Alkmaarsche Courant De Olympische Spelen. De terugkeer van Klompyoet H FEUILLETON. Dinsdag 12 Mei. Honderd Zeven en Twintigste Jaargang. Voldoende aan den wensch, uitgedrukt in onderstaand Manifest van het Nederlandsch Olympisch Co-mite, deelen wij hierbij mede, dat wij gaarne voldoen aan het verzoek voor de Nederlandsche Olympische Spelen 1928, ook ons 'bureau open te stellen voor de Natio- nale Inschrijving waarvoor giften, groot en klein, in ontvangst worden genomen, welke dagelijks, te dezer plaatse met de namen der gevers (van particulieren slechts voorletters van naam en plaatsnaam) verantwoord zul- len worden. (Men zende geen anonyme giften, voor het geval om een of andere reden onverhoopt de giften later zouden gerestitueerd moeten wor den. Men vermelde dus ook het adres van den gever.) Diredie Alkmaarsche Courant. Manifest van het N. 0. C. Aan alle Nederlanders! „Het zal geen nadere ultcenzetting behoe- ven, dat het Nederlandsche Olyympisch Co mite met groote teleurstelling het besluit van de Tweede Kamer heeft vemomeu, waarbij het wetsvoorstel van de Regeering werd ver- worpen om een garantie van een millioen gul den te geven voor de Olympische Spelen van 1928. Wij willen niet uitweiden over de gevolgen, welke dit noodlottig besluit-kan hebben voor ons volk en voor den Nederlandschen naam in den Vreemdc. Wij willen die gevolgen alleen voorkomen, Wij willen de wereldtaak, die ons volk werd opgelegd, om het groot internationaal v°r- broederingsfeest der IXc Olympiade te orga- n-iseeren, in weerwil van het Kamerbesluit volbrengen. Wij willen dezc schitterende ge- legenheid om het algemeen volksbelang, in den ruimsten zin genomen, te dienen, niet aan ons volk laten voorbij gaan. Wij widen den naam van Nederland in de wereld hoog houden Onze meening staat dan ook onherroepe-, lijk vast: De Olympische Spelen moeten in 1928 te Amsterdam worden gehouden! Dit kan, wan- neer het gehcele Nederlandsche volk het Ne- derlandsch Olympisch Comite in dezen ar- beid steunt en alien daartce eendrachtig sa- samenwerken. Dat dit mogelijk is, blijkt wel uit de spon- tane medewerking, die het Comite in de laat- ste dagen van verschillende zijden werd toe- gezegd; uit de giften ook, die zelfs van de armsten in den landc, in deze dagen werden tcegezonden, om het welslagen van het grootsch internationaal gebeuren en de eer van het land te redden Het Nederlandsch Olympisch Comite heeft, daardoor gesterkt, besloten: 1. Een nation-ale inschrijving te openen, waarvoor een beroep wordt gedaan op de me dewerking van de pers cn van alle particulie ren en commissies, die zich daarvoor in ons land en de kolcnien willen vormen. Alle ingekomen gelden kunnen worden ver antwoord bij de Nederlandsche Handel-Maat- schappij, die zich daartoc welwillend beschik- baar heeft gesteld. 2. De oprichting te bevorderen van een Fi- nancieele Commissie tot het bijeenbrengen van een garantiefonds ten bedrage van een millioen gulden, waaraan reeds meerdere vooraanstaande man.nen uit de financieele wereld hun medewerking hebben toegezegd. 3. Onverwijld na te gaan of het houden van een loterij of het uitschrijven van een pre- mieleening aan het beoogde doel dienstbaar kunnen worden gemaakt. 