De loten ten bate van bet Centraal Nentraal Ziekenhnis zijn alom verkrijgbaar a f 1.- per lot. Dienstbode. een net Meisje Strijksters en Meisjes. nette werktiuizsn, een fiinke boerenknecht, Net Kosthuis MEISJE 3 A 6000 gld. mooie bovenwoning Afbraak te koop HEERENHUIS BEHANGSEL vriTbank Burgerwoning, opleiding Kantoorwerk. Een Tuindersknecht Huis te koop. Varkensvleesch en Schapenvleesch Mcoi Winkelhuis Hallandsch Rundvleesch, strijksters en meisjes. chemisette strijkster Purmerender Slachtvee-Fonds. Advertentien. JON GEN gevraagd Wolff voa Schinkelboff D. H., m Gemeente Siachthuis. Let op« deze lag© PRIJ SCOUR ANT C. Eeken, Advertentien voor Vraag en Aanbod tot utter ly k Vrijdagsavonds 8 uur, en uitsluitend tegen contante be- taling. 3 Mei hopen onze geliefde Oom en Tante, Jb. A. WAIBOER en J. WAIBOER—Grootes, hunne 40-jarige Eehtvereeniging te herdenken. Winkel, E. BRUGMANGrootes. P. BRUGMAN. Aartswoud, P. GROOTES. M. GROOTESDonker. Receptie bi) den Heer MOOIJ, Ritsevoort van 35 uur. Alkmaar, Rijkstraatweg 122. De Heer en Mevrouw MAATS— HART geven hiermede lcennis van de geboorte van hunnen zoon JACOB. Alkmaar, Steijnstraat 1. 29 April 1925. Heden overleed, te Heiloo, in den ouderdem van ruim 57 jaar, onze Broeder, Behuwd- broeder en Oom, CORNELIS BLOH. Namens de familie, J. BLOM. Alkmaar, 30 April 1925. Spoorstraat 57. Voor Uwe deelneming in ons zoo smartelijk verlies zeggen wij U mede namens de familie hartelijk dank. J. OOSTERWIJK, Oudegracht 269. Alkmaar, April 1925. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank, mede namens wederzijdsche familie, voor devele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. C. MULLER. E. A. MULLERStammes. N.-Schai woude, April 1925. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over, lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie D. JUPIJN. Alkmaar, 30 April 1925. Daar mijn vrouw GERRITJE ESMEIJER mijne woning ver- laten heett en ep zich zelve woont, zal ik geene door haar aan te gane schulden betalen. Alkmaar, 38 April 1925. L. DRIESSEN, Westerweg 40. WOENSDAGMIDDAG (Schermer- hornSnaarmanslaan, Alkmaar) een PORTEMOMA IE inhoudende 3 briefjes ad flO.en 1 brielje f 2.50 en wat klein geld. Tegen goede belooning terug te bezorgen Snaarmanslaan 72. Flink MEISJE gevraagd voor dag en nacht, hoog loon, geen winkelwerk. Mevr. ENGLANDER, Magdalenenstraat B 17, Alkmaar. Wegens teleurstelling gevr. bij twee dames HOLL. of DUITSCH. Wasch buitenshuis, hulp van Werkvrouw. Brieven onder lett. S 753, bur. van dit blad. Aan de Inrichting van S. KROM Schermerweg, is plaatsing voor Ook kan een geplaatst worden. Aanbiedingen aan de inrichting. FLINK MEISJE vraagt v.g.g.v. Brieven onder letter U 755 bureau van dit blad. GEVRAAGD: goed kunnende melken, p.a Wed. N. 't HART, Bergerweg 84, Ber gen N.-H. Aan de Scheepswerf „NICOLAAS WITSEN", v.h. W. F. STOEL ZOON, alhier, wordt een om te worden opgeleid in het SCHILDERSVAK. Fiinke Jongen of Meisje gevraagd voor Brieven onder letter W 757, bur. van dit blad. GEVRAAGD, bekend met glas- en koude grondcultuur. Melden's mor- gens 9J10 uur. „Nurserie", Ber gen (Kogendijk 9). GEZOCHT. Brieven onder lett. V 756, bur. v. d. blad. gevraagd voor de morgenuren. STEIJNSTRAAT 33. Solied zakenman vraagt ter leen. Rente: pet* Aflossing nader ©vereen te koraen. Roeken ter inzage. Brieven onder letter T 754, bur. van dit blad. In den omtrek van het station te huur gelegenheid voor autoberging. Adres bureau van dit blad. TE HUUR een in de Snaarmanslaan. Br. onder letter Y 758, bur. van dit blad. Door omstandigheden een solied BURGERWOONHUIS staande Snaarmanslaan voor