heen en weer praten vertrok de kapitein om zijn chefs te tekfeneeren en te vragen of de school in een stormloop diende te worden vermeesterd. Het bleek dat zijn su- perieuren zulk een operatic met wenschelijk achtten, daar hij order kreeg met zijn strijd- macht af te trekken. Dit geschiedde ender het gejuich der bezetting. Voor alle zekerheid bleven de katholieke huisvaders den geheekn dag nog in de school, overvloedig door hun echtgenocten van teer- kest voorzien. 's Avonds kondigde de maire aan dat de school voorloopig zal worden gesloten. EEN OFFICIeELE UITEENZETTING DOOR DE BULGAARSCHE REGEERING. Uit officieele bron wordt gemeld, dat tot gister te Sofia ongeveer 500 personen werden gearresteerd in verband met den aanslag in de kathedraal. Alle gearresteerden worden door de justitie verhoord, en degenen die hun onschuld kunnen bewijzen, zullen op vrije voeten worden gesteld. Geruchten, in het buitenland verspreid, als zouden sedert de misdaad in de kathedraal 10.000 personen gearresteerd en grooten- c'eels gedood zijn, moeten als verzonnen wor den beschouwd. De Bulgaarsche politie betreurt het, dat de beide gewezen officieren Minkof en Jankof niet levend konden worden gevangen; want zij worden beschouwd als de hoofdleiders van de samenzwering. Personen, die uit de Bulgaarsche provin- cies in de hoofdstad aankwamen, verklaar- den, dat aldaar overa! rust heerscht, en dat de groote massa van de Bulgaarsche boeren ernstig geschokt is door de misdaad, tijdens de heilige week in de kathedraal gepleegd. Gemeld wordt, dat de Bulgaarsche kust- wacht te Varna een vreemde schuit bespeur- de, welke langs de kust voer en seinen gaf. Men vermoedt, dat dit schip diende, om per sonen, die in Bugarije de .justitie trachtten te ontvluchten, naar Rusland te vervoeren. De sehuit verdween in den nacht, toen een motor- boot op vervolging v/erd uitgezonden. Het vrijwel eenparige sympathieke com- mentaar van de groote Europeesch pers maakte te Sofia diepen indruk. Men meent, dat Europa eindelijk de ernstige beteekenis van het boisjevvistisch gevaar in den Balkan faat beseffen, hoewel de regeering van Zan- of allang daarop wees, maar vaak voor doo- vemansooren sprak. Men vindt het te Sofia opvallend, dat een dag v6or den aanslag in de kathedraal te Weenen een nummer ver scheen van „La Federation Balkanique", welk orgaan door de Macedonische federa- listen wordt uitgegeven. Men vermoedt, dat het blad financieel ge steund wordt door het communistisch coniik voor den Balkan. Bedoeld nummer bevatte een hoofdartikel van Dwlakoff, waarin hij aanspoorde tot revolutionnaire actie tegen dc reactionnaire regeeringen van Bulgarije, Griekenland en Joegoslavie. Ver\-olgens wordt gemeld, dat op den nior- gen van 16 April, 5 uur voor de ontploffing, van uit Odessa een telegram verzonden werd, meldende, dat over geheel Bulgarije gewa pende conflicten waren uitgebroken. Deze voorbarige bewering komt overeen met een datum, in een te voren ontdekt geheim docu ment als de datum van het begin van den op- stand in Bulgarije. Alie leden van het geheime communistische centrale comite zijn, nu jankof en Minkof ge dood zijn en Friedmann gearresteerd is, uit den weg geruimd. Donderdag viel het laatste lid van dit geheime comite, Manef, die zich toen hij merkte dat de politie hem op het spoor was, het leven benam. Ook bij hem werden belangrijke documenten in beslag ge- nomen. De parkmcntaire groep van den Boeren- bond decide aan den voorzitter van het So- branje mede, dat zij haar lid Petrini, die tot het agrarisch-communisische eenheidsfront behcorde, uit de partij heft gestooten. De leden van het bestuur van den Boercn- bond i cinof, Markof en de redacteur van het