DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Fiat Automobielen GilletMotorrijwielen Garage A. DAM 6 C*. Concurreerende Badplaatsen. m nit voorraad leverbaar. No. 120 Honderd zeren en twintigste Jaargang 1925: ZATERDAG Directeur: G H KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N.' ADEMA. 23 MEI - TEL. 490, SCHARLOO iH'SWattar Abonnementsprti's bij vooruitbetaling per 3 maanden 12. ft*, per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. BrieYen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herius. Coster ZoonYoordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. Id deze warme dagen gaat het verlangen van duizenden naar zee en strand uit. En aan het breede Noordzeestrand1 wordt alles in gereedheid1 gebracht het den zomer- gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Bergen, Bergen aan Zee en Eginond aan Zee zijn uit hun winterslaap wakker gewor- den, overal openen zich de deuren van hotels en cafe's en de terugkeer van kramen, tcntjes en badkoetsjes aan het zoo lang verlaten strand getuigt van het voorjaar, dat duizen- den weer naar hartelust van bet vrije natuur- leven laat genieten. Wij hebben er vroeger al cms op gewezen, dat tusschen steden onderling cm even felle concurrentiestrijd als tusschen gelijksoortige ondernemingen ontstaan is. Elke stad prijst tegenwoordig in ge'il- lustreerde brochures zijn lage belastingen, zijn. scholen en kerken, zijn fraaie omgeving en goedkoope woningen aan Maar feller dan den concurrentiestrijd der •teden is die der badplaatsen langs onze breede Noordzeekust. Die seizoenplaatsen moeten een gelieel jaar leven van wat enkele zomermaandcn aan winst kunnen opleveren, en daarom zijn zij in hooge mate afhankelijk niet alleen van de wis- selvalligheden van een dikwijls grillig kli- maat, maar ook van den voorkeur van een pu- bliek, dat, op zoek naar vermaak en ontspan- ning, de voor- en nadeelen van elke plaats nauwkeurig tegen elkander opweegt. In Bergen aan Zee ziet men des Zondags reeds een breede stroom van bezoekers naar het strand trekken en al is het nog wat te vroeg voor de gasten van buiten, toch is de drukte op warme Zondagen reeds van betee- kenis voor alien die in cafe's en winkels hun bestaan moeten vinden. Ook Egmond aan Zee maakt zich gereed zee en strand op zoo voordeelig mogelijke wijze te exploiteeren. Dit typische visschersdorp, met zijn mooi breed strand en goebe hotels, wordt door ve- len als rustiger badplaatsje geprefereerd en de vereeniging voor vreemdelingenverkeer daar der plaatsc verwacht ook dezen zomer weer een druk bezoek van jaarlijks weder- keerende gasten. Mooi Schoorl en Callantsoog, zij alien streven naar de volksgunst. En in het Zuiden is er een nieuwe concur rent opgedoken. Castricum heeft dezer dagen zijn zeeweg geopend'en er is een Castricum aan Zee ver- rezen, dat op de kaart van Noord-Holland in de eerste jaren als een vrij oirbeduidend ge- huchtje zal worden aangegeven, maar dat in verloop van tijd tot een flinke badplaats kan groeien, die een geduchte concurrente kan worden. Zoo ontwikkelt zich de strijd der naar de volksgunst dingende badplaatsen. Uit het vrij ontoegankelijke duinzand schijnt den een of anderen dag een kradmpje of tentje te verrijzen, waar, als er maar eenigszins een begaanbaren weg naar zee is te vinden, de stillc-strandbezoekers en de kampeertenten zijn opgedoken. Dan groeit het aantal bezoekers en omdat de nering komt waar het volk is, verdubbelen de kramen en tentjes, totdat er den een of an deren tijd een vast houten schuurtje gebouwd wordt als voorlooper van wat eens een huizen- en hotelcomplex van beteekenis zal worden. Het komt er slechts op aan den toegang naar zee zoo gemakkelijk mogelijk te maken en wie voor de beste verbindingen en de ge- makkelijkste wegen zorgt, zal ongetwijfeld in den onderlingen concurrentiestrijd de beste resultaten kunnen bereiken. Ook te Castricum heeft men dat begrepen, getuige de breede zeeweg die thans