tr ping, net geheele gestel wordt1 net gebruik van roster's Maa( II rebruil per flacon van vijftig versuikerde 1 Als ge geen eetlust hebt, ge u humeu rig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstop- ping. Het geheele gestel wordt versterkt door Prijs pilled* J 0.65; in apotheken en drogistzaken. van alk takken van dienst. (Zic Hoofdstuk V.) Hoewel wij derhalve eenigermate op de behandeling van de in Hoofdstuk V opgeno- imen voorstellen vooruit loopen wanneer wij hier bespreken de taakverdeeling tusschen de afd. Financien en het controlebureau, achten wij het toch van belang, daaraan afzonderlijk eenige beschouwingen te wijden. Ook oins bevredigt de bestaande toestand niet. Toen de Raad bij besluit van 22 December 1921 het bureau van den contr&leur meer in het bijzonder belastte met de controle over het geheele comptabele beheer in den ruimsten zin, heeft men zich waarschijmlijk een andere voorstelling gevormd van de werkzaamheid van dat bureau dan de praktijk tot dusver te zien geeft. De uitvoerige en juiste omschrii- ving, voorkomende in de art. 2, 4, 5 en 10 van Verordening Gem. blad Nr. 780, maakt het mogelijk en had blijkbaar ten doel, voortaan net geheele financieele beheer van de gemeente van hare takken van dienst en de door haar gesubsidieerde instellingen en vereenigingen onder het waakzame toezicht te plaatsen van een bureau, dat bij welhaast elke admiuistratie zijn wenken, zoo noodig zijn aanwiizingen, zou hebben te geven en dat door zijn voortdurende aanraking met al lerlei comptabele ambtenaren en zijn onon- derbroken werkzaamheid op het terrein dor financieele administratic de controle zou ma- ken tot een zeer belangrijk bestanddecl in het comptabel mechanisme. Dat het bureau de leidende positie, welke #het zich aan de hand van de door den Raad vastgestelde bepalingen zou kunnen verwer- ven, tengevolge van gebrek aan tijd oin zich ten voile van zijn taak te kwijten nog niet heeft ingenomen, achten wij met den rappor teur onjuist. De rapporteur wil het bureau gelegenheid geven zijn voile werkkracht te ontplooien door het te ontheffen van zijn taak ten aanzien der belastingen. Er is onzes inziens een andere mogelijk- heid. Men behoort er, naar wij meenen, rekemng mede te houden. dat de gemeente in de afd. Financien ter secretarie beschikt over een eveneens de&kundig perscneel. met een taak, die er als vanzelf toe leidt, dat steeds nauw contact moet bestaan met het controlebureau Allerlei stukken rcoeten beide bureaux pass, e- ren; over allerlei aangelegenheden hebben de chefs overleg te plegen; de bureaux vor- men een tot zekere hoogte gelijksoortig ar- chief, omdat zij over dezelSde stukken moe- ten kunnen beschikken. Wij vragen ons af, of deze ontwikkeling indertijd in voldoende mate is voorzien. Wij stemmen toe, dat, waar hier nu eenmaal een afzonderlijk bureau voor de belastingcontro- le bestond, het voor de hand lag, van dit bureau partij te trekken. Maar toch betwijfe- len wij thans wel of, wanneer het belastirg- bureau niet als admiuistratie los van de se cretarie had bestaan, de gemeente in 1921 buiten verband met de secretarie een verified- tiebureau zou hebben in het leven geroepen, en, zoo ja, of die vorm de juiste zou zijii ge weest Nu de taak van het bureau ten aan zien der belastingen veel bescheidvner is ge worden dan zij vroeger was, klemt deze vraag nog te meer Immers het zwaartepunt is thans komen te liggen bij de controle op het comptabel beheer van ambtenaren en in stellingen. Waarom zou deze taak niet ook hier evenals in veel andere gemeenten binnen het secietarieverband