Alkmaarsche Gourant I I i Be terugkeer van Klompvoet Maandasr 4 Mei. FEU1LLETON. B B Honderd Zeven en Twlnfigste Jaargang, Gemengd Meuws. DE HULDIGING VAN DE OOSTINJE- VLIEGERS. Zaterdagmorgen ruim half 11 zijn de Ne- derlandIndie vliegers aan het station D.P. te Rotterdam aangekomen, waar zij werden verwelkomd door liet bestuur van de Rotter damsche Luchtvaart Club en de leden van de commissie van ontvangst. De heer van den Broeke was vergezeld van zijn echtgenoote, aan wie de heer Lioni, secre- taris van de R. L. C., bloemen aanbood. Nadat de gasten waren binnengeleid in de wachtkamer le klasse, hield de voorzitter van de commissie van ontvangst, de heer J. P. .Lucardie een rede. Daarna sprak de heer P. Bos, voorzitter van de Rotterdamsche Luchtvaartclub de gasten toe. Het gezelschap begaf zich daarna naar den uitgang, waar de vliegers ontvangen werden met hoerageroep, terwijl de muziek van Hermandad het wilhelmus speelde. Zij namen plaats in het met 4 paarden bespan- nen rijtuig en weldra zette de stoet zich in beweging voor den rijtoer door het westen der stad. Voorop ging de muziek der politie-agenten dan volgde een afdeeling van de bereden bri gade met haar commandant, den heer van Reyn Snoeck en daarachter gingen de rijtui- gen, in het midden dat met de vliegers en den heer Guilonard. Op het stationsplein was er reeds veel be langstelling De bevolking, voor zoover die dan op dezen korten tocht bereikt werd, bleek hartelijk mee te leven. Het ging stapvocts en dus liepen er vele menschen met den stoet me- de, maar men had zich ook langs den weg geschaard, ramen en balcons waren dicht bezet en vooral in de binnenstad waren veel belangstellenden bijeen. Er werd hartelijk ge- zwaaid en gewuifd, en menig hoeratje, meni- ge kreet legde getuigenis af van de waardee- ring, welke men algemeen gevoelt voor het- geen de vliegers verricht hebben. Het was kwart over 12 toen het stadhuis bereikt werd. In de hal had zich een beperkt aantal belangstellenden verzameld, die de Vliegers met gejuich ontvingen. Mr. Jamin ontving het gezelschap aan den ingang en leidde de heeren naar de burger- zaal, waar het orgel het Wilhelmus speelde Ter begroeting waren er de burgemeester, mr. J. Wytema, de wethouders m. de Jong. Heykoop en Nivard, en mr. Peiffer, waarne- mend secretaris. Nadat de burgemeester een rede gehouden had werd een kleine rondgang door het stad huis gemaakt en er werden ververschingen aangeboden. Ongeveer 1 uur werd het stadhuis verlaten om met auto's naar de Waalhaven te gaan Vermelding verdient nog, dat tijdens den rijtoer van het station D. P. naar het stadhuis het Fckker-verkeerstcestel H.N.A.B.G. recht boven de rijtuigan vloog, toen deze zich op den 's Gravendijkwal revonden. Hooger in de lucht zweefde toen in de bekende formatie een escadrille militaire vliegtuigen. Nadat de burgemeester, mr. J. Wytema, in de groote burgerzaal van het stadhuis aan den Coolsingei de Oostinjevliegers had toege- sproken, heeft generaal Van Terwisga nog aet woord gevoerd. Na deze woorden werd een rondgang door verschillende zalen van het raadhuis gemaakt en werden aan de buffetten ververschingen aangeboden. Dan kwamen dc auto's voor, die het geze.