neii en 1,15 voor Wimmenum. 7. Af- en overschrijvingen dienst 1924 Goedgekeurd. 8- Rekening 1924 van het Gem. Electr Be- drijf. slnitende met een batig saldo van 1438,29. De voorzitter bracht een woord van 'dank aan den administrateur. Het verslag zou circuleeren en de voorzitter beval het be- atudeeren der daarin gemaakte vergelijkingen sterk aan. De heer Apeldoorn was mlsnoegd over het branden der lantaarns op heldere avon- den. De voorzitter wees op vermindering der stroomkosten, 2538 K.W. in 1923, 2313 K.W. in 1924, doch dat zat voflgens den heer Apeldoorn niet in het minder branden bij lichte avonden, doch in de defecte lampjes. Hierop werd medegedeeld, dat verlicht werd volgens een maandelijksch toegezonden staat. 9. B. en W. vroegen een crediet van 2500 voor de aanschaffing van brandbluschmidde- len in verband met de waterleiding. Het lag in de bedoeling om brandslangen aan te schaf- fen en kranen, n.l. twee op Egmond-Binnen, een op Rinnegom en twee op Egmond aan den Hoef. De heer D e k k e r opperde het denkbeeld, om de brandspuit een plaats te geven in de Egmondermeer, doch de voorzitter herinnerde aan het Woud en andere afgelegen gedeelten. Het gevraagde crediet werd toegestaan. 10. Rondvraag. De heer B a 11 u s infor- meerde naar de verpleegden, die voor reke ning der gemeente kwamen. De heer S t r a a t h o f f vroeg of de plan- nen voor de verbouwing der openbare school <voor R. K. school) al goedgekeurd waren Dit bleek niet het geval te zijn, zoodat de tijd om te beginnen nog niet bij benadering bepaald kon worden. De heer Apeldoorn wilde de rekening \oor een stukgereden grenspaal aan de ge meente terugbetaald zien. Bij de discussie hierover achtte dc voor zitter zicli Verplicht te protcstecren tegen de uitlatingeu van den heer Apeldoorn ten opzichtc van den burgemeester van Bergen. De heer D c k k e r was ook niet te spreken over den heer Apeldoorn inzake de waterlei ding. Daar dit echter nicer een pcrsoonlijke zaak betrof, werd hierop niet verder inge- gaan, doch de wenscheiijkheid uitgesproken, dat het pUbliek beter met de zaak op de hoogte gebracht werd. Verplichte aansluiting bestaat niet voor degenen, die aantoonen vol- doende drinkwater te hebben, waarbij de Ge- zondheidscommissic te pas komt- De uitvoe- ring berust geheel bij B. en W. De heer B a 11 u s vroeg naar het gezin van Prins, dat nog altijd in het brandspuit- hius logeert. De voorzitter dcelde medc, dat nog een maand tijd gegeven was. Hierop volgde sluiting. UIT EGMOND AAN ZEE. De Hemelvaartsdag bracht heel wat bezoe- kers naar deze gemeente. Bovendien arriveer- de een gezelschap van ongeveer 250 personen uit Nieuwendam, dat. na zich aan het strand vermaakt te hebben, in optocht, de inuziek voorop, naar het voetbalveld der „Zeevo- gels'' b'egaf, om getuige te zijn van dc ont- moeting tusschen „De Spartaan I" uit Nieu wendam en ..Zeevolgels I". De laatsten ver- sloegen hun gasten met 42. UIT BERGEN. Raadsverslag. Onaer voorzitterschap van den Burgemees ter kwam de Raad Dinsdagmiddag in voltal- lige vergadering bijeen. "De notulen van het verhandelde in de ver gadering van 25 Maart werden onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van de ont- vaugst o.a. van een door den M. van Onderw. toegezonden afsclirift van een Kcninklijk be- sluit van 27 April 1.1. No 32, houdende on- gegrond verklaring van het door de gemeente ingesteld beroep tegen de beslissing van Ged. Staten betreffende verschillende, door de ge meente aan de