&.J.P.'* ROMA PUDDING voorzitter; G. van Rossem; W. A. M. Wes- feroiien van Meeteren, algemeene secretaris- sen. HET KONINKLIJK BEZOEK. Bij de ontva-ngst, gisterenmiddag ten Pakize, van het gemeentebestuur van Am- sterdam heeft burgemeester de Vlugt een toespraak tot de Koningin gehouden Na terugkomst ten paleize zou de Ko ningin om halfvijf ontvangen Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en om halfzes het gemeentebestuur van Amsterdam. KONINKLIJK BEZOEK. De galavoorstelling. Gisteravond tegen acht uur zijn de Konin gin, Prins Hendrik en Prinses Juliana met groot gewlg uitgereden ter bijwoning van de Galavoorstelling in. den Stadsschouwburg. Het Vereenigd tooneel, directie Verkade en Verbeek, gaf Shakespeare's. Naar het U lijkt. Aan den ingang van den schouwburg heb- ben de wethouders de heeren J. ter Haar, J. von Freytag Drabbe en dr. I. H. J. Vos, als- mede de directeur van den Stadsschouwburg, mr. J. Merkelbach, de vorstelijke bezoekers ontvangen. De jongc dames Jopie Verkade en Carla Verbeek boden aan de Koningin en de Prinses bloemen aan. De Koningsloge was overhuifd door een buiten het baleon uitste- kend baldakijn. Op de balustrade voor de loge was een rijke, schoon niet overdadige versiering van rose anjers en azalia's op een achtergrond van teer groen aangebracht. Ook in de loge zelf prijkten kostelijke azalia's. Te omstreeks kwart na acht traden de vor stelijke bezoekers de loge binnen. De muzick zette het Wilhelmus inalle aanwezigen in het geheel voile huis verhieven zich van hun plaatsen en wendden zich naar de Koninklijke loge. De Koninging droeg een avondtoilet van £roenc en paarse zijde met kanten over- kleed en de juweelen van het Nationaal hul- deblijk. De prinses was gekleed in een wit avondtoiletje, Prins Hendrik was in groot ad- miraalsuniform. In de loge van B. en W. waren mevrouw en mej. de Vlugt en wethouder Wibaut. De bezoeksters hadden meer toilet gemaakt dan voor een gewonen schouwburgavond maar minder dan met een galavoorstelling in overeenstemming is. De heeren waren voor het mecrendeel in rok of smoking; uniform of statiekleeding zag men slechts weinig. Aanstonds nadat de vorstelijke pcrsonen gezeten waren, nam de voorsteliihg een aan- vang; het levendige vlotte spel met de artis- tieke decors vond na ieder bedrijf veel bijvals- betuigingen, waartoe de Koningin telkens het voorbeeld gaf. SIR H. RIDER HAGGARD, t De ook ten ouzent zeer bekeude romancier Sir H. Rider Haggard is te Londen in een ziekenhuis overleden. Hij was 68 jaar oud. De eerste roman, waarmee hij naam maakte, was „King Solomon's mines", die in 1886 uitkwam. Men herinnert zich wellicht de kwestie met den Franschen romancier Pierre Benoit, die van letterkundigen diefstal van een van Haggard's werken werd beschul- digd. In het laatst van zijn leven maakte Sir H. Rider Haggard propaganda voor den te- rugkeer naar het land. PROF. KEESOM. Men meldt uit Leiden aan de N R. Ct. Prof. dr. W. H Keesom, hoogleeraar in de natuurkunde, die zich heeft overwerkt en tengevolge daarvan op medisch advies een rustkuur ondergaat, is beterende en hoopt binnen korten tijd zijn ambtsbezigheden te liervatten. De hoogleeraar vertoeft thans op Texel. EEN KINDJE DOEN ST1KKEN. De 25-jarige opperman F. de W. te Gro- ningen, wiens vrouw kort geleden overleden is en hem een kind van een paar maanden had nagelaten, heeft dat kind onder dekens doen stikken. Tevoren was het kindje te Dorkwerd uitbesteed, maar men had het den vader teruggestuurd, omdat hij het kost- geld niet betaaldc. Twee vrienden, wien hi] zijn misdaad had verteld, hadden de poiitie er mee in kennis gesteld. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE. De LAATSTE RONDE. De laatste rondel Het loopt nu naar t' einde, maar voor in den avond van Hemelvaartsdag voorgoed de tentoonstelling wordt gesloten, is nog een- rnaal, en dan voor laatst, het hoofdgebouw in een nieuwc bloemenwereld herschapen. Voor't laatst. Dit is de zesde metamorphose", dc zesde „gedaanteverwisseliug" Wij gaan straks het hoofdgebouw binnen. Eerst willen we ook voor't laatst nog ecumaal een wandcling, een excursie maken, over dat machtig mooi terrein, waarop reeds meer dan 300.000 dreiinaal honderd dui- zend bezoekers zich hebben verlustigd, ge- noten, zooals nergens anders. Groenendaal was een Voorjaars-ITortus. Nergens ter wereld en er zijn vele llorti waren ooit zooveel voorjaarsBloemen in zoo grootc- verschtideuhcid en van zulk een kwallteit bijeen, als hier. Deze tentoonstelling is gcwcest dc groote botanische lcerschool voor landgenoot en vreemdeling. Nooit is er dan ook zooveel plantkundige kennis onder het publiek ver- spreid als in dezen tijd te Heemstede. Want ook nergens was ooit zooveel te zien. En toen we vandaag de zon scheen zoo heerlijk nog eens rondwandelde, toen wer- den we dan toch wel dankbaar gestemd te- genover a! die heeren, die deze expositie had- den voorbereid en in elkaar hebben gezet. Heel Nederland is hen verplicht. Men voere vrij aan, dat het doel was de be- vordering van de vakbelangen der bloembol- lenkweekers, der bloemisten en van alien, die bij den tuinbouw zijn betrokken. en dat is ook juist; deze tentoonstelling was geen lief- dadigheidsinstelling. Ze had een economischen ondergrond. Maar, hebben niet tienduizenden bij tien duizenden daarvan genotea? daarvoor zijn wij dankbaar. 1 Een massa tulpenbeddeh liggen nog maar steeds te schitteren in den zon. En lie cene soort is al fraaier dan de andere. Men hoore't publiek maar. Vakmenschen bekijken de tulpen met andere cogen; die letten op de individucele vormen. Het publiek ziet alleen de enorme kleuren- pracht. En beide groepen genieten intens. Het zijn nu dc late tulpen, die domineeren. Lang en kortsteligc, alle bijzonder fraai! Wie daarvan nog genieten wil, fiioet zich nu haasten; het is zoo ged'aan. Wat nu vooral goed uitkomt, dat is 't zoogenaamde bijgoed, de kleinere en lagere hoi- en knolgewasjes. De Anemonen weten v an geen heengaan en blijven kleuren in de zon. Dc Muscaria, de druifjes-hyacinthen, doen het nu eerst goed. En zie nu eens't zo- merkiokje, Lencojum, dat pas goed op dreef is. Iedere tuinbezitter wil deze lieve gewasjes in zijn tuin hebben. Trouwens, niet alleen voor zijn turn, ook voor versiering in huis zijn al die bloemen bijzonder geschikt. Nooit zagen we de Rotstuintjes als nu; ze zijn al weer fijner dan een dag of tien gele den. Alles staat nu wel in bloei. De groote steenen zijn hier en daar geheel bedekt met die lieve, kleurige kleine bloempjes. Zoo is t ook in de vrije natuur waar alles ten slotte met een planten- en bloemenkleed wordt be dekt. Ook voor rondbloemen zijn vele bijzonder geschikt. Wat zouden veel tuintjes van particulieren er veel aardiger uitzien, als de grasranden hier en daar werden vervangen door lage bloemplanten. Soms wordt ook de Buxus (palmpaasch) gebruikt als rapdplant, maar wat is dat een stijve plant. Men zou de plant- jes zoo wel van de