Aspirin Jicht Griep Neuralgic Rheumaiiek Vcrkoudheid Hoofd- en Kiespijn tabletten JfoatjehZ s verdwijnen snel en zeker door dienstbodle, Breelaan 37. J. Sirao, N.H., electricien, Colnotweg 12. G. Stillgebauer, E.L., hulp in de huishouding, Dr. van Pelt- laan 8. G. J. Th. Thienemarjn, E.L., hulp in de huishouding, Boulevard 2. J Bal- Uk, echte. Johan Thomrijk, R.K., dienstbode, IIan Oldenburglaan 9. E. Tischbein, R K. dienstbode, Prinsesselaan 48. E. J. Tonis- sen, R.K., dienstbode, Breelaan 47. M. Vahlsing, E.L., dienstbode, Mosselenbuurt S. M. Westerbusch, R.K., dienstbode, Verspijckweg 7. A Winterhalter, R.K., dienstbode, Hollaan 22. Th. IJberle, R.K. dienstbode, Komlaan 2. UIT EGMOND AAN DEN HOEF. De N. H. gemeente alhier lieeft, naar de O. H. Crt. meldt, geen der candidaten voor de predikants-vacature beroepen. Vermoede- lijk zal een nieuwe oproep worden gedaan. UIT EGMOND AAN ZEE. Mej. Berendsen van het Koloniehuis „Zv,artendi]k" alhier, is benoemd tot direc- trice van het „Rivierhuis" te De Steeg van het Centr. genootschap. UIT BERGEN. Naar wij veniemen zal door den Burge- meester tegen Dinsdag 19 Mei a.s. d;s na- middags eene openbare vergadering van den Raad dezer gemeente worden belegd. Tot onderwijzeres aan de St. Ursula- school alhier is benoemd mej. M. v. d. Laan. UIT OUDKARSPEL. We vernemen dat de Langendijker genees- heeren eendrachtig weigeren otn patienten waarvoor de tuinbouwonderlinge een genees- kundig ondeTzoek eischt, dat onderzoek te verricnten. Het gevolg daarvan is, dat de Langendij ker ingezetenen, die zulk een onderzoek be- hoeven verplicht zijn naar Amsterdam te gaan. Men deelt ons mede, dat in tuinderskrin- gen dit onderwerp reeds een punt van be- spreking uitmaakt, terwijl we "weten dat het ook in andere vereenigingen reeds in scherp critiseerenden zin besproken is. De plaatselijke vereeniging voor zieken- huisverpleging hield gisteravond de eerste ledenvergadering na de oprichting. Meegedeeld werd dat de vereeniging die met 513 betalende leden is opgericht 'thans 604 betalende en 53 niet betalende leden telt. Ter voorziening in de vacature van Meurs als bestuurslid werd gekozen de heer A Kamper. Met bestuur stelde voor am ook niet leden van Hulp in Nood als lid toe te laten. Noode werd dit voorstel gedaan, dooh voor een goede functionneering werd het gewenscht geacht. Met alien voor werd hiertoe besloten. Daarna werd besloten tot aansluiting bij de federatie en werd de door de federatie voor- gestelde overeenkomst voorgelezen en met al- gemeene stemmcn aangenomen onder voor- vaarde, dat de werkzaamheden der federatie zich zullen bepalen tot gemeenten benoorden her IJ. De wenschelijkheid kwam naar voren, dat een uniform-regiment voor de afdcelingen wordt mgevoerd. Het werd echter thans moeilijk meer uit te voeren en ook niet nood- zakelijk geacht. Meegedeeld werd dat alle kans bestaat dat door de firma Kok en Tuimnan een naar de eischen des tijds ingerichte ziekenauto zal worden aangeschaft, dat het bestuur besloten heeft bij alle bestuursleden ziekenhuisbriefjes bcschikbaar te siellen, dat tot heden sinds de oprichting 9 leden in het ziekenhuis voor kor- teren of langeren tijd in het ziekenhuis ver- pleegd zijn geworden. Als federatiebestuurder wera de heer Paarlberg gekozen. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of deze vereeniging niet kan optreden tegen de houding van de Langendijker geneesheeren die weigeren patienten voor de tuinbouwon derlinge te onderzoeken, waarvan het gevolg is, dat dezen den reis naar Amsterdam moet maken. Meegedeeld werd dat men zich daarmee in tuinbouwkringen ook reeds bezig houdt en men meeat dat dit lichaam daarvoor in de eerste plaats is aangewezen. In dc daarop volgende bestuursvergade- ring werd tot voorzitter gekozen de heer T Keizer. De heer Paarlberg decide mee, de functie van bode niet langer te kunnen blijven waarnemen, nu tot uitbreiding der vereeni ging besloten is. Hij wenscht van deze functie zoo spoedig mogelijk ontheven te worden. Het administra- tief gedeelte is hij bereid voorloopig te blijven waarnemen. Besloten werd een oproep om een bode te plaatsen. Dit bedanken geeft den penningmeester, den heer L. e Wit, aanleiding zijn functie neer te leggen en ook hij is onverbiddellijk. In zijn plaats werd de heer Paarlberg ge kozen. UIT SCHOORL. In verband met het vliegongeluk te Kam- perduin (men zie onder binnenlandsche be- richten), deelt men ons mede, dat ook de ijzeren toren op den dijk een leelijke duw heeft gehad en geheel hersteld moet worden De materieele schade is dus zeer groot, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Dit had ook zeer goed anders kunnen ziin. aangezien er steeds heel wat menschen in de nabijheid zijn, bezig met het sloopwerk. UIT HEILOO. Door Gcd. Staten is goedgekeurd het raadsbesluit waavin word vcrboden he fietscn in het bosch der gemeente. Men zij dus gewaarschuwd, daar proces verbaal b ijovertrcding zal volgen. Door de Gezondheidscommissic is gister een oderzoek ingesteld naar de vervuiling in en bij het Molenhuis. Het is te hopen, dat dit hok (een woning, waarin nog twee gezinnen onderdak vinden) spoedfg onbewoonbaar wordt verklaard. Tot boschwachter in het Gemeentebosch is angesteld de heer K. Louw. gepensionneerd agent van politie alhier. Wij spreken den wensch uit, dat nu ook aan de vernieling paal en perk wordt gesteld. Rechtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 12 Mei. Uitspraken. Fr. v. H. en C. M., Anna-Paulowna, po- ging tot abortus, ieder 1 maand gevangenis- straf. Zitting van Dinsdag- 12 Mei. NIET VOLDOEN AAN EEN VORDE- RING. De beklaagden J. K.. koopman te Zuid- scharwoude, J. A. Z. aldaar, J. B. te Noord- scharwoude en G. B. te Zuidscharwoude, stonden terecht ter zake dat zij in den nacht van 21 op 22 September niet hebben voldaan ahn een vordering van den burgemeester van Zuidscharwoude, om na het aangekonchgde sluitingsuur het cale van den heer Beers al daar te verlaten. Dit cafe is genaamd „De Schelvisch". Op grond van overtreding van het tapver- bod was gedurende het verdere verloop der kermis aan den cafehouder verboden na 11 uur bezoekers in zijn lokaliteit toe te laten of te doen verblijven. Tevoren had Beers tot 2 uur vergunning gehad, doch omdat hij na 8 uur sterken drank had getapt, zooals door de politie is geconstateerd, had de burgemeester de vergunning tot 2 uur ingetrokken. Toen nu de burgemeester de aanwezigen in het cafe gelastte heon te gaan. hebben deze beklaagden onder meer zich weigerachtig getoond en is tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Eerste en tweede beklaagde hebben opruiend geroe- pen: „Wij gaan er niet uit!" De 4e beklaagde heef de aanwezigen aangespoord er niet uit te gaan. Hij riepJongens, we gaan er niet uit!" Deze beklaagde was niet verschenen le beklaagde zeide niet te hebben geweten dat er na 8 uur was getapt. Hij heeft den bur gemeester gevraagd of er geen andenen raad op was, maar deze zeide dat dit niet kon. Hij ontkende te hebben gezegd: „Wij gaan er niet uit, dan moeten ze