I UppiB en Konijnen. 111!!! wrtten hoed; Prins Hendrik was gekleed in admiraalsuniform. Op het Stationsplein stond een eerewacht van huzaren opgesield, die de militaire eerbc- wijzen verrichtte, en daarna, toen de Konink- lijke familie en het gcvolg in dc open hofkoet- sen hadden plaats genomen. het eere-escortc vormden. Naast het Koninklijk rijtuig reed de commandant, ritmeester baron Creutz. Langs den kortstcn wcgwaar het Paleis, op het Damrak en op den Dam, viel de Ko- ningin, den Prins en de Prinses een zeer har- teiijke verwelkoming te beurt van de zijde van het talrijk saamgestroomde publiek. Achter alle vensters, en zelfs op de daken stond het propvol; duizenden en nog eens duizeuden waren het, die de hooge bezoekers bij hun in- tocht in de hoofdstad met geestdriftig gejuich en gewuif begroetten. Toen de stoet van het Damrak den Dam opzwenkte, hief de Marme-kapel het Wilhel- jnus aan hetwelk het Paleis-cariljon overnam. Als de eerewacht de eerbewijzen verricht, en de- Koningin haar geinspecteerd heelt, be- geeft zij zich met den Prins en de Prinses en het gevolg in het Paleis, om eenige oogenblik- ken later op het balcon te verschijnen. Minu- ten land houden de toejuichingen onverzwakt aan; naar alle kanten wuivend dankt het staatshoofd voor het huldebetoon van de be- volking der hoofdstad. Daarna begeven de vorstelijke personen zich naar binnen; de me- nigte wordt toegelaten tot het verhoogde voet- pad voor de kleine stee'ntjes, en slinkt nauwe- lijks, hoewel nit het inrukken van de wacht ieder begrijpen kon, dat de leden van het Koninklijk Huis zich dezen avond niet meer zullen vertoonen. Hedenmorgen te half elf zouden Prins Hen drik en Prinses Juliana een bezoek gaan bren- gen aan de Bloementcntoonstelling te Heem- gtede. In de morgenuren reed heden de lange rij van auto's en rijtuigen voor aan den ingang van het Koninklijk Paleis aan den N. Z. Voo'r- burgwal om audientiegangers te brengcn. Het waren meest corporaties, waarvan de leden in ambtskleeding verschenen of in rok. Ongeveer em uur was de audieutie afge- loopen. Ongeveer twee uur kwamen de rijtuigen voor om een bezoek te brengen aan de Meel- fabriek „HoUarid" aan de Zoutkeetsgracht. Onder gejuich werd van het Paleis vertrok- ken. Aan den ingang van de fabriek aan de Bokkinghangen werd naar binnen gereden Daar werd door den burgemeester aan H. M. de Koningin voorgesteld de hecr F. Dombach. In een ontvangst salon werden door de dochter van den directeur blocmen aangebo- den, waarna ook de onderdirecteur, de heer Quanjer, werd voorgesteld. Nadat het Hooge gezelschap naar het la- boratorium van de fabriek was gegaan en daar had plaats genomen, werden door den heer Dombach eenige inlichtingen verstrekt van het bedrijf. Zoo werd o.m. xneegedeeld. dat de fabriek zooveel graan verwerkt tot meel voor het bakken van brood, dat Amsterdam en Utrecht er samen van gevoed kunnen wor- den, waarvoor wekelijks 2700 ton graan noo- dig is. Nadat nog een kort oogenblik in de fabriek was vertoefd, was de tijd voor vertrek weer aangebroken. Door Hare Majesteit werd dank befuigd aan den directeur voor hetgeen getoond was. Aan de Barentszstraat werd de fabriek ver- laten en met een grooten omweg werd naar den Dam gereden. Onderweg werd het Koninklijk Eclitpaar herhaaldelijk toegejuicht. FEDERATIE VAN MARKTKOOPLIE- DEN-VEREEN1G1NGEN. E)e Federatie van marktkoopliedenvereeni- gingen heeft gistermiddag te Utrecht een zeer druk bezochte vergadering gehouden ter bespreking van de volgende drie punten; 1. de hooge