I 4 J DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bezoekt den Bazar CENTRAAL ZIEKENHUIS MnmM cabaret No. 103 Honderd zeren en twintigste Jaargang 1925. Abonneraentsprijs bij vo«™itbet»linS per 3 maanto rg.-, ft. per post f2.50. Bewijse. 5 ct Adrertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrnimt. Uneven franco i.V. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Admlnistr. So. 3. Kcdaetie No. 33. Stadnieuws OH manner bestaat u3 3 bladen. VRIJDA6 Directeur: G. H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. j DE POLITIEKE TOESTAND IN BULGARIJE. De drie Labour-afgevaardigden, die een be- roek aan Bulgarije hebben gebracht, hebben in een bijeenkomst van de parlementaire La- bour-fractie, onder voorzitterschap van Lans- bury gehouden, rapport uitgebracht. Zij vej. klaarden o.a., dat dejBulgaarsche regeering de berichtgeving opz^telijk vervalscht en dat b.v. journalisten, die getuige waren geweest van de terechtstelling van verschillende per- sonen, door de autoriteiten gedwongen \.er- den, aan hun bladen te melden, dat deze slachtoffers zelfmoord hadden gcpl egd. I i rapport eindigt met de verklaring, dat de openbare meening van Engeiancl en Amerika grooten invloed kan uitoefenen ter verbete- ring van den toestand in Bulgarije. Daarom dringt de delegatie er op aan, dat personen met humanitaire beginselen van aile partijen zullen samenwerken om te verkrijgen: le. dat niemand in Bulgarije zal warden terecht- gesteld of gevangen gehcuden, wanneer hij niet door een wettige rechtbank is veroor- deeld2e. dat aan onpartijdige personen, aan te wijzen door de gezanten van Engeland en Amerika, zal worden toegestaan de gevange- nissen te bezceken3e. dat de nieuwe troepen- macht in geen geval Ianger dan tot 31 Mei a.s. onder de wapenen gehouden zal mogen worden en dat deze trocpen niet zonder wet tige regeling onder de bceren mogen worden gerecruteerden 4e. dat zoo spoedig nioge- lijk verkiezingen zullen worden gehouden, zoodat de miiitaire dictatuur zal plaats ma- ken voor 'n burgerlijk democratisch bewind. Uit Sofia wordt gemeld, dat Woensdagmor- gen de politie en militairen de stad Philippo- pel omsingelden en talriike huizen doorzoch ten. Naar verluidt zijn talrijke personen ge- arresteerd. De autoriieiten deeld°n in het be- lang van het cnderzoek echter de namen der gearresteerden niet mede. Het Bulgaarsche T. A. meldt: In de aan den krijgsraad voorgelegde akte van bescnul- diging wordt geconstateerd, dat de aanslag op de kathedraal. evenals die op den koning en de inval van ongeregelde benden op Bul- gaarsch gebied, het werk is van een coniplot, dat onder deelnemiag-vaa gedelegeerden van hot communistische geheime comite werd ge- ieid door leden van den Bcerenbond, die voor- standers van het eenhcidsfront zijn. De ontplofiing in de kadiedraal werd niet te.. uitvcer gelegd door Mink'of, lijaar door den technicus Abradjef. Behalve deze ziju aan- geklaagd de koster Friecrmann, verder Gront- sjarof, Petrini. Kossowski. Kohef en Dimi- iroi Van lien bevinden or zich slechts twee in handen der justitie, de anderen zijn ge- vlucht of gedocd. In de akte van beschuidiging wordt de doodstraf geeischt tegen deze beklaagden en bovendien gevangenisstraffen tot aclit jaar voor twee andere beklaagden. HOE HET COMMUNISME IN BULGA RIJE VERSPREID WERD. Ter weerlegging van de verklaffing t-an den Oostenrijkschen gezant te Londen, volgens welke te Weenen geen centraie voor commu nistische