ons er maar uitslaan". De burgemeester zeide, dat het publiek een zeer dreigende houding aannamdaarom heeft hij het raadzaam geacht geen openbaar verzet uit te lokken. Beklaagde zeide, dat het publiek werd ge- straft voor de overtreding van Beers. De pre sident replicecrde, dat het publiek dan toch dieu sterken drank heeft besteld. Tweede beklaagde zeide, dat hij zich gehaast heeft het cafe te verlaten, maar bij de deur stond de veldwachter Prins. Bekl. wist niet, dat het de burgemeester was die de ontrui- ming gelastte. De 3e beklaagde heeft vanuit de verte gc- zien dat het wat rommeldc. De politie kwam om hen te verzoeken weg te gaan. Hij heeft't bevel van den burgemeester niet gehoord. Ze hebben eerst wat gedraald en later, toen dc muziek zweeg, zijn ze er vanzelf uitgegaan, want er was niets meer aan. Hij was zich niet bewust geweest dat hij tegen het gezag handeldc. Er waren wel 300 bezoekers en ze waren alllemaal in kermisstemming. De officier infonneerde naar den financiee- len welstand der beklaagden, zulks met het oog op de op te leggen straf. De burgemeester zeide, dat het optreden van len beklaagde hem zeer was tegengeval- len De 4e beklaagde is iemand, die altijd bij rellejes in de oppositic is. De 3de beklaagde is tuinbouwer en heeft, naar hij zeide, geen schitterend jaar gemaakt. Hij draalde om zijn gemiddeld inkomen te noemen. Natuurlijk zal hiemaar alsnog wor den geinformeerd. De gemeente-veldwachter Prins, als tweede getuige gehoord, verklaarde, dat de cafehou der Beers het tapverbod na 8 uur namiddags heeft overtreden. In gezelschap van den rijks- veldwachtrr Geluk heeft getuige ontruiming van het cafe gelast. Toen deze vordering geen residtaat had, is getuige met Gcluk naar den burgemeester gegaan. Deze beklaagden wa ren eyeneens weigerachtig en 4c beklaagde riep: „We gaan er niet uit, jongens!" De officier achttc ieder der beklaagden schuldig, doch wenschte onderscheid te maken met de strafmaat en vorderdc tegen 4en be klaagde f 100 boete of 50 dagen hecht, tegen len beklaagde f 00 boete of 30 dagen hecht., tegen 2en beklaagde f 40 boete of 20 dagen hecht. en tegen den 3en beklaagde 50 boete of 50 dagen hecht. Uitspraak over 8 dagen WEDERSPANNTGHEID EN BELEE- DIGING. De 24-jarige beklaagde Pieter D. te Nieuwe Niedorp heeft zich aldaar op 2 April met ge- weld verzet tegen de inbesiagname van zijn rijwiel. dat niet voorzien was van een laelas- tmgnierk en deswege door den rijksveldwach- tcr Bruines in besiag rnoest worden genomen. Voorts heeft hij den rijksveldwachter opzette- lijk beieedigend toegevoegd: „Ik zal niet zeg- gen dat jij een plce'rt bent, maar wel is het een ploertenstrcek om me mijn rijwiel af te nemen". Eisch: /50 boUe of 50 dagen hecht. Beklaagde heeft niets te zeggen. Ziin finan- cien zijn slecht. EEN ANTI-MILITAIRISTISCH DRAMA De 21-iarige grondwerkcr Geert G., wo- nende te Emnien, vroeger te Wieringen, heefi op 1 April 6 geweren en ransels, behoorende aan eenige landstormei-s, vanuit een boot in zee gegooid. Beklaagc! is een vurig anti-mili tarist en zeide gehandeld te hebben uit over- tuiging. De bedoeling was de geweren on- bruikbaar te maken. In deze zaak werden 5 getuigen gehoord, n de eerste plaats de schip- per van de postboot, Joh. Bais. Deze heeft gezien, dat beklaagde een ransel oyer boord gooide. De schippersknecht Swiers heeft waargenomen, dat beklaagde een geweer over boord gooide en daarna een ransel. De win- kelier Refz Kef, behoorende tot den vrijwil- ligen landstorm, heeft geen vergunning aan