111 'ill man als Bouwmeester achterlaat. Laten die duizenden dat bewijzen en Hun svrapath iebetuiging zenden aan een der on- dergeteekenden opdat we gemeenschappelijk kunncn oprichten een standbeeld van hem, aan wien we zoo ontzaglijk veel tc dauken hebben; die ons zoo geweldig veel schoons gaf, waarvoor wij toch zoo heel weinig deden. Men richte overal sub-comite's op, opdat wij een standbeeld kunnen plaatsen in over- eenstemming met zijn groote kunst en dan, als het kan, in de buurt van het Leidsche plein. Een zeer uitgebreid comite is in wording, waarvan de namen spoedig bekend gemaakt "nillen worden. ATHLETIEKDAG VAN HET GEWEST NOORDHOLLAND. Voor den athletiekdag van het Gewest Noordholland van het K. N. G. V.. die 17 Mei a-s. te Bussum op het Gemeentelijk Sportter rein zal worden gehouden, hebben in totaal 22 dames en 76 lieeren ingeschreven. Aan de Estafettewedstrijden zal door 4 dames- en 8 neeren-ploegen worden deelgenomen. Het wedstrijdprogramma omvat o. m. een veldloop, waarvoor zich 10 deelnemers heb- ben opgegeven. De vooroefening van dit on derdeel vindt 10 Mei a s. te Bussum plaats. VREEMDELINGENVERKEER. Gisterochtend is in Den Haag de interna tionale conferentie van vertegenwoordigers van verkeersvereenigingen voortgezet. Dr. Zizek (Zuid-Slavie) verstrekte in het Duitsch inlichtingen over wat in het land der Serven, Kroaten, en Slovenen wordt gedaan »m het vreemdelingenverkeer te bevorderen Op een vraag van den heer Junod (Zwit- serland) deelde dr. Zizek nog mee, dat de Touring Club door de regeering gesubsidi- eerd zal worden. Het eerste te behandeien punt w as dat be- treffende de uitwisseling van alie publicatiss (rapporten en jaarrekeningen, statistiek, enz.) De heer Van Deventer gaf in overweging de gegevens te verzamelen in een brochure en die aan de daarvoor in aanm.rking komende verkeersvereenigingen toe te zenden. De voorzitter (prof. mr. W. M. F Treub) zeide, dat de verschillende vertegenwoordiger s elkaar de gegevens kunnen roezenden, en voorts tewerk kan worden gegaan dvereen- komstig het denkbeeld van den heer Van Deventer. Aldus werd besloten. De quaestie der paspoorten visa en politie werd ingeleid door den heer Junod. Tusschen verschillende landen is reeds een identitelts- kaart voldoende. De wenschelijkheid worde uitgesproken, zooveel mogelijk de visa, waar die nog vereischt worden, te doen vervallen. Alle stappen, in die richting gaande, behoo- ren te worden ges'teund, opdat er een touris- ten-verkeer mogelijk worde, geheel ongehin derd, tusschen alle landen, uitgesloten uit den'aard der zaak Rusland en Turkije. Al- les wat in deze richting kan worden gedaan, is van groot belang voor het reizende pu- bliek. De heer Joset (Belgie) ging hiermee groo tendeels accoord; in Belgie is reeds bereikt, dat de visakosten tot een franc zijn terugge hracht In het verkeer met verschillende lan den zijn reeds identiteitskaarten voldoende. De Belgische regeering ondervindt echter niet overal dezelfde tegemoetkomendheid. We kunnen ons ten hoogs>te tot het uitspreken van een wensch bepalen, daar de zaak zelve v«n diplomatieken en politieken aard is. De voorzitter zeide, dat iedere vertegen- woordiger zich tot zijn regeering zou kunnen wenden. Eenige gedachtenwisseling had plaats tusschen den heer Junod en den graaf de Barbev, rue de St. Maurice (Frankrijk) over de meaew erking van de pers in deze. waarna de voorzitter opmerkte dat het zoeken van contact met de regeeringen niet behoeft uit te sluiten, te streven naar den steun van de