vanaf het dorp naar het strand voert en waarvan onge twijfeld dezen zomer duizenden een dankbaar gebruik zullen maken. Hier voert de weg door een stuk ongerepte natuur van zeldzame bekoring, dat te lang voor alien die ons mooie land liefhebben, ver- borgen is gebleven- De weinige tenten en kiosken aan het Cas- tricumsche strand zullen, naar zich laat aan- zien, spoedig in vaste gebouwen veranderen en als bewaarheid wordt wat men thans ver wacht, dat namelijk Castricum in het bijzon- der een ontspanuingsoord voor de Zaanstreek zal worden, zal het pasgeboren badgeiiuchtje een veelbelovende toekomst tegemoet kunnen gaan. Toch bieden badplaatsen als Bergen aan Zee en Egmond aan Zee in de eerste jaren nog dit groote voordeel, dat zij, als bestaande en erkende ontspanningsoorden, haar gasten het comfort kunnen bieaen dat voor den hree- den stroom touristen een eisch van den tijd is geworden, al mankeert het, zelfs in Bergen aan Zee, nog wel eens aan gelegenhedten waar men ook's avonds een prettige verpoozing kan vinden. Heeft de provinde de primaire wegen in goed berijdoaren staat gebracht, dan is zeker te verwachten, dat ook Bergen aan Zee in veel grootere mate dan tot dusverre van een bezoek uit de 4.afln*tree* zal kunnen orofi- Wij hebben het hierboven al opgemerkt, dat een eerste eisch voor den bloei van een badplaats een ruime en gemakkelijke toe- gangsweg naar zee moet genoemd worden Bergen aan Zee zou niet in weinige jaren zoo gegroeid zijn en zoo'n gewild ontspan- ningsoord zijn geworden, als het niet een fraaien klinkerweg dwars door de duinen naar zee had bezeten. Maar wat nog te veel ontbreekt en juist in dezen tijd, die in het teeken van de fiets staat, onontbeerlijk moet genoemd worden, zijn rij- wielpaden, die een veilige en zoo kort moge lijke verbinding met strand en zee mogelijk maken. Een zeeweg door de duinen is een kostbare en riskante onderneming, omdat niemand met zekerheid voorspellen kan, welke voordeelen daar later uit voortvloeien zullen. Maar gaat de stroom van auto's, rijtuigen en motoren ook over dien weg, dan moet de wielrijder een rustig padje hebben, dat hem een veiligen overtocht waarborgt De fiets blijft nog altijd het vervoermiddel van dezen tijd en wie voor goede rijwielpaden zorgt, zal de zegenrijke gevolgen daarvan zeer zeker niet zien uitblijven. Waar het volk is, daar is de nering De eenige jaren geleden voor onze omge ving opgerichte Rijwielpadvereeniging is er tot dusverre nog niet in geslaagd met de fa- milie Van Reenen een overeenkomst te treffen, waardoor de zekerheid van een gemakkelijke rijwiel-erbinding naar Bergen aan Zee wordt verkregen. Wel wordt ingezien, dat behoud van het ongerepte natuurschoon niet steeds mogelijk is, waar het verkeer van dezen tijd zijn ei- schen stelt, maar allerlei noodzakelijk geaclite maatregelen o. a. een puntdraadafrastering maken de uitvoering van het werk zoo kostbaar, dat er tot dusver nog niets van ge- komen is. De N. V. Bouwexploitatie-Maatschappij Bergen aan Zee is wel tot offers bereid geble- ken, maar, zooals gezegd, is van een definitief resultaat der onderhandelingen nog geen sprake. Zeer ten ongerieve natuurlijk van de dui zenden die wekelijks het strand bezoeken. Er heeft zich het vorige jaar in onze ge- meente een zooqenaamde stille-strandver- eeniging gevormd, die, ^evenals op andere badplaatsen, .beoogt regelend op te treden waar het vrije strandleven tot dusverre onge- organiseerd was. