oprichten van Colonies als werkinrichting voor herstcllende tuberculoselijders, waartoe ieeds dadelijk Zonnestraal te Hilversum door het diamantbewerkeis Koperen Stelcnfonds Nieuw Levenskracht kosteloos ter beschikking is gesteld, is in beginsel besloten, een vereeni- ging tot dat doel op te richten. Alle corporaties, instellingen en vereenigin- gen, welke kunnen worden geacht belangstel- ting voor het vraagstuk van de nazorg voor herstellende tuberculoselijders te koesteren, zullen worden uitgenoodigd als lid der nieu- wc vereeniging toe te trcden Het Roode Kruis verklaarde zich reeds aanstonds bereid, door een gift van zijn inedewerking te doen blijken. Het ligt in de bedoeling, uit te zien naar een geneesheer-directeur als hoofd der nieuwe inrichiing, die zoowel de medische als de economische zijde van het vraagstuk be- heerscht en voor dit nieuwe maatschappelijke werk roeping gevoelt. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Nederlandsche Wielerbond heeft beslo ten J 1000 bij te dragen in het garantiefonds voor de Amsterdamsche Olympiade en zal na- cter beraadslagen, op welke wijze door het or- ganiseeren van weastrijden het fends nog te versterken. 1 LOUIS BOUWMEESTER. Zooals is gemeld, wil het bestuur van de vereeniging Het Tooneel-Museum te Amster dam de nagedachtens van Lous Bouwmeester eeren door een tentoonstelling te zijner her- denking. Teneinde deze hulde het karakter te kunnen geven, den doode waardig, richt bedoeld be stuur zich in een circulaire tot alien, met het dringend verzoek mede te werken om, door het in bruikleen afstaan van documenten, de aan- trekkelijkheid en volledigheid van de tentoon stelling te verhoogen. Alle plaatwerken, fo- to's, boeken, handschriften, programma's, ra- riteiten enz. betreffende Louis Bouwmeester, zijn omgeving, de schouwburgen waar hij speelde, de velen waarmede hij optrad, zijn repertoire, de gezelschappen waaraan hij was verbonden enz., hebben waarde voor deze re- trospectieve expositie. Het secretariaat (Amsterdam, Harmonichof 41), wacht gaarne bericht van ieder, die iets belangrijks voor de tentoonstelling bezit. DE INTERNATIONALE VOORJAA'RS- BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. Prins Hendrik heeft Zaterdagmiddag, ver- gczeld van zijn adjudant jhr. Von Miihlen, do tentoonstelling bezocht. De tentoonstelling is Zondag bezocht dbor 20.000 personen. HET N. A. S. EN D'E C. P. H. Het Bestuur van het Nederlandsch Syn dicalistisch vakverbond richt zich in een Open Brief tot de leden van het Nationaal Arbeidssecretariaat, waarin er op gewezen wordt, dat er tusschen de officieele leiding van de C. P. H. en de oppositie geen enkel verschil van beginselen. bestaat, omdat beide richtingen op hetzelfde Marxistische stand- punt staan en de grondbeginselen en d'isci- plinaire voorschriften van Moskou aanvaar- den. Het gaat er bij beiden om, een zoo groot en machtig mogelijke C. P. H. te vor- men, waarvoor beiden de vakbeweging, a's de economische masa-organisatie, gebruiken willen. Krachtens het bevel van de Executie- ve van de communistische internationale moeten alle communisten in de vakbeweging cellen bouwen, teneinde daardoor den in- vloed van de C. P. H. in de vakbeweging uit te breiden en te versterken. Voortgaande wijst het bestuur van het N. S. V. den leden van het N. A. S. er op, dat ook de communistische leiders van het N. A. S. aan het bevel uit Moscou tot celten vor- ming moeten gehoorzamen. In het feit, dat het N. A. S.