een Cacaodrank MOTHARDTs STAAL-TABLETTEN90 ct MAAG-TABLETTEN75 ct ZENUW-TABLETTEN. 75 ct LAXEER-TABLETTEN. 60 ct HOOFDPIJN-TABLETTEN 60 ct Bij Apoth. en Drogisten dat zulks een 2 a 3 duizend gulden zou moe ten kosten. Het college van B. en W. wilde liever een geheel nieuwe woning latenbouwen Na verschillende besprekingen werd het voorstel gebracht. De stemmen staakten. Voor waren de heeren Dekker, Van Leijen en Vet t UIT HEILOO. In de vorige raadszitting is besloten om een straat te maken van den Westerweg naar het Brunogebouw, indien de eigenaren van hun eisch afzagen dat een afscheiding zou worden gegeven op kosten van de gemeente, Van een tier eigenaren vemamen we, dat het kerkbeshrur voor deze afscheiding zal zorgen. Indien dit juist is staat niets raeer de uit voering in den weg. *De heer J. Rus. eigenaar van het be kende kroegje van „Lijpie de Koning" heeft dezen omval gesloopt en hierdoor de geheele omgeviug, doch niet het minst den straatweg in de buurt verfraaid. UIT DIRKSHORN. Bersepen is bij de Geref. Kerk te Doetin- cherr ds P. v. d. Sluis te Dirkshorn. UIT WIERINGERWAARD. 'J.I. Zaterdag werd bet electrisch gemaal van onzen polder bezocht door een 8-tal Duitschers. Allen bestuurders van water- schappen uit Oost-Pruisen, onder leiding van directie en hoofd-ingenieur van het P E. N. en van directie Rijksbureau voor ont- watering. Met veel aandacht werd het gemaal be- zichtigd. Ook het in werking stellen van de vlotterinrichting trok hun bijzondere be langstelling. PREDIKBEURTEN. SCHCX)RL, Hemelvaartsdag, 8 30 uur, Jeugdkerk. GROET, 10 uur, Ds. Boeke. HEILOO, Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. L. D. Poot van Amsterdam. VAN TEXEL. Maandag werd hier de eerstc groote lam merenmarkt gehou^en, zeker tot genoegen van de wolveeboeren, daar de verwachte prijzen bedongen konden worden. Toch was de handel slechts matig vlug, daar de boe; ren op zoo'n eerste markt gaarne de hoogste prijszetting bepaald zien. Gisteren werden bedongen de prijzen van 26 tot 31.50. De aanvoer bedroeg 3590 3t. Voor de volgende week worden aanmerke- lijk meer lammeren ter markt verwacht, daar voor de tweede markt de aanvoer steeds het grootst is. Ook zijn er veel tweelinglammeren geteeld, die men liever nog eenige dagen bij de moederdieren laat blijven. Gemengd Nieuws. RIJKSCOMMISSIE VOOR WERKVER- RUIMING. Deze commissie heeft dezer dagen te 's Gravenhage vergaderd, onder voorzitter- schap van prof. dr. Nolens. Besloten werd, de bespreking van de taak der commissie aan te houden tot de eerstvol gende vergadering, omdat enkele leden we- gens ambtsbezigheden verhinderd waren aan- wezig te zijn. De gedachtenw isseling over de wijze, waar. op de uitvoering van waterstaatswerken ter verruiming van werkgelegenheid zou kunnen worden bevorderd, gaf aanleiding tot een uit- eenzetting van de factoren, welke gelden, wanneer beslist moet worden, of de kosten van een openbaar werk als gewoon of buiten- gewoon op de staatsbegrooting zullen wor den gebracht. Onder de uitvoering van verschillende wer- ken, welke uit een oogpunt van werkverrui- ming van belang zijn, zal nader overleg wor den gepleegd met de departementen van wa- terstaat en van financien. Ten slotte werd mededeeling gedaan van de talrijke aanvragen, welke bij de commissie waren ingekomen om te bevorderen, dat aan de Nederlandsche