4. Het vertrouwen uit te spreken, dat het Gemeentebestuur van dc hoofdstad des Rij-ks en het Bestuur der Provincie Noord-Holland, hun niet genceg te waardeeren en omnisbaren steun aan de plannen verleenen. Waar over enkele weken reeds de Neder landsche afgevaardigden op het Congres te Praag moeten verschijnen, vertrouwen wij dat snel de stem van het Nederlandsche Volk zal spreken." Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comite, A. SCH1MMELPENNINCK VAN DER [OYE, Voorzitter. P. W. SCHARROO, Vice-Voorzitter. C. A. W. HIRSCHMAN, Secretaris. L. H. FESCHOTTE P. W. WALT ER Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 51) - HOOFDSTUK XXI. Ben licht in de duisternis en wat ervan kwam. Zooals ik later van Marjorie hoorde, was de spleef maar een paar voet diep. Daarna werd de bovenwand weer hooger. Marjorie bevond zich in een nauwe gang, waar de frissche wind haar in het gezicht woei. Dc tocht was zelfs zoo bevig, dat de kaars da- delijk uitging en zij in pikdonker haar schoe- nen moest aandoen en verder tastend haar weg moest zoeken. Haar groote vrees was, dat de gang zou uitkomen in andere gangen en dat zij voor zij het wist, in een netwerk van onderaard- sche gewelven zou geraken, waar zij niet meer uit zou kunnen om mij te bereiken, wanneer de nood aan den man kwam. Zij trachtte de richting te onthouden door steeds vlak bij den muur aan haar rechterhand te blijven en haar voetstappen te tellen. Maar de gang was zoo donker en maakte zooveel bochten, dat zij al spoedig den tel kwijt raakte. Ten laatste ging zij blindelings verder, bij tus- schenpoozen stilstaand -om zich te overtuigen, dat zij den wind nog over haar wa-ngen voel- de strijken. Zij was besluiteloos sitil blijven staan en dacht er over terug te keeren, toen uit de Iui8temi6 voor haar een flauw schijnsel op- VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maanclag 11 Mei. DIEFSTAL VAN EEN BANKBILJET VAN 10 GULDEN. Voortgezet werd de zaak tegen Dieuwertje K., huisvrouw van C. N. te Zuid- en Noord- Schermer, aan wie was ten laste gelegd diei- stal van een bankbiljet van 10 ten nadeele van L. Tromp, chauffeur te Oudkarspel. In de eerste plaats werd gehoord de 25-jarige ge- meente-veldwachter N- Waterdrinker. Bekl. heeft aan gctuige gezegd, dat zij het bankbil jet had teruggevonden. Dit biljet was stukge- scheurd. Getuige had zij-n verbaal al klaar en heeft daarvan verder geen notitie genomen. Het bankbiljet had hij in den zak en toonde dit den politierechter. Deze meende, dat de veldwachter die zaak niet juist heeft behan- deld. Getuige merkte op, dat de burgemeester hem heeft gezegd, dat aan het verbaal n-iets veranderd kon worden. Daarom heeft getuige het niet in zijn verbaal gerelateerd. De officier gaf getuige een berisping, omdat hij het bank biljet onder zich heeft gehouden Bekl. heeft aan den veldwachter verklaard, dat zij des morgens omstreeks half 6 de portemonnaie uit 1 romp's broekzak, welke broek in de ka mer over een stoel hing, heeft gehaald en het bankbiljet er uit genomen en- het zich toegeei- gend heeft. Grietje Leegwater, de echtgenoote van den bestolene, verklaarde dat de beklaagde in haa-r tegenwoordigheid eerst heeft ontkend en daarna bekend heeft dat zij het biljet had weg- genomen. Haar eigen man zei't is toch wat, nou moet ik met een diefachtige vrouw hui- zen. Getuige was van meening, dat het ge- scheurde biljet ifiet het biljet is dat aan haar man is ontstolen, dat biljet was veel vuiler, het had wekenlang in de