Berger school vereeniging verschuldigde voorschotten- en bijdragen in de instandhoudingskosten der school van ge- ncemde vereeniging. Voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een adres van het Bestuur der Stichting „Vclksuniversiteit voor Alkmaar en Omstreken" houdende verzoek tot toetreding der gemeente als contribuante, stelden Burgemeester en Wethouders voor geen tusschentijdsche aanvragen om financi- eelen steun in behandeling te nemen, en het verzoek bij de gemeente-begrooting voor 1926 in behandeling te nemen. De heer der Das merkte op dat het hier geen aanvraag am subsidie betreft, doch een verzoek om als lid toe te treden. Spr. meende dat er geen bezwaar bestaat hierop thans een beslissing te nemen. De Voorziter zeide dat tusschen het verleenen van een subsidie en toetreding als contribuante geen groot verschil bestaat en er geen dringende haast bij een beslissing is. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders werd hiema aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd goedgevonaen aan de Gezondheids- commissie gezeteld te Beverwijk te berichten dat tegen de ingezonden raming van ont- vangsten en uitgaven over 1926 geen beden- kingen zijn geiezen. Naar aanleiding van een ingekomen klacht van den heer H. G. A. Bakker aan dc Stati- onssu'aar, tegen een door den eigenaar van pension Erica laugs het Smalle pad geplaat- ste schutting deelde de voorzitter made, dat de politieverordening niet is overtreden en de betrekkelijke kwestie behoort tot de compe- tentie van B. en W., waaraan wordt voorge- ateld het verzoekschrift ter afdcening in han- der van B. en W. te stellen. Op een vraag van den heer Bogtman deel de de Voorzitter mede, dat het Smalle pad wel een openbaai pad is, doch de verorde- niflg op uitzichtbelemmeringen hier niet van toepassing is en de rooilijn bij het plaatsen der 9chutting in acht is genomen. Besloten werd overeenkomstig het voorstel. Hierna mmSA voorlezaog gedaan vap ep juist inge- koimen adres van den heer Elion Houdende verzoek om een betere waterlozing voor eeni- ge aan de Nursery grenzende woningen, daar adressant schade lijdt wegens vervuiling van zijn grond. De Voorzitter stelde voor het aches om bericht en raad in handen te stellen van Bur gemeester en Wethouders. De heer Brugman was van meening dat de klacht een gevolg is van het besluit van den Raad inzake het geval hetwelk zich heeft voorgedaan met de woning van den heer Rijniersce. Spreker verwachte meer zul- ke klachten en stelde voor een commissie uit den Raad te benoemen die in de geheele ge meente een onderzoek doet naar den woning- toestand. De Voorzitter meende dat deze klacht op zichzelf staat eh ook-pnderzocht kan worden. De heer Brugman was bevreesd dat er telkens klachten zullen komen, en waar in de vorige raadsvergadering is besloten de wo ning aan de Molenstraat on'bewoonbaar te verklaren, eischt te consequentie dat alle wo- ningen, welke niet aan de bouwverordening voldoen, onbewoonbaar worden verklaard. De heer Apeldoorn merkte op dat de heer Brugman op de zaak vooruit loopt. Hder geldt het een geheel ander geval. De woning van den heer Rijniersce kon op het gemeente riool worden aangesloten. Het standpunt van den Raad is steeds ge- weest: vroegen de bewoners om een riool, dan werd overwogen of een riool rendabel zou zijn. Voor de betrekkelijke woningen zal een riool niet rendabel blijken. De heer Bogtman weer crop dat het standpunt van den heer Apeldoorn verkeerd is. Er zijn