nijverheid dc voorkeur zou worden gegeven boven de buitenlandsche. Hierbij bleek o.a., dat enkele fabrieken haar personeel aanmerkelijk hadden kunnen uit- breiden, dank zij den steun, dien zij van de commissie hadden ondervonden. VROUWENBOND TOT VERHOOGING mVAN HET ZEDELIJK BEWUSTZIJN. Dinsdagmorgen is te Haarlem de 4-Oste jaarlijksche vergadering van den Nederland- schen VrouWenbond tot verhooging van het zedelijk bewustzijn, geopend, onder leiding van de presidente, mevrouw Van Heemskerck van Beest. Nadat mevrouw Marcelis Hart- sinck, voorzitster van de afdeeling Haarlem, een woord van welkom had gesproken, hield de presidente een openingsredc. Zij zeide, dat de vice-presidente en redactrice Van het or- gaan, mej. De Bruijn Kops, gisteren den dag herdacht, waarop zij 25 jaar geleden benoemd werd tot redactrice van het orgaan. Zij wenschte haar geluk met haar jubileum en overhandigde haar n-amens de eere-presi- dente en alle leden van den bond een zilve- ren inktkoker met inschrift en een mooie pen. De presidente las verder een telegram voor van mevrouw baronesse Mackay uit Den Haag, waarin deze mej. De Bruijn Kops ge luk wenschte met haar zilveren jubileum Uit het jaarverslag bleek, dat de bond 93 afdeelingen en correspondentscbapnen telt, met ruim 2000 leden. Mevrouw De Jong van Beek en Donk en mevrouw Batink werden bij acclamatie her- kozen als hoofdbestuursleden. Eenige afgevaardigden brachten daarna afdcelingsverslagen uit. Mevrouw Middelberg, lid van bet hoofd- bestuur en presidente van de afdeeling Am sterdam, schonk aan den bond een prachtig vaandel. Mej. rnr. Frieda Catz, die tot haar leed- wezen verhinderd1 was ds vergadering bij te wonen, werd benoemd tot deskundig adviseu- ze van den bond. Als plaats voor de volgende vergadering werd Apeldoorn aangewezen. Een der aanwezige dames heeft er op aaaagedrongem dat zou worden geprotesteerd tegen het houden van modeshows. Besloten werd, eventueet daartegen te n-emen maatre gelen aan het hoofdbestuur over te laten. De vergadering werd om 1 uur met een dankgebed gesloten. Gistermiddag hield jhr. Ortt een lezing met lichtbeelden over ideale opvoedingstehui- zen. Gisteravond zou mevrouw Van Piema Hi]mam een rede houden over: De nieuwste beschouwing over het prostitutievraagstuk. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Comite Olympische Spelen 1928 deelt ons mede: dat het met groote dankbaarheid den bui- tengewonen steun erkent, van de pers onder vonden bij de inzameling der gelden voor dat het zijn oprechten dank betuigt voor de boven verwacnting ontvangen bedragen, groote en hleine, van zoovelen in den lande uit alle kringen der bevolking; dat het editer nog niet een bedrag bijeen heeft, waarop gerekend moet worden om de Olympische Spelen in 1928 te kunnen hou den; dat het, gezien het spontaan tot stand hren- gen van een zoo groot aantal plaatselijke commissies, vertrouwt dat de eerstvolgende dagen nog een aanzienlijik bedrag bijeen ge bracht zal worden; dat het daarom tot het laatste oogenblik het besluit wil uitstellen om de verantwoorde- lijkheid voor bet houden der Spelen te aan- vaarden Het bestuur doet alsnog een beroep op een ieder, opdat de som, die no gnoodig is, bijeen- gehracht kan worden en spreekt de verw ach- ting uit, dat bij een krachtigc ins panning als in de afgeloopen week wera