pers. De heer Junol herhaalde dat het hier slechts gaat om het uitspreken van wensche lijkheid. Op yoorstel van den voorzitter zal aan den heer Van Deventer worden overgelaten, voor de nocdige publicafies te zorgen. Behandeld werd vervolgens het punt; ge meeuschappelijke propaganda der Europee- sche landen in Amerika, in het bijzonder in de Vereenigde Staten. De heer Junod verdedigde het maken van zoodanige propaganda. Er zou een gemeen schappelenke brochure kunnen worden ver- vaardigd, ter verspreiding. Op voorstel van den voorzitter werd de heer Junod (Zwitserland) met de samenstel ling der brochure belast Ten slotte kwam aan de orde het aan de oorspronkelijke agenda toegevoegde punt: voortzetting van conferences als de thans ge houdende. De heer Joset deed uitkomen, hoe goed de zc conferentie is geslaagd. Spr. drong op uit- breiding aan. De heer G. S. Pos (Nederland) betoogde, dat interaationale conferences dikwijls het nieeste succes hebben als er niet tevee! perso- nen aan deelnemen. Spr. zou op den ingesla- gen weg willen voortgaan. De heer Junod wenschte het propagandis- tisch karakter der conferenties te bewaren De samenstelling van de volgende conferentie zou den heer Van Deventer ter instudeering Dr. Pstross (Tsjecho-Slowakije) .noodigde de aanwezigen uit voor een volgende confe rentie te Praag. (Applaus.) De voorzitter zette uiteen hoe wenschelijk het is dat de plaats der volgende conferentie gemakkelijk voor ieder te bereiken is. De vol gende conferentie behoort overigens aan zou min mogelijk reglementaire bcpalingen ge- benden zijn. Ook is de keuze van het land een delicate kwestie, b.v. zou Scandinavie of Spanje in aaumerking kunnen komen. Hierna werd bij acclamatie besloten de \olgende conferentie in Tsjecho-Slowakije te houden. De voorzitter verzocht aan de heeren Van Deventer, Junod en Joset, die reeds tezamcn een commissie voor een ander doel vormen, het vraagstuk te bestudeeren hoe de kosten der volgende jaarlijksche conferenties te regeien zijn. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten dat op volgende conferenties niet meer de Fransche taal dient te worden gebezigd, doch dat iedere vertegenwoordiger zich zai kunnen uitdrukken in de taal, die hem het gemakke- lijkste is. Op een vraag van dr. Zizek werd nog me- degedeetd dat alle inlicl,;:,-.gcn, verklaringen enz. betreffende volgende conferenties gecon- centreerd worden bij het permanente secreia- riaat (den heer Van Deventer) te's Graven- hage. De conferentie Wercl hierna gesloten. VERPLEEGSTERS IN HET MARINE- HOSPITAAL TE HELDER. Op vragen van het Tweede Kamerlid Ke- telaar: 1. Is het juist, dat de verplegers bij het marinehospitaal te Helder vervangeu zijn door verpleegsters? 2. Zoo ja, is het juist, dat aan deze ver pleegsters een jaarwedde van 1250 zonder emolumenten wordt toegekenc? 3. Irdien dit het geval is, is de minister dan bereid, na te gaan, of dit safaris niet ais veel te laag moet worden beschouwd, in ver- gelijking met de- jaarwedden, in. andere zie- kenhuizen uitbetaald? 