Bondsorgaan Omartsjefski, die na den aan slag in de kathedraal gearresteerd werden. zijn thans op vrije voeten gesteld Daar de schuld van den koster van de ka thedraal defintief vaststoud, werd hij het eerst voor den krijgsraad gebracht. De auditeur- mi.itair eischtc tegen hem de doodstraf. De minister van justitie heeft in het So- branje een wetsontwerp ngediend ter ver- scherping van de wet tot bescherming van den staat, waardoor ook medeplichtigen cn begunstigers van sainenzweerders tot de dood straf kunnen worden veroordeeld. De sedert langen tijd door de politie ge- zochte leider van de terroristische vleugel der communisten, Diiniter Tsjintulof, is in zijn woning bij een poging hem te arrcsteeren, door de politie doodgcschoten. Hij was de plaatsvervangcr van Minkof in de leiding van het geheime communistische centrale comite, en hoffd van de bewapeningssectie van dit co mite. Van beroep was hij chemicus. In zijn woning zijn belangrijke papieren gevonden. Het onderzoek in zake den aanslag in de kathedraal maakt goede vorderingen. Alle be- schuldigden worden, na het o^pstellen van de actie van beschuldiging, voor een krijgsraad gebracht, die na een kort proces vonnis zal vellen. De beklaagden kunnen zich door een verde- diger doen bijstaan, maar missen het recht van hooger beroep alleen kunnen zij hun zaak laten casseeren door het hoogste militaire Hof van Cassatie. Het Bulgaarsche telegraaf-agcntschap pu^ bliceert ten officieele verklaring, waarin de aan de Bulgaarschen minister van buitenland- sche zaken toegeschrevCn verklaringcn tegen- over de Engelsche parlementsleden met alle bcslistheid worde ntegengesproken, terwijl de verklaringen van den minister van buitenland- sche zaken zoodanig worden uitgelegd, dat Roejsof met zijn beschuldighigen alleen de Bulgaarsche emigranten, die zich in het bui tenland bevinden en tegen Bulgarije conspi- reeren, gemeend zou hebben. Na het bekend worden van dit dementi werdop het ministerie vail buitenlandsche za ken te Belgrado aan persvertegenwoordigers verklaard, dat deze verklaring als bevredi- gend wordt beschouwd en de Joegoslavische regeering herdoor het dreigende conflict tus schen Joegoslavie erf Bulgarije, zoo niet als definitief geliquideerd, dan toch als uit den weg geruimd beschouwt. BOMMEN TE HANNOVER GEVONDEN. De autoriteiten te Hannover deelen mee, dat gistermiddag om 6 uur in tie Grupenstrasse door agenten der Sehutzpolizei twee hand- tomnien op den rijweg zijn gevonden. Het wa ren eigengemaakte handbommen in blikken huis en gevuld met brisantstoffen. De bom- men waren niet voor het gebruik gereed, daar bij elk de ontstekingsdop, de lonf en de ont- stekingspafroon ontbraken. De bommen hadden elk een gewicht van 1 a VA kilo. DE RAMP OP DE WEZER. De bladen melden uit Bielefeld, dat het on derzoek der justitie inzake het ongeluk op de VVezer heeft geleid tot het indienen eener aanklacht tegen den eersten luitenant Jordan van het picniersbatailion wegens het veroor- zaken van den dood door schuld. GRAAF TOLSTOI. Graaf Tolstoi, de zoon van den grooten Rus- sischen schrijver, heeft in Ncuilly bij Parijs een manege geopend, waarbij een paarden- fokkerij is aangeslcten. Zijn echtgenoote, een Amerikaansche (miss McConnick uit Seattle), staat haar man bij het geven van rij-onder- richt terzijde. DE ARRESTAT1E VAN DEN JONGEN EBERT. Donderdagavond is een zoon van den over- eden Duitsche rijkspresident, Fritz Ebert, met zijn begeleider Fritz Koch door de Schu- po gearresteerd, aangezien zij -op de kreten der Hakenkreuzler „weg met Marx, leve Hin denburg"; een „Hoch" op de republiek uit- trachten. Fritz Ebert liep daabrij, zooals reeds gemeld, eenige klappen met den