vertoond, de Ol - zu lympische Spelen voor Nederland behouden illen blijven. Wij vememen nog, dat gisteren ruw ge- schat, het eei'ste millioen van de benoodigde twee millioen aan giften en gewaarborgde bedragen bij het N.O.C. was ingekomen. Daaronder is een gift van' f 25.000 van den Nederlandsche Amerikaan Edward W. Bok. In haar gistermiddag gehouden vergade ring heeft de Kamer van Kcophandel en Fa brieken te Amsterdam besloten, ten behoeve van het houden van de Olympische Spelen te Amsterdam in 1928 een geddel-ijke bijdra- ge van 10.000 te verleenen en deel te ne men in het waarborgfonds voor die Spelen tot een bedrag van 15.000. Als voorwaar- de is gesteld, dat met alleen de geldelijke ad- ministratie moet blijven in handen van de fi- nancieele commissie, maar dat ook het finan- cieele bsheer moet geschieden volgens een in overleg met de financieele commissie te maken en door het comite goed te keuren ge- detailleerde begrooting, aisniede, dat over- sehrijving van de posten vtan deze begrooting door het uitveerende comite of anderen slechts mag plaats hebben krachtens uitdrukkelijke gcedkeuring van de financieele commissie. De Nederlandsche Spoofwegen hebben toe- gezegd, voor 25.000 deel te nemen in het garantiefonds voor de Olympische Spelen. NACHTARBEID IN BAKKERIJEN. Men meldt uit Geneve aan de N. R. Crt. De Nederlandsche r-egeering heeft aan het Internationale Arbeidsbureau medegedeeld, dat zij het Neder'andsche amendement voor de tweede lezing van de ontwerpconventie in- zake den bakkersnachtarbeid, dat de verbods- bepalingen der conventie niet van toepassing zullen zijn op pafroons. die banketbakkers- arbeid verrichten, wenscht in te trekken. Mi nister Aalberse heeft verklaard, dat achtema gebleken is, dat een toestemming aan ban- ketbakkerspatroons het toezicht op de ver- bodsbepalingen inzake broodvervaardiging gedurende den nacht zou bemoeilijken en dat de Nederlandsche regeerjng daarom dit punt geschrapt heeft uit het wetsontwerp, bij het Nederlandsche parlement ingediend, tot wij- ziging van de Arbeidswet. Met het oog hier- op heeft deze kwestie voor Nederland geen praktische beteekenis meer, verklaart minis ter Aalberse, zoodat de Nederlandsche regee- ring daarom het amendement op de ontwerp conventie intrekt. FEDERAT1E VAN BOUWVAK- ARBEIDERS. In de voortgezette openbare vergadering van de Landelijke Federatie van bouwvakar- beiders is gistermorgen voortgegaan met de behandeling van het voorstel van het federa- tiefoestuur om het besluit te herroepen, geno- men op het buitengevoon congres op 15 Juli 1923 betreffende de internationale aanslui- ting van het Nationaal Arbeids-secretariaat en de voorwaarden inhoudende, waarop de fe deratie toen besloot bij het N. A. S. aangeslo- ten te blijven. Van de zijde van het federatiebestuur werd betoogd, dat zoolang bovengenoemd besluit niet is herroepen, het aangesloten blijven van de federatie bij het N. A. S. niet mogelijk is bij eventueele internationale aansluiting van het N. A. S. Gezien de gewijzigde situ'atie in de onderlinge verhoudingen, zoowel nationaal als internationaal, alsmede de machtsverhou- dingen van de vijandige bczittende klasse, sn het optreden der reformistische vakbeweging, is hot volgens het bestuur de plicht der fede ratie als revolutionaire vakbeweging deze zoo spoedig mogelijk door internationale