tentoonstelling naar zijn eigen tuin willen medenemen, zoo intens mooi zijn ze. Het zijn heusch niet altijd de groote en for- sche planten, die ons in verrukking brengen! Wat weer niet wegneemt, dat de Rhodo dendrons in den vollen grond, die nu in bloei staan, toch bijzonder imponeeren. Het zijn dan toch monumentale heesters. De fruittuintjes, waarover we ook de vori- ge maal spraken, staan nu in vollen bloei. Peren, appels, kerseq, aardbeien, ze beloven heel wat. En zoo hebben we bij iederen stap, dien we op het terrein zetten, telkens wat nieuws en wat moois te zien. Nu werkt de achtergrond van het terrein ook buitengewoon mede. De hoogopgaande boschbooinen, die nu alle getooid zijn met het pas ontplooide zachte Meigroen geven aan 't geheel een majestueus voorkomen. En zoo komen we in stemming om de na tuur te bewonderen, om met ontzag en eer- bied vervuld te worden van deze schoone ga- ven. De vogels houden niet op met mee te ju- belen; vooral de lijsters doen hun best. En of hij niet achter v.il blijven, de koekoek hoor- den we overal. D a t is't buitenleven; d a t is de natuur in al haar aangrijpende schoon- heid. Duizenden bijtjes zoemen over 't terrein van bloem tot bloemnooit hadden ze zoo'n rijk voorzienen disch. Wie nog niet in Heemstede was, make nu ten minste een dag vrij. Een excursie over't terrein blijft ons in het- geheele verdere leven bij. Zoo intens mooi is alles. En nu het Hoofdgebouw .n. Het valt direct op, dat deze tentoonstelling in hooge mate is een rustige expositie. Ver- schillende dmgen, die we nog niet hebben ge- "zien, komen nu meer naar voren. En dan valt ons direct bij het binnentreden op een zending Gerbera's, buitengewoon mooi. Gerbera's zijn tot zekcre hoogte bijzondere blcemen, destijds ingevoerd door een Fran- sche firma. Dat thans een Hollandsche firma met zulke mooie exemplaven ,voor den dag komt, is wel heel iets bijzon'ders. Gerbera's duren, evenals alle composieten, zeer lang als haar groote veelkleurigheid geschikt zijn snij- bloem. Hoe bijzonder geschikt de late tulpen in voor decoratie onzer huiskamers, zien wij al direct bij het binnenkomen; en zijne inzending van de firma Bos uit Overveen, aangevuld met Anemonen en Lencojum, palmen en va- rens. De afdeeling Heemstede draagt hier de tulpenafdeeling. Zij beschikte over een opper- vlakte van 200 vierk M., ^ie bezet is met min- stens 400 vazen, gevuld met eerste klasse tul pen. waaronder vooral Darwintulpen. Het valt nu bizonder op, hoe groot de ver- scheidenheid in deze tulpen is: voode en rose, paarse en daaraan grenzende kleuren, tot in de donkerste. De.voorwand is uit een architectonisch oog- punt zeker't mooist; in't midden een enorme spiegel, omlijst met blauwen regen en daar- voor prachtig bindwerk. Rechts daarvan een prima-inzending Cineraria's en Gloxinia's, links een eerste kiasse inzending van Darwin tulpen. Dan volgt de rotstuin van de firma Koper. Al wat nu buiten op het terrein in de verschil- lende rotstuinen grocit en blceit, is hier bijeen gebracht. Schitterende rhododendrons vor men een rijken achtergrond. En nu iets heel bizonders. De bekende Fransche firma Vilmorin An- drieuw en Cie. zond een schitterende collectie voorjaarsgroenten in, zooals Nederland die niet kan leveren om dezen tiid. Dat moeten onze huismoeders zien en ook enze greentekweekers. Het is een aansporing voor hen. Wie zag ooit zulke prei! Intusschen, in ander opzicht toonen onze kweekers toch weer heel wat mans te zijn. Men