Ovei>spannen Zenuwen ▼rag-en een Kalmeerend en Zenuwsterkeml Middel. flfjnhardt's Zenuwtabletteu beant- woorden volkomen aan dit doel. Prijs 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Blijkens bericht in De Vaderlander heeft het dagelijksch bestuur van liet Verbond ge- meend, zich hiertegen niet te mocten verzet- ten. REDE BARON VAN WIJNBERGEN Gisteravond heeft baron van Wijnbergen in den Haagsehen Dierentuin een redevoering gehouden voor de Katholieke Garde. Hij ver- deelde het verkiezingswerk in twee deelen: de candidaatstelling en een aansporing tot de kiczers, om katholiek te stemmen. Lang heeft hij geaarzeld of hij daar een terugblik zou geven of de toekomst zou be- spreken. Hij heeft het eerste gekozen, want het is zijn overtuiging dat uit hetgeen achter ons iigt vele nuttige lessen kunnen worden getrokken. Als hij vraagt: was het streven -van de R. K. kiezers in de laatste maanden uitsluitend op het belang van partij en land gericht, dan moet hij als eerlijk man ant- •woorden: neen. In de laatste maanden was 'het werkelijk wel wat al te erg in de R. K. btaatspartij. Het schouwspel dat men daar te zien kreeg was niet verheffend. Over persoonlijke aanvallen wilde hij niet spreken. hij liet ze voor wat ze zijn. Spr ci- tecrde. De standaard, waarin gezegd is dat het schijnt alsof er in de kathoileke partij een actie gevoerd wordt voor personen die geen Kamerlid zijn, maar die het wel schijnen te wilien worden. Spr. heeft den indruk gekre- gen dat indien ooit de demooratie niet be- oefend is. dit den laatsten tijd het beval is geweest. Wanneer zoo vroeg spr. zal ons volk dat eens inzien? Wanneer zal cate- gorisch de vraag gesteld worden aan de ver schillende persoonlijkheden: gij die u aan- ■dient als democraten, op welken staat van dienst kunt gij bogen? Wat hebt gij voor het volk opgeotferd en gedaan? Met verwijzing naar hetgeen er gebeurd i? en naar de welsprekende cijfers uit den laatsten tijd vroeg baron van Wijnbergen aan katholiek Ncderland: wordt wakker en let op u w zaak, help ons in de toekomst voorkomen dat cen kleine groep zou vernielen wat door verschillende generaties in het belang van siaat en kerk werd verwezenlijkt. Gaarne bracht spr. hulde aan prof. Geurts om diens uioed om de waarheid te zeggen en om zijn juist politiek inzicht. Hadden wij een vijftigtal mannen als hij over ons land en over de verschillende recfactebureaux verdeeld de zaken zouden veel beter gaan dan nu. De voorzifcter der* christelijk historisehe ume heeft in zijn rede gezegd1: het gist in de katholieke staatspartij. Dit is niet waar. Het katholieke volk in zijn geheel is best en spr. ivreest de democratic niet als het geheele volk meedoet, en niet enkele groepjes, die bij den clag meer toonen dat zij leiding behoeven, in- plaats van leiding te kunnen geven. Niettegenstaande alle moeilij'kheden is er nog steeds een katholieke partij. En als spr. de uitslag van het politieke advies beziet, is er reden tot tevredenhid, want van de 32 plaatsen zijn er slechts drie niet aanvaard. Deze wijziging betreurt spr. ten zeerste Er hadden wijzigingen aangebracht kunnen worden die minder zwaar gevoeld werc.cn dan die thans aangebracht zijn. Niemand heeft tot nu toe beweerd, dat de katholieke zaak door deze verandering gediend is. Ook de drie personen zelf niet Het kiesreglement heeft goed voldaan, maar het is daarom wel voor verbetering vat- baar. Voor alles moet echter vcrbeterd wor