portemonnaie opge- vouwen gezeten. Ook werd gehoord de echtgenoot van be klaagde, den bcerenarbeider Corn. N., die met zijn toestemming onder eede werd gehoord. Zijn vrouw heeft in zijn tegenwoordigheid aan Waterdrinker bekend.s Avonds heeft ze hem bij zijn thuiskomst gezegd, dat zij een bankbriefje had gevonden. Zij Heeft aan ge tuige niet gezegd, waarom zij het briefje had weggenomen. De officier merkte na nauwkeurige bezichti ging van het gescheurde biljet op, dat een an derhalfjarig kind het biljet niet zoo netjes zou kunnen scheuren. De getuige E. Nol, arbeider te Driehuizen, heeft ten huize van beklaagde 2 briefjes van 10 gewisseld. Hij geloofde niet, dat er een briefje op den grond terecht is gekomen. De officier was overtuigd, dat de vrouw schuldig is, zooals hij nader aantoonde, doch hij wilde beklaagde nog een kans geven en stelde voor f 40 boete of 40 dagen subsidiair, met verwijzing naar de voile rechtbank. De politierechter vcrwees de zaak naar de voltal- lige rechtbank. DIEFSTAL VAN MEEL VAN DE PROMUS Ook werd voortgezet de zaak tegen 4 Hel dersche werklieden, aan- wie ten Taste v/as gelegd diefstal van meel van de „Promus'\ Omtrent een der beklaagden, P. R., is door den reclasseeringsambtenaa-r een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat beklaagde P. R. zich aan eenige oneerlijkheid had schuldig ge maakt. Wat de eerste beklaagde betreft, voor deze is het nuttig dat hij onder toezicht van het Leger des Heils zal worden gesteld. Het onderzoek werd eenigen tijd geschorst, waar- na de officier tegen bekl. R. 40 boete of 40 dagen hechtenis eischte en tegen de overigen 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis: R. 30 boete of 30 dagen hecht. en de overi gen ieder 2 maanden voorwaardelijke gevan- genisstraf. MlSH AN DE LING H. S. en G. J H., fabrieksarbeiders tc Eg- mond aan Zee, stonden terecht ter zake tnis- handeling van den getuige K. Wijker op 5 April j.l. Het betrof hier een tamelijk onbelangrijke jongekerels-vechtpartij. Eerste beklaagde was de aanleiding tot de vechtpartij en later kwam No. 2 een handie helpen. Beklaagden ontkenden gestagen te hebben. De schelpenvisscher Kb Zwaan heeft ge- zien, dat beklaagden den getuige Wijker heb ben mishandeld. Eisch: ieder I 25 boete of 25 diagen hecht. Vonnis: ieder 20 boete of 20 dagen hecht HUISVREDEBREUK EN MIS- HAN DELING. Jb. V., Petrus V., Jacob S. en Corn. B., geen van alien verschenen, hebben zich in "den nacht van 14 op 15 April wederrechtelijk be- vonden in de leerfabriek te Oudorp. Voorts hebben zij den getuige de Goede mishandeld. De ontvetter de Graaf heeft beklaagden den toegang tot de fabriek ontzegd. P. de Goede is dook. Eerst was het maar heel vaag, maar toen werd net gaandeweg een geel schijnsel, dat zwak het rotsige dak van de gang ver- lichtte, De lichtbron zelf scheen verbo-rgen te zijn door een bocht in de gang. Marjorie bleef onbewegelijk staan; haar hart klopte snel. Er naderden voetstappen; toen bereikte het gemompel van stemmen haar oor. Haar eerste gedachte was om te draaien en te vluchtenmaar toen hielden de voetstappen op en het licht stond stil. „Vier en twintig uur zijn ze nu al weg," zei een diepe bromstem in het Duitsch, „en nog niet terugDer Stelze is te goed van ver trouwen, Hen- Leutnan-t „En de doker beschreef toch precies waar hij de s-loep had vastgelegd," antwoordde