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling te Bergen aan Zee bij de tot stand koming van een rijwielpad het zoogenaamde stille strand beduidend verder te verplaatsen. Wat natuurlijk zijn voor- en nadeelen zal hebben. Zal men eenerzijds door een goed rijwiel pad veel gemakkelijker de plaats van bestem- ming kunnen bereiken, daartegenover staat, dat geen enkele stille-strandvereeniging er zonder meer in bewHlgen kan, dat het terrein harer werkzaamheden steeds verder van het centrum der publieke belangstelling wordt verwijderd eri naar de verre eenzaamheid wordt verwezen, die voor een groot gedeelte ook de ontoegankelijkheid en het ongerief met zich meebrengen. Een vereeniging als deze bezit zoo veel gunstige antecedenten, dat het de plicht is van alien die daartoe kunnen medewerken haar al de fajciliteiten te verschaffen die haar doel en streven ook,, maar eenigszins kunnen bevorderen. Zooals gezegd is een badplaats niet alleen een ontspanriingsoord. Het is van de andere zijde bezien, een on derneming die in korten tijd veel klanten moet trekken om aan het einde van het sei- zoen een zoo groot mogelijke winst te kunnen boeken. Pensions en hotels zijn voor het overgroo- te deel op daar eenigen tijd verblijvende bad- gas ten aangewezen en het is duidelijk, dat dezen bezoekers, die soms van ver over onze grenzen komen, een comfortabel verblijf moet worden gewaarborgd. Het is duidelijk, dat zij op het strand, des- noods op een afgezet gedeelte, een rustig zitje moeten vinden en dat voor hen andere eischen zijn te stellen dan voor de bezoekers die op warme dagen slechts enkele uren van ontspanning aan zee komen zoeken. Nu is er onder de zoogenaamde dagjes- menschen een categorie die over het algemeen weinig voordeel brengt en soms veel last kan veroorzaken. Volop van mondkost en dranken voorzien, bezoeken zij geen cafe's of winkels, zoodat geen enkele rieringdoende van hun verblijf eenig voordeel zal genieten. Daarnaast is hun optreden op het strand soms van dien aard, dat het velen ergert en laten zij na hun vertrek een verzameling doo- zen, schillen en papieren achter, die de aan- trekkelijkheid van het strand niet verhoogt. Het zijn de minst graag geziene gasten op het zoogenaamde vrije strand en nu is het juist de verdienste van de zoogenaamde stille- strand-vereenigingen, dat zij trachten hierin eenige orde te scheppen en zoo regelend op te treden, dat het verblijf aan zee voor ieder een genot moet worden en alle ergernis zoo-veel mogelijk wordt weggenomen. De stille-strand-vereeniging te Alkmaar stelt zich, volgens haar onlangs verspreide reglement, ten doel het eenvoudigste strandle ven aan te moedigen en te veraangenamen in het belang van de volksgezondheid. Zij tracht dit doel te bereiken door samen- werking en overleg met autoriteiten en aan- verwante vereenigingen over allerlei facilitei- ten en orde-maatregelen. Zij wil de veiligheid der zwemmers ver- grooten, hulpmiddelen voor reddingen op be- paald aangeduide'plaatsen beschikbaar hou- den en alle geoorloofde middelen toepassen om het strandleven voor alien tot een genot te maken. Men gevoelt dadelijk welk nut zij zal kun nen stichten. Zij zal haar leden tot zonsondergang een rustige kampeerplaats kunnen bieden, zij zal zooveel mogelijk voor orde en zedelijkheid kunnen waken, zij zal toezicht op baden en zwemmen kunnen uitoefenen en hare red- dingsmiddelen, alsmede hare samenwerking met organisaties die zich het redden van drenkelingen ten doel stellen, zal het verdrin- kingsgevaar op het vrije strand tot een mini mum beperken. Zij zal, door e£h doeltreffende propaganda, steeds meer de eendagsbezoekers tot haar le den kunnen maken en er zoodoende toe kun nen medewerken, dat het, strand niet veront- reinigd wordt. Zij zal, met medewerking der plaatselijke politie, in alle opzichten die maatregelen kun nen nemen, welke in het belang aller bezoe kers geboden kunnen zijn. En zij zal daarnaast als krachtige pro- pagandiste voor strandbezoek zoo nu en dan minvermogenden in de gelegenheid kun nen stellen op haar kosten en onder haar toe zicht een dagje van het gezonde zee- en strandleven te genieten. De Alkmaarsche stille-strandvereeniging heeft dat alles op haar programma staan en zijn wij wel ingelicht, dan ziet men te Ber gen aan Zee het groote nut van een derge- lijke organisatie ter dege in en zal de veree- liging, tegen afdracht van een deel harer contributie, de besciiikking krijgen over een houten