Be Firma De Lange Be Moraaz te Alkmaar verzilvert awe coupons. R ■R HERHALINGSOEFENINGEN. De BURGEMEESTER van ALKMAAR roept den in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofganger, hier- onder venneld, bij deze op om' op 2 Juini a s krachtens artikel 31, eerste lid, b, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet (Stbl nr. 43 van 1922), voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen WAPSTRA, PIETER, lichting 1919, be- boorende tot de schoolcomp. van den motor- dienst, gamizoensplaats Haarlem. Voor nadere bijzonderheden wordt ver- wezen naar de openbare kennisgeving van 30 April j.l., welke tevens aan de afdeeling Militaire Zaken ter gemeentesecretarie ter inzage ligt. Alkmaar, 19 Mei 1925. De Burgemeester voonnoemd, WENDELAAR. waarmede deze paal staande wordt gehouden, waren losgemaakt. E>e politie moet reeds den schuldige hebben. Recfatszaken. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van 18 Mei. GESLOTEN DEUREN. De eerste zaak contra Th. Joh. U werd op last van- den politierechter met gesloten deu- ren behandeld. MISHANDELING VAN EEN HUIS- MEESTER. De 50-jarige stoker J. J T., geboren te Roermond, thans verpleegde in de rijkswerk- inrichting te Hoom, stond terecht ter zake dat hij op 30 Maart den huismeester der inrich- jng met een mes heeft verwond aan een zij- ner handen. Bekl. zeide dat hij gestraft werd en aan den majoor had gevraagd hem in een behoorlijke eel, waar licht en lucht aanwezig was, op te bergen, Toen hij daarop geen toe- begging kreeg, heeft hij den huismeester in drift met een mes aan de hand verwond. Bekl. is later zonder verder verzet in de hem toe- gewezen eel gegaan en heeft het mes afgege- ven. De verpleegden maken de messen voor huishoudelijk gebruik zelf. Vroeger werden die door het Rijk verstrekt, thans echter niet meer. De officier, lettende op het rijk gevulde strafblad van beklaagde. en overwegende dat de ambtenaren der rijkswerkinrichting be- schermd moeten worden, vorderde 4 maanden gevangenisstraf. Beklaagde werd daarop ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. KEURINGSAMUSEMENT. De 19-jarige landbouwer Joh. B. te Medem- blik, die zich op 17 April te Medemblik be- vond om aldaar voor de Nationale Militie te worden gekeurd, had zch aan drankmisbruik schuldig gemaakt en werd op grond van zijn luidruchtigheid uit het keuringslokaal .verwij- derd. Voorts heeft hij zich schuldig gemaakt aan mishandeling van een ijsco-venter met na me Kobus Arends. Het zoontje van Arends was met de bediening van het ijscowagentje belast. Bekl wilde ijs hebben zonder beta- ling, wat Arends natuurlijk weigerde. Daarop heeft hij Arends tegen den grond geduwd. Het optreden van beklaagde en zijn mede- keurlingen was zoo woest, dat eenige ambte naren der belasting ter bescherming van den ijscd-man moesten optreden. Eisch25 boete of 25 dagen hecht. Von- nis conform den eisch. MISHANDELING. De niet vi-rschenen Lubertus S. te Helder heeft op 7 April zijn zwager Jan Pietef v. d. Broecke, scheepmaker aldaar mishandeld. Beklaagde had eenige minder aangename din- gen verteld van het irieisje van zijn zwager en deze wilde hem daarover eens interpeilee- ren. De beklaagde begon al heel gauw met de vuist te slaan en toen kreeg v. d. Broecke een stomp in zijn gezicht. Mej. Clasina Wiegman, dienstbode en vcrloofde van den mishandelde, heeft de mishandeling bijgewoond. Eisch en vonnis: 20 boete of 20 dagen hecht WEDERSPANNIGHEID. Jacob B., uit Enkhuizen, niet verschenen, heeft zich op 26 April met geweld verzet te gen den agent ter Hark, die hem bij een volks- verzameling aanmaande tot doorloopen. Bekl. voldeed hieraan niet en werd derhalve aange- houden, waartegen bekl. zich verzette. Hij. verkeerde onder den invloed van sterken drank. Eisch25 boete of 25 dagen hecht. Von nis overeenkomstig den eisch. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 19 Mei. Uitspraken. Joh. K. te Zuidscharwoude, Joh. Adr. Z. te Noordscharwoude, Jan B te Noordscharwou- de en Gerrit B. te Noordscharwoude, niet voldoen aan een ambtelijke vordering, en G. B. opruii'ng, de le, 3e en 4e ieder tot f 40 boete of 40 dagen hecht, de 2e tot 20 boete of 20 dagen hecht. Pieter O. te Nieuwe Niedorp, wederspan- nigheid en beleediging, 30 boete of 30 da gen hecht. Geert G., Emmen. onbruikbaarmaking, 50 boete of 25 dagen hecht. Zitting van 19 Mei. NIEUWE ZAKEN. APPEL VONNIS KANTONGER. TE HOORN. De 39-jarige melkslijter Gerrit B. te Hoom was door den kantonrechter te Hoorn veroor deeld ter zake het op 4 Jan. als melkverkoo- per in voorraad hebben van melk, door toe- voeging van water in ondeugdelijken toestand verkeerende, to 7 dagen hechtenis. Van dit vonnis is de ambtenaar in hooger beroep gekomen en de beklaagde door de arr rechtbank bij verstek veroordeeld tot 150 boete of 50 dagen hechtenis, Tegen dat vonnis was beklaagde in verzet gekomen, welke verzetzaak hecien werd be handeld. De heer Dr. Moll, directeur van- den keuringsdienst te Alkmaar, had het mon ster melk op 4 Januari in beslag genomen en bevatte volgens aangifte van" het vries- puint een abnormaal kwantum water en wel 5 deel'en water op 1/100 deelen melk. Bekl. beweerde deze melk zoo te hebben ontvan- gen. Dat deed echter aan de strafbaarheid niets af. Hij stond niet terecht wegens ver- valsehing, doch overtreding van de Waren- wet. Bekl. stond op grond van zijn recaici trant optreden bij den keuringsdienst niet gunstig aangeschreven. Dr. Moll merkte bo- vendien op, dat beklaagde nog atlijd melk betrekt van de leveranciers, die volgens hem dan ondeugdelijke melk zouden leveren. Hij was nu reeds 2 maal voor een dergelijk feit veroordeeld. Bekl. is in hooger beroep gekomen, omdat de opgelegde boete hem rijkelijk hoog toe- scheen. Opgemerkt werd dat het maximum boete op de overtreding gesteld 2000 is. De officier n'oemde de houding van bekl. bene- den alle critiek en vorderde bevestiging in het vonnis der rechtbank f 150 boete, subs. 50 dagen hechtenis. Bekl. zeide dat hij onschuldig gestraft werd. De officier maakte hem nogeens dui- delijk waarvopr hij hier terecht stond. Uit- spraak over 8 dagen. Sluiting HISTORISCHE ANECDOTEN. Voor zestien jaar was de jongen in het land gekomen als een arm landverhuizer. Geen duit op zak en zonder een woord En- gelsch te kunnen spreken. Nu is hij rector magnificus van een Amerikaansche universi- teit. En z'n succes bewijst weer eens, dat Amerika het, land der onbegrensde mogelijk- heden is, mi'ts men zelf een beetje meehelpt. Karl Wettstein was de zoon van den Duit- schen predikant in Genua. Zeven kinderen telde de familie en men had het krap. Toen besloot Karl, z'n heil overzee te zoeken en toen hij te New-York aankwam bezat hij niets dan z'n knapzak. Bordenwasschen was z'n eerste vak. Wanneer er gelegenheid was, be- oefende hij het sneeuwruimen, schoenpoetsen, kachelschoonmaken en wat er verder aan dergelijke werkjes te doen valt, waarbij men onderwijl naar een springplank voor z'n car- riere wil uitzien. 