een andere stem, met een harden m-etaalklank en beschaafder uitspraak. „Weet je, wat ik denk, Schroder? Die Engelsche edelman en zijn oppasser hebben de sleep genomen „Aber nein, Herr L-eutnan-t?" „En zijn ermee vandoor gegaan om hun jacht terug te gaan halen. Dat ging niet verder dan Alcedo, tenminste volgens wat de dokter zei „Dus zou het jacht al heel gauw terug kunnen zijn, Herr Leutnan-t?" „Zeker! Dat is mijn vaste overtuiging. En te d'enken, dat Grundt dien vervloekten Eng ender in zijn macht had en hem *iet gaan!" „Bah!" zei Schroder, „hij wbrdt oud, der Stelze! Nu zijn er al arie dagen voorbij en nog geen spoor van een schat! Over een kor- ten tijd wie weet? zij-n die vervloekte Englander hier en de kans om fortuin te ma- ken is voor goed voor ons verkeken „Z-oo is het, Schroder! Als ik maar steun had, zou ik Grundt afzetten en zelf de leiding Eisch: tegen P- V. 35 boete of 35 dagen hecht. en de overigen ieder 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis: Jb. V. en Willem S. ieder 15 boete of 15 dagen hecht, tegen C. B. en P. V. ieder 25 boete of 25 dagen hecht. DIEFSTAL OF VERDUISTERING VAN EEN RIJWIELBELASTINGMERK. De niet aanwezige beklaagde C. P. M. heeft zich op 12 April schuldig gemaakt aan dief stal van een rijwielbelastingmerk ten nadeele van den getuige P. P. Haverbusch. Althans dat beklaagde zich dit rijwielmerk, dat hij an- ders dan door misdTijf onder zich had, weder rechtelijk zich heeft toegeeigend- De schilders- knecht heeft het plaatje van beklaagde ge- kocht voor 1.25. Deze heeft het plaatje weer verkocht voor 1.75 aan- zekeren Schuurma-n, Beklaagde is reeds meermalen verdacht van dergeliike feiten. Beklaagde heeft reeds eenige voorwaardelijke veroordeelingen tegen zich hooren eishen. Eisch: 5 maanden gevangenisstvafc Von nis: 2 maanden gevangenisstraf met last tot onmiddellijke gevangenneming. EENVOUDIGE BELEEDIC1NG. De koopman Kl. St. uit Heerhugowaard stond terecht ter zake eenvoudige beleediging van den getuige J. N. Oldenbrg te Allcmaar. Beklaagde beweerde, dat getuige een briefje van 100 heeft gewisseld bij beklaagde. Hij heeft 4 briefjes van 25 aan getuige gegeven cn het briefje van 100 nooit ontvangen. Hij vraagt geregeld aan Oldenburg om dat geld. De beleediging is gepleegd op 4 April op de vecmarkt- De bierbottelaar Jb. Venneker heeft de be leediging gehoord. Beklaagde heeft gezegd: ,Jk loop niet met 100 gestolen geld in mijn zak, zooals jij Eisch20 boete of 20 d-a-gen hecht. Von nis: 15 boete of 15 dagen hecht. Hierna sluiting der zitting. Provmciaal Niewws UIT DIRKSHORN. Het electrisch net wordt over Noord-Ho!- land al meer en meer uitgebreid. Maandag 11 Mei is men in de gemeente Harenkarspel begonnen met de uitbreiding, die 6400 M. zai bedragen. Op het hoogspanningsgebouw te Dirkshorn worden aangesloten: De voorpol- der, Oosterdijk en Dirkshorn West. Op het hoogspanningsgebouw, dat gebouwd wordt te Tuitjeborn, worden aangesloten: Kalverdijk, Sijbelhuizen, Tuitjehorn, en Kerkebuurt of Harenkarspel. Het wordt grootendeels onder- gronds uitgevoerd. UIT SCHAGEN. Door de voetbalvereeniging Sparta te Scha- gen is eene seriewedstrijd om fraaie prijzen op touw gezet. De eerste match had op 10 Mei plaats tusschen Sparta en S. v. S. te Helder. Hoewel Sparta in den laatsten tijd gewoon was te overwinnen, leed het nu een gevoelige