- schap naar het vliegveld Waalhaven zouder. brengen. Op het vliegveld was heel wat belangste'- ling. Het muziekcorps van de werf van Smit ontving den stoet met het Wilheljnus, het van alle kanten samenstroomende publiek juichte de vliegers hartelijk toe, doch in eeneii werd doorgereden naar den kleinen hangar, waar een eenvoudig noenmaal werd aangeboden. Na het noenmaal vereenigden de genoodig- den zich op het afgezette gedeelte van het veld, waar de heer A. v. d. Hoop, uit naam van den Rotterdamschen tak der Van der Hoops, en nu zoo bekend geworden naamge* noot huldigde en een zilveren beker vereerdc Verschillende fabrieken boden daarna den vliegers stalen van1hun fabrikaat aan als herinnering aan dezen dag. Bij de wat sobere huldiging op het vlieg veld kwam nog, dat de directie van de Kc- ninklijke Luchtvaart-Maatschappij en haar Rotterdamsche staf, die voor een aardige reeks attracties voor het publiek, dat met Spi- do-bootjes, booten van Fop Smit, per autobus en fiets bleef toestrcomen, hadden gezorgd., een comble van pech had De vliegers van Se Marine, die zouden komen demonstreeren, hadden op het laatste oogenblik afgezegd, de heer Aler, die met een Koolhoven-toestel zou vliegen, was plotseling ziek geworden, en Ra- palier, die met zijn Pandertje naar het feest- terrein zou komen, had door een motordefecf bij Antwerpen moeten dalen. De officieren uit Soesterberg zetten echter hun beste beentje voor en gaven in.de lucht staaltjes van hun meesterlijke techniek. Per Spidoboot werd de terugtocht naar de stad gemaakt. Met groen versierde stoelen stonden op het achterdek voor de vliegers ge- reed en een paar volgeladen passagiersboo- ten en een bootje van de rivierpolitie begeleid- de het officieele vaartuig op zijn tocht door de Waalhaven en over de rivier, die mooier dan ooit lag in het wazige licht van den laten middag, naar de aanlegplaats bij het Park. Het aardigste deel van de huldiging ge- schiedde hier. Duizenden hadden zich langs den weg voor cafe Bellevue geschaard en zij. die zich op dat bevoorrechte deel geen hoekje hadden kunnen veroveren, waren boven op den Heuvel gaan staan of langs- den weg, waarlangs straks de gasten zouden vertrek- ken. Van der Hoop, Van Weerden Poelman. Van den Broeke en Guilonard kregen een. plaats op een met palmen versierde verhoo- ging, de genoodigden stelden zich links en rechts daarvan op en toen nam het defile een aanvang. Des avonds heeft de Rotteramsche Lucht vaartclub de heeren Van der Hoop, Van Weerden Poelman en van den Broeke een maaltijd aangeboden. De maaltijd had, dank zij ook het uitsteken- de menu, een hoogst aangenaam verloog. Luitenant-generaal van Terwisga tooncje zich een voortrcffelijk tafelpresident, die de vele spreeklustigen in alle talen de hulde en lo! der vliegers liet verkondigen. De heer Lioni bcod elk van het drictal, den heer Guilonard en de directie van Het Leve l een zilveren medaille aan van de Edelmetaal- bedrijven. Mr. van Dam spelde ieder van de heeren van der Hoop, van Weerden Poelman, van den Broeke en Guilonard een mystcrieuze orde op de borstBene meruit de navigatione, die corspronkelijk vermcedelijk niet voor luchtvaarders bedoeld is geweest. De heer Lioni kreeg een welverdienden krans. ROTARY-CLUBS. Zaterdag is te Utrecht de eerste jaarlijk- sche samehkomst van de Rotary-clubs in Ne- derland gehouden. Verscheidene buitenland- sch rotarians wconden haar bij. Dc heer dr. C. Schoute, voorzitter van de Utrechtsche Rotary-club, die een welkomst- woord zou spreken, kon wegens familie-om- standigheden niet aanwezig zijn. De onder- voorzitter der Utrechtsche Club, jhr. mr. K. J. Schorer, las nu diens welkomstwoord voor. Daarin werden welkom geheeten de commis- saris der Koningin in de provincie Utrecht, de