billijken prijs te koop. Direct te aanvaarden. Te bevragen Woning- en Zaken- bureau Stationsweg 190, Alkmaar. is wegens ziekte aan huis te koop. Zuiver ras, met stamboom. Alieen hondenlief hebbers gelieven te reflecteeren. KL. BOOT, Coiffeur, Noordschar- woude. aan de in slooping zijnde perceeten van de lirma Vroom en Dreesmann. Te bevragen op het werk. TE HUUR Emmastraat 85, met voor* en ach- tertuin, beneden 2 kamers, serre, keuken, boven 4 kamers en bad- kamer. Op zolder logeerkamer en dienstbodenkamer. Huurprijs f 1000 per jaar. Aanv. direct. Te bevra gen EMMASTRAAT 83. Bij het op 28 April 1925 gehouden onderzoek zijn de boeken en kas van den administrateur in orde bevonden. De ontvangsten over 1925 be- droegen f 13136.53 en de uitgaven f 9795.33; saldo f 3341.20. Daar bij den aanvang van het jaar zich in kas bevond een bedrag van f 881.35, is er tot heden een wins! van f 2959.85. De Commissie van onderzoek, Jb. LAKEMAN Cz., Purmer. D. REIJNE Gz., Beemster. P. KOOPMAN, Purmerend. HET GOEDKOOPSTE ADRES PRACHT SORTEERING THEO GROOTHUIZEN Hekelstraat 16. - Tel. VBIJDAG van 9 tot 12, zoo nooilig van 2 tot 5 40, 45, 50 Cent. GROOTE VOORRAAD. TE KOOP solied gebouwda bev. 5 diverse kamers, closet, voor- en acbtertuin. Koopprijs sleclits i' 3600. Direct te aanvaar den. Ridderstraat. Koopprijs slechts f 8000, voor alle zaken geschikt. Dir. te aanv. Te bevragenSCHAAF, N.L.. Singel 44. van eerste kwaliteit Ossenhaas f 1.20 Biefstuk - 1.20 Roastbeaf of Lende - 0.85 Rollade - 0.75 Riblappen - 0.75 Lappen - 0.70 Vette Lappen - 0.65 Poulet of Gebakt - 0.65 Rauw Ossenvet - 0.65 by 5 pond - 0.60 Gesmolten Ossenvet - 0.45 bij 5 pond - 0.40 Rauwe Reuzel - 0.60 bij 5 pond - 0.55 Sausijzen of Gebakt - 0.60 1 pond Kalfs- en 1 pond vet Varkensgebakt - 1.10 1 pond Ossen- en 1 pond vet Varkensgehakt - 1.10 1 pond Metworst - 0.70 1 pond Bloedworst - 0.50 1 pond Leverworst - 0.40 Aanbevelend. Spoorstraat 54. Oudegracht 229. Tel. 122. Tel. 108. N.B. Deze week nog verkrijg- baar 10 pond mager Rookspek ii 50 cent. geleid, veel kleiner dan die van Alkmaar, waaraan hij zich op 7 Mei 1905 verbond met een preek over den tekst uit Joh 11 vers 25b: „Ik ben de opstanding en het leven". Veel is sinds dien op het kerkelijk erf ver- anderd. Spr. ging in groote trekken na, hoe na 1905 (toen er nog vrede heerschte op ker kelijk terrein) de tegenstelling allengs meer naar voren kwam, totdat in 1911 een meer- derheid zich uitsprak voor een andere rich- ting in de preddking, waaraan ds. Verwaal echter nooit heeft kunnen voldoen, omdat naar zijne meening slechts een richting mo- gelijk was, n.l. die welke door hem werd ge- volgd. Het duurde tot 1921 eer de meerder- heid haren wensch vervuld zag In dat jaar vertrok ds. Kloosterman en in zijn plaats kwam een vrijzinnig predikant. Spr. memoreerde, dat ds. Verwaal in 1922 bedankte voor een beroep naar Wateringen, zoodat hij voor de Alkmaarsche gemeente be- houden bleef. Doordat echter ds. Vinke kort daarna in 1923 een roepstem uitZundert volgde, werd de tweede bres geschoten in de veste. Het werk van vier predikanten was nu op- gedragen aan twee en spr. stride in het licht hoe zij zich aan hun taak wij den door el ken Zondag te prediken naar hunne leer, met op- offering van hun vrijen Zondag. Dit stellen wij alien op hoogen prijs, zei spr., en daar- om heeft zich een commissie gevormd om na te gaan of velen in de gemeente het met ons eens waren en het resultaat was schitterend, van alle zijden ontvingen wij bewijzen van insfemming. Wij staan heden voor uw 25-jarig amtts- jubile, vervolgde spr., en ik meen de tolk te zijn van alien in de