Advertentlen. De afd Haarlem zeide dat de leiding par-1 tij is. Voor een onpartijdige leiding is het be- ter dat niet de meest-uitgesproken partij de leiding heeft. Daartegen moet eenig tegen- wicht zijn. De heer Wijnkoop zei dat als hij voorzitter wordt er van partijdigheid in de leiding geen sprake zal zijn. Met groote meerderheid besloot het con- gres de heeren Wijnkoop en de Visser tot con- gres-voorzitters te benoemen. Daarna stelde de voorzitter aan de orde de bespreking van de partijleiding, den brief daarover uit Moskou, de fractie-vorming en de verkiezingen. Het eerst zou het woord voeren de afgevaardigde van de partijdee- gatie, die de meerderheid in de partij verte- genwoordigt. Daarna zou het woord krijgen de vertegenwoordiger van de minderheid in de delegatie. Daarop zou de discussie volgen Van versehillende afdeelingen ten platte- lande en van provindesteden was een motie. ingekomen, luidende: Het congres besluit den afgevaardigden van provinciesteden en het platteland evenveel spreektijd te geven als aan die van Amsterdam en Rotterdam. De voorstellers wilden zich niet meer even als op het vorig congres laten verdringen De heer Wijnkoop stelde voor den vertegen woordigers van de meerderheid en van de minderheid in de partij-delegatie elk 3 kwar- tier spreektijd te geven, en den sprekers bij de gedachtenwisseling elk 1 kwartier. De heer de Wolf (Amsterdam) zeide dat de Internationale wil dat de groote afdeelin gen den meesten invloed zullen uitoefenen. Dit is volkomen terecht; de afgevaardigoen der groote steden vertegenwoordigen verre- weg de meeste leden. Spr. vroeg voor de de- kgatie-Amsterdam 2'A uur spreektijd, en daarvan lA uur af»te staan aan den verte genwoordiger der minderheid. De heer v. Riel (minderheid in*het Partij- bestuur) wenschte voor deze minderheid vol komen vrijheid om het congres zoo volledig mogelijk in te lichtenen wilde daarvoor on- beperkten spreektijd. (Lawaai). De voorzitter verzocht dringend het hand- haven van de orde aan hem over te laten Spr. zeide dat het congres niet langer dan 1 'A dag kan duren omdat er geen geld ge- noeg is. Het is al zeer moeilijk geweest om de'voor een congres van 1 Y> dag noodige middelen te vinden. De heer de Wolf (Amsterdam) zeide, dat hij en zijn mede-afgevaardigden hier zitten niet als personen, maar als delegatie. Als delegatie hebben zij volkomen het recht te spreken over de huishoudelijke vergaderin- gen. Het past aan Wijnkoop niet hierop aan- merkingen te maken. De voorzitter zeide, dat in wat hij en zijn mede-voorzitter zullen zeggen, het partijbe- stuur spreekt. De heer Zegers (minderheid Partijbestuur) wilde de vrijheid hebben om behalve- namens het Partijbestuur ook te spreken namens de minderheid daarvan. De heer v. Linten (Deventer) vroeg,,of men van Amsterdam soms de revolutie verwacht. Daar kan men alleen in eigen boezem revor lutie maken. Het voorstel-Amsterdam is daarna ver- worpen, dat van het presidium aangenomen. De voorzitter deelde mede dat het partijbe stuur bij meerderheid besloten heeft den heer Sneevliet uit te noodigen aan de discussie deel te nemen. Hij heeft deze uitnoodiging afgewezen als niet Bouwman en Brandsteker ook uitgenqodigd werden. Daarin kon het partijbestuur niet treden. Daarna heeft het Bouwman uitgenoodigd aan de discussie deel te nemen; hij zal aan deze uitnoodiging gevolg geven. Vervolgens hield de heer Wijnkoop een rede over de resolutie van Moskou. Daarna was het woord aan den heer See- gers, vertegenwoordiger van de minderheid in' het P. B. om het standpunt van de min