den de mentaliteit der menschen. Er is gevraagd: Zullen wij vrije lijsten be- zigen? Spr. begrijpt er niets van, dat zoo lets gevraagd kan worden, nu de officieele lijst is vastgesteld. Het bcndsbestuur vertrouwt, dat men op de candidaten van de officieele lijst zal stem- men. De woordtn zijn niet van het bondsbe- stuur, maar van den aartsbisschop, op de Nijmeegschen katholiekendag gesproken. Spr. hoopt dat het vertrouwen in de katho lieke kiezers gesteld, niet beschaamd zal wor den. Maar er moet propaganda gevoerd wor den, cr moet belangstelling geviekt worden voor de politiek Dc lijn van Schaepman moet worden doorgetrokken. Zooi lang spr. leiding geeft aan de Katho- lieke staatspartij zal de samenwerking met de andere rechtsche partijen niet verbroken worden. De overgroote meerderheid van ons volk wil dat ook niet. Er is echter wel een kleine minderheid die hierop aanstuurt en daarom nog eens: wordt wakker. Door aan te sturen op de verbreking van de coalitie on- dermijnt met kerk en staat. De instandhouding van de coalitie is het middel om zoo dicht mogelijk te naderen tot het i-deaal: de christelijke staat. Dat moet nu eindelijk eens ingezien worden. Spr besloot met uiteen te zetten, waarom men katholiek moet stemmen. N. V GROENHOEDENVEEM. In de gister gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders in de N. V „Groenhoedenveem" te Amsterdam werd de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd, terwijl beslo-ten werd geen di vidend uit te'keeren, over het afgeloopen boekjaar. MET AUTO-ONGEVAL OP HET ROKIN. De toestand van mevr. Blok uit oRtterdam, een der slachtoffers, die Vrijdagavond 1.1. bij het auto-ongevar op het Rokin te water is ge- raakt en thans in het Binnengasthuis te Am sterdam wordt verpleegd, is nog steeds hoog ernstig. Direct levensgevaar bestaat er ech ter niet. DE DUBBELE MOORD TE WYCHEN. Naar wij vernemen zal d-e strafzaak tegen 'J. ban Munster, arbeider te Wychen, die door de Rechtbank te Arnhem veroordeeld werd tot levenslange gevangenisstraf wegens dub- belen rnoord te Wychen, den 28sten Mei a.s. voor het Gerechtshof te Arnhem worden be- bandeld. Naar men weet werd door genoemd Hof op 4 December een onderzoek naar de geestvermogens van den beklaagde gelast. EEN ONGELUKKIGE RIT VAN HET L ANDSTO R M MOTO RCO R PS. Gistermiddag tegen een uur kwam het Motorcorps van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, dat een vierdaagsche oefenings- rit houdt, te Edc aan Het- eerste traject UtrechtEde schijnt niet bijzonder fortuinlijk te zijn afgelegd, althans in de colonne werden medegevoerd een man met een gebroken been en een met een gebroken sleutelbeen, terwijl gedurende de rit tengevolge van een motor- ongeval een der deelnemers met een zwaar verminkte hand naar het hospitaal te Utrecht moest worden vervoerd. HET VEROETEN SCHOOLKIND. De Dordr. Crt. meldde gisteravond: De onderwijzeres aan de Roomsch-K?- tholieke school M. J. van Kessel, die de 9-jarige C. Kurvers school hield en haar daarna vcrgat, wat tot gevolg had dat het meisje in het raam klom en daaruit viel of sprong, is voorloopig door het schoolbestuur geschorst. Het is ineermalen voorgevallen dat mej. Van K. leerlingen school hield en dan liet gebouw verliet zonder verder aan hen te denken of een harer collega's te waarschuwen en zij had hierover reeds eenige malen een emstige reprimande gekregen! Een ongelukkige samenloop van omstan- digheden was het ook, dat de