4. Is de minister bereid, den uitslag van een eventueel onderzoek aan de Kamer mede te deelen? heeft de minister van marine gearrtwoord: Adl vraag 1. Na het afsluiten van het con tract met de gemeente Helder, waarbij de op- neming van burgerpatienten in het rnarine- hospitaal aldaar is geregeld, zijn in dit hos- pitaal in hoofdzaak voor de verpleging van bedoelde patienten ook verpleegsters werk- zaam gesteld. Ad vraag 2. Voor zoover deze .verpleeg sters in vasteu' dienst zijn, genieten zij het salaris, dat in alle Rijicsinrichtingen voor dergelijke ambtenaren is vastgesteld; voor zoover zij op burgerrechtelijke arbeidsover- eenkomst in dienst zijn, is haar bij indienst- treding een salaris van 1250 per jaar toe- gekend, voor sommigen verhoogd met een toelage van 20 per maand. Ad vraag 3. Uit het antwoord op de vraag 2 blijkt, dat aan bedoelde verpleegsters gcen lager salaris wordt betaald dan in andere ziekenhuizen van het Rijk. Ad vraag 4. Met de mededeeling van het bovenstaande meent ondergeteekende te heb ben voldaan aan het verzoek, dat in deze vraag ligt opgesloten. ONACHTZAAMHEID VAN ONDER- WIJZEND PERSONEEL. Het Tweede Kamerlid Ter Hall heeft den minister can onderwijs, kunsten en weten- schappen de volgende vragen gesteld!: I. Is de minister( wien ongetwijfeld niet on- bekend zijn gebleven de twee recente geval ien, een te Delft en een dezer dagen te Dord recht, waarbij schoolgaande kinderen, die voor straf moesten nablijven in de school, door vergeetachtigheid van het onderwijzt-nd personeel in het verlaten schoolgebouw ach- terbleven en een dier kinderen (Dordrecht) in een poging om zich te bevrijden, een licha- melijk ongeval bekwam, bereid, aan de Ka mer mede te deelen of door hem maatrege'en kunnen en, zoo ja, zullen worden genomen om aan dergelijke onhoudbare toestanden een tadicaal einde te maken? II. Acht de minister het niet het meest af- dcende om zijn macht en invloed te doen gel- den tot het afschaffen van de straf van school blijven en daarvoor, indien het behoud van een tuchtmiddel tegenovei' schoolkinderen nu eenmaal noodig blijkt, als equivalent een systeem van straf te doen invoeren, dat min der gevaarlijk blijkt dan het doen nablijven van de leerlingen en dat de door de recente gevallen opgevekte onrust onder de ouders zal doen verdwijnen? ONDERNEMERSRAAD VOOR NEDERLANDSCH-IND1E. In de gister te's Gravenhage gehouden jaarlijksche algemeene ledenvergadering Van den Ondernemersraad voor Nederl. Indie is het jaarverslag over het derde vereenigings- jaar door het bestuur uitgebracht en heeft de voorzitter prof. mr. M. W. F. Treub een jaar- rede gehouden, waarin hij een ovcrzicht gaf van de voomaamste gebeurtenissen in het af- geloopen jaar, voorz oover deze den raad be- troffen. wel op prijs zal blijven. i Door B en W. werd het voorstel gedaan, Bosgroente is nog steeds duur, ook de ra- de bewoners van de Schermeer in de gelegen- iarber hlnt't nmr nn nriio drv-h v.;; 7<mninr i heid testellen electrisch licht te be trek ken. barber blijft nog op prijs, doch bij zonnig weer is hierin een sterke daling te verwach- ten, want rabarber op den kouden grond groeit dan vlug. Thans houdt het ongunsti- gc weer den groei nog tegen. De diverse groente voor den winter begint sterk te verminderen, de aanvoer van kool, rapen en bieten loopt ten einde; de prijzen zijn bevredigend geweest. In den aanvoer en de prijzen van aardap- pelen kwam geen verandering. De aanvoer van asperges is niet groot en de verwachting is dat er ook de volgende week geen groote aanvoer zal komen, tenzij het weer omslaat, immers asperges hebben behoefte aan warmte. De prijzen zijn zoowel voor dun, dik, of blauw alien zeer hoog. Dc eerstelingen aardbeien, snijboonen, komkommers enz. zijn meer waard voor re clame dan voor consumptie, doch binnen korten tijd komt ook hiervan meer aanvoer; de prijzen zijn alsnog hoog. De tuinders koopen tegen enorme prijzen op de groene veiling alle bloembollen op, heeft men met gezien dat de exporteur niets plaatsen. Door