A.J.P. s DRIEM0LENTJE5-PUDDING landsche Tooneelkunstenaarsvereeniging; F. Luns, voor de afdeeling Amsterdam van het Nederlandsch Tooneelverbond; A. Mondt, uit naam van den senaat der Unitas Studio- sorum AmstelodamensiumLouis de Vries, Lion van Lier en D. Hamburger Jr., voorzit- ter van den Nederlandschen Bioscoopbond. Namens de familie heeft Mr. F. A. Kokos- ky bedankt voor de eer den overledene bewe- zen inzonderhdd de heeren Jhr. Mr. Feith en Wibaut KORTE BERICHTEN. Dc keuringsdienst van waren te Zut- phen heeft een onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van het water, hetwelk door de bakkers in het ressort van den dienst wordt gebruikt. Het resultaat was, dat bij 17 van de 18 bakkers het gebruikte water on- deugdelijk bleek. Het ligt in de bedoeling van de Ko- ningin en van den Prins der Nederlanden, gedurende hun aanstaande verblijf in de hoofdstad een avondfeest ten paleize te ge- ven. De datum daarvan is vastgesteld op Vrijdag 15 Mei. B. en W. van Rotterdam stellen voor om voor het weduwen- en weezenpensioen 3 Yi op de loonen en salarissen te verha- len over ten hoogste f 3000 inplaats van het door Ged. St. niet goedgekeurde verhaal van 3K over ten hoogste 4700. Dc Centralc Coramissie voor de Rijn- vaart heeft op 29 April de voorwaarden vastgesteld, waaronder de zich nog altijd in een onbevredigenden toestand bevindende Rijn tusschen Straatsburg en Bazel zal kun- nen worden geregulariseerd en de vakken 27 van het laterale kanaal in den Elzas tusschen de twee genoemde steden zullen kunnen worden tot stand gebracht en ge- exploiteerd. Te Harderwijk is Zaterdag de papier- bergplaats van de gebroeders Mooy, boek- drukkers, gehecl uitgcbrand. Een groote voorraad papier is verbrand. Ook het in het pakhuis opgeborgen badhuis van de veree- niging Volksbadhuis is verbrand. De oor- zaak van den brand is onbekend. Alles was verzekerd. Met ingang van 1 Mei is op zijn aan- vrage een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan geceraal-majoor P. Hui- zer, sous chef van den generalen staf. Benoemd is tot souschef van den generalen staf, kolonel W. E. van Dam van Isselt. Gisteravond heeft in den Haag mr. G. A. van Poelje voor de vereeniging van han- del, nijverheid en gemeentebelangen over de baatbelasting gesproken. Zaterdag is te Rotterdam ouder voorzit- tersehap van prof. mr. C. van Vollenhoven de jaarlijksche vergadering van het Indisch Ge- nootschap gehoudcu. Naar de Tel. verneemt, heeft dr. J Ver- sluys zijn benceming tct gewoon hoogleeraar in de morphologische zoologie aan de univer- siteit te weenen aangenomen. Hij zal bedan- ken voor zijn benceming tot hoogleeraar in de zoologie aan de Amsterdamsche universiteit. Te Baalderstad, bij Hardenberg, zijn twee vrouwen onder een auto geraakt, met het gevolg dat een barer op slag gedood werd, terwijl de andere levensgevaarlijke verwon- uingen bekwam. Volgens ooggetuigen treft ten bestuurder geen schuld. Zaterdagmcrgen geraakte het 4-jarige zoontje van den heer v. d. B. in de vest van de Plantage in den Briel dicht bij de ouder- lijke woning te water. Niettegenstaande lang- durige pogingen van den filings geroepen medicus mocht het niet gelukken de levens- geesten weder op te wekken. Het is dan laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen dat vaten boter door boerec aan de stadswaag te Leiden gebracht niet het vereischte gewicht inhielden Zaterdagmcr gen bleek zulks met boter van een der boeren weer het geval te zijn. Tegen hem is proces- verbaal opgemaakt. Nabij de Zuiderpier te Hcek van Hol land is het