Alkmaarsche Gourant n De terugkeer van Klompvoet FEUILLETON. Dinsdag 19 Mei. Gemengd Nieuws Proyinciaal nieuws Abonnementen op Tijdschriften, zoewel Binnen-ats Buiteniandsche Vo. 117 1935 Honderd Zeven en Twintigste Jaargang. LEERARESSEN BIJ HET HUISHOUD- ONDERWIJS. De Band van leeraressen bij het huishoud onderwijs heeft Zondag te Utrecht een druk bezochte buitengewone algemeene vergade ring gehouden. Verschillende zusterorgani- saties hadden afgevaardigden gezonden. De voorzitster, mej. A. van Anrooy nit DdTHaag, herinnerde in haar openings- woord aan het 25-jarig bestaan van den band, waarvan geen feestelijke herdenking kon plaats hebben door het overlijdten van de setretaresse, raej. Wolff. In zeer waar- deerende bewoordingen herdacht spr. het yele, dat de overledene sedert vele jaren voor den heeft gedaan Vervolgens herinnerde spr. aan hetgeen de •bond in de afgeloopen 25 jaar voor het huis- houdonderwijs gedaan heeft. Medegedeeld werd, dat de collectie leer- in ickielen, thans ondergebracht in het gebouw der Volksuniversiteit te Utreclit, zoo goed als gereed is en spoedig weer.bezichtigd zal kunnen word en. Vervolgens deed de voorzit ster verslag van de werkzaamheden na de laatste vergadering. In zake de wijziging van de Pensioenwet heeft het bestuur actie ge- voerd met de zustervereeniging Van het nij- verheidsonderwijs; de fractievoorzitter wer- den bezocht, doch resultaat heeft het niet ge had. Daarna werden een aantal wijzigingen in de statuten behandeld. Besloten werd, dat aan de regeerjng een adres zal worden gezonden, waarin o.a. uit- eengezet zal worden dat in het algemeen de salarissen bij het huishoudonderwijs te laag zijn genomen. Bovendien zal aangedrongen worcfen op een vast salaris dat naar boven kan gaain indien het aantal lesuren vergroot wordt; uitbetaling van vol loon gedurende een jaar bij ziekte; opheffing van de bepa- ling van oritslag bij huwelijkvoorts dat op- geheven wordt "de bepaling dat de twee laatste periodieke verhoogingen aan de leer aressen niet uitbetaald worden, terwijl er in de regeling staat dat de mannen ze wel krijgen hoewel er bij dat onderwijs geen mannen werkzaam zijn. Met bijina algemeene stemmen sprak de vergadering zich na uitvoerige besprekingen uit, dat het gehuwd zijn van een leerares geen redten van ontslag mag zijn. Bij monde van mej. Eldering werden aan het bestuur twee fraaie bloemstukken aange- boden voor het vele, dat het bestuur voor de leden gedaan heeft. Op voorstel van den voorzitster werd met algemeene stemmen besloten om nu geen jubileumsfeest gevierd wordt de ingeko- men gel den voor dat fees t te bestemmen tot vorming van een fonds tot ondersteuning van behoeftige leden, welk fonds den naam zal dragen: „Mejuffrouw Wolf Aleida Johan- nafonds". De gelden uit het reeds bestaande ondersteuningsfonds zullen dan in het nieu- we fonds gestort worden, terwijl voorts de leden en de bondskas aan het fonds kunnen bijdragen. In de volgende vergadering zal het bet bestuur met nadere voorstellen komen. Daarna werd aan de orde gesteld de mo- gelijkheid van samensmelting met de yer- eeniging ter bevordering van het nijverheids- onderwijs voor meisjes. De voorzitster van d#ze vereeniging mej. N. van Berkum, d'irectrice van de Industrie- en Huishoudschool te Dordrecht, verdedigde die samensmelting. De voorzitster van den bond, mej. van An rooy, betoogde, dat het bestuur eveneens sterk de voordeelen van fusie voelt, d'och waar de belangen