hier verkeerde toestanden langs wegen met riool en zander riool. Men moet de toestanden niet beoordeelen naar het ri ool, maar de toestanden zelve. Spreker be- greep nog niet hoe bij den heer Rijniersce de zaak zoo is geloopen, daar van particuliere zijde nimmer een klacht was ingekomen. De Voorzitter zeide dat het geval bij den heer Rijniersce in den aanvang was opge- lost, eigenaar en huurder hadden een rege- ling getroffen en hebben B. en W., toen de toeregging er was, zelf voorgesteld niet tot onbewoonbaarverklaring over te gaan. Even- wel hebben belanghebbenden woordbreuk ge- pleegd en kwam van de verbetering der wo ning niets, met het bekende gevolg. Spreker wees erop dat deze kwestie geheel buiten het thans ingekomen verzoek staat. De heer Bogtman meende dat hier niet direct van woordbreuk kan worden gesproken, daar door de Overheid pressie is uitgeoefend. Bovendien was de toestand niet abnormaal De Voorzitter zeide dat niemand had verwacht dat het geval der woning van den heer Rijniersce niet minnelijk zou worden ge- schikt. De heer Brugman merkte op dat toestanden zooals ook thans weder ter sprake komen moeten worden beschouwd uit een oog- punt van gezondheid. Spreker begreep nog steeds niet hoe men er toe is g'ekomen bij den heer Rijniersce zoo ingrijpend te werk te gaan. De Voorzitter zeide dat er een klacht was over de putten, en dit het begin is ge- weest van het verder verloop dezer zaak. De heer B a 11 u s geloofde dat te veel wordt afgedwaald en "meende dat het onder zoek van B. en W. .van de klacht van den heer Elion moest worden afgewacht. De heer de W i t zeide dat de woningen aan den Oosterweg, waarover het thans gaat, zijn eigendom zijn. Het vorige jaar hebben enkele bewoners over den waterafvoer bij hem geklaagd. Ook hebben zij tot B. en W. een verzoek om rio- leering gericht, doch zonder resultaat. De heer Elion is toen bij spreker geko- men om over de zaak te spreken en heeft hij een tweetal putten laten maken. Ten gevolge van den grooten regenval in de 2e helft van April kon het hemelwater geen uitweg vinden, en bleek dat de grond bij de woningen verzadigd was. Spreker betreurde het, dat de heer Elion evenals het vorig jaar, niet eerst bij hem was gekomen, doch zich direct tot den Raad had gewend. Spreker deed een beroep op Burgemeester en Wethouders en op den Raad met verzoek om mede in verband met adres, hetwelk het vorig jaar door verschillende bewoners aan Burgemeester en Wethouders is gezonden, op de gemeente-begrooting voor 1926 een post uit te trekken voor rioleering langs de betrek kelijke woningen. De heer Zeiler zeide dat men niet overal dergelijke toestanden door rioleering kan verhelpen. Spreker vestigde de aandachi erop, dat men vervuiling van putten kon voo> komen door het aanbrengen van vetvangers, waarmede, volgens eigen ervaringen, zeer goede resultaten worden bereikt. De heer Brugman handhaafde zijn voor stel om een Commissie uit den Raad te benoe men die aan de hand van de Gezondheidswet, in de gemeente de woningen inspecteert. De heer den Das verklaarde met het voor stel van den heer Brugman in zooverre te kunnen meegaan, indien de Gezondheids- commissie het onderzoek instelt en de Raad ten slotte .de beslissing aan zich houdt. Spre ker gevoelde niet voor-een commissie buiten de Gezondheidscommissie om. Het voorstel van den heer Brugman, in stemming gebracht, werd met 9 stemmen te- fen en 2 voor, die van de lieeren Brugman eu iogtman, verworpen, en v erd goedgevonden