propaganda in de Donau-landen bestaat, publiceert de „Daily Telegraph" uit- voerige bijzonderheden omtrent de Weensclie organisatie, waaraan het volgende is ont- leend „De pogingen om een communistischen opstand in Bulgarije en in andere landen van den Balkan te verwekken, dateeren, voor zoo- ver kan worden nagegaan, reeds van October 1923, teen de Bulgaarsclie communist Char- lakof, vroeger afgevaardigde'in het Bulgaar sche parlement, uit Moskou via Berlijn naar Weenen kwam met een aanbeveiingsbrief van Trotski. Onmiddellijk na zijn aankomst sticht- te hij het communistische blad „Rabotnitsjes- ki Wjestnik" en publiceerde een brochure: „De misdaden der fascistische regeeringen jegens het Bulgaarsche volk", met den on- dertitel: „Een rapport van de buitenlandsche commissie tot hulpverleening aan het Bul gaarsche volk over de witte terreur in Bulga rije tijdens en na den volksopstand van Sep tember." Het blad en de brochure stonden op naam van den Oostenrijksche communist Ot to Benedic, doch het onderzoek heeft onom- stootelijk vastgesteld, dat Charlakof de schrij- ver was Deze geschriften waren bestemd om in Bulgarije te worden binnengesmokkeld. Te gen het einde van 1923 bereidde het te Wee nen gevestigde Balkan-comite reeds een krach- tige agitatie in verschillende Balkan-staten "oor. Op 15 Januari 1924 verscheen een nieuw orgaan, het Bulletin van de commu nistische Balkan-federatie," dat z.g. werd uit- gegeven door Joseph Griin. Dit tijdsehrift publiceerde o.a. een uitvoerig verslag van de zesde bijeenkomst van de" communistische Balkan-federatie, welke in December 1923 tie Berlijn plaats had. Bij een ingesteld onder zoek bleek, dat de federatie Weenen tot zetel had gekozen van haar bestuur, dat uit acht leden bestond, o.w. drie Bulgaren, n.l. Dimi- Irof, Isakof en Kolarof. Het „Bulletin" werd daarop verboden. In den zomer van 1924 werd de propagan da voortgezet op Pan-Slavischen grondslag. De Derde Internationale wenddc zich thans tot de boeren, oindat het aantal fabrieksarbei- ders in den Balkan niet groot genoeg werd geacht om met succes een revolutie tc begin- :ien. De emigratie-commissies te Weenen, Praag en Belgrado werden voor de conimu- "isten gewonpen. D^aroo vcrschcen een nieu we agent van de Derde Internationale, Gold stein. Hij stichtte te Weenen het Russische Balkan-comite onder bescherming van de Sovjet-missie. De Sovjet-gezant te Weenen wenschte toen de verschillende organisaties te vereenigen. Goldstein ontving voor dit dcel 50.000 gouden roebels uit Moskou." BE BQERENPARTIJ IN BULGARIJE. Het hoofdbestuur van de Bulgaarsche Boe renparty publiceert in haar orgaan „Zemle- dtlsko Zname" (De Boerenvlag) een uitvoerig manifest, dat op alle Bulgaren een beroep doet ten behoeve van de openbare orde en vei- ligheid. Met manifest veroordeelt ten sterkste de jongste aanslagen, verklaart, dat de Boeren- partij daarmee niets te maken# heeft en schrijft tie misdaden toe aan personen, die bezweken zij n voor de verzoeking van goud uit Moskou. Het manifest zegt, dat de Boerenpartij een wettelijke organisatie is, ide slechts wettelijke strijdmethoden wenscht te volgen. De .