derheid uiteen te zetten. Voor de gedachtenwisseling gaven zich diaarna 41 aanwezigen op. Het eerst gaf de voorzitter het woord aan den heer Bouman? hoofdbestuurder van het N.A.S. Zeer heftig protesteerde de minder heid daartegen, maar ten slotte gelukte het den voorzitter het rumoer te onderdrukken, zoodat de heer Bouman spreken kon. De debatten waren zeer langdurig en zeer rumoerig. Meermalen moest'met schorslng van het congres gedreigd worden om stilte te kunaen bereiken. Over talrijke moties werd langdurig van gedachten gewisseld. Zondagochtend werden de discussies voort gezet. Dr. Ravesteijn zeide o.a. dat het onze taak is het vertrouwen te winnen van de linksche stroomingen in het N. V. V. Na een persoonlijk feit trok de heer Wijn koop zijn conclusies. Na de pauze van een half uur (de ochtend- vergadering had van 9 tot 2 uur 30 ge- duurd) bracht de heer Wijnkoop als voorzit ter in de eerste plaats in stemming een voor stel, dat hij als conclusie uit een deel der de- batten trok n.l. om Wijnkoop, Ceton, Van Ravesteijn en Brommert verder uit alle lei- den de functies in de C. P. H. te verwijder-en. Dat voorstel werd verworpen met 57 tegen 19 afdeelingsstemmen en 7 bianco. Ten tweede kwam aan de orde een voorstel van het p. b. dat principeel vastlegt, dat frac- tievorming in de partij volstrekt verboden is. Tevens wordt net p. b. opgedragen, alle raaatregelen tegen overtreding van dit ver- bod te nemen (berispiug, schorsing of roye- ment). k Een voorstel-Dordrecht contra de fractie- vorming werd ingetrokken. Het p. b.-voorstel werd met algemeene stemmen op 1 na (Apeldoorn) aangenomen. Een voorstel-Schiedam, om degenen, die tot dusverre fracties vormden, te royeeren, werd ingetrokken. Een oppositie-resolutie-Van Driel c.s., waarin uitgesproken wordt dat het congres zich achter de besluiten van de Comminterh stelt en als bijzondere maatregel besluit om bij de a.s. parlementsverkiezing met een ar- beiderslijst uit te komen, werd verworpen met 975 tegen 706 stemmen (stemmen der afdee- lingsleden) en 22 bianco. Aangenomen werd dan met 863 tegen 809 stemmen en 31 bianco het voorstel-Rotter- dam, waarin o.a wordt vastgesteld: dat de leiding der partij overal waar't noodig was met groote activiteit in den strijd voor het eenheidsfront is ongetredendat een werke- lijk eng strijdverbond met het N. A. S. nood- zakelijk is; dat de Moskousche organisatorische be sluiten in zake de vertegenwoordiging der minderheden in het p.-bestuur, de redactie, op de candidatenlijst, enz., onuitvoerbaar zijn; dat het p. b. een nadere beslissing aan de Executieve moet vragen. In't algemeen ge- nomen zijn in dit voorstel de beginselen van de leiding-Wijnkoop c.s. neergelegd. Namens de oppositie verklaarde hierbij de heer van Riel, dat de oppositie constateerd, dat door de aanneming van dit besluit de oplossing van de crisis in geen enkel opzicht een stap nader is gebracht; dat de C. P. H. zich stelt tegenover de Internationale en de houding tegenover het N. A. S. verscherpt Dit beteekent, dat de strijd van de oppositie in de partij onverbiddelijk zal worden voort- gezet tegen het opportunisme en tegen per- soonlijke leiding in de C. P. H. (Toejuichin- gen op de publieke tribune). Een voorstel-Schiedam, waarin Moskou het zenden van een delegatie uit de Executive gevraagd wordt om te onderzoeken of de doorvoering van de eischen der Executieve hier mogelijk is, werd ingetrokken in verband met de laatste alinea van het reeds aan- vaarde voorstel-Rotterdam. Voor de Kamerverkiezingen stelde het p.