nederlaag. S. v. S. overwon met 4—1. UIT BERGEN. Den heer C. Meijer Sr. en echtgenoote overkwam Zondag een ongeval, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Nadat zij een nachtje bij een kennis in den Helder hadden doorgebracht, zouden zij Zondag in de nog nieuwe auto van den gasi- heer naar Bergen worden teruggebracht Bij een der vele bruggen in de gemeente Zijpe werd even te ver doorgereden. Nadat gestopt was werd even achteruitgereden. Toen bij dit achteruit rijden de auto al te ver naar de slootkant dreigde te gaan, werd de bestuur- der hierop opmerkzaam gemaakt. Deze gaf toen vol gas, doch in plaats van vooruit te rijden, reed de auto met voile vaart achteruit de sloot in. De inzittenden, waaronder eenige dames, konden zich gelukkig redden. Door omwonenden werd bereidwillig alle mogelijke hulp verleend. Nadat men van droge kleeren enz. was voorzien, werd de reis naar Bergen vervolgd, thans met een andere auto. Het ongeval moet worden geweten aan het feit dat de bestuurder nog niet vddoende vertrouwd was met de -behandeling der nieu we auto, welke van een ander merk was dan waarmede hij van te voren steeds gereden had. Zcndagmiddag speelde B. S. V. I tegen een combinatie van Alcmaria Victrix uit Alkmaar. B. S. V won met 42. De aspiranten van B. S. V. speelden tegen A. R. C. uit Alkmaar en moesten met 21 het onderspit delven. De korfbalclub „dc Kennemers speelde al- liier een wedstrijd tegen K.V.K.V. II en III uit Alkmaar. Bergen "won met 82. UIT STOMPETOREN. Zondagmiddag werd in het Wapen van de nemen. Maar met die gemeene Spaansche schurken „Nief te hard spreken, Herr Leutnant Zoo verdiept was zij in het gesprek, dat Marjorie niet bemer-kte, dat het licht dichter- bij kwam, eer het te laat was. Om den hoek van de gang kwam een groote Duitsche ma- troos met rossigen baard, die een scheepslan- taarn droeg; de bl -nde jonge Duitsche offi cier, Ferdinand von Hagel, velgde -hem op den voet. In een oogen-blik hadden ze h-aar beet, gre- pen haar bij de polsen en sleurdten haar door de gang in de richting vanwaai" zij gekomen waren. Zwijgend sleepten ze haar' een paar honderd pas verder, en hielden toen stil bij een bo-oht. „Wacht hier!" fluisterde de officier Schro der toe, met een valschen glimlach op zijn gezicht, „ik ga eerst vooruit. Dit zal een aar- aige verrassin-g zijn voor onze kameraden." Hij sloop weg. Plotselin-g klonk van bui-ten luid een barsche stem: „Jullie luie schurken, de sloep moet er zijn T-oen vo-lgde een verward gemompel en de stem sprak weer: „Dan kan het Engelsche jacht dus ieder oogenbli'k terug komen Von Hagel verscheen in de gang. „Breng haar hier!" beval hij z-acht, met de hand wenkend. De barsche stem schreeuwde: „Wel, dan zullen we er nog voor moeten veohten „Neen, Herr Doktor!" zei von Hagel aan den ingang van de gang, „neen! Er hoeft niet gevochten te worden!" Ze waren nu gekomen in een rotsig hoi, van eenige zangvereenigingen uit den om- trek, die 21 Juni te Alkmaar zullen deelne men aan den Zangersdag van den Bond van zangvereenigingen in Noord-Holland. De vol- gende vereenigingen waren opgekomen: Cre scendo en Zanglust van Stompetoren, Zang- lust van Koedijk, Ons Genoegen van Heer Hugowaard, Zanglust van Hensbroek en Zanglust van Akersloot; Excelsior van Dirks horn was niet verschenen. De heer Sasburg van Benningbroek en se cretaris van den Bond, heette