marktgelden iu vele plaatsen; 2. de hooge bagagetarievm bij de Nederland- »che Spoorwegen3. de hooge kramenhuur op verschillende markten. Chefs van het marktwezen in verschillende steden woonden haar bij. De minister had medegedeeld, verhinderd tc zijn de vergade ring bij te women. De onder-voorzitler dm Federatie, dc heer C. W. Jennink uit 's-Hertogenbosch, opende de vergadering en wees er hierbij op, dat het vandaag een mobllisatiedag was een dag van demonstrate en een dag van protest te- gen de wantoestandeu, welke er op het gebied van het nxarktwezen heerschen. De markt kooplieden lijden in hooge mate onder den druk der tijden. Veeltijds kan zelt's niet voor het noodzakelijkste in het leveiisonderhoud gezofgd worden. De heer S. R. de Miranda, wethouder van Amsterdam, sprak vervolgens over „Het soci- ale nut der markten." De heer M. Krijgsman, wtehouder van 's-Hertogenbosch, sprak daarna over: De be- teekenis van een goed geregeld marktwezen voor em stad. De heer M. de Goeye, voorzitter der Fede ratie, heeft ten slotte het woord gevoerd. De manicr, waarop de marktgelden geheven wor den, zeide spr. schreeuwt om verandering; de tarieven zijn overdreven hoog. Ook door de hooge belastiagen zijn de marktkooplieden onder een zwaren druk geraakt. Onder de werkloosheid hebben zij ook in hooge mate te lijden. De armenraden sturen de werkloozen de markten op met koopwaar om de bcnafide marktkramers te beconcurreeren. Spr. wekte op tot krachtige aaneensluiting. De heer M. Neer, 2e voorzitter van den Marktbond Mercurius te Amsterdam, oefen- de critiek uit op dc bonding van de autoritei- ten, die de markten willen versnipperen door een scheiding tot stand te brengen tussciien kooplieden in consumptie artikelen en de kra- mm in de overige koopwaar. Onder luiden bijval werd tm slotte de vol gende motie aangenomen: „De gi'oote openbare vergadering enz., ge- hoord de uiteenzetting dei' verschillende spre- kers, waaruit het groote nut blijkt der mark- ten voor de gemeenten; overtuiga, dat de hoo ge marktgelden!, hooge Ibagagetarieven en hooge kramenhnren door de marktkramers niet laager betaald kunnen worden; consta- teert, dat daarin het waarachtig belang van gemeenen en marktkooplieden paal en perk gesteld dient te worden: draagt het bestuur op, met alle wettige middelen daartegen te protesteeren en inclien zulks niet zou baten de boycot over bewuste markten uit te spre- kendoet echter een bcrocp op regeering en gemeeniebesturen Hun in dit streven te steu- nen opdat dergelijke maatregelen achterwege kunnen blijvenm besluit deze motie te pu- bliceeren in de pers." ONTEIGEN1NG. De Hooge Raad heeft verworpen het cas- satieberoep van den burgemeester van 's-Gravenhage tegen een vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij de aan J. P. Vrolijk te Scheveningen toe te kennen vergoe- dingen wegens onteigening van een winkel- woonliuis en een pakhuis, tevens werkplaats welke onteigening geschiedt ten behoeve van de volkshuisvesting in totaal waren bepaald op 32.631.62Id. DRONKEMANSGEDOE. Voor het Leidsche kantongerecht heeft gis termiddag terecht gestaan de 50-jarigc boe- renarbeider J. d. H., te Voorschoten, ter zakc van overtreding van artikel 42? Wet- boek van Strafrecht. In een toestand van dionkenschap verkeerend, had hij de 78-jari- ge weduwe Goemans, bij wie hij in betrek- king was met een revolver bedreigd. Blijkens het verhoor had zich de zaak als volgt toe- g.'ragen: Een der twee zoons van de weduwe G., van denzelfden leeftijd als beklaagde, maakt, evenals