-bestuur zich telegrafisch tot Moskou wendde om de hee- ren Wijnkoop c.s. onmiddellijk en radicaal uit de leiding van de C. P. H. te ontzetten, ziet het bestuur van het N. S. V. het bewijs, dat het N. A. S. een werktuig is geworden in den strijd tusschen de officieele leiding vand e C. P. H. en die van de oppositie Het bestuur van het N. S. V. wekt ten slotte de leden van het N. A. S. op, den knoop door te hakken, het N. A. S. te verla- fen en toe te treden tot het N. S. V. als de eenige vakcentrale in ons land die onafhan- kelijk en zelfstandig staat tegenover elke politieke partij, kerk en regeering. EEN JUBILEUM. In 1926 zal de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Ondterwijzeressen te Amsterdam, 50 jaar bestaan. In verband hiermede heeft zich een com- rnissie gevormd, die zich ten doel stelt dit feit op luisterrijke wijze te herdenken. DE MOEDERDAG. Woensdag 20 Mei wordt bier te lande een Moederdag gehouden. Op dien dag is het de bedoeling alle Moeders te eeren door het brengen van bloemenhulde en voor de afge- storvenen door het bezoeken van de graven. Het initiatief daartoe is genomen door de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. HET FRANSCH OP DE LAGERE SCHOOL. Het bestuur der Vereeniging vani Leeraren aan Openbare Hoogere Burgerscholen met 5-j. c. te Amsterdam heeft zich tot de Twee- de Kamer gewend met het dringend verzoek het wetsvoorstel Westerman, beoogende wij- ziging van art. 3 der lager-onderwijswet, aan te nemen. Aanmeming van dit wetsvoor stel zal, naar de meening van het bestuur, mede kunnen strekken tot vermindering van de zeer ernstige schade, welke het omder- .wijs aan de inrichtingen van middelbaar en yoorbereidend hooger onderwijs in de laatste jaren lijdt door den remmenden invloed van tal van onrijp aangekomen leerlingen. DE NEDERLAND—INDle VLIEG- TOCHT. Gisteravond heeft de heer A. N. J. Tho- maassen a Theuessink van der Hoop voor de draadlooze te Londen een causerie gehouden over de ervaringen van het Triumvuaat, dat onder zijn leiding de luchtverbinding Amster dam—Batavia tot stand bracht. werd opgenomen, Vrijdagmiddag a.s, offideel door H. M de Koningin in gebruik worden gesteld. DE SOCIAL1STISCHE INTER NATIONALE. Het uitvoerende bestuur van de socialisti- sche internationale is Zaterdag bijeengeko- men te Parijs onder voorzitterschap van Van- dervelde. Hij wordt bijgestaan door de beide secretarissen Tom Shaw en Fritz Adler. Ne- gentien landen zijn vertegenwoordigd door 50 gedelegecrden, onder wie Vliegen voor Ne- derland. De dag was gewijd aan de voorbereiding van het aanstaande congres, dat den 22sten Augustus in Frankrijk geopend zal worden, en wel te Marseille, Rijssel of Bordeaux. Een der belangrijkste punten van de agen da zal betrekking hebben op de vredespolitiek van de Internationale. Er werd een brief van Troelstra voorgele- zen, waarin deze ontslag neemt als lid van het uitvoerend comite. Dit comite nam daarop den tekst aan van een aan Troelstra te rich- ten antwoord, dat in zeer waardeerende ter- men is gesteld en waarin hem dank gezegd wordt voor de vele bewezen diensten. Op voorstel van d: Nederlandsche partij werd Troelstra in het bestuur der Internatio nale vervangen door Vliegen. Op de aan staande zitting zal besproken worden het probleem van de veiligheid en de ontwapening, den acht-urendag, den algemeenen politieken toestand en in het bijzonder de gebeurtenis- sen