van het onderwijs, dat de beide ver- eenigingen vertegenwoordigen, uiteenloopen, kunnen deze het best behartigd worden door elke vereeniging afzonderlijk. Samenwerking stelt het bestuur echter zeer op prijs. De voorzitster, alsmedte verschillende le den, betoogden uitvoerig, dat op allerlei gronden een samensmeftiiig ongewenscht is. Voor salarieering, rechtspositie, pensionee- ring enz. kan permanent wotden- samenge- werkt, doch voor de speciale vakken kan iedere vereeniging het best zelf optreden De onderlimge waardeering komt reeds, daar- voor is een fusie onnoodig. Ten slotte sprak de vergadering zich met bijna algemeene stemmen uit tegen fusie. Be sloten werd echter,d at geregeld zal worden samengewerkt. Na rondvraag werd dte vergadering ge- sloten. HUISELIJKE ELECTROCUTIE. Ir. W. F. Pot schreef dezer dagen aan het HibL: Een moeder die het leven van haar vijftien- jarigen zoon wrl redden, doch daarin niet Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 57) „Je hebt je tegenover mij gesteld, Oke- wood," zei Grundt plotseling, „in een tijd, toen de bijl al aan de wortels van den Ger- tnaanschen eik gelegd was. In den langen tijd dat ik te bed moest blijven om die wond je weet, dat ze het noodig hebben gevon- den, het benefit te verspreiden dat ik dood was heb ik wel eens gedacht, hoe onze strijd eigenlijk een verkleinde reproductie was van den strijd tusschen Duitschland en En- geland. En in geen van beide gevallen is het mij volkomen duidelijk, waarom de Englander won „Misschien is het een gewetenszaak, Herr Dokter?" De Duitscher keek mij verbaasd aan. ^Gewetenszaak!" riep hij uit. „Maar dat is geen middel van oorlogvoeren!" Lawless naast mij uitte een luiden kreet van. verbazing. Hij stond over de dekens ge- bogen.- „De schat!" riep hij uit, „groote hemel, Vsbt .U. hern geyonden?" slaagt, omdat het publiek nog steeds niet vol- doende voorgelicht is omtrent: hoe met elec- triciteit moet worden omgegaan, le. bij het gebruik en 2e. ingeval van een electrocutie. Dit voorval, dat verleden week te Groenlo gebeurde, doet mij weer om uw gastvrijheid vragen; had toch de moeder geweten wat ze doen moest, dan was het waarschijnlijk een kleine moeite geweest om haar kind te redden. le. Ze had, haar handen met een paar dro- ge kleedingstukken,' matten, kleedjes of gor- dijnen beschermende voor contact met de blanke draden, deze tegen elkaar aan mioeten drukken, goed zorgende, dat haar gezicht of het onbed'ekte deel van' haar handen niet met eenig onbedekt deel van het lichaam (hoofd of handen) van haar kind in aanra- king kwam. Was zij hierin'geslaagd1, dan had zij een kortsluiting verwekt, welke de smelt- zekeringen in den stroomtoevoer had doen smelten. Waren de draden boven haar handbereik, dan had ze met een hark, schcffel of schop de draden misschien tegen elkaar kunnen werken, tenminste als de jongen ze in z n kramp niet al te krachtig van elkaar hield. Kon zij de draden niet bij elkaar brengen, dan had ze kortsluiting kunnen maken tus schen de draden door er een trap- of gordijn- roe of pook op te drukken, deze ijzeren of ko- peren staven aangepakt zijnde met een droog kleedingstuk als anaerzins in de hand en funk op de draden gedrukt, eventueel heen en weer bewogen om de roestlaag weg te schuien. Drukt men niet dadelijk flink door, dan heeft men kans vonken en vlammen te maken, maar daar moet men niet van schrikken en toch dadelijk beter aandrukken Op mijn initiatief heeft