de P. E. N. was hiervoor een uitge- werkt plan ingediend. B en W. wenschen "dit plan cenigszias to vereenvoudigen, zoodat de draden voor krachtstroom en straatverlich- ting aehterwegc blijven. De totale kosten van aanleg worden dan begroot op 2600. De 13 perce'elen, die voor aansluiting in aan- merking komen, dienen 'n verbruik van 1300 eenheden a 40 cent te garandeeren. Het jaar- lijksch tekort van ongeveer 150 zal dan door het overige deel van het G. E. B. wor den bijgepast. Volgens mededeeling van den heer Bruin is de Gemeente Groot-Schermer ook wel ge- negen een deel van de Schermeer in haar nieuw aan te leggen net op te nemen. Beslo ten wordt daarom eerst een afwachtende houding aan te nemen. Van het Provinriaal Waterleidingbedrijf was bericht ontvangen, dat in verband met de aansluiting van de Gemeente Oterleek aan het buizennet, gelegenheid bestaat in de Ge meente Oudorp nog meerdere brandkranen te DE KAMERVERKIEZ1NGEN. De candidatenlijst van de Vrije Christelijke Partij, gevestigd te's Gravenhage, is thans definitief als volgt samengesteld1. J. F. van Es, 2. C. F. C. H. Stroo, beiden te's Graven hage; 3. W. Thieme, Rotterdam. KORTE BERICHTEN. De memorie van antwoord op het ver- slag van de Tweede Kamer over het wetsout- werp tot afschaffing van dc staatsloterij is verschenen. Gisteren heeft te Leeuwarden dc voor- jaarsstierenkeuring vanwege't Friesch Rund- vee-Stamboek onder groote bdaugste'ling plaats gehad. Ook van buiten de provincie waren er velen gekomen om de beste exem- plaren van de zwartbontc Friesche stieren te bewonderen. Gisteren is de 83-jarigc J. v. d. Valk te Balgoij (G Id in de Maas gevallen en is na eenigen tijd levenloos opgehaald. van die prijzen moet hebben? Heeft men niet opgemerkt dat het met deze prijzen op een fiasco moet uitloopen? Men is blijkbaar de les van enkele jaren terug nog niet vergeten. UIT STDMPETOREN. Het bestuur van den Noordhollandschen Bond van Zangvereenigingen heeft besloten, de groeprepetitie en de afzonderlijke nummers te holiden in het Wapen van de Schermeer. Zeven afdeelingen, tezamen tell en de ongeveer 250 zangers en zangeressen, zullen hier a s Zondag aan deelnemen, aanvang des nam. 2 uur. UIT HEILOO De spoorwegoverwegen aan de Kerkeiaan. Zevenhuizerlaan en Groene laan zullen (ver- moedelijk met 1 Jlini a.s.) onbewaakt worden. Voor de Kerkeiaan en Zevenhuizerlaan zal het dan uitkijken worden. De veiling van witlof is geeind'igd. De teelt heeft niet aan de verwachting voldaan en evenmin waren de prijzen voldoende; wel was het lof den laatsten tijd vrij duur, doch cfen eersten tijd was de pfijs van laag tot midijelmatig De Bloembollenveilingen, welke g'ster zijn gehouden, mochten zich in groote op- komst van kooplieden verheugen. De prijzen waren zeer hoog, voor enkele soorten iabel- achtig. Er was veel kooplust onder de tuin ders en daar de betaling eerst 2 November plaats heeft, koopt men maar raak. Wij veronderstellen dat met winst kweeken voor deze dure bollen is uitgesloten. Meldden we Maandag, dat door den storm de wielen van den molen waren afge- slagen, een paar dagen later stond de polder reeds blank van water. Door medewerking van andere besturen is het hooge water thans geloosd. Toch is het dringend noodig dat dc molen weer dienst kan doen. Provinciaal nieuws NATIONALE GYMNASTIEK- WEDSTRIJDEN HERCULES BEEM- STER. De nationale wedstrijden, die in den ko- menden zemer door de Gymnastiek-Vereem- ging Hercules-Beemster aldaar zullen worden gehouden, ondervinden eene buitengewoon groote belangstelling. 