op den Balkan. Het comite heeft nl. uitvoerig de Bulgaar- sche- en Balkan-kwesties besproken. Ten slot te werd gesloten een spoedccnferientie bijeen te roepen van de socialistische Balkan-par- tijen,^ waaraan zal worden toegevoegd een enquete-commissie van de Tweede Internatio nale, bestaande uit Vandervelde, Tom Shaw en Fritz Adler. KORTE BERICHTEN. Onder voorzitterschap van mr. S. J. L. van Aalten is te Ede, in het Koloniehuis Zonne-Oord, de algemeene vergadering van de Centrale Vereeniging voor Gezondheids- kolonies voor zwakzinnigen gehouden. Onder voorzitterschap van den heer J. Rypeerda Wierdsma heeft Zondag te Rot terdam de jaarlijksche algemeene vergade ring plaats gehad van de afdeeling Rotter dam van de Koninklijke Nederlandsche ver eeniging Onze Vloot. Te Hoek van Holland is B. Kampers bij het rangeeren onder een goederentreini geraakt. Zijn rechteronderbeen werd verbrij- zeld en het linkerbeen is gebroken. Hij is naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De vereeniging van opl eiders voor examens in Boekhouden (Vero) heeft Zater- dagavond m Pulchri Studio een vergadering gehouden, waarin het pro en contra van een Staats-praktijk diploma in boekhouden door vier sprekers ingeleid, een onderwerp van ernstige bespreking uitmaakte. Zondagmiddag heeft te Laren (N.-H.) in tegenwoordigheid van autoriteiten en ge- noodigden de inwijding plaats gehad van het nieuwe Meisjeshuis van de Berg-Stichting. Hedenmiddag hield te Leiden de heer dr. C. A. Crommelin bij de aanvaarding van het lectoraat in de Natuurkunde aan de rijksuniversiteit aldaar in het klein-audito- rium van het Universiteitsgebouw een voor- dracht over: Instrumentmakerskunst en proefondervindelijke natuurkunde. Te Wageningen heeft Zaterdagmiddag in de Senaatskamer der Landbouwhooge- school de aanbieding plaats gehad van het portret van wijlen prof. S. Koenen in leven hoogleeraar der Landbouwhoogeschool aan den senaat dier hoogeschool. Buitenland HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Naar wij vernemen zal het nieuwe 25.000 ton groote dok van de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij", Dok V genaamd, dat ligplaats heeft in het V op den hoek van het Nicuwendanitner Kanaal en waarin bij $njze van proe-fneming ecu tweetal schepen DE HON'GERSNOOD IN CHINA. Wij hebben den laatsten tijd al eens meer melding gemaakt van den ernstigen hongers- nood in China. Thans vinden wij in een bui- tenlandsch blad daarover nog nadere bijzon- derheden. De hongersnood wordt in de pro- vincie Kweitsjou; volgens het zeggen is de nood afgrijzelijker dan ooit. Kweitsjou ligt ver het binneniand in, in de Jang-Tse-vallei. Het is een van de armste en dunst-bevolkte gebieden van heel China.. Er wonen in de provincie 8 a 9 millioen menschen. Hoe erg de toestanden er thans zijn moge blijken uit de volgende schildering: Sinds eenigen tijd aten de menschen gras en boombladeren; maar zelfs dat begint nu te ontbreken. De staat van zaken is gruwelijk. Roomsch-ka- tholieke priesters me'.den, aat in vele steden de dooden onbegraven op straat blijven lig- gen; dat de menschen in de deuropening van hun huis liggen te sterven. Vele lieden, die tot voor kort nog tot de welgestelden behoor- den, verkoopen hun kinderen voor cen hand- vol graan. Anderen verrichten slaven-arbeid voor wat voedsel. In de dorpen in de buurt van Kiensoen komen gevallen voor van ka- nibalisme. DE DOOD VAN GRAAF DE KERNINON. Vrijdag