dr. W. L. Eulofs mijn dertien raadgevingen op electrotechnisch gebied met een bevattelijke thcoretische voor- rede van zijn hand met zeer doeltreffende af- beeldingen geillustreerd, welke uitgegeven zijn door Frits van Raalte, in een bundel met al'erlei andere raadgevingen en lllustraties. Aangezien dit boekje „Veiligheid voor alles 90 cent kost, zal het wel niet onder leders bereik komen en ben ik zoo vrij deze raadge vingen hier te herhalen 1. Voer nooit eenige reparatie aan een elec- trisehe installatie, een lamp of ander elec- frisch toestel uit, voordat de installatie of het toestel is uitgeschakeld. 2. Denk er aan, dat de schakclaar meestal eenpolig uitschakelt, zoodat het apparaat, ook al is de schakelaar uitgezet, door den anderen cnonderbroken draad onder span ning blijft staan. Werk dus niet aan een ap paraat voordat beide zekeringen, waardoor stroom naar het apparaat gevcerd wordt, zijn- teruggedraaid, liefst g~elieel verwijderd. Het uitschakelen van een verplaatsbaar apparaat geschiedt door het uittrekken van de dubbel- po'lige of de beide eenpolige stekers 3. Indien ge in de eene hand een electrtsch ingeschakeld of eenpolig uitgeschakeld appa raat hebt, zooals een waterketel, striikpzer, telefoon, stofzuiger, bureau- of looplamp, rank dan met «de andere hand nooit een water- ot gasleiding of een telefoon aan. 4 Raak geen ingeschakeld of eenpohg uit geschakeld electrisch toestel aan, wanneer ge op een vochtigen of op andere wijze geleiden- den vloer staat. Strijk niet op een terrazzo keukenvlicer staande. Als ge den looper stof- zuigt in een terrazzo gang, blijf dan op den looper loopen. 5 Gebruik geen defecte snoeren, d. w. z. snoeren die niet vofdoende zijn geisoleerd en waarvan de koperaders hier en daar blank zijn. 6. Raak geen buitengeleidingen aan, voor- al niet wanneer ge bij v. op een dak, met me- taal bedekt, of vochtig plat of goot staat. Ook het aanraken van de draden met gelei- dende voorwerpen, zooals een natte bezem, vliegertouw en dergelijke is gevaarlijk. 7. Koop en gebruik geen electrisch speel- goed dat op het lichtnet wordt aangesloten door middel van een voorschakelweerstand in den vorm van een lamp van bepaalde sterkte, doch schaf daarvoor een kleinen transforma- tor aan, waardoor'de spanning, welke op het speelgoed komt, niet hooger wordt dan 20 Volt. Let er op dat deze transformator met de goede zijde aan het speelgoed wordt ver- bonden, andcrs wordt de toestand eerst recht gevaarlijk. 8. Koop geen electrisphe apparaten, alvo rens ge de zekerheid hebt verkregen, dat ze van deugdelijkc, dus gevaarlooze constructie zijn; beclenk goed, dat levensgevaarlijke con- structies helaas bestaan en in den handel worden gebracht en dat elk apparaat defect kan raken en dan gevaarlijk kan worden. Het platselijk electrisch bedrijf zal u hieromtrent zeker gratis van advies dienen. 9. Ktim niet in palen met electrische gelei dingen. 10. Als iemand, die op den grond staat, door den stroom getroffen wordt en zijn han den niet meer,los kan laten, bescherm dan uw handen met uw uitgetrokken jas of kiel, als deze tenminste droog is, of met een droog gcrdijn» ihatje of kleedje, ep til hem zoo mo- gelijk van den grond. Terwijl ge naar hem En hij hield een glinsterend goudstuk om- hoog. Gek, ik had er heelemaal niet meer aan gedacht. „Daar op die dekens, kapitein," zei ik, „ligt al wat wij waarschijnlijk ooit van den schat op Cock Island zullen vinden. Ik Jreb de plaats, waar hij