aanslui ting te versterken en deze versterking niet af- hankelijk te stellen van voorwaarden, die on bruikbaar zijn gbleken Nadat een amende ment van de afdeeling Zaandam om niet tot internationale aansluitingen over te gaan, orn- de de tijd daarvoor nog niet gekomen is, was verworpen, werd het voorstel van het federa tiebestuur aaugenomen. Nadat nog eenige punten betreffende inter nationale aange'egenheden waren afgedaan. ging de openbare vergadering andermaa'. over in een huishoudelijke. BRAND. Gisternaeht ongeveer 2 uur is door onbe- kende oorzaak brand uitgebroken in het per- ceel Amstelveenscheweg 132, tegenover Pa- trimonium te Amstelveen, bewoond doo-r twee" gezinnen. In het voorste huisje woonde het gezin Muis, bestaande uit mail, vrouw en twee kinderenin het achterste perceel het ge zin De Jong, bestaande uit man, vrouw en zes kinderen. Het eerste gezin ken zich red den, maar de man liep ernstige brandwonden op. Hij moest naar het burgerziekenhuis wor den overgebracht. Met het gezin Dc Jong was het ernstiger gesteld, daarvan vermiste men het twee-jarige dochtertje, dat, toen men het brandende perceel binnendrong, in de rook leek gestikt te zijn. Het perceel brandde tot den grond toe afverzekering dekt de schade. In het voonste huisje was een winkeltje ge- vestigd, waar men verschillende artikelen ver- kocht, o.a. petroleum. ALGEM. NEDERL. CHRIST. AMBTE- NAARSBOND De Algemeene Nederlandsche Christelijkc Ambtenaarsbond is gistermorgen in algemee ne vergadering te Amsterdam bijeengekomen, waarin het 10-jari,ge bestaan van den bond wordt herdacht. Vanmcrgen zijn de afgevaar digden der verschillende afdeelingen door het bestuur der Amsterdamsche afdeeling van den bond ontvangen, waarbij de afdeelings- voorzitter, de heer J. A. Straub, een kort wel- komstwoord sprak. Vanmiddag maakten de afgevaardigden ceh boottocht door de haven, welke toeht den bond werd aangeboden door het gemeentebestuur van Amsterdam. DE COMMUN1STISCHE PARTI J. Naar het Hdbl. verneemt, zullen de heeren Wijnkoop en Van Ravtsteijn tusschentijds cn-tslag nemen als lid van de Tweede Kamer. Het door ons overgenomen bericht van het Hdbl., dat de heeren Wijnkoop en van Rave- steyn tusschentijds ontslag zullen nemen als iid van de Tweede Kamer, is naar wij uit de beste brcn vernemen, uit de lucht gegrepen. De indiening van een aparte lijst voor de heeren Wijnkoop en van Ravesteyn, voor de a.s. verkiezingen, is gescliied buiten mede- weten van de betrokkencn, en die indiening zal hunnerzijds niet tot eenig praktisch gc volg kunnen leiden. BL1KSEM 1NGESLAGEN. Te Riethoven (N.-B.) is Maandagavond de bliksem geslagen in'de boerderij va'n den landbouwer P. Verhceven, welke geheel is afgebrand. Vier geiten en twee honden kwa- men in de vlajminen om. Verzekering dekt ge- deeltelijk de schadc, de inboidel was niet vcrzekerd. ALS CONTROLE ONTBREEKT. Gebleken is, dat een Europeescli ainbtenaar op daggeld, bij's Lands Kas te Batavia zon- der eenige controle belast was met het af- stempelen van onbruikbaar verklaarde munt- biljetten en van dit al te groote vertrouwen misbruik maakte, door geregeld een groot deel der te vernietigen biljetten hieraan te ont- trekken en ten eigen bate aan te wenden. Een zesta! inlandsdie oppassers waren zijn medeplichtigen. Het geval kwam ten slotte uit, doordat deze inlanders, die een tractement hadden van ongeveer 25 per maand, een abnormaal weelderigen levensstaat konden voeren van de honderden, welke zij maande- lijks als hun aandeel ontvingen. ONTSLAGNEMING ALS LID VAN DE TWEEDE KAMER. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een schrijven van B. J. Gerretsen, gedagteekend 18 Mei, houdende mededeeling dat hij ont slag neemt als lid der Kamer. LIJCHTVAARTOVEREENKOMST TNSSCHEN NEDERLAND EN ZWITSERLAND. P. correspondent der N. R. Crt. meldt: De Nederlandsche gezant te Bern, mr Doude van Troostwijk, heeft gisteren op het ZwiNersche Bondspaleis met minister Motta de luchtvaartovereenkomst tusschen Neder- lan en Zwitserland onderteekend. De heeren Motta en Doude van Troostwijk hebben ;h twee elkander overhandigde nota's vastge- steld, dat de conventie alleen betrekking heeft cp het gebied in Europa. De Zwitsersche re- gering heeft ook namens Lichtenstem getee- cend. KORTE BERICHTEN. Met den Parijschen sneltrein van 1 uur 56 min. heeft gistermiddag de afgetreden pau- selijke internuntius bij ons Hof, mgr. Orseni- go, de residentie verlaten. Te Singapore is thans in werking ge- treden ,the Eastern bureau of the Health Sec tion of the League of Nations," dat o.a. de geiegelde publicatie van gegevens betreffende het voorkomen van epidemische ziekten in het Verre Oosten op zich heeft genomen. Te Soerapaja werd door den Sarekat Madoera een motie aangenomen om protest aan te teekenen tegen de eventueele toestem ming tot invoering van de suikercultuur op Madoera. 1De Hollandsche communisten verber- gen thans hunne opruiende pamfletten, wel ke zij naar de Inlandsche breeders sturen, in cnschuldige week- en dagbladen. De politie kreeg er de lucht van en achterhaalde het grootste deel der zendelingen nog voor de distributie. Het aantal levendgeborenen in Enge- land is gedurende het eerste kwartaal van 1925 wederoin teruggeloopen en wel met 0.8 pCt., tot 18.4 per 1000 inwoners. Dit is, be- halve in 191 S/l 9 het laagste cijfer. Kun st. kinderk6or. 't Was wel wat gewaagd in dezen tijd en in een zaal nog een uitvoering te geven, doch de aantrekkelijkheid van het programma heeft toch wel zoo veel invloed uitgeoefend dat de Harmoniezaal bij de uitvoering van de kinderkoorklassen van den heer Corns. Jcnker, op 19 Mej, zeer goeel bezet was. De eerste en tweede klasse zongen afzon- derlijk allerlei soort liederen, aardige, melo- dieuse nummertjes van Olivier"Koop, twee stukjes van de Pauw die door mevr. Cra merSchaap tot speelliedjes waren tesamen- gesteld, en bizonder voldeden, tfok al door den aanblik van het tooneel, dan liedjes van de dames van Rennes en van Tussenbroek, en 'n liedje met gebaren van Dalcroze. Bij soin- migen werden schimmen, door den heer Wijn ontworpen, vertoond, die de uitvoering dan nog aardiger maakten doordat die schimmen zoo goed geslaagd waren. Bij die schimmen- vcrtooning stonden de kinderen achter het doek waardoor de zang nog al gedempt de zaal in kwam, en de pianobegeleiding wat te sterk werd. Overigens alle respect voor de wijze waarop alle genoemde nummers gezon- gen werden en waarop zeer gewezen mag worden op de duidelijke, zuivere uitspraak, ook in de gesproken gedeelten der speellied jes; dat kleine ding in „De zon is slapen" deed het perfect. Dit stukje moest dan ook nog eens gegeven worden, evenals het laat ste couplet