jl. is te Saint-Brieuc het strafpro- cea tegen de gravin de Kerninon aangevan- gen, beschuldigd van moord, op haren echtge- noot gepleegd. Men herinnert zich de tragi- sche geschiedenis. De weduwe van den slijter Fleury, Louise Theolas, verdiende na aen dood van haar eersten man, als liedjeszan- geres in zekere cafe's te Algiers den kost voor haar en haar zoon. Hier leerde zij in 1893 den jongen graaf Roger Le Roux de Kerninon kennen, die eindigde met haar te huwen. Al spoedig bleek deze verbintenis geen gelukkigc te zijn. Door vele oorzaken werd de verwijdering tusschen beiden steeds groo- ter. Verleden jaar heerschte er ernstige on- eenigheid in verband met de plannen van den graaf, zijn voorvaderlijke bezittingen te ver koopen. Wat gebeurd is, wordt wellicht nooit duidelijk, doch op een dag hoorde men na een heftige scene een schot. De graaf bleek ernstig gewend te zijn in den hals. Naar hij zeide had hij zich bij ongeluk met zijn revol ver gewend. Doch op zijn sterfbed, ongeveer een week later, deelae hij zijn secretaresse en vriendin Bernardine Nedelec, mede, dat zijn vrouw op hem had geschoten. Zoodoende kwam de zaak aan de politic ter core. De gravin heeft gedurende het vooronder- zoek steeds ten stelligste ontkend, op haar man te hebben geschoten. En ook de recht- bank volhardde zij in deze houding, hoewel het vuur Haar vaak na aan He scKenen werd gelegd. Uitvoerig vertelde zij nogmaals hoe de graaf bij ongeluk werd gewond met de re volver welke zij uit de kast had genomen om linnen uit te zoeken. Lang werd nog gediscussieerd over de vraag of de gravin al dan niet verkwistend is geweest en beide partijen voerden getuigen aan ten bewijze harer beweringen. Ten slotte heeft de rechtbank vennis ge wezen en de gravin de Kerninon wegens po ging tot moord veroordeeld tot acht jaar ge- vangenisstraf. DE CONFERENTIE DER KLEINE ENTENTE. Zondagmorgen en -middag zijn te Boeka rest de ministers van buitenlandsche zaken der Kleine Entente bijeen gekomen. De zitting d'uurde Zondagvoormiddag een uur. Benes (Tsjecho-Slowakije) hield een refe raat over het Poolsch-Tsjechisch verdrag en Nintsjits (Zuid-Slavie) over de onderhande lingen tusschen Griekenland en Joego- Slavie. De drie ministers van buitemlandsche zaken spraken hun voldoening uit over die overeenkomsten welke de samenwerking met Polen en Griekenland voor de vredelievende doeleinden der Entente mogelijk maken. Daarop namen de ministers deel aan de militaire parade ter gelegenheid van den Roemeenschen nationalen feestdag. Des middags werd gedejeuneerd op't Tsjechisch gezantschap. In den namiddag ontving ko- ning Ferdinand de ministers in audientie, die rapport uitbrachten over de besprekin- gen. De laatste officieele zitting van de com- ferentie duurde van half vijf tot zes uur. Het volgende communique werd gepubliceerd „De besprekingen over de betrekkingen der Kleine Entente en de nabuurstaten wer- den yoortgezet. Benes stelde Duck en Nintsjits in kennis van de onderhandelingen met Polen, welke zeer belangrijk werden ge acht daar zij een nieuwe stap naar de stabi- liseering van Europa beteekenen. Nintsjits stelde Benes en Duca in ken nis van de door zijn land gevoerde bespre kingen met Griekenland. Tsjecho-Slowakije en Roemenie die op gelijke wijze belang heb ben, dat de vrede in hun omgeving ndet ver- stoord wordt, stellen vast dat de Bolsjewis- tische actie in Bulgarije niet gelukt is. Niet- ternin kunnen zij geen