in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon aange- spoeld. Het is naar de begraafplaats ver voerd. Gisternacht is in de Visschershaven te IJmuiden de stoomtreiler Christine IJm. 2 van de Vereenigde Explcitatie-maatschanpij, gezonken. JFroviuciaai JXiieuws VEREENIGING TOT UITZENDING EN VERPLEGING VAN ZIEK, ZWAKKE EN PRAETUBERCULEUSE KINDEREN ONDER DE KERNSPREUK TREIN 8.28 H. IJ. S. M. Zaterdagmiddag ten twee ure werd te Pet ten het lierstellingsoord aan Zee van boven- genoemde vereeniging officieel door den com- missaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A. Roell, geopena. Dit herstellingsoord is gevestigd in het op schitterende wijze onder leiding van den ar chitect Rouwersveld uit Soesi omgebouwde voormalige gemeeniandshuis, welk groot en becht pand, omder gemakkelijke voorwaarden voor 10.000 aan de vereeniging was over- gedaan. De vereeniging heeft in dit derde tehuis een gebouw verkregen dat zoo noodig wel ten 100 kinderen kan huisvesten, doch dat thans is ingericht voor de verpleging van een 60 jongens en meisjcs. Door het aanbrengen van electrisch lit ht, central* verwarming en waterleiding is bet huis van moderae gemakken voorzien ge- worden. De afzonderlijke ruime slaapzalen voor jongens en meisjes grenzen ieder aan een kamer voor twee zusters, die's nachts, zoo noodig, dadelijk de noodige hulp kunnen ver- strekken. De waschgelegenheden zijn, evenals de badkamers, zeer hygiecisch ingericht en voor zien van stroomend water. De meubileering, geleverd en ontworpen 'door den meubelarchitect v. d. Weij, uit Am sterdam, doen door kleur en vorm prettig aan en het merkwaardige is, dat dit meubilair niet duuxder is, dan dat wat men gewoonliik in dergelijke tehuizen ontmoet. De kinderen dragen in het tehuis de onder- kleeren van de inrichting, die prima in orde is. Hun eigen kleeren worden in een koffer- kast, die zeer practisch is, bewaard tot zij weer naar huis terug keeren. De keuken is prima in orde gebracht en ook de speelkamer van de kinderen is ge- zeilig gemaakt In de ruime zalen en dit is wel het voornaamste, ontbreekt het niet aan het noodige licht en lucht, al veronderstellen wij, dat dit gebouw, dat van alle kanten de wind uit de eerste hand krijgt, ook met de centrale verwarming, voor de winterverple- ging, van dubbele ramen voorzien zal moe- ten worden. Voor de officieele opening werd een groote belangstelling getoond. Wij merkten o. m op de leden van Ged. Staten, Kooyman en Michels, de leden van Prov. Staten, mevr. Aukes—Timmer en de heer N. Dekker. De burgemeester van Alkmaar, Mr. W. C. Wen- delaar, de wethouders van Amsterdam, Po- lak, Dr. Vos en de Miranda, de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Hollands Noor- derkawtier, de heer Wijdes Spaans en eenige hoogheemraden en de burgemeester van Petten en Zijpe. De voorzitter, Dr. Abrahams uit Amster dam, heette allereerst de autoriteiten welkom en richtte ook een speciaal woord tot de ver tegenwoordigers van zustervereenigingen Spr. merkte in zijn terugblik op, dat de op- richters ruim 20 jaar geleden toen zijn in den trein die om 8.28 uur uit Amsterdam naar Parijs vertrekt de vereeniging stichtten zeker niet hebben kunnen denken dat deze vereeni ging zoo'n vlucht zou hebben genomen. Met voldoening constateerde spr. dat enkele van de oprichters nog aanwezig waren w. o. de heeren Utermohlen die de vereeniging haar naam gaf, dat die naam goed gekozen is be- wijst het succes van de vereeniging. Aan den anderen kant heeft die naam vaak aanleiding gegeven tot de dwaling, dat onze vereeniging alleen zorgt voor de kinderen van het spoor- Michelsch, de leden van Prov. Staten, mevr. ging zorgt in het algemcen voor alle kinde ren en niet voor een bepaalde categorie of richtiug. 