directricc, wier gewoonte het was de school, voor zij die ver liet, te inspecteeren, weggeroepen was, terwijl zij daarmee bezig was. Zij had geconsta- teerd, dat er geen kleederen meer aan de kap- stokken hingen en vertrok toen met de ovcrtui- ging, dat er niemand meer in de school aan- wezig was. Intusschen heeft het schoolbestuur nieuwe verplichtingen ingesteld, ook geldende voor dc andere scholen, opdat herhaling van een dergelijk geval vrijwel buitengesloten is. Over zus Kurvers kunnen we nog mededee- len dat zij naar het R K. ziekenhuis vervoerd is voor een onderzoek met X-stralen. Men heeft echter geen nadere verwondingen of kneuzingen kunnen constateeren en de pa- tiente maajct het zeer wel. VERDACHT VAN MOORD. Te Schaesberg heeft de commandant der kon. inarechaussee uit Budel zekeren T- M. uit Budel gearresteerd, die door de Belgische en Nederlandsche politie werd gezocht, ver- dacht van moord, voor ongeveer 5 weken op iemand te Beek (Belgie) gepleegd. G. had zich te Schaesberg als landbouwersknecht verhuurd. Hij is naar de gevangenis te Roer- mond overgebracht. DE EEUWIGE POFBROEK. Op de bloemententoonstelling te Heemstede vertoefde gisteren een gezelschap van onge veer driehonderd Volendammers en Edam- mers meisjes en jongens. Zij moesten dienst doen bij het opnemen van films van de Cran- field and Clarke te New-York. Deze film zal als reclame voor Ncderland in Amerika wor den afgedraaid. Dre CATHERINE v. TUSSENBROEK. t Dinsdag is te Amsterdam na een langdurig lijden, in den ouderdom van 72 jaren, overle- den dr. Catherine van Tusssenbroek. E>eze Nederlandsche gynaecoloog werd den 4den Augustus 1852 te Utrecht geboren. Aan- vankelijk opgeledd voor onderw ijzeres, deed zij toelatingsexamen tot de universiteit en stu- deerde in haar gebcortestad in de medicijnen. Na haar promotie in 1887 vestigde zij zich als arts te Amsterdam, waar mej. van Tus- senbroek zich later specialiseerde in verlos- kunde en gynaecologie. Zij werkte mede aan verscheidene vaktijd- schriften, was o.a. vaste medc-werkster van de Gynaecologische Rundschau. Van 1900 tot 1903 is zij lid der redactie van het Neder- landsch Tijdschrift voor Geneeskunde ge weest, sedert 1895 ook secretaresse der Neder landsche Gynaecologische Vereeniging. Af- zonderlijk verschenen van haar o.a. „Inlei- ding tot de studie der schoolhygiene" (met dr. J. Blok en C. H. de Jong; lste druk 1898! ~de druk 1910), en „De ontwikkeling der aseptische verloskunde in Nederland" (1911). Ook aan de vrouwenbeweging heeft zij deel genomen. DE SCHEPPING DER VROUW. In een aardigen. vorm verhaalt een Indi- schc legende, hoe de vr-ouw werd geschapen: „De god Evasthri (die ongeveer overeen. komt met den Vulcanus der Romeinen) was juist gereed gekomen met het werk van de scheppiug der wereld. Toen hij evenwel dc vrouw in het leven wilde roepen, bemerkte hij, dat hij voor het scheppen van den man reeds al zijn scheppingsinateriaal had ver- bruikt. Hij dacht na en weldra had hij gevon- den, wat hij zeeht. Hij nam de ronde vormen van de voile maan, de kronkels van de slang, de lenigheid van de slingerplanten, het sid- deren van het looi en de buigzaamheid van de jonge twijg, de fluweelige zachtheid der bloemen, de lichtheid van de veder, de smee- kende oogen van de ree, het vroolijke glimla- chen van een zonnestraal. de tranen der wol- ken, de grillen van den wind, de vreesachtig- heid van den haas de ijdelheid van den pauw, de hardheid