beklaagde gegeven om zijn geweer en ransel in zee te gooieu. Dc commandant van den vrijwilligen landstorm te Hoorn, K. J. Even- wel, verklaarde, dat de uitrustingsstukken be- hoorden aan den Staat der Nederlanden. Eeni ge andere uitrustingsstukken zijn later opge- vischt. Dclste-luitenant bij de infanterie, Govers, inspcctcur van den vrijwilligen land storm, werd als laatste getuige gehoord. Eisch 50 boete of 50 dagen hecht. Beklaagde heeft geenerlei bezit en verdient niets. Hierna sluiting der zitting. Gtemengd Nienws EEN SENSATIONEELE ONTVLUCH- TING. De Telegraaf meldt: De Weteringschans werd gistermiddag in geweldige opschudding gebracht door die ont- v'luchting van iemand, die uit het huis van bewaring mcest worden overgebracht naar het parket van den officier van justitie op de Prinsengracht. Het was de gijzelaar V. die reeds eenigen tijd in het liuis van bewaring had doorgebracht en die ter gelegeyiheid van zijn overbrenging zoodanige onlvluchtings- maatregelen had genomen, dat zij aanvanke- lijk wonderwel resultaat hebben gehad. 1m- mers, in den regel worden gijzelaars, die de- zelfde behandelmg in het huis van bewaring ondergaan als de andere ingeslotenen, met uitzondering van eenige faciliteiten ten op- zichte van ligging en voeding, overgebracht per celwagen. Sommigen hebben hiertegen bezwaar, andere vinden het nog erger, door veldwachters over straat te worden gebracht. Tot de laatsten behoorde V. niet. Hij wan- delde met den veldwachter De Vries kalm mee naar buiten en nauwelijks waren zij door de groote poort van het huis van bewaring, toen een grijze open auto kwam aanrijden V., die niet werd vastgehouden, schoot eens- klaps weg, sprong op den auto, die blijkbaar gewacht had, en waarin drie personen zaten en met plotseling vol gas stoof de wagen weg, de Weteringschans op. De Vries was oogenblikkclijk den vluchfe- ling nagerend. Hij sprong op de treeplank van den rijdenden auto en schreeuwde zoo luid hij kon, om de aandacht op de vlucht te vestigen. Dadelijk had hij een groot aantal vuistslagen op het gelaat te incasseeren, doch hij hield stevig vast aan een leuning van den auto, terwijl deze steeds groofer vaart kreeg. Inmiddels had de politieagent Versdiuur van den Museumpost het geval gezien. Er kwam juist een rits auto's van een trouwpar- tij aan en Verschuur sprong op de treeplank van den eersten auto, waarin het bruidspaar zat, en zeide den chauffeur, dlat hij trachten moest, den grooten grijzen wagen voor hem in te halen. De grijze auto stormde echter die Weteringschans af met steeds grooter vaart. Hij reed ergens een stuk trcttoir over om de tram te ontwijken. Verder reed hij een hand- wagen ondersteboven, die niet vlug genoeg uit den weg kon en inmiddels trachtten de in- zittenden steeds, den veldwachter er af te wei"- pen. Dit gelukte eerst bij de Museumbrug, waar De Vries een geweldige vuistslag tus- schen de oogen kreeg en van den wagen werd afgeslingerd en een heel emd wegrolde. Hij bleek later cen diepe wonde aan het voorhoofd te hebben gekregen en moest verbonden wor den in het politieposthuis en daarna in een apotheek. Een wagen van lijn 6 maakte het den auto van de vluchtelingen onmogelijk, den rechten weg te blijven volgen. Zonder aarzelen zwenkte de chauffeur toen de brug bij het museum op, om vervolgens links af te slaan en de Stadhouderskade te nemen. Nog altijd werd hij gevOlgd door den trouwauto, waarin het bruidspaar zat, dat zeker niet gecfacht zal hebben, na de trouwplechtigheid zoo snel vervoerd te zullen