zijn gebleven? Ook in grootere gemeemen is veelal hetzij een afzonderlijke aideeling der secretarie, het zij een ondtrafdeeling der afd. Financien, met de hierbedoelde controle belast Wanneer wij dan ook ten slotte de satnen- voeging van het bureau van verificatie en contro.e met de afd. Financien ter secretarie willen bepleiten, dan is het vooral op grond dat: le. er geen genoegzame reden meer bestaat, los van do secretarie een belastingbureau in stand te houden; "2e. de controle op het comptabel beheer van ambtenaren en instellingen, zooals zij naar den wensch van Uwe Vergadering zal moeten plaats hebben, een noodzake- lijke aanvulling is van de taak der secre- tarie-afd. Financien en als zoodanig be hoort tot den werkkrlng der secretarie; 3e. samenvoeging de administratie zal ver- eenvoudigen, aangezien beide bureaux dikwijls van dezelfde gegevens moeten gebruik maken en elkander herhaaldelijk over allerlei financieele aangelegenheden het ben in te lichten; 4e. zoowel de afd. Financien ter secretarie als het bureau van den contioleur thans feitelijk te zwak bezet zijn en door sa menvoeging der twee kleine bureaux een igoed bezette afdeeling zal worden ge vormd, welke cen wellicht meer econo- mische arbeidsverdeeling mogelijk maakt; 5e. de financieele administratie er slechts mee kan worden gebaat, wanneer de deskundige krachten zooveel mogelijk worden' geconcentreerd (Wordt vervolgd.) Provinciaal Jiieuws KAASCONTRoLESTATION NOORD-HOLLANEX Ver'schenen is het jaarverslag van het Kaascoutrolestation Noord-Holland over het dienstjaar 1924, waaruit blijkt, dat het leden- tal in 1924 nog aanzienlijk is vermeerderd (van 619, n.l. 99 fabriekea en 520 zelfka- zende boeren tot 677, n.l,. 105 fabrieken en 572 zelfkazende boeren. De in 1924 door de leden bereide hoeveelheid kaas met rijksmerk bedroeg 16.706-146 k.g., d.i. ruim 5 pet. meer dan in 1923. Hiervan was 93.65 pet. 40 plus kaas, 3.23 pet. 30 plus kaas, 2.23 pet. 20 plus kaas en 0.89 pet. volvette kaas. Door de fa brieken werd van de totale hoeveelheid bereid 88.04 pet., door de zelfkazende boeren 11.96 pet. Door de laatsen is in 1924 wat minder kaas gemaakt dan in 1923, door de fabrieken Bgef. J/ej-dfi is er weci iso goed als ui;.-. sluitend 10 plus kaas gemaakt en wat minder 30 plus, daarentegen wat meer 20 plus dan in 1923. Aan dc leden werden afgeleverd 7.341 5Q9 merken voor 40 plus kaas, 239.100 voor 30 plus kaas, 203.500 voor 20 plus kaas en 107.600 voor volvette kaas. De tegenwoordi- ge kaasmerken voldoen voor de Noord-Hol landsche 40 plus kaas zeer zeker goed; klach- ten over de kwaliteit kwamen in 1924 vrijwel niet in. Er werden in tcrtaal onderzocht 12 780 kaasmonsters. Het gemiddelde vetgehalte in de droge stof der 40 plus kaas van alle le den is vrijwel constant gebleven (44.44 pet in 1924, 44.43 pet. in 1923.) Bij de kaas en bo terfabrieken is het wat gedaald (van 43 94 pet. tot 43.81 pet.), bij de kaasfabriekeu en de zelfkazers nog wat gestegen (resp. van 44.05 pet. tot 44.23 pet. en van 44.78 pet. tot 44.85 pet.). Het aantal gevallen beneden 40 is haast tot op de helft verminderd (van 1.47 pet. tot 0.86 pet.) Vooral de kaasfabrieken maken een zeer gunstigen indruk, ook wat be- treft het aantal gevallen tusschen 40 en 42 pet. Het aantal gevallen boven 45 pet. is al- leen bij de kaasfabrieken nog gestegen (van 25.50 pet. tot 28.48 pet.), doch bij de andere rubrieken gedaald. Toch is bij de zelfkazers nog haast 46 pet. van alle gevallen boven 45 pet. Het hoogste maximum vetgehalte in de droge stof was in 1924 59.5 pet en werd aangetroffen in