Uw humeur wordt vergald, als gij last hebt van aambeien. Foster's Zalf geeft van- af de eerste aanwending verlichting en heeft uw kwaal. Inderdaad een probaat genees- middel. Per doos 1.75; per tube 1. Stadsnienws. TUINTJES-WEDSTRIJD. Het nieuwe stadsgedeelte, het „Rochdale- Kwartier", hetwelk thans geheel bebouwd en bewoond is, (er wonen 209 gezinnen) heeft het Bestuur van de Arbeiders-Woningbouw- vereeniging „Rochdale" het plan doen op- vatten, om een tuintjes-wedstrijd te organisee- ren. De wedstrijd zal 3 groepen omvatten en wel: 1. Voortuintjes; 2. Achtertuintjes, 3. Moestuintjes. De tuintjes moeten door de be- woners zelf zijn aangelegd en onderhouden. De bewoners, die een voortuintje hebben, mo- gen niet met een achtertuintje aan den wed strijd deelnemen. Zij, die met een achter-bloe- mentuintje aan den wedstrijd deelnemen, mo- gen niet met een moestuintje uitkomen. Diverse geldprijzen, tot een totaal bedrag van 90.—, worden beschikbaar gesteld, terwijl aan alle prijswinnaars als blijvend aandenken een diploma zal worden verstrekt. Bovendien is als extra-prijs beschikbaar ge steld onder de eerste prijswinnaars, voor het hoogste aantal punten, een zilveren medaille, geschonken door het Gemeentebestuur van Alkmaar. De wedstrijd heeft plaats op 15 Juli a.s., terwijl de prijsuitreiking zal plaats vinden op Zaterdag 18 Juli d. a. v., tijdens de pauze van een des avonds 8 uur te geven concert door de Arbeiders-Muziekvereeniging „Excelsior". De jury zal bestaan uit vakkundige perso- nen. BOND VAN CHRISTELIJKE SCHOLEN IN NOORD-HOLLAND BENOORDEN HET IJ. In de Hannonie werd heden door den Bond van Christelijke Scholen in Noord-Holland benoorden het IJ de jaarlijksche schooldag ge- houden. In de morgenvergadering bchandclde Dr. J. Waterink varl Amsterdam het onderwerp: „Onderwijs en Saamleving", terwijl in de mid- dagvergadering Dr. J. Severijn uit Dordrecht het onderwerp: „Het vierde gebod en de school" sprak. De voorzitter, ds. Verwaal, uit Alkmaar, ving aan met de aanwezigen te verzoeken Psalm 146 vers 1 en 4 te zingen. Spr. deelde mede, dab de inspecteur van onderwijs, de heer Rader, door een ambtelijke vergadering verhinderd was aanwezig te zijn. Het verheuged spr.. dat de inspecteur van den Helder, de heer-Dun, aanwezig was en las hiema uit Psalm 119 voor. Spr. vroeg voorts gemeensschappelijk God's zegen voor den schooldag en riep den aan wezigen een hartelijk wclkom toe. Spr. nam aan,-dat er voor vele bezoekers bedrijfsbezwaren waren om den schooldag bij te wonen. Dat desondanks zoo velen waren gekomen, was het bewijs, dat de schooldag er 'in zit en de liefde van de aanwezigen heeft. De schooldag heeft de attractie in zichzelf. Er vail en er af, maar God is getrouw en zorgt er voor, dat de jougeren de plaatsen der ouderen innemen. Juist hierin ligt een kostelijke profetie. Spr. gaf hierop het woord aan Ds. J. War tering voor het behandelen van zijn onder werp. Deze ving aan met er op te wijzen, dat het onderwerp van wijder en ruimer strekking was, dan op het eerste gezicht wordt ver- moed. Het zou hem dan ook niet mogelijk zijn het geheele onderwerp volkomen te ontleden. Als voorstanders van christelijk onderwijs zijn wij bijeen om te bezinnen over ons on derwijs en daarom is het goed het onderwerp onder de oogen te zien Hebben wij het onderwijs te richten naar het individu, of naar de samenleving? De samenleving is belangrijker dan de cn- keling, ook voor God en het einddoel dat hij heeft met al zijn