tent waarin kampeer- en reddingsma- teriaal kan geborgen worden en andere faci- liteiten genieten waardoor hare leden op een niet te ver verwijderd strandgebied zich ook van de noodzakelijke ververschingen voorzien kunnen. Al zullen de hotels van drae badgasten weinig of geen voordeel ondervinden, toch bedenke men, dat de duizenden, die elk sei- zoen dit stille strand zullen bezoeken, een belangrijk deel der begunstigers van talrijke winkeliers en cafehouders zullen worden. De middenstand is door een druk bezoek aan het stille strand zeer zeker gebaat en ook daarom is het zoo toe te juichen, dat veree nigingen als deze zoo gunstig mogelijke le- ver.skansen worden geboden." Wij kunnen ons voorstellen, dat men te Egmond aan Zee het arbeidsveld der nieuwe organisatie gaarne naar die gemeente ver- plaatst zag. Het bezwaar daartegp'n is ongetwijfeld de belangrijke afstand tusschen het tramstation en het strand, maar men zou er des morgens en 's middags bij aankomst en vertrek der trams wel eenige vervoermiddelen in dienst kunnen stellen, die moeders met kleine kinde- ren den doortocht vergemakkelijkten. Het is begrijpelijk dat men te Bergen aan Zee alles in het werk zal stellen zich van het toezicht en de medewerking der nieuwe ver eeniging te verzekeren, maar het wil ons voorkomen, dat er geen enkel bezwaar is om ook voor Egmond aan Zee een dergelijke or ganisatie in het leven te roepen. Het is te hopen, dat zeer velen vereenigin gen als deze daadwerkelijk willen steunen, waarnaast het vereenigingsbestuur er na tuurlijk voor zal moeten waken geen „bad- gasten" uit dezelfde plaats onder hare leden op te nemen, om te voorkomen dat deze, tot schade der hotel-exploitatie, van het koste- looze baden der vereeniging zouden profitee red Dit houdt natuurlijk allerminst in dat het vrije zeebad daardoor onmogelijk gemaakt wordt. Het vereenigingsbestuur streve allerminst naar concurrentie maar houde steeds dit doel in het oog: alien die van het vrije strand wil len genieten een zoo groot mogelijke veilig- heid en bewegingsvrijheid te waarborgen en daarnaast er voor te waken, dat ook op het stille strand orde en regel zullen heerschen, die den naam van de badplaats niet anders dan ten goede zullen komen. Buitenland DE SPAANSCHE OPERATIES IN MAROKKO. De correspondent van dC „Times" te Tan- f" er seint: Uit berichten, die mij he den uit etouan bereiken, zou blijken, dat de Spaansche militaire autoriteiten op instruc- ties uit Madrid wachten en alle vijandelijk- heden tusschen de Spaansche strijdkrachten en de vereenigde Riff- en Jabala-troepen te staken en een wapenstilstand aan te gaan. Voorgesteld wordt gedurende den wapen stilstand onderhandelingen te houden over een defintieven vrede. Het schijnt dat er reeds oyereenstemming bestaat over den wapenstilstand welke tot stand zou komen op de volgende voorwaar- den: le staking van alle vijandelijkheden; 2e geen verandering in de positie der Spaansche troepen; 3e opening van neutrale markten op dric of meer plaatsen nabij de Spaansche linies. Ahmea Hariro, de commandant van Abdel Krim aan het Spaanscjpe front, is belast met deze onderhandelingen. Hij is op het oogen- blik niet ver van Tetouao in Beni Idiri met een troepenmacht van ongeveer 1500 man Jabala en 400 man Riff-troepen. Indien Madrid de actie, aanbevolen door de autoriteiten te Tetouan, goedkeurt, dan is het waarschijnlijk dat een hooge functio- naris van Tetouan een bezoek zal brengen aan Hariro en alle bijzonderheden zal rege- len voor het staken van alle vijandelijkheden tusschen de Spanjaarden en de strijdkrach ten van Abdel Krim. Het is reeds eenigen tijd bekend, dat de Spanjaarden in voortdurende onderhande- ling zijn met Abdel Krim in de hoop een op- lossing te krijgen van de Riff-kwestie, doch tot nu toe weigerde Abdel Krim alle voor- waarden, die de Spaansche regeering met behoud van haar waardigheid kan aanbie den. De toestand is bij de opening van de vijan delijkheden