-b. bij monde van den voorzitter candidaat: 1. Wijnkoop, 2. Van Ravesteyn, 3. De Visser, waaraan nog 7 namen toe te voegen waren. Geroep: Schande; dictator! (Rumoer). Versehillende candidatenlijsten werden nog ingediend onder groot tumult. Ook leg- den enkele congressisten korte verklaringen af, welke tot interrupties en protesten aanlei- ding gaven. 0.a. verklaarde prof. Mannou- ry, dat het congres geen candidaten kan stel- len gelijk het p.-b. wil zoolang. het desbetref- fend besluit van de Excutieve niet ingetrok ken is. Van de stemming anzake de candidaten ont- hielden zich 24 van de 86 stemmen. Zonder tegencandidaat werd no. 1 op de lijst Wijnkoop; no. 2 werd Van Ravesteyn (nadat De Visser en Van Burink verklaard hadden niet no. 2 te willen staan)no. 3 De Visser; laatstgenoemde verklaarde dat de oppositie't in zake de candidaatstelling on- mogelijk heeft gemaakt den wil van de Com- mintern te volgen. (Protesten). Op voorstel van het p.b. werd besloten als no. 4 een nader aan te wijzen Indisch partij- genoot op de lijst te plaatsen. De heer Bergsma protesteerde hiertegen. Als no. 5 werd mevr. Stam Ponsen (Dor drecht) gecandideerd; no. 6 de heer Frede- riks (Almelo); no. 7. Peterson (arbeiders- candidaat Amsterdam)8. Klooster (Gronin- gen); 9. Van Buvink (Rotterdam) en 10. Schalker (Delft), met als reserve Rooda (Leeuwarden). Voor het partijbestuur werden geen oppo- sitie-candidaten gesteld. Gekozen werden Wijnkoop, Van Ravesteyn, De Visser, Brom mert, Sterrimga, mevr. Stam-Ponsen, Ceton, Frederiks (alien aftredend), Van Buvink, Van Walreen en als plaatsvervangers van Welze en Peterson. Namens de oppositie werd verklaard, dat zij aan „deze kemedie" geen deel heeft geno- men. De heer Bouwman vroeg, waarom er geen delegatie van de Comm. Int. op de vergade ring' aanwezig is. De voorzitter antwoordde, dat dlenaan- gaande geen enkele mededeeling ontvangen is geworden. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten te trachten te Moskou een vasten par- tij-vertegenwoordiger gevestigd te krijgen De voorzitter verklaarde ten slotte nog, dat als Moskou zijn veta uitspreekt over Ka- mercandidaten of de samenstelling van het p.b., de gekozen leden in geen geval hun functies zullen uitvoeren omdat zij niet in strijd met de Comm. int. willen komen. Na der overleg dient dan met Moskou inzake de verdere partijleiding te worden gepleegd Het congres werd te 6 uur 30 gesloten Provinciaal nieuws OUDE NIEDORP. De collecte alhier gehouden ten behoeve der Nationale stichting „Tehuis voor alleen- staande blinden" (Wolfhezen) heeft opge- bracht 46.90. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het ging de afgeloopen week aan de markt nu eens tamelijk naar wensch. De hoofdaan- voeor van thans isi de Deensche witte. Den geheelen winter hebben ze welnig geld opgebracht. Slechts een drietl weken heeft men over de opbrengst eenigszins tevrden kunnen zijn. Hoewel de aanvoer deze week nog zeer groot was, de tijd van het jaar in aanmer- king genomen, heeft de verhooging van het miaden der vorige week zich volkomen ge- handhaafd niet alleen, doch er is nog onge- veer 60 cent bij gekomen. De hoogste markt was nu 5.30. Met de roode gaat het excelsior in vlug tempo. De hoogste markt steeg deze week van 20 op f 31.50. De voorraad is echter nog klein. pagelijks slechts een vijftal vaar- tuigen. De gele gingen met ongeveer 1 omhoog. Ook daarvan is weinig voorraad meer. Met de wortelen die den geheelen winter zoo goed als niets waard waren, ging het deze week best. Ondanks een veel grooteren aanvoer dan de laatste weken ging de hoogste