geborgen is, goed uitge- vonden. Maar de schat zelf is verdwenen Daar liggen vijftieri goudstukken, ik heb ze geteld. Dat is alles, wat ervan over is toen sprak Grundt. „Dus heb je tot het eind toe opgesneden!" zei hij; „meer niet." „Dat was het dus, waarom de bende zoo'n haast had1 om weg te komen!" riep Lawless. Ik schudde het hoofd. „Zij hebben den schat evenniin gevonden," antwoordde ik. „Ergens tusschen de rotsige ravijnen en kolven van dit eiland liggen een hondej:d duizend pond Amerikaansche dol lars en Duitsche twintigmarkstukken' ver- strooid. Het Noodlot heeft ons een poets wil- len bakken, kapitein. Het heeft eer. vulka- nische uitbarsting gestuurd, die den schat in de lucht heeft doen .vliegen!" ,,'Jemineeee!" riep Lawless met een diepen zucht. ,,'t Is zonde nog-en-toe!" treurde Mackay. Daar kwam Yvonne aan. Marjorie vroeg naar mij, zei ze. Ik vond' haar opzittend1, Garth naast haar. Het zonlicht begoin1 te da- toe loopt, leunt ge hem al toeroepen, te trach- ten van den grond op te springen. 11. Kuot ge zoo iemand niet toeroepen of bereiken, schakel dan direct den stroom af, indien diit mtogelijk is. Staat iemand, die zich niet meer los kan laten, op een ladder, maak dan eerst, dat die per soon niet valt als ge den stroom afschakelt, maar laat hem opvan- gen. Nogmaals Waarschuw ik het publiek er voor dat de huishoudelijke spanningen min- stens even gevaarlijk zijn voor dien mensch als de hooge spanningen. Laat men toch niet onnoodig aan de leidingen z.g. prutsen. De uitvinding om in plaats van de onschuldige anode en gloeistroombatterijgelijkgerichten wisselstroom to gebruiken voor de Radio staat voor de deur en daarmede wordt bet gevaar letterlijk in de handen van tienduizenaen ra- dioliefhebbers gebracht. Men zij dus hierme- de voorzichtig en late niet te kleine kinderen met de radio liefhebberen, zooals nu onop- houdelijk gebetirt, ten koste van zeer veel du re radiolampen. Men dient er goed aan te denken, dat men zich door het gillen van een getroffene niet van de kook laat brengen en z'n hoofd ver- liest, want het redden van iemand die geelec- frocuteerd wordt is even gevaarlijk als het duiken naar een drenkeling. Urenlang togepaste kunstmatige ademha- ling bij bewusteloosheid na bevrijding is een besl iste eisch, dit mag niet worden opge- geveu voordat de dood zich positief manifes- teert door het optreden van lijkenvlekken. NEDERLANDSCHE JOURNALISTEN- KRING. De Nederlandsche Journalistenkring heeft Zondag te Den Haag een buitengewone al gemeene vergadering gehouden die gewijd was aan de behandeiing van eenige voorstel len in zake het rapport, uitgebracht door de commissie, benoemd ter onderzoek van het medezeggenschap-vraagstuk en inzonderheid ter onderzoek van de maatregelen, noodig om de positie van den journalist bij dagblaa- verkoop te versterken. De voorzitter dezer commissie, Prof. Mr. D. van BJom, woonde de vergadering bij. Eveneens waren aanwezig de eere-voorzitter van den Krirag, Mr. L. J. Plemp van Duive- land en het eere-lid, de heer P. A. Haax- man Jr. De voorzitter, de heer D. Hans, bracht, na genoemde heeren welkom te hebben geheeten, een woord van oprechten dank, aan de com missie, voor het volbrachte werk, inzonder heid aan Prof. Dr. van Blom voor de be- reidwilligheid om de leiding der commissie te. aanvaarden en aan den secretaris der commissie, den heer H. H. J. van de Pol. Het rapport zeidte spr. heeft veel mee- ningsverschil doen ontstaan, ook ini