zie de schitterende inzending van winter- Lathyrus. Zoo ook de kasrozen uit Aerden- hout, waaronder eenige nieuwigheden. Wat een verscheidenheid Speciaal willen we de aandacht vestigen op de inzending Hortensia's van de Lrma D. Baardse Dzn. uit Haarlem. Dat is in Holland en ook daar buiten nog nooit vertoond. Uit een zaaisel van 3000 plan- ten zijn tenslotte een 200-tal kleurvaste exem- plaren voortgekomen, zoo mooi van kleur en vorm, als we nog nooit zagen. Deze inzending vertegenwoordigt een kapitaal, waarvan de waarde nog niet is vast te stellen. Al onze bloemisten en bloemenwinkeliers moeten dit zien. Men vergelijke hiermede de inzending van een Duitsche firma, die toch ook nog al wat beteekent maar toch niet haalt bij hetgeen 1 Baardse laat zi>-.a Wij zeggen niet te veel, als we beweren, dat de inzending van Baardse de mooiste is, die op het oogenblik, waar ter wereld ook, zou kunnen worden vertoond. En zoo bevat het Hoofdgebouw op het oogenblik weer een schat van bloemen, die een lust voor de oogen zijn, Donderdagavond 21 Mei sluit de tentoon stelling. Wie nog iets moois wil zien, moet zich haasten. Het is zoo Hemelvaartsdag. RECHTSPOSITIE PERSONEEL RIJKSVERZEKERINGSBANK De heer Dresselhuys, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid, de volgende vragen ge steld; le. Is het den minister bekend, dat het bij konmk'.ijk besluit van 7 Mei 1919 No. 52 vast gestelde Organisatiebesluit voor de ambtena ren der Rijksverzekeriiigsbank aan het be stuur der Rijksverzekeringsbank een bepaalde gedragslijn voorschrijft, "voor het geval dit bestuur het ontslag van een ambtenaar om verschillende redenen, wegens onvoldoende bekwaamheid, geschiktheid of dienstijver, noodig oordeelt? 2e. Is het den minister bekend, dat bij een op 7 Aprjl 1925, bij beschikking No. 93, Kabi- net A. V.. plaats gehad hebbend ontslag van een klerk der Rijksverzekeringsbank, de bij ge- noemd koninklijk besluit aan het bestuur der Rijksverzekeringsbank voorgeschreven ge dragslijn niet is gevolgd, waardoor de forma- liteiten onvervuld bleven, die noodig waren om dien ambtenaar in de gelegenheid te stel len, de te zijnen aanzien beoogde maatregelen aan het oordeel der daarvoor ingestelde per- manente commissie van onderzoek te onder- werpen? 3e. Is de minister bereid mede te deelen, waarom, zoo inderdaad het bestuur der Rijks verzekeringsbank zich niet aan het voor de rechtspositie van het personeel der Rijksver zekeringsbank zoo belangrijke voorschrift hield, hij deze handelwijze heeft gesanctio- neerd door het verleenen van ontslag, voordat de mogelijkheid tot onderzoek gegeven was? 4e. Is de minister niet van oordeel, dat het niet opvolgen en niet doen opvolgen van" be- palingen, als de onderhavige, de rechtspositie van het personeel op losse schroeven zet en daarom ongewenscht geacht moet worden 5e. Heeft de minister overwegende bezwa- ren in dit geval alsnog aan de bedoelde per- manente commissie van onderzoek advies over dit geval te vragen en na het ontvangen van dit advies het ont&lag aan een hernieuwde beoordeeling te onderwerpen? HOOGE RAAD. Bercketiing van tantiemes. De advocaat-generaal bij den Boogen Raad, mr. Tak, concludeerde heden in een zaak van den administrateur Lever Suiker- maatschappij, die het hem contractueel toe- komende tantieme wilde berekend zien naar c|£ behaalde netto, winst zonder aftrek van belastingen, tot verwerping van het beroep, hetwelk was ingesteld tegen een vonnis der rechtbank te