60 vereenigingen hebben in principe beslo ten aan deze wedstrijden deel te zulen nemen, zoodat Hercules op een flinke deelnamc zal mogen rekenen. Van verschillende kanten zijn medailles en andere eereteekenen beschikbaar gesteld Bo- vendien verleent het gemeentebestuur van den Beemster alle mogelijke medewerking, waar- door het welslagen van de wedstrijden ten zeerste wordt bevorderd. UIT KENNEMERLAND. De aanvoer van spinazie is nog zeer groot, al begint het minder te worden dan de vori- ge week. De prijs is iets hooger_doch niet zooveel als men wel gaarne zag. Postelein wordt ineer aangevoerd, de prijs blijft nog hoog. De volgende week verwach- ten we een sterkere daling. Sla is duur, de grootere aanvoer schijnt van geen invloed op den prijs te zijn. Bloemkool wordt, hoewel nog niet bereik- baar voor iedereen, toch lager in prijs en we verwachten hiervoor in den loop der volgen de week een sterke daling, hocwel eerste soort Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud een rijwielbelastingplaatjeeen fietsensleutel een mesje; een rozenkrans; een heerenpanta- lon; een fietsbel; een damestaschje met in houd; een kinderportemonnaie met inhoud. Verloren: Een handschoen; een rijwielbe lastingplaatje; een bril; een portemonnaie met inhoud; een kindermuts. Geboren Trijntje. d. van J. Spaan en T., Kooij. Everdina Elisabeth, d. van G. van Steeg en Chr. J. Visser. Anna Gerar- da, d. van A. Ransijn en A. van der Peet. Teunis Johannes, z. van J. ter Horst en S. C. Frankfort. Martinus, z. van H. Mulder en A. C. de Geus. Marij'tje, d. van Th. Mok- naar en J. Brakenhoff. Martinus Corueiis, ,z. van M. Wessel en A. Sijs. Maria, d. van W. de Boer en M. Hink. Adriana, d van J. Bakker en G. Steijn. Anna, d van J. Hoogeland en G. Meijer. Nicolaas Cor- nelis, z. van W. Noort en C. C. A Bcrgcr. Overleden: Trijntje Houtkoper, 89 jaar, wed. van F. Spaan. Johannes Willi- brordus van der Steen, 34 jaar. Wilhelmina Smit, 63 jaar, ecbtgen. van C. Kieft. Marij- tje Molenaar. 7 uur. Levenloos aangegeven kind van G. Hoetjes en A J. Ursem. Trijn tje, Kraakman, 76 jaar, echtgen. van A. Stet. Petrus Hcnncus Groenemeijer, 74 jaar. Cornelis Blom, 57 jaar. Ondertrouwd: Johannes Ros en Agnes Catharina Maria van Diepen. Cor nelis Johannes Leek en Catharina Margaretha Rozing. Wijbe van Hoek en Hendrika Jo hanna Bruijntjes. Hendrik Swaan en Grietje Kalverboer. Pieter Houtkooper en Guurtje Bakker. Dirk Bood cn Trijntje Blokker. Dirk Bakker en Wilhelmina Enge- lina Daans- Ondertrouwd: Willem Theodoms Schoenmakers en Hendrika Kaandorp. Johannes Konijn en Hillegonda Maria Hed- des. Gerarclus Kaandorp en Margaretha Bieman. Getrouwd Willem Pool en Alida van der Gulik Johaimes Ros en Agnes Catha rina van Diepen. Pieter Houtkooper en Guurtje Bakker. Dirk Bood en Trijntje Blokker. Cornelis Johannes Leek en Ca tharina Margaretha Rozing. Hendrik Swaan en Grietje Kalverboer. UIT OUDORP. Donderdag vergaderde de Raad dezer Ge meente in voltallige zitting. Na opening van de vergadering werden de notulen van de vorige vergadering g»lezen en goedgekeurd. Van het bestuur-der Volksuniversiteit te Alkmaar was een verzoek ingekomen om een jaarlijksche subsidie. Met algemeene stem- men werd besloten hierop afwijzend te be- schikken. Van Gedepufeerde Staten was een schrij- ven ingekomen, houdende de goedkeuring van de Gemeenfebegrooting voor 1925, alsmede van -de suppletoire begrooting voor den dienst 1924. Verder was van Gedeputeerde Staten een schrijven ontvangen, met aanmerking op