deze, nogal veelvuldig gebruik van sterken drank. Op zekeren dag had hij van dezen zoon 'n kruik met jenever ten geschen- ke gekregen met de mededeeling, dat hij deze maar moest opdrinken. Dat heeft hij gedaan. De zoon had ook een hoeveelheid sterken drank „ingenomen", waarna beiden zich te slapen hebben gelegd in een hooiberg. Op verzoek van de boerin zijn zij later naar bed gegaan, de zoon in de boerenwoning, de knecht in den stal. Tegen den tijd dat er gemolken moest worden, is de knecht gewekt, die ver volgens naar het bed van den oudsten zoon is gegaan en deze er uit heeft getrokken. Daar- bij werd een kast omvergetrokken, waarvan de inhoud grootendeels werd verbrijzeld. Ver volgens heeft hij 'met een groot-kaliber revol ver, welke ter terechtzitting aanwezig was, gedreigd. De weduwe is toen het weiiand in gevlucht, achtervolgd door beklaagde, die, den revolver op haar gericht houdende, her haaldelijk uitroep: Wat mot je nou! Enkele personen, die zich op den straatweg bevon- den en het geval opmerkten, hebben zich toen op het weiiand begeven en de weduwe ont- zet. Op een vraag van den kaiitonrechter, hoe hij er toe kwam de kruik achter elkaar op te drinken, antwoordde beklaagde,' dat zijn baas, de zoon, hem dit had gezegd en dat hij zulks daarom moest doen. De ambtenaar van het O. M. mr. Van der Elst eischte een geldboete van 5, subsidiair 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het wapen. De kantonrechter zal 16 dezer uitspraak doen. EEN LEZING VAN VAN DER HOOP. Reuter meldt uit Londen Van der Hoop heeft vanavond voor de le den van de Royal Society of Arts een lezing gehouden over zijn vlucht van Nederland naar Indie. De voorzitter, sir Frederick Sy- kes, de voormalige chef van de luchtvaart, zeide, dat het welslagen van de vlucht voor Nederland niet aangenamer was dan voor Engeland. De lucht bracht de naties bij elkaar en hij hoopte, dat alle landen profijt zouden trekken van de burgerlijke luchtvaart. Van der Hoop gaf uitdrukking aan zijn op- rechte dankbaarheid jegens de Britsche auto- rileiten en in het bijzouder de Koninklijke luchtvaart voor de vriendelijke, nuttige hulp en hartelijke gastvrijheid. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op den Gelderopschen weg te Eindhoven is gisteravond em vrachtauto van den heer v. d Berge tegen een boom gereden, met het ge volg, dat de wagen werd vernield. De twee inzittendm werden er uitgeslingerd. Dc chauffeur M. kreeg een ernstige verwonddng aan het hoofd, terwijl de anderc inzitfeude, B., eenige lichte ontvellingen oplkp. ER WAREN GEEN SCHATTEN. Te Ruinen is in het bijzijn van den opper- rabbijn uit Utrecht op last van den off icier van justitie te Assen het Israel, kerkhof opge- graven, op zoek naar schatten, die daar bij geruchte begraven lagen. Er is na heel wat arbeid niets gevonden. TE VONDELING GELEGD. Maandagavond 10 urn- werd te Rotterdam aan pand 20a Wijnstraat, bewoond door mej. G. G., gebeld. Toen zij cpendeed, zegt de Telg., vond zij op de stoep een meisje van een jaar, met een briefje op bet jurkje gespeld, waarop stond, dat de moeder gem eten en geen geld voor het kind had, en daarom de verzorging er van aan anderen overliet. Het kind is naar het asyl van het Leger des Heils gebracht. Bij onderzoek is gebleken, dat dit kind is van de vrouw van den reiziger G. A. S. te Amsterdam. Deze wordt thans door de politie opgespoord. FRANSCH GROEN. Het is de Rotterdamsclie politie gebleken. dat in verschillende volkstuintjes en willicht ook op landerijen, ter verdelging