markt om hoog van f 1.80 op 4.40. De grootste aanvoer was Zaterdag, toen ook de hoogste markt gemaakt werd. Er is dus blijkbaar nog weer flink vraag naar dit artikel. De uienprijs bleef gelijk, doch dit artikel is zoo goed als op. De beide laatste dagen werden ze niet aan- gevoerd. De totaalaanvoer was 103 wagons, waar- van bijua 69 Deensche witte, bijna 7 gele, bijna 10 roode, ruim 14 wagons wortelen en 3 wagons kroten. Het eerste elftal van Holland wist zich in de volgende rondo te plaatsen door van Zilvermeeuwen 2 uit Zaandam met 1—0 te winnen. UIT OUDKARSPEL. Het le voetbalelftal van D. T. S. speelde een medaille-wedstrijd tegen Zwaluwen I uit Alkmaar. De meda'lle, uitgeloofd door de laatste, werd door D. T. S. met 6—1 gewonnen. Het spel liet veel te wenschen over. Het 2e won voor de seriewedstrijden van Oudorp gemakkelijk van V. A. F. C. uit Alk maar doordat de laatste niet opkwam. De aspiranten verloren in Heiloo van Stormvogels aspiranten met 50. LIMMEN. (April). G e b o r e n Wilhelmus Theodorus, z. van Jac.- Hoogeboom en M. Goedhart. Adrianus Johannes, z. van W. Kraakman en C. M. Winder Johanna Maria, d. van J. Mooij en M. Trompetter. Anna, d. van L. Morsch en A. Schoen. Wilhelmina Kee- tje, d. van A. Verver en C. Terluin Ondertrouwd Petrus Meijne te Akersloot en Emma Cornelia Pepping, alhier. G e t r o u w d Johannes Admiraal te Hillegom en Petronella Dekker, alhier. Over leden: G. van Veen, echtgen. van W v. d. Steen, 35 jaar. C. Boot, weduwnaar van M. Koppes, 79 jaar. UIT ST. PANCRAS (Zuideinde). Op het S. D. W.-veld speelde Holland I Zondag tegen Zilvermeeuwen II voor de serie wedstrijden met als gevolg 10 in het voor- deel van eerstgenoemde club. Vervolgens speelde Vrone II in dezelfde afdeeling tegen het veel sterkere elftal de Dic kers van Zaandam. Uitslag 71 voor de Dij- kers. Hadden tengevolge van den zachten winter sommige tuinders in hun broeibakkeu reeds last van slakken bij het kweeken van koolplanten, thans, nu deze op het veld uit- staan, blijkt het, dat het daar niet veel beter gesteld is- Op allerlei wijze wordt dpze plaag bestreden, zooals bijv. het uitstrooien van kalk en (of) superfosfaat, ja zelfs zijn er reeds enkelen aan het afzoeken in de morgenuren, wat echter niet heeft kunnen verhinaeren, dat bij enkelen, speciaal in de Vroonermeer, reeds honderden planten zijn weg- en stukgevreten. Zestijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Rembrandt vertr. 9 Mei v. Amsterdam naar Batavia. Billiton (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Liverpool naar Amsterdam. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) vertr. 8 Mei v. Singapore. Java vertr. 9 Mei v. Amst. n. Hamburg. Vondel (uitr.) vertr. 8 Mei v. Sabang. KON. NED. STB.MIJ. Euterpe vertr. 9 Mei v. Amst. n. Pasages Ganymedes vertr. S Mei v. Salonica n. Smir- na. Minerva vertr. 9 Mei v. Rott. n. Vigd. Nereus vertr. 9 Mei v. Amsterdam naar Ko- penhagen. Orpheus arr. 9 Mei v. Kopcnhagen te Am sterdam. Pluto vertr. 8 Mei v. Rott. n. Lissabon. Irene vertr. 8 Mei v. Valencia n. Amsterd. Neptunes arr. 8 Mei v. Alicante te Barce lona. Orion vertr. 8 Mei v. Tanagona n. Bumans. Perseus verfr. 8 Mei v. Oporto naar Lissa- bon. HOLLAND—AMERIKA—LIJN. Leerdam vertr. 8 Mei v. N. Orleans n. Rott. Binnend'ijk arr. 7 Mei v. Rotterdam te Mon treal. Cardiganshire vertr. 9 Mei v. Rott. n. San Francisco. Dinteldijk vertr. 9 Mei v. Rott. n. Belfast. Grootendijk arr. 9 Mei v. N. Orleans te Rot terdam. Lochkatrine vertr. 8 Mei v. Portland (Ore) n. Rotterdam. Maaadam, v. Rott. n. N. Orleans, arr. 9 Med te Bilbao. Spaarndam, v. Rotterd. n. N.