's Nacnts zat Karl bij een petroleumlampje in z'n kamer en nam gretig alles in zich op wat er uit de leerboeken, voor z'n spaarduities gekocht, viel wijs te worden op ieder gebied van menschelijke vlijt en we- tenschap. Nu is Karl Wettstein 32 jaar oud, doctor en hoogleeraar En korten tijd geleden werd hij tot rector van de universiteit te Du buque in Iowa verkozen. Een dergelijk geval werd onlangs op een congres in Washington bekend. Tot voorzitter werd de professor in de natuurkunde van de Columbia-universiteit, dr. Michel Pupin, ge- kozen. Pupin was eveneens als arm landver huizer uit z'n vaderland, Hongqrije, naar de Vereenigde Staten gegaan, ook al zonder een woord Engelsch te kennen. Thans geldt hij in natuurwetenschappelijke kringen in Amerika als een van de het meest op den voorgrond tredende autoriteiten. Sedert den dag, waarop koning George V van Groot-Brittannie den troon heeft beste- gen, heeft koningin Mary, zijn gemalin, het niet onder stbelen of banken gestoken, dat zij het haar plicht acht, streng in te gaan tegen de groote veranderingen in de levenswijze en de opvattingen van de hedendaagsche ieugd Koningin Mary zet de tradities. voort van de eeuw van koningin Victoria, en haar ideaal zijn de eenvoudige gewoonten der oude ko ningin Victoria, die onder de regeering van konirtg Edward VII meer en meer zijn ver- dwenen. Kcning Edward hield er van, mooie vrou- wen om zich hoen te zien en vroeg niet, waar zij vandaan kwarnen en of zij een verleden hade'en. Het oude Engelsche gebruik, dat de dames en de heeren na tafel uiteen gaan, de heeren zich naar de rookkamer, de dames zich naar her salon begeven, verslapte onder zijn regeering. Men bleef bijden en de dames blie- zen uit geurige sigaretten sierliike rookwolk- ies naar het plafond. De dames uit de aanzienlijke tngeische kringen hebben het voorbeeld gegeven voor het sigarettenrooken door .de vrouwen. Wel- dra was er te London geen dame meer, of zij bezat een sigarettendoos, een koker, een siga- rettenprjpje en een aansteker van ede! metaal, en de Londenschc juweliers maakten goede zaken. Koningin Mary vcmd het rooken door da mes zeer ongepast en heeft het in haar tegen- woordigheid niet willen dulden. Haar hofda- mes werd het onmiddellijk na de trconsbestij- ging van haar gemaal ten strengste verboden en de koningin heeft ook buiten haar naaste omgeving een krachtigen kruistocfrt tegen het sigarettenrooken der dames ondernomen, met het gevolg, dat bijna geen enkele aanzienlijke Engelsche dame, die vocr toelating aan het hof in aanmerking komt cf zou kunnen komen, het waagt naar een sigaret te grijpen, omdat de koningin het te weten zou kunnen komen. In 't vijfde bedrijf van „Le Format libere," :u3 bees ten kooper gekleed, moest Beauvallet opkemen, gevolgd door een grooten bulhond. Dit tooneel werd altijd levendig toegejuicht. Op zekeren avend, d'at het s+uk weder zou cpgevoerd werden, was men in een. groote verlegenheid; want de bond, die men altijd gebruikte, kon men, door een toevallige om- standigheid, niet kTijgen. Men zocht een anderen hend, maar hoe men ook zocht, men kon niet anders dan een mops vinden. Een mops nu was vrij slecht in de rol te gebrui- ken, en men voorzag dat het publiek onte- vreden zou zijn, doch men begreep dat het tcch altijd beter was iets dan niets te heb ben, en Beauvallet kwam als beestenkooper op het tooneel, gevolgd dooi den mops. „Den bulhond, dm bulhond," riep men van alle kanten, „weg met den mops en de toeschou- wers maakten een leven dat hooren en zien verging. Toen trad Beauvallet voor het voet- liclit, verzocht een oogenblik gehoor en sprak: ,,Mijne heeren, daar onze kunstbroeder, de bulhond, onverwaclits ongesteld is gejvorden is heeft deze heer, op den mops "wijzende, goedgunstiglijk op zich genomen hem te ver- yangenmaar aangezien hij den tijd niet heeft gehad om zich behoortijk de rol in het geheugen te prenten. roept hij beleefdelijk uw toegcvelijlcheid in." Het melodrama