Atkmaarsche Courant De terugkeer van Klompvoet JFEUILLETON. Woensdag 20 Mei. Opening van den weg van Castricum naar Zee. So. 118 1925 Honderd Zeven en Twintigste Jaargang. Voor Castricum's geschiedenis was het gister een zeer belangrijke dag. Het nog weinig als natuurdorp bekende Castricum maakt zich op o;n als badplaats naar voren te treden en wij konden gister con- stateeren, dat er vele gunstige vcorwaarden zijn, die het daarvoor een mooie kans geven. Door den nieuwen zeeweg, die het in 1894 door de provincie van Prinses von Wied aangekochte landgoed, bestaande uit een 200 H.A. wei- en bouwland, een 200 H.A. bosch en een 600 H.A. wildernis, voor het verkeer ontsluit, zal het oude Castricum, waarvan de kronijken uit de lOe eeuw reeds als van een ridderlusthof gewagen, in zijn grootsche en ongerepte natuur bekend worden bij de dui- zenden stadsbewoners, die steeds meer de groote waarde van het toeven in de vrije na tuur gaan erkennen. De Castricummers begrepen gister de be- teekenis van dgzen dag ten voile en hadden zich dan ook eendrachftlijk opgemaakt om feest te vieren. De vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer „Castricum Vooruit" had voor het or'ganiseeren van de'feestelijkhe- den haar beste beentje voorgezet, waardoor het mogelijk was geworden, dat de talrijke genoodigden op een wijze werden ontvangen, die bij hen den besten indruk achterliet over de eensgezindheid van de Castricummers. Om twee uur werden de genoodigden in de raadszaal, in tegenwoordigheid van de raads- leden, door den burgemeester, den heer P. Lommen, welkom geheeten, die een spe- ciaal woord van welkom sprak tot den heer Vogelenzang, als vertegenwoordiger van Ged. Staten en tot mevrouw Aukes-Timmers, lid van de Prov. Staten, a-lsmede tot de pers. Per auto's, vooraf gegaan door een groep met sjerpen versierde jonge dames op rijwie- len, gevolgd door een groote Lisone-auto, waarin het lustig blazende fanfar-ecorps was gezeten, begaf het gezelschap zich hierna naar den zeeweg, waar bij het commandants- huis, waar een eerepoort was opgericht, werd halt gehoud'en. In tegenwoordigheid van honderden hield burgemeester Lommen hier een toespraak, waarin hij er aan herinnerde, hoe in de raads- vergadering van 16 Februari 1921 de raad van een beharding van den Schulpweg niets wilde weten en in de vergadering van 16 Juli 1923 nog van meening was, dat de Provincie maar voor deze beharding moest zorg dragen. En nu, zoo vervolgde spr., nog geen twee jaar zijn we verder, of het gemeentebestuur van Castricum roept u bijeen om getuige te zijn van de opening van den nieuwen verhar- den weg naar Zee. Wij leven wel snel. Toen in het voorjaar van 1924 het eerste gedeelte van dezen weg was verhard en in ge- bruik gesteld, bleek al spoedig, dat dc trek naar zee en strand een boven verwachting grooten omvang had aangenomen. Niettegen- staande men van het Commissarishuis een flinke, vcrmoeiende klimpartij had te onderne- men om de zee te bereiken, kwamen er hon derden uit Castricum en omgeving cen be- zoek brengen aan het zilte nat. Het aantal fietsen-, dat hier en aan Johan- neshof des Zondag's gestald werd, over- schreed meermalen de 500. Autodiensten van- af het station Castricum brachten vele bezoe- kersMaar wat meer is, bij de Castri cummers zelve rijpte de overtuiging, dat het algemeen gemeentebelang een verharden weg tot aan zee als eisch stelde. Krachtdadig toog men aan den arbeid,v ar- beid van propagandistischen aard. De vereeniging „Castricum Vooruit", ver eeniging tot bevordering voor Vreemdelingen