-Orleans, arr. 8 Mei te Havana. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. Bovenkerk (uitr.) arr. 9 Mei te Madras. Ridderkerk (uitr.) arr. 9 Mei te Suez. Streefkerk arr. 9 Mei v. Br.-Indie te Rott Andijk (thuisr.) vertr. 8 Mei v. Colombo KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) vertr. 8 Mei van Antw Flandria (uitr.) vertr. 8 Mei v. Pernambuco. Gelria vertr. 7 Mei v. Buenos Ayres naar Amsterdam. KON. WESTUND. MAILDIENST. Ares vertr. 7 Mei van Callao n. Mollendo. Van Rensselaer (uitr.) arr. 8 Mei te Barba dos. HALCYON LIJN. Stad Haarlem arr. 7 Mei v. Rosario te Vil la Constitution. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN Aagtekerk (thuisrarr. 8 Mei te Suez. Almkerk arr. 7 Mei v. Bremen te Hamburg. Tjikandi (thuisr.) arr. 9 Mei te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Madioen vertr. 9 Mei v. Rotterdam naar L on den. Medan vertr. 9 Mei v. Rott. naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Alcindus vertr. 9 Mei v. Liverpool n. Soe- rabaja. Astyanab, v. Japan in. Amst., vertr. 8 Mei v. Port Said. Eumaeus, v. Japan n. Rott., arr. S Mei te Penang. Machaon vertr. 7 Mei v. Yokohoma n. Rott. Polyphemus, v. Amst. naar Batavia, vertr. 9 Mei v. Sabang. Rhexenor, v. Japan n. Rott., arr. 8 Mei te Vladivostock. KON. WEST-IND. MAILDIENST Amersfoort (uitr.) vertr. 7 Mei v. Tal- cahuano. Orainje Nassau vertr. 9 Mei v. Amst. naar Hamburg. HALCYON LIJN. Stad Haarlem arr. 9 Mei v. Samos te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) arr. 8 Mei te Beira. Randfontein vertr. 9 Mei v. Zanzibar naar Lindi. Rietfontein (uitr.) arr. 8 Mei te Port Natal. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Albireo vertr. 9 Mei v. Amst. n. W. Afrika, via Bordeaux. Delfland (uitr.) arr. 8 Mei te Accra. Kilstroom (thuisr.) arr. 8 Mei te Liberia. Pollux vertr. 9 Mei v. Amst. n. Hamburg. Scheldestroom (uitr.) arr. 8 Mei te Freetown Vlielandi arr. 7 Mei te Port Harcourt. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma^yertr. 9 Mei v. Rott. n. Hamburg Oostkerk (uitr.) arr. 8 Mei te Vladivostock. Zosma (thuisr.) arr. 9 Mei te Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) vertr. 8 Mei v. Belawan Medan vertr. 9 Mei v. Rotterdam n. Hamb. CORRESPONDENT/E. Een Roomsch Katholiek alhier. Uw stuk behandelt particuliere belangen en is boven- dien van veel te persoonlijken aard om zon der onderteekening te kunnen worden opgeno- men. Red. Alkm. Crt. Sport VOETBAL. Alcntaria II promoveert naar de Reserve 2e klas. Alcmaria II heeft gisteren haar tweeden promotiewedstrijd tegen A. F. C. II in Am sterdam met 3—2 gewonnen en is daardoor naar een hoogere klasse gepromoveerd. Een succes waarmee wij het elftal gelukwenschen En het is verdiena. De spelers hebben zich de geheeie competitie kranig geweerd en veel voor hun club overgehad. Vooral na den te- leurstellenden laatsten wedstrijd in Zaandam heeft het geheeie team zich eensgezind ge- toond. Het komt nu in een flinke en sterke afdeeling, waar het ook thuisbehoort. Met de rust had Alcmaria II gisteren 20 Voorsprong. Maar A. F. C. maakte spoedig gelijk. Ten slotte bracht een strafschop, goed door Kes genomen, de beslissing. Een gelijk spel was echter ook al voldoende geweest Alcmaria I ging zeer onvolledig naar W. F. C Beide partijen schenen voor een overwinning te gevoelen, maar ten slotte won W. F. C. met 20. 