alien welkom en gaf, eer de algemeene reptitie begon, eenige wenken en opmerkingen, die er toe kunnen me- dewerken, dat te Alkmaar een goede indruk wordt gemaakt. Daarna werd onder leiding van den heer Sasburg met de repetitie van Morgenhymne en het Bondslied een aanvang gemaakt en na afloop hiervan door elk der vereenigingen een lied naar keuze gezongen. Wat wij er van hoorden, heeft wel den indruk dcen ontstaan, dat de zang ook op het plattc- land met lust en ijver en onder goede leiding wordt beoefend. Toen de Jaatst vereeniging had gezongen, nam de heer Sasburg nogmaals het woord, om de commissie dank te zeggen voor hare goede regeling en nog enkele wenken te geven, die er iets toe kunnen bijdragen, dat de zan gersdag in alle opzichten aan de verwach-tin- gen zal voldoen. UIT TEXEL. Gisteren vergaderden de aandSelhouders van T. E. S. O. (Texels Eigen Stoomboot On- derneming). In de Balans en Rekening komen o.m. de volgende cijfers voor: Het batig saldo bedraagt 24067.91 ('t vorig jaar 14775.78). Op de balans komt een bedrag voor van f 61192.50 aan effecten; 2094.91 be-legd bij de Boerenleenbank; 35087.15 bij de Nat. Bankvereeniging; be- legd reservefonds 47813.15. Ongeplaatste aandeelen 23945; ongeplaatste obligaties 9100. Op het stoomschip ,,De Dageraad" is af- geschreven 3979.dit schip komt thans op de balans voor voor 12809.20; op de ge- bouwen 619.19 (op de balans staan deze thans voor 7207.48). Het personen- en rijwielen-vervoer heeft be dragen 45692.34, goederenvervoer 25443, visch-vervoer 2324.23 en vee-vervoer 1015.12. Balans en verlies- en winstrekening werden goedgekeurd. Tot Comissarissen werden herkozen de af- tredende heeren A. Wagemaker te Heemstede, en H. W. Bakker (Technisch adviseur), te Helder. Uitgeloot werden de 5 pet. obligaties, 20 eij 22, elk van f 500 54 en 70, elk van 250 en 202, 205, 92, 122 en 124, elk van 100.— UIT SCHERMERHORN. Zooals men zich zal herinneren, heeft in- dertijd de Raad dezer gemeente het verzoek van den burgemeester om buiten deze gemeen te te wonen, niet ingewilligd, op grond, dat in deze gemeente met goeden wil wel een ge- schikte woning te vinden zou zijn. De burgemeester, die niet onwillig is in de ze gemeente te komen wonen, maar geen ge- schikte woning voor zich en zijn gezin be- schikbaar vindt, heeft met die beslissing geen genoegen genoegen en is in hooger beroep ge gaan. Thans is bij Koninklijk Besluit goedge keurd, dat de burgemeester buiten de gemeen te blijft wonen. In de laatst gehouden raadsvergade- ring is besloten cok de gemeente-gebouwen, raadhuis en school bij de Waterleiding aan te sluiten, waarvoor binnenkort de toebereidselen zullen worden gemaakt. Geboren, (April.) Dirk, zoon van J. Oost- wouder en T. Bom. UIT HOORN. De tentocnstelling „Klein Heemstede" in de Parktuinen, waar de Darwin-tulpen in vollen bloei staan, trekt veel bewondering. Behalve de beide tuinen, ziet ook de zaa-1 met afgesne- den bloemen versierd er keurig uit. De heer G. J. Beunk, assistent aan het station Schageu, is naar hier overgeplaatst. De W. F. W. C. „de Pezer" alhier, heeft een open betrouwbaarlieidsrit over 100 K.M gehouden. De uitslag was a-ls volgt: 1. G. Brom, Amsterdam, 3 uur en 7 min.; 2. J. Stolwijk, verschil bijna 1 ronde; 3. N. Nauta;4. H. Adam; 5. A. van 't Riet; 6. J. Steenbrugg. UIT HEER-HUGOWAARD. Voor de betrekking