van den diamant, de wreedheid van den tijger, de koude van de sneeuw, de babbelzudit van en papagaai en het gekir van de duif. Al die eigenschappen mengde Tvasthri door elkaar en schiep er liet heer- lijkste wezen, de vrouw, uit." ERNSTIGE BRAND. Onder wijehen was brand ontstaan in een sch urn- van een der twee op korten afstand van elkaar gelegen groote boerderijen van het Oud-Burger-Gasthuis te Nijmegen, aan den weg naar Ravenstein. De wind deed dc vlammen naar de andere gebouwen overslaan. Daar met de eenige brandspuit, waarover het dorp beschikte, aan blusschen niet viel te denken, riep dc burgemeester de hulp van de Nijmeegsche brandweer in, die een klein uur later met een motorbrandspuit het vuur bestreed en het vrij spoedig meester was. E>e schuur, waarin de brand uitbrak, is geheel verbrand, zoomede de-bcerderij, waarbij zij behoorde, met een schapenstal; het woon- huis voor de bocrderij bleef behouden, even- cens het mooie woonhuis van de andere boer- derij, waarvan het achterhuis veel waterscha- de leed en kleine bijgebouwen zijn afgebrand. Te Amersfoort is gistermorgen mej. Z., in de wachtkamer bij dokter Prins plotseling overleden. De politie onderzoekt, of deze dood verband houdt met een aanrijding door een motor op Maandag. Prins Hendrik die gisteravond te Vlis- singen aankwam in verband met het 50-jari- ge bestaan van de maatschappij Zeeland, zou heden een autotocht over Walcheren maken en keerdc hedenmiddag naar Het Loo terug. DIERENMISHANDELING. Het Tweede Kamerlid Duys heeft den mi nister van waterstaat de volgende vragen ge steld Is het iuist, dat dezer dagen vervoer van 15 koeien vanuit Friesland naar Purmerend heeft plaats gevonden in een wagon, slechts be- stemd voor 13 koeien, met het gevolg, dat bij aankomst te Purmerend een dezer beesten bleek te zijn doodgetrapt? Zoo ja, is de minister dan bereid, een ern stig onderzoek te doen instellen naar de vraag wie voor een dergelijke handelwijze dient ver- antwcordelijk gesteld, hetzij direct, door de- zen wagon aldus te hebben geladen, hetzij in direct, door geen behoorlijke contr61e te heb ben uitgeoefend? Is de regeering bereid, tegen hen, die hier- voor yerantwoordelijk moetcn worden gesteld, ernstige maatregelen tc nemen en daarvan aan de Kamer mededeeling te doen? L1EFHEBBERS VOOR DEN ZEE- DIENST. E)t minister van marine brengt ter kenn-is van belanghebbenden, dat in dit jaar bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil- lemsoord kunnen worden toegelaten op de voorwaarden, vervat in het reglement voor genoemd instituut: 13 adelborsten voor den zecdienst (drie- jarige opleiding); 18 adelboisten voor den zeedienst (vicr- jarige opleiding); 2 adelborsten voor het korps mariniers (driejarige opleiding) 3 adelborsten voor den stoomvaartdienst (vierjarige opleiding) 2 adelborsten voor de administrate (twee- jarige opleiding). oor inlichingen worden belanghebbenden verwezen naar het reglement voor genoemde inrichting, dat kosteloos verkrijgbaar is bij het departement van marine, afdeelin-g perso- neel, lste bureau, bij het commandcment der marine te Willemsoord en bij den comman dant van het Koninklijk Instituut voor de Ma rine te Willemsoord (Helder). (St.Ct.) TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Ti-dens een vosscnjacht is gistermorgen 'n onderofficier te Alphen aan den Rijn met zijn motor in voile vaart tegen 'n boom gereden. In vrij ernstigen toestand1 is hij naar het