-grari- sche beweging is een maatschappelijke inacht voor vrede en democratic, en aangezien het huidige oogenblik beslissend is voor Bulga rije, moet die partij zich vereenigen met an dere wettelijke politieke organisaties ten einde het land te redden. Voor dat doel moet men zich opofferingen getroosten. Laten wij alien toonen, waartoe bereid te zijn. Het bestuur van de Boerenpartij verklaart verder geen vertegenwoordigers in het buiten- land te hebben, eonstateert, dat de uitgeweken Bulgaarsche agrariers niet verbonden zijn met de partij en beschukiigt de voornaamcte in net buitenland vertoe\ecde Bulgaarsche agra riers zooals Atanasof. Stojanof en Oboof van verraad tegenover de belangen van Bulgarije. Het bestuur verloodhent ook de daden van van fodorof, die naar het zegt, nimmer lid van de Boerenpartij is geweest en slechts per- soonlijk voor zijn optreden verantwoordeijlk is te acliten. De vroegere Bulgaarsche afgevaardigde Grantstsjarof, die verdacht wordt tot de voor- naamste samenzweerders te befcooren en der- haive sedcrt eenigen tijd door de politie werd gezocht, is gistermorgen nabij Sofia dood g?- vonden. NA DE DUITSCHE PRESIDENTS VERKIEZING. Hindenburg, die aan den rijksverkiezings- le;der officiee! heeft medegedeeld, dat hij zijn verkieziag aanneemf, heeft Woensdag den leider van het bureau van den rijkspresident, staatssecretaris Meissner, bij zich ontboden, om met hem de bijzonderheden van zijn ver- huizng naar Berlijn en zijn ambtsaanvaar- ding te bespreken. Naar verluidt, denkt Hindenburg er voor- loopig niet aan, verandering in het rijkspre- sidium in te voeren. De rechtsche bladen melden, dat Hinden burg niets wil weten van groote feestelijkhe- c;cn bij zijn aankomst in Berlijn. Mag men de sociaaldemocrarische Franki- sche Jagespost gelooven, dan worden er in rechtsche kringen te Neurenberg handteeke- niiigen ingezameld voor een volksstemming over het weer invoeren van de oude zwart- wii-roode vlag. Het spreekt varzelf, dat de ze kwestie te gelegener tijd wel weer acuut zal worden, maar het is moeilijk aan te ne- ;nen, dat de heeren van rechts" er zooveel haast mee zouden maken, meent het Hbl. EEN REDE VAN BRMJN. De Pruisische minister-president Braun nam gister in den Landdag het woord en liield een rede, waarin hij in hoofdzaak een beroep deed op de Duitsehe Volkspartij, om weer terug te keeren tot de politiek van de groote ccalitie en daarmede voor Pruisen een nieuwe periode van rust en stabiliteit in te ieiden. Het vrij voile Huis hoorde de rede van Braun aardachtig aan. De Duitsch-nationa- le fractie heeft tenslotte een motie van wan- trouwen in het kabinet Braun ingediend. EEN STRIJDLUSTIGE IERSCHE. Mej. Mary MacSwiney, die in 6v'ereen. StSten propaganda maakt voor de' Iersche Republiek, heeft moeilijkheden met de Ameri- kaansche autoriteiten. "Zij houdt een spreek- beurtentournee, doch zal waarschijn'ijk wor den bemoeilijkt door de overheid, daar zij zonder oaspoort deLJnie was binnengekomen. Mej. MacSwiney heeft nu aan de couranten verteld, dat zij een hongerstaking gaat be- ginnen, als zij last kriigt van justitie en po litie. EEN INCIDENT IN HET LAGERHUIS. In het debat over de begrooting zeide Chur chill naar aanleiding van het sociale verzeke- ringsplan, dat het evc-nzeer in het belang der vakvereenigingen als der werkgevers is cm te voorkoinen, dat er zich een soort van alge- nieene gewoonte vormt om aan te leeren hoe men in anmerking komt voor wcrkcloosheids- ondersteuning. Dit verwekte groote woede op de arbeidersbanken en er werd geschreeuwd ,.Intrekken!" Churchill weigerde echter. De oppositie en de mtermptie duurden een kwar- tier Churchill ging toen zitten, waarop de niecrderheid der ministerieelen het Huis ver- Iict, gevolgd'door Churchill. Even later stclde