de verordenlng voor pensioensbijdragen van de gemeente-ambtenaren. De verordening zal in dier voege gewijzigd worden, dat de ambtenaren voortaan 3 pCt. voor eigen en 5 pCt. voor weduwen- en wee- zenpensioen zullen moeten bijdragen. Door de Gezondheidscommissie was aan- geboden de begrooting voor 1926. De ge meente Oudorp zal hiervoor 8.82 moeten bijdragen. Besloten wordt alleen aan clen Huigendijk een brandkraan te laten aanbrengen. Dit ge- deelte van Oudorp zal dan ook op dc water- leiding aangesloten kunnen worden. Verder zullen in het Ooievaarsnest drie brandkranen aangebracht worden. Het voorstel van B. en W. tot het aanleg- gen van een ondergrondsch electrisch net i het uitbreidingsplan, waarvan de kosten o f 2970 worden begroot, wordt goedgekeurd. Ook werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot aanvulling der bouwverorde- ning, met een bepaling, dat woningen, te bouwen in het uitbreidingsplan, aan redelijke eischen van welstand moeten voldoen, terwijl aan B. en W. bevoegdheid wordt verleend tot het stellen van nadere eischen. Aan den heer C. Leegwater wordt vergun- ning verleend tot het plaatsen van een bur- gerwoning in het Ooievaarsnest. Met de overname van de straten in het uitbreidings plan zal worden gewacht, totdat door den deskundige rapport is uitgebracht. Het vermenigvuldigingscijfer voor het nieuwe belastingjaar werd vastgesteld op 1, 3, gelijk aan het vorig jaar. Van de gemeente Alkmaar was een schrij ven ingekomen cmtrent gaslevering aan deze gemeente. De gemeente Alkmaar verklaart zich in beginsel bereid in Oudorp gasleiding aan te leggen en gas te leveren tegen den prijs van 4 c. boven het Alkmaarsche tarief van 11 c. per kub. M., met een minimum van 30.000 kub. M. De Raad wenscht eerst de gezindheid der burgerij te vernemen, en verder de vraag on der oogen te zien, of eigen exploitatie van het gasbedrijf meer aanbeveling verdient. Naar aanleiding van een in een vorige vergadering in geheime zitting behandeld schrijven der gemeente Alkmaar omtrent an- nexatie van een deel der gemeente Oudorp wordt een concept-bericht hierop voorgele- zen,waarin te kennen wordt gegeven, dat de Raad hiertoe geen medewerking wenscht te verleenen. De Raad betuigt hiermee zijn instemming. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT BERGEN. Zooals uit de advertentie in dit blad van gister blijkt geeft de afdeeling Kinderkoor van de Berger Koorvereeniging a.s. Zaterdag 9 Mei een uitvoering. Het programma voor deze avond is zeer afwisselend. Een- twee- stemmige liederen, Speelliedjes van Dalcro- ze; een cantate De Handvastige Timmer sol- daat van Hendrika van Tussenbroek, waarbij 'een Schimmenspel vertoond wordt, waarvoor schermen en beelden geteekend zijn, door den heer J. A. Hoekmcyer te Alkmaar. Verder vyerkt aan deze uitvoering mede de populaire violist de heer Melchert Schuurman die door zijn muzikaal spel velen wist te boei- en en waar men in de Alkmaarsche Courant schreef dat de kinderkoor uitvoeringen van de Berger Koorvereeniging tot de mooiste avonden te Bergen gerekend worden, geloo- ven we dat de zaal weer als vanouds uitver- kocht zal zijn. Het Kinderkoor zal in de feestweek (laat- ste week van Juli) op veelvuldig verzoek een herhaling geven van deze uitvoering en de vorige u.m. „De Prins van Sind", op nieuw bewerkt lebretto en muziek van Joh. Brands, zcodai op die middiag uitvoering voor de pau- ze zang uitvoering, na de pauze De Prins van Sind. Direct na dc vacantie hoopt de directeur klaar te zijn met zijn groote