schenselen. Wat versta ik onder samenleving? Spr. heeft het onderwerp gecombineerd, omdat hij meent, dat de christenen er voor moeten wa ken dat te zeer den nadruk op het individu word gelegd. De samenleving is geen optilling van de in- divid'uen. Zonder staat en kerk is geen sa menleving mogelijk. De saamleving bestaat niet. Deze is overal anders en daarom moet iedere school een plaatselijk karakter dragen. Op school komen de kinderen van uit huis het eerst in de maatschappij. Zij worden daar opgelcid om hun taak in de christelijke maat schappij te vervullen. Sinds de dagen van Rouseau meent men, dat het belangrijke is om de kinderen hun gang te laten gaan. Er is gekomen een neiging om zooveel mogelijk te werken op associaties en het kind rustig zijn eigen ontwikkelings- gang te laten volgen. In de saamleving op school is het: wat je moet doen, moet je op je zelf doen. Geen wed strijden, maar een kalm richten op het on derwerp, maar dit is in strijd met het clage lijksche leven. Toch is dit sinds Rousseau in alle paedagogieken voorgezegd. Het is niet waar, dat het leven tot ons zegt: „langzaam aan". In het leven wint hij wint hij die bij het vlug d'oen het ook goed weet te doen. Wetenschappelijke onderzoekingen stellen het christelijk beginsel in het gelijk. Het christelijk beginsel vordert, dat de saamleving op "school rekening moet houden met de saamleving in de maatschappij. Hielgriiber leert reeds dat een opdracht op school zoo moeilijk mogelijk en zoo vlug mo gelijk moet worden. De opdracht moet echter zoo duidelijk mogelijk gegeven worden. Prof. Gunning heeft reeds gezegd, dat hier ligt de principieele ommekeer in de saamle ving op school. De taak van het kind moet liggen bij het hoogste kunnert van het .kind. Nagegaan moet worden wie een opdracht het vlugst en het best kan uitvoeren. De onderwijzer op school moet breken met de stelljngen van Rousseau om de kinderen tot de grootste inspanning te krijgen. Dit is overeenstemming met het christelijke begin -jeginsel De opvoeding van het denken is niet alles. Gij begeert toch ook de opvoeding van den wil. Dit is in een tijd als de onze van groote beteekenis. Wij hebben geen gebrek aan men- schen met een kop vol kennis, staande op een hart zoo aUu? als een vaatdoek De fout van onzen tijd is dat men zoo slap is bij alles wat men doet. De nutsvorming moet op den voorgrond worden gezet en dan komt ons christelijk onderwijs in andere banen. Wanneer de menschen massaal optreden, zijn ze te bren-gen tot dingen, waartoe ze al- leen niet in staat zijn. De wijze waarop Christus is behandeld is een bewijs van deze stelling. Onze Zaligmaker heeft het schrikke- lijke van de massa willen dragen, omdat hij gekomen is om't mogelijk te maken dat er is een massaal dienen van hem- Wij moeten daarvan op school ook gebruik maken. Wij hebben een school gedoopte kinderen. Die zijn niet anders dan andere kinderen, maar het is toch wel iets anders dan dat men staat te- genover heidenkinderen. Van de eenheids des verbonds moeten wij gebruik maken om biddend op te wekken tot liefde voor Jezus- Bewogen moet het klas- senverband worden in liefde voor God. Dit krn men juist opwekken in de klas. Dat is het gebruik maken van het feit, dat de school een maatschappij is. Wij moeten den moed hebben te gelooven, dat God de klas kan aanraken en beweging doen ontstaan naar Christus onzen Koning. Spr. behandelde in korte trekken het boek van Paul Bart over sociologie. Spr. noemde Rousseau een reactie tegen