verkeer, nam de leiding, en wist te bereiken, dat deze aangelegenheid opnieuw in den Raad aanhangig werd gemaakt, met het ge- volg, dat Burgemeester en Wethouders de op- dracht ontvingen zich in verbinding te stellen met het College van Gedeputeerde Staten in dit gewest, om te komen tot een oplossing van dit vraagstuk, voor Castricum van zoo'n grbote urgentie Ik mag hier gewagen, dames en heeren, van de voortvarendheid, waarmede Gedeputeerde Staten en eveneens de Staten van Noordhoi- land, in samenwerking met "het bestuur dezer gemeente, het belang van Castricum hebben gediend. v In de open-bare raadsvergadering van den 28en Mei 1924 werden met algemeene stem- men de voorstellen van Gedeputeerde Staten om voor gezamenlijke rekening den weg naar zee te beharden, vrijwel zonder discussie aan genomen. Ik acht mij gelukkig, hier in de gelegenheid te zijn Gedeputeerde Staten bij herhaling na- Door Valentine Williams. Geautoriseerde vertaling van W. E. Pont. 57) Ik trachtte den steen op te lief fen, maar die was stevig in de tafel vastgemetseld. Maar bij mijn duwen en stompen leunde lk tegen den rand van de tafe 1 en plotseling week het tafelblad in zijn geheel op zij, ter- wijl een holte van ongeveer vijf voet diep zichthaar werd. Die holte was het uiteinde van- een gang, die eenige honderden meters lang was en naar de open lucht voerde „Maar hoe kreeg je de opening achter je weer dicht?" „Heel eenvoudig. Ik legde de mummies weer zooals ze eerst gelegen hadden, zoodat de steen met de sehildpad weer bedekt was; toen trok ik, staande in de holte, het heele. tafelblad boven mijn hoofd weer op zijn plaats. Het is massief en klinkt niet hoi, het eenvoudigstc en aardigste in zijn soort, dat ik ooit zag. Roberts en zijn mannen moeten de grafkamer voor een soort geheime bij- eenkomsten gebruikt hebben, denk ik. Mis- schien was in hun dagen Cock Island be- woond Er was zooveel, dat ik had willen vragen, mens de gemeente Castricum dank te kunnen brengen voor de aangename wijze, waarop wij met hen hebben samengewerkt. Spr. uitte hiervoor woorden van dank. Dat de weg, welken wij zoo dadelijk in oogenschouw zullen nemen, daar zoo heerlijk ligt en zich zoo schitterend aanpast aan de mooie omgeving, danken wij aan de Directie van den Provincialen Waterstaat. welke hem heeft ontworpen. Ook hiervoor u-itte spr. zijn erkentelijkheid. Ook de aannemer van den weg, de firma P. Dekinga, werden woorden van dank g^- bracht. Gelijktijdig met den wensch naar een ver harden zeeweg, zijn er te Castricum ook badplaats-aspiraties ontstaan. Ik hoop van harte, dat ze in vervulling mogen gaan en geef de verzekering, dat Gemeentebestuur en Raad gaarne met de bevolking zullen sarnen- werken cm de Gemeente te brengen tot steeds grooter bloei. Ik zal hier heden niet verder over uitwei- den; wij zijn niet hier gekomen om de toe- komst van Castricum te bespreken. maar om te zien wat reeds heden is tot stand gebracht. Met den wensch, dat velen uit Castricum en omgeving hier mogen genieten van het breede strand en de heerlijke zee, dat velen, ver- mocid na dagelijkschen arbeid, rust en ver- kwikking mogen vihden aan het Castricum- sche strand, verklaar ik den zeeweg voor ge- opend. (Applaus en fanfares). Het woord was hierop aan den heer Voge lenzang, rentmeester van de Provinciale gron- den, die Castricum feliciteerde met de tot- standkoming van den zeeweg. Spr. uitte den wensch, dat en de Staten en het Gemeentebe stuur nimmer spijt zouden hebben van het totstandbrengen van dezen weg. Spr. herinnerde er aan, dat het