kaas van een zelfkazenden boer in de maand Mei. Het grootste aantal ondergehalten werd weer aangetroffen in Fe- bruari, het laatste in Juli. Het gemiddeld vetgehalte in de droge stof der 30 plus kaas bleef pagenoeg gelijk (34.34 pet.); er was in 1924 geen enkel geval bene- den 30 pet. Bij de 20 plus kaas is het gemid deld vetgehalte iets gedaald (van 24 95 pet op 24.64 pet.)er werden 2 gevallen beneden 20 pet. geconstateerd. Bij de volvette kaas steeg het gemiddeld vetgehalte van 49.16 pet cp 49.64 pet.; het aantal gevallen beneden 48 pet. daalde aanzienlijk, n.l. van 24.78 pet op 16.61 pet.; de kaas- en boterfabrieken had- den pelfs geen enkel geval beneden 48 pet. en bij zelfkazende boeren daalde het aantal ge vallen beneden 48 pet. ook aanmerkelijk, n.l van 30.90 pet. op 20.43 pet. Het gemiddeld watergehalte in de 40 plus kaas vertoonde nog steeds een stijgende lijn (47.09 pet. in 1924, 46.90 net. in 1923), vcoral bij de kaas en boterfabrieken (47.78 pet. tegen 47.19 pet.). Bij de zelfkazers is het constant gebleven (46.77 pet.). Over alle ja- ren hebben de kaas- en boterfabrieken in 1924 het laagste minimum watergehalte (38.6 pet.) en de kaasfabrieken het hoogste (40 0 pet.) Wat de maximum watergehaiten betreft, werd evenals in alle vorige jaren het hoogste maximum aangetroffen bij de zelfkazende boeren (57.4 pet.) en het laagste maximum bij de kaasfabrieken (55.6 pet.) Het gemiddeld watergehalte in de 30 plus kaas is in 1924 nog ongeveer 0.5 pet. geste gen; hetzelfde was het geval met de 20 plus kaas. Ook bij de volvette kaas steeg het iets, doch bij de kaas- en boterfabrieken bleef het voor deze kaassoort gelijk. In 1924 werden 495 boeten opgelegd, waarvan 487 wegens een te laag vetgehalte in de droge stof der kaas, voornamelijk voor gevallen tusschen 41.5 pet. en 42.0 pet. Van deze 487 gevallen werden 117 voorwaardelijk opgelegd, waarvan later 22 zijn omgezet in een gewone boete en 95 konden worden kwijt- gescholden, daar binnen den vastgestelden terinijn geen nieuwe ondergehalten meer voorkwamen. In totaal zijn dus geind 400 boe ten tot een bed rag van 4900. De D.T.S.-adspiranfen speelden een compe titiewedstrijd tegen de Hollandia adspiranten uit Hoorn en moesten het met 0—3 afleggen. Onze vroegere plaatsgenoot de hem" R. Mulder voor twee jaar terug als machine zager en scihaver houtbewerkersbedrijf te Zaandam benoemd is thans aan ditzelfde be- drijf jbenoemd als bedrijfsleider. UIT NOORDSCHARWOUDE." Het was Zondagmiddag weer een aange- name middag van verposing in Concordia. Het Symphoni-eorkest Sempre Crescendo gaf een matinte met een zestal zeer mooie nummers. Jammer dat de belangstelling niet grcoter was. Holland I was op bezoek naar Rood-Wit I in Alkmaar voor een vriendschappelijke wed- strijd. De uitslag was I1. Holland II verloor in Zaandam van Dijke I met 5—0. spreking van het beleid van Het hoofdbesfuur Na eenige discussie werd ook dit goedge- keurd. Als plaats voor de volgende vergadering werd Rotterdam aangewezen. Voor de functies in bijzondere lichamen ten dienste der organisatie werden verschillende personen aangewezen. Hierna waren aan de orde de voorstellen van het hoofdbestuur en de afdeelingen tot wijziging van de statuten e. d- Het voorstel van de afd. Utrecht, dat leden na hun pens onneering automatisch lid blij ven van den Bond, wordt door het hoofdbe stuur overgenomen en door de vergadering gcedgekeurd. Het hoofdbestuur zei toe, alle middelen te zullen overwegen waardoor bij loonconflicien, die van groot belang zijn voor de vakbewe- ging, krachtiger gesteund zal kunnen wor den. De