vergrooting van de Bulgaarsche legermacht toestaan, dan streng noodzakelijk is. De betrekkingem met Hongarije werden diepgaand besproken. Noch de wijze waarop het saneeringsprogram wordt uitgevoerd, noch de uitvoering der ontwapeningsbepalin- gen van het vrecfesverdrag zijn van dien aard, dat zij im de betrekkingen van Hon garije tot de nabuurstaten het noodige ver- trouwen in de consolidate van den vrede verwekken konden. Het vertrouwen wordt ernstig in gevaar gebracht, door de verkla- ringen im de Nationale Hongaarsche Verga dering afgelegd inzake het aanbrengen van veranderingen in den huidigen toestand. De Kleine Entente zou zich genoodizaakt zien, indien noodzakelijk, handelend op te treden. Betreffende de Oostenrijksche kwestie werd1 besloten dat de politieke en financieele saneering dient te wordem voortgezet. Ook tegenover Oostenrijk moet de uitvoering der vredesbepalingen geeischt worden. De tegenwoordige onderhandelingen over het Garantiepact worden door de Kleine Entente met belangstelling gevolgd. De mi nisters besloten gemeenschappelijk er over te beraadslagen gemeenschappelijke stappen te doen. DE PLANNEN VAN CAILLAUX. Het financieele programma van Caillaux, Frankrijks nieuwe minister van financien, zal een regeling op langen termijn bevatten, welke verscheidene jaren in besiag zal nemen. Caillaux zal, verwacht men, terstond nieuwe brennen van inkomsten aanboren, te weten drie milliard door middel van nieuwe belastin- gen en voorts wijziging der bestaande. De Duitsche betalingen op grond van het Dawes- plan zullen op een afzonderlijke rekening worden geboekt en uitsluitend worden gebruikt voor het herstel der bevrijde gebieden en voor de aflossing van de tot nog toe door Frank rijk voor het herstel der aangerichte schade voorgeschoten bedragen. DE MOORD IN HET BURGTHEATER Het blijkt, dat de Macedonier, die in het Burgtheater te Weenen onder de kogels van een vrouw het leven liet, de bekende Theodoor Dimitrof is, die reeds in 1906 door het Mace- donische Comite ter dood was veroordeeld. Zoowel de vermoorde als de personen die zieh met hem in de loge bevonden, waren zwaar gewapend. Dimitrof was steeds, als hij te Weenen uit- ging. door een soort lijfwacht omgeven, ver- telt de Tel. Hij was een scherp tegenstander van de tegenwoordige Bulgaarsche regee ring. De moordenares was reeds in Januari te Weenen aangekomen, en had sedert dien op een gunstige gelegenheid gewacht om haar taak te volbrengen. Zij vuurde uit een acht- 1 oops-revolver; drie kogels schoot zij in hei hoofd van het slachtoffer. Toen diens vrouw verdere schoten wilde afweren, werden ook zij en nog twee andere personen getroffen. KORTE BERICHTEN. Te Berlijn is een staking van transport- arbeiders uitgebroken in de opslagplaatsen der Berliner Bau- und Nutzholzhandlung. Het bouwbedrijf is dar.r door stilgelegd. Bij de Berlijnsche boven- en onder- grondspoorwegen, alsook bij de tram en de omnibusdiensen zijn door de binnenkort af- loopende loonafspraken door de werknemers opgezegd. De heropening van de Britsche rijksten- toonstelling te Wembley waarbij de koning een rede uitsprak werd door 90.000 men schen bijgewoond. De opbreugst der indirecte belastin- gen in Frankrijk bedroeg over de maand April 176 millioen francs meer dan de ra- ming en 233 millioen meer dan in het over- eenkomstige tijdvak van het vorige jaar. De twee Poolsche grensgendarmes die onlangs gearresteerd werden toen zij over de grens een onderhoud over den politieken toe stand wilden voeren met eenige soldaten van he. Roode Leger zijn thans in hooger be- beroep ter dood veroordeeld, terwijl zij aan- vankelijk veroordeeld waren tot vijf jaar ker- kerstraf. Te Octerberg heeft een aanhanger der Halcenkreuzler een arb'elder doodgesdHoten en twee personen zwaar gewond. Het ministerie van oorlog te Washington heeft den aanbouw van 260 nieuwe oorlogs- vliegtuigen goedgekeurd. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Lan- gestraat, en aldaar te bevragen op alle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden godeponeerd op 1 ot en met 7 Mei 1925: Bruine hoed; handtasclije; 2 sierspelden; Dalrozenkrans; trajectkaart Hoorn—Enk- huizen; kinderportemonnaie; zwarte dames- muts; eenige huissleutels en mantelbanden Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, ondcrstaande voorwerpen, als gevonden aaugegevep op: 1 tot en met 7 Mei 1925: C. Kramer, Doelenstraat 8, aardrijkskunde- boekje. A. Krijgsman, Anjelierstraat 9, transportrijwiel. Kantoor Messelaar, Ou- degracht, zak inh. molton, linnen kleed enz. B. Termaat, Bloemstraat 25, portemonnaie met inhoud. Van der Veer, Oosterkolk- straat 23, wagenhcvel. K. Schipper, Over- diestraat 25, blauwe kindermuts. M. de Haan, Clarissenbuurt 29, wil zijden haarlint. H. Eendenbak, Oudegracht 229, rijwielbc- lastingmerk. H. Oudhoff, Hekelstraat 18, hondenpenning le kl. 0219 K. Geuze- broek, Middenstraat 18, kinderportemonnaie. P. Idema, St. Josephstraat 9, donkerbruine overjas. J. Beumer, v. d. Woudestraat 45, knipmes. A. C. Hoogerwerf, K- v. 't Veer- straat 25, bril. G. Kaai, Vogelenzang, lede- ren riem. P. Baars, Sf Josephstraat 18, duimstok. A. Baard, Egmouderstraat 5, manchetknoop. M. Blankendaal, Oinval, centimeter. N. Schellinger, zilveren horlo- ge met armband. N. de Groot, Groot Nieuwland 70, alpacca beursjc met inhoud. W. Baars. Dahliastraat 5, geldstukje. D. Schrieken, Kwakelpad 18, rijwielbelasting- merk. W. de Gelder, Oudegracht 231, hov- logeketting. E Scholtmeijer, Zeglis 52, donker herdershondje. Luiting, Luttik- Oudorp 44, lot „Ons Genoegen". J. Visser, Kerkstraat 3, bruine kinderportemonnaie. N. Jonker, le Landdwarsstraat 2, koraien beursje met inhoud. Korn, St. Annastraat, hondenhalsband met penning 2e kl. 0054, J. de Groot, Forestusstraat 35, dames- tasch met inhoud. C. Stolker, Molenbuurt 31, portemonnaie met inhoud. M. Huting, St. josephstraat 25. gvmnastiekschoen No 25. W. 1. G. Wiese, Ged. Baansloot 9, 2 blauwe duiven. H. P. v. d. Berg, Over- diestraat 65, beige mantelband1. Mertens, Stationsweg 180, bruin-geel hondje. H. C Stoutjesdijk, Voordam 5, rol behangeselpa- pier en een kruivvagen. Th. de Boer, Anje lierstraat 16, rijwielpomp. Henneman, Schermerweg 36, zilveren broche. C. Boek. Nieuwpoortslaan 126, uikkelen armband. N. Termaat, Voormeer 7, hondelshalsband met penning 529. G. Stegerhoek, Baansin- gel 1/, huissleutel. Biskanter. Magdalenen- straat, paar kinderkousen. Ruiter. Ramen No. 8, oud licerenrijwiel. Beugeling, Zo- cherstraat 33, parapluie-etui. C. fenker, Vogelenzang 17, baret. D. Rezel, Drcbbel- straat 32, autopet. C. Sluijter, Heul 17, bos sleutels J. Lemmers, 2e Landdwarsstraat 20, zilveren ringetje. A. J. Elte, Laat 201, manchetknoop. Wanneer men weder in het bezit is van het verioren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van Po litie. Marktberlcliteii ALKMAARSCHE'EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Mei 