de eersle-minister voor het debat te sluiten en hiermede is de behandeling der beg rooting in comite afgcloopen. NAAR DE AANEENSLU1TING VAN OOSTENRIJK BIJ DUITSCHLAND Met medewerking van dc leidcrs van alle Oostenrijksche politieke pariijcn is Woensdag de z.g. „Arbeitsgeineinschaftof m a. w de arbeidsorganisatie tot voorbereiding van alle practische details voor een Duitsch-Oosten- rijksche Unie, georganiseerd. Practisch alle persoonlijkheden uit het po litieke, economische en cultureele leven te Weenen verzamelden Zich in het univerei- teitsgebouw om deel te nemen aan deze orga nisatie. A1 deze mannen zijn er van overtuigd dat Oostenrijk slechts gered kan worden door de aansluiting bij Duitschland. Belangrijker echter was het feit dat voor het eerst sedert vele jaren del eiders van alle partijen eensgezind te zamen kwamen om sa- men te werken in de benoemde commissies van deskundigen, teneinde de gemeenschap- pelijke toekomst van Duitschland en Oosten rijk voor te bereiden. De sociaal-democraten waxen vertegen- woordigd door alle vooraanstaande partijlei- ders. Verder waren tegenwoordig de sociaiis- ten Domez, president van alle Oostenrijksche vakvereenigingen en de twee vice-presidenten dr. Kaustky en dr. Pallak te zamen 1.200 000 arbeiders vertegenwoordigende. Voorts waren aanwezig de socialisten dr. Ellebogen en de financieele deskundige van Weenen Dr. Breitner. Het vroegere kabinet-Seipel was vertegen- woordigd door den oud-vice-kanselier Dr. Frank. De christen-socialen waren vertegenwoor- digd door den oud-minister voor het verkeers- wezen Odehna!, den prelaat Hauser en vele vooraanstaande geestelijken. Alle rectors van de Weensche hoogescho- len, alle presidenten van de groote hoven, ve le rechtsgeleerden, onderwijzers, leeraren, professoren, artisten etc. etc. waren aan wezig. Prof. Dr. Wettstein, Directeur van het bo- tanisch instituut, die de bijeenkomst presi- deerde. verklaarde dat de organisatie onaf- hankeiijk is van iedere politieke partij en evenmin verband houdt met de verkiezing van Hindenburg tot Duitsch president. De bijeen komst was twee weken geleden bijeen geroe- pen en besloot de organisatie openbaar te ma ken, omdat Oostenrijk vastbesloten is alle hinderpalen uit den weg te ruimen voor de aaneensluiting bij Duitschland. De „Arbeiter Zeitung" voegt hieraan toe, dat, als de twee millioen sociaal-democraten en de twee millioen christen-socialen in Oos tenrijk Zondag j.I. iu..kiesrecht gehad zou den hebben in Duitschland, Hindenburg nim mer tot president gekozen zou zijn. En indien de Oostenrijksche afgevaardigden lid zouden zijn van het Duitsehe parlement, ware een meerderheid voor de republiek verzekerd. Uit Berlijn wordt gemeld dat men aldaar groote beteekenis hecht aan deze Oostenrijk sche organisatie. DE VREEMDELINGEN IN FRANKRIJK. In een interview voor de „Matin" heeft de Fransche minister van Binnenlandsche Zasen aangekondigd, dat hij binnenkort bij het par lement een ontwerp van wet zal indienen ter controleering van den handel in wapenen. Voorts zal een ontwerp worden ingediend, waarbij de positie van vreemdelingen wordt geregeld, en volgens welke iedere vreemde- ling, die zich inlaat met politieke kuiperijen over de grens zal worden gezet. Ten slotte acht de regeering iedere centuria of civiele militie, van welke zijde ook uitgaand, ontoe- laatbaar. HET GRIESCH-TURKSCHE GESCHIL. Volgens een bericht uit Athene aan de bla den zou de eucumenische patriarch