worden! Ook deze chauf feur gaf toen vol gas. Het mocht niet helpen. Steeds verloor hij meer terrein. Op zoo krank- zinnige wijze werden door den eersten wa gen bochten genomen en hindernisoen gepas- seerd, dat de afstand wel vergrooten moest. Bij de Frans Halsstraat waren de vluchte lingen dan ook uit het gezicht verdwenen en werd de achtervolging opgegeven. Een nummerbord had de grijze wagen niet. De vluchtelingen waren vermoedelijk al lang buiten de stad, toen hier aan diverse politie- posten werd verzocht, een oogje in het zeil te houden. Laat in den middag bcreikte ons cte mede- deeling, dat de Utrechtsche politie er in ge- slaagd was, den auto met V. en zijn hel pers in de Bisschopsstad te pakkeit te krijgen. Toen n.l. dc auto in de richting van Utrecht was verdwenen, had de Amsterdamsche politie onmiddellijk aan haar Utrechtsche ccllega verzocht, extra te letten op den gesig- naleerden grijzen wagen. De Utrechtsche po litic heeft dit verzc.k goed begrepen en zij fcracht het signalement in no time naar al haar hulpbureaux over. Op clc Billitcnkade, bij het Merwcdekanaal, cntcfekte een agent al spocdig voor een cafe een auto, die merk waar dig veel op den ge- zochten wagen gelcek. Mitsdien vrceg hij d'en bestuurder dc noodigc inlichtingen. Doch in plaats van cleze te verstrekken, trachtten de inzittenden zoo vlug mogelijk mot den wagen er vandoor te gaan. Dit was voor de agent natuurlijk een vol- dcende autwoord cp zijn infonnatie. De man maakte alarm, leste eenige schoten in dc lucht en nog op dczelfdc kade werd de vluch- tende auto met de inzittenden door een ande- rcn agent als het ware opgevangen. V. en zijn helpers zijn naar het hoofdbu- rcau aan d- Ganzcnmarkt overgebracht. EEN KUNSTTAND INGESL1KT. De 30-iarige landbouwerszoon J. v. G die woonde tusschen Barneveld en Lunteren, heeft de vorige week op een nacht in den slaap een kunsttand ingeslikt. Thans is hij aan de gevolgen daarvan in het diaconessen- huis te Arnbem overleden. DE UTRECHTSCHE GASSCHOOL. De minister van oorlog heeft in antwoord op een desbetreffende brief van B. en W. van Utrecht meegedeeld, dat het de bedoeling is, te Utrecht een inrichting te vestigen, waar on- derwijs wordt gegeven in de toenassing voor afweermaatregelen tegen chemische strijd- middelen. De bedoeling is, deze inrichting op theoretischen grondslag te vestigen, zoo- dat er geen bezwaar is voor de omgeving. Het befreft slechts laboratorium- en experi- menteer-arbeid. De keuze van Utrecht voor de stichting van cen militairc gasschool be- teekent volstrekt niet, dat die school in oor- logstijd daar zal blijven gevestigd. DE GRENSWIJZIGING VAN HAARLEM. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft gister aan de leden van de Tweede Kamer den volgenden brief gezonden Nu het dezerzijds zoolang verwachte wetsontwerp tot wijziging van de grenzen van de gemeente Haarlem en oniliggende gemeenten ten slotte is verschenen en ter beoordeeling is voorgelegd, meenen wij nog eens met nadtuk te moeten aandringen op aanneming van dit voorstel, waarvan in het algemeen de noodzakelijkheid, na het- geen hierover onlangs door ons is gepubli- ceerd, wel voldoende bekend mag worden verondersteld. Door de totstandkoming van de wet zal o.a. ongetwijfeld een einde komen aan verschillende onhoudbare toestanden, al ware het alleen aan de zeer abnormale be- volkingsdichtheid, waardoor in deze gemeen te op een oppervlakte van 635 H.A. ruim 80,000 ingezetenen hun woonplaats moeten vinden. Een voorbeeld van dichtbevolktheid, zooals