1 October 1903 werd de vereeniging opge- richt en het jaarversiag over 1904 vermeld reeds, dat 26 kinderen met een totaal aantal verpleegdagen van 913 werden uitgezonden. In 1914 waren deze cijfers 212 en 9817 en 20 jaar later 602 en 26893, terwjjl als dit huis geopend zal zijn de 40.000 verpleegda gen wel overschreden zullen worden. In October van het vorig jaar openden wij ons tweede huis en zeker hebben wij niet kun nen denken reeds nu in de gelegenheid te zijn uitnoodigingen te kunnen verzenden om de opening van ons derde huis bij te wonen. Dit stemt orns tot tevredebeid en vooral hier- om, omdat het 3 jaar geleden de vereeniging scheen te zullen verdwijnen uit de rij van de vereenigingen die zorgen voor het ziek-zwak- ke kind. Spr. besprak dit verschijnsel meer uitvoerig In die drie jaren heeft het bestuur de zaak gereorganiseerd en de kroon op dat werk van deze reorganisatie wordt heden ge- vierd door.de open'ing van ons derde huis. In Soest, aldus sprhebben wij een zeer modern mooi herstellingsoord, naast ons oorspronkelijk herstellingsoord, voor de isra- elitische kinderen wier ouders op hei vexstrek- ken van ritueele kost gesteld zijn Wij gaan door en op aandrong van medische zijde en van het schooltoezicht te Amsterdam zijn wi er toe gekomen nu ook aan zee gelegenhek te geven voor het verplegen van kinderen tot hcrstel van gezondheid. Toch, zoo zeide spr., hebben wij dit derde huis niet zonder aarzelen aanvaard. Er is een oogenblik geweest dat spr. aarzelde de last met 50 pet. te verzwareu. De groote belangstelling van alle zijden ondervonden, deed de aarzeling verdwijnen. In verband hiermede was het spr. allereerst een behoofte te spreken van den steun van het personeel, dat den naam van de vereeniging tegenover de autoriteiten en ouders hoog houdt en dat dit huis in korten tijd heeft ge maakt tot een huis dat men kan laten zien. Spr. wenschte vcorts te gedenken het groot aantal milde gevers, waaronder in de eerste plaats genoemd moet worden de bescherm- vrouwe, H. M. de Koningin-Moeder. Spr wees er voorts op hoe de Provincie en de ge- meente Amsterdam op buitengewone wijze het werk van de vereeniging vergemakkelijk- ten. Beide lichamen brachten voor een groot deel dit bedrag bijeen, noodig voor het inrich- ten van dit huis. Voor den grooten steun van het Hoogheem raadschap lJoliands Noorderkwartier was de vereeniging eveneens dankbaar en wanneer wij straks de exploitatie van dit huis gaan aanvaarden, dan geschiedt dit omdat wij op zoo'n buitengewone wijze tegemoet zijn geko men toen wij hulp en steun noodig hacicien De burgemeester van Petten en zijn echtge- noote hebben, hoewel het huis in de gemeente Zijpe staat, bewezen, dat het spreekwoord van den goeden buur en den verren vriend nog steeds van toepassing. De wijze waarop zij ons hebben geholpen, geeft ons moed en ver- troawen voor de toekomst en geeft ons de ze- kerheid, dat de exploitatie van dit huis hier zal slagen. Spr. richtte hierop een woord van dank aan den architect, den heer Rouwersveld, uit Soest, voor de tot stand gebrachte verbou- wing en aan den heer Jansman, ambtenaar van het Hoogheemraadschap, voor het gehou- den ioezicht tijdens de werkzaamheden. Lof bracht spr. aan den heer v. d. Weij voor de vervaardigde meubelen, die van een bijzonder karakter waren, toch niet duurder dan de gebruikelijke en ioch zooveel prettiger aandeden. Bij zooveel hulp aarzelde