het adres van den heer Elion om bericht en raad in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders. Vervolgens werd mededeeling gedaan van het bedanken van den heer K. Goudzwaard voor zijn benceming tot gemeente-werkman. De Voorzitter stelde namens Bur gemeester en Wethouders voor voorshands niet tot een nieuwe benoeniing over te gaan, daar de tijd van boomen-snceien voorbij is. Den heer Zeiler bevreemdde dit voorstel. Spreker meende, dat de nieuw aan te stellen persoon meer te doen heeft dan boomen-snoeien. Er is voor een man voor de plantsoenen werk genoeg. Bergen ziet er niet netjes uit en kan geen vergelijking doorstaan met plaatsen als Baarn. De Voorzitter merkte op dat Bergen een ge heel andere plaats is dan Baarn, het is ge- makkelijk genoeg veel geld uit te geven voor plantsoenaanleg, doch worden in Bergen geen blcemenperken verlangd. - De heer B a 11 u s zeide, het ten deele met den heer Zeiler ecus te zijn. Spreker verlaog- de geen aanstelling van 'n aparten werkman; wanner er aan de plantsoenen wat moet wor den gedaan, dan kan -dit aan de tuinlieden in Bergen evengoed opgedragen worden. De heer Zeiler achtte het meer- ge- wenscht aan een man het onderhoud der plantsoenen op te dragen, die daar ook ver- antwoordelijk voor is. Bovendien is er bij dc gemeente-begrooting op de aanstelling van een nieuwen man gerekend. Over het uiterlijk van den plantsoenaanleg werd door verschillende leden van gedachten gewisseld. De heer Martin vond het belachelijk, dat ineens deze zaak van de baan is, nu de be- noemde bedankt heeft. De heer Bogtman merkte op, dat door het achterwege blijven van de benoe- ming van een tuinman, de gemeente geen geld uitspaart; voor het onderhoud der plant soenen wordt evengoed loon uitbetaald. Wan- neer het technische van de zaak buiten be- schouwing wordt gelaten, moet erkend wor den dat de tijd voor planten en snoeien van boomen voorbij is, en behoeft dus met de be- noeming geen haast te worden gemaakt. Spre ker was geen voorstander van mooi aangeleg- de plantsoentjes en bloemperken, doch" kan men hierover verschillend oordeelen. Spreker drong er evenwel op aan, dat voor September in de vacature van een werkman wordt voor- zien. Alle leden vereenigden zich met dit voor stel. Hierna deelde de voorzitter mede, dat al- hoewel reeds in principe was besloten met het Provinciaal Waterleidingbedrijf de waterlei- dingkwestie te regelen. hieroment door den Raad nog een definitief besluit moet worden genomen. Conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders werd zonder hoofdel. stemming besloten B. en W. te machtigen tot't aangaan met het P.W.N, van 'n regeling ter zake de wijze y/aarop de waterleiding in de gemeente Bergen zal worden geexploiteerd en afstand te doen van alle aanspraken welke de gemeen te meent aan de indertijd door de Maatschap pij tot exploitatie van Waterleidingen in Ne- derland verkregen concessie en aan eenigerlei met die Maatschappij getroffen overeenkomst te kunnen ontleenen tegen betaling van een afkoopsom van 8247.15. Aan de orde werd gesteld een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1924. Naar aanleiding van de bijgevoegde me- morie van toelichting vroeg de heer Brugman, hoe het staat met de financieele omstandig- heden der voor rekening der gemeente ver- pleegde krankzinnigen. De Voorzitter deelde mede dat een onderzoek regelmatig geschiedt en op het oogenblik een poging langs wettelijken weg wordt gedaan om een patient een