de kringen der journalisten zelf, maar niemand zal ontkennen, dat het een prachtig en om- vangrijk stuk werk is. (Applaus.) Prof, van Blom d'ankte voor de woorden van den voorzitter en verklaard'e, dat hij zich alleen reeds op grond van zijn journalistieke verleden verplicht had gevoeld, de benoeming te aanvaarden. (Toejuiching). Na een geanimeerde discussie werd met grpote meerderheid aangenomen een voorstel van het Kringbestuur (red'actioneel eenigs- zins gewijzigd door de aanneming van een amendement van den heer J. Schraver), waarin werd voorgesteld, allereerst te stre- ven voor verbetering van dte positie der jour nalisten bij den verkoop van bladen, aange zien dit punt op grond van de gebeurtenissen der laatste jaren het meest urgent werd ge- acht. Eenige moties, waarin speciale maatrege len betrefferide dat onderwerp werden aan- bevolen, werden voorloopig van de agenda afgevoerd, en aangenomen werd een motie van Mr. johan J. Belinfante, waarin het Kringbestuur opdracht kreeg, zich te wenden tot het bestuur der Directeuren-vereenigin- gen, ten einde in gemeenschappelijk overleg bepalingen te ontwerpen, die bij dagblad- verkoop de positie dter jounrnalisten gunstiger zullen maken dan tegenwoordig hpt geval is. Het kringbestuur zal dat deel van het rap port, hetwelk over andere ondterwefpen han- delt, nader in studie nemen. ONREGELMATIGHEDEN TE BERGEN OP ZOOM. De gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft Zaterdag vergaderd en wel ongeveer 6 uur in geheime zitting. Met algemeene stemmen is aan den ge- meente-ontvanger, den heer A. J. J. dte Meu- lemeester, ontslag uit zijn betrekking ver- Ieend, onder handhaving van de verant- woordtelijkheid van het door hem tot d'usver gevoerde beheer. Eveneens is met algemeene stemmen be sloten den gemeente-secretaris, den beef C. J. A. van Liempt, voor den .tijd van 1 maand uit zijn betrekking te schorsen in afwachting van een nader onderzoek naar eventueel door hem gepleegde onregelmatighed'en. DE KAMERVERKIEZINGEN. De candidatenlijst der Hervormd (Geref Staatspai'tij bevat de volgende namen: ds. C. ten en de ondergaanden zon wierp lange schaduwen in de grot. De hemel was vol rose schapewolkjes. Eenigszins beschroomd stak Majorie mij haar smalle, blanke hand toe. Het kan wel verbeelding van mij geweest zijn, maar ik geloof dat Garth ineenkromp. „Dus ben je ten slotte toch overwinnaar gebleven?" zei ze. „Kom hier eens naast Va- der en mij zitten en vertel alles van het be gin af aan. Je hebt dus den schat gevonden?" „Ik heb de plek gevonden, waar hij vet* borgen is geweest," antwoordde ik. „Maar hij was verdwenen „Verdwenen?" riep Marjorie, en ik weet zeker, dat er verslagenbeid in haar stem klonk. „Verd)wenen?" echode Garth. „Maar de goudstukken dan, die je Grundt hebt toegfworpen?" vroeg het meisje. „Ik begrijp er niets van ,,Dat was een gedeelte van een kist, dat de vuikanische uitbarsting had overleefd, waar door Ulrich von Hagel's schat naar alle vier windrichtingen uiteenspatte. Je herinnert je dat rookzuiltje, dat wij vanaf den zijkant van de rots vo6r het groote beeld zagen op- stijgen? Nu, ik ontdekte, dat het uit ee^n die- pe spleet in de rots kwam aan den vQet van het beeld. Uit den kleinen stapel van steenen die nog op den rand van de rots staat, bleek, dat de schat begraven was geweest in een A. Lingbeek, te Reitsum, drs. J. J. W olden- dorp, te Groningen, G. Nieuwenhuizen, te 's Gravenhage, w. Buising te