het bestuur niet haar taak voor 50 pet. te verzwaren en dit vooral niet waar de secretaresse, Mevr. S. v. d. Reijden, haar buitengewone krachten in zoo ruime mate aan het werk van de vereeni ging geeft. Namens de andere bestuursleden verklaarde spr. dat de werkzaamheden die de vereeniging trein 8 28 heeft kunnen vcrrichten, voor een zeer groot deel te danken is aan haar buiten gewone energie en toewijding. Spr. zegde haar daarvoor namens alle leden hartelijk dank. (Applaus). Hij bood haar als blijk van waar- deering een reistasch aan. Zich tot Jhr. Roell richtende, verklaarde spr., dat de gemakkelijkheid om het werk uit te breiden zooveel grooter was geworden, nu hij Vreid werd gevonden dit huis te oncnen. Spr, zeide het reeds, dat de vereeniging hier mede is gekomen tot het einde van haar reor ganisatie, die met moeite en strijd was vol- bracht. Spr. zcgde Jhr. Roell dank voor het fei, dat hij bereid was gevonden op de ope ning. dit bijzondere stempel te drukken en ver- leende hierop het woord aan den Commissaris der Koningin, voor het uitsprcken van het openingswoord. (Applaus). Jhr. Roell verklaarde, dat hij voigaarne aan deze uitnoodiging gevolg had gegeven, oin door en openingswoord aan het oude Ge meeniandshuis van de voormalige Hondsbos- sche zijn nieuwe bestemming van kinderher- stellingsoord te geven. Spr. gaf met des te meer vreugde aan die uitnoodiging gevolg, omdat deze hem in de gelegenheid stelt, niet alleen te doen blijken van zijn belangstelling, maar ook in die van het Provinciaal Bestuur in deze voor de vereeniging zoo gewichtige gebeurtenis. Spr. vertrouwde namens alle aanwezigen te spreken, al9 hij den vdbrzitter dank bracht voor zijn belangwekkende rede. Spr. ging deze rede in bijzonderheden na en verzekerde, dat de vertegenwoordigers van het Provinciaal Bestuur in het bijzonder met voldoening kennis hebben genomen van de verzekering, dat ook den steun van't Provin ciaal Bestuur in ruime mate heeft bijgedragen tot de verwezenlijking van haar edel streven. Reeds sedert Juli 1920 toch staat het Provin ciaal Bestuur tot de vereeniging „Trein 8.28" in betrekking en bij de velerlei aanrakingen en onderhandelingen met haar opvolgende vertegenwoordigers hebben Ged. Staten zich steeds op het standpunt gesteld. dat de Ver eeniging onvoorwaardelijek aanspraak had op cte voile medewerking en den onbekrompen steun van de Povincie. „Was het innemen van dit standpunt eener- zijde de eenvoudige consequentie van de alge- meene lijn, die de Staten van Noordholland, inzonaerheid sedert 1918, ten aanzien van de tuberculosebestrijding hebben gevolgd, dat het met zooveel voorliefde geschiedde, dat in 1920, 1923, 1924 en 1925 alle achtereenvol- gende verzoeken van de vereeniging met gun stig prae-advies werden aanhangig gemaakt, rnag zeker in het bijzonder worden toege- schreven aan de sympathie, die haar optreden weet te wekken, aan de kracht, die zij in rui- men kring vermag te ontwikkelen, aan de energie waarmede zij voor haar oogmerken propaganda weet te maken, kortom aan hei beleid, waarmede haar opvolgende bestuur- ders groote, maar vooral ook kleine beurzen voor het steunen van haar liefdewerk weten te openen. „En zoo zijn ook de aankoop en de inrich ting in zeer korten tijd van dit gebouw, bestemd is om te voorzien in het groote ge- brek voor onze Noordhol landsche kinderen aan verpleegruimte aan zee, naast de beide be- staande herstellingsoorden, een monument voor de werkkracht, die de Vereeniging sedert hare oprichting op zoo veelzijdige wijze heeft weten te ontplooien." Met dit monument