heer Veenstra sprak daarna als voor* zitter van de Vereeniging van hoofdarbeiders, de vergadering toe, die wordt voortgezet. i*emen£(t nieuws UIT OUDKARSPEL. D.T.S. 1 speeldc op eigen terrein tegen Ver- kade I uit Zaandam cen medaillewedstrijd en won de wedstrijd met 32. D. T. S. II speeldc tegen V.A.F.C. Ill uit Alkmaar een competitiewcdstrijd en won deze niet ycrdiend met I0 LEN DRAMA. Niet ver van Ath (Hencgouwcn) heeft zich Donderdagnacht een afsciiuwelijk drama af- gespeeld. Kort na 1 uur drongen drie man- uen een boerderij binnen en scnoien den eige naar, Carion, in zijn bed dood. Het zevenjarig doaitertje, dat luide senreide, werd eveneens algemaakt. Hierna dwongeu de onverlaten, dc vrouw, de brandkast te openen. De boe\'en, vermoede- lijk Polen, roofden een aanzienlijk bedrag en vuurden, alvorens de woning te veriaten, hun revolvers op de ongelukkige vrouw af, die kort daarop den gcest gaf. Een koewachter, die met een revolver gewapend, de roovers na- zette, werd door dne kogels getrofien en moest, 'gevaar.ijk gewond, naar een ziekenhuis worden overgebraclit. De marechattssees begonncu terstond hun onderzoek naar het spoor der moordenaars, die, naar de getuigenis van den koewachter, hun fietsen in cen jiabijzijnd boschje hadden geplaatst. Het parket van Dcornik kwam Vrijdagmor- gen ter plaatse en heeft een nauwkeurig on derzoek in-gesteld, hetwelk met behulp van speurhonden den geheelen dag werd voortge zet. Twee der vermoedelijkc daders zijn te 's-Gravenhage aangehouden. Zij werden met den koewachter geconfronteerd en worden in verzekerde bewaring gehouden. AANGEVAREN. Gisterochtend is in den Rijn o-nder Leider- dorp een kleibok, groot 20 ton en geladen met klei, van achteren aangevaren door de mo- torboot de Concurrent van den schipper J. Koolmoes te Leiderdorp. De kleibok maakte water en zok onmiddellijk. De beide schip pers, die er op waren, wisten zich te redden. DE KAMERVERKIEZINGEN. De Ned. bericht, dat jhr. mr. D. E. van lennep heeft bedankt voor een candidatuur voor de Tweede Kamer hem aangeboden door de Christ.-Historische Unie. SPOORWEGPERSONEEL. Zaterdag is te Zwolle de vergadering be- gonnen van den Bond van Amsterdam in dienst van de Nederl. spoorwegen. De bondsvoorzitter, de heer K. Bloothoofd, uit Nijmegen, herinnerde er in zijn openings- woord aan, dat de bond in het afgeloopen jaar 6 maal bijeen geroepen is voor belangrij- ke besprekingen. Er zijn twee belangrijke be- sluiten genomen: het besluit om schrijvers tot den bond toe te laten, en de toetreding tot het Vakverbond van hoofdarbeiders. De strijd tegen de loonsverlaging van 10 pet. is verlo- ren. Er zou een personeelraad komen, die zoo slecht van samenstelling zou zijn geweest dat het personeel er afwijzend tegenover stond; het is erin geslaagd aeze verslechtering te keeren. De actie voor de pensioenen is voort gezet. De B. A. N. S. had gebruik gemaakt van het recht van petitiennement, maar heeft een grievende bejegening van de zijde van de regeering ondervonden, toen hij verzocht, of dat adres met 28.000 handteekeningen van spoorwegmenschen aangeboden mocht wor den. De voorzitter van den ministerraad ver- wees naar den minister vau waterstaat, de minister van waterstaat verwees naar den finister van financien, de minister van finan cien verwees naar de minister van waterstaat; toch vrocgen de spoorwegmenschen geen gunst, maar de inlossing van een belofte die van regeeringswege gedaan was. De regeering hoopt voor Pinksteren a.s het wetsontwerp inzake de pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel in de Kamer te