Elisabethgesticht te Leiden overgebracht KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche Adelsvereeniging heeft gisteren te's Gravenhage haar jaarlijk sche algemeene vergadering gehouden. In het concerthuis re Groningen is gisteren onder voorzitterschap van ds. J. N. Seulijn, te Mensingeweer, de jaarlijksche al gemeene vergadering gehouden van de Ver eeniging van Vrijzinnig Hervormden in de prcvmcie Groningen. Te Ressen bij Elst is Maandagavond brand ontstaan in de hofstede van v. S. In een oogwenk stond de met stroo gedekte be- huizrng in hchte laaie. Alles, behalve wat van den inboedel, is verbrand. Onder Wageningen is Maandag de landbouwer E. j. van den Berg, uit Ede, ge- zeten op zijn fiets, door een auto aangereden. Gisteren is de man aan de gevolgen over leden. Verschenen is het voorloopig verslag over het voorstel van wet van mejuffrouw Westerman tot wijziging van art. 3 der La ger onderwijswet 1920. Zaterdag heeft de Dictsche Bond te Utrecht zijn jaarlijksche ledenvergadering gehouden, onder voorzitterschap van mr. P. W. de Koning, uit Amsterdam. Te Bodegraven heeft een schipper dicht- bij een paar bussen benzine een pijp aange- stoken met het gevolg, dat een vonk in een der bussen terecht kwam. De bus ontplofte en de schipper werd ernstig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Proyinciaal nieuws UIT BROEK OP LAN'GENDIJK. Op de bestuursvergadering van dc Zieken- vereemging „Steunt Elkander" bleek, dat in de laatste 4 maand,eii de onivangsten hadden bedragen J 721.03 en de uitgaven 853 85, zoodat het bezit der vereeniging met f 132 82 achteruit gegaan was, en dies gedaalt tot een oedrag van f 2083.29. De uitkeering werd- voor de e. k. 3 maanden wederom vastgesteld op 9 per week van 6 werkdagen. Door het verhuizen van den heer W. Giltjes (commis- saris), moest er een nieuwe wijk- verdeeling plaats vinden voor het doen van aangifte bij ongesteldheid, welke aldus nu zal zijn: Wijk I voor de leden van af het zuideinde van het dorp, tot het Pol- derbruggetje nevens de sluiskade aangifte te doen bij J. Voorthuizen. Wijk II vanaf het Polderbruggetje tot de Geref kerk nevens de Prins Hendrikkade, bij W. Giltjes. Wijk III vanaf de Geref. kerk tot Ds. Arn. de Jong bij J. Weder. Wijk IV vanaf Ds. Am. de Jong tot het noordeinde, bij Alb. Schoon. Gedurende de tnaand April werd op 13 dagen neerslag in den meter gevonden tot een gezamenlijk bedrag van 36.2 m.M. ter wijl de gemidaelde regenval der maand 40 m.M. bedraagt. Gedurende de afgeloopen 4 maanden is nu 169.3 m.M. afgetapt tegen 173 m.M. gemiddeld. UIT BERGEN. Bij het onweer van Dinsdagmiddag zijn alhier twee in eene weide loopende pinken, door den b'iksem getroffen en gedood. Aan den heer P. Oldenburg is bij be- schikking van burgemeester en wethouders vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor zijn perceel aan de Kleine Dorpsstraat alhier. Aan het Blauwe Week Comite is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een blauwe bloempjesdag in deze ge- meente op den tweeden Pinkstcrdag a.s. Aan de B-erger Tooneelvereeniging al hier is vergunning verleend tot het aanleggen eener verlotinkje te houden op de uitvoering van hedenavond, waarvan de opbrengst zal strekken ten bate van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. UIT GRAFT. Maandag vervoegde zich aan de woning van den gemeente-veldwachter cen venter, die aldaar zijn waren te koop aanbood. Toen de echtgenoote van