wenschte spreker den voorzitter en de medebestuurders hartelijk geluk, en daarbij sprak hij dea wensch uit, dat dit nieuwe herstellingssoord aan vele ziek- zwakke en praetuberculeuse kinderen ten ze- gen moge worden, aldus geheel beantwoor- dend an de verwachtingen. die zijne stichters daarvan koesteren. Ten slotte verklaarde hij dit derde herstellingsoord voor geopend. (Applaus). Het woord was hierna aan Dr. Vos, wet- houder van Amsterdam, die namens deze ge meente de vereeniging hartelijk gelukwensch- te en niet het minst omdat dezen dag ook voor Amsterdam een gedenkwaardigen dag was. Het huis toch zal in hoofdzaak bestemd zijn voor de verpleging van Amsterdamsche kinderen. Ook het bestuur van Amsterdam is erkentelijk dat de vereeniging de verpleging van de kinderen in deze richting heeft geleid, omdat het in hooge mate de verpleging van de kinderen in de natuur waardeert. Daar- naast is het voor Amsterdam een historischen dag, omdat deze gemeente langzamerhand ge- nadeid is tot de grens van de bui ten ver pa ging der kinderen. Amsterdam heeft geen be- hoefte meer aan andere gelegenheden voor het verplegen van kinderen. Van harte com- plimenteerde spr. de vereeniging met het groote succes dat in enkele jaren was bereikt (Applaus). Namens het bestuur van de vereeniging „Ziekenzorg" te Amsterdam sprak hierna de heer Kersens wo or den van gelukwensch, de verzekering gevende, dat „Ziekenzorg", on- danks het een eigen huis exploiteert, het werk van de vereeniging „Trein 8.28" zal blijven steunen. De heer Saarberg sprak namens den Am- sterdamschen Raad van Kinderuitzending woorden van gelukwensch. Burgemeester Eriks danlcte namens Petten en omgeving het bestuur van Trein 8.28" er voor, aat het huis voor herstellingsoord wafe ingericht- Spr hoopte voor de te verplegen kinderen, dat de resultaten bevredigend zullen zijn. Spr. verzekerde, clat de bevolking en hij, waar dit mogelijk is, dc vereeniging van dienst zal zijn. De heer Wijdenes Spaans verklaarde, dat het Hoogheemraadschap verheugd was, dat het gebouw, dat voor het nieuwe Hoogheem raadschap overbodig was, een nuttige bestem ming had gekregen Na veel adverteeren kwa- men er geen andere dan sloopers-gegadigden voor. Het Hoogheemraadschap was dan ook gaarne bereid het gebouw aan deze nuttige vereeniging af te staan voor den prijs, die het voor den sloop kon gelden. Op geestige" wijze schetste spreker, dat na afloop van de werkzaamheden voor het alge- meen, deze eetzaal meermalen dienst deed voor volwassen menschen, om hier te toonen hoe sterk ze waren. Spr. hoopte, dat deze eetzaal ook zal blijken geschikt te zijn om zwakke kinderen sterk te maken. (Ge- lach). De voorzitter bracht dank aan alien die het woord hadden gevoerd. Speciaal woorden van dank richtte spr. tot den Commissaris der Koningin voor zijn bereidwilligheid het huis te openen. Zich richtende tot de directrice, zuster Grootendors, zeide spr. dat het bestuur van haar groote verwachtingen heeft. Spr. hoopte, dat bij een toekomstige gelegenheid zij kan zeggen: .,Mijn taak was mooi en moeilijk, maar wij zijn geslaagd." Spr. deelde nog me- de, dat, hoewel het huis voor 99 pet. voor Noordhollandsche en Amsterdamsche kinde ren dient, toch gaarne kinderen uit andere provicien worden opgenomen. Om dit te be- wijzeu en tevens om zijn dankbaarheid oo de- van be* zen dag te toonen, besloot het bestuur, tot wederopzegging toe, in ieder van de drie te huizen een plaats voor het a one DrenNche kind beschikbaar te stellen. (Applaus). Hierna werden de ververschingen rondge- diend. UIT WIJDENES. De gemcenteraad