eindigde te midden van een uitbundig gelach. In 1693 kwam een Florentijner koopman naar Engeland, die een zeer kostbaren parel ten verkoop had. Hij liet het kleinood ook zien aan Koningin Elisabeth en vroeg haar 20.000 pond sterling, wat dus ruim J 240.000 in onze munt is. De Koningin, die naar men weet, bijzonder veel van pracht hield, zoo zelfs, dat zij voor iederen dag van het jaar en nieuw staatsie- kleed had, vond toch deze som te hoog En hoewel zij verklaarde, dat zij het kleinood graag had gekocht, vond zij geen aanleiding te verzwijgen, dat haar middelen haar niet toelieten het te koopen. De Florentijner ging raismoedig heen. Aan een vriend vertelde hij het voorval en weende verdrietig: Ik had hcelemaal niet naar En geland moeten gaan. De Koningin daar heeft geen geld. In Spanje koopt de eerste de beste grande mij mijn parel af Deze bewering werd verder Verteld en kwam ook ter oore van den- schatrijken Lon- denschen reeder Gresham, die den Florentij ner zonder af te dingem 240.000 voor zijn parel betaalde en hem verzocht het klei nood den volgenden dag op een bepaald uur te willen brengen. Toen de Florentijner daar kwam, vond hij Gresham met vele vrienden an tafel. Hij kreeg zijn geld en werd uitgenoodigd mee te dinee- ren. Bij het dessert stond Gresham op, nam zijn glas en liet daar de parel in vallen, die hij toen tot verbazing der gasten in gruzele- menten stampte Daar goot hij wijn op en het glas in de hand nemend, bracht hij een dronk uit op de Koningin en hij sprak: Keer nu, mijnheer, naar Italie en Spanje terug en vergeet niet. als gij spreken wilt van de armoede onzer Koningin, dat zij rijk en mach- tig genoeg is, om onderdanen te bezitten, die parelen als de uwe op haar gezondheid' kun nen drinkm. Zulk een daad kon Koningin Elisabeth niet onbekend blijven, zij liet den reeder Gresham bij zich ontbieden en benoemde hem tot rid- der, als belooning voor de ridderlijke wijze, waarop hij- voor den roem zijner Koningin opgekomen was. EGMOND AAN ZEE. Burgerlijke Stand van 8 tot en met 15 Mei. Ondertrouwd Remondua Petrus Jonker te Heiloo en Dora Krab alhier. Si mon van den Berg en Trijntje Dekker, beiden alhier. Dirk Wamaar en Neeltje Zwart, beiden onlangs te Velsen, thans alhier. Overleden Trijntje de Graaff. 74 j., weduwe van Comelis de Graaff. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 14963 5000. Ns. 1972, 9393 en 18736 f 1000. Ns. 7674 en 12548 'f 400. Ns. 10526 en 19463 200. N®. 806, 3896, 5536, 5576, 9931, 9771, 13351, 15308, 16489, 19116, 19799 en 20285 100. Tilegrammen van heden. Gedeeltelijk gecorrigeerd. HEVIG ONWEER BOVEN OOSTBURG. OOSTBURG, 19 Mei. In den afgeloo- pen naeht ontlastte zich boven Oostburg en omgeving een zeer zwaar onweder, waarvan de gevolgen niet uitbleven. Twee groote landbouwschuren werden door den bliksem getroffen, n.l. bij J v. d. Plas te Oostburg en bij A. H. de Mil- liano te. Waterlandkerkje bij Oostburg. Bij deze branden kwamen een vijftal paarden, 2 stieren, 8 kalveren en een var- ken met biggen. Voorts ging verloren een hoeveelheid stroo, hooi, benevens eenig landbouw- gerei. DE GROOTE VEENBRANDEN IN ZUID- OOST DRENTE. NIEUW AMSTERDAM, 19 Mei Door onbekende oorzaak zijn zooals gemeld op verschillende plaatsen zeer ernstige bran den uitgebroken in Zuid-Oost Drente en wel te Klazinaveen-Noord, Emmer-Erf- scheidenveen en Barger-Compascuum. Als men zich naar het tooneel van den brand begeeft ontdekt men reeds van uit de verte boven de velden een grijze damp, ter- wijl de veenrook weldra te ruiken is. Te Klazinaveen-Noord is de brand zeer venijnig. Daar woekert de brand in het veen zooals enkele jaren geleden bij den