den veldwachter dien venter te kennen gaf, dat zij niets wilde koopen, ont- stak deze in toorn en zeide„Ik kom wel eens even achterom". Doch aldaar gekomen zijnde, zag hij den veldwachter voor zich staan, die hem naar de vereischte vergunning vroeg. Ook hierover was „mijnheer" slecht te spre ken Toen de veldwachter hem gdastte zijn erf te verlaten, baalde hii een mes te voor- schijn. Het slot van een en ander was, dat de venter van het erf werd verbannen en zich thans voor den rechter zal m-oeten verant- woorden terzake venten zonder vergunning van B. en W en wegens huisvredebreuk. UIT HEEMSKERK- Het vochtige weer der laatste dagen moge ten goede komen aan het aardbeiengewas, doch aan dat der .tulpen in geen geval. Op verschillende plekken tieedt het vuur op en wat reeds aangetast was, breidt zich sncl uit. Ter bestrijding van dit euvel kan het voor- jaar niet gemakkelijk te droog zijn. Getrouwd J. W. Rensen en J. Been- tjes. S. P. Kapitein en C. Hoogewerf. J. H. Jacobs en M Wentink. B c v a 11 e n N. Welboren-Duivenvoor- de, d. L. Docter-de Kooter, z. J. Nol- Bras, z. -— W. Fatels-Zonneveld, d. G. A. v. Egmond Gooijer, d. Th. Kuijl-Hooge- werf, z. UIT OTERLEEK. Vergadering van den raad op Woensdag 6 Mei V:m. Qi/? uur. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Medegedeeld werd dat in 1922 aan rijksver- goeding voor jaarwedden onderwijzers 264.16 tev eel is uitbetaald aan de gemeen- te Oterleek. Van de sclioolcomniissie is een bevredigend rapport ingekomen met opmerking dat voor- ziening betreffende schoollokalen noodig wordt geacht. B. en W. zullen aangaande deze zaak enz. een •bespreking met de commissie houden. Van Ged. Staten was mededeeling ontvan- §en dat de onkosten per leerling van het iymynasium te Alkmaar 340.68 zullen be dragen. Op het verzoek van den Bond van Neder landsche gemeenten om toe te treden werd met algemeene stemmen besloten. Besloten werd tot verordening van het autoverkeer en werkloosheidsverzekering. Aan de Volksuniversiteit te Alkmaar werd 10 subsidie verleend. Daarna kwam aan de orde een bezoek van de autoriteiten van het P. W. bedrijf ter toe- lichting betreffende brandkranen. Met algemeene stemmen werd besloten tot eleetrificatie van den langen Molenweg. Een schrijven van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd voor - kennisge- ving aangenomen. De heer Witteveen vroeg bij de rondvraag inlichtingen naar de telefoon en besprak ook nog eenige brandbluschmicldelen. Verschillende zaken werden nog aangehou- den tot een volgende vergadering. Hierna sluiting. UIT HOORN. De bazar van de muziekvereeniging in de Parkzalen slaagt uitstekend. Het aantal bc- zoekers variaart vn 1000 tot 600 per dag. Er zijn veel aardige attracties terwijl voor de noodige muzikale afwisseling keurig wordt gezorgd. In de vergadering van de afd. Hoorn van de ..Vereeniging van Huisvrouwen" heeft de heer A. Harms, voorzitter van den Raad van Arbeid alhier, een voordracht over deze instelling gehouden, een en ander toegelicht met talrijke lichtbeelden. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVE1LING. ALKMAAR, 6 Mei. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool per 100 st. 16-/ 47. Wortclen per 100 bos 12—./ 18, Rabarber per 100 bos 8.10 13.50, Asperges Dikwit per bos 1.03— 1.31, Dikblauw per bos f 0.65—/ 0 89, Kropsla per 100 stuks 9 80—14.60, Kom- kommers per 100 stuks 12—/ 25, Pieter- selie per 100 bos 2.40—/ 3.80, Prei per 100 bos 8.1011.20, Postelein per bak- je 0.60—/ 0.75, Radijs per 100 bos 2.40 tot 4.80, Raapstelen per 100 bos 1.80— 3.20, Spinazie per 100 K.G. 4.70—/ 9.20 Selderie per 100 bos 5.20—/ 9.80. Aanvoer 15000 K G. spinazie. PURMEREND, 6 Mei. „AIslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Bloemkool 13.,—/ 15 Spinazie 0.02—/ 0.42 per md. (5 K.G.), oia 3.109.10 per 100 krop, Radijs 2 tot 2.90 per 100 bos, Raapstelen 2.60 100 bos, Rabarber f 9.70—/ 13.60 per 1 bos, Wortelen 8—/ 12.60 per 100 bos. Kervel 2.6-03.90 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 6 Mei. 150 K.G. Uien: Drielingen 8, 12-000 K G. Petn 1.70—/ 2.10. 14800 K.G. Rood-e kool 19.5025, Doorschot 12, 8300 K.G. Gele kool 7 7013, 126200 K.G. Dcensche Witte 2.50—/ 3.80, 2050 K G Kroten 1.30, alles per 100 K.G. Z A AND AM, 6 Mei 1925. Veilingvereeni- ging „de Zaanstreek". Postelein 1.25— 1.40 per 10 pond, Spinazie 2838 ct. per ki. kist, Sla I f 3—/ 3,80 p. kist, Sla II 2.3-02.80 per kist, Spinazie 78—100 ct. per kist, Selderie 20—25 ct. per bos, Pieter- selie 10—13 H ct. per bos, Zoete appelen 15 H ct. p. p., Citroenen 2.80 per 100, Raapstelen 3038 ct. per 10 bos, Peen 31 33 ct. per bos, Komkommers 2835 ct per stuk, Radijs 44—80 ct. p. 10 bos. Zeetijdingen. STOOMVAARTL1JNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Billiton (thuisr.) arr. 6 Mei te Liverpool. Soemba vertr. 6 Mei v. Amst. n. Java, via Antwerpen. Jan Pietersz. Coen vertr. 6 Mei v. Batavia n. Amsterdam. Radja (uitc.) arr. 6 Mei te Port Said. KON. PAKKETVAART-MIJ. Houtman arr. 6 Mei v. Singapore te Mel bourne. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk (uitr.) arr. 6 Mei te Madras. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Aurora vertr. 5 Mei v. Sebenico n. Bari. Berenice vertr. 5 Mei v. Gibraltar n. Amster dam. Iris arr. 6 Mei v. Gothenburg te Amsterdam. Nero arr. 5 Mei v. Amst. te Stettin. Orpheus arr. 5 Mei v. Amst. te Kopenhagen Rhea arr. 6 Mei v. Valencia te Amsterdam. Stella vertr. 5 Mei v. Palermo n. Trapani. Tell us vertr. 5 Mei v. Cadix n. Ceuta. Ulysses arr. 5 Mei v. Constantza te Galatz. 77 HOLLAND—AFRIKA EfJN. Mehskerk arr. 6 Mei v. Tanga te Zanzibar. Boeroe vertr. 6 Mei v. Rotterdam n. Oost- Afrika. Heemskerk (uitr.) arr. 4 Mei te Delagoabaai Holland vertr. 5 Mei v. Port Natal n. Inham- bane. Jagersfontein arr. 6 Mei v. Oost-Afrika te Rotterdam. Springfontein (uitr.) arr. 5 Mei te Port Soe- dan. HALCYON LIJN. Stad Arnhem arr. 1 Mei v. Buenos Aires te Rosario. Stad Vlaardingen vertr. 3 Mei v. Cuxhaven n Buenos Ayres. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom vertr. 6 Mei v. Amst. n. West- Afrika. Rijn land vertr. 29 April v. Freetown n. Sek- kondee. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Bilderdijk arr. 5 Mei v. Rott. te Montreal Dinteldijk arr. 6 Mei v. Hamburg te Rott Nieuw Amsterdam vertr. 5 Mei v. Rott. n New York. Volendam, v. Rotterd. n. New York, arr. 6 Mei Cape Race. EMZETCO LIJN. Jonge An-thonie arr. 5 Mei v. Valencia t« Londen. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma arr. 6 Mei v. Japan te Rotterdam Salabangka (uitr.) vertr. 5 Mei v. Suez. Ouderkerk (uitr.) arr. 6 Mei te Hongkong. Zosma (thuisr.) vertr. 6 Mei v. Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD Palembang vertr. 5 Mei v. Sydney n. Rott. Djember (uitr.) yertr. 6 Mei v. Sabang. Kertosono vertr. 6 Mei v. Rotterdam naar Hamburg. Merauke vertr. 6 Mei v. Hamburg n. Rott. Modjokerto (uitr.) vertr. 