't Was voor den Rauch Beker. H. B. 3. won den wedstrijd fegen N. A. C. met 41 en't heeft er alles van of de Hage naars ongeslageo kampioen van Nedcrland zullen worden. Quick is uit de eerste klasse verdwenen. Jammer voor deze sympathieke club van Bosschart. Spartaan wordt eersteklasser. Zij won gisteren met 21 v. Quick. Rott. Elftal—Uruguay. Het Rott. Elftal heeft gisteren tegen de bekende spelers van Uruguay weinig in te brengen gehad. Een 7—0 overwinning werd het voor de Zuid-Amerikanen die fijn voetbal speelden. DE WIELERWEDSTRIIDLN OP OP 17 MEI A.S. Voor de wielerwedstrijden die op 17 Mei a.s. op het gemeentelijk sportterrein worden gehouden, blijkt groote belangstelling te be- staan. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft voor deze bij uitstck sportieve wedstrijden, be- reids drie zilveren medailles toegezegd terwijl ook de vereeniging voor Vreemdeiingenver- keer van hare belangstelling blijken gaf door het schenken van een verguld zilveren me- daille. Voorts deden tal van particulieren de toezegging, een prijs te zullen schenken. De deelngmers aan de wedstrijden worden in de Langestraat opgewacht en vertrekken met muziek naar het sportterrein. Onder hen bevindt zich een deelncmer die zelfs uit's Her- togenbosch komt om aan de wedstrijden op 17 Mei mee te kunnen doen. Uit Amsterdam wordt een groot aantal belangstellenden verwacht, even zoo uit de Zaanstreek. De wedstrijden zullen precies ten 2 ure aanvangen en te ongeveer half vijf be- eindigd zijn. Het wedstrijd-eomite ontving heden van den Voorzitter der Commissie tot organisatie der Wereldkampioenschappen 1925 bericht, dat deze bereid is de wedstrijden op 17 Mei te Alkmaar te leiden. Rechtzaken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 8 Mei. A. B. te Noordscharwoude, A. K. te Alk maar, A. v. T., P. v. T. en P. H. te Zuidschar- woude, overtreding Bouwverordening, de le en 3e ieder 8 boete of 4 dagen hecnt., de 2e 1 boete of 1 dag hechtde 4e 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e 6 boete of 3 dagen hecht. K. V. te Alkmaar, overtreding Drankwet, 60 boete of 30 dagen hecht. J. W. H. Z. te Bergen, C. H. te Broek op Langendijk, straatschenderij, de le berisping, de 2e 5 boete of 1 week tuchtschool. G. H. en M. K. te Heemskerk, nachtrust verstoren, ieder 5 boete of 3 dagen hecht. G D. te Kcedijk, overtreding Jachtwet, 2 X 50 boete of 2 X 25 dagen hecht. A. S. te Her'oo, overtreding Arbeidswet. 3 boete of 3 dagen hecht. P de V. te Castricum, H. A. O. te Noord scharwoude, loopen over verboden grond, de le 7 boete of 3 dagen hecht., de 2e 1 boete of 1 dag hecht. A. Z. en P. S. te tgmond aan Zee, dron- kenschap, de le I 8 boete of 6 dagen hecht de 2e 2 boete of 1 dag hecht. S V. en J. B. te Alkmaar, overtreding On- gevallenwet, ieder f 7 boete of 4 dagen hecht D. D. te Egmond aan Zee, J. de V. en A. R. H. te Bergen, S..v. B. te Alkmaar, A. V, zwervende, overtreding Politieverordening. de le 8 boete of 6 dagen hecht., de 2e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e 4 boete of 4 dagen hecht., de 4e 2 boete of 2 dagen hecht. P de W. te Haarlem, G. G. te Heiloo, P. B. te Ursem, J T. v. S. te Schermer, P. A. H. te Akersloot, J. v. d. H. te Anna-Paulowna, M. H. te Heerhugowaard, overtreding Motor- en Rijwielreglement, de le, 2e, 3e, 4e en 5e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 6e 3 boete of 3 dagen hecht., de 7e 4 en 10 boete of 4 en 8 dagen hecht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te E>e Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Coruna. Laagste barometerstand 746.8 te Vestma- noer Verwachting (van den avond van 11 Mei tot den avond van 12 Mei): Matige zuidelijke tot westelijken wind, be- trokken tot