Amsterdam, dat den Adminis trateur ongelijk gaf, aangezien de rechtbank le aan het woord „Opbrengst" een in casfa- tic onaantastbare uitlegging had gegeven en 2e omdat zij had uitgemaakt, dat gebruik medebrengt, dat voor berekening van het verschuldigde tantieme de belastingen worden in mindering gebracht op het winstcijfer. WAAR DEE RING VAN PANDEN DOOR EEN TAXATEUR. Voorts heeft dezelfde advocaat-generaal geconclucteerd tot verwerping yan het beroep van een Credietvereeniging tegen een arrest van het Haagsche Hof, waarbij haar hare vordering tegen de erfgenamen van een taxa- teur was ontzegd, welke taxateur zijn ver- plichting niet behoorlijk zou zijn ragekomen, zoodat de Credietvereeniging aanzienliike schade leed, aangezien de hotels c.a. te Vlis- singen, waarop zij op zijn advies hypotheek verleende, bij lateren verkoop niet ae helft van den taxatieprijs waard 'bleken. De advocaat-generaal baseerde zich op den inhoud van het arrest, waarbij was uit gemaakt, dat van de onderstelling, waarvan de eischeres was uitgegaan, geen bewijs was aangeboden, weer tegen incassatie niet kan worden opgekomen, terwijl het Hof fei'eUjk had bcslist, dat de taxateur gewaardecrd had in verband met een te voeren bedrijfs-exploi- tatie. Distributicgeschil; Inbtslagneming van harde zecp; Vcrdcring van schadevergoeding tegen den Staat. Eindelijk concludeerde mr. Tak nog in de zaak van een handelaar in Alkmaar, wiens zecp in oorlogstijd was inbeslag genomen ter distributie en die zich beklaagde, dat er cp het oogenblik der inbcHagnCining nog geen distributieregcling voor harde zeep bi> stend. Met een beroep -op's Hoogeu Raads arrest van 13 April 1923 W. 11069 toonde de advo caat-generaal uitvoerig aan, dat dc distri-, buticwet geenszins als voorwaarde stelt, dat de inbezitncmjng volgen moest op een distri- butieregeling, terwijl hij overigens in ver band met het gevperd verweer en de uitleg ging der dingtalen door het Haagsche Ge- rechtshcf, de bepalingen der Inkwartierings- wet en der Onteigeningbwct, die als geschon- den waren voorgesteld, msende buiten be- schouwing te mogen laten. Hij was daarom van oordeel, dat de vordering tegen den Staat tot schadevergoeding terecht was ontzegd en het tegen die cntzegging ingesteld beroep diende te worden verworpen. HUWELIJKS-ADVERTENT1E EN HAAR GEVOLGEN. Met huwelijksadvertenties kan men zon- aerlinge ervaringen opdoen. Een dame te Rotterdam weet daarvan mee te praten. Eenigen tijd geleden kon men in een der bladen een advertentie vinden, waar in „een eenigszins gefortuneerde dame, kennisma- king zocht met een heer van middelbaren lceftijd, van goeden stand en met gezellig humeur. Een 60-jarig heer, met den ingenieurstitel, vroeger in goeden doen geweest, doch thans aan lager wal geraakt, dacht rivet de gefor tuneerde dame wel een* gezelligen levens- avond te kunnen hebben. Hij schreef op de advertentie. De 43-jarige „gefortuneerde dame" lachte vooral de ingenieurstitel wel toe. Zoo werd de „ingenieur" de uitverkorene. Er werd een afspraak gemaakt, dat zij elkaar des avonds bij een bepaald tramhuisje zouden ontmoeten en vol verwachting klopte beider hart/ In den beginne ging alles best. De ingenieur bood al dadelijk aan, om op de eerste kenrismaking een kopje koffie te gaan drinken. Natuurlijk had dc juffrouw daar geen bezwaar tegen. Samen togen ze naar een der groote cafe's op den .Coolsingel en terwijl zij van haar koffie genoot, dronk hij met groote teugen van zijn fel roode