behan- delen. In dat wetsontwerp zijn verwezenlijkt grootendeels, de wenschen, die de orgauisa- ties in de jongste conferentic met de directie naar voren hebben gebracht. Nopens het verzoek om drie weken duurte- bijslag, zijn nog geen resultaten te melden. Ten aanzien van de nieuwe loonregeling, die met 1 Januari zal komen, heeft de directie gezegd, dat zij niet meer mag kosten, dan die thans gelden Practisch bestaat op de lijnen de 8-urigc werkdag niet meer. Er wordt 9 a 9'A uur per dag gewerkt. Met de fusiepogingen is niets bereikt. De Nederl. Vereeniging heeft gemeend op het oorlogspad te moeten gaan. Zij zegt. aat de leden van den Bond bij bosjes wegloopen. Welnu, er hebben 14 leden bedankt, terwijL zich dit jaar 170 nieuwe leden aangegeven hebben. De Bond telde op 1 April j.l. 1846 le den. Voor de buitenlandsche afgevaardigden voerden de Engelsche en Belgische het woord. Men streeft naar een internationalen band De winst- en verliesrekening word! vastge- steld op 94.063, met een saldo van 12.566. In de middagvergadering is de ontwerp begi'ooting voor 1925 behandeld, welke in uit- gaaf en onh'angst sluit op 88 300 (vorige jaar 91.750) Na vaststelling daarvan was aan de orde het jaarverslag 1924 en de be- FRIESCHE PLEEGOUDERS NAAR HAMBURG. Uit Hamburg schrijft men aan de N. Rott. Courant: Friesche pleegouders, die na den oorlog 5500 Hamburgsche kinderen hebben gehuis- vest, zullen, zooals reeds vroeger is gemeld, van 27 April tot 1 Mei een bezoek brengen aan Hamburg, op uitnoodiging van den Ve- rein fur Ferienaufenthalt te Hamburg, met inancieele hulp van den Hainburgschen staat, die 12.000 mark ter beschikking heeft esteld, en met medewerking van de Neder- landsche koionie alhier. De Duitsche spoor geeft een reductie van 25 pet., en de Duitsche douane drukt een oogje toe ten opzichte van het meebrengen van Liebesgaben, die de ileegouders hun vroegeren pleegkinderen iebben toegedacht. Het gezelschap zal be staan uit 233 personen en staat onder leiding van de dames Nieuwenhuizen uit den Haag en Postma uit Leeuwarden, die zich in het bij zonder voor het onder dak brengen van Ham burgsche kinderen in Nederland zeer verdien- stelijk hebben gemaakt. Mej. Kruger van het Hambrtrgsche comitc haalt de gasten te Leeuwarden af, waar hun het officieele pro- gramma in oranjeomslag zal worden overnan- digd. In dat programma bevinden zich toe- gangsbewijzen, vrijkaarten op de trams, bons voor consumptie, enz- NOORD-HOLL AN DSCHE MOTORCLUB. Vier leden van de Noord-Hollandsche Mo iorclub hebben het plan opgevat een yonder- rust" rit te rijden van pi m. 1200 K.M., waarbij alle elf provinciale hoofdsteden be- zocht zullen worden. Deze zelfde rit, als toer tocht aangegeven door de K. N. M. V., werd het vorige jaar gereden door drie leden van de Niimeegsche Motorclyib en werd in drie dagen afgelegd. De bedoeling van de vier rij- ders is nu echter het in minder tijd te doen en zooveel mogelijk zonder rust met alleen op- onthoud voor eten en drinken en zoodoende de 1200 K.M. af te leggen in pl.m. 28 a 30 uur. De rijders zijn de heeren: Geert Hooge- vetn, Amsterdam, op Harley Davidson* H. Bieze, Amsterdam, eveneens op H. D. John Moos. Haarlem, op B.S A. en J. H. P jansen op Matchless. De route voor deze rit zal zijn: Amster dam Haarlem Alkmaar Enkhuizen Leeuwarden Groningen Assen Zwol le Utrecht Arnhem Maastricht Den Bosch Middelburg Den Haag en de finish te Amsterdam. De start is benaald cp Woensdag 6 Mei a.s., 's middags te 4 uur voor'het American-Hotel te Amsterdam, ter wijl de rijders des Donderdagsavonds tus schen 8 en 10 uur terugverwacht