gum- raistok op. Na een kort verhocr werden bei- den door tusschenkomst van den politicpresi- dent in vrijheid gesteld. PARTICULfERE BEDR1JVEN IN RUSLAND De sovjetregeering werkt een wetsontwerp uit, ingevolge hetwefk de oprichting van par- ticuliere industrieele ondernemingen met niet meer dan 20 arbeiders wordt toegestaan. Tot het sluiten van concessieovereenkom- sten worden met verguning der gouvernc- mentsbesturen ondernemingen met ten hoog ste 200 arbeiders toegelaten. EEN DIERENBEUL. lemanct te Leraelerveld kocht een paard, dat niet wilde trekken. Hij bond toen bossen stroo aan de achterpooten van het dier en stak die in brand. Het paard kreeg zulke he- vige brandwonden, dat het aan een paarden- slachter moest worden verkocht. Dc politic heeft den dievenbeur te Lemeler- veld gearresteerd. EEN SPROOKJES-HUWELIJK. In de sprookjes is het de rijke prius, die ten slotte het beeldschoone bedelkincl verkiest boven alle prinsessen, en haar huwt. Zoo on geveer het omgekeerde deed Woensdag in een Zuid-Engelsch dorpje de 33-jarige oud-sol- daat en losse werkman William Whitmili die er de 49-jarige miss Mary Dorothy Burchell- Herne, eigenares van een landgoed benevens van honderdduizend1 pond sterling naar het altaar geleidde. Ongeveer een jaar geleden hadden zij elkaar leeren kennen bij hun werk in een Zon ragschool van hun gemeenschappelijke woon- plaats Buhey. Zij vonden elkaar sympathick. Mary's rijkdom was voor William geen be- zwaar. En zij besloten te trouwen. Correspondenten van Engelsche bladen hebben de ouders van den bruigont opge- zocht. De vader, een oude arbeider, liet den heelen dag de gramofoon aan het woord am de heugelijke gebeurtenis te vieren. De moeder was spraakzamer. „Is t geen reuze-huwelijk?" vroeg ze trotsch. „Maar Willie verdient 't, lioor Hij is een beste jongen en dood-eenvoudig. We hadden allang hooren praten over die ver- loving, maar d'r>nooit iets van geloofd. En hij heeft't ons pas Zondag verteld We heb ben zn viouw nog heelemaal niet gezien, maar ze zou aankomen als ze hun huwe'ijks- reis gemaakt hebben, naar Frankrijk en Spanje en die buurt verder uit." KORTE BERICHTEN. Een bericht van het Boedapester Korr - bureau meldt, dat het aantal geboorten in de Hongaarsche hoofdstad, hetwelk in 1923 17.200 bedroeg, in 1924 tot 16 400 is ge- daald. In 1920 beiiep het nog 21100. Sport VOETBAL. Promotiewedstrijd van Alcmaria II De groote strijd in de Reserve 3e klas A tusschen Spartaan III en Alcmaria II is ten slotte toch ten gunste van Alcmaria II be- slist. En zoodoende moet de kampioen nu voor promotie naar dc reserve 2e klas spelen tegen no. laatst van die afd. n.l. A F. C II Wij herinneren ons nog de moeite die A lem iheeft gehad met het derde elftal der rood- zwarten. En dus zou men denken dat A F. C II zeker sterker is. Maar daar staat tegen- over dat het tweede en derde elftal van A. F C. vennoedelijk weinig in kracht verschil- len. Morgen nu zal Alcmaria II hier spelen te gen A. F. C. II en dit is nu eens een echte wedstrijd die spannig fcelooft, zoodat wij niet twijfelen of alle voetballiefhebbers zullen aanwezig zijn. Alcmaria II komt zoo sterk mogelijk uit. Het zal zich niet door zeiuwen laten bei'n vloeden maar recht op de overwinnig af- gaan. Van dc overige wedstrijden die morgen nog \\orden gespeeld noemen wij als de be- langrijlcste: Frisia—H. B. SN. A. C Sparta, Zandc oort—Spartaan, Ado—V. 0 C. HoIIandiaW. F. C. en Q. S C K. F. C. In Engeland heeft hedenmiddag de be- langrijkstc gebeurtenis plaats op voetbalge- bied van het geheele seizoen n.l. de eindstrijd om den Beker. Cardiff City en Sheffield United, beide eersteklasclubs, zullen elkaar in dien eind strijd ontmoeten. Vooral in Wales