limo- nade, aldus de „Tcl." De goede stemming kwam al spoedig, de muzick speelde senti- nventeele wijsjes en het gesprek vlotte goed. De ingenieur kreeg opeens een royale bui en bestelde voor ieder nog een advocaat, onder- tusschen schoof hij wat dichter naar de juffrouw toe, die voorzichtig de slagrcom van haar glaasje lepelde en af en toe eens schuin naar den man naast haar opzag. Een beetje oud vond ze'm wel, doch overigens niet on- aardig. De avond vloog om. Tegen 10 uur rekende hij af. Twee gulden kostte het hrm. 't Was duur, maar nou ja, later zou ze het wel goed maken, ze was immers gefortu- neerd! Buiten lokte de lente, het was zwoe! in de lucht en hij voelde zich ,plotseling 30 jaar jonger. Stilletjes legde hij zijn arm in de hare en verlegen als een schooljongen, fluis- terde hij: „Nou mag ik jc straks zeker wel een zqen geveni?" Het schaamrood vloog haar naar de ka- ken. Wat dacht die kerel wel? Nee hoor, je kom dadelijk zien, dat het geen heer was, als je hem goed aankeek, was het eigenlijk een griezelige vnan, bah, wat een enge vent! Intusschen had de man nog steeds geen antwoord en hij meende zijn vraag te moeten herhalen, met hetzelfde negatieve resultaat evenwel. Wat ben je doofklonk het nijdig. En wat ben jij leelijk, repliceerde de juffrouw. Er volgde een hevige twist en zoo gebeur- de 't dat de zoo goed begonnen avond, een heel onaangenaam slot had. Maar daar bleef het niet bij. Den yolgenden morgen vond de inge nieur bij zijn ontbijt een briefje, waarin d'e juffrouw hem mededeelde, dat zij van de, kennismaking maar verder afzag. Doch daar nam de man geen genoegen mee. Woe- dend was hij, daar had. hij van zijn ar- moedje nog t 2 voor betaald, neen, daar zou hij het niet bij laten zittten. Hij schreef een grooten brief aan de juffrouw, waarin hij haar van allerlei dingen beschuldigde en waarin hij de 2 die ze samen verteerd had den terug eischte, anders zou zij „er aan gaan'E Een formeele dreigbrief dus De jviffrouw, hevig ontdaan, deed langif- te bij de poiitie en deze onbood den dreig- briefschrijver bij zich. Het bleek al spoedig dat de ..ingenieur" in behoeftige omstandigheden verkeerde. De juffrouw koos dan ook de meest wijze partij en befaalde den armen tobber zijn 2 te rug. Maar huwelijksadvertenties plaatsen doet ze nooit meer KORTE BERICHTEN. De' kommiezen te Boertange en Belling- wolde hebben gisternacht 29 frauduleus in- gevoerde schapen van Duitsche smokkelaars in beslag genomen. Te Delft is ingebroken in het atelier van mevrouw Reynhout aan de Houttuinen. Er is voor ruim f 300 aan kleedingstukken en andere goederen gestolen. De Nederl. R.K Bond' van handels-, kantoor- en winkelbedienden St. Franciscus van Assisie heeft aan de patroons in handel en industrie het verzoek gericht, aan de be- dienden naast de 14-daagsche vacantie een vacant iebijslag te verleenen. Het plan is geepperd, te Rotterdam een monument voor Grotius op te richten. De Nationale Levensverzekeringbaiik neemt de Nederlandsche portefeuille van de ..Equitable" over. Gisterenmiddag omstreeks 1 uur is een locomotief die aan het rangeeren was bij het station Veenendaal ontspoord1. Na een goed half uur slaagde men er in den trein weer op het gewone spoor te brengen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen en het verkeer ondervond geen vertraging. In het gebouw voor Kunsten en We- tenschappen te Utrecht is gisteren de jaar- lijksehe vergadering aangevangen van den Ned. Bond van Arbeiders in het