Rotterdam, ds. L. C. W. Ekering te Amsterdam, A. J. te Loo te Delfstrahuizen, G. J. Prins Jbzn. te Olde- broek, W. A. Boers te Amsterdam, J. V. Plas, te Velp, en D. B. Michon, te's Graven hage. AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN. Ook de heer T. Stelling, die Vrijdagmiddag na het auto-ongeluk bij Apeldoorn naar het zeikenhuis te Apeldoorn is vervoerd, is aan de bekomen verwondingen overleden. DE OLYMPISCHE SPELEN. Onder eere-voorzitterschap van den com- mi9saris der Koningin in Zeeland is een pro- vinciaal Zeeuwsch comite voor geldinzameling ten Kehoeve van de Olympische spelen 1928, opgericht. NED. ONDERW. GENOOTSCHAP. Zaterdagmiddag 2 uur vergaderde in „Het Paard'shoofd" alhier de Afdeeling van het Nederl. Onderw. Genootschap „Alkmaar Buiten" welke bijeenkomst goed werd bezocht. Nadat de penniugmeester de heer J. Medem- blik verslag had uitgebracht over het gehou den beheer der financien in 192425, en de leden met algemeene stemmen hadden beslo ten om ter voldoening aan de wenschen van Volksonderwijs om haar te steunen bij het op- richten en instandhouden van Openbare Be- waarscholen, een bedrag aan die vereeniging, voor dat doel af te dragen werd kennis geno men van den inhoud van den Beschrijvings- brief voor de Alg. Verg. van het N.O.G. welke 3, 4, en 5 Augustus te Assen zal worden ge houden en werden de heeren H. Smidts van Oudorp en J. van Albada alhier, respect, als afgevaardigde en plaatsverv. afgev. be noemd, welke benoemingen werden "aangeno men. I KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten tot de uitgifte van een 5 pets, lee- ning groot 10,000,000, tot conversie van de 6 pets, leening 1924, groot 10,000,000. Gistermiddag heeft prof. dr. M. W. Woerdeman zijn ambt van buitengewoon hoogleeraar in dte histologie aan dte uindver- siteit van Amsterdam aauvaard1 met het uit- spreken van een rede over Determinatiepro- blemen en weefselleer. Boven het Bezuidenhout in Den Haag moet Zondag een vliegmachine hebben gevlo- gen op minder dan 250 meter hoogte, het geen yerboden is bij algemeene politieverorde- ning. De rijksambtenaar Reints te Oude-Pe- kela heeft Zaterdag reeds een zwerm bijen gevangen. Zondag heeft de Norske Forbund in Holland den Noorschen nationalen feestdag gevierd met een feestmaaltijd op het kasteel Oud-Wassenaar. Er waren zestig Noren aan wezig, van wie de meesten in Nederl and ge- vestigd zijn; verber eenige kapiteins van Noorsche schepen, die thans in Nederland sche havens liggen. Zondagmiddag is de landbouwer A. de R. te Capelle door een vachtauto van de fir- ma Van C. te Sprang overreden en kort daar- op aan de gevolgen gestorven. DE UITWATERENDE SLUIZEN. Tot hoofdingeland van den polder „De uitwaterende Sluizen" is in dte vacature G. Bos'Wz. gekozen de heer J. Kraakman Az alhier. Als heemraad is gekozen in dte vacature A. C. Kroon de heer A. Schroodetr alhier. UIT HE I LOO. In het bestuur van het Ambacht West- Friesland, genaamd het Geestmer-Ambacht, is de volgende voordracht opgemaakt voor een Heemraad: 1. C. Dekker te Heiloo, 2. D. Swart te St. Maarten, 2. T. Rems te St. Maarten. UIT DE RIJP. Onder het vee van dte landbouwers 'AL Blokdijk en gebrdeders D. en C. Blokdijk, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Dit zijn de eerste gevallen in deze gemeente. UIT GRAFT. Voor de vacantie betrekking van gemeente- secretaris- en ontvanger (gecombineerd) heb ben zich 52 solicitanten aangemeld. UIT BERGEN. Tegen diverse personen