operette „Homp, homp, hou vast" in drie bedrijven waarvoor de heer D. L. Daaldtr te Bergen het libretto schreef. Er is dus weer heel wat in't vooruitzicht met het kinderkoor, we hopen dan ook dat zich na deze uitvoering weer velen als lid zul len doen inschrjjven, niet alleen om deze groote operette te kunnen meemaken, doch ook om het volgend jaar cens een groote can tate te kunnen zingen. Met de uitvoering Homp, homp wordt te- vens het 5 jarig bestaan van het kinderkoor herdacht. Het mond- en klauwzeer begint zich in deze gemeente naar het schnijt hoe langer hoe meer uit te breiden Deze ziekte is tot heden geconstateerd geworden onder het vee van de vcehouders Th. Kuijs, J. Th. de Waard, A. den Das, Wed. K. Zuurbier en van de St. Josephstichting. Door Z. D. H. den Bisschop is herbe- noemd: tot Kerkmeester de heer H. Blank en tot Armmeester de heer L. Henneman. Geboren Max, z. van Herman Melk- inan en Hester Neeter Klazina, d. van Jo- iiannes Duijp en Trijntje Veldt. Margare tha Wilhelmina. d. van Arie Copier en Mijntje 833 Peek. Theodoras Petrus Antonius, z. van 1831 Simon Kaandorp en Cat'harma Neline van't 2954 Sant. Maria^eertruida, d. van Willem 4110 van't Padjc en Elisabeth Maria Beekman. 5679 Johannes Hendrikus, z. van Franciscus Wil- 7130 helmus Schrijer en Wilhelmina Maria Maas. 915S Overleden: Petronella Zomerdijk, 9756 cchtgenootc van Jacob Duijn, 74 jaar. Wil- 12052 lemina Johanna Baart, wed. van Gerbe Hiem- 13327 stra, eerder van Jacob Korsten, 77 jaar. 14062 Jansje Velktamp, echtgen. van Klaas Beeld- 15453 man, 44 jaar. 16903 Gehuwd: Petrus Staadegaard, alhier, 18091 weduwnaar van Alida Maria Mors, en Guur- 19168 tje Bloothoofd, te Nieuwe Niedorp. Cor- 19723 nelis Mu Her, te Zuidscharwouclc. en rii^h.ah 2Q9.40 Aleicla Siammes, alhier. - Adrianus van Tu- lien, te 1 leemskerk, en Grietje Nannc, alhier. De bezoekers van den Cabaret-avond van de Berger Dilcttanfenclub, die gisteravond in „c!e Rustende Jager" werd gegeven. hebben ten zeerste geuoten van de door den heer en mevrouw van Riemsdijk naar voren gebrachte liedjes. De keurigc costumes werden niet net minst bewonderd. Bijzonder veel succes had d. heer van Riemsdijk met zijn harmonika- nummers Mej Schiewink deed zich kennen als de be- zitster van een sclioone stem. Haar solo's slocge niu. Melchert Schuurman, begeleid door den heer Bood, had een zeer goeden avond. Me* zijn meesleepend spel veroverde hij weer de harten van hot publiek, dat de zaal voor on geveer de helft bezette. De Iste prijs van de verloting, een moole vaas, werd gewonuen door de dames Fijn. Waar de baten ten goede kwamen aan he; Cenhaal Ziekenhuis te Alkmaar, was het wel wat verwonderlijk, dat geen enkel lid der commissie aanwezig was. In Alkmaar ont- breekt op zulke avonden zeker niet de geheele commissie, aangezien juist commissieleden op zulke avonden kunnen medewerken het saldo te yergrooten en juist in Bergen kan nog wel iets gedaan worden. De organisatic van dezen avond liet ander- zijds ook wel iets te wenschen over. Daarvan getuigde dc opening door den voorzitter, den heer Haije, die mededeelde, dat de club zich met het decor moest behelpen, omdat ten- gevolge van een splitsing de heer Bonda de coulissen der vereeniging niet wilde afstaan. In de Berger Tooneclvereeniging schijnt men nog niet te verstaan, dat wat in ziclrzelve verdeeld is, niet kan bestaan. UIT WARMEN'HUIZEN. (April.) Geboren: Gerardus, zoon van Gerar- dus Jongejan en van Antje Molenaar. Am- brosius, zoon van Johannes Groot en van An na Maria van Lierop. Everardus Theodo ras, zoon van Willem D°kker en van Eva Ca tharina Reinders.