1925. In de hecfen gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. f 34— 48, 2e soort J 2030, Wortelen per 100 bos 8.30f 16.90, Rabarber per 100 bos 6.10—/ 11.80, Bieten per 100 K G. f 0 50 tot 1.30, Asperges Dikwit per bos f 0.61— 0.85, Dikblauw J 0.390.55, Kropsla per 100 stuks 5.30—/ 11.10, Komkom- mers per 100 stuks 14—/ 25, Pieterselie per 100 bos 1.50—/ 4.40, Prei per 100 ■los 5.8011.20, Postelein per bakje 0.50—/ 0.66, Radijs per 100 bos 4.20 5.60, Raapstelen per 100 bos 2.50— 3.40, Spinazie per 100 K G. f 3.20— 10.20, Selderie p. 100 bos 5.60—/ 10 40 Aanvoer 12000 K'.G. Spinazie, 8000 stuks <ropsla. NOORDSCHARWOUDE, 11 Mei. 20500 K G. Peen 2.10—/ 3.50, 2300 K.G. Gele kool 11.30—/ 11.40, 23400 K G. D. witte 3—/ 4.70, alles per 100 K.G. TEXELSCHE EIERVEILING. TEXEL, 11 Mei 1925. Aangevoerd 36000 kipeieren. Hoogste prijs 6.70 per 100 st., laagste prijs 5.60 per 100 stuks, midden- prijs 6.05 per 100 stuks. Veilingvereeniging „De Zaanstreek". Spinazie 12.40 per kist, Komkom- mers 25—28 ct. per stuk, Postelein 1.50— 2.10 per 10 pond1, Radijs 35 ct. per bos, Sla I 2.404 per kist, Selderie 1525 ct. per bos, Rabarber 12 ct. p. bos, Pieter selie 14—20 ct. per bos, Raapstelen 3048 ct. per 10 bos, Piksla 5090 ct.e per kleine kist, Prei 2024 ct. per bos. PURMEREND, 11 Mei. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardbezien 1.50 per V, K.G., Bloemkool 1037 per 109, Spinazie 0.23 0.75 per mand (5 K.G., Postelein 0.24 tot 0.29 per K.G., Sla 6—9.40 per 100 krop, Radijs 2.303.40 per 100 bos, Peterselie 0.90 per 100 bos, Selderij 8.90 per 100 bos, Raapstelen 3.40— 3.50 per 100 bos, Rabarber 6.90 12.50 per 100 bos, Prei 5.10f 10 per 100 bos. Prtoses 'JiiHaiia jfuffr.)' ait. 10 "Mei1 fa Port Said. Rotti arr. 11 Mei v. Batavia te Amat. Slamat (thuisr.) vertr. 10 Mei v. Tanger Tanger. Soemba (uitr.) arr. 11 Mei te Londen. KON. NED. STB. MIJ. Nero arr. 11 Mei v. Stettin te Amst. Aurora vertr. 9 Mei v. Catania n. Messina, Ceres, arr. 9 Mei v. Amst. te Hamburg. Fauna arr. 10 Mei v. Hamburg te Amst. Ganymedes vertr. 9 Mei v. Smyrna n. Oon- 6tantinopel. Hebe vertr. 10 Mei v. Pola n. Fiume Hercules arr. 10 Mei v. Amst. te Tanger Neptunes arr. 10 Mei v. Barcelona te Tar ragon. Orion arr. 9 Mei v. Tarragona te Valencia, Perseus arr. 9 Mei v. Oporto te Lissabon. Stella arr. 10 Mei v. Tropani te Varragona. Zeus vertr. 10 Mei v. Barcelona n. Londen. Vesta arr. 11 Mei v. Lissabon te Amsterdam. Hebe arr. 10 Mei v. Tanger te Fiume. Nereus v. Amst. n. Kopenhagen, vertr. It Mei v. Holtenau. Strabo arr. 11 Mei v. Amst. te Kopenhagen. Stella arr. 10 Mei v. Trapani te Tarragona. KON. WEST-IND. MAILDIENST Amersfoort (uitr.) arr. 8 Mei te Corral Almelo (thuisr.) vertr. 8 Mei v. Corral.' Oranje Nassau arr. 10 Mei v. Amst. te Ham burg. Pollux arr. 11 Mei v. Amst. te Hamburg Haarlem arr. 10 Mei v. Chili, I. v. Antwer- pen, te Hamburg. Amazone vertr. 8 Mei v. New York n. Haiti. Deucalion arr. 10 Mei v. Hamburg te Bre men. Crijnssen (uitr.) vertr. 9 Mei van Dover Medea vertr. 8 Mei v. New York n. Le Guayra. Nickerie arr. 8 Mei v. West-Indie te York. Prins Frederik Hendrik vertr. 10 Mei v. dera. Stuijvesant vertr. 9 Mei v. Cristobal n. ta Columbia. Van Rensselaer (uitr.) vertr. 8 Mei v. Bar bados. Vuicanus arr. 10 Mei v. Hamburg te Amst. HALCYON LIJN. Emmapark arr. 9 Mei v. Salonica to Samos. Julianapark vertr. 9 Mei v. Calamata naar Mall,a. Stad Vlaardingen vertr. 