bezoek aan de Provinciale duinen geleidelijk is toegeno- men en wees er op, dat helaas ook de bescha- diging geleidelijk toenam. Dat het publiek op opOngestelde landgoederen herhaaldelijk be- schadiging toebracht, betreurde hij in hooge mate, omdat dikwijls in een dag jaren van ar beid wordt vernield. Spr. wekte op, omdat iedereen hier welkom is en omdat hier zoo weinig mogelijk wordt verboden, de natuur te eerbiedigen en bosch- branden te voorkomen. Als men dit doet, dan is hem een groot bezoek aan dit Noordhol- landsche bezit zeer welkom. (Applaus). Namens „Castricum Vooruit" werd nog het woord gevoerd door den voorzitter, den heer Hemmer, die verklaarde, dV het voor het Bestuur van „Castricum Vooruit" een groote voldoening was, dat deze weg tot stand was gekomen. Aan alien, die daaroe hadden me- degewerkt, bracht spr. dank. Dank bracht spr. ook aan de muziekcorpsen D. I. U. en E. M. M. voor hun medewerking, aan dit feest betoond. Spr. eindigdc met den wensch, dat Castri cum door den zeeweg tot bloei zal worden gebracht en dat de verwachting zal worden verwezenlijkt. De genoodigden ontvingen hierop een aar- digen gids van Castricum, waarna na het ronddienen van den eerewijn, door den burge meester de afsluitdraad werd doorgeknipt en men, voorafgegaan door de lustig blazende muziekcorpsen, den weg' naar zee op-wandel- de. Deze wandeling. die ongeveer een kwartier duurt, levert de schitterendste panorama's met een wijden blik over woeste d-uingebie- den en vergezichten met het oude dorp op den achtergrond. Tijdens deze wandeling werd't. ons duidelijk, dat door het tot stand brengen van dezen weg voor de Noord-Hollanders een belangrijke gelegenheid is geschapen om in een heerlijke natuuromgevLng te vertoeven. Het strand met de nog primitieve gelegenhe- den voor het gebruiken van ververschingen en een niet gering aantal badtentjes is niet het minst bekoorlijk. Buitenland ROCKEFELLER'S DOCHTER GE- TROUWD. Het veelbesproken huwelijk van df eenige dochter van John D. Rockefeller jr., die, zoo als men weet, op Ford na. de rijkste man ter wereld wordt genoemd, is Donderdag voltrok- ken. Abby Rockefeller is getrouwd met een advo- caat mr. Milton, die slechts een bescheiden in- komen heeft. De vriendschap tusschen het paar dateert reeds van hun prille jeugd, toen zij speelkameraden waren en het meisje op het landgoed van haar grootvader in de boomen klom. Dcch ook na dien jtijd leven zij elkaar trouw in lief en leed. Miss Rockefeller moest bijvoorbeeld verscheidene malen voor den rechter verschijnen, omdat zij met haar auto de een of ander maximum snelheid had over- treden en telkens was het mr. Milton, die haar verdedigde en met succes. De huwelijksvoltrekking vond, naar gemelu wordt, in alien eenvoud plaats. Niettemin wa ren er op de bruiloft 1200 gasten, terwijl 75 detectives ter bewaking van de bruid en hare juweelen aanwezig waren. zooveel, dat ik had willen zeggen. Maar de tegenwoordigheid van haar vader, norsch en onhandelbaar, maakte een onzichtbaren scheidsmuur tusschen ons. Ik voelde mij ver- legen en ongelukkig, omdat ik begreep dat onze eilandroom ten einde liep. „Het wordt donker," zei Garth opstaande. „Kom Marjorie, het is tijd om weer" aan boord te gaan!" De uitnoodiging gold niet mij. Toch zou ik weer met hem moeten- terugvaren. Hij kon mij daar toch niet achterlaten. „Ga je mee?" zei mijn lievg Marjorie met haar gewonen tact, die haar nooit in den steek liet. ,,Alleen maar tot aan het strand," ant- woordde ik. „We zullen moeten besluiten wat er met onzen vriend ginds