worden in het caf6 Former, Kleine Gartmanplantsoen te Amsterdam. De bedoeling is geenszins een snelheidswedstrijd, doch zuiver een prestatie- rit, waarbij het aan zal komen op het uithou- dingsvermogen van den rijder en machine De vier rijders starten te zamen en blijven ook zoo mogelijk behoudens pech den geheelen rit bij elkander en komen te pmen weder in Amsterdam terug. Gedacht is dan ook aan een gemiddelde snelheid van 40 K.M. per uur, terwii! de riiders aan willen toonen, dat het zeer wel mogelijk is interessante mo- torwedstriiden in Nederland te organiseeren, ondanks den grooten handicap van het ver- bod van snelheidswedstrijden op weg of cir cuit. De organisatie wordt gesteund door de K.N.M.V. en is in handen van de Noord- Hollandsche Motorclub, terwijl voor controle gebruik zal worden gemaakt van de provin ciale vertegenwoordigers der K.N.M.V., op wier medewerking wordt gerekend. GEMEENTERAAD ALKMAAR. KORTE BERICHTEN. Zaterdaspniddag omstreeks 2 uur heeft de Koningin-Moeder, vergezeld van jook- vrouw F. L. H. van de Poll en jhr. A. S. E. van Tets een bezoek gebracht aan het Scheep* vaartkundig Instituut en Museum te Rotter dam. Op de steenkolenmijn Willem Sofia te Kerkrade is Donderdag, naar het Volk meldt, de arbeider V. getroffen door een vallende steen. Hii was omiddellijk dood. Vrijdag is te 's-Gravetihage de jaar- lijksche vergadering van den Zeemansbond gehouden, die bij afwezigheid van den voor-f zitter, admiraal N. Mac Leod, werd gepre- sideerd door den secretaris. Verschenen is de memorie van antwoord op het verslag van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot bevordering van de richtige heffing van de directe belastingen. De memorie van antwoord is versche nen op het verslag van de Tweede Kamer in zake net wetsontwerp tot herzienig van de Faillissementswet Ttjdschriften. De Wereldpost heeft op zijn frontpaging een fraai portret van mevr. Julia Woudhuy- sen—Cuij pers. Een groote foto geeft een kijkje op het restaurant Les Roches Rouges, op de Fransch-Italiaansche grens waar de bezoe- kers hun eigen kreeften voor de lunch uit kunnen zoeken. Deze dieren worden in groo' ten getale in de rotsholten van de kust ge- vangen. Er is veel geillustreerd nieuws uit binnen- en buitenland, waaronder prachtige foto s uit BraziliS. t Prof. W. Eintharen neemt het eereplaafeje dor groote Nederlanders in. Verder de gewone welverzorgde rubrieken UIT SCHOORL. De heden gehouden draverijen hadden, on= danks het goede weer, een minder bezoek dan men zou verwachten. Op het guldensterrein was nagenoeg geen publiek aanwezig, terwijl het le rangsterrein ook o-nvoldoende bezet was. Nu is een entree van 2.50 een te hoog bedrag voor hetgeen men te zien krijgt. Naar verluidt zal in Mei slechts een keer worden gedraafd. 't Bestuur doet goed zijn entree's dan eendgszins te rcdu* ceeren. Ook de opkomst der paarden was niet groot. Zoo kwamen in de eerste draverij van de 9 ingeschreven paarden er slechts 4 aan den start, zoodat direct om de prijzen werd geloo= pen. Lord D., van den heer Spaans te Koedijk, won gemakkelijk den len prijs, goed gereden door den heer Klomp. Dumas, gereden door den eigenaar, den heer Schoorl uit Harenkarspel, behaalde den 2en -prijs, en Neerlandia van den heer Davids son te Hoorn, gereden door den heer Schreus der, verwierf den 3en prijs. In de tweedc draverij kwametn 7 van dc 12 ingeschreven paarden op, welke in 2 series lies pen, met 2 voor die plaats, zoodat voor de fi= nale 4 paarden aanbleven. In de eerste serie gingen 4 paarden, van welke Ba rones en Max Me-duim aanbleven. In