landbouw tuinbouv- en zuivelbedrijf onder voorzitter- schap van den heer P Hiemstra uit Utrecht. Ingezonden stukken. Buiten'verantwoordelijkkeid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur, .Verzoeke beleefd opname van het volgen de: DE NOODTOESTAND IN DEN OOSTERZIJPOLDER- Waar de heer G. Smits in uw courant van 14 dezer schrijft: er is geen noodtoestand in den Oosterzijpolder en daarbij een ander inzender verwijt den bal verschillende malen mis te slaan, komt het mij voor, dat de heer Smits wel heel gemakkelijk een oordeel velt, doch met den stand van zaken niet op de hoogte is. Of ondergeteekende dit dan wel is? Allicht even beter dan de heer S., daar ik bijna 6 jaar machinist op het stoomgemaal van den Oosterzijpolder ben geweest. Allereerst zij gezegd, dat deze polder een moeilijke polder is om te bemalen. En wel om de volgende reden: enkele honderden I I.A. hebben geen waterberging, dat is het Heilooerbosch en vervolgens hetgeen bewes- ten straatweg en Oosterzijweg ligt. Dit groo te gedeelte loost door z.g.n. beken haar water in den polder bij overvloedigen regenval. Het stoomgemaal is machtig genoeg het pol- derwater zoo goed op peil tc houden, dat de lage weilanden geen last hebben van het water als (en hier zit de heele oorzaak der misere) de toevoer naar het stoomgemaal van dien aard was, dat de vijzel steeds een behoorlijke hoeveelheid water uit kon slaan. Of is het geen noodtoestand te noemen, dat op een afstand van 'n paar K. M.,van het gernaal de landerijen blank staan, terwijl na I'A a 2 uur malen de tocht achter het stoonr- gemaal bijna droog ligt? Is het geen noodtoestand, dat de machinist zijn machine stop moet zetten, omdat er geen water is en 'n halve dag staat te wachten, dat het weer een weinig is bijgezakt, om dan aa 'n paar uur weer te moeteo stoppga gens gebret: aan water Kost het geen geld om 6 dagen te malen over 'n hoeveelheid water, welke in 1 a 2 da gen weg kon zijn. Als S. dit wist zou hij niet durven zeggen: er is geen noodtoestand. Zooals gezegd zit de oorzaak van dit alles in het niet voldoende toestroomen van het water door de tochten, welke op verschillende plaatsen zoo ondiep zijn, dat men er met geen roeibootje overheen kan vareo. Daarbij komen de bruggen, welke bijna al ien -veel te smal zijn en onvoldoende be- schoeid, den stroom belemmeren. Geen noodtoestand? Reeds jaren klagen de boeren met lage weilanden over het vele water en dit terwijl er een stoomgemaal met meer dan voldoende capaciteit staat. Reeds meerdere malen heb ik het bestuur hierop gewezen en volgens mijn oordeel blijft de noodtoestand bestendigd, indien niet tot uitdieping der tochten en het verbreeden der bruggen wordt overgegaan. Hoogachtend, D. DE VRIES, Alkmaar. Zegtijdingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Rotti vertr. 14 Mei v. Amst. n. Londen. Batoe, v Rangoon n. Hamburg, vertr. 13 Me v. Port-Said. Bintang (uitr.) vertr. 13 Mei v. Genua. Lombok (thuisr.) arf. 14 Mei te Duinkerken. Madoera, v. Rangoon n. Hamburg, vertr. 15 Mei v. Port-Said- Riouw (thuisr.) verb". 13 Mei v. Colombo Roepat vertr 13 Mei v. Hamburg n. Bremen. KON. HOLL. LLOYD. Maasland arr. 12 Mei v. Amsterdam te Bue nos Ayres. Drechterland (uitr.) vertr. 14 Mei v Leixoes. Orania (thuisr.) arr. 13 Mei te Lissabon. 'Zeelandia (uitr.) vertr. 14 Mei v. Southamp ton. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland arr. 14 Mei v. Antwerpen te Rot terdam. Flandria (uitr vertr. 