aan het Fransche front echter ongetwijfeld gewijzigd en de voojwaarden van Abdel Krim zijn gematigd. Hij is zich bewust van het gevaar, dat Parijs en Ma drid tot een gezamenlijke actie besluiten en gevangen te worden tusschen de uit het Zui den en Noorden oprukkende troepen. Daar Abdel Krim den strijd tegen de Franschen wenscht voort te zetten, moet hij zich bevrijdien van het gevaar van een aan tal uit het Noorden. EEN INCIDENTVOL PROCES. Het proces te Chicago tegen William Shepsherd die beschuldigd wordt van moord op William Mac Clintoch, den „millionnair- wees", is rijk aan incidenten. Verschillende getuigen zijn elkander In die haren gevlogen. Een getuige wordt vermist. Deze heeft 5000 P. S. ontvangen om te ver- dwijmen. DE VROUW IN ENGELAND. Het Hoogerhuis heeft na "langdurige be- raadslagingen besloten den „Peeresses" geen recht te geven om zitting te nemen of te stemmen in het Hoogerhuis. Er zijn 25 Peeresses. Het Hoogerhuis is dus de eenige plaats waar de vrouwen geen publieke func- ties kunnen uitoefenen. De beslissing volgde op het debat over de tweede lezing van de Qualification of Peeresses bill" welke was ingediend door Lord Astor. Het Huis verwierp de tweede le zing met 80 tegen 78 stemmen. 30 Britsche vrouwenvereenigingen steun den de wet. Lord Birkenhead was de heftigste bestrlj- der van het voorstel. DE ROODE ACTIE IN ZWEDEN. De bladen bevatten een bericht over het door de Zweedsche communistische partij ge- nomen besluit, een botsjewistische revolutie in het Zweedsche leger te ontketenen. Dit plan zou reeds sedert Mei van het vorige jaar in voorbereiding zijn, Toen is een militaire eommunistische commissie ingesteld met ver- takkingen op de vloot. Deze commissie heeft voor de schriftelijke en mondelinge versprei- ding der revolutionnaire en communistische denkbeelden in leger en vloot gezorgd. Voorts werden soldaten- en matrozen sovjets opge- richt. Het spoorwegen- en bruggenplan is nauw keurig bestudeerd. Ook hield men zich bezig met den heimelijken invoer van wapenen, een en ander in overleg en nauw contact met bui- tenlandsche organisaties. Het plan was, in Noord-Zweden de roode republiek uit te roepen onder leiding van den president der Karelische republiek. De derde Internationale zou een half millioen kronen ter beschikking hebben gesteld. KETEL GESPRONGEN IN EEN MIJN. Een emstig ongeluk heeft Woensdag voor- middag plaats gehad in de schacht „Wil- helm" van de mijn Pluto te Gelsenhirchen. Door een buitenlandsche firma werd aan een teerketel een reparatie verricht. Hierbij sprong de ketel, waardoor twee arbeiders gedood en eenige andere gewond werden. Ter beperking van den ontstanen brand werden alle brand- weerlieden van de omgeving gealarmeerd', die na zwaren strijd het vuur meester kon- den worden. ALS ABD-EL-KRIM EEN NEDERLAAG LIJDT. Een bijzondere correspondent van de Ma tin" bericht aan dit blad, dat krijgsgevange- nen hebben verteld, dat Abd-el-Krim in zijn woede over de nederlaag bij de Fransche troe pen op de vlucht zijn gestagen, heeft. laten doodschieten, verscheidene generaals gevan gen heeft gezet en deserteurs, diegesna.pt wer den op het oogenblik dat zij heimelijk hun post wilden verlaten, heeft doen onthoofden. DE MOORD OP DEN SIRDAR. Ingevolge verdere informaties verkregen in den loop van het onderzoek naar den moord op generaal Lee Stack, heeft het paricet te Cairo gearresteerd Amed Pache Maher, mi nister van Onderwijs in Wet kabinet Zaglcd Pacha van 26 October tot 24 November van het vorige jaar. Sjafid Manioc, voornjalig afgevaardigde, die het parket heeft eveneens order gegeven tot de weaer inhechtenisneming van Mahmed Effendi Nekrasji den onderse- cretaris voor binnenlandsche zaken onder Zagloel Pacha, die reeds herhaalde malen gearresteerd en weer vrijgelaten is. DE BOMAANSLAG TE SOFIA. De ter dood verklaarde koster van de ka- thedraal heeft een nieuwe verklaring afgelegd en daarbij de juiste naam van den man ge noemd, die