10 Mei v. Rott. Buenos Ayres. New Ma- Pucr- n. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bali arr. 10 Mei v. Amsterdam te Batavia. Rembrandt (uitr.) arr. 10 Mei te Southamp ton. Plitar (thuisr.) vertr. 10 Mei v. Belawan. Bintang (uitr.) arr. 10 Mei te Genua. Billiton arr. 11 Mei v. Java te Amsterdam. Karimoen arr. 10 Mei v. Rangoon te Zaan- dam. Koningin der Nederlanden (thuisr.) arr, 10 Mei te Suez, HOLLAND-AMERIKA LIJN. Beemsterdijk vertr. 9 Mei v. Norfolk naar Rotterdam. Cardiganshire, v. Rotterdam n. San Francis co, arr. 10 Mei te Antwerpen. Edam v. New Orleans n. Rott., vertr. 10 Mei v. Coruna. Lochkatrine vertr. 8 Mei van Portland O. naar Rotterdam. Maasdam, v. Rotterdam n. New Orleans, arr. 9 Mei te Bilbao. Veendam vertr. 9 Mei v. New York n. Rott. Vclendam arr. 10 Mei v. Rott. te New York. Burgerdijk arr. 9 Mei v. Savannah te Bre menhaven Burgerdijk vertr. 11 Mei v. Bremerhaven n. Hamburg. Edam, v. N. Orleans n. Rott., vertr. 11 Mei v. San tan -iter, Rotterdam arr. 11 Mei v. New York te Rott HOLLAND-AUSTRALIA LIJN Abberkerk (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Freman- tle. Aagtekerk (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Port Said. Almkerk arr. 10 Mei v. Hamburg te Rott. HOLL. BRITSCH-INDle LIJN. Vechtdijk arr. 11 Mei v. Hamburg te Ant werpen. Bovenkerk (uitr.) vertr. 10 Mei v. Madras. Sommelsdijk (thuisr.) arr. 10 Mei te Ant werpen. Schiedijk arr. 10 Mei v. Rott. te Calcutta. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Gemma arr. 11 Mei v. Rotterdam te Ham burg. Oldekerk arr. 11 Mei v. Bremen te Rott Ouderkerk (uitr.) vertr. 10 Mei v. Shangai. Zosma (uitr.) vertr. 9 Mei v. Sabang. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland vertr. 10 Mei v. Hamburg naar Antwerpen. Flandri (uitr.) vertr. 9 Mei v. Bahia. Gaasterland (uitr.) vertr. 9 Mei v. Pernam- bueo. Maasland vertr. 9 Mei v. Rio Grande naar Buenos-Ayres. HOLLAND—-AFRIKA LIJN. Nhkerk (uitr.) vertr. 8 Mei van Walvisch- baai n. Kaapstad. Ijseidijk vertr 10 Mei v. Port Soedan naar Dar-es-Salaam. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Java arr. 10 Mei v. Amsterdam te Hamburg Delfland vertr. 10 Mei v. Lagos n. Warn! Rijnland (uitr.) arr. 9 Mei te Duala. JAVA BENGALEN LIJN. Calcutta vertr. 10 Mei v. Java n. Calcutta. Bondowoso arr. 8 Mei v. Calcutta te Ran goon. JAVA-NEW YORK-LIJN. Veendijk, v. Java n. New York arr. 10 Mei te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisr.) arr. 10 Mei te Suez. Madioen arr. 10 Mei v. Rott. te Londerr Medan arr. 10 Mei v. Rotterdam te Ham burg. JAVA CHINA JAPAN LIJN 1 jisondari vertr. 10 Mei v. Chinwantao n Shanghai. ROTTERDAMSCHE LLOYD Djdmber arr. 10 Mei v. Rott. te Batavia. Garoet (thuisr.) vertr. 11 Mei v .Port Said. Said. Palembang (uitr). arr. 9 Mei te Brisbane. Djember (uitr.) vertr. 8 Mei v. Padang. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN, Poeldijk (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Bahia. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN." Calchas v. Japan n. Rott., air. 11 Mei fa Shanghai. Phemiua, v. Japan o. Ro#., vertrok 9 Mei v. Manila. Polyphemus, v. "Ainst. n. Batavia, vertr. U Mei v. Belawan. Antenor, v. Japan n. Rotterdam, arr. 10 Mei te Londen. Agapenor arr. 10 Mei v. Japan, II v. Londen te Rotterdam. Eurypylus arr. 11 Mel v. Hamburg fa Rot terdam. Lycaon, v. Japan o. Roterdafflt, yak. I Mel m Q>lmm jyV

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6