van „I Ideltuitje". Na de pauze kwam de derde klasse op met de operette „Lentebloemen" van mevr. van HilleGaerthe, en mej. van Rennes. De inhoud van dit werkje is in de courant van j.l. Zaterdag verteld, en kunnen we dus Er is en er blijft maar OVERAL VERKRIJGBAAR nu volstaan met te zeggen dat ook aan dit numnier alle zorg was besteed, niet alleen aan den zang doch ook aan de tooneelaan- kleeding. De Lentekoningin, koning Winter en Prins Zonneschijn waren hoofdparfijen die goed werden vervuld, en alle andere me- despelenden sloten er zich voortreffelijk bij aan. Natuurlijk bleef het succes niet uit, evenmin de hulde aan den leider, den heer Jonker, die met bloemen bedacht werd. A. K. Ingezenden stukken Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. Met instemming la» ik onlangs de lofrede in Uw blad op den. Alkmaarschen Hout, echter niet met volkoinen instemming. Niet alle veranderingen van de laatste jar, 11 zijn m. i. verbeteringen en het zou diep tc betrcu- ren zijn, indien men op den ingeslagen weg voortging. v Het zichtbaar maken van de gevangenis door het kappen van gewas, was een groote fout, en gevolg van een. onbillijken eisch van de bewoners aldaar. Men vraagt toch ook niet om de huizem van zijn overburen af te broken, omdat het uitzicht wordt belemmerd, en uitzicht op groen gewas is nog zoo kwaad niet, zou ik meenen. Verder is het mooiste plekje in onzen Hout reddeloos bedorven door de plaatsing van een voliere. Ik laat nu nog daar of een vo- liere op haar plaats is in een bosch, waar zoovele zangvogcls nestelen, doch dat men dit leelijke voorwerp op deze plek heeft ge- plaatst, en dat daarvoor mooie boomen en heesters moesten vallen, dat is zeer jammer, niet alleen cmdat het mooie rustige plekje met het genotvol uitzicht over de hertenkamp verdwenen is, maar ook om den nieuw ge- schapen toestand aldaar. Het is nu een plaats geworden, die gemeden wordt door liefhebbers van matuurschoon. Wat vindt men er nu? Ban-ken met de rug- zijde naar het schoone, en omsirooid met apenotensehillen en ander afval, stoeiende en schreeuwende kinderen, en als grootste at- tractie een vogelkooi, waaruit alleshehalve mooie geluiden opstijgen. Aardig voor kinderen? Accoord, maar dan niet op dezen plaats! Een tweede ergernis vonnt het marmotten hok Of is't fraai, om in plaats van mooie heesters te aanschouwen, een troep kinderen over een hekje te zien hangen, waar of niets te zien is. of eenige onoogelijke diertjes over den grond krioelen. Banken er apenootjes als voren. Voorts is het hoog noodig, dat in. den Hout geregeld politietoezicht worde gehou den, niet door een langzaam wandelende agent, maar door een wielrijdende, die ieder oogenblik op eike plaats kan opduiken, en dan vooral voor en na schooltijd en in va- cantietijd, want het is meer dan schandelijk zooveel als er door de lieve jeugd ver- nield wordt. Bloemen worden bij bossen hit den grond getrokken en vertrapt (b. v. de mooie daslook en aronskelk bij Ropjeskuil). Vele jonge boompjes en langs sommige paden, bijna al le bereikbare takken worden. afgehroken of geknakt door het vandalentroepje, dat in de nabijheid woont. Ik heb hier voornamelijk het oog op het gedeelte van den Hout tusschen Liefdelaan en Westerweg. De wandeling in dit overigens liefste gedeelte van het bosch levert vaak zooveel ergernis, dat het genet