van onge- dierte, in den laatsten tijd op zeer ruime schaal wordt gebruik gemaakt van zemelen, gemengd met Fransch Groen, die over het iand worden gestrooid. Daar hier een zwaar vergift wordt gebruikt, zegt de N. R. Crt. dient bij toepassing van dit middel de uiter- ste vcorzichtigheid te worden betracht. DRONKEMANSWEDDENSCHAP. Te Borkum dronk een arbeider bij een wed- denschap meer dan een liter jenever, maar moest deze onbezonnen weddenschap met den dood bekoopen. KORTE BERICHTEN. Te Kortenhoef is Dinsdag de waschin- richting van J. v. Doom afgebrand. Het per- ceel was op beurspolis verzekerd. Waschgoed van het American Hotel te Amsterdam is ver- loren gegaan. Te Kaatsheuvel is Dinsdagmiddag het S-jarige zoontje van dm heer J. B. door een auto aangereden. Het kind is in zorgelijken toestand naar het ziekenhuis te Tilburg ge bracht. Dinsdagmiddag is de boerderij van J A. Westrik bij den Agnietenberg bij Zwolle afgebrand. De brand is waarschijnlijk ont- staan doordat tijdens afwezigheid van de be- woners een vonk uit een fornuispot, die op de deel stond, in daar figgend stroo is ge val len. Verzekering dekt dc schade. Bij de Koninklijke marine wordt voor burgerjongelieden wederom de gelegenheid opengesteld tot dienstneming als leerling- monteur, torpedomaker en onderofficier-ma- chinist. Dinsdagavond is onder de gemeente Waspik gelegen boerdei'ij van J. K. geheel afgebrand. Ffet vee kon, op eenige varkens na, worden gered. H.K., bakker in Dm Haag, die, als ver- dacht van poging tot doodslag op den cafe- houder B. aan de Paul Krugerlaan in Dm Haag, gepleegd op Zondag j.L, door de po litie is aangehouden is gister ter beschikkmg van de justitie gesteld en opgesloten in het huis van bewaring. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken bij den manufacturier K. Kra- nenborg te Barneveld. Er zijn eenige winkel- goederen en em bedrag van 200 "gestolm De 31-jarige G. H. C., arbeider te Ven- lo, die Maandagavond bij een ruzie aldaar met een revolversdhot gewond werd, is gister- morgen aan de gevolgen daarvan overleden. De Nederlandsche Vereeniging tegen vallende ziekte heeft onder voorzitterschap van mr. J. L. Gunning te Amsterdam haar jaarliiksche vergadering gehouden. Verschenen is de memorie van ant- woord over het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet 1922. De heer Dresselhuys c.s. heeft een voor- stel ingediend tot wijziging van het Regle- ment van orde der Kamer, om gebruik te maken van de mogelijkheid tot het instellen voor den duur van een zitting van vaste com- missien voor het onderzoek van tot zekere groep van onderwerpen behoorende wetsont- werpen. Verschenen is het voorloopig. verslag van de Tweede Kamer betreffmde het wets ontwerp bekrachtiging van overeenkomst met de Mij. tot Expl. van Staatsspoorwegen en de Holl. IJzeren Spoorweg Mij. omtrmt af- schrijvingen en vergoeding voor postvervoer. Te Budel is Maandag het 4-jarig doch- tertje van den heer P. J. v. V. in een regen- put verdronken. Verschenm is het rapport van de door de vereeniging „Onderlinge Vrouwenbescher- ming" ingestelde commissie tot onderzoek of de betrekking tusschen pleegouders m pleeg- kinderen wettelijke besciierming behoeft. De rechtbank te Amhem heeft vrijge- sproken J. A. de G., tegm wien wegms roe- keloos met .een auto rijden, waardoor op het Walburgplein te Arnhem een autobus omver was gevailen, wat dm dood van een det reizi- gers tengevolge heeft gehad, 3 maanden hech tenis was geeischt. De heer P. H. Everts, lid van Gedepu- teerde Staten van