genees- kundig onderzoek te doen ondergaan. Hierna werd de le suppletoire gemeente- begrooting voor 1924 zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld in ontvang en in uitgaaf be- dragende 17341.9234. Vervolgens werd het kohier der rioolbe- lasing voor 1925 vastgesteld tot een totaal bc- drag van 5967.19 met bepaling dat de be- lasting moet worden betaald in 2 geliike ter- mijnen vervallende 15 Juli en 15 October 1923. Hierna kwam in behandeling een verzoek vaq het Bestuur der Vereeniging Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Bergen om voor de stichting van een bijzondere lagere school de noodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen. De heer Brugman vroeg of bij de aanvraag niet moest zijn overgelegd een ver klaring, houdende aanwijzing van het terrein waar de school zal worden gebouwd, en of men verzekerd kan zijn dat de kinderen van alle ouders die op de lijst hebben geteekend de school werkelijk zullen bezoeken. Spreker had vernomen, dat er al ouders zijn die niet over- tuigd zijn dat zij hun kinderen naar de school sturen. De heer Jhr. Barnaart deelde mede, dat op de lijst een onderteekenaar voorkomt, wiens kind de lagere school reeds heeft afge- loopen en meende dat zulks achterdocht wekt. De Voorzitter zeide dat, wat be treft de aanwijzing van een terrein voor de school, zulks eerst bij de aanvraag om uitbe- taling der gelclen behoeft te worden medege deeld. De vereischte stukken zijn alle in orde, ook het aantal opgegeven kinderen is voldoen- de, zonder dat rekening is gehouden met het door den heer Jhr. Barnaart bedoelde kind. Verder kan men niet anders doen. dan op de handteekeningen van de ouders af te gaan Zonder hoofdelijke steftiming werd hierna besloten aan het verzoek der school vereeni ging te voldoen. (Wordt vervolgd.) UIT SINT PANCRAS. Op Hemelvaartsdag had Vrone Holland 1 en II uit Noordscharwoude op bezoek voor de nederlaagwedstrijden. Om half twee speelden de tweede elftallen met als uitslag 20 in't vcordeel van Vrone II. Half vier spelen order denzelfdem scheids- rechter Korstanje de beide hoogere elfial len met denzelfden uitslag. Deze laatste was. een minder fraaie wedstrijd door het nogal ruwe spel. Op het S. D. W.-veld speelden Donderdag- middag D. T. S. 11 en Heiloo I, welke wed strijd, na verlenging door D. T. S. II werd gewonnen met 2—1. Hierna had de loting plaats tusschen de drie prijswinners voor de stilstaande rondo, waarbij Dijkers van Zaandam de gelukkige was. Gremengd Nieuws Het NATIONAAL FINANCIEEL Het Nationaal financieel Comite voor dc Olympiade 1928 heeft zich aldus geconstitu- eerd (van enkele genoodigden wordt nader antwoord nog ingcwacht: Dagelijksch bestuur: G. H. de Marez Oyens, voorzitter; C. G. Vattier Kraane, vicc- voorzitter; mr. ir. H. J. Kiwiet de Jonge, sc- cretaris; mr. J. G. de Hoop Scheffer, 2c se- cretaris; A. Andriesse, penningmeester; M. J. Heybroek, 2e penningmeester. Het adres van den secretaris is St. Nico- laasstraat 37 dat van den penningmeester: Pierson en Co, Heerengracht 210, Amster dam. Als leden van bestuur en comite zijn reeds toegetreden J. F. Ankersmit, A. Asscher, H. Albert von Bary, F. de Beaufort, ir. J. C-. Begram van Eeteu, mr. G. van den Bergh, mr. J. Bierens dc Haau, J. J. Blusse. Joh. Bol, j. N. Burger, H Cremer, prof. A. J. Derkinderen. J. H. A. L. von rrytag Drabbe. E. Gerzon, J. Gosschalk, dr. C. P. Gunning, J. ter Haar, H. van Hall, dr. M. de Hartogh, A. Heldring, Gustaaf Jiskoot, M. Joaehiins- thal, 