het ration alisme, al heeft men hem wel bij het rational isme inge- deeld. Hij was echter de reactie op Voltaire en anderen en voor alles een gevoelsmensch. Elk principe in zijn voile realiseering blijft een ideaal. Spr. wees er op, dat in de bcginseluitspraak een uitspraak ligt van cultureele waardc. Voor een goede samenleving is het noodig dat er is intimiteit. Het cultuurmilieu mag op school niet afw.ijken van dat in het gezin. Er moet liggen een evenwichtige verhouding tusschen het leven op school en het cultuurle- van van hun omgeving. Wanneer God oo- treedt om zijn wetten te geven, doet hijdit altijd organiscb Spr. gaf dit nader aan: Steeds treedt Hij op als verbeteraar van het volksleven, maar Hij laat het volk bijlven een volk met een eigen typeering. Voor domine's, schoolmeesters en schooljuf- frouwen, komende uit een andere streek. die met het volk kunnen opschieten, heeft spr. een buitengewoon respect. Daar behoort wat toe. Bij de kinderen moet het correctief aange- bracth tegen de volkszonde: het almeer af- z.akken van God en het wegzinken van zijn dienst. De school mag nooit zoo zijn, dat die aan- tast een van de kostelijkstc gedachte Gods, dat God den mensch schiep naar zijn beeld. Dit gekit voor de geheele menschheid. De christenen van Noord-Holland hebben een ander type dan die'van Zeeland. maar God wil dit omdat zichtbaar blijft de veel- kleurigheid van den rijkdom Gods. Ons onderwijs moet dienen om de kleur van de wijsheid Gods zuiver af te tinten. En daar om moet het onderwijs zich aansluiten bij den volkswil. Deze moet in de school leven. Gere- kend moet worden met den eisch van de ou- ders op een bepaalde plaats en op een be- paalde plaats uitgeleefd. Ongetwijfeld zijn de schooljaren voor de kinderen de gelukkigste jaren. In den bijbel wordt echter ook gesproken van het juk dragen in de jeugd. Men wil de kinderen in onzen tijd allemaa! vlakke baantjes maken, opdat zij niet vallen, maar als ze dan vallen, bekomen zij juist die- pe wonden. Onze opvoeding- is te verwekelijkt. Uit groote gezinnen komen vaak de beste men schen, omdat deze kinderen het juk van de jeugd hebben leeren dragen en daardoor de worsteling van het leven weten te aanvaar- den- Van de kinderen moeten figuren gemaakt worden, die den strijd van het leven aandur- ven. De saamleving moet in contact gezien worden met datgene wat er op de school de kinderen geleerd wordt. Voorbeelden van het zondige in het leven moeten onder de oogen gezien worden. Als christenen moeten wij erkenenn. dat de vrije organisatie van de saamleving goed is als deze gebonden is in God's wetten, 't Le ven van t' kind moet begonnen worden in ge- bondenheid in de tucht aan den meester, die gerechtigd is te tuchtigen, omdat de ouders die onderwijzer hebben geroepen en de ou ders van God macht over het kind hebben gekregen. Dan komt het krachtige in ons, omdat wij weten, dat God met zijn geest ons niet los zai laten. Ons onderwijs wordt te veel gericht op het geen er buiten ligt. Men werkt almeer in de richting van het pacifeeren. Men leidt niet "op voor de saamleving, maar om hoofden te krijgen' met knapheid Dit is in flagranten strijd met het christelijk beginsel, dat ons op onze eigen plek stelt. Het onderwijs moet in de eerste plaats op het centrale gericht worden. Liefde voor streek, land en vorstenhuis moet worden ge- kweekt Wij moeten geen vreemden worden in eigen huis'. Men moet dit niet wijten aan de onder wijzere en onderwijzeressen. Zij hebben ei