Limburg, is plofseling overleden. - Op Oud Eik en Duinen te's Gravenha- ge is gistermiddag het stoffelijk overschot van ir. M. Caland, in leven oud-hoofdingenieur- directeur van den rijkswaterstaat, ter aarde bestekl. Er was zeer veel belangstelling. Vijf onverlaten hebben te Maasbree den heer J. v. d. S. aangevallen m hem 15 messteken toegebracht. De daders zijn in hechtenis genomen. Te Vaithermond-West is gistemacht een locomobiel, staande in de vemderij van dm heer Hadders, door onbekend geblevm balda- digen geheel vernield. Het Zaterdagavond bij Doornenbyrg (Bemmel) op de Waal overboord ge\-a!len en verdronken 2-jarige meisje was een kind van schipper J. de Vries uit Rotterdam. De Tielsche rechtbank heeft gisteren de invrijheidstelling gelast van N. van Wiggen, die verdacht werd betrokken te zijn in de Cu- lemborgsche moordzaak. Te Nuenen is Dinsdagavond een groote timmerwinkel van P. de Groot afgebrand. Het onlangs te Kessel in de Maas opge- vischte lijk is herkend als te zijn dat van den 45-jarigen C. K. uit Oud Vroenhoven, die se- dert 16 Januari vermist wordt. Gistermorgen is te Gelderop bij Eind hoven een 3-jarig kind van J. v. d. B. in een waschkuip verdronken. WAT ER GEBEURT MET HET VOED- SEL OP ZIJN WEG DOOR DE KIP. Onder verteren van voedsel verstaat men alles, wat er in het dierlijk lichaam plaats vindt om het opgenomen voedsel zoo te ver- anderen, dat het door het lichaam opgezogen en gebruikt kan worden. Hoewel het eene voedsel gemakkelijker verteerbaar is dan het andere, moeten ze toch alle een bewerking ondergaan: de oplosbare bestanddcelen uit 't voedsel moeten opgelost worden en de on- oplosbare of moeilijk oplosbare moeten oplos- baar gemaakt worden. Alsof het arbeiders zijn, die met houweel en springstoffen de rotsen verbrokkelen tot bruikbare bouwsteenen, of graveurs die met stift en bijtende vloeistofferi het metaal be- werken, zoo trachten de dierlijke organismen met mechanische en scheikundige hulpmidde- len het natuurlijke voedsel tot bruikbare, een- voudige bouwsteenen af te breken. Op den weg, dien het voedsel in het dier: lijk lichaam doorloopt, op heel dien langen verteringsweg wordt het voedsel met die hulpmiddeleu voortdurend aangevallen; dat begint al bij den bek en het eindigt bij de anale opening, net zoo lang tot het in stukjes uiteenvalt, die met den bloedstroom en in dezen opgelost naar die lichaamsdeelen ge voerd worden, die gevoed moeten worden. Bij vele dieren zijn de tanden in den bek het allercerste wapen, dat ten aanval gaat; zij grijpen het voedsel; zc knippen het fijn of kauwen en vermalen het geruimen tijd. Vogels hebben geen tanden, toch is hun met stevige hoorulijskn bekleede, stevige, puntige snavel zeer doelmatig voor de voed- selopuame. De aller-allereerste vogel, de voorwereldlijke, had wel degelijk tanden, een langen bek vol! Waarom alle ons bekende vogelsoorten, die na dien oer-voorvader op onze aarde geleefd hebben geen tanden meer vertoonen? Mogelijk omdat alle vogels allc- maal altijd schrokkende gegeten hebben, bang voor vijanden, bang voor de gulzigheid van hun soortgenooten? I Daardoor zijn misschien langzamerhand die tanden totaal overbodig geworden, want als het voedsel terstond weggeslikt wordt, is er nooit iets om te kauwen in den bek aanwe zig. Dit haastige wegslijkken heeft nog een an- Annie„0 heinel, ik bon zoo bang dat Karal me heekt- maal zal vergeten." Barbara,JZien Juffie elkaar dan niet dikwijls t" Annie,,Tot zijn examen mag bij alle en maar om den andeien avond en de Zaterdagen en Zondagen komen." (Londen Opinion.]