van politie-agent alhier, opvolger van den heer P. Harter, hebben zich ruim honderd gegadigden aangemeld. De korfbalclub „Houvast" speelde Zon dagmiddag tegen K. V. K. V. Ill van Alk maar. „Houvast" won met 21. waarin het heldere zonlicht binnenstroomde. Marjorie, die zoo lang in de donkere, muffi- ge gangen in de rots geweest was, werd er bijna door verbliud. Een tak van een boom met heldergroene bladeren hing voor de ope ning van de gang en daarachter zag men struiken met prachtige roodc bloemen, waar- over de schitterendste vlinders fladderden, den helderblauwen hemel cn in de verte de groene zee, die schitterde in het zonlicht. De frissche zeewind omspcelde dit tooneel en blies de ha- ren van het meisje om haar gelaat; het was als een ad-emtocht van leven na de klaftimige atmosfeer van de grot. Met zijn rug tegen een boomstam en een gescheurde deken over zijn knieen, lag d'aar de man met den Klompvoet. Zijn gelaat was vaalbleek en zijn geweldige lichaam sidderde van pijn. Voor hem stonden twee zonderlinge gedaanten, ieder met een geweer, en een lap schuin over den schouder geslagen, op de wij- ze van een militaire regenjas, en om hen heen een opgewonden, druk gesticuleerende groep. „Sir Garth", voegde de Duitsche luitenant er bij, terwijl hij Marjorie naar voren bracht, „zal zeker naar rede luisteren, wanneer zij hoort, dat zijn allerliefste d-ochter de gast is van Herr Dr. Grundt! En misschien zal ook zelfs de spion, Okewood, wel tot andere ge- dachten komen „So, sol" Klompvoet's dikke lippen vertrokken zich tot een grimmigen glimlach, die zijn gele tan- den ontblootte. „Das ist ja hochst interessanl! Jawohl!" Hij keek naar het meisje met donkere oo- gen, die brandden van koorts onder de gewel- dig zwaare borstelige wenkbrauwen, oogen. N.V, BOEK- EN HAN0ELSDRUKKER1J voorh. HERMS, COSTER EN ZOON. ZIET UWE DRUKWERKEN NA ONZE ZETMACHINES STEL LEN ONS IN STAAT U VLUG TE BEDIENEN VOORDAM C 9 ALKMAAR Oemengd Si«uws NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSO- NEEL. Gisterochtend was de vergadering een tijd lang gewijd aan de bespreking van de conb'i- butieregelingna langdurige discussies werd de voorgestelde regeling van het hoofdbe- stuur, welke eenige verlaging van de contribu- tie meebrengt, aangenomen. Daarna bracht de heer Bridegary (Frank- rijk) namens alle buitenlandsche afgevaardig den het congres dank voor de hartelijke ont vangst te Amsterdam; namens de afgevaar digden bood hij een bloemstuk aan. Nadat de voorzitter had bedankt, zong het congres de buitenlandsche afgevaardigden staande de In ternationale toe. Hierop sprak de heer Kori- lorvicy (Polen) Ook werd nog het woord ge- voerd door den heer Jan Oudegeest, die zijn blijdschap uitsprak over de sterke positie van de organisate, waarover in het verleden zoo- vele stormen zijn gegaan. Hij uitte het ver- moeden dat de tijd niet ver meer is, dat de eenheid van de arbeidersbeweging in Europa opnieuw zal worden bevestigd. Inzake de dienst- en rusttijden werden ver schillende wenschen naar voren gebracht. In bewerking is een nieuw stel bepalingen, voor welker uitvoering de organisatie krachtig zal ijveren. Aangenomen werd een voorstel Groningen om het hoofdbestuur op te dragen. in samen- werking met de I. T. F. en het N. V. V. zooda- mge maatregelen te treffen, dat de leden bij eventueel oorlogsgevaar gereed zijn, bij