3~h. M. Ketelaar, E. A. Lehman, C. H van Lottom, P. L. Lucassen, L. J. G. v. d. Maesen, dr. Fritz Mannheimer, Robert Mav, A. P. du Mee, T. Meerman, J. ter Meulen, dr. R. J. Th. Meurer, S. Rodriguez de Miranda, G. H. Marez Oyens J.C.zn., R. W. Pan- nenburg, H. Pliimer, E. Polak, mej. H. Ro- husen, H. C. Rehbock, J. H. Scheltema, R. Stenhuis, J. Th. Stom, P. E. Tegelberg, mevr. J. Tweer-Westerman, P. J. M. Verschure, L. F. Verwoerd, J. M. B. van Vlijmen, dr. I. H. J. Vos, F. M. Wibaut. Dc Zwitsersche correspondent van de N R. Crt. meldt: Zooals ik reeds eerder meldde, hebben hier met het doel om in Fransch Zwitserland on- der de landgenooten gelden in te zamelen voor de nationalc inschrijving van het Neder landsch Olympisch Comite. In dat comite hebben zitting genomen de heeren prof. dr. J A. van Hamel, jhr. dr. W. E. van Weede te Lausanne, Charles D. W. Boissevain- te Ge neve, jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk te Geneve, dr. J. van Walre de Bordes, jhr. dr. W. H. J. van Asch van Wijck, A. Pelt en H B van der Elst, alien te Geneve. De circu lates zijn Zaierdas aan de verschillende in Franscr Zwitserland woonachtige Nederlan- ders toegezonden. waarbij het comite de aan- dacht heeft gevestigd op den oproep van het N. O. C. en den wensch van dit lichaam om plaaiselijke comite's op te richten. Alle gelden door hci comite ontvngen zul len bij de Neder!an teche Handelmaatschappij te Amteerdam worden veranhvoord; het co mite dringt verder op spoed aan bij het zen- den der gelden in verband met het feit, dat reeds de komeude week over het a! of niet houden der spelen te Amsterdam zal worden beslist. Voor die Nederl anders, die in Fransch Zwitserland verblijf houden, deze t krant in handen krijgen, doch geen circulaire ontvin gen, eu die een bijdrage zouden willen geven, zij vermeld, dar deze kan worden gezonden aan de heeren Fed en van Asch van Wijck, p a. Secretariat de la Societe des Nations te Geneve. „Wanneer er ooit een schok gegaan is door het Nederlandsche volk, dan was het na de verwerping van het Olympiade-subsidie. Toen wederom is gebleken, dat de Nederlanders altijd scherp reageeren op lets, wat bepaald tegen hun wenschen in gebeurt." Aldus o. m. de heer G. H. de Marez Oyens bij zijn openingswoord in de te Amsterdam gehouden vergadering van het nationaal fi nancieel comite voor de Olympiade 19!®. Hij bracht hulde aan de Nederlandsche bladen en begroette vervolgen een lid van het college van B. en W., vertegenwoordigers van groote organisaties en handelsondcrne- mingen, speciaal die der Duitsche banken te Amsterdam, welke door hun aanwezigheid hun belangstelling toonden Vervolgens werd een overzicht gegeven van hetgeen reeds door het comite was verricht en de verder actie besproken. Vooreerst zullen de leden elk in eigen kring te Amsterdam de steunactie organiseeren. Zoo bood bijvoorbeeld ter vergadering de voorzitter der vereeniging „Horecaf" een schitterende fancy fair aan, anderen zullen de goederenbeurs bewerken. Mevrouw Vattier Kraane deed mededeeling, dat zij aan het hoofd van een dames-comite een straatcollecte zou regelen; leden der Provinciate Staten zegden toe te zullen trachten, de provinciate subsidie te verhoogen; de bioscopen zullen hulp verleenen bij het geld inzamelen groote sport-organisaties zijn bereid een extra- bedrag te heffen op de entreekaarten, vooral bij internationale wedstrijden. Ook andere plannen werden besproken, welke voorloopig nog niet kunnen worden