hcelt Vrijdag besloten tot aansluiting bij het waterleidingbedrijf. UIT HEILOO. De groene veiling van bloembollen mocht zich in een buitcngewoon groote belang stelling verheugen. Het ongunstigc weer was van geen invloed op het bezoek en evenmin op den kooplust; er werden van hoog tot zeer hooge prijzen besteed. Gedurende den storm van Vrijdag op Zaterdag werden van den molcn in den Baafjespoldcr de wieken afgeslagen. Naar wij vernemen heer jhr. H. Foreest zich beschikbaar gesteld als stuurslid. van „Heiloo Vooruit", Wij kunnen het bestuur en de vereeniging met deze aanwinst feliciteeren. Zondagmorgen kwam een jongen van J B. te vallen achter dc auto >an G. Groot, welkc zoolang door den jongen was vastge- houden, tot hij zich moest laten vallen. Juist passeerde een fietsrijder, die over den jongen heenviel. Dc smak kwam zoodanig aan dat het rij- wiel defect raakte en de fietsrijder zich ernstig bezeerde. Begunstigd door mooi voorjaarsweder had Zondag de opening plaats van cte wedstrijden der Heilooer Sportvereeniging V. V. H. Reeds 's morgens was het een groote be- drijvigheid door de voetballers en suporters die per ^auto's arriveerden en de drukte ver- meerdertle hoe nader men kwam bij het uur der ontvangst van de besturen, elftailencom- commissies en suporters, waaronder velen met hunne dames. Om half twee had de officieele opening plaats in het Bondscafe „De Rustende Jager" Onder de aanwezigen merkten we op burge meester Jhr. N. van Foreest, het bestuur van „Heiloo Vooruif e. a. De opening geschiedde door den vice-voor zitter W. Bruul, die wegens ziekte van den voorzitter presideerde. Hij gewaagde van de onverholen vreugde die het bestuur had ondervonden door de groote deelname aan de serie-wedstrijden. Van de SO clubs, die zich hadden opgegeven waren 11 afgewezen omdat zij hadden ver zuimd hun entree te zenden. Hij riep het welkom toe aan besturen, elf tallen-commissien, scheidsrechters en herin nerde aan de connectie die was aangeknoopt, die had geleid tot zoo'n groote deelname. Spr. was dankbaar voor het resultaat. De groote deelname van 80 elftallen was oorzaak dat de wedstrijd lang zou duren en daarom dank te spr. den heer van Gemeren. eigenaar van het sportterrein, voor zijne bereidwilligheid om het terrein zoo in te rich ten dat er twee clubs te gelijk konden spelen. Aan den heer de Vries werd dank gebracht voor het inrich ten van zijn huis voor kleedkamers. Een bijzonder woord van dank richtte spr, tot den burgemeester en het bestuur van „Heiloo Vooruit" en hij memoreerde met dankbaarheid ook de steun van de gemeente Spr. uitte de hoop dat de strijd, uit sportief oogpunt bezien, zoo wordt gederaonstreerd dat hij aan de verwachting mag voldoeo Daarna sprak de burgemeester die hartelijk dankte voor de vriendelijke woorden. Het was hem een aangename taak aan het bestuur een compliment te rich ten voor de wijzie waarop .1 de sportvereeniging deze wedstrijden heeft georganiseerd. Voor de gemeente is de komst van vreemdelingen van belang, wat spr na der aantoonde. Het deed hem bijzonder ge- noegen dat het gemeentebestuur dit unamem had ingezien en zonder een woord tegen den hoofdprijs voor de wedstrijden had beschik baar gesteld. Spr. sprak verder de hoop uit dat de feesten mogen leiden tot bloei van de gemeente en dankie alien die hieraan hebben meegewerkL Laatste spreker was de heer K. Veltkamp, voorzitter van H. V.; die gaarne, namens het bestuur, de uitnoodiging had aanvaard om den dank te vertolken voor de gelegenheid die was gegeven om het mooie Heiloo te be- zoeken. Spr. twijfelde