5 Mei v. Suez. Soekaboemi (thuisr.) arr. 6 Mei te Mar seille. JAVA-NEW YORK-LIJN. Jacatra, v. New York n. Java, vertr. 5 Mei v. Norfolk. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Amazcne arr. 4 Mei v. West-Indie te New- York. Ares (uitr.) arr. 5 Mei te Loma. Commewijne (thuisr.) arr. 5 Mei te Havre Haarlem arr. 5 Mei v. Chili, 1. v. Duinicer ken te Antwerpen. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Drechterland vertr. 6 Mei v. Amst. n. Rosa rio, via Antwerpen. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Hector v. Japan n. Rott., arr. 5 Mei te Go- lombo. Rhexenor vertr. 4 Mei v. Yokohama n-aar Rotterdam. Lyacon v. Jaipan n. Rott., aarr. 5 Mei te Colombo. 38 Prijzen van 65, 206 245 315 359 422 439 503 507 519 602 611 830 872 912 921 932 948 998 1013 1032 1073 1182 1246 1350 1370 1392 1471 1504 1522 1550 1563 1581 1731 1747 1886 1901 1994 1997 2012 2061 2090 2120 2152 2233 2247 2269 2274 2279 2333 2355 2394 2406 2424 2518 2534 2573 2579 2588 2648 2658 2679 2768 2797 2806 2890 2906 2942 3090 3097 3100 3123 3145 3286 3293 3315 3391 3392 3406 3412 3484 3496 3499 3555 3592 3622 3637 3642 3718 3732 3742 3776 3885 3903 3909 3917 3918 3932 3958 3961 3965 3975 4005 4042 4075 4095 4105 4165 4179 4201 4315 4327 4407 4451 4493 4496 4562 4663 4676 4732 4797 4830 4910 4917 4973 4997 5029 5200 5209 5256 5279 5298 5330 5347 5367 5482 5503 5518 5526 5578 5624 5685 5750 5777 5860 5893 5927 5949 5955 5992 6082 6099 6176 6238 6279 6290 6372 6403 6411 6496 6582 6726 6729 6751 6775 6815 6832 6848 6893 6991 7025 7047 7091 7153 7227 7268 7337 7366 7481 7501 7516 7588 7591 7679 7730 7755 7798 7897 7921 7947 7958 8073 8074 S253 8261 8279 8312 8375 8388 8455 8496 8552 8633 8689 8776 8899 8924 8927 8960 8999 9048 9080 9093 9102 9125 9133 9147 9192 9239 9379 9453 9499 9516 9519 9612 9631 9655 9665 9177 9810 9941 9974 10011 10092 10115 10120 10151 10157 10238 10390 10433 10576 10609 10624 10793 10615 10952 10960 10976 11012 11053 11057 11093 11125 11192 11232 11237 11287 11307 11320 11327 11437 11547 11564 11588 11597 11599 11619 11694 11754 11773 11779 11789 11809 11882 11986 12013 12135 12147 12181 12213 12234 12243 12307 12326 12328 12352 12368 12376 12394 12397 12496 12538 12559 12721 12748 12759 12921 12937 12952 13009 13032 13119 13121 13165 13224 13269 13337 13340 13365 13495 13500 13502 13543 13563 13637 13681 13683 13734 13767 13810 13842 13843 13847 13858 13893 13908 14023 14066 14109 14143 14202 14209 14308 14426 14467 14696 14742 14746 14758 14770 14839 14981 14983 15020 15075 15120 15148 15161 15296 15404 15535 15573 15623 15734 15744 15955 15975 16055 16110 16115 16127 16209 16238 16345' 16360 16433 16452 16461 16512 16574 16684 16767 16802 16804 16828 16831 16832 16897 16927 16963 17008 17014 17020 17049 17093 17134 17201 17254 17271 17273 17315 17319 17338 17346 17378 17401 17415 17430 17472 17485 17600 17627 17634 17664 17700 17738 17793 17822 17841 17918 17931 18004 18018 18100 18201 18307 18337 18469 18478 18492 18596 18602 18707 18721 18763 18828 18897 18911 18987 18990 19019 19025 19106 19124 19133 19148 19218 19233 19251 19268 19302 19313 19318 19351 19445 19489 19501 19533 19580 19629 19638 19722 19812 19820 19868* 19900 19959 19995 20006 20043 "20104 20143 20196 20217 '20383 •20437 20482 20485 20547 20600 20635 20669 20707 20715 20748 20769 20811 20849 20870 20877 20895 '20967

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6