de lont van de helsehe machine heeft aangestoken. Deze heet Ruben Levy, en is 22 jaar oud. De politie heeft reeds de noodige maatregelen voor zijn gevangenne- ming genomen. HET ARBEIDSOONFLICT IN DENE MARKER Er is thans besloten, dat vrijwil%ens m do haven van Kopenhagen en Esbjerg export* booten zullen laden, maa rin geen andere Deensche havens. De vrijwilligera warden door de politie beschermd, doch men verwacht geen molestaties van>de stakers. Dagelijks kunnen twee booten met 1 andbouwproaucben worden geladen. BELEGERING VAN EEN OEVANGENJS. Woensdagavond tegen middernacht verza- melde zich een menigte van ongeveer 5000 personen te Dallas voor de plaatselijke gevan- genis, waar twee negers zijn opgesloten, die bekend hebben een blanke \touw te hebben aangerand en vermoord, aldus meldt de Ti mes uit New-York. Een uur na middernacht werd door een menigte van 300 personen be- proefd, de gevangenis open te breken om dv beide negers er uit te kunnen halen en te lynchen. De aanval werd onder leiding van- den sheriff afgeslagen door politie en brand- weerlieden. De politie was niet alleen met re volvers gewapend, doch ook voorzien van en*-; kele machinegeweren en traan-gas-bommen^ De bende 'bestookte hen met s teen en en fles- schen. Toen de brandweerlieden er met behulp van waterstralen niet in slaagden de menigte te verdrijven, maakte de politie van de revol vers gebruik, waardoor vijf personen werden gewond, waarvan er een doodelijk. Ongeveer honderd personen, waaronder ook eenige vrouwen, die aan den aanval deelna- men, werden gearresteerd. De menigte bleef den geheelen nacht nabij de gevangenis, dodi een tweede aanval werd niet beproefd. De bei de negers waren opzettelijk gekerkerd1 in de bovenverdieping van de gevangenis, welke al leen met een lift te bereiken is. Als verdere voorzorgmaatreget was de lift voorts boven vastgezet. j./s RELLETJE BIJ WEENEN. Een groep van 100 Hakenkreuzler, waar onder ook de bekende Rossbach, organiseerdle Woensdag bij Modling, in de nabijheid van Weenen, een plechtige herdenking van de op het slagvelcl gevallenen. Hierbij kwam het tot een bloedige botsing met arbeiders. Een' formatie van Rossbach-lied'en vuurde eenige salvo's op de arbeiders af, waarop een verbit- terd handgemeen ontstond. Een sociaal-democratisch gemeenteraadslid werd emstig gewondde commandant van de Hakenkreuzler, de eigenaar van een garage te Weenen, Eteinruber genaamd, kreeg een ernstige schofwond in het onderlijf. 4 Oemengd Nieuws. DE OLYMPISCHE SPELEN. B. en W. van Amsterdam stellen aan den gemeenteraad voor, een leening groot ten hoogste 5 milioen aan te gaan. Zij lichten dit voorstel als volgt toe: Het is bekend, dat't Nederlandsche Olyin- pische Comite een actie heeft op touw gezet tot het bijeenbrengen van <een bedrag van 500.000 uit particuliere bijdragen en een garantiefonds van 1 millioen. Het N. O. C. heeft aan ons verzocht, daarnaast een bij- drage a fonds perdu van 500:000, van ae gemeente te mogen ontvangen, en dacht zich als een mogelijkheid, dat dit bedrag zou kun nen worden verkregen uit een door de ge meente uit te geven premieleening. Nu van particuliere zijde belangrijke b'edra- gen worden bijeengebracht, en daar wij het voor de gemeente van groot belang acbten, dat de Olympische Spelen in onze stad wor den gehouden,,zijn wij van meening, dat er alle aanleiding is, ter bereiking. van dit doel van gemeentewege medewerking te verleenen. Wij hebben daarom het door het N. O. C. aan de hand gedane denkbeeld van het door de ge meente uitgeven van een premieleening ern- stig overwogen en zijn tot de overtuiging ge- komen, dat dit denkbeeld inderdaad uit- voerbaar is. De bedoeling is dan, dat de ge meente een premieleening sluit groot 5 mil lioen nominaal, verdeeld in serien groot J 1000, onverdeeld in stukken van 100, dra- gende een vaste rente van 3 pet. jaars, to- -S ALKMAARSC COURANT. Wtm a t. k fft

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1