wordt ver- gald. Een ruime plek bij Ropjeskuil wordt benut als voetbalterrein, waardoor gras en planten vertrapt worden. De rustige wandelaar wordt elk oogenblik opgeschrikt door voorbijstui- vende wielrijders. Is het noodig, dat op al die wandeTpadem het wielrijden wordt toege- laten, zoodat nergens een plekje is, waar men zijn kinderen niet aan de hand moet houden om ernstige ongelukken te voorkomen? Mijnheer de Redacteur, de wandelpaden voor do wandelaars! De oppelvlakte is heusch te klein om die ook voor wielrijders op te eischen. Slechts 1 wielrijder worde toegelaten, n.l. een politieagent om de jeugd te leeren, dat zij van planten en boomen behooren al te blijven. Ik geloof dat de onderlioudskosten van het bosch dan heel wat zullen. verminderen. Met dank voor de plaatsing. K. (De betrokken ambtenaren van onzen plantsoendienst zullen den heer K. ongetwij- feld als „een "onaangenaam mcnsch in den Alkmaarder Hout" beschouwen. Leest men zijn artikel dan krijgt men on willekeurig den indruk dat het in ons mooie plantsoen een janboel is en dat mogen wij toch ernstig betwijfelen. Natuurlijk is er altijd wel het een en ander dat men anders zou wenschen, maar wij ge- looven dat men in Alkmaar over het alge meen zeer met de indeeling en verzorging van ons mooie plantsoen is ingenomen en dat ook het denkbeeld daarin verschillende dieren. onder te brengen de attractie van den Hout voor vele gezinnen zal verhoogen. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur, In antwoord op het verontwaardigde ge- schrijf van V. V. H.'s secretaris deel ik u mede dat ik de me'dedeeHng van 'de vecfitpar- tij tusschen kwajonsrens (kwalificatie van den secretaris) vernam van een volbloed sportman, die er een gesprek over voerde met do politie en de houding van die jongens die een scheidsrechter lastig vielen die zich belangloos voor hun liefhebberij geeft werd sterk afgekeurd. Blijkbaar vindt de secretaris het erg dat dc correspondent niet den geheelen dag op't ter- rein aanwezig is. Ik acht de sportwedstrijden niet zulke wereldschokkende gebeurtenissen om daarbij den geheelen dag tegenwoordig te zijn en wensch den raad die de heer Greeuw mij geeft inlichtingen bij het bestuur niet te accepteeren. Ik vraag het „nieuws" aan iemand die er bij tegenwoordig is ge- weest en volgens heden ontvangen"inlichting moet ik dan ook niet hij den secretaris zijn, want die was er ook niet bij. De kwalificatie „kwajongen of anti-sport- man" laat ik voor rekening van den secret taris. Ieder bekijkt het gebeurde op zijn wij« ze en niet iedereen is overtuigd dat bij voet' ballen alles geoorloofd is. G. SMITS, Correspondent. 43Sstc STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 19 Mei. 5de klasse 2de lijst. 1 Prijzen van 70,—-. 150 327 347 415 584 597 723 1004 1158 1383 1491 1632 1635 170l 1911 2023 2033 2155 2618 3137 31S9 3219* 3349 3441 3595 3S05 3809 3813 4051 4080 4133 4221 4226 4660 4838 4924 4995 5287 5292 56-17 5694 .5696 5742 5759 5S88 5900 6041 6140 6356 6506 6627 6744 6S0S 0864 6869 6938 7067 7322 7495 7580 7700 7S67 8009 8130 8223 8294 8301 8401 8404 8410 8790 8795 SS08 9254 9374 9420 9574 9663 9678 9762 9790 9843 9845 9926 9991 101S5 10294 10305 10569 10781 10958 10985 11027 11037 11159 1121S 11424 11427 11764 11783 11980 12022 12144 12275 12323 12356 12434 12662 12885 12917 12995 13331 13419 13793 14082 14302 14315 14386 14437 14640 14793 14830 14921 14932 15088 15174 15225 15300 15440 15872 16356 16413 16441 16538 16595 16621 16662 166SS 16979 17087 17095 17287 17834 17S7G 17948 18053 1S082 18154 18209 18266 18423 18457 18510 18637 1S642 18656 18777 18937 19024 19135 19143 19255 19280 19348 19472 19475 19593 19SS6 20005 20028 20218 20244 20299 20468 20662 20666 20807 20836 20854 20SS6 Nieten. 