leed over, maar worden gedwongen. Het onderwijs moet sterk worden omdat't gedragen wordt door heiligc begeerte om Christus en zijn zaak te dienen. Zeker zal een onderwijzer het eigen karakter van een kind niet voorbij zien, maar dat neemt niet weg, dat wij blijven handhayen den eisch, dat ons onderwijs met het zwaartepunt ligt bij het individu, omdat het kind niet wordt opgeleid voor een blinde kracht, maar voor een samenleving. Laat het ongeloof maar sentimenteelc indi- viduen kweeken, des te beter zullen wij kun nen blijven staan in onze samenleving met Je zus. Dat geeft een christelijke samenleving en een kerk die zegevierend vooruit gaat en de wetenschap ook de veelheid van de individuen voor den troon van den Heere. (Applaus), Ds. Verwaal bracht den spreker dank voor de forsche en aangename wijze waarop hij het onderwerp had behandeld. Spr. was over- tuigd, dat de aanwezigen er het hunne voor het leven van zouden mede nemen. De heer Dun had met ontzaggelijk vee genoegen het schitterende pleid'ooi gehoord Spr. zou het echter buitengewoon bejam- meren als men uit de rede distilleerde dat er- nog geen school is die flinke karakters tracht tc kweeken. Spr. kent er vele en was van mealing dat met het dragen van het iuk Doorzitten bij Wielrijders - Stukloopen - Schrijnen en Smetten der Huid - Zonne- bpand - Doorgeloopen Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL. in de jeugd geenszinds de plak kan worden bedoeld. Spr. was dankbaar dat die ruwheid van vroeger er uit was. De wijze van tucht uitoefenenis veran- derd. Spr. had ook wel graag iets gehoord over den geweldigen invloed die er uitgaat van het gezin. De verantwoordelijkheid van de ouders mag nooit verplaatst worden naar de school. Het zwaartepunt van de opvoeding moet blijven in het gezin. Dr. Waterink wees er op, dat hij het had gehad over „onderwijs en saamleving" en zich dus .moest richten naar het onderwijs. De L. O. school wordt vaak te veel misbruikt voor opleiding van M. O. em hooger. Dc L. O. school moet zich richtem naar de oplei ding voor het leven. Spr. gelooft wel, dat principieel de onder wijzer het recht heeft te bestrijden. Hij durft dit niet retaliseeren, omdat hij aanneemt, dat er onderwijskrachten zijn, die, als zondaren, zich niet weten te beheersehen. Wanneer iemand straft door de tuchtiging zoodat het uitzondering blijf, dan gelooft spr. dat dit een goede uitwerking zal hebben. Om de zwakheden van het cmderwijzencl personeel kan echter helaas het recht om te tuchtigen nog niet worden gegeven. Ds, Verwaal verzocht hierop Ds Waterink onder dankzegging de morgenbijeenkomst te eind'igen. Gemengd Nienws WASSCHERIJ IN VLAMMEN. Gistermiddag te ongeveer 3 uur zijn te Zwolle de perceelen van de Cooperatieve Was- scherij in Windesheim tot den grond toe af- gebrand. De vermoedelijke oorzaak is het val- len van een vonk op het rieten dak. De gehee le inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. DE PRODUCTIE VAN HET GEDISTILLEERD. Naar wij vernemen, zegt de Tel., heeft de staatscommissie-Van der Lande, in zake de productie van gedistilleerd, verleden Zater dag haar eindvergadering gehouden, zoodat dezer dagen het rapport dezer commissie kan worden verwacht. van menschelijke misere. PI. verzocht de- mentie, zoo mogelijk een voorwaardelijke straf. Ten opzichte van bekl. M. achtte -pi. het volledig bewijs niet bewezen. PI. vroeg vrij- spraak. Uitspraak over 8 dagen. Provinciaal nieuws Reehtszaken. INBRAAK EN POGING TOT DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Het Gerechtshof te Amsterdam bevestigde ;ister de vonnissen van de Vierde Kamer der lechtbank, waarbij de 40-jarige recidivist A. W. sehuldig werd verklaard aan diefstal met braak en inklimming in een perceel aan de Balistraat en aan poging tot diefstal met geweld'pleging tegen een 15-jarigen bediende van een op het Rokin gevestigde effectenfirma. De door de rechtbank opgelegde gevangenis- straffen van respectievelijk twee jaar en zes jaar gevangenisstraf werden door het Hof ver- anderd in straffen van anderhalf jaar en vijf jaar gevangenisstraf. MISHAN'DELING VAN EEN1 AMBTENAAR. Het Gerechtshof te Amsterdam wees gister arrest in de zaaktegen den slager uit Weesp, die zich sehuldig maakte aan wederspannig- heid en mishandeling met een hakbijl van een commies der accijnzen, toen deze een onder- zoek bij hem kwam instellen naar clandestien geslacht vleesch. HetHof bevestigde het von nis van de Vierde Kamer der Rechtbank, maar verlaagde de straf van zes tot drie maanden gevangenisstraf. EEN BEROOVINGSAFFA1RE. Op 2en Paaschdag van dit jaar ontmoette een Leidsches chipper in Arnhem een meisje. Hij ging met haar uit en bezocht verschil- lende cafe's. In een der gelegenbeden zat een drietal jongens. Het meisje zeid'e dat een ervan haar broer was en zij verzocht haar „vriend" hem een biertje te presenteeren. La ter bij het betalen zag het drietal dat de schipper betaalde met een briefje van f 25 Toen kwam het plan op, hem hiervan te be- rooven. Zij liepen het tweetal achtema in de richting van de Vijverwijk, waar het meisje woonde. Toen zij nog even stonden na te praten, kwam een der drie jongens op het meisje af en zeide tegen haar: „De ouwe wacht," waarop het meisje vertrok. De schipper vroeg toen aan dco jongen of hij ook een hotel voor hem wist. De jon gen nam hem mee tot bij het Vitesse-terrein Daar greep hij hem plotseling bij den keel zoodat beiden over den grond rolden. De twee anderen schoten toe, mishandelden den schipper en een hunner beroofde hem van zijn portfeuille, zijn zakboekje en zjjn pet, waarna zij het hazenpad kozen. Nog dien- zelfden nacht werden zij gearresteerd. Het waren de 23-jarige arbeiders L. G K., W. F. B. en d'e 25-jarige arbeiders Z M., alien uit Arnhem. Gister hadden zij zich voor de Rechtbank te Arnhem te verantwoorden. Getuige D. M. D., fabrieksarbeidster te Arnhem. verklaarde met den schipper in verschillende cafe's bier te hebben gedron ken. De pres.Wist u van de berooving? Get.: Nee, niets. De Off. v. Just.: Heeft u gezien dat gevolgd werd? Get.: Neen, dat heb ik niet gezien. Bekl. B., voorgeroepen, bekeftde volmon- dig het hem ten laste gelegde. Bekl. M. ontkende met het plan op de hoogte te zijn geweest. Bekl. K. verklaarde, dat B. de portefeuil Ie uit den zak van den schipper had geno- men. De Officier van Justitie, herinnerde in zijn requisitoir aan de ouderwefsche struikroo vers. Spr. noemde het gebeurde een ernstig feit en eischte tegen M. twee jaar/en tegen de beide andere bekl. ieder anderhalf jaar gevangenisstraf. De verdediger van bekl. K., Mr. D. J Sannes, merkte in zijn pleidooi op, dat het. plan ontstaan is bij de anderen. Bekl. heeft goede getuigsehriften van zijn patroon, bij wien hij direct weer terug kan, komen. Plei- ter verzocht voor hem een voorwaardelijke straf, mede daar hij de kostwioner zijner moeder is. De verdediger der beide andere bekl., mr. Hogerzijl, noemde bekl. B. een toonbeeld TENTOONSTELLING STAD HELDER 