*Geertruida, dochter van Simon Ligthart en van Catharina Vader Margaretha Jacoba, dochter van Jacob Wes ter en van Margaretha Adriana Bruin. Ondertrouwd: Jan Senses en Maar- tje Seventiuijsen. Cornelis Limmen en 1 rijntje Spaans. Pieter van der Molen en Maartje Etje Gutker. Pieter Wit en Guur tje de Vet. Arie van Loenen en Geertje Kroon. Gehuwd: Cornelis Limmen en Trijntje Spaans. Jan Renses en Maartje Seven- huijsen. Overleden: Cornelis Lingerak cud* 72 jaar, echtgenoot van Cornells Kager. - Naatje van Schagen oud 46 jaar echtgenootc van Cornelis Zoon. Cornelis de Nijs, oud 32 jaar. UIT EG MOND AAN ZEE. (Mei.) Geboren: Pieter, zoon van J. Zwart ear Kn. Zwart. Wilhelmina Gerhardina, doch ter van A. Riksman en N. Wijker. Leven loos aangegeven kind van J. Dekker en A. Brcek. G e h u w d: Hendrikus Maria Johannes van Workum en Wilhelmina de Graaf. Klaas Stam en Petronella Dekker. Overleden: Engelje Zwart, oud 82 weduwe van Albert Visser. UIT OUDE NIEDORP. De heer C. Rempt is benoemd tot lid vaA den Raad, in de plaats van den heer C. Over, die vertrokken is naar elders. Geboren Theodoras Jozefus, z. van P. Dekker en T. Stoop. Maria Johanna, d. van C- J. v. d. Kroon en A. Bakker. Ger- rit Jan, z. van P. de Boer en M. J. Roerink. joannes Thomas, z. van C. Bakker en J. Kwakman. Simon Jacobus, z. van A, Pankras en N. de Boer. Louisa Petronella, d. van G. Smit en J. Bas Catharina Aga tha Maria, d- van N. J. Terra en E. de Boer, Jacobus Nicolaas, z. van G. Ligthart en C E. Slijkerman. Overleden Levenloos aangegeven kind van C. Scholten en M. G. Molenaar. Neeltje Stam, weduwe vau P. Bregman, 7S jaar (overleden te Alkmaar). Veronica Jong, 36 jaar, echtgenoote van P, Droog (overleden te Alkmaar). O nder trouwd cn Getrouwd Jacobus Konijn te Wognum cn Maria Koppes alhier. Elbert Huiberts cn Agatha Borst, beiden alhier. Nicolaas Smit te Venhuizen en Cornelia Berkhout alhier. Wilhelmus Johannes Keesom te Nieuwe Niedorp en Jo- hanna Maria Ruiter alhier. UITSLAG VEILING. r Bij opbod gehouden op 6 Mei 1925 ten overstaan van notaris Mr. J. W. van der Hei- de te Alkmaar van een woon- en winkelhuis met erf en apart bownhuis te Alkmaar aan de Spoorstraat no.s 47 en 47a, kadaster sectie C no. 2130, groot 1.00 aren op 7 7600. De afslag" blijft bepaald op Woensdag 13 Mei 1925, des avonds tc 7 uur in het cafe „de Tabakshandel" van den heer N. Schev- merhorn aan het Waagplein te Alkmaar. bij opbod gehouden te Alkmaar, den 6en Mei 1925, ten overstaan van P. j. C. van Toor- nenburgh, notaris te Alkmaar, van: Het woonhuis met erf en tuin te Alkmaar, aan de Spoorstraat, No. 30, groot 1 are 23 centiaren. In bod gebracht op 7000. De afslag blijft bepaald op 13 Mei as., des avonds 7 uur, in het cafe „De Tabakshandel", aan het Waagplein aldaar. No. 438sie STAAISLOTERIJ. .Trekking van Donderdag 7 Mei. 4dc Klasse 4de fijst. Hooge prijzen. 15900 100. Prijzen van 65,—. 1161 1244 1268 1468 2201 2370 2436 2629 2995 3203 3258 3674 4177 5699 8162 9358 9982 12133 13698 14369 15497 17042 18205 19263 20261 4382 6183 8771 9373 10801 12413 13731 14613 15804 17522 18528 19480 20307 WML 5009 6323 8792 9380 11092 12627 13790 14639 16370 17569 18648 19522 20501 5320 7018 8855 9435 11746 12904 13976 14870 16576 17724 18738 19557 20643 1489 2662 4062 5370 7056 9136 9496 11891 12993 14067 15030 16687 18003 19162 19662 20857 i - C) «1VA,11IUUUVU "Ht I 111CC11IC Vj

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6