5 33 43 105 214 230 235 282 2S9 312 371 407 426 451 475 477 607 609 621 651 675 703 766 785 855 933 940 949 955 9S7 988 1113 1171 1173 1187 1242 1258 1306 1407 1454 1548 1571 1615 1647 1649 1656 1658 1661 1759 1856 1934 1992 2007 2124 2156 2179 2248 22S2 '2297 2325 2327 2328 2374 2458 2720 2727 2775 2862 2905 2964 3062 3109 3214 3243 3271 3357 3358 3379 3432 3434 3436 3515 3558 3602 3616 3630 3671 3691 3705 372S 3749 3773 3819 3895 4094 4144 4186 4202 4210 4263 4308 4342 4352 4367 4455 4494 4516 4578 4586 4610 4620 4701 4725 4751 4779 4780 4790 4802 4811 4S48 4993 5055 5088 5127 5171 5332, 5337 5354 5368 5375 5390 5391 5471 55S8 5593 5594 5709 5722 5756 5794 5799 5821 5822 5827 5831 5851 5947 5973 5986 6103 6172 6194 6258 6294 6297 6354 6417 6438 6465 6498 6538 654'' 6552 6577 667S 6680 6782 691 i 6972 6998 7043 '7065 7128 7152 7162 7171 7208 7272 73:30 7345 7366 7428 7582 7590 7596 7608 7620 7622 7642 7678' 7703 7723 7807 7848 7896 7924 7946 7966 7997 8067 8125 8135 8283 8'2S9 8368 8407 8436 S459 8518 8566 8574 S642 8663 8747 8759 8763 8895 89 IS 8920- 8928 8974 8986 9012 9060 9082 9087 9097 9152 9228 9281 9341 9439 9475 9521 9545 9570 9624 9649 9676 9706 9729 9776 9835 9846 9857 9989 10019 1G02S 10127 10137 10217 10223 10264 10277 10278 10286 10298 10441 10475 10539 10596 10639 10649 10o60 10706 10715 10724 10773 10832 10961 10965 10660 10986 10994 11005 11018 11048 11087 11117 11163 11268 11312 11467 11524 11563 11676 117S0 117S1 11793 11814 11830 11S4S 11£S5 11917 11933 11955 11983 12005 12045 12047 12073 12111 12266 12305 12436 12439 12588 12644 12646 12650 12654 12673 12741 12797 12S11 12830 12869 12924 12935 13005 13056 13072 13118 13197 13273 13277 13298 13439 13560 13567 13599 13629 13640 13660 13687 13725 13764 13807 13808 13840 13855 13938 13989 14037 14041 14055 14063 14090 14194 14207 14228 14469 14483 14505 14630 14634 14637 14643 14737 14760 14775 14858 14897 14898 14947 14972 15031 15058 15065 15147 15150 15204 15256 15337 15461 15466 15533 15565 15575 15683 15792 15840 15845 15854 15S55 15861 15884 15910 15921 15927 15992 15994 16029 16041 16053 16120 16178 16255 16302 16390 16427 16443 16456 16498 16500 16517 16522. 16544 16570 16634 16652 16676 16706 16800 16849 16888 16939 16985 16986 17073 17173 17309 17329 17410 17426 17427 17470 17651 17663 17759 17766 1782S 17857 17876 18020 18040 18135 1817S 18236 18254 18347 18355 18422 18450 18464 1S491 18526 18580 18610 18615 18657 18688 18862 18863 18905 19051 19060 19117 19167 19175 19185 19225 19248 19290 19344 19364 19376 19401 19527 19604 19676 19693 19697 19725 19788 19813 19827 19852 19854 19855 19944 20020 20105 2010S 20165 20227 20752 20306 20414 20378 20397 20400 20560 20697 20699 20708 20802 20975 20977 20997 5de klasse, lste lijst: No. 16999 moet zijn met f 70- Op eenige lijsten staat: No. 4046 70, dit moet zijn No. 3046 met J 70, j

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6