1925. Wij ontvingen een keurig uitgevoerd pro- gramma over de feestelijkheden te Helder, welke daar ter plaatse van 30 Mei tot en met 7 Juni worden gehouden. De groote attractie is een expositie waar- aan naast talrijke bedrijven en handelsinstel- lingen o.a. deelnemen de Rijkskustverlichting, het Zodlogisch station, de Radiodienst der Marine, het Reddingswezen, de Onderzee- dienst der marine, het Historisch scheep- vaartmuseum, het Kon. Instituut voor de Marine, de Marinewerf en de Artillerie, de Onderzeedienst, torpedo's en mijnen, de Ma rine Vliegdienst en het Roode Kruis. Op Dinsdag 2 Juni heeft een boottocht op het Marsdiep plaats, waaraan door iedereen voor f 0.50 kan worden deelgenomen. Het tentoonstellingsterrein biedt velerlei attracties. Verder si uit dit programma zich aan bij de voorgenomen feestelijkheden bij de herden- king van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord-Hollandsch kanaal, waarover el ders in dit nummer meerdere bijzonderheden gepubliceerd zijn. Op Vrijdag 5 Juni, Zaterdag 6 Juni en Zondag 7 Juni zal er van 11 uur v.m. tot 6 uur n.m. gelegenhefd zijn tot het maken van passagiersvluchten per Fokker III vanaf het vliegkamp de Kooy, georganiseerd door de Koninklijke Luchtvaart Mij voor Neder- land en kolonien. De prijs per vlucht is daar- bij op 7.50 per persoon gesteld. Op Zondag 7 Juni zullen een groot feest- concert en een schitterend vuurwerk de fees- 1 elijkheden besluiten. OVERDRACHT VOORMALIGE HULPKAZERNE TE HOORN. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeu- ring van de onderhandsche overdracht, door ruiling, aan de gemeente Hoorn van de voor- malige Hulpkazerne c. a. aan de Mosterd- steeg te Hoorn. In de memorie van toelichting wordt mede- gedeeld, dat, aangezien het vrij hooge kosten zou medebrengen om des Staats eigendom zijnde voormalige Hulpkazerne c.s. geschikt te maken voor een gebouw ten behoeve van den vrijwilligen landstorm te Hoorn, een hoe- danig gebouw wenschelijk wordt geacht, in- gaan is op het voorstel der gemeente >orn om haar dat gebouw c.a. in eigendom af te staan, zulks in ruil tegen aan de ge meente toebehoorende en door haar ten noege van het departement van oorlog verbouwen panden, gelegen onder Boompjes. DE UITWATERENDE SLUIZEN. Tot Hoofdingeland van den polder Uitwaterende Sluizen" is in de vacature G. Bos Wz. gekozen de heer J. Kraakman Az. te'Warmenhuizen. Tot heemraad is gekozen in de vacature A. C. Kroon de heer A. Schrooder, Heiloo. (Verbeterd bericht). UIT SCHERMERHORN. Men deelt ons mede: Maandagavond kwam het Bestuur van de Vereeniging „Eendracht" alhier bijeen ter voorloopige bespreking van de dezen zomer te houden schoolfeesten. Het is al jaren de gewoonte met de 2 hoogste klassen naar Am sterdam en met de laagste klassen naar Ber gen enz. te gaan. Wat de laagste klassen be- freft, zal wederom een rijtoer naar Bergen worden georganiseerd, maar voor de 2e hoogste klassen kwam een gewijzigd plan ter tafel. In principe besloot het Bestuur dit jaar met deze klassen naar Amsterdam te gaan en vandaar het Gooi in te trekken. Het plan is, van Amsterdam met een of meer toerauto's van Lissone een tochtje naar het Gooi te on- dernemen. Dit plan behoeft echter meer gelc dan alleen voor een tochtje naar Amsterdam noodig is. Eerstdaags zullen dan ook lijsten, zooals gewoonlijk, aan de ingezetenen wor den aangeboden en iedereen wordt beleefd verzocht daarop zijn gave aan te teekenen, en wat dieper in de beurs te fasten, om de kinderen