moet gebeu- ren Het probleem van Grundt begon zich aan mijn gees-t op te dringen. „Ik kom wat later aan boord," zei ik, wanneer Sir Alexander mij dat wil toe- staan „Wij moeten natuurlijk Majoor Okewood1 mee terug nemen tot Rodriguez," was Garth's koele opmerking. Marjorie vloog op bij deze woorden. „Vader!" riep ze verontwaardigd. Zwijgend liepen wij naar het strand. Toen wij het bosch uitkwamen, kwam John Bard met groote stappen over het strand aa-nge- loonen. Het pasr maakt een h'uwelijk'sreis 'door Europa. Na hun terugkeer zullen zij een een- voudige etage in New York betreken en mr. Milton hervat dan zijn advocaten-practijk. EEN BOOKMAKER, BIJ EEN GOLF- WEDSTRIJD. Voor de ea'ste maal in de gesdhiedenis van -t golfspel (a-lthans in Engeland) riep dc- zer dagen te Hollinwell bij de finales van het 1200 pond tournament der Nottinghamshire Olub een bookmaker zijn „cotes" over de links. Terwijl spelers en toeschouwers in stomme aandacht bijeen waren, werden zij plotseling opgeschrikt door een aan paarden- renbezoekers welbekend gcluid. „Hc geef het veld aan vijf tegen een Allen wendden ver ontwaardigd het hoofd om, en zagen toen twee sieriijk en opvallend- uitgedoste perso- nen, van wie de eenxden bekenden „tasch" droeg, en de andere een grcot boek hanteerde, en een potlood hield voor eventueel „zaken" Zcover kwam het echter niet. De autori- teiten deelden het tweetal mede, dat hun te genwoordigheid niet gewenscht werd, en ten_ slotte werden de aspirant-golfbookmakers' met de sterke hand verwijderd. DE PARAAF VAN DEN CHIRURG. In Pennsylvania woont een medicus O'Neill Kane geheeten. Volgens de Amerikaansche geneeskundige bladen heeft deze chirurg een origineelen inval gehad. Gedachtig aan het meesterteeken uit de gildetijden heeft hij voorgesteld, dat de chirurgen in 't vervolg hun operaties zullen parafeeren. Waarom de kunstschilders en zilversmeden wel en de be- kwame operateurs nief, was zijn redeneering. Hij heeft al het voorbeeld gegeven en zoo be- vinden zich naast het lidteeken van een zij- ner laatste patienten de initialen O. K. en de datum van de operatie. Keurig getatou- eerd bewaren zij de herinnerign aan 's chi- rurgijns bekwaamhedep. Ook in Frankrijk schijnen sommige medici er wel iets voor te voelen. Een hunner heeft aan een vertegenwoordiger van de ,,Matiri" medegedeeld, dat hij het idee nog niet zoo gek vindt. Op die wijze is steeds na te gaan of en zoo ja, wanneer en door wien een pa tient reeds eerder is geopereerd. „Dat zal men wel op andere wijze kunnen te weten komen," verklaart een collega. „Een chirurg is niet een schilder of beeldhouwer. Niemand is bij zijn operaties tegenwoordig, noch de patient •die onder narcose is, noch zijn familie, niemand anders dan de operateur met z'n kenn-is en verantwoordelijkheidsgevoel. En nu zou hij openbaarheid geven aan zijn werk? Dat ncoit! Het lidteeken is niets an ders dan het tooneelgordijn. En hebt u ooit gehoord, dat de schrijver van het stuk daar zijn en toch dichtschuiven na een stuk dat zijn en toch dichtschuiven na eens tuk dat naar niets gelijkt. Innerlijk werkt de chirurg, dat moet men niet vergeten!" EEN PSEUDO-DOKTER ALS BOEKEN- DIEF ONTMASKERD. Groot opzien heeft in Weenen de arresta- tie van dr. Marx Bartl gewekt, die dezer da gen ontmaskerd is als boekendief. Langer dan twee jaar heef-t de man als assistent in een Ween-sch ziekenhuis gewerkt zonder ooit aan een hoogeschool te hebben gestudeerd en examens te hebben gedaan. Het is nog niet bekend om welke redenen Bartl (de zoon van een Weensch ambtenaar en