burgemeester van Utrecht en de buiten- landsche rotarians. Verder werd er in gezegd, dat deze samenkomst belegd is met een dub- bele bedceling; ten eerste om de vier Neder- landsche Rotary-clubs te vereenigen in een vergadering, waar de methoden zullen wor- den besprokn, welke het meest geschikt wor- den geoordeeld cm de ontwikkeling van Ro tary in Nederland te leiden langs banen, die de beste uitkomsten schijnen te beloven en ten tweede om naar buiten te toonen wat Rotary wil. De heer J. A. E. Verkade, directeur van Rotary International en voorzitter van de Amsterdamsche Rotary-club, hield daarna een inleiding over Rotary. Na de geschiedenis van de totstandkoming van de Rctary-beweging, 20 jaar geleden te Chicago, te hebben gememoreerd en daarbij haar stichter, den jongen advocaat Paul Har ris, in enkele woorden te hebben geschetst, zeide spreker, dat de twee Rotaryspreuken zijn: Service above self, en: He profits most who serves best. In Nederland zijn deze spreuken vertaald met: Dienstvaardigheid boven eigen belang, en: Wie dient, verrijkt zijn leven. De heer Sydney Pascal, voorzitter van de Rotary-zaken-methcdescommissie te Londen, hield een lezing over Rotary-zaken-methodes. Mr. G. F. J. de Jongh, kinderrechter te Amsterdam sprak over Rotary en kinderrecht- spraak. Alle lezingen verwierven luiden bijval. MGR. SEIPEL. Mgr. Seipel, vergezeld van den zaakgelas- tigde Duffek, is gistermiddag te Maastricht aangekomen en aan het station ontvangen door den commissaris der Koningin, den bur gemeester, de beide dekens der stad en het bestuur van Jong-I.imburg. Ten stadhuize werden de gasten ontvangen. Daarna was er een feestmaaltijd. 's Avonds heeft mgr. Sei pel in den schouwburg gesproken over de toe- komst van Europa. Vrijdag is mgr. Seipel te Roosendaal ge weest. Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 44 Get woud weergalinde van het scliot, en er hing een lucht van gezengde kleeren. De zak van mijn jas smeulde Nu daalde de stilte weer over het bosch, allten verbroken door een flauw hoorbaar gedruppel van bloed uit het gewonde hoofd aan mijn voeten. Toen klonk plotseling op verren afstand een hallogeroep door het woudhet antwoord kwam van veel dichter bij en daarop volgde weer een roepen, dat door het heele bosch weergalmde. Ik wendde mij naar Marjorrie. Wit tot de Iippen stond zij daar, met het hoofd afge- wend van de roerlooze gedaante tusschen de varens. „Wij moeten loopen wat we kunnen, part ner!" zei ik. Gedwee als een klein kind, stak zij haar hand in de mijne. .Niet al te gauw!" vroeg zij op smeekenden toon, „ik ik ben bang anders achter te blijven Hand in hand zooals de Verdwaalde Kin- deren in het bosch zetten we het weer oo <wn loopen, regelrecht het boschpad afrennend Ongehinderd bereikten wij den zoom van de open plek in het bosch en daalden wij af in de diepte, waarin het graf lag, beschenen door het goudkleurige licht van dc opkomende zon. Voor ons lag torenhoog de ruwe rotsmassa, die ons doel was en mijn oog zocht op het bo- venste terras dien rechtopstaanden steen, die, naar ik stellig hoopte, het geheim van den schat verborgen hield. Hijgend klommen wij over de groote rots- blokken, die leidden naar den vcet van de terrassen. Om het eerste terras te bereiken, had ik Garth op mijn schouders omhoog la- ten klimmen, maar ik veronderstelde, dat het pad, dat vanaf het eerste terras hoogerop voerde, ook wel op de een of andere manier tot beneden toe zou doorgaan. Wij volgden