Constan- tijrf er in hebben toegestemd af te treden, ten einde het onlangs gesloten Grieksch-T-urksch accoord van kracht te kunnen doen worden. De Heilige Synode zal dus ni^ een n^tuwen eucumenischen patriarch kunnen kiezen zon der protesten van Turksc^s zijde te doen ont- staan. PROJECTILlEN-SMOKKELARIJ. De „Nation Beige" verneemt uit Aken, dat leden van de intergealiieerde commissie, be- last met het toezicht op de Rijnscheepvaart aan boord van een uit Nederland komend vaartuig 17 tonnen projectielen, lichtkogels en brandbommen in fceslag hebben genoinen welke niet in de ladingspapieren opgenomen waren. Desgevraagd verklaarden de voor het ver- voer verantwoordelijke Duitschers, dat deze partij in hun oogen niets anders dan oud- rcest was. GEHEIME COMMUNISTISCHE DRUK- KERIJ De politie heeft nabij Riga een geheime communistische drukkerij ciitdekt, die zich niet alleenb ezig hielcl meth ct drukken van com munistische geschriften, maar ook van val- sche dccumenten en paspoorten. De drukke rij was bevestigd in de woning van een com munist, die te Moskou de School voor Agita tie had docrloopen en aangewezen was voor de leiding van het werk der Communistische Internationale in Letland. Hij werd gearres- tecrd, beneveus 20 andere personen. die in het bezit van valsche paspoorten bleken te zijn. GLASBLAZERSSTAKING IN THuRINGERWALD Naar uit Halle aan de „Lokalanzeiger" wordt gemeld, zijn in Thuringerwald bij 11- menau cngeveer 10.000 arbeiders in de indus- tric van glazen flaeons wegens een loonge- schil in staking gegaan. Door deze staking zagen dc fabrieken te 'Imenau eu Lauscha zich genoodzaakt hunnerzijds nog 10.000 ar beiders uit te sluiten STRENG DRANKVERBOD IN INDIANA. De strengste wet, tot dusver in Amerikaan- sche staten uitgevaardigd voor toepassing van de prohibitie, is tlians in Indiana in wer- king geti-eden, waar de Ku Klux Klan den meesten invloed uitoefent. Volgens de nieuwe wet zal het bezit vac flesschen, welke naar sterken drank rieken, of het feit, dat ambtenaren in een winkel ster ken drank ruiken, voldoende bewijs zijn voor een overtreding van het drankverbod. De nieuwe wet bedreigt het koopen, ont- vangen, bezitten, vervoeren, verkoopen en fa- briceeren van verboden stake dranken met gevangenisstraf van 30 dagen tot 6 maanden plus een boete van 100—500 dollar. Dezelfde straf kan worden opgelegd aan iemand, die dronken een auto bestuurt. De wet stelt voorts een straf van 12 jaar gevangenis plus een maximumboete van 1000 dollar op het ver voeren van stakedrank per as, en het on wet- tig bezitten van een distilleerketel 15 jaar gevangenisstraf mitsgaders een boete. De staats- en federale ambtenaren van In diana hebben verklaard, dat zij de nieuwe wet streng zullen toepassen. HET KABINET-ZIWAR EN DE GROND- WET. Aan den Egyptischen koning is een memo randum aangeboden, geteekend door drie honderd, in alle deelen des lands woonachtige avocaten, waarin zij verklaren, dat de twee op elkaar gevolgde kabinctten-Ziwar zich heb ben schuldig gemaakt aan een reeks schen- dingen van de Grondwet, met het gevolg dat de Kamer van Afgevaardigden niet bestaat. POKKEN IN AMERIKA. Met het oog op de mogelijkheid eener pok- kenepidemie heeft de Amerikaansche regee ring verzocht dat alle regeeringsambtenaren, ten getale van 65.000 zich zullen laten inen- ten. Gemeld wordt, dat president Coolidge onder de eersten was, die zich daartoe bereid verklaarden. Sedert 2 Januari j.I. hebben zich 54 geval