in ons land geen tweede wordt ge- vonden. VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN De heer Henri Ter Hall heeft aan het Nederl. Olympisch Comite het aanbod ge daan, 'in de revue voor 1926, welke door zijn revue- en operettegezelschap zal worden vertoond, een op de Olympiade toepasselijk tooneeltje in te lasschen en daaraan te ver binden hetzij een collecte of verkoop van een geschriftje of eventueel van loten of premie-aandeelen, ten einde op deze wijze bij te dragen aan het doel vap het comite, het houden van de Olympiade in NederlamL on- danks het Kamervotum. ARBITRAE-CLAUSULES. Het bestuur van de Nederlandsche Orga- nisatie voor de Internationale Kamer van Koophandel heeft naar aanleiding van het ontwerp van wet tot goedkeuring van het Protocol van 24 September 1923 betreffende arbitrage-clausules aan de Tweede Kamer geschrcven, dat deze Organisatic het op bij- zonder hoogen prijs zou stellen, in die n de Tweede Kamer door spoedige behandeling en aanneming van bedoeld ontwerp van wet zou willeu bevorderen, dat de ratificatie van genoemd Protocol nog v6or het eindle van deze zitting der Staten-Generaal zou kunnen plaats vinden, cmdat het voor den handel en in het bijzonder voor den internationalen handel van het hoogste belang is, dat inter- nationaal een betrouwbare grondslag worde gelegd voor het aangaan van contracten met compromissoire clausule. VRIJMETSELARIJ. Op vragen van het lid van de Tweede Ka mer, den neer Ter Hall, betreffende een uitla- ting van den majoor-aalmoezenier Huys over vrijmetselaars, in cen te Arnhem gehouden rede: 1. Draagt de minister er kennis van, dat in een te Arnhem gehouden vergadering, waarvan een verslag voorkomt in De Katho- lieke Onderofficier, Orgaan van den Ned. R.-K. Onderofficierenbond St. Martinus, van 25 Maart, j.L, de majoor-aalmoezenier Huys een rede heeft gehouden over de verschillende takken van dienst, waarin de meeste vrijmet selaars voorkomcn, o.a. het leger, de departe- menten enz., en daarbii gewaagd heeft van den ,dieilloozen mvloea'V dien zij (dat zijn de vrijmetselaars) uitoefenen? 2. Indien den minister dit feit bekend is, of, indien het hem niet bekend is, maar hem door een onderzoek is gebleken of mocht blijken, dat de heer Huys inderdaad over dit onder werp in het openbaar gesproken heeft en zich heeft uitgelaten in bovenbedoelden zin, vacht de minister het dan geoorloofd, dat een ma joor-aalmoezenier, die derhalve een officieele functie uitoefent, zich op deze wijze uitlaat over in staatsdienst zijnde personen, die be- hooren tot de, allerminst staatsgevaarlijke, doch op beginselen der menschenliefde ge- grondveste orde der Nederlandsche vrijmetse- laren? 3. Hebben de minister, direct of indirect, ooit klachten of opmerkingen bereikt, waaruit van den „heilloozen invloal" op den militai- ren dieust, op de militaireiL zelf en op den dienst aan 's ministers departement en uit- gaande van officieren of ambtenaren, die tot bedoelde vrijmetselaarsorde behooren, is ge bleken heeft de minister van oorlog geantwoord: 1. Van het verslag eener lezing, welke door den aalmoezenier Huys te Arnhem werd ge houden, is uit de pers kennis genomen. - 2. Uit het ter zake gehouden onderzoek is gebleken, dat de lezing in besloten kring is gehouden en het in verband daarmede in strijd met sprekers bedoeling was, dat eeu verslag van het gesprokene in de pers zou komen. Verder is gebleken, dat het in eersten aanleg gegeven sedert gerectifiCeerde verslag "de gehouden lezing. onjuist heeft