den voet van de rots, totdat wij plotseling bij een smal voetpad kwamen, dat zig-zag om hoog voerde, steenachtig en steil. We konden nu vanaf de open plek in het bosch niet meer gezien worden, maar de geliuden van onze vervolgers drongen steeds duidelijiker tot ons door... voetstappen deden het struikgewas kraken en ik hoorde ruwe uitroepen. Zij sche- nen het bosch af te zoeken en hielden voeling door elkaar toe te schreeuwen. Wanneer de aanval kwam, zou hot van de achterzijde zijn. Daarom liet ik Marjorie op het pad voor mij uit gaan. Met bezorgdheid keek ik naar haar. Zij was dapper en flink, dit meisje; maar haar oogen keken trerrrig haar mond had een bekommerde uitdruk- DE KAMERVERKIEZINOEN. Men schrijft uit Nijmegen aan de N. R Ct. Mevrouw W. A. Brouns van Besouw, fe 's Hertogenbosch, aan wie de plaats op een vriie lijst werd aangeboden, waarop iiaar vcrzekering tot lid der Tweede Kamer vei-ze- kcrd zou zijn, heeft voor die candidatuur be- dankt. r FRIESCHE PLEEGOUDERS IN HAMBURG. In de Dondei'dagavond gehouden vergade ring van het Comite tot stichting van een niet-R.K. Ziekenhuis kon met dankbaarheid geconstateerd worden, dat alleen van IJmui- den cn Velseroord aan jaarlijksche ccntribu- ties is toegezegd /2367, waarvan reeds 2200 is ontvangen. Van Santpoort en Drie- huis' kon de uitslag nog niet worden meege- deeld, terwijl te Velsen en Wijkeroog met de actie nog meet worden begonnen. Uit dit alles blijkt de groote sympathie der ingezetenen voor de stichting van een niet R.K. Ziekenhuis. Het Comite hoopt nu binnen korten tijd met een uitgewerkt plan te komen, opdat het doel: de bouw van een modern zie kenhuis, zoo spoedig mogelijk kan worden verwezenlijkt. De voorzitter wijdde naar de O. H. Crt meldt, sympathieke woorden aan het overle- den lid van het comite, den heer W. Polder- man. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagmorgen te 9 uur reed naar de O. H. Crt. meldt, op den Heerenweg in de rich- ting Haarlem een 17-jarige jongen J. H. Bol- widt uit Zandvoort op zijn fiets achter een vrachtauto, vermoedelijk om beschut to zijn voor den hevigen wind. Van de rich ting Haarlem kwam een vrachtauto van dc Am sterdamsche Anthraciet-Maatschappij. Of de jongen toen plotseling uitgehaald heeft om te kijken of er misschien een auto kwam aanrij- den van den anderen kant, of dat hij van plan was zijn weg te vervolgen en den tamelijk langzaam rijdenden automobiel te passeeren is niet bekend, maar in ieder geval gebeurde het toen hij op zij van de auto reed, dat hij onder de wielen kwam van de Amsterdam sche auto. De knaap werd onmiddellijk gedood. Het lijk is naar het Diaconessenhuis overgebracht. Door de politie te Heemstede is een onder zoek in deze zaak gaande. VRIJHEIDSBOND. king. Het pad, dat langs de voorzijde van de rots omhoog voerde, bracht ons op het eerste ter ras en aan het uiteinde daarvan voerde het verder omhoog. Toen wij op het terras uit- kwamen, klonk een schreeuw van beneden en ffgelijkertijd ketste een kogel tegen de rots aan, vlak langs mijn oor, terwijl een tweede over onze hoofden floot. ,,Doorloopendoorloopen!" riep ik tot Mar jorie. Samen snelden wij het terras over en toen bracht het slingerpaadje ons weer in veiliglieid. Wij zwoegden voort, het pad werd steiler en steiler. Ik bleef voortdurend omkij- ken om te zien of wij gevolgd werden, maar op het pad beneden ons was niemand te zien. Toen wij hooger klommen bemerkte ik dat de terrasen uit de rots gehouwen smaller