! der, ernstig gevolg voor de spijsvertering. Want bij dieren, die hun voedsel in den bek fijn kauwen en kleiner maken, wordt tegelij- kertijd de spijs vermengd met speeksel uit de in den mond gelegen klieren en in dat speek sel, dat er zoo onschuldig uitziet als water, zitten verschillende stoffen, die het voedsel scheikundig aantasten en dus reeds verterend werken. De schrokkende kip is om die reden, als ze geslikt heeft, twee tempo's achter, vergeleken bij kauwende dieren en ware het niet, dat ze een paar speciale inrichtingen heeft, die haar weer de schade doen inhalen, voordat de spijs de darmen bereikt, zij zou weinig nuttig ef fect uit het opgeslokte, halen en haar uit- werpselen zouden vrijwel nog onvcrteerd voedsel bevatten; het genus kip zou vermoe- delijk niet meer rondwandelen op dit onder- maansche. Voordat namelijk het voedsel de maag be reikt, wordt het een tijdlang opgehouden in den krop; dat is een zakvormige verwijding van den slokdarm, waarin zich slijmvormen- de klieren bevinden. In dezen krop, die vooral groot is bij alles etende en veel groen etende vogels (bij dui- ven zijn er zelfs twee) en ook groot is bij onze kip, wordt de vertering ingeluid; het voedsel wordt er met slijm vermengd en ge- weekt. Na enkele uren verlaat het voedsel de krop en door de spierbew eging van den slok- darmwand (een mechanisch hulpmiddel bij de spijsvertering, dat niet over het hoofd ge- zien mag) wordt het voedsel naar de maag getransporteerd. Hier nu zetelt de andere helft van het paar speciale inrichtingen, want die maag is een dubbelmaag en bestaat uit twee afdeelingen. De voorste staat wat verte- rende uitwerking betreft gelijk metdfe maag in 'talgemeeu; hierin bevinden zich namelijk de klieren, wier afscheidingspro- duct het eiwit van het voedsel af gaan bre ken en in geringe mate ook de vetten. De tweede maag, dat keiharde roode ding in de kip, is krachtig gespierd en de binnen- oppervlakte is met stevige platen verhard, zoodat de spijsbrij uit cle kliermaag, in dezen molen geraakt, nog terdege fijngemalen wordt, voordat de poorten naar den "dunnen darm geopend worden. In het voorste gedeelte van den dunuen darm, de twaalfvingerige darm, inondt de alvleeschklier uit en door dit pankreassap, door de darmsappen van den dunuen darm zelf en door de gal, die door de lever ge maakt wordt, door deze drie te zamen worden respectievelijk eiwitten, koolhyd^aten en vetten zoodanig onder handen genomen, dat aan het einde van den dunnen darm gekomen vrij wel alle verteerbare stoffen uit het voedsel door den darmwand been gefiltreerd zijn in den bloedstroom. Alleen de vezelstoffen, de plantaardige cellulose vezels weersionden tot nu toe iede- ren aanval. Echter worden deze, voor een deel althans, ook nog klein gekregen en wel in de twee groote blinde darmen, waarin een geheel ander soort hulpmiddel bij de spijs vertering zich bevindt, of liever gezegd leeft, namelijk een ontelbaar aantal bacterien, die zonder veel moeite listiglijk volbrengen, wat noch maag, noch dunne darm hebben kunnen doen, zoodat ook uit de plantaardige vezels de kip nog een zekere mate van nuttig effect haalt. Het is minder smakelijk om te beden- ken, dat dit verteringsproces geheel te verge- lijken is met het rottingsproees, waaraan plantendeelen op den bodein van een sloot bloot staan en waarvan ieder wel de afschu- welijke geur van de daarbij zich ontwikkelen- de gassen kent. Via den dikken darm bereikt nu de onver- teerbare rest cle cloacka; in dezen zinkput monden behalve de darm ook nog de urinewe- gen, waarlangs de witte, halfvloeibare urine afvloeit om gelijktijdig met de darmuitwerp- selen ontlast te wordenen ook monden in dc cloacka de eileider of de manlijke geslachts- gangen; door een gemeenschappelijke ope ning, de anale opening, verlaten alle pro- ducten van tie kip het lichaam. Zeetijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND, 1 Bengkalis arr. 13 Mei v. Amst. te Batavia.1 Lombok (thuisr.) vertr. 