gepubliceerd. De voorzitter deelde verder mede, hoe ver het contact met de locate coinmissies reeds ge- vorderd was, en welke perspectieven daarin bestonden. Ter vergadering kwamen nog in giften van i 1000 van den heer Vattier Kraane, f 5000 van „Horecaf", een toezegging van 26,000 van de aandeelhouders van het Stadion, en de firma Mendelsohn Co. te Amsterdam stelde een garantie van 10,000 beschikbaar, zooals ook het filiaal Amsterdam van de Deutsche Bank, 'smiddags reeds had gedaan. Nadat nog eenige inlichtingen waren ver- strekt, wekte de voorzitter den leden op, toch vooral het groote ontbrekende bedrag zooveel mogelijk deze week nog bijeen te brengen. net dagelijksch bestuur van den A.N.W.B. heeft, naar de Telegr. meldt, aan de leden van het algemeen bestuur van dien Bond schrifte- lijk het voorstel gedaan, machtiging te ver leenen, aan het Nederl. Olympisch Comite te berichten, dat de A.N.W B. in het garantie- fonds .voor de Olympische Spelen wil deelne- men tot een bedrag van 10,000. Met het oog op den beperkten tijd, waardoor het nemen van een besluit niet tot de eerstvolgende ver gadering kan worden uitgesteld, zal over dit voorstel schriftelijk worcten gestemd. Wordt het voorstel aangenomen, dan zal het dage lijksch bestuur nader in overweging geven, op den dienst der jaren 1925, 1926 en 1927 telkens een bedrag van 2500 te reservceren, welke bedragen dan op het jaar 1928 kunnen worden overgeschreven en met een zelfde som van 2500 op laatstgenoemd jaar het voile geraamd bedrag. kunnen vormcn. Het comite Olympische Spelen heeft uit Pa- rijs het volgeude telegram ontvangen. waaruit de belangstelling voor Nedcrland duidelijk bliikt: ITct Fransche Olympische Comite volgt met sympathie het groeiende succes van uw in schrijving; het hoop.t tevendig, dat gfij een volledig succes zult hebben. Het Comite Olympische Spelen heeft bericht ontvangen van den hoofddirecteur der re- gistratie cn domeinen, dat aan het Neder- lancTsch Olympisch Comite vrijstelling wordt geschonken van aan het comite gedanc schen- kingen volgens de successiewet. De Nederlandsche seintocstellenfabriek te Hilversum heeft aan het N. O. C. kosteloos gebrutk van haar verzendstation aangeboden. ELN OUDL MISDAAD? Te GiesseuNicuwkerk zijn bij het graven van een riool mcnschelijko beenderen gevon- den. Men vermoedt, dat deze van den kaas- koopman L. S.-v. d. G. afkomstig zijn, die in i S9S. spoorloos verdwenen was. Er werd Aij.P. s AMAMDELTJES PUDDING toen aan een misdaad gedacht. Een onder zoek is ingesteld. i KORTE BERICHTEN. Het is niet gelukt, van de Maandag in de rivier voor Rozenburg opgehaalde lijk de identiteit vast te stellen. Wel is het zeker, dat het niet is van het nog vermiste slachtoffer van de Schelde en evenmin van een derge- nen, die bij de aanvaring van een motorboot te Rotterdam zijn omgekomen. Het lijk is reedfe begraven. 438ste STAATSLOTERIj. Trekking van Woensdag 20 Mei. 5de klasse 3de lijst. Prijzen van 70, 25 159 211 272 .308 534 721 780 815 821 1112 1130 1179 1224 1235 1309 1354 1564 1752 1812 1875 1919 1920 2218 2383 2408 2445 2462 2505 2576 2607 2637 2810 2834 3139 3191 3445 3464 3562 3687 .3692 3713 3998 4021 4032 4103 4518 4611 4656 4722 4791 4868 4886 4900 5296 5460 5485 5564 5602 5642 5654 5739 6093 6152 6192 6225 6252 6461 6526 6604 6861 7073 7242 7243 7424 755! 