behoorend tot een gegoede burgerfami- lie) besioot op te treden als arts zonder daartoe het recht te tyebben. Men zou volstrekt nog niet ontdekt heb ben met een-b-edrieger te doen te hebben, wa re het niet, dat in verschillende bcekwinkels den laatsteni tijd diefs-tallen, bijna steeds van kostbare medische werken, werden ont dekt op dagen, dat deze jonge man in den winkel was geweest, waardoor de aandacht van de recherche op hem werd gevestigd, die bij onderzoek ontdekte, dat hij assistent-arts aan- een ziekenhuis was. Bij het daarop volgend onderzoek bleek, dat de verwachte onder zijn eigen naam in het liaepitaal werkte. Maar tevens bleek, dat deze Max Bartl een misdadiger was, welbe kend bij die justitie. Bartl werd gearresteerd. Hij bekende onmiddellijk" de diefstallen en verklaarde hiertoe te zijn gekomen om door de bestudeering van die werken, welke hij bij gebrek aan geld niet kon koopep, zijn be- dische kennis te vermeerderen. Hij hield echter staande werkelijk arts te zij-n. Geble- ken is echter, dat zijn diploma's vervalscht zijn. "Bartl, die in 1893 geboren werd, is in '17 veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal van een brillanten halsket- ti-ng uit een juwelierswinkel. In zijn eel heeft hij ijverig medicijnen gestudeerd. Na zijn invrijheidsstelling wist hij eenige colleges te bezoeken en wist zich door harde studie een groote medische kennis eigen te maken, zoo dat hij bij zijn collega's in het ziekenhuis goed stond aangeschreven. Zelfs wist hij zich al's assistent een plaats te verschaffen op de chirurgische kliniek van prof. Hoche- nett. Het onderzoek in deze zo-nderlinge historie wordt ijverig voortgezet. HOOFDSTUK XXV. Het einde van een droom. Ik geloof niet, d-at ik ooit vrceger in mijn feven zoo blij was geweest iemand te zien. Daar was hij in levenden lijve, die gocde, oude John, slan-k en statig en hoffelijk, zoo als een Spaansch edelman, in een brand- schoon tussor pak en de onvermijdelijke si- gaar in den mondhoek. „John!" riep ik uit. „Hoe ter wereld kom jij hier?" Hij staarde mij verbaasd aan. Hij herkende mij blijkbaar het eerste oogenblik niet. Geen wonder, dat hij zich afvrceg, wi-e deze smerige vagebond kon zijn, die hem zoo familiaar groette. Maar toen met een uitroep herkende hij mij en klopte rpij op den rug, „De&mo-ncl, alle goden, ben jij het! Man, je hebt ons een angstigen tijd bezorgdWat heb je ui tgevoerd, dat je er zoo uitziet?" „Het is een heel verhaal, dat nu ten einde is," zei ik eenvoudig, ,,en 't zal lang duren, dat alles te vertellen! Voor 't oogenblik kan ik er niet overheen, dat jij hier opeens voor me staat! „Ik deed na-vraag naar E-l Co jo en zijn bende, nadat jij was weggegaan en teen werd ik hevig bezorgd ovei' je," zei deze eerlijke, trouwe vriend „Maar toen ik hoorde, dat dc rijksboot van de kustverdediging, het snelste schip in deze wateren, vermist werd, besioot ik dat het tijd werd om eens naar je te gaan DE GESCHIEDENIS VAN EEN CHEQUE. De New Yorksehe correspondent van de Ielg. schrijft: toen de directeuren en employe van het New Yorksehe Clearing House op Zaterdag 2 Mei in cle ..clearance" kamer bijeen kwamen, vonden zij door onder de andere tienduizen- den cheques, een die betaling eischte voor 146.000.000 dollar. Deze cheque werd door Clarence Dillon, van de bankiersfirma Dillon, Read Co. uit naam van een groep bankiers in betaling ge geven voor den aankoop van de Dodge Brothers Automobile Company. In Wall Street werd gezegd, dat dit de hoogste cheque is geweest, die ooit voor een handels-transac- tie