zijn gedurende de laatste dagen door de politie proces-verbaal opgemaakt, zulks wegens het zoeken. naar meeuweneieren. Het rapen van deze eieren ineemt een zoodanigen omvang aan dat het zich laat aanzien dat het broedsel vernietigd zal worden, indien daartegen althans geen krachtige maatregelen zouden worden geno men. De meeuweneieren worden in hoofdzaak aan de bakkers verkocht, die daarvoor prij zen bested'en van 12 tot 15 cent per stuk. De broedplaatsen in de duinen zijn thans onder bewalcing gesteld van een vijftal po litiemannen. grot, die uit de rots, voor het beeld1 was uit geg raven: Waar die grot was, is nu een gapende hoi te, die rook en stroomen fava uitbraakt. Voor zoover ik kan nagaan, moet de schat gewoon- weg uit de grot in de lucht gevlogen zijn. Dat die veronderstellnig juist is, wordt ge loof ik, wel bewezen door de'ontdekking van een houten kistje, waarin nog enkele goud stukken waren. Verder waren er nog stukken verkoold hout overal verspreid. Voor de rest is de schat verdwenen en niemand zal hem ooit kunnen krijgen. Marjorie's oogten keken mij treurig aan; maar ik kon haar blik niet verdragen. „Maar hoe heb je dit alles ontdekt?" „De doorgang, waarlangs ik ontsnapte uit dte grafkamer bracht mij buiten op een paar honderd meter afstand van het beeld De zwaveldampen uit den krater van den vulkaan schoten mij in de keel zoodra ik aan het eind van de gang in de open lucht kwam. Mijn eenige gedachte was jou te vinden. Dus staple ik de goudstukken in mijn zak en ging in de richting van de Horseshoe Baai om te zien of het jacht was teruggekomen. Toen ik taal noch teeken van' de „Naomi" of van jou zag, ging ik dadelijk op ondterzoek uit. Ik veronderstelde dat Klompvoet en zijn mannen ergens in de buurt van de rots met dte terrassen op wacht zouden liggen en ja- wel, toen He hier door het struikgewas sloop, N.V. Biek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, Alkmaar, is HET ADRES voor DE UITWATERENDE SLUIZEN. ningtoezicht maakt bekend, dat omtrent de toekenning der bij Raadsbesluit van 30 April j,l. beschikbaar gestelde premie's van 200. —voor den bouw van kleine arbei- derswoningen in Alkmaar door ondergetee- kende inilchtingen wordten verstrekt. De Directeui; van het Bouw- en Woningtoezicht, G. VOS. Het bedrag der Rijksvergoeding over 1923 voor de jaarwedden van het onderwij- zend personeel der St. Ursulaschool in deze' gemeente, is bij beschikking van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen bepaald op 13677.50. Naar wij veinemen zal gedurende het zomerseizoen, te beginnen met Pinksteren, een autobusdienst Bergen-Egmond rfan den Hoef-Egmond aan Zee, worden ingesteld Door de Bouw Exploitatie Mij. Bergen aan Zee wordt tegenover Hotel-Restaurant Stroomer, een autopark ingericht, waar on der toezicht auto's kunnen worden gestation- neerd. Tevens zai ter plaatse een benzine- pomp wordent geplaatst. Wanneer het auto park nu maar tijdig gereed komt zal dit ge durende het zomerseizoen goede diensten kunnen bewijz<sn, terwijl dan tevens zal wor den voorkomen dat d'oor het plaatsen van auto's nabij Hotel Nassau-Bergen het strand versperd wordt. Het maken van dit autopark brengt door de noodzakclijke terreinophoogiug nog een belangrijke uitgave met zieh, die men zich had kunnen besparen door t/o Nassau Ber gen de weg te verbreeden. B. S. V. speelde Zondagmiddag eenige wedstnjden tegen V. V. U. te Uitgeest. Waarschijnlijk tengevolge van het warme weer, waren