7680 7784 8072 8385 8671 8713 8898 9005 9050 9077 9100 9154 9534 9576 9661 9850 9865 - 9869 9873 9891 10043 10060 10089 10205 10220 10247 10338 10399 10482 10519 10572 10998 11032 11133 11299 11331 11343 11391 11395 11466 11488 11584 11600 11708 11846 11872 12101 12127 12330 12543 12563 12634 12645 12660 12717 12SS2 12939 12996 13312 13338 13461 13469 13494 13551 13634 13796 13826 1386S 14087 14101 14161 14284 14417 14497 14614 14867 14907 14965 15081 15310 15697 15780 16382 16431 16605 16749 16906 16934 17039 17094 17210 17227 17235 17417 17477 17654 17858 17967 18117 18381 18556 18722 188S1 18941 19004 19012 19118 19119 19182 19322 19370 19385 19567 19732 19786 19874 20139 20228 20326 20384 '20493 20526 20639 20668 20686 20826 20991 N i e t e n. 2 121 171 287 336 361 367 483 527 660 664 678 778 801 884 1030 1034 104S 1059 1079 1086 1177 1193 1245 1338 1361 1379 1394 1440 1449 1539 1565 1593 1604 1623 1S11 1862 1S63 1930 1951 1988 2097 2114 2116 2177 2231 2261 2354 2369 2393 2475 2535 2600 2640 2681 26S7 2726 2750 2S04 2843 2871 2895 2985 3032 3042 3063 3102 3133 3211 3280 3364 3394 3618 3S14 3848 3921 3939 3978 4014 4099 4141 4164 4235 4249 4300 4302 4384 4430 4445 4459 4460 4465 4471 4519 4539 4572 4581 4604 4748 4761 4814 4841 4901 5035 5071 5159 5204 5238 5272 5310 5322 5424 5435 5494 5499 5513 5557 .5572 5592 5652 5689 5705 5779 5789 5815 5825 5859 5S90 5948 6018 6026 6092 6111 6137 6147 6160 6210 6216 6264 6337 6492 6505 6506 6528 6642 6727 6750 6755 6770 6784 6796 6834 6327 6767 6978 6986 7014 7068 7099 7179 7200 7252 7269 7297 7352 7353 7367 7395 7441 7449 7544 7550 7640 7652 7716 7720 7726 8026 8045 8091 8120 8143 8177 8199 8201 8229 8284 8302 8308 8333 8346 S360 8479 8604 8631 8766 8997 9018 9025 9028 9085 9113 9256 9359 9436 9458 9497 9629 9655 9669 9750 9884 9934 10010 10075 10086 10148 10242 10248 10266 10290 10319 10363 10373 10400 10484 10559 10580 10606 10622 10629 10630 10652 10658 10812 10912 10916 11049 11115 11122 11175 11200 11247 11271 11291 11412 11432 11479 11494 11602 11624 11626 11639 11649 11790 11795 11819 11892 11971 12090 12122 12185 12224 12238 12272 12313 12320 12373 f2378 12411 12445 12479 12569 12667 12723 12775 12779 12850 12857 12897 12913 12914 12942 12973 13033 13043 13163 13168 13189 13190 13272 13313 13364 13378 13390 13405 13421 13463 13565 13575 13689 13745 13747 13748 13854 13856 13887 13960 14000 14029 14056 14089 14104 14222 14239 14270 14320 14378 14420 14471 14491 14535 14541 14556 14579 14711 14724 14798 14924 14962 14964 14968 14969 15004 15025 15051' 15170 15192 15287 15301 15313 15335 15359 15387 15413 15515 15516 15549 15557 15572 15587 15588 15605 15629 15658 15659 15660 15704 15752 15818 15823 15877 15914 15962 15979 16023 16049 16123 16154 16206 1620S 16283 162S7 16293 16385 16411 16449 16520 16560 16585 16655 16659 16664 16667 16681 16756 16788 16837 16959 16990 17029 17061 17064 17106 17126 17190 17292 17310 17317 17404 17443 17536 17564 17572 17607 17616 17644 17783 17791 17792 1780-1 17852 17889 17972 17997 18042 18071 18077 18098 18102 1S136 18139 18147 18253 18261 18265 18299 18323 18331 18333 18344 18445 18154 18485 18486 118504 18534 18555 1S605 18634 18635 18686 18S16 18825 18827 18893 18942 19000 19044 19052 19083 19130 19143 19220 19247 19505 19561 19617 19669 19726 19906 19004 19930 19041 19945 20023 20059 20061 20130 20132 20149* 20158 '20174 20301 20321 '20466 20554 20558 '20673 20713 20794 20838 20876 20929 '20987 5dc klasse, 2de lijst: No. 19290 moet zijn 19298; No 11814 meet zijn met 70. W fableften t/„ - v;.y Cy fl£TGf>F.NADINESAUS

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6