niet of de talrijke be- zoekers zullen een goeden indruk vain ons dorp krijgen, wat kan leiden tot vermeerde- ring van vreemdelingenverkeer. Ten slotte wees spr. op het doel ,,sport staa.t spieren" en noemde dit een middel om krachtiger en gezonder te worden. Door het bestuur van „N. O. G." Haarlem werden bloemen aangeboden, waarna ver verschicgen werden gereserveerd. werd daarbij uitgesloten.) Hierna werd naar het terrein gemarcheerd, onder de vroolijke tonen van het fanfarecorps „Eensgezindheid", directeur de heer D. Har der Jr. Op het feestelijk versierde terrein spoedig met de wedstrijden begonen De burgemeester en" de voorzitter „Heiloo Vooruit" deden den aftrap. Gespeeld werd op het le terrein door „Fre- derik rtendrik I" te Amsterdam tegen „V O. G." te Haarlem, uitslag 2—1„Geel Wit" te Helder tegen „Halfweg Vooruit" I te Half- weg, uitslag 0—1. p het tweede terrein werd gespeeld door „V. O. G." II te Haarlem tegen ,,D. S. K." te Haarlem, uitslag 13; H. G S. C. I te Haarlem tegen „Aurora II" te Haarlem, uit slag 32. De wedstrijden hadden een vlot verloop. Het bezoek was niet groot. Het bouwen van een burgerwoonhuis aan den Heerenweg te Heiloo voor rekening van den heer F. Jonker te Alkmaar is volgens eigen plan®en opgedragen aan H. Balder, aannemer te Alkmaar. Wifsen en M. G. Swarf. Jan, z. v XV Balder en T. Glas. - Willem, z. v. C. Kaas en S. Blokker. Jantina, d. v. A. H. Wassen en M. Ootjers. I rijntje, d. v. G. Heinis en B Kloosterboer. Overleden: Klaas Ven, oud 29 jaar ledereen heeft bij tijden een zacht laxeer- middel noodig voor de lever en ingewanden Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlijke working der m^e wanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. echtgenoot van S. Kok. H. Pik, oud 28 jaar, echtgenoot van A. P. van Deventer. G. Hollenberg, oud 23 jaar, z. v. P. Hollen- berg en E. de Ruiter (overleden). Ondertrouwd: P. de Geus, wonende te St. Maarten en J. Glas, alhier. XV. A Kouwen en J. Gutter. Gtrouwd: K. Glas, wonende te St. Pan- eras en A. Kunst. SINT-PANCRAS (April). Geboren: Cornelis, z. v. Jan Booy en Mathilde Christine Kriick. Pieter, z. v. Dirk Kloosterboer en Guurtje Duif. Nel ly, d. v. Pieter van der Werff en Neeltjt Dirkmaat. Getro u wd: Bus. Overleden: Neeltje Bak, 55 jaar, echt- genoote van Maarten Riedel. WINKEL. - (April). Geboren: Jacob, z. van Reindert Kui- per en Antje Glas. G e h u w dJohannes Bossen en Aafje Leijen. Overleden: Elisabeth Wagemaker, 67 jaar, echtgenoote van J. Gaijaard. Jan Volger en Trijntje Tijdschriften. werd van KOEDIJK - (April). Ondertrouwd: Gangulphus Bloetjes en Jaatje Konijn. Getrouwd Albertus Oud en Jo hanna Schuijt. Geboren Jacob, z. van Pieter Butter en Jannetje Gutter. Adrianus, z. van Jo hannes Commandeur en Jansje Beers. Cor nelis, z. van Tinus van der Velde cn Anna Geertruida Oosc. Cornelis, z. van Nicolaas Zonneveld en Adriana Maria van Veen- BROEK OP LANGENDIJK (April). Geboren: Dirk, z. v. P. Hoogland en N. Paarlberg. Trijntje, d. v. J. Verheus en S. Bakker. Jacob en Arien, zoons yan K. De Wereldpost geeft op haar frontpaging een portret van miss Mary Chamerley een der schconste kunstenaressen uit Amerika. Bij het gefllustreerd nieuws uit binnen- en buitenland is de sport weer niet vergeten. Het tijdschrift geeft fraaie afbeeldingea van het werk van den kunstschilder Johan Otto Hanrath. Het plaatje der groote Nederlanders is dit- maal natuurlijk door Louis Bouwmeester in- genomen. De gewone gezellige rubrieken verhoogen de aantrekkelijkheid van dit populaire tijd schrift. Sport DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. 