zwaarbewolkt, later opklarend, aanvankelijk eenigen regen, zelfde tempera- tuur. Tfldsehriften. „Noord Holland in woord en beeld" geeft een fraaie foto van het stadhuis in Enkhuizen De eerste school- en werktuinen te Haarlem worden in beeld gebracht en er worden ver- scheidene foto's van gouden echtparen ge- toond. Van het verdere gei'llustreerde nieuws noemen wij de kieken van het 25-jarig Jubi- leum van Burgemeester Avis van Midwoud, die van den wegwedstrijd te Alkmaar, van de araverijen, van de begrafenis van Louis Bouwmeester en o.a. een fraaie foto van de bazar in de Cadettenschool. „De Wereldpost" geeft een reproductie van het te Heerlen onthulde monument ter nage- dachtenis van de daar ter plaatse overleden gei'nterneerde Belgen. Het blad geeft een overvloed van ge'illus- treerd nieuws uit binnen- en buitenland, o- a. een fraaie kiek van de expositie des arts decoratifs. Natuurlijk wordt Louis Bouwmeester het* dacht en van den kunstschilder Harrie Kuyter worden intcressante portretten gepubliceerd. Sport- en mode-rubriek zijn uitstekend ver zorgd en het plaatsje van de groote Neder- landers is ditmaal door prof. dr. W. Storn. van Leeuwen ingenomen. Vrerder de gewone intcressante rubrieken. „Eigen Haard" heeft een Moederdag-num- mer uitgegeven. De aflevering is gesierd met een fraaie re productie van de Madonna van Raffael. Vele bekende persoonlijkheden geven hun gedachten over het begrip „moeder". Luit.-generaal F. de Bas vertelt van de Madonna van Dillenburg. Een treffende teekening van Kathe Holl- witz „De moeder" illustreert dit bijzondere tijdschriftnummer. Van ,^Zonneschijn" het populaire rnaand- schrift oor de jeugd is heden het Meinummer verschenen. A. C. C. de Vletter vertelt bij plaatjes van David Tcmkins over Doedelo. N. van Hichtum doet een Oostersche ver- telling van een dief en een slimme vrouw. U. G. Dorhout vertelt van de haringvangst op de Zuiderzee. Van de verdere bijdragen noemen wij een interessant geillustreerd artikel van H. E. Kuylman over den nacfetegaal, den koning der zangers. Het leuke hoekje geeft prettige raadselen en kunstjes. Eenige fraai gekleurde platen sieren deze als steeds uitmuntend verzorgde uitgave. Eenige kennisgeving. Tot onze groote droefheid is op den 8 Mei te Solo (Java), na een zeer geduldig gedragen lijden, ontslapen onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Xante, Mejuffrouw P. ZONDERVAN, bijna 35 jaren oud. Solo, Villapark. Fam. ZONDERVAN. Utrecht, Reggestraat 29. Fam. ZONDERVAN. Alkmaar, Nieuwpoortsl. 156. A. ZONDERVAN. Fam. VISSER. Heden overleed onze gelief- de Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA APOLLONIA OTTO, geb. KERREBIJN, in den ouderdom van 78 jaar. Alkmaar, 9 Mei 1925. Oudegracht 118. J. M. OTTO. J. REIDELOtto. Amsterdam A. OTTO." H. A. OTTO— Adama van Scheltema en Kinderen. Geen persoonlijk rouwbeklag. Heden overleed na een kort- stondige ongesteldheid, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de heer W. SLOT, Wedn. van Tri.jntje Boskam, in den ouderdom van 78jaar en 8 maanden. H. J. SLOT. Ja. SLOTIJf# en kleinkind. Koedijk, 10 Mei 1925. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. JEDDIGJE YIERKANT, Wed. van DIRK MULDER, in den ouderdom van 83 jaar en 10 maanden. C. A. M. SNIJDER— Mulder. C. SNIJDER en Kinderen. Huiswaard, gem. Koedijk, 10 Mei 1925. Met dezen betuigen wjj onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij onze 40-jarige echtvereeniging ouder- voaden. P. KORVEJR. J. KORVERSoHOIHTMJR. Kennemsrstraatweg lio.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3