grooten brand in Valtermond. Hier staan 20 H.A. van den heer Veldkamp en 15 H.A. van de Mij „Klazinaveen" in brand Men heeft uit een viertal woningen het huisraad weggedragen. Er wordt met een drietal spuiten gewerkt n.l. van Ter Apel, Emmen en van de fa. Scholten. Het resul- taat is tot dusver zeer klein, want overal ziet men de kleine vlammen opdoemen. Te Emmer-Erfscheidenveen omvat de brand een oppervlakte van 40 H.A. Hier verbranden groote complexen turf. Men vreest ook voor het behoud van enkele bag- germachines. Met den sterken Oostelijken wind en doorioopende droogte is de toestand zeer ernstig. Hier wordt niet gespoten daar de wegen voor brandspuiten onbegaanbaar zijn. Te Barger-Compascuum kan men den straatweo bijna niet passeeren omdat de rook te dik is. Het vuur verbreidt zich hier zeer snel. Gegevens omtrent het verbrande ontbreken. Er zijn meerdere spuiten gealar- meerd. RUSLAND EN ESTLAND. LONDEN, 19 Mei. Uit Reval wordt ge meld, dat de betrekkingen tusschen Estland en Rusland zoo gespannen zijn, dat het laatste land paspoorten weigert aan Est- landsche zakenlieden. DE KWESTIE DER SCHULDEN. PARIJS, 19 Mei. Met betrekking tot de tenigbetaling der schulden aan de Veree nigde Staten en Groot-Brittannie, wordt gemeld, dat de Fransche regeering in staat hoopt te zijn binnen 14 dagen omlijnde voorstellen naar Washington en Londen te kunnen zenden. De Fransche voorstellen zijn uitgewerkt door den Minister 'van Fi nancial Caillaux en den Minister van Buitenlandsche Zaken Briand Zij zullen binnen enkele dagen hun voorstellen ter goedkeuring aan het kabinet voorleggen. Men meent te weten, dat.de voorstellen cngeveer gelijk zullen zijn aan de regeling tusschen de Vereenigde Staten en Grcoot- Brittannie, terwijil een langere termijn zal worden verzocht. DE STAKING IN DE VENEN. EXLOO, 19 Mei. In een gister gehouden vergadering van veenarbeiders te 2e Ex- loermond, is met 64 tegen 16 stemmen be- sloten de staking in het veenbedrijf aldaar voort te zetten. DE STRIJD IN MAROKKO. PARIJS, 19 Mei. De laatste berichten van het front jn Marokko meklen, dat bin nenkort een nieuw en beslissend offensief door de Riffs zal worden begonnen. De luchtverkenners melden, dat de Riffs groote versterkingen in de richting van het front aanvoeren. Ook de Fransche troepen krijgen versterkingen. EEN MOTIE VAN WANTROUWEN. BERLIJN, 19 Mei. De communisten hebben in den Rijksdag een motie van wantrouwen tegen den Rijkskanselier en den rijksminister van buitenlandsche zaken iingediend. OOK HITTE IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 19 Mei. In Berlijn en in an- dere gedeelten van het Rijk heerscht een groote hitte, waardoor groote woud'bran- den zijn ontstaan. Een enorme brand brak uit in het district Naugaard (Midden- Pommeren). Ook militairen moesten hel ipen om den brand te blusschen. Ingezonden stukken. Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de redactie er nude instemt.) Mijnheer de Redacteur. In Uw courant van Maandagavond las ik tot mijn verbazing, dat er tijdens de seriewed- strijden op. Zondag j.l. een vechtpartij was voorgevallen tusschen Haarlemmers en voet- ballers uit Velsen, ja de scheidsrechter was zelf® het veld uitgestuurd. Nu zou ik gaarne van Uwen correspondent, den heer Smits, vememen hoe hij aan dat beridht is gekomen. Daar de heer Smits de uitslagen van het beetuur ontvangt en nooit den geheelen Zon dag op het terrein aanwezig is, is het mij een raadsel hoe hij aan dat vechtpartijtje is ge komen. Het volgende is Zondag voorgevallen Tijdens den wedstrijd D. I. S. I—V.S.V. II achtte de scheidsrechter het noodzakelijk om den grensrechter en een speler