werden. Het tweede was nauwelijks meer dan twaalf voet breed. N ahet eerste terras verla ten te hebben, hadden wij het uitzicht gehad over een somber landschap van kale rotsen en eenzame pieken zonder een spoor van green. Maar toen wij op meetbaren afstand van het derde en bevenste terras waren, boog het pad plotseling naar links om en een prachtig panorama van land en zee vertoon- de zich aan ons oog. Ver beneden ons lag een gordel van groen oerwoudde wuivende, groene boomen bedek- ten de helling tot aan de door steile rotsen beschutte ankerplaats, waar de witte vleugels van de zeemeeuwen schitterden in de zon; de breede gordel van de donkerblauwc zee volg- Op den somberen 1 -Meidag met storm- en regenvlagen en een nacht vol windgeruchf, alsof Titanen strijd voeren, volgde Zaterdag een kalme morgen, wel winderig nog, maar droog, en met af cn toe de zon tusschen de zware wolken. De dag van Bouwmecster's uitvaart! Cm kwartier voor acliten, aldus verteld de N. R. Crt, werd het stoffelijk overschot met een rouwauto van de ziekenvcrpleging op dc Prinsengracht afgehaald en onopgemerkt, slechts gevolgd door Raaf Bouwmeester, naar den Stadsschouwburg overgebracht. Op het Leidscheplein en omgeving, bij Ame- ricain, bij Hirsch enz, woei do vlag halfstok; aan den Stadsschouwburg ter weerszijden van de inrijpoort en onder do peristyle, brandden de electrische lampen; omflotrsd met krip. De groote vestibule, dc rotonde, was inge- richt tot chapelle ardente. Zwarte gordijnen, bestikt met medaillons in wit, symboliseerend de vergankelijkheideen vlinder dansend bo ven de bloemen, hingen er in een wijden boog omlaag; zwart met witte kleeden bedekten den grond. Langs den wand der rouwkapel waren hooge waaierpdlmen geplaatst, en in het midden, op eene kleine verhooging, onder het cmfloerst clcctrisch kreontje, stond de kleine eikenhouten kist, met daarop niets dan een paar tuilen witte scringen. De vergulde plaat vermelddc: Louis Bouwmeester. Geboren 3 September 1 8 4 2, O v e r 1 e d e n 2 8 April 1 925. Op den grond om de kist als stille maar welsprekendc hulde van velen, corporaties en personen, tal van kranscn en takken. Tegen half elf werden de tooneel-artistcn in de gelegenheid gesteld, de chapelle ardente te bezoeken. Velen, waaronder de meest-voor aanstaanden, maakten daarvan gebruik. Te kwartier over elven werd de lijkkist naar buiten gedragen. Op het balcon speelde het politiemuziekcorps treurmuziek. Op not Leidscheplein stonden duizenden toeschouwers geschaard in een dichte en dik- ke omzooming van het door de politie vrijge houden plein. Even later zette de stoet zich in beweging. Voorop gingen twee landauers, volgestapeld met kransen, en de leerlingen van de Too- neelschool, onder leiding van den directeur den heer Balthesar Verhagen. Achter den lijkwagen volgden weer twee rijtuigen met kransen en takken. Als slippendragers fun- geerden mevrouw Esther de Boer-Van Rijk, jan Musch, Aug. Kiehl, en mevrouw Wilh. van der Hcrst-Van der Lugt Melsert. Dra- gers waren Ko Arnoldi, Mario van Warines, Constant van Kerckhoven, Hunsche Huijs- mans, Carpentier Alting, Louis van Gaste- ren, Ko van Dijk, Co Balfoort, Hein Harms en Langenaken. In den stcet liepen deputaties de den horizon. Op den voorgrond leek ons smalle zigzag paadje een smal grijs lintje, dat tegen de rots was geplakt. Daaroverheen keken wij recht op het koijivormige dal, waar in het graf lag. Kleine figuurtjes, die wij scherp en volkomen duidelijk in die