de elftallen van B. S. V. zeer onvolledig. De aspiranten b verloren van de aspiran- ten van V. V. U. met 3—1. De vetranen van B S. V. aangevuld met eenige spelers van V. V. U. verloren van een veteranenelftal van V. V. U. met 3—2 Hierna speelde B. S. V. met een elffcal waar in 3 spelers uit het le elftal, eenige uit hei 2e elftal en aangevuld met eenige aspiranten tegen V. V. U. I. Alhoewel Bergen een oogen- b'lik de leiding had, moest zij ten slotte met 4—2 het onderspit dtelven. UIT ST. PANCRAS. Onze plaatsgenoot, de heer J. R. werd een paar weken .terug geverbaliseerd door den rijksveldwachter Visser, wegens z,g,n, overtre- ding der Zondagswet (het op Zondagmorgen uitventen van melk.) Thans kunnen wij mel- den, dat door den ambtenaar der Justitie geen termen werden gevonden om een strafvervo)- ging tegen den betrokken persoon in te stel- len, zoodat de melkslijters hier ter plaatse ge- rustgesteld kunnen zijn. UIT HEER HUGOWAARD. De heer Van Velzen assistent bij de Ned. Spoorwegen alhier is als zoodanig overge- plaatst naar Velp. UIT DIRKSHORN. Nu de voorbereidende werkzaamheden van het Concours van Harmonie- en Fanfarecorp- sen alhier, haar voltooiing naderen, kan men ontwaren, dat moeite noch kosten worden ge- spaard, om den bezoekers een waardige ont- vangst te bereiden. Wanneer men door de fraai versierde en's avonds schitterend ver- lichte poort het feestterrein betreedt, bemerkt men rechts de f linke muziektent, benevens Ju- ry- en Commissietent, links de groote dans- en consumptietent, met de verschillende kramen en tentjes, benevens den zweefmolen en flinke carree vormende ruimte biedende voor tal van bezoekers. Des avonds electrische verlichting van "de fraai versierde danstent en het geheele feest terrein, benevens door de welwillende mede- werking van het P. E. N. van het gansche dorp. UIT SCHERMER'HORN. Als hulpbesteller, verbonden aan het hulp- postkantoor alhier, is in dte plaats van den heer C. Vlugt, die wegens gezondheidsrede- nen heeft moeten bedanken,d' e heer P. Du- dink, alhier, aangesteld. zag ik de heele bend'e achter elkaar in de richting van de rots marcheeren. Ik lette op, waar ze vandaan waren gekomen en toen ik ter heen kroop, zag ik jou en Grundt in ge- sprek. Het eenige waar het toen op aankwam, was jou uit Grundt's klauwen te krijgen. Ik zag nergens een spoor van bewakers, maar ik .was er zeker van, dat Klompvoet hulp da delijk bij de hand moest hebben. Toen ik dat alles bij mijzelf overleg had, hoorde ik't schot van de „Naomi". Dus toen besloot ik allea op het spel tc zetten voor een laatste over- bluffing en ik handelde onmiddellijk „Toen ze mij vertelden, dat je niet in de grot was," zei Marjorie „kon ik mijn ooren niet gelooven. Hoe ter wereld legde je het aan om daar uit te ontsnappen?" „Wel," antwoordde ik, „je herinnert je die steenen tafel waarop de mummies lagen?, Onder een daarvan vond ik, ingelegd in de tafel, een platten steen waarop een sebild- pad gebeiteld was. Ik weet niet of je de be- teekenis van dat teekent kent. De &Hldp«d was ''et teeken van dien beruchten zeeroower kapitein Roberts, die in vroeger dagen, de groote man was op deze zeeten. Het it be kend, dat de zeeroovers Cock Island gt- bruikten om er yoorraden versch vlteesch en water op te doen je kunt daar over lejen in de ,,Zeilaanwijzingen" en dat teeken van die schildpad bracht mij aan het na- denken. (Wordt vervtfffi)

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5