dat heerlijke uitstapje te bezorgen. Eerst wanneer alle lijsten binnen zijn zal een algemeene vergadering belegd worden om de plannen verder uit te werken. Wij twij- felen geenszins of de commissie zal niet te- vergeefs een beroep op de ingezetenen doen om voor dit doel iets te offeren. Se tt de Op den Zondag te Bussum gehouden Athletiekdag behaalden de heeren J. Kluft en W. Schelling, leden van de Gymnastiek-Ver- eeniging „Volharding," alhier, respectieve lijk een len prijs discuswerpen en een 3en prijs kogelstooten. UIT BROEK OP LANGEND1JK. In de bestuursvergadering van de vereeni ging „Ziekenhuisverpleging Broek op Lan- gendijk" werd medegedeeld dat alle de Ge- zinspolissen in orde waren, zoodat de leden hiervan in het bezit kunnen gesteld worden, terwijl de afschrften der polissen in het ar- chief opgeborgen kunnen worden. Verder werd door den seer, opgemerkt, dat 225 polis sen, in tweevoud, gemaakt zijn, tellende 508 contribueerende leden, en 88 personen, leden, die vrijgesteld zijn, totdat zij den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben. Vanaf de oprichtinp 1 April was gelukkig nog geen enkel geva!, ter' verpleging voorgekomen. Besloten werd, dat eens per jaar controle zal gehouden wor den, ter in- en afschrijving van leden, zoodat in den loop van het boekjaar, nieuwgeborene, vrij van omslagheffing zijn. Het concept-re- glement, toegezonden door de secretaris van de Federatie der vereenigingen voor Zieken- huisverpleging, zal na enkele voorgestelde wijzigingen en aanvullingen teruggezonden worden naar het bestemde adres. Aanmeldin- gen voor het lidmaatschap kan dagelijks bij den bode, of bestuursleden plaats vinden. UIT ST. PANCRAS. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben verschillende bewoners minder ge- wenscht bezoek gehad van een persoon, met bet doel zich een fiets toe te eigeneo. Bij den heer P. Kliffen werd zijn voornemen verijdeld door het wakker worden der bewoners. Ge- makkelijker ging het bij den heer Schot, waar een beste gebruikte fiets werd meegenomen, welke echter later is teruggevonden in de buurt van den heer T. Kooy. Hier werd de kans schoon gezien een nog bijna nieuwe fiets mee te nemen. Van een en ander werd de po litic in kennis. gesteld, welke direct een onde:- zoek in stelde en reeds in een bepaalde rich ting is. UIT SCHOORL'. Ingeschreven paarden voor de draverijen van Zondag 24 Mei. I. Bloeimaand Prijs. Neophiet, Norman, Nerva, Pierette, Leo Newton B, Neerlandia, Morgenroth, Mignon, Martinus S, Barones, Oscar, Koosje W, Max Medium, Maggy Henry, Dumas, Catriena R. II. 300 Gulden Prijs. Draverij A. Nerva, Morgenroth, Neerlandia, Mignon, Martinus S, Perrigan B, Barones, Oscar, Koosje W, Max Medium, Dumas, Maggy Henry, Favo- ritin, Meteor, Kyleo, Nap, Kiinstler, Wahn- fried, Leitstern, Rautenkranz, Catriena R, Catherine, Spier, Vitality, Quimperle. III. 24 Mei Prijs. Draverij B. Zelfde 24 paarden als in Draverij A- De extratrein vertrekt 12.35 van Alkmaar. UIT HOORN. De heer De Rie, die een autodienst op Venhuizen onderhoudt, geraaktq wegens uit- wijken voor een voertuig met zijn bus te wa ter. Eigenaar en een paar passagiers bleven ongedeerd; de auto bleek deerlijk gehavend. De heer L. van der Zel heeft zijn 25- jarige clienstbetrekking herdacht bij de firm a T. Kroon en Zonen, alhier. Wegens de ingetreden warmte is't bui- tenbadhuis in dienst gesteld, hetwelk zich de zer dagen in druk bezoek mocht verheugen Zeetij dingen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. •Bintang (uitr.) arr. 18 Mei te Port Said. Rembrandt (uitr.) arr. 19 Mei te Genua. KON. NED. STB. MIJ. Aurora vertr. 