werd uitgeschreven. Er zijn verschillende regeeringscheques geweest, die grooter w aren Enkele jaren geleden heeft J. P. Morgan Co een cheque van 250.000.000 dollar getee- kend in verband met een Engelsch-Fransche obligatieleening. De kleinste cheque die ooit geteekend werd was die door den minister van Oorlog gedurende den Amerikaanschei; bur- geroorlog, groot een cent. Daarmee werd de vordering van een burger betaald. De Dillon, Read Co. cheque was uitge- scheven en geteekend door Clarence Dillon „Pay to the order or Dodge Brothers" en ge- trokken op de Central Union Trust Company van New York. De overdracht van de 146.000.000 dollar van de Central Union Trust Co naar de Ha nover National Bank veroorzaakte geen an der werk dan een beetje boekhouden. Niemand heeft er ook maar aan gedacht, dat een der- gelijke enorme transactie zelfs een „rimpel" zou veroorzaken in de geldmarkt. Het is niet eens zeker, dat het geld onmiddellijk in de Hanover National Bank opgevorderd za! worden door Detroit, door de omstandigheid, dat er een cheque-clearance bestaat tusschen de „moibrstad" en New York. Na het ontvangen van de bewuste cheque hebben de Dcdge-erfgenamen, twee weduwen die er warm in zitten, de controle van Dodge Brothers overgegeven aan de Dodge Brothers Incorporated. Hoe de Millioenen Transactie geschiedde. Even na tienen schreef mr. Dillon de cheque van 146.000.000 dollar uit naam van de nieu- we eigenaars van de Dodge Brothers Inc Nadat dit geschied was, ging hij met zijn ad- vocaat Arthur Ballantine naar het kantoor van de Central Union Trust Company 80 Broadway. Daar waren als veregenwoordi- gers van de Dodge belanghebbenden Charles Spicer en H. Popeny, present. Verder enkele vice-presidenten van de Trust. Om 10 uur 30 wafd het kantoor telefonisch verbonden met Detroit, dat ongeveer 900 mijl westelijk van New York ligt. Mr. Howland advocaat voor Dillof?. Read Co. in Detroit, sprak met mr. Ballantine in New York: ..Everything ready", zei hij. Daarop gaf mr. Dillon onmiddellijk de nu beroemde cheque over aan mr. Spicer, waarop deze telefoneerde naar Detroit: „Ik heb de cheque". Hierna ontving de Dillon, Read Groep de verkoops-acte van de Dodge erfgenamen. Wallstreet zegt, dat Dillon Read Co, een profijt van 14.000.000 dollar heeft ge maakt, door deze transactie. Niemand weet eigenlijk te voren, hoe groot de winst zal zijn, omdat de bankiers moeten afwachtgn wat de beurs zal doen. Zoolang de markt ..pegged" is zoodat iedere hoeveelheid aandeelen onmid dellijk opgeslokt wordt, moet de firma Dillon, Read Co. prachtige winsten binnenhalen. EEN EUROPEESGHE FAKIR. In de Berliner Medizinische Gesell- schaft" werd onlangs cen jonge Oostenrijker gedemonstreerd, die zich noemt To Rhama (zelfbedwin-ger). Wij lezen daarover in „Vox Medicoran": In den oorlog kreeg hij pijnlijke wonden aan rug en beenen, waarbij het bleek, dat hij pijnstillende middelen (morphine, veronal) niet verdroeg. Door bewuste, autosuggestieve training bracht hij het zoo ver, dat hij voor pijn ongevoelig werd, zoodat bij operatieve verwijdering van een granaatsplinter uit zijn been hij niets voelde. Hij heeft deze kunst nu systematisch uitgebreid- en zich hier- mee een nieuw beroep geschapen. Hij treedt thans in het openbaar op en laat zich door het publiek met naalden doorsteken. Zeer eigenaardig is hierbij het volgen-de. Bij zijn optreden worden gewone niet gesteriliseerde hoedepennen gebruikt. Er komt geen biped uit de steekgaatjes en ondanks honderden doorstekingen heeft hij nooit i-n-fectie gehad. Behalve eens, in