weergegeven, aangezien spreker bij zijn be- schcuwing over ..Ontstaan, wezen en werken der Vrijmetselarij" alleen heeft gewezen op het z.i. laakbare in het optreden der vrijmet selaars in het buitenland en dan ook in dit verband met geen enkel woord heeft gespro ken over eenigen tak van dienst in Nederland 3. Deze vraag wordt ontkennend beant- wGord. IN DE LIES GESCHOTEN. Een oude bekende der justitie, de 31-jarige arbeider G. C., was Maandagavond in cafe's aan den Zuidsingel te Venlo aan het herrie zoeken en bezig het den bezoekers lastig te maken. De kastelein zette hem aan de deur, inaar tot tweemaal toe kwam hij terug. Toen hij den derden keer buiten gezet werd, begon hij de spiegclruiten in te slaan, waarop de kastelein een revolver greep en twee schoten op hem loste. Een daarvan trof hem in de lies. Levensgevaarlijk gewond, werd hij naar het hospitaal overgebraoht. De dader is in bewaring gesteld. DADERS OPGESPOORD. De politie is er in geslaagd de daders, ten getale van drie, van de in den laatsten tijd te Noordwijk gepleegde inbraken op te spo- rcn. Zij zijn in hechtenis gesteld Het gesto- lene is in besiag genomen TER AARDE BESTELD. Het Vrijdag j.l. te Zoutclande aangespoel- de lijk is gebkken dat te zyn van den ma chinist van de Jonge Catherina, welk schip op 9 April in de Wielingen gezonken is Het lijk van dezen zeeinan, J. P. Sesseler is Dinsdag ter aarde besteld te Zoutelande, in tegenwoordigheid vail den heer Zoethout, die als kapitein op het verongelukte schip voer, en een vertegenwoordlger der reederij. DE MALVERSATIES TE VEENEN- DAAL. De rechtbank te Arnhem heeft gister den gewezen gemeente-secretaris van Veenen- d'aal, A. de K., wegens verduistering en valschheid in betalingsmandaten, veroor- deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis- straf. De eisch was 3 jaar. VOOR 4000 OPGELICHT. Op het einde der vorige week is 'n aan het Rokin te Amsterdam gevestigde firma voor ongeveer 4000 aan nieuwe 20 franc-stuk- ken opgelicht. Dat bedrag in Fransch geld was- besteld door iemand, die zich Bootman noemde en voorgaf te wonen aan een adres in de Van Breestraat. Toen de looper met het geld daar arriveerde, stond een man in de portiek, nam het bedrag in ontvangst, zou geld halen om te betalen, doch kwam niet terug. Bij onderzoek bleek, dat aan bedoeld adres de naam Bootman niet bekend was, noch een pcrsoon, die het bedrag aan Fransch geld had besteld. De eerste dagen werd iuzake deze oplich- ting niets naders bekend, maar de banken en wisselkantoren waren gewaarschuwd En dit heeft blijkbaar tot een spoor geleid. Gis termiddag zijn namelijk door een landbou- wer uit den omtrek van Amsterdam een aantal nieuwe Fransche 20 franc-stukken aan een geldkantoor ter wisseling aangebo- den. De man werd aan den praat gehouden, en de recherche gewaarschuwd. Dit heeft tot de arrestatie van den aanbieder geleid. en tot een nader onderzoek. NIET ONTVANKELIJK VERKLAARD. Bij K. B is ongegrond verklaard het be- roep van J. W. Bekker en 47 andere ingezete nen tegen een besluit van Ged. Staten, van Noord-Holland, waarbij is besloten tot op- heffing van de openbare lagere school te Bin- nenwiizend) gem. Westwoud. Een beroep van de afdeeling Westwoud van het N. O. O. wercl niet ontvankelijk verklaard OESTE R VE RGIFTIG IN G. In de „Lancet" wordt door de redactie nog eens de aandacht gevestigd op het wen- schelijke van een goede controle op oesters, mosselen enz. Zooals men weet bestaat deze in Londen door de samenwerking van de verschillende firma's; de