18 Mei v. Carthagena n. Mala- a. luto vertr. 18 Mei v. Carthagena n. Alicante Tellus vertr. 18 Mei v. Napels n. Lipari. Euterpe arr. 18 Mei v. Gyon te Oporto Hebe vertr. 18 Mei v. Bari n. Calamata. Minerva vertr. 18 Mei v. Cadix n. Barcelona Neptunus arr. 18 Mei v. Gandra te Burriana Stella vertr. 18 Mei v. Valencia n. Amst. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland vertr. 18 Mei v. Rott. n. Buenos es. Flandria arr. 19 Mei v. Amst. te B.-Ayres Kennemerland arr. 19 Mei v. Valparaiso te Montevideo. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 18 Mei v. Sydney n. Batavia. Sawahloemto arr. 19 Mei v. Bassein te Mel bourne. KON. WEST IND. MAILD. Bacchus (thuisr.) vertr. 18 Mei v. Havre n. Amst. Venezuela (thuisr.) vertr. 19 Mei v. Ply mouth n. Havre. Agamemnon vertr. 16 Mei v. Puerto Barrios Amsterdam (uitr.) arr. 18 Mei te Callao. Poseidon vertr. 13 Mei v. San Juan (P. R n. Santa Marta. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht vertr. 18 Mei v. B.-Ayres n Caleta Buena. Agnetapark arr. 18 Mei v. Rott. te Hamb Julianapark vertr. IS Mei v. Lipari n. Rott. Stad Vlaardingen v. Rott. n. B.-Ayres arr. 11 Mei te Las Palmas. HOLLAND AFR1KA LIJN- Randfontein vertr. 18 Mei v. Beira n. Dela- goabaai. Rietfontein (thuisr.) vertr. 19 Mei v. Kaap- stad. Jagersfontein arr. 19 Mei v. Rott. te Hamb Nijkerk vertr. 18 Mei v. Algoabaai n. East- London. HOLLAND AMER1KA LIJN. Lochmonar arr. 17 Mei v. Rott. te Vancouver. Veendam arr. 19 Mei v. N-York te Rott. Blijdendijk arr IS Mei v. Rott. te Montreal. Breedijk arr. 18 Mei v Rott. te Philadelphia. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Sreefkerk arr. 18 Mei v. Rott. te Hamb Bovenkerk (uitr.) arr. 19 Mei te Calcutta. Hoogkerk (thuisr.) vertr. 19 Mei v. Kurva- chee. Vechtdijk arr. 19 Mei v. Mamb. te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Kilstroom (thuisr.) vertr. 17 Mei v. Dakar. Java vertr. 19 Mei v. Amst. n. W.-Afrika. IJsselstroom vertr. 16 Mei v. Freetown B. Cape Mount. Reggestroom (uitr.) vertr. 18 Mei v. Las Pai- mas. HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Bawean (uitr.) vertr. 19 Mei v. Suez. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk vertr. 18 Mei v. Yokohama n. Vla- diwostock. JAVA NEW YORK LIJN. Jacatra v. New-York n. Java vertr. 18 Met v. Oran. ROTTERD. LLOYD. Djambi arr. 19 Mei v. Melbourne te Havre. Gorontalo (uitr.) arr. 19 Mei te Belawan. Merauke vertr. 19 Mei v. Rott. n. Java. 5 Patria (uitr.) vertr. 19 Mei v. Southampton Siantar v. Melbourne n. Dublin en Duinker- ken, vertr. 19 Mei v. Falmouth. Sitoebondo vertr. 18 Mei v. Batavia n. Rott. Goentoer (thuisr.) vertr. 19 Mei v. P.-Said Tapanoeli (uitr.) vertr. 19 Mei v. Port Said Tjerimai (uitr.) arr. 18 Mei te Belawan. ROTTERD. ZUID AMER1KA LIJN. Waaldijk (thuisr.) vertr. 17 Mei v. Las Pal mas. Alcyone vertr. 19 Mei v. Rott. n. Antw. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Calchas v. Japan n. Rott. arr. 19 Md id Hongkong. Machaon v. Japan n. Rott. arr. 19 Md te Shanghai. Lycaon v. Japan n. Rott., arr. 18 Mei te Suez. Priam vertr. 19 Mei v. Amst. n. Lond. Mentor v. Japan n. Rott., arr. 19 Mei te Sifl- fapore. elemachus v Batavia n. Amst. vertr. 19 Mei v. Padang. EMZETCO LIJN. "i Jouge Jacobus vertr. 18 Mei v. lb .Cbadfttt- v is in „De j i r

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7