eer- sten oproep van het hoofdbestuur- den arbeid neer te leggen. Nadat de agenda was afgehandeld wees de voorzitter er op, dat 1 Juni 1926 de organisa tie haar 40-jarig bestaan zal vieren. Aan het hoofdbestuur werd een bianco crediet ver leend, om die gebeurtenis Iuisterrijk te herden- ken. De bepaling van de plaats waar het vol gende congres zal worden gehouden, werd aan het hoofdbestuur overgelaten. De voorzitter constateerde in zijn slot- woord, dat dit congres een van de mooiste is geweest, die in de laatste jaren zijn gehouden; de band van broederschap en vriendschap, die dc leden verbindt, is hcchter gebleken dan ooit tevoren. Spr. dankte tenslotte de afdee- ling Amsterdam voor de ontvangst. EEN SNEDE OVER DEN BUIK. Gistemacht is te Eesterga, bij de Lemmei, tusschen twee jongelieden en een jongen, die bij zijn meisje was, een hoogloopende ruzie ontstaan. waarbij een der jongelieden een diepe snede over den buik kreeg 'Zijn toestand is emstig. De dader, die ojjgunstig bekend staat, is aangehouden. EEN STERK LICHAAM. Te Winterswijk is de 80-jarige H. Petem weer begonnen met zijn dagelijksche zwem- oefenmgen in de beek, welke hij tot September of October denkt voort te zetten. DE KAMERVERKIEZINGEN. De volledige lijst van candidaten, waarmee de Middenstandsunie te Utrecht zal uitkomen luidt als volgt: 1. J. Frijda Lzn. te Utrecht; 2 mr. J. P. Sieburgh te Utrecht; 3. H van de Graaf te Utrecht; 4. Fr. C Stahle te Amsterdam; 5. J. N. J. de Booy te VGravenhage6. mr. W. M. Nathans te 's-Gravenhage; 7. J N. Hanja te Scheveningen8. A. Weisz te Amsterdam; 9 H. Meelker te 's-Gravenhage; 10. J. H Sol- kesz te Amsterdam; 11. J. H. Rippe te Delft: 12. P. P. J. Theunissen te Rotterdam. ARBEIDSTHERAPIE VOOR -F? TUBERCULOSELIJDERS. y/ In de Zaterdag in Den Haag onder voorziF- terschap van mr H. C. Dresselhuys gehouden vergadering van de studiecommissie voor het die hard en dreigend fonkelden. Maar nu kwam de bende, die bij von Ha- gel's dramatische onderbreking achteruit was gedeinsd, om hem en Marjorie heen staan, met groot geschreeiiw en drukke gebaren. Het hoi weerklonk van Duitsche en Spaansche uitroepen." „Waar is de Engelschman?" gflden ze. „Grundt, waar is nu de schat, dien je ons beloofd hebt? Die moid weet het! Laat die het ver tellen Grundt hief een groote hand op en voor een oogenblik, zweeg het gebrul. „Oude Klompvoet is nog niet aan het eind van zijn hulpmiddelen. Kinder, wij hebben een gijzezlaar, die we zullen vasthouden. Laat het jacht maar terugkomen; zoo lang als het gnadiges graulein onze gast is, zullen we geen last van die stomme Engelschen heb ben. En wat onzen knappen jongen vriend Okewood betreft.. Herr Leutnant!" „Herr Doktor?" „De Englander is het laatst gezien in ge- zelsdhap van het meisje. Neem twee mannen mee en zoek de gangen af!" Von Hagel kleurde bij de barschheid van Grundt's commandeerenden toon. „Schroder hier," zei hij zonder een zweem van respect in zijn manier van antwoorden, „heeft de gang onderzocht. Die komt uit op een klein luchtgat, waardoor hij denikt, dat het meisje gekropen moet zijn. Geen man, beweert hij, zou er met mogelijkheid door kunnen „Dan," zei Klompvoet, „moet de Englln- der in een van de grotten van het bovinste terras zijn. Tenzjj hij ontsnapt is (Woidt vavolcd.)' - y >i ii ii

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5