ien voorgedaan, waarvan 19 met doodelijken afloop. DE lste MEI IN ITALIe. E>e „Giornale d'ltalia" meldt, dat de poli tic in verschillende steden maatregelen neeft getroffen om de propaganda voor de vtaing van den len Mei tegen te gaan. Volgens de „Epoca" is de fascistische militie gedurende den nacht in heel Italie gemobiliseerd. In een circulaire van den minister van Bin nenlandsche Zaken bevelet deze een krachtig optreden van de politiei aan, hetgeen reeds in vele steden van Italie is geschied. In Na- pels heeft de politie talrijke huiszoekingen verricht en 112 personen gearresteerd. In Milaan bedraagt het aantal gearresteerden 60; in andere steden van Italie ongeveer 40. Ook uit Florence worden politiemaatregelen en het inbeslagnemen van talrijke Vlugschrif- ten gemeld, die de arbeiders oproepen voor de viering van het 1 Mei-feest. EEN VEREENIGING VAN CONSULS. De Engelsche consul-generaal alhier, Sir Harry Armstrong, is tot voorzitter gekozen van de Nieuwe Vereeniging van Buitenland sche Consuls te New York, welke is opge- richt met de bedoeling de verschillende con- sulaten dichter bij elkaar te brengen en het gemeenschappelijke werk te bevorderen. Aan het rpricbtingsdiner namen vertegen woordigers van 44 landen deel. KORTE BERICHTEN. De juridische commissie van den Sak- sischen Landdag verwierp annestie te ver- k-enen voor politieke gevangenen. Ze besloot echter de regeering uit te ncodigen de moge- lijkheid te onderzeeken den gewezen minister president dr.^Zeigner te begenadigen. DE BAZAR IN DE CADETTENSCHOOL. VOOR HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. De gistermiddag om half drie geopende bazar heeft zich reeds in een groote belang- steliing mogen verheugen. Bijna een duizend- tal belangstellenden bracht gister reeds aan de bazar een bezoek. Er werd aardig verkocht. Ook de loten gaan goed van de hand. De loten door het damescomite georganiseerd die voor 0.50 per stuk verkrijgbaar zijn en waarvan in to- taal 1500 stuks verkocht zullen worden, ver- dienen eveneens gekocht te worden. Een 30- tal prijzen zijn voor deze verloting beschik- baar gesteld, w. o. een Perzisch kleed, een Chineescli geborduurd schoorsteenkleed, mooie spreien, enz. Voor de kinderloten a 25 ct. per stuk zijn eveneens mooie prijzen beschikbaar gesteld als een levensgroote teddybeer, een prachtig poppenhuis, enz. Het voordeel van deze verlotingen is dat binnen enkele dagen de trekking 'wordt ge houden. Het voordeel dat de bazar gister reeds op- leverde is zoo dat een ieder zich daarover zal verbazen. Het comite verzoekt ons echter het bedrag nog niet tc noemcn, omdat het er prijs op stelt. dat het totaalfcedrag ineens gepubli- ceercl kan worden. Hedenavond wordt er naast de gelegenheid om te dansen de gelegenheid verschaft een cafcaretavond van de heeren Seholten en van Gennep bij ,e wonen en toch biijft de entree slechts 10 cent. iVWgenavoud eveneens gelegenheid tot in de CADETTENSCHOOL, ten bate van het dansen, terwijl zich dan tevens het Delftsche Studenten Strijkorkest zal laten hooren. Morgen is de bazar geopend van's mor- gens 10 tot's nachts 2 uur. De commissie besloot, om gezien't succes, den bazar met een dag te verlengen en Zondag geopend te houden van's midda 2 tot's avonds 12 uur. Zondag biijft entree op 10 cent gesteld en worden de bezoe- kers aan het einde aardige verrassingen In ons verslag van gister staat dat door den heer Kroon een gramafoon geschonken werd. Dit moet zijn door