heldere atmcsfeer konden onderscheiden, waren hier en daar over de open plek verspreid. Een van hen leunde zwaar op een stok, dien hij, toen wij bleven staan en het geheel beschouwden, ophief om omhoog te wijzen. „Gauw, gauw!" riep ik tot Marjorie, maar nog eer ik het gezegd had klonk weer een schot van beneden en het gruis spatte om mij heen. Er was nog een afstand van een kleine dertig meter, tot waar het pad weer een wen ding nvaakte en ons weer buiten het gezicht zou brengen en wij klommen verder, terwijl de kogels smoorden in het rotsgruis of met luid geraas tegen de harde rots ketsten. Het scheen dat verschillende kerels vanuit de open plek in het bosch op ons vuurden, want de kogels volgden elkaar vrij snel op. Het was een griezelige gewaarwording op die hoogte beschoten te worden, terwijl wij op dat steile pad krabbeldep als vliegen tegen een muur. Ik kroop voorwaarts, het hart klop- te mij in de keel. Nu had Marjorie de krom- ming bereikt en nu zij veilig den hoek om was, zou zij blijven stilstaan, totdat ik ook zoovei* was. Een kogel deed den grijzen vul- kanischen bodem tusschen ons uiteenstuiven, maar het volgende oogenblik was ook ik vei lig buiten het bereik der kogels. Toen zag ik. v ;V -r\ \-. z BEZOEKAANKONDIGINGSKAARTEN van vereenigingen met hun vaandels mede. In het eerste volgrijtuig had plaats geno- men de vertegemveordiger van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Jhr. Mi-. C. Feith; in het tweede zaten de twee zoons, Raaf en Louis Jr., de oudste doch- ter Louise mevr. Cornelis-Bouwmeester) en de jongste Wiesje; in het derde mevrouw Theo Mann-Bouwmeester met de schoondochters. In het geheel waren er uegen volgrijtuigen In het vijfde merkten wij o.m. op jhr. A. \V. G. van Riemsdijk, den consul-generaal van Frankrijk M. A. baron Pallu do la Barriere en den heer Henri Ter Hall, lid van de Twee de Kamer; in het zesde zuster Van Asperen, die Bouwmeester heeft verpleegd. Achter het vicrde rijtuig volgde te voet een lange rij tooneelspelers en speelsters van hcog tot laag. De tocht door de stad was een treffend be- wijs van de groote pcpulariteit, waarin Bouw meester zich tijdens zijn leven verheugd heeft. Langs de Stadhouderskade, waren, ondanks het weder nu weer dreigend werd, duizenden samengestroomdook op de langs den weg geschaarde vcertuigen, vrachtwagens, auto- bussen, particuliere auto's (het verkcer was geheel stopgezet). Overal waar de stoet langs kwam, werd alle werk stopgezet. Voor alle ramen en op dc balkons stonden de kijkers en werden bij het passeeren van den lijkwa gen. ten teeken van ecrbied, de hoofden ont- bloot. Gcruimen tijd, voordat dc rouwstoet het kcrkhof Zcrgvlied bereikt had, hadden tal van belangstellenden zich reeds daarheen bc- geven. Dc hekken van de begi-aafplaats wa ren gesloten en alleen zij, die van kaarten voorzien waren, kregen toegang. Voor de handhaving van de zeer uitgebreide ordemaat- regclen was een talrijke politLmaght aanwe zig- Het graf, waarin straks het stoffelijk over schot van den grootsten Nederlandschen too- neclspeler zou neerdalen, bevindt zich op het nieuwe gedeelte van de begraafplaats (het niet-katholieke gedeelte), ver weg van het drukkc verkeer van den Amsteldijk, waar de eerst enkele jaren oude beplanringen nog slcchts weinig zijn opgeschoten en het uit zicht over de wcilanden cn den in wording zijuden spoordijk van de nieuwe Ceintuur- baan str.kt tot den AmsteE'eenschen weg en dc stad. -v Met touwen was een zeer