13 Mei v. Rio Janeiro. JAVA-NEW YORK-LIJN. Euryades, v. Java n. New-York, vertr. 13 Me v. Boston. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. Dido arr. 12 Mei v. Amst. te Bordeaux Euterpe vertr. 13 Mei v. Pasages n. Bilbao. Neptunus vertr. 13 Mei v. Valencia a. Gandia. Orion vertr. 13 Mei v. Valencia n. Rotterdam, Perseus vertr. 13 Mei v. Lissabon n. Vigo Tcllus vertr. 13 Mei v. Genua n. Livorno. Theseus vertr. 13 Mei v. Gibraltar n. Oran. Ulysses vertr. 13 Mei v Sulina n. Konstanti- nopel. Achilles arr. 14 Mei v. Hull te Hamburg. Adonis vertr. 14 Mei v. Amst- n. Gibraltar. Berenice arr. 15 Mei v. Valencia Lv. Rotter* dam, tc Amsterdam. Fauna vertr. 14 Mei v. Amst. n. Alexandria. Orestes vertr. 14 Mei v Amst. n. Piraeus. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Loch Katrine, v. Portland (Ore) n. Lond./Rot terdam, arr. 10 Mei te San Francisco, .ochmonar, v. Rott. n.d. N. Pacifickust, arr 11 Mei te San Francisco. Maasdam, v. Rott. n. N. Orleans, vertr. 14 Mei v. Vigo. Spaarndam, v. Rott. n. N. Orleans, arr, 14 Mei te Vera Cruz. Edam arr. 14 Mei v. N. Orleans te Rotterdam. Maasdam, v. Rott. n New-Orleans, vertr. 13 Mei v. Coruna. Rijndam, v. Rott. n. New-York, vertr. 13 Mei v. Boulogne. Nieuw Amsterdam, v. Rott. n. New^York, vertr. 13 Mei v. Halifax. Rijndam, v. Rott n. New-York, vertr. 14 Mei v. Southampton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Medan vertr. 13 Mei v. Hamburg n. Rott. Slamat arr. 14 Mei v. Batavia te Rott. Tjerimai (uitr.) arr. 14 Mei te Colombo. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN Djocia arr. 14 Mei v. West-Afrika te Amst. Scheldestroom (thuisr.) vertr. 9 Mei v. Free town. Scheldestroom (thuisr.) arr. 13 Mei te Dakar. Albireo (uitr.) arr. 13 Mei te Bodreaux. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) vertr 13 Mei v. Victoria. Zijldijk arr. 13 Mei v. Rott. te Hamburg. HOLLAND-AUSTRALIe LIJN. Tjikandi vertr. 14 Mei v. Bremen n. Ham burg. KON. PAKKETVAART-MIJ. Tasman vertr. 13 Mei v. Singapore n. Socrap baja. STOOMVAART-MIJ „OCEAAN". Deucalion, v Batavia n. Amst., arr. 14 Mei te Suez. Eumalus. v. Japan m Rott., vertr. 13 Mei v. Colombo. IJector, v. Japan n. Rott., vertr 12 Mei v. nang. Mentor, v. Japan n. Rott., vertr. 13 Mei Manilla. Peisander, v. Amst. n. Java, arr. 13 Mei Port Said. Phemius, v. Japan n. Rott., vertr. 13 Mei Singapore. Rhexenor vertr. 13 Mei v Wladiwostock Rotterdam. Stentor, v. Batavia n. Amst., vertr. 13 Mei Belawan. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Bovenkerk (uitr.) arr. 14 Mei te Rangoon. Meerkerk (uitr.) vertr. 14 Meiy v. Rangoon. Kieldrecht (uitr) vertr. 14 Mei v. Suez. HOLLAND-AUSTRALIe LIJN. Tjikandi (thuisr.) arr. 14 Mei v' Antwerpen te Blumenthal (bij Bremen). HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel vertr. 13 Mei v Oran n. Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisr.) vertr. 14 Mei v. Kilindini. Nijkerk (uitr.) an-. 13 Mei te Kaapstad. Rietfontein vertr. 14 Mei v. Port Natal R» East London. y JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjilitap arr. 12 Mei te Kobe. HOLLAND OOST-.YZIe LIJN Oldekerk arr. 14 Mei v. Rott. te Amsterdfliw KON. WEST 1ND. MAILDIENST. Almelo vertr. 13 Mei v. Valparaiso a. Aatote gasta. Jan van Nassau arr. 14 Mei v. We®t-rodi5 Iw. Havre te Amsterdam. Amersfoort (uitr.) arr 12 Mei te Talcahuaoo. Vulcauus vertr. 14 Mgi t Aui&t a. tadiu 1 i. Pe- n. v. Oqoninc SMAAHT ALS (JOOM S-i V.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6