van V. S. V. en een speler van D. I. S. het verder me- despeleh te ontzeggen, wegens wangedrag Verder is er niets voorgevallen. Aan den heer Smits het volgende: Als U niet den geheelen dag op het veld aanwezig kunt zijn, wend U dan om „nieuws" tot het bestuur, doch vraag het niet aan een of anderen kwajongen of anti-sportman. P. GREEUW, Seer. V. V. H. Tfldschriften. De heer Th Mellema schrijft in De Bin- nenvaart van 16 Mei j.l. een uifvoerig artikel over de noodlottige aanvaring van de Noord- Holland III" en de „Johanna MarijJce", waarbij 6 menschenlevens te betreuren waren. De heer M. komt daarbij tot de conclusie] dat ten spoedigste maatregelen genomen die- nen te worden, dat niemand meer kan worden toegelaten als schipper op stoom- of motor- booten, die niet volkomen bekend is met de bepalingen op het uitwijken en het geven vac seinen, uit het Binnenaanvaringsreglement. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Robertus Antonie Zwart en Alida Smorett berg. GEBOREN: Gerard us Johannes, z. van Jan Liefdng eo Kniertje Gerrits. OVERLEDEN: Johanna Margaretha Walch, wed. Jacob Beets, 74 jaar. Stadsnienws. DE JAARLIJKSCHE BRANWEER- OEFENING. De groote jaarlijksche oefeningen van de brandweer zullen morgenavond om 7 uur wederom plaats hebben, naar gewoonte ook dit jaar op het Waagplein. Naar wij vernemen zal „Polygoon" van Haarlem deze demonstraties verfilmen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8.17 uur licht op. Andere voertuigen een half uur later. FOTOWEDSTRIJD. Zooals men weet, heeft de heer Joh. Lau- wers, Payglop alhier, onlangs een fotowed- strijd uitgeschreven. De drie opnamen daar- voor hadden te Bergen plaats op Zondag 10 Mei 1.1. Veertien van de deelnemers zonden hun werk in, dat gister door een jury van vier personen, daartoe door den heer L. uit genoodigd, werd beoordeeld. Zij stelde den volgenden uitslag vast: eerste prijs no. 10, tweede prijs no. 9, derde prijs no. 22. Volgens een heden door ons ontvangen van 19 Mei 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te A, a Vorige Koers. pl.l, 1.30 pl.m. 1.45 7}-81 pl.m. 2.- pl.m.2.1b lb. 75 66.60 41.70 li El STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness»Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. B. C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Ditp actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Kolonialc-Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaatt Unic Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besocki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1033/16 99*/i, 194 1481A 132 I/a 1321/6 110 3l/t 21 l/a 991/s 871/6 87 41 OS/* 401i/« 791/, 1103/6 5121/, 3701/, 1063/6 1991/6 171V, 121/6 1311/, 343 V, 150i/4 3741/6 236 10 1491/, 1011/, 253 1351/, 184 691/, 54 1468/6 164 71/6 477/8 159 671/, 173/6 951/, 127/1, 42V„ 4001,6 4178/6 349 2821/, 91 139V6 193 149 133 99J-100 117 5131/, 372 1691/, 171 12 131 380-4 2381/, 137 192J —4 1483/, 1331/, 1328/6 1101/, 410 400 80 5141/, 373 237J-9j 71 55 147 164 159 159 V, 67 18i/, 12 403—Vj 403-5 4131/6 350 91 140 1931/6 99 851/, 84 84 515 373 153—8,6 385-61 237-S 254 1351 40 70 551/2 147 160 17 404 418£- 349 988/6 513 154i/s 236J-7 151 70 1471 k 160 17 413—1A PROLONGAT1E vorige koers 21 pCt., heden 2J pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Louden Berlijn Parijs Brussel Bazel Wcenrn p. Sch. Kopc lagen Stockholm Christinia 100 Vorige koers 12.08 59.21 12.911/, 12.521/, 48.15 35.04 4675 66.55 41.80 NIET OFFICIEEL. New.YorkI 2.4SS/, Italie 10.15 Koers op heden om 2 uur. 12.08-1/6 59.22 12.49 48.15 2.48s/, 1/, 10.12V,

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2