Spanje, toen hij vlak voor de prik zelf bemerkte, dat hij niet de gewone cliepte der auto-suggestie kon bereiken. Hij geneerde zich toen, het experiment af te bre- ken en kreeg toen wel infectie. Later nooit weer. Hij bevindt zich in een hypn-otischen toestan-d gedurende de seance. Dat hij werke lijk gevoelloos is, blijkt ook hieruit, dat zijn pupillen willekeurig zijn te vernauwen en te verwijder., terwijl iemand, die, bijv bij een kies trekken met geweld zijn pij-n- onderdrukt, steeds wijde pupillen heeft. kijken. Een van mijn fruitschepen, de Cristo bal, was .toevallig in de haven en daarmee ben ik hier gekomen. Het schip ligt nu hier voor anker. V-cordat wij verder praten stel ik voor, dat je aan boord komt en je eens even opknapt. En je ziet eruit a-lsof je wel een har-tversterking gebruiken kondt ook!..." Ik legde hem uit, hoe ik in moeilijkheid zat, wat te doen met Grundt. „E1 Coj-o, he?" zei Bard en floot even. „Dat is een vangst, die je daar gedaan hebt, zeg! We zullen hem meenemen naar Rodri guez. Hij is koek en ei met den President, ge loof ik, en ik zou zij-n Excellentie wel eens een lesje willen geven Zoo spraken wij af. Bard beval, dat er een boot aan land gezonden zou worden om Club foot te halen en aa nboord van de Cristobal te brengen. Hij beloofde te zullen zorgen, dat mijn vijand veilig opgeslo-ten werd. Dus keerde ik Cock Island den rug toe, dat daar droomerig lag onder den sterren- hemel, met zijn terrasvormige rotsen en het groote beeld en het kle-ine dal, waar Von Ha- gel rust-te. Ik ging aan boord van de Cristo bal en hield mij een ruim half uur bezig met in een gloeiend heet bad de stijfheid uit mijn ledematen te stoomen, een heerlijken borrel biunen het bereik van mijn hand. John had in dien tusschentijd een boot naar de „Naomi" gezonden om mijn bagage te halen; want ik had hem verteld hoe de zaken stonden tusschen mij en Garth en hij vond drukken. HOE SHAW VOOR EEN DINER BEDANKTE Dc ..Yorkshire Evening News" publiceert den volgenden brief, door Bernard Shaw aan den nestor van het Lagerhuis (mr. T. P. O'Connor) geschreven in antwoord, op een uitnoodiging voor een diner. Beste T. P. Tijdelijke afwezigheid uit Lon-den en een sterke zin voor humor zullen mij bletten om je uitnoodiging te aanvaar- d-en voor een diner in erkenning van de po- litieke verdiensten van Ramsay MacDonald. In aanmerki-ng nemend d^t d-e man Premier is geweest, en dat hij een belangrijke rol in die positie heeft gespeeld, meende ik dat de ze verdiensten wel waren opgemerkt. Als het diner een succes mocht zijn, stel- ik voor om het te laten volgen door een maal- tijd, die ten doel heeft om de pieteit van den Paus te erkennen, daarna een om tnadruk te leggen op het wiskundige talent van Ein stein, en ten slotte een om de aandacht te vestigen op de aanw ezigheid van mijlpaien op den Dover Road. Als je ook nog een lunch kuut laten houden om de menschen er aan te herinneren dat ik tamelijk goed ben in het schrijven van tooieelstukken des te beter. Deze cetpartijen zouden- een halve eeuw geleden beter in het kader gepast hebben. Overigens zijn zij goed bedoeld, en ik hoop dat jullic je alien goed amuseeren zult". Provinciaal iiieuws UIT OOSTHUIZEN. Door het verdagen van de waterleiding en belastingkwesties en het staken der stemmen over een paar andere punten in de raadsver gadering der vorige week, kwam Zaterdag j.l. de raad wederom bijeen. Na voorlezing der notulen die met kleine opmerkingen van de heeren Vet en Eysser werden goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat de heer Couvert, die belast was me' het maken van een paar dammen voor de armvoogdij, indertijd 2 personen uit de ge meente had gevraagd, coch dat die hem niet behulpzaam konden zijn. Voorts deelde de voorzitter mede dat mej. Salm-Bouman hare benceming tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs heeft aangenomen, dat eveneens hebben aan genomen hunne benoemingen resp. tot school- schconmaker en tot hooisteker, de heeren D J. Visser en Jn. Nierop., en dat de heer J. Geuzebroek heeft bedankt voor zijne benoe- ming tot lid van den raad en dat als zoodanig door het centraal stembureau is aangewezen de heer J. Slager. Alsdan was aan dc orde het voorstel-Evs- sen om geen subsidie meer te verleenen aan den autobus-houder Sporre uit Hoorn, over welk voorstel de vorige week de stemmen staakten.. Ook thans staakten de stemmen. Tegen waren de heeren Eyssen, Hellenberg en Plas. Het voorstel werd dus be^chouwd al? te zijn verworpen, zoodat de subsidie blijft doorgaan. Hierna kwam de Waterleidingkwestie aan de orde. Allereerst werd met algemeene stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. om geen brandkranen en spuitstukken te doen plaatsen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat na de vorige Raadsvergadering waarin dit punt ver- daagd werd, bericht is ingekomen van het Provinciaal .Waterleidingsbedrijf, dat ook het gedeelte Zuid-Schardam zal worden aange- sloten. Na deze mededeeling werd het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen goed gekeurd. De waterleiding zal nu volgens de vastgestelde plannen aangelegd worden. Daarna kwam de belastingkwestie, die ook in de vorige vergadering werd verdaagd. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. om het vermenigvuldigingscijfer on 1.7 vast te stellen, in stemming gebracht en aangenomen met de stem van den heer Evs- sen tegen. Aan de orde was daarna het voorstel B. en W. tot aangaan van een geldleening ad. 25.000.ten behoeve van de ondergrond- sclie bekabeling der gemeente. Het werd na eenige besprekingen aangeno men met de stem van den heer Eyssen tegen. Voorts kwam in behandeling de kwestie der woning van het hoofd der school te Hobreede. De voorzitter zeide hierovr in comite reeds uii- voerige mededeelingen te hebben gedaan en stelden voor de woning niet te repareeren, om- het heel begrijpelijk, dat ik liever op de „Cris- tobal" wilde blijven. Ik had een oogenblik geaarzeld, eer ik antwoordde; want ik ver- langde wanhopig Marjorie weer te zien. Maar, overlegde ik, een milliouitairs dochter paste niet bij mij en het was beter, daf wij zoo zouden scheiden. lk krabbelde dus een brieve, dat de zwarte hofmees-ter voor haar zou meenemen: alleen maar enkele regels om haar vaarwel te zeggen en haar te bedanken voor haar moedige daad, die mij het leven go red had. Er werden mij enkele ververschingen ge bracht in mijn hut en terwijl ik, in een groo ten chambereloak van mijn vriend, zat te eten, vertelde John Bard mij, wat hij had vernomen omtrent het verband tusschen El Cojo's bende en Cock Island. Gedurende den oorlog," zei hij „was het eiland een plaats. vanwaar door Zwarten Pa blo en zijn vrienden een belangrijke smok-kel- handel in wapens gedrec en werd voor de Me- xicaansche rebellen. 1 let doel van het plan, dat door de hoofden van cien Diutschen spi- ennendienst in de Vereenigde Staten word geleid, was: de onrus-t gaande te houden op de Amerikaansche kust, zoodat daar Ameri kaansche troepen moesten blijven. (Wordt vervolgd). ■-

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5