wijde kring rond- om de grcevc afgezet, en daarachter groeide tot kcrt vcor de aankomst van den rouwstoet gestadig het aantal dergenen, die Bouwmees ter door lnm tegenwoordigheid hier voor het laatst wilden kcijien eeren. Voor dc ter aarde bestelling werden de kcrkelijke absoute en beaarding verricht door pastcor J. C. Serbrock van de Heilige Rozen- krans met assistentie van de paters T. J. van Beers en J. L. Speet, resp. als diaken en sub- diaken. Aan de eigenlijke kerkelijke begrafe- nisplechtigheid ging vcoraf de wijding van den grond, waarin de dcode te rusten zou werden gelegd. Terwijl de kist in de groove werd neergela- ten en pastoor Serbrock de liturgische gebe- den uitsprak, zong een mannenkoor van^ le den van Amsterdamsche zangvereenigirigen onder leiding van den heer Susan, dirigent van „De Hageshangers" het „Ecce quomodo moritur" van Handel. Na aflcop der liturgische verrichtingen ver- liet de geestelijkheid het graf. Aan de groeve hebben het woord gevoerd- de heereir: Jhr. Mr. C. Feith, uit naam van den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen; F. M. Wibaut uit naam van de gemeente Amsterdamjhr. A. W. van Riems dijk. voor het hoofdbestuur van het Neder- landsch Tconeelverbond; Louis_ Saalboru. voor de Ken. Vereeniging „Het Nederlandscli Tooneel"; Adriaan van der Worst, voor het „Schouwtooneel"; Job. Boskamp, voor den Frascati Schouwburg; L. M. Smidt, voor de Mij. Apollo"; Co Balfoort, voor de Neder dat het bovenste terras "nog slechts enkele meters van ons verwijderd was. Ik wendde mij tot het meisje. Zij was doods- bleek geworden en schcen steun tc zoeken tegen den rotswand naast haar. Eer ik nog een wcord gezegd had, gaf zij een zucht cn viel voorover. Ik ving haar op in mijn armen. HOOFDSTUK XIV. Waarin bewezen word/dat iwee hoofden be ter zijn dan een. ik geloof niet, dat zij flauw viel. Haar krachten hadden haar begeven, meer niet. Zij lag onbewegelijk in mijn armen, het kas- tanje-bruine haar als een glanzendc plek te gen de witte mcuw van mijn jas. Maar nog enkele meters scheidden ons van het terras, dus tilde ik haar op. Ik voelde, dar een zachtc arm om mijn hals gestagen word en zij zich weer hersteide. Ik keek naar haar gezicht. De cogen waren open. „Houd goed vast," vroeg ik haar, „en wat er ook gebeurt, kijk niet naar beneden!" want op die hoogte was het smalle pad langs den rotswand, die steil naar beneden ging, gc- noeg om een alpengids duizelig te maken Strak voor mij uit kijkend en kampend met een afschuwelijk gevoel van duizeligheid, slaagde ik erin het meisje het pad op te dra- gen, totdat ik eindeliik op het plateau stond (Wordt vervdgd.f K». 104 1925 Men meldt uit Hamburg d.d. 30 April aan de N. R. Crt.: Vanmorgen werd onder deskundig geleide de Michaeliskerk bezichtigd. Ds. Schwieger, van de Michaeligemeente, sprak een kort woord tot het reisgezelschap, om aan de Friezen dank te zeggen voor alles wat zij in moeilijke jaren voor Hamburgsche kinderen hebben gedaan. Mevrouw Rincker, die naast den predikant op den kansel stond, vertaal- de zijn w«>orden. In Wiezelshotel en het Landungsbriicken- restaurant vond men vervolgens keurig ge- dektp en met bloemen versierde tafels ge- reed, waar de gasten een smakelijk middag- maal gebruikten. Menig vaderlandsch lied werd er gezongen. Om 2 uur gingen de Friezen in trams naar het dierenpark van Carl Hagenbeck. Om 7 uur vereenigden de gasten zich voor een maaltijd in het restaurant. Aan ta- fel werden hartelijke woorden gewisseld. De verjaardag van prinses Juliana werd herdacht, en daarop werd het Wilhelmus gezongen. Onder de gasten was ook de Ne- derlandsche consul te Altona, de heer I. N. Sommer.