de 2e serie liepen 3 paarden, van welke Koosje W. eerste en Dumas tweede aankwam. In de finale won Max Meduim met cen halve paardlengte zeer mooi van Barones. De dcrde prijs bleef voor Koosje W. Van de 17 paarden, welke het prograinma vermclddc voor de derde draverij, verschenen 12 paarden op de baan, welke liepen in vier series. In iedere serie bleef alleen het winnende paard aan. Voor den eindvvedstrijd kwamen naar voren: Wahnfried, gereden door den eigenaar Tjibbe Witteveen; Quimperle, eigenaar de Heer Lans gedijk, gereden door J. van Leeuwen; Barones, eigenaar de heer Schoon, rijder de heer J. Wits teveen; en Vitality, eigenaar de heer P. van Kempcn, gereden door J. van Leeuwen. Waar de heer van Leeuwen definitief achter Quimperle bleef, werd Vitality thans gereden door den heer D. de Boer. In een spannende kamp won Quimperle van Vitality, terwijl Barones de 3c prijs kreeg. 't Leek ons toe dat Vitality zich irr de finale niet zoo gaf als in de serie waarin't paard liep. UIT OUDKARSPEL. Bij Kon. besluit is hcrbenoemd tot burgc= meester van Oudkarspel dc heer A. C. Kroon, secretaris dczer gemeente. UIT SINTsPANCRAS (Zuideinde). De Zondag op het S. D. W.»terrem gespeeL de seriewedstrijden, onder leiding van den heer Wortel uit Oudorp hadden tot uitslag: Holland I—Rood Wit II 1—1. Bij loting door Holland gewonnen. Holland IIDijkers I (Zaandam) 50 voor Dijkers. i We vornemen dat uit een twaalftal beroepetr de heer H. W. H. van AndeL, predikaat te De Bildt, het beroep van St. Pancras bij dc Chr. Gcr. Gem. heeft aangenomon. Vergadering van den Raad der gemeente Alkmaar op Donderdag 30 April 1925, nam. 2 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige veu» gadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk» ken. 2. Voorstel tot wijziging dor -verordening op de levering van elcctrischeo stroom (bij!. nr. 52). 3. Idem betreffendc het beroepschrift van J. Twisk tegen het besluit van Burgemeester cm Wethouders tot weigering cener door hem gevraagde bouwvergunning (bijl. nr. 59). 4. Idem betreffemdc aanwijzing stemlokafen bijl. nr. 60). 5. Idem tot toekenning van voorschotten aan bijzondere scholen op gro-n-d van art 103, 3e lid. .der Lager Onderwijsovet 192Q (hijL nr. 61). 6. Idem to-t vaststelling van het vtrmenigvub digingscijfer voor de plaatselijke inkom» sten>belasting, dienstjaar 1925/26 (bijl. nr. 62). 7. Idem tot beschikbaarstelling van preimies voor bouw van goedkoopc wonmgen (bijl. nr. 57). 8. Idem tot het vcrleeneo van creddet voor de restauratie van het carillon der Groote Kerk (bijl. nr. 58). 9. Idem tot vaststelling cener verordening, aLs bedoeld in art. 15 der Lccrplichtw-ct (bijl. nr. 53). 10. Idem inzake: a. adressen betreffende ver< plaatsing biggenmarkt naar het Waagplein; b. voorsteLKIavcr tot wijziging van dc da» ta der najaarsmarkt voor runderen (bijl. nr. 54). 11. Idem tot toekenning van een bijdrage vooi den bouw en de inrichting van een koionie huis (bijl. nr. 55). 12 Idem tot stichtipg van een bergplaats vooi braiidbluschmiddelen aan dc Nieuwpoorts Jaan (bijl. nr. 56). 13. Idem tot vaststelling der 2c suppletodre be grooting, dienst 1924 (bijL nr. 63). 14. Idem tot wijziging der verordening op het grondbedrijf (bijl. nr. 65). 15. Idem tot verhuur van grond aan dc Nicuw» poortslaan (bijl. nr. 67). 16. Idem tot ruil van grond met de St. Hippo« lytussstichting tc Delft (bijl. nr. 68). 17. Idem betreffende het inwinnen van het ad« vies der commissie van bijstand voor de fi« nancien over de voorstellen tot verb etc ring van de bestrating der Langestraat en tot vernieuwing der Willemsbrug en Rootoren* brug (bijl. nr. 66). 