is de be langstelling geweldig omdat thans de kans bestaat dat voor de eerste maal de Cup naar Wales gaat. Cardiff City heeft een pracht- ploeg en zal er zeker alles op zetten de Welshman een vreugdevollen dag te bereiden. Wembley is uitverkocht. Men schrijft ons: Voor de bekerwedstrijden der A. V. V. Alkmaar schreven de volgende vereenigingen in: Alcmaria Victrix 2 en 3, K. V. V. I, Batavier I, Q. C. C. I, Geel-Wit I, W. F C. 2 en Alkmaar. De loting heeft het volgende resultaat ge had: a. Alcmaria Victrix 2—W. F. C. 2. b Batavier I—Q. C. C. I. c. K. V. V IAlkmaar I. d. Geel Wit I—Alcmaria Victrix 3. 2e Ronde. Demi-iinale. e. Winnaar aWinnaar e. f. Winnaar b—Winnaar d. Finale. g. Winnaar e—Winaar f. Verliezersronde. h. Verliezer eVerliezer f. Zondag a.s. vinden thans de eerste wed strijden voor de le ronde plaats en wel: 2.30 uur Alcmaria Victrix 3—Geel Wit I. 4 30 uur K. V. V. IAlkmaar I. Wij gelooven wel dat dit twee spannende cntmoetingen zullen worden, vooral zijn wij benieuwd wat Alkmaar 1 tegen haar oude- competitiegenoot K. V. V. 1 (seizoen 21/22 22/23) welke thans in den N. V. B. speelt zal presteeren. Tijdschriften. De Olympiade gaat steeds voort met elke week een interessant blad uit te geven en juist nu, dat de ,,millioenkwestie" voor het Olympisch Comite zoo aller belangstelling heeft leest men het blad gaarne. Het bevat ook Sportnieuws in beknopten vorm en even eens aardige illustraties. Sport in beeld verscheen deze week met een aantal fraaie kieken van den Zwitserland- Holland-wedstrijd, die voor ons zoo slecht is afgeloopen. Ook kieken van de huldiging der vliegers en van andere sportgebeurtenissen zijni zeer interessant. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhoIIandsch Landbouwcrediet. ioov, FONDSEN. 18 Apr. 20 Apr. 21 Apr. 22 Apr. 23 Apr. 24 Apr. 1 5 obi. N.W.S, r Mr A 1 104Vi« i 104', 104'/], 1045, 1048, 104.V,, 5 idem 1000 'IS 993/w 991/4 991/, 991, 99 j 987', 4'A idem f 1000 '16 95s/i, 9a»/l« 9515/16 95i»/i, 95'i/u 951- 4 A :u idem '000 '17 93-/, 937/s 94 9378 9313 is 9311/1. 4 idem 100C '16 90i j 90?', 90'6/1( IOH/4 9H/4 9i'Vi« 91 6 O Ind. f 100C '19 lUli/u 10D, 10U8 1011'S 1011% 5 idem 1000 '15 99 995/4, 993/4 991/4 99 987, 5 idem 1000 '16 99i/4 99i, 985,4 981.4 981,, 981, 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank 99ii. 991, 98s/4 9914 981/, 981/, 1891/4 190 189i/4 isyi/s 1881/4 13S N'od. Ind. Hand. Bank 14ri«4 144.1/4 1411/, 1421/4 142j';4 14411, Handel Maatij 12615/,, 1261/5 1263-s 1261, 12614 1267/, Philips Glocilamp 378y;' 373V, 360 35ji/4 360iA 367s Comm. Studcbaker Comm. Steel 11i/,e 1171/, 1163/4 1145/4 115 1147/, Compania M. Arg. 123- 121/, 121/1, 12 111/, Hu/:» 16S»/, 16834 1693/4 163 Va 169 168* Handelsver A'dam 494 i), 4965/, 4941/, 4941/4 491 4928% Javasche Cult 3661', 3661/, 365 3651/, 364 365 Dordtsche Petr. gew 3401,4. 339 340- 3413/4 344'a 3431% Gecons. Holl. Olie 1 4.13^ 1428/4 1421,1. 1421/, 14 .3/4 146 Koninklijke 1000 p Moeara Enim 3661. 3651/4 3677/, 3678,4 374 V, 3731% 3i4 334 3341; 334 3381/4 337 A'dam Rubber 2147/, 2121/4 2121/, 2121, 2101 !t 2097,% Serbadjaai 220 2231/3 218 220 219 221 HolL Am. Lijn 61 6! 61 Mi 60 601!, "601/, Java China Jap. Lijn 1038/4 104 114 Ned. Scheepv. Unic 1351/. 1376/, 1375/4 1381/4 138 138 Deli BataviTab 341 3401/, 3401/4 339 343 3431/, Deli Maatij 369 3715/4 3703/4 371V, 3?4V, 372 V, Senembah 380 382 3817/, 3821/4 ,388 3yj V, 5V, obi. Holl. Spoor 1922 lOO'/i, 1001/, 1003/4 1001/9 1003% 5 A obi. Staatsspoor 1922 1005/, 1001/, 10. 6/, O 0 Cl Ok 1001/], 1005% South. Pacific 104 1043/4 Union Pacific 1431/, 1431/, 1423/4 142 141'/i« 140 Proknvutie ■2»U 21/, 21%

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 10