't Was gister de eerste sportdag in dit sei- zoen, uitgeschreven door de Kennemer Sport- club. Voor zulk een eersten coursedag had den we meer belangstelling verwacht dan gister betoond wera! Aan bet weer noch aan het programma kon de minder groote op- komst van publiek geweten worden, want bei de waren goed. De groote voetbalwedstrijd in Amsterdam zal wel de hoofdoorzaak zijn De opkomst van de ingeschreven paarden was uitstekend In de eerste course kwamen zelfs alle aangegeven paarden op. Dit was een vierde-klas-draverij en bracht als verrassing. dat Mignon, die slecht van start was ge- gaan, toch nog in de prijzen kwam doorcat Nap, uit de achterhoede onweerstaanbaar naar voren dringend, bij het passeeren van Otelha deze hinderde en deswege gedisquali- ficeerd werd. Nap had even voor dc finish zijn plaats als no. een weer van Otelha moe- ten a fstaan en kwam als no. 2 binnen, maar, gelijk gezegd, bij de toekenning der prijzen werd hij niet geteld. Drie heats waren noodig eer de tweede course besliste In deze leverde Perrigan B, een driejarige hengst, mooi werk, dat beslist veel voor de toekomst doet bopen. Hij moet nog aan uithoudingsvermogen winnen, zijn gang is mooi en regelmatig. Het gebrek aan adem was oofzaak, dat hij slechts de eerste heat won en de beide andere aan Malie B. van Ockhorst moest overlaten. Maar intus- schen waren de anderen toch alle reeds uit- gevallen. In de eerste heat maakte Perrigan zelfs nog een beteren tijd dan Malie in aeze course vermocht te behalen. Een pracbt-course was de eerste-klasse- draverij. Er liepen er slechts vier, van wie dt drie eerst-aankomenden elkaar zoo goed als niets toegaven. Norton B. kwam in- de twee de ronde al voor en wist aan den kop te blij ven, met Madrigal en Wahnfried vlak op de hielen. Wahnfried drong Madrigal in de laatste ronde even voor de finish naar de der de plaats. De kortebaandraverij, de laatste van dea middag, bracht 8 paarden in het veld, zoo- dat in twee series van vier gereden werd, van welke de beide eerstaankomenden in de fina le werden geplaatst. In de eerste serie spronaj Nap (tweede aaukomende) over de eind- streep, weshalve hij gedisqualificeerd werd. Geen fortuinlijke middag! De derde, Quint- perle, kwam hierdoor in de finale. Alle vier laarden dezer serie kwamen bijna gelijktijdig linnen In de tweede serit deed Meteor wei- nig anders dan hobbelen, daarmee al zijn kan sen wegwerpencL De gedetailleerde uitslagen del" course* zijn: I. Qpeningsprijs, prijzendraverij 4e klas- se, afstand 1700 M., prijzen 250, 100 en 50. Alle zes aangegeven paarden kwamen op. 1. Otelha van J. Plevier te Alkmaar, fij- der J. Witteveen, 1660 M., tijd 2.561/.-. 2. Neerlandia van Z. Davidson te Hoorn, ijder J van Leeuwen, 1670 M., tijd 3.0C4/, 3. Mignon van K. Korver te Schenneer, rijder J. Vergaai, 1710 M., tijd 3.023/5. Gedisq. wegens coupeeren Nap van A. J D Anema te Klooster-Lidlum (1740 M.) Niet geplaatst Lighning Swift van T. Vos te Benningbroek (1705 M.) en Erna van D. de Boer te Schermerhorn (1715 M.) II. Voorjaarsprijs, beatdraverij handicap 2c en 3e Id., afstand 1600 M., prijzen 600 en 50. Aangegeven zeven paarden. Niet op- gekomcn Niagara van N. G. Pennings te Nieuw-Vennep <1600 M.) en Nap van A. J. D Anema te Klooster-Lidlum (1615 M Eerste heat: Perrigan B. van J. van der S'uiis te Haarlem, rijder B. ten Hagen 1600 M.) Gedistanceerd Marines van J. Witteveen te r Oltoo QvooiHGFAamcH itent. Ka'tcUnsx. ~AJP 3 «Ow/iyofN DC Wimawrt cwocoi«oepuoq7)vo

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6