13 Mei v. Havre. 1 Batoe v. Rangoon n. Hamb. arr. 12 Mei te Suez. Madoera v. Rangoon n. Hamb. arr. 12 Mei te Suez. Prins der Nederlandeu (uitr.) vertr. 12 Me? v. Belawan. Vondel arr. 12 Mei v. Amst. te Batavia. i STOOMV. MIJ. OCEAAN. Eumaeus v. Japan n. Rott., arr. 13 Mei te Co lombo. Hector v. Japan n. Rott. arr. 12 Mei te Pe- nang. Autolycus arr. 13 Mei v. Japan te Rott. Dardanns v. Japan u. Rott., arr. 10 Mei te Havre. Machaon vertr. 9 Mei v. Kobe n. Rott. KON. WEST IND. MAILD. Amor (thuisr.) vertr. 11 Mei v. Sanchez n d. Azoren. Ares (uitr.) vertr. 11 Mei v. Arica. Jan van Nassau (thuisr.) vertr. 13 Mei v Flavrc n. Amst. HALCYON LIJN. Agnetapark arr. 13 Mei v.d. Levant te Rott. Julianapark arr. 12 Mei v. Smirna te Malta HOLLAND AMERIKA LIJN. Dinteldijk rr 12 Mei v. Rott. te Belfast. Maasdam v. Rott., n. New-Orleans, vertr. 12 Mei v. Gyon. Rijndam vertr. 13 Mei v. Rott. n. N.-York Spaardam v. Rott. n. N.-Orleans vertr. I I Mei v. Havana. Breedijk arr. 11 Mei v. Rott. te Boston. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 12 Mei v. Melbourne n. Sin gapore. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Kieldrecht (uitr.) arr. 12 Mei te Port Said. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone arr. 13 Mei v. B.-Ayres te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. IJselstroom (uitr.) arr. 11 Mei te Dakar. KON. NED. STB. MIJ. Achilles vertr. 12 Mei v. Hull n. Hamburg Aurora vertr. 12 Mei v. Palermo n. Cartna- geno. Berenice arr. 13 Mei v.d. MiddelL Zee te Rott. Ganymedes arr. 11 Mei v. Smyrna te Cou- stantinopel. Hercules vertr. 12 Mei v. Algiers n. Piraeus Hermes vertr. 11 Mei v. Calamata n. Malta. Neptunus arr. 12 Mei v. Tarragona te Va lencia. Theseus arr. 12 Mei v. Rotta te Gibraltar. Hebe arr. 13 Mei v. Fiume te Ancoi.a. Ulysses vertr. 13 Mei v. Braila n. Konstan tinopel. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjisondari vertr. 10 Mei v. Chinwangtao n. Dairen. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Ambon (thuisr.) arr. 12 Mei te Havre. Djocja (thuisr.) ari«. 12 Mei te Havre. Helder (uitr.) arr. 13 Mei op de Goudkust Kilstroom vertr. 12 Mei v. Monrovia n. Free town. KON. HOLL. LLOYD. Eemlancl vertr. 12 Mei v. B.-Ayres n. Amst. Gaasterland (uitr.) vertr. 12 Mei v. Bahia. Gelria (thuisr.) vertr. 12 Mei v. Rio Janei ro. ZeZelandia vertr. 13 Mei v. Amst. n. Buenos- ROTTERD LLOYD. 1 Bandoeng vertr. 13 Mei v. Basscin n. Rott. Madioen arr. 13 Mei v. Londen te Rott. Siantar v. Melbourne n. Falmouth v.o. vertr. 12 Mei v. Aran. Djambi v. Melbourne n. Havre, vertr. 12 Mei v. Las Palmas. Tabanan vertr. 13 Mei v. Batavia n. Rott. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) vertr. 11 Mei v. Rio Janeiro. Algorab arr. 12 Mei v. Rott. te B.-Ayres. ^Heb je al m'n afspraken afgezegd, zoo als jk je op- droeg, Jan?" - „Ja meneer, maar freule Van Raesdonck nam net nte* erg goed op, I) had aanstaamden Maandag met bear znllen trouwen, zei ze." (Londen Opreuon.) De volmaakte dienaar.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7