- Morgen is het rustdag. 's Avonds 7 uur afscheidsfeest in het Curiohaus. KORTE BERICHTEN. Zaterdag is te Utrecht, onder voorzit- terschap van prof. dr. H. Burger, uit Am sterdam, eene buitengewone algemeene ver gadering gehouden. Deze was geheel gewijd aan de behandeling van het nieuwe con cept huishoudelijk reglement, waarin de re- organisatie der Maatschappij (waartoe, zoo als bekend, in de een jaar geleden gehouden buitengewone algemeene vergadering beslo- ten werd) definitief haar beslag zou krijgen. Verschenen is het voorloopig verslag over het ontwerp van wet tot wijziging van dc Lager Onderwijswet 1920 regelende het ontslag van de gehuwde onderwijzeres. Het rapport is ter griffie van de Haagsche rechtbank gedeponeerd van het onderzoek naar de echtheid van een aan Frans Hals toegeschreven schilderij. Het schilderij is onecht. De conclusie van het rapport is: le. dat het schilderij niet van Frans Hals is; 2e. niet van eenzijner tijdgenoot.en is; 3e. een modern schilderij is, afkomstig van een na- bootser, VOOR EEN NIET-R.K. ZlEKENHUiS TE VELSEN. Zaterdag en Zondag hield de Vrijheids- bond (Liberale Staatspartij) te Schevenin- gen een partijvergadering en congres, die de voorzltter, mr. H. C. Drcsselhuys, geopend heeft met een rede, „Om den vooruitgang van ons land geheeten", waaraan we het volgende ontleenen: Ter vergadering waren o.m. verschillende leden der fracties van den Vrijheidsbond in Eerste cn Tweede Kamer aanwezig en tal- rijke afgevaardigden der afdeclingen. De voorzitter werd, toen hij op het podium ver» scheen, met applaus begroet. Nadat hij zijn openmgsrede gehouden had, die herhaaldelijk door applaus werd onder- broken en waarop een langdurig applaus volgde, hield de heer Th. M. Ph. van Welde- ren baron Rengers een inleiding over: Be- moeiing met den landbouw. Handelspolitiek. Hierop volgde dicussie. Vervolgens was het woord aan mr. P. Rink, lid der Eerste Kamer, tot het houden van een inleiding over: Ontwapeniag. Tijdens de thee werd gemusiceerd en twee damds voerden een samenspraak van pro- pagandistische strekking uit, geschreven door mej. Westerman, welke veel bijval oogstte. Besloten werd de eischen, voor de a.s. verkiezingen, die in deze vergadering nog behandeld zouden worden, in d; huishoude- Hjke vergadering van vandaag te bespreken. De vergadering werd verdaagd tot giste- ren. 1 e half zeven werd gedineerd. Aan den maaltijd voerden verschillende sprekers het woord, o.a. mevr. van Braam-Houckgeest te 's-Gravenhage, die de hoop uit sprak, dat de heer Dresselhuys na de verkiezingen geen opbouwende kritiek meer behoefde te leveren, maar opbouwend werk zou mogen doen. Mr. van Bolhuis bracht hulde aan de or- ganisatrices van dezen dag, in het bijzonder aan mevr. Boon. Mr. H. Smeenge, lid der Eerste Kamer sprak als lid van de oude garde tot den oud- ministcr Lely en hoopte, dat de Vrijheids bond bij de verkiezingen succes zal hebben. Des avond werd in Seinpost een film, spe- ciaal voor den Vrijheidsbond vervaardigd, vertoond. DE BEGRAFENIS VAN LOUIS BOUWMEESTER. WIJ DRUKKEN UW VLUG EN NET. /\NNVN \NNN \\S N\ \S\\vn> ->sSSNNns y V S V \S S V X N N.V. BOEK- ENHANDELSDRUK- KERIJ v.u. HERMS. COSTER EN ZOON, VOORDAM C 9, ALKMAAR v s\ -\ as.--.-7s.-. j=a

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5