schelpdieren wor den eerst in quarantaine gebracht en pas aan het publiek afgeleverd na een bacterio- logische controle. In het laatst van het vorig jaar is er een voedselvergiftinging op groote schaal voorgekomen onder de bezoekers van het Mayorsdiner te Portsmouth. Van de 135 gasten werden 83 ziek binnen enkele dagen na het diner; zij leden aan diarrhee, buik- pijn, braken, hoofdpijn en algemeene malai se. Bij drie van de patienten ontwikkelde zich een ernstige typhusachtige ziekte, de anderen waren na 3 tot 5 dagen weer hersteld. Met uitsluiting van andere veevoedingsmiddelen kon bewezen worden, dat de oesters de schul- digen waren. Dergelijke oesters zouden in Londen niet zijn toegelaten. Het gebruik van schaaldieren is in, ons land heel wat minder dan in Engeland, maar het zou toch van de handelaren wel verstandig zijn, als ze hun waar op dezelfde wijze lieteiii onderzoeken voor het gebruik als thans in Londen geschiedt. Vemoedelijk zullen de consumenteii gaarne een geringe soin er voor over hebben om te weten, dat men met goede, niet besmctte oesters en mos selen te doen heeft. AFSCHEID PROF. G. W. J. BRUINS. Prof. G. W. J. Bruins, commissaris van de Rijksbank te Berlijn heeft gistermiddag zijn afscheidscollege gegeven in de Handels- hoogeschool te Rotterdam. Er werden talrijke van waardeering getui- gende tocspraken gehouden en Dr. J. A. Nederbragt bood namens vele studenten en oud-studenten den scheidenden hoogleeraar een gedenkpenning aan. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De Raad van Justite te Makassar verleende rechtsingang met last tot instructie en in- hechtenisneming tegen den gezaghebber B B, wegens verduistering als ambtcnaar te Boe- loecoembo gepleegd. valschheid in geschrifte en opzettelijke en wederrechtelijke vrijheidfrf berooving. ZWARE BRAND IN SOERABAJA. Een zware brand te Socrabaja lieeft aan de gebouwen van de Middle East Film Co. een schade van f 60.000 en aan die van France Export een schade van 73.000 toegcbrachi. De brand ontstond ten gevolge van de zelf- ontb ran ding van films. TEGEN EEN KABEL GEVLOGEN. Gistcrmorgen half twaalf vloog het jacht- vliegtuig D 20 van het vliegkamp Dc Kooy te gen den stalen kabel, die op ongeveer 12 me ter hoogte den bij Petten gestrandea ouden Engelschen kruiser met den wal verbindt. Met vliegtuig sloeg tweemaal over den kop en viel toen totaal vernield op het strand. De be stuurder, milicien-vlieger De Knegt, ki'eeg lichte verwoudingen en werd per ziekenauto naar het marinehospitaal te Willemsoord ver voerd. DOOR EEN TRAM AANGEREDEN. Gisteravond is op de brug bij Houtrust te 's-Gravenhage eeu 36-jarige ongehuwde da me, C E., door een tram aaugereden. Ern- stig verwoud aan hoofd en beenen is ze door den Eersten Hulpdienst naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. VEROORDEELD. De rechtbank te Almelo heeft gisteran J. H. E en M. K. te Albergen, gedetineerd, we gens poging tot zware mishandeling en mede- plichtigheiel daaraan, gepleegd op de jacht- opzieners Horck cn Kolthof, veroordeeld on- descheidenlijk tot 2 jaar en I jaar cn 6 maan den gevangenisstraf. Dc eisch was 5 en 4 jaar gevangenisstraf. MEISJE GEDOOD. Een zestienjarig meisje slipte gisteravond met haar fiets in de St. Laurensstraat te Rot terdam, toen zij wilde uitwijken voor enkele meisjes die voor haar reden. Het meisje viel en kwam terecht juist voor een passeerende vrachtwagen. Een der wielen giflg haar over de bor§L Zij is overtedea, 1w

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6