Kroon"s muziek- handel. Van den heer Rezel, Fnidsen, kwam nog als cadeau een bundeltje Alkmaarsche Cou ranten in vain 1810, die interessant zijn om eens door te snuffelen en aan den meest bie- dende verkocht zullen worden. De verkoop van de bloemen, die door de Limmer bloemenkweekers zijn geschonken en tegen mafigen prijs worden" verkocht, gaat uitstekend. Bezoekt den bazar. "I.U; JUBILe Ds. VERWAAL. In het verslag over de huldiging van ds. Verwaal in ons nummer van gister is als een der sprekers genoemd ds. Jukema, van Sint Pancras. Dit moet zijn ds. Jellema. AUTO-ONCELUK. Gisteravond omstreeks 11 uur reed een auto vanaf de Friesche brug door het hek van het gebouw van den Rijkswaterstaat. De auto werd ingedeukt. De passagiers kwamen met den schrik vTij. - MEI-HERDENKING. Der traditie getrouw, brachten een 25-tal personen hedenmorgen een bezoek aan het kerkhof, waar den overleden georganiseerden vakvereenigings- en S. D. A. P.-leden een Mei- groet werd gebracht. Door den heer W. J. v. d. Vliet werden in korte bewoordingen de overleden makkens, K. v. 1 Veer, Scharlewie, Kniepstra, Derksen en Veen, herdacht, terwijf eenige dames roode tuli>en op hunne graven strooiden. AANBESTEDING. De onderhandsche aanbesteding van de uit- breiding van de autogarage van den heer Jac. Met, aan den Achterweg, groot 300 M*., met iwee bovenverdiepingen, is gegund aan da laagste inschrijfsta, de firm a Bakker en K ar- sen, alhier. L* DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Gisteren, ter gelegenheid van den Juliana- dag, werden door het Comite de wedstrijden beeindigd op het Sportterrein, waar de jeugd natuurlijk in zeer grooten getale aanwezig was. Eerst hadden de estafette-wedstrijden voor, meisjes plaats, waaraan 9 scholen met 3 vier- tallen deelnamen. De tijden der drie viertallen werden opgeteld en ten slotte bleek de 3e Gem. School van den heer Schipper den kort- sten tijd te hebben gemaakt. De medaille van het Gemeentebestuur voor de meisjes kwam dus aan de 3e G. S. De eindstrijd voetbal ging daarna tusschen de elf tall en van 3e en 4e Gem. School, onder leiding van den heer Reitsma. De wedstrijd duurde een uur. In de eerste helft nam de 3e G. S. de leiding (rust 10), maar na de rust wist de 4e G. S. tweemaal te doelpunten en zoodoende met 21 te winnen. Een uitslag, die zeer goed de verhouding weergaf. De heer Schipper reikte na afloop de prij zen uit. De medailles kwamen resp. aan ae 3e G. S. (estafette) en 4e G. S. (voetbal). Maar een Alkmaarsch burger, die veel voor de wed strijden voelde had voor elk der meisjes en jongens een extra prijs beschikbaar gesteld. De 12 meisjes, die zoo kranig p.eloopen had den kregen elk een prachtig boek, evenals de spelers van het elftal der 4e G. S. Een aar dige attentie, die zeer op prijs werd gesteld. RECTIFICATIE. In het Raadsverslag van gistaenavonfl staat o.m. dat de heer Van Slingerland tegen het voorstel van den_heer Bak gestemd heeft betreffende het ontslag Schouten. Dit is niet juist. Hij is daar juist voor ge weest. HEROPENING ZAAK. Hedenavond opent de heer Joii. Adams zijn zaak in iifne Binnen- en Buitenlandsche frui- ten, comniestibles en delicatessen in perceel Langestraat 75, voorheen MeijeUs sigareo- magazjjo. •m AARS GODRANT. Zaterdag geopond van 's morgans 10 tot 's nachts 2 uur, en Zondag van 's middags 2 uur tot's nachts 12 uur. - CABARET - MUZIEK DANS ATTRACTIES ENTREE 10 CENTS

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1