18. Idem tot verbetering van dc bestrating der Langestraat (bijl. nr. 25). 19. Idem tot vernieuwing der Willemsbrug en der Rootorenbrug (bijl. nr. 34). 20. Vaststelling 3e suppl. kohier bebouwrie eigendommen enz, dienst 1924 (bijL nr. 69) 21. Behandeling belastingreclame (bijl. III). DE INTOCHT. Mon schrijft aan de N. R. Crt.: Den Amsterdammers is de groote eer te beurt gevallen Tom Mix in hun midden te zien. Tom Mix, de beroemde koeierjongen, de man met de „three gallon hat", sehecn van zijn kant de ontmoeting al even aandoenlijk te vinden. Ten minste te oordeelen naar den glim> laeh „quite a nice smile" waarmee hij het gejuich van de gisterenmiddag voor het Cens traal statio-n saamgestroomde menschenmassa in ontvangst nam. Inderdaad was de belangstelling daar buiten op het Stationsplein buitengemeen groot Op het perron moet het nog schooner geweest zijn. We hebben zelf niet het genoegen gehad, maar volgens ooggetuigen moeten het dierbare oogenblikken zijn geweest toen mr. en mrs. Mix „Tommie" had ook een vrouw meege-" bracht door de gezamenlij-kc autoriteiten werden toegesproken. Buiten hield de bereden politie rret mocite de menigte in bedwang on toen de witte hoed en het bruine bontje van den beroemden koeiejongen in zicht kwamen doorbrak het pu» blieke Amsterdam de afzetting, om den held van nog dichter bij te kunnen zien. Het en» thousiasme was buitengemeen. En de bereden politie! Was het niet eigenlijk hun held, hun schutspatroon, die zij hier in drie«dimensionale afmetingen voor zich zagen? Ze lieten hun paarden draven, pareerden dat het een lust was om tc zien, en als Tommies blik zich een moment op hen vestigde, kleurde het rood der voldoening hun gebronsde gelaat De befaamde koeiejongen intusschen was ge« escorteerd door, op toepasselijke wijzen, in 't groen gekleede volgelingen, in een auto ge» stegen. Tony, u weet wel, het beroemde paard, was blijkbaar tusschen Parijs en Amsterdam blijven steken en begon zijn zegetocht door Neerlands hoofdstad. In hoeveel harten dit gebcuren wel cen on» vereetelijken indruk achterlaat? DE SCHILDERSSTAK1NG. Van patroonszijde wordt gemeld: De afdeelingen 's Gravcnhage der drie pa* troonsbonden hebben Donderdagavond wodc om vergaderd. De voorzitters van den bond van Nederl. Schilderspatroons en van den Ne derl. Chr. Patroonsbond waren aanwezig en spraken hun voldoening uit over dc houding der Haagsche schilderspatroons in dit conflict. De zoogenaamdc werkploeg, die het aangc-- vatte karwei al een cind op stree': heeft, werd st.iandc dc vergadering nog mot cen aantal patroons en zoons van patroons uitgebrcid, om in de a.s. week meer noodzakelijko werken aan te vatten. Dc patroon, bij wien thans ge> werkt wordt, was vol lof over den arbeidslusr en het praestatievermogen van zijn collega s. OVERTREDING VAN DE AUTEURS. WET. Het eomitfi tot huldiging van de Oostinjc vliegers op Houtrust heeft bij dc Haagsche po« litie aangifte gedaan \*an ovcrtrcdmg van de Auteurswet, daar in enkelc op straat aangebo den programma's betreffende dc huldiging van de vKegers op Houtrust, ccnigc gedeelten uit de officieele gidsen, vanwegc het comitc uitge» geven, zijn overgenomen. De politic heeft eenige programma's in be slag genomen. KEURMEESTER GESCHORST. In verband met gepleegdc onregelmatighe-« den bij de keuring van vce, is de kcurmecstci' directeur van het abattoir te Wormerveer gc« schorst. B. en W. onderzoeken in hoeverre hij ook heeft gefraudeerd als slachthuisndirecteu r cn administrateur.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7