herv. gemeente van Alk maar, als ik u geluk wensch met het feit, dat gij haar 25 jaren hebt mogen geleiden laigs grazige weiden. Wij wenschen, dat God u de kracht moge geven nog vele jaren te getuigen ter eere van Hem, in wiens riaam gij spreekt. Het was spr. een vreugde om namens de gemeente van Alkmaar den jubilaris een hul- deblijk te kunren aanbieden als stoffelijk be- wijs van waardeering, dankbaarheid en mee- leven der gemeentenaren. Eenige boeken in prachtband, „Commentaar op het Nieuwe Testament,!' van dr. Th. Zahn, vormden het eerste deel van het ge- schenk. Moogt gij nog lang de zaaier zijn en ook. zaad vinden in die boeken en moge het vele vruchten voortbrengen, zei spr Het tweede geschenk was een mooie ets van het interieur der Groote Kerk, van Bosboom. Spr. hoopte dat ds. Verwaal het stuk een plaatsje zou willen geven in zijn studeer- kamer. Om van de vermoeienissen van het herder- iijk werk te kunnen uitrusten had het comite gemeend een rusmtoel te moeten aanbieden. Het was een crapaud, bekleed met zachtgrcen moquette. Een lafenis behoort bij een gemak- kelijk oogenblik van uitrusten en als een ge legenheid om die te bereiden had het comite een dressoir aan de geschenken toegevoegd en na dit alles was nog een bedrag overge- bleven, waarover ds. Verwaal de beschikking kreeg om het te besteden zooals hem goed dunkt. Opdat de jubilaris later altijd nog kan zien de namen der comite-leden en van hen, die hadden bijgedragen tot deze geschenken, waren die alle in een album opgenomen, het- welk van een opdracht en mooie teekeningen was voorzien door den heer J H. W L. Harms, die dit zij tusschen haakjes ge- zegd daaraan een heel werk heeft gehad, maar zich schitterend van deze taak heeft ge- kweten. De heer Ringers hoopte dat ds. Verwaal welwillend zou willen aanvaarden alle ge schenken hem aangeboden door diens vele vrienden, die met hem sympathiseeren en hem hoogacbten. Spr. besloot met aanhaling van een dicht- woord van Paul Gerhard: Wij reizen met elkander, Wij wandelen hand aan hand. D' een zij tot troost den ander, Op weg naar het Vaderland Zijn wij als broeders een. Geen strijd om beuzelingem Daar Engelen ons omringen En zweven om ons heen. Ds. Verwaal voelde zich gedrongen een enkel woord van dank te spreken, hoewel hem zulks niet meeviel. Ge bracht ons onder hoogen druk en overstroomdet ons met een vloedgolf van liefde, vriendelijkheid en be langstelling. Eerst was het ons 25-jarig hu welijk'en thans mijn ambtsjubile, of eigen'ijk ons jubile, want wat is een predikant zonder vrouw, een pastorie zonder pastoorske? Als ge vriendelijk ontvangen werd, als gij kwaamt aankloppen aan mijn woning, is Hit niet het minst te danken aan mijn echtgenoo- te. Op ons huwelijksfeest hebt gij ons bloe- men en geschenken geboden en thans weer. Het roert ons tot het diepst der ziel. De woor- den spreken van hart tot hart, de cadeaux, groote en kleine, wijzen op een band van vriendschap. Wat tot deze dingen te zeggen? Laat ik volstaan met u alien te danken voor uw initiatief, uw bemoeienis, uw artistdeken arbeid, uw Marthadiensten, uw liefde, vriend schap, hartelijkheid en belangstelling. Het is heden een zonnige, blijde en gelukkige dag, gezegend, rijk aan dankbaarheid jegens u en Hem, die de maat van zegeningen maakt tot een voile maat. Ds. J u k e m a, van St. Pancras, de geluk- wenschen van zijn kerkeraad overbrengend, gaf de verzekering, dat deze met den jubilaris meeleeft. Spr. memoreerde de vriendschap, sinds zijn kort verblijf te St. Pancras van ds. Verwaal ondervonden en dankte dezen voor alles wat hij voor de gemeente aldaar deed, laatstelijk nog tijdens de jongste vacature. Als een bewijs van dankbaarheid bood spr. namens den Kerkeraad den jubilaris twee prachtbanden aan, vormend de inleiding op dr. Zahn's werk, straks aangeboden Schenke God u moed en kracht, aldus spr., ora uw werk voort te zetten in de gemeente en het onderzoek in uw studeerkamer van God's getuigenissen. Spr. wenschte ds. Verwaal toe, dat hij veel vrucht van zijn arbeid mag zien. Zeker, we moeten steeds weer zaaien, zei spr., maar het zien van vrucht geeft meer moed en kracht daartoe. Ds. de P re e sprak een hartelijk woord als collega. Het was thans voor het eerst, dat hij een ambtgenoot, naast wien hij stond, mocht complimenteeren. Hij daeht aan de goederen, die God den mensch geeft en door een heilige wet schut en beschermt. In de eer ste plaats is dit het leven, in de tweede plaais het huwelijk als hoogste in het leven Dan komt het bezit, niet alleen het stoffe'ijke, maar ook de arbeid. Ten slotte komt de naam, dien we hebben, de dunk, dien men over onzen arbeid heeft Spr. wees op de uitstekende gezondheid, die ds. Verwaal steeds heeft genoten. In al de zestien jaren, die spr. nu in Alkmaar woont. had hij nog nooit een bezwaarbeurt voor ds V. behoeven te vervulien en uit' ondervinding wist spr., dat in dezen steeds een paraat col lega wprdt gevonden. Voorts roemde spr. het geluk van een 25- jarig huwelijksleven, om daarna tt wijzen op het bezit, speciaal d?n arbeid als net Kestelijk- ste goed Hoe de menschen over uw arbeid aenken, hoe dus uw naam is, bnjkt uit de ge- Sthenken, zei spr. Hij iicopte dat het den ]u- bi'aris gegeven zij dien arbeid nog lang te vervulien. Ten slotte sprak ds. de Pree over de ver- mindering van het aantal orthodoxe predi kanten hier ter stede tot twee, waarvan hij hoopte dat dit niet nog meer zal slinken. God geve, aldus besloot spr., dat wij in de toekomst dezelfde beginselen dienen mogen tot bloei der gemeente en Zijn Naam tot eer. Laatste spreker was de voorzitter van de evangelisatie te Heiloo. Deze sprak, na woor- den van gelukwenschen, over den dank, dien de evangelisatie aan ds. Verwaal verschul- digd is voor diens vele werk voor haar- ver- richt. Door de vermindering van het aantal rechtzinnige predikanten in Alkmaar is de evangelisatie nu veel meer dan eertijds aange- wezen op sprekers van buitea (gelukkig heeft zij bijna elken Zondag een voorganger), maar ds. Verwaal zorgt toch nog steeds voor huis- bezoek en catecnisatie. Als blijk van hoogachting en waardeering bood spr. namens de evangelisatie een verstei- baren pianostoel aan, den wensch uit- sprekenae dat die nog vele malen zal mogen worden gebruikt. Hierna werd den aanwezigen gelegenheid geboden de familie Verwaal te complimentee ren. Vrijwel alien maakten hiervan gebruik. Wij merkten onder hen ook op den heer Wen- delaa-r, burgemeester dezer gemeente. Vermelden wij voorts nog, dat bloemstuk ken waren ingekomen van de verpleegden in de diaconie, het college van diakenen. de christelijke zangvereeniging ..Emmanuel" en van de Chr. jongelingsvereeniging; dat de kerkelijke kiesvereeniging een groote bewerkt koperen bloempot aanobod en dat de afdee- ling Alkmaar van den Chr. Nat. Werkmansr bond een foto zond van haar bestuur. Het album, door het huldigingscomite aan geboden, ging vergezeld van de volgende schriftelijke toelichling: Bij het ontwerp is rekening gehouden met het kerkelijk ambt van den jubilaris, waarom het gedeeltelijk met Gothische lijnen- is ver- simcT. In den linkerbovenhoek bevindt zich het kerkelijk zegel, daaronder een interieur van de Groote Kerk, de kansel, waarvan het Evan gelic gepredikt wordt. Links onderaan een bij- bel, waarop 2 Cor. 3 5b: „Maar onze bekwaaniheid is uit God", de intreetekst te Vlijmen, het begin van den arbeid van ds Verwaal. Bovenaan in het midden zinnebeel- den vau geloof, hoop en liefde, zijnde de drie christelijke deugden als symbolen van het pre- dikambt; terzijde links de Wet, vertegenwoor- digende het Oude Testament en rechis het Evangelie Joh. 3 16, vertegenwoordigende het Nieuwe Testament. In den rechterboven- hoek het Wapen van Alkmaar en rechts on deraan het Wapen van Vlijmen. de beide standplaatsen van ds. Verwaal. Tusschen de wapens cen interieur van het kerkje te Vlij men: De kleuren hebben de volgende beteeke- nispaars is de kleur van de boete, behcorcn- de bij de Wet, groen is de kleur der hoop, blauw van het geloof. lichtrood de liefde, ter- wijl geel in de christelijke kunst de kleur is -van hooggestemde vreugde, behoorende bij het Evangelie of Blijde Boodschap. Het let- tertvpe on het titelblad is oud kcrkencchrift. E>es avonds om 8 uur begon weder een re ceptie, waarop talloos velen zich verdrpng. '- de familie Verwaal te complimenteeren. Het begon met een huldiging door de catechisan- ten, van wie mej L. Picket een toespraak hield in dichtvorm onder aanbieding van een ets en een koperen inktstel. De voorzitter van de aid. Alkmaar van den Chr. Nat. Werkmansbond, de heer J. Kuijper, bood de bovengenoemde foto in lijst aan met een zeer hartelijk woord. De receptie kenmerkte zich door een pretti- ge en ongedwongen feestelijke stemming. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.6 te Vardoe. Laagste barometerstand 748.4 te Stock holm. Verwachting (van den avond van 30 April tot den avond van 1 Mei) Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke rich- tingen, meest half of zwaarbewolkt, waar- schijnlijk met eenigen regen en kans op on- weer, iets zachter. Kunst. 28ste VOLKSCONCERT. Met hetzelfde programina van het voor- gaande, op den tweeden Paaschdag j.l. gege ven volksconcert, is dit 28ste gisteravond in de Groote Kerk door de bekende medewerkendeu uitgevoerd. Veel publiek was er niet, doch het concert zal zonder twijfel aan de verwachting beantwoord hebben. Wat er gezongen en gespeeld is geeft geen aanleiding tot- bizondere opmerkingen, alleen verdient vermeld te worden, dat de liarmoni- umbegeleiding bij het dameskoor „Aan dert Vrede" van Tiggers, veel meer een gehcel met den koorklank vormde,- van een te sterk spel, zooals den vorigen keer, was nu geen sprake. A K. TOONEEL. ,,B e u r s k o o r t s", blijspel in drie be- drijven, van Reimann en Scnwartz, door de Kon. Rederijkerskamer „Bilderdijk". Voor de laatste uitvoering in het seizoen kiest „Bilderdijk" meestal een aardig blijspel. En dat is toe te juiclien. Want werkeliik, men wil in dezen tijd wel eens een avond harte;ijk lachen om zoo'n stuk vol dolle verwikkelin- gen en malle situades. „Beurskoorts" bleek voor „Bilderdijk" uit- stekend geschikt. De dames en heeren ntede- werkenden zijn aan dit soort van stukken gc- wend en voor elk is er een rol in, waarin hij of zij zich prettig thuis gevoclt. A! is het gegeven in dit stuk van Reimann en Schwartz nu niet bepaald nieuw, toch doet de manier waarop de auteurs het hebben uit- gewerkt prettig aan en't is zelfs verwonder- lijk dat zij nog weer en andere variatic ge vonden hebben. In een klein stadje bij Brussel woont de apotheker Peter Emmerling, ongeveer een jaar getrouwd met de lieftallige Lotje (een wel wat prozai'sche naam). Van tante Marie heeft deze Lotje indertijd 30.000 fr. gcerfd en op aanra den van zijn vriend Meijer gaat Peter met deze 30.000 frs. aan t' speculceren en wel in mijnaandeelen. Prachtige aandeelcn van de Laura-mijn zijn spoedig in zijn bezit Alles gaat echter in't geheim. Maar de arme Peter, niet aan speculnties gewoon, wordt zoo ze- nuwachtig van onrusf over de doling en sta ging, dat ieder in zijn omgevina- lanrrzamer- liand wei merkt, dat er ieis niet in orde is Lcugcntjes moeten Peter telkens redden. Dccli ae zaak loopt vast. Schcomuama, dc echte blijspdfiguur, komt met schooupapa op bezoek ei. spoedig wordt dc arme Peter van allerlei slechts verdacht, waartoe de naam Laura na- tuuriijk meewerkt. Wanneer wij hier nu nog bijvoegen, dat Paula, het ongetrouv/de zusjc, zich tegen ctm advocaat uitgecft als Mevrouw Emmerling, dat ceil beleedigde telephoonjuf- frouw telkens bij Peter komt om hem te dwin- gen tot excuus vragen, dat de proviscr van Peter doodelijk verliefd is op deze telefoniste, dat een overdreven huislioudster van Peter, dol op bioscoop cn op den provisor, ock nog voor verwarring zorgt, dan kan men zich een klein denkbeeld vormen van de lachsalvo's waartoe „Beurskoorts" telkenmale aanleiding geeft. Moeten wij nog vertellen, dat aan't slot alles best in orde komt tusschen de ver- schillende paartjes en dat schoonmama haar advocaat als schoonzcon krijgt? De heer Kater, die zich in rollen, waarin hij van de eene pijnlijkc situatie in d'e andere valt, bijzonder thuis gevoelt, had nu als Peter Em- merling cn kolfje naar zijn hand en werkte de komische situaties heel goed uit, wat tot groot succes aanleiding gaf Hij was, cvenals de ander dames en heeren, bijzonder goecl ge- grimeerd, waarvoor den tooneelkapper Stee- man een extra woord van lof tockonit. De heer L. C. Koster, ook met een eenigvn kop. was kostelijk als de schoonvader. Ziiu spel droeg eveneens veel tot het welslagcn bij. De heer H. Lind was een corrects advo caat, misschien iets te wcinig overtuigend in zijn optreden, tcrwijl de liter J. Lakeman als de provisor Lindeman aardig werk deed, dich tocli nog wel ieis meer van dit leuke rolletje had kunnen ma ken. Mevr. Brink-de Geus had ditmaal go rol van de oude overdreven huishoudster, en zij bieek ook thans ccht te durven spclen en de kunst te verstaan van zoo:n rol iets opmerkc- lijks te maken. Ook uiterlijk was zij edit het vereischte type. Mevr. Cloeck-Keuzekamp was de bazige schoonmoeder en werkelijk in staat menigen schoonzoon, die iets op zijn geweten had, in't nauw te drijven. Mej. N. Luiting speelde de verschillcnde aardige tooneeltjes uit haar rol op uitstekende wijze. Mej. L. Avenarius had de moeilijke taak van het onmogelijke rolletje der telefoniste iets aannemelijks te maken, wat zkj met ambi- tie trachtte te doen, maar waarin zij niet altijd slaagde Mej. J. Mulder deed voor de eerste maai mee en speelde heel lief het rolletje van Peter's vrouwtje. Een prettig uitziend tooneel, met daarachter de apotheek (op de glazen deur deed het sclia- duwbeeld van Lindeman het best) toonde dat er zorg aan alles was besteed. Ook de Wee ding der medespelenden beweej dit Met het licht wilde het in het tweede bedrijf nog niet al te best vlotten. Enkele scenes wer- den te veel in't donker gespeeld. Het tempo had zeer zeker vlotter kunnen zijn, waarvoor een prima rolkennis een eerste vereischte is. Enkele scenes, die bepaald ko- misch zijn als ze vlot